Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Moldavsko : Francie - 22. března 2019   20:45

Moldavsko
Moldavsko
89' Ambros
1:4
(0:3)
Francie
Francie
24' Griezmann  (P. Pogba) • 27' Varane  (Griezmann) • 36' Giroud  (Matuidi) • 87' Mbappé  (Lemar)
Moldavsko
Koșelev – I. Jardan, Posmac, Carp, Reabciuk – Cebotaru, Ionita (C) – A. Antoniuc (73. Ambros), Cociuc (46. Rozgoniuc), Gînsari – Nicolaescu (59. Damascan).
Alexandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (všichni Makedonie)
Stadionul Zimbru, Kišiněv
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Kurzawa – P. Pogba, Kanté – Mbappé, Griezmann (73. Lemar), Matuidi (73. Thauvin) – Giroud (81. Fékir).

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
V těch už se nic důležitého nestalo a zápas končí jasnou výhrou Francie 4:1. Ve druhém dějství už se hosté tolik do útoku nehnali, avšak i tak přidali čtvrtou branku, o níž se postaral Mbappé. Svou chvilku slávy si však užili také Moldavci, kteří zásluhou Ambrose vsítili alespoň čestný zásah. Důležité ale je, že úřadující vicemistři Evropy vstoupili do kvalifikace výhrou a berou tři body.
90+3'
90+2'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90+1'
Mbappé si po kontaktu s Koșelevem ještě chtěl vymodlit penaltu, nicméně místo pokutového kopu mu byla udělena žlutá karta za filmování.
89'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
A skutečně tu máme branku domácího celku! Po rohu zůstala Spiridonova družina v držení míče a po centru z pravé strany orazítkoval Damascan tyč, od které se balon odrazil k nikým nehlídanému VLADIMIROVI AMBROSOVI, jenž zblízka překonal Llorise.
88'
Červení si ale dál jdou za čestným zásahem. Nyní ho budou moct dosáhnout z rohového kopu.
87'
Francie právě vstřelila branku!
Jenže přichází čtvrtý gól v síti Moldavska. Chybnou rozehrávku Carpa vystihl Lemar, jenž posunul míč na KYLIANA MBAPPÉHO a ten přesnou přízemní ranou na zadní tyč nedal Koșelevovi šanci zasáhnout.
86'
Domácí se teď snaží podržet balon na svých kopačkách a něco vymyslet směrem dopředu.
85'
Do konce zápasu už zbývá jen pár minut. Hosté si zatím počínají velmi suverénně, avšak Moldavsko se snaží vstřelit alespoň symbolickou branku.
84'
Po faulu Ambrose měli další standardku Francouzi. Tentokráte se k ráně z dálky odhodlal Fékir, který však bránu přestřelil.
83'
Žlutou kartu dostává Vladimir Ambros (Moldavsko).
83'
Domácí zahrávali rohový kop. Ionitův centr mířil do dobrého prostoru, nicméně nejvýše si naskočil Varane, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
82'
A další ofsajd, tentokráte se v postavení mimo hru ocitl nově příchozí Nabil Fékir.
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Nabil Fékir.
80'
Mbappé se hnal ze strany sám na bránu domácích, ovšem jeho akci nakonec překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
79'
Standardku si vzal na starosti Paul Pogba, jenž opět vypálil na bránu Koșeleva. Ten však nemusel zasahovat, neboť míč mezi tři tyče nezamířil.
78'
Žlutou kartu dostává Vitalie Damascan (Moldavsko).
77'
Mbappé se vrhl mezi tři protihráče a nakonec byl faulován, Francie bude mít k dispozici volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
76'
Pogba to zkusil ze střední vzdálenosti a rána to nebyla vůbec špatná, ale míč nakonec stačil zblokovat jeden z obránců Moldavska.
75'
Francie v posledních minutách opět přidala a je to znát, jelikož obrana domácích neví, kam dřív skočit.
74'
Thauvin se hned zapojil do hry a vstup do utkání mu vyšel výborně, kličkou se totiž zbavil svého strážce a poté nahrál balon volnému Pogbovi.
73'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandru Antoniuc, přichází Vladimir Ambros.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Florian Thauvin.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Thomas Lemar.
72'
Pogba ztratil míč a při snaze vybojovat ho zpět fauloval Carpa. Moldavsko bude moct v klidu rozehrávat.
71'
Ten si vzal na starosti sám faulovaný Antione Griezmann, jenž načechral míč přesně na hlavu Pogby, jeho zakončení z hranice malého vápna vyškrábl konečky prstů Alexej Koșelev, který tak během krátké chvíle poněkolikáté podržel svůj tým.
70'
Ten rozehrála Francie na krátkou vzdálenost a poté chvilku kombinovala okolo vápna domácích. Nakonec byl k zemi v rozporu s pravidly poslán Griezmann a uvidíme volný přímý kop.
69'
Na druhé straně se musel znovu činit Koșelev. Ten si tentokráte poradil s ranou Mbappého, po níž bude následovat rohový kop.
68'
Na dobrý centr Jardana si naskakoval Damascan, jenže před ním stačil s vypětím všech sil odhlavičkovat balon Umtiti.
67'
Mbappé to nyní zkusil individuálně, ovšem rychle se k němu stáhli dva obránci Moldavska, kteří ho společně dokázali o balon připravit.
66'
Pogba si narazil s Griezmannem a následně zpoza šestnáctky pořádně protáhl Koșeleva. Poté se ještě k dorážce dostal Pavard, avšak ten bránu o pořádný kus minul.
65'
Kurzawa chtěl zrychlit hru přihrávkou na Girouda, avšak ten mu dal gestem ruky najevo, aby raději otočil hru zpět na Umtitiho, což obránce působící v Monaku nakonec také udělal.
64'
Ten rozehrál Ionita na přední tyč, kam si sbíhal Jardan. Blíže k balonu měl ale přeci jen Samuel Umtiti, jenž odkopl míč daleko od Llorisovy svatyně.
63'
V posledních minutách se červení poněkud osmělili. Nyní to potvrdil Antoniuc, jenž vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.
61'
Sand poprvé si dnes na míč sáhl také gólman Lloris, který si v pohodě došel pro příliš dlouhý nákop Carpa.
60'
K velkému nadšení domácího publika se dostal do pokutového území střídající Damascan, jenž se nakonec sice ke střele nepropracoval, ovšem předvedl jednu z nejlepších ofenzivních akcí Moldavska v dnešním utkání.
59'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Ion Nicolaescu, přichází Vitalie Damascan.
58'
Kurzawa si krásně obešel Jardana, nicméně poté mu míč při snaze odcentrovat sjel po noze a zamířil mimo hrací plochu.
57'
Nicolaescu prodloužil nákop Carpa za sebe, ovšem tam se nenacházel nikdo v červeném, a kombinovat tak opět mohou svěřenci kouče Deschampse.
56'
Na menší ofenzivní výlet se vydal Reabciuk, jehož individuální akce však úspěchem neskončila. Na polovině hřiště totiž moldavského beka čistým způsobem odzbrojil vracející se Pavard.
55'
Zatím se pokračuje v nastoleném tempu z úvodní pětačtyřicetiminutovky. Francie je po drtivou většinu času na balonu a svého soupeře vůbec k ničemu nepouští.
54'
Kurzawa se sice probil přes dva obránce, nicméně poté si příliš předkopl balon a ten mu utekl až za postranní čáru.
53'
Po souboji s Carpem se v pokutovém území poroučel k zemi Mbappé a hosté volali po odpískání pokutového kopu, ovšem makedonský sudí Stavrev nechal hru plynout dál.
52'
Ionita získal balon a poté se okamžitě vydal do útoku, jenže postrádal podporu spoluhráčů, a proto nakonec mohl být rád, že získal pro svůj tým alespoň autové vhazování na polovině soupeře.
51'
A po něm už se k hlavičce dostal Giroud, který ale tentokrát neseřídil svá mířidla a bránu minul.
50'
Francouzi však zůstal v držení míče a poté, co byl faulován Umtiti, budou zahrávat volný přímý kop od postranní čáry.
49'
Ten se ale hostům příliš nevydařil, Griezmannova nabídka přeletěla všechny jeho spoluhráče číhající v pokutovém území.
48'
Pavardova nabídka z pravé strany byla zblokována jedním z obránců Moldavska, uvidíme první rohový kop druhého dějství.
47'
Matuidi si pohrál se dvěma protihráči a poté předložil míč Griezmannovi, jenž přenesl hru doprava na Pavarda.
46'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Eugeniu Cociuc, přichází Arťom Rozgoniuc.
46'
Nad rámec prvního poločasu nebyla nastavena ani minuta a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:3 z pohledu domácích. Francie zatím potvrzuje roli jasného favorita a svého soupeře přehrává ve všech herních aspektech. Reprezentaci ze země galského kohouta poslal do vedení Griezmann, na kterého o pár minut později navázali Varane a Giroud. Je téměř jasné, že Moldavsko to bude mít už opravdu velmi složité a musel by se stát malý zázrak, aby z tohoto mače bralo nějaký bod.
45'
45'
Griezmann ztratil balon a při snaze získat jej zpět fauloval Cebotarua. Moldavsko bude moct v klidu rozehrávat.
44'
Umtiti si všiml nabíhajícího si Girouda a hned mu také adresoval svůj pas, avšak ten stačil odklidit do bezpečí Carp.
43'
Dobrou práci v defenzivě nyní odvedl dosud na hrotu útoku nevyužívaný Nicolaescu, jenž donutil Umtitiho poslal balon dozadu na svého kolegu Pavarda.
42'
Kurzawa se vrhl s míčem mezi dva protihráče, ale ukousl si až příliš velké sousto a o balon přišel.
41'
Mbappé si chtěl narazit s Pavardem, jenže zpětná nahrávka pravého beka Francie byla nepřesná a k balonu se dostal pouze Reabciuk.
40'
A po nabídce Griezmanna opět hlavičkoval z nebezpečné pozice Giroud, ovšem tentokrát poslal míč do rukavic připraveného Koșeleva.
39'
Carp před vápnem nedovoleně atakoval rychlonohého Mbappého a tomto zákroku budou mít hosté k dispozici standardní situaci.
38'
A Koșelev se musel mít na pozoru i nyní, tentokráte ale proti střele Griezmanna ze střední vzdálenosti vytáhl povedený zákrok.
36'
A máme tu třetí gól v síti Moldavska. Z levé strany nacentroval míč do pokutového území Matuidi, jenž našel OLIVIERA GIROUDA, který potvrdil pověst obávaného kanonýra a z hranice malého vápna překonal střelou z voleje brankáře Moldavska.
35'
Francouzi už jsou opět nastěhovaní na útočné polovině a snaží se vymyslet další gólovou akci.
34'
Moldavsko mohlo udeřit z volného přímého kopu. Ten si vzal na starosti Cociuc, kterému ale centr vůbec nevyšel a míč nakonec doletěl až do zámezí.
34'
Žlutou kartu dostává Raphaël Varane (Francie).
32'
Matuidi se utrhl na levém křídle a poté si to namířil až do šestnáctky, kde jej však dobře načasovaným skluzem odzbrojil Posmac.
31'
Griezmann nyní zezadu podkopl Cociuce a může být rád, že za svůj ostřejší zákrok nedostal žlutou kartu.
30'
Pavard se vydal dopředu a jeho akce nakonec skončila poměrně úspěšně, jelikož obránce německého Stuttgartu vybojoval autové vhazování v blízkosti pokutového území.
29'
Dalším zakončení se prezentoval Griezmann, ovšem tentokrát bylo jeho zakončení slabé a navíc ani nezamířilo mezi tři tyče.
28'
Ionita chtěl přispěchat s rychlou odpovědí, avšak jeho indiviudální akci středem hřiště přerušil dobrým obranným zákrokem Kanté.
27'
Francie během krátké chvíle přidává druhou branku! Griezmann poslal svůj centr od rohového praporku na přední tyč, kam si seběhl RAPHAËL VARANE, který tvrdou hlavičkou překonal bezmocného Koșeleva.
26'
Uvidíme první roh, Carp totiž na poslední chvíli poslal do zámezí nebezpečný centr Kurzawy.
24'
Tak jako bych to přivolal! Před vápnem dostal hodně prostoru Pogba, jenž parádní nahrávkou vzduchem našel nabíhajícího ANTOINEA GRIEZMANNA a ten střelou pod břevno nedal Koșelevovi šanci zasáhnout.
23'
Francie stále svírá svého soupeře na jeho vlastní polovině a téměř mu nepůjčuje balon. Dočkáme se v dohledné době branky?
22'
Z levé strany poslal do pokutového území centr Coman, kterému se však pas příliš nepovedl a balon skončil v rukavicích moldavského brankáře.
21'
Pogba přišel o míč ve středu hřiště a poté musel rychle zpátky, neboť po pravé straně unikal Antoniuc. Hráč Manchesteru United si ale splnil své defenzivní úkoly a svou předešlou chybu napravil.
20'
V dobré šanci se nyní ocitl Giroud, ovšem jeho akci nakonec přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd.
18'
Po nějaké době se do útoku opět vydali domácí, nicméně jejich akce neměla dlouhého trvání, Ionita totiž nevyzrál na pozorně bránícího Umtitiho.
17'
Další kolmý pas poslal na Girouda Kanté. To ale přečetl brankář Koșelev, jenž včas vyběhl z brány a balon uzmul pro sebe.
16'
Dobře to udělal Ionita, jenž se nechal faulovat na polovině hřiště Pavardem, čímž získal alespoň nějakou chvíli odpočinku pro defenzivu Moldavska.
15'
Griezmann lehkým obloučkem našel sbíhajícího Matuidiho, jenže tomu při zpracování míč uskočil od nohy, čehož využil Carp, který svého soupeře odzbrojil.
14'
Už už to vypadalo, že Pogba zkusí své štěstí z velké dálky, ale nakonec si to celé rozmyslel a raději roztáhl hru doprava na volného Pavarda.
13'
Kanté vystihl pas Carpa a poté chtěl vyslat do šance Girouda, avšak ani jeho přihrávka nenašla svého adresáta.
12'
Zpoza šestnáctky to zkusil Matuidi. Jeho střela sice zamířila mezi tři tyče, nicméně přesně do míst, kde se pohyboval moldavský gólman, jenž si tak připsal snadný zákrok.
11'
Pogba si teď neporozuměl s Giroudem a po jejich drobné neshodě doputoval míč až ke Koșelevovi, který bude moct v klidu rozehrávat.
10'
Kurzawa se chtěl prosmýknout po levém křídle, jenže stopku mu vystavil Jardan, který mu balon vypíchl čistým skluzem.
9'
Francouzi aktivně napadali rozehrávku svého soupeře a nakonec to neslo ovoce, Reabciuk pod tlakem pouze odkopl míč do zámezí.
8'
Krásnou akcí se prezentoval Mbappé, jenž se zbavil hned tří protihráčů a poté se snažil najít Gioruda, jenže ten s touto variantou nepočítal a z této slibně vypadající šance tak nic nevzniklo.
7'
Pogba hledal svým dlouhým pasem nabíhajícího Griezmanna, ovšem ten nakonec nebyl dostatečně rychlý na to, aby balon zachytil na hrací ploše.
6'
Po zajímavém centru Kantého nastaly v šestnáctce domácího celku nemalé zmatky, které nakonec musel vyřešit rezolutním odkopem Jardan.
5'
Nyní už na míči opět Deschampsovi svěřenci, kteří se rychlou kombinací snaží rozpohybovat obranu svého soupeře.
4'
Moldavsko se poprvé vydalo dopředu. Po levém křídle to individuálně zkoušel Ionita, ovšem ten nepřešel přes Pavarda.
3'
Těsně před vápnem se k zemi poroučel Mbappé a hosté se dožadovali odpískání faulu, píšťalka hlavního sudího ale zůstala němá.
2'
Krátce po rozehrávce vyslal na útočnou polovinu dlouhý nákop Varane, jenž hledal Girouda. Ten byl však pohlídán Carpem.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkop si vzali na starosti fotbalisté Francie, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červenou sadu.
1'

Moldavsko: Koșelev – I. Jardan, Posmac, Carp, Reabciuk – Cebotaru, Ionita (C) – A. Antoniuc, Cociuc, Gînsari – Nicolaescu.
Náhradníci: Namașco, D. Celeadnic – Rozgoniuc, I. Țurcan, Anton, Sandu, Ambros, Damascan, S. Platica, Milinceanu, Graur.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Kurzawa – P. Pogba, Kanté – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud.
Náhradníci: Mandanda, Aréola – Kimpembe, Lemar, Digne, K. Zouma, Moussa Sissoko, Fékir, Sidibé, Thauvin, NDombèlé.

Rozhodčí: Alexandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (všichni Makedonie).
Francie

To reprezentace ze země galského kohouta prožívá skvělé období a na rozdíl od svého soupeře se může radovat z několika velkých úspěchů. Všichni ještě jistě máme v paměti jejich úspěšně tažení ruským šampionátem, odkud se domů vraceli jako noví mistři světa. Kvalitní výkony potvrdila Francie také v Lize národů, kde je kvůli horšímu skóre oproti Nizozemsku nepostoupila do finálové skupiny. Svěřenci zkušeného kouče Deschampse odehráli poslední mezinárodní utkání v listopadu minulého roku. To přivítalo na Stade de France v Paříži Uruguay a díky proměněné penaltě Girouda zvítězilo 1:0.

Nominace Francie na kvalifikační zápasy na EURO 2020 proti Moldavsku a Islandu:
Brankáři: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marseille), Alphonse Areola (PSG)
Obránci: Benjamin Pavard (Stuttgart), Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (oba PSG), Raphaël Varane (Real Madrid), Samuel Umtiti (Barcelona), Lucas Digne, Kurt Zouma (oba Everton), Djibril Sidibé (Monaco)
Záložníci: Paul Pogba (Manchester United), N'Golo Kanté (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Moussa Sissoko (Tottenham Hotspur), Tanguy NDombélé (Lyon)
Útočníci: Antoine Griezmann, Thomas Lemar (oba Atlético Madrid), Olivier Giroud (Chelsea), Kylian Mbappé (PSG), Kingsley Coman (Bayern Mnichov), Nabil Fékir (Lyon), Florian Thauvin (Olympique Marseille)
Moldavsko

Moldavsko zatím stále patří mezi ne příliš velké fotbalové země a skupiny H bude vstupovat v roli jednoho z outsiderů, který se bude pokoušet o malý zázrak. V Lize národů se Spiridonova družina v nejnižší divizi utkala s Běloruskem, Lucemburskem a San Marinem. Přestože ze šesti zápasů prohrála jen jednou, tak na lepší než třetí místo to nestačilo. Poslední mač odehrála moldavská reprezentace v na konci února, kdy se vydala na půdu nepříjemného Kazachstánu. Ten byl nakonec nad jejich síly a zápas skončil výhrou domácích 1:0.

Nominace Moldavska na kvalifikační zápasy na EURO 2020 proti Francii a Turecku:
Brankáři: Stanislav Namașco (Zeta), Alexei Koșelev (Fortuna Sittard), Dumitru Celeadnic (Sheriff Tiraspol)
Obránci: Alexandru Epureanu (İstanbul Başakşehir), Vaeceslav Posmac, Arťom Rozgoniuc (oba Sheriff Tiraspol), Ion Jardan (Petrocub Hîncești), Sergiu Plătică, Dinu Graur, Artur Crăciun (všichni Milsami Orhei), Oleg Reabciuk (Porto B)
Záložníci: Eugeniu Cebotaru (Sibir Novosibirsk), Alexandru Antoniuc (Milsami Orhei), Artur Ioniță (Cagliari), Radu Gînsari (Hapoel Haifa), Cătălin Carp (Ufa), Eugeniu Cociuc (Sabail), Gheorghe Anton (Sheriff Tiraspol), Constantin Sandu (Speranța Nisporeni), Iaser Țurcan (Petrocub Hîncești)
Útočníci: Vitalie Damașcan (Torino), Vladimir Ambros (Petrocub Hîncești), Nicolae Milinceanu (Chiasso), Ion Nicolaescu (Šachťor Soligorsk)
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Kvalifikace na další velký mezinárodní turnaj je tu a do svých postupových misí se pouští také favorité. My se v tomto online přenosu podíváme na úvodní utkání posledních vicemistrů Evropy a mistrů světa z Francie, kteří zavítají na půdu Moldavska. Výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.