Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Rumunsko - 7. června 2019   20:45

Norsko
Norsko
56' T. Elyounoussi  • 70' Ödegaard (J. King)
2:2
(0:0)
Rumunsko
Rumunsko
77' Keșerü  (Grigore) • 90+2' Keșerü  (Maxim)
Norsko
Grytebust – Aleesami, Ajer, Nordtveit, Elabdellaoui (C) – Henriksen, S. Berge, Selnaes, Ödegaard – J. King, T. Elyounoussi (83. Kamara).
S. Karasev – A. Averianov, A. Lunev
Ullevaal Stadion - Oslo
Rumunsko
Tătăruşanu – Chipciu, Săpunaru (C), Grigore, Tosca – Anton, Stanciu (72. Maxim) – Deac, Keșerü, Grozav (60. Hagi) – Puşcaş (60. Tucudean).

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a hezký zbytek večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 13:10.
Je konec. Takový závěr bych nečekal. Norové hráli naprosto skvěle, dominovali, jenže závěr úplně podcenili. Claudiu Keșerü byl neustále volný, obrana ho nehlídala a nakonec vstřelil Norsku dvě branky. Norové stejně jako proti Švédsku ztrácí dvoubrankové vedení a ve skupině mají pouhé dva body, zatímco Rumunsko bodů 5. Hráčem utkání byl zvolen střelec dvou branek Claudiu Keșerü.
90+4'
90+3'
Mohlo to být 3:2!! Joshua King zkoušel střílet zpoza malého vápna, jenže jeho pokus mu zblokoval jeden z obránců Rumunska. Následný roh též hráčům nevyšel a rozhodčí ukončuje zápas.
90+2'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno!! Norové stejně jako proti Švédsku ztrácí dvoubrankové vedení. Nejdříve zakončoval Alexandru Maxim, jeho střela ale byla ztečovaná obránce a do úplně odkryté sítě zakončil CLAUDIU KESERU.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty!
89'
A znovu obrana Norska Exceluje! Z levé strany to zkoušel čerstvý Ianis Hagi, ale obránci ho do žádné střely nepustili.
87'
Znovu Haitam Aleesami, ale již v obraně. Z pravé strany a i z poměrně velkého úhlu chtěl zakončovat George Tucudean, do rány, která by způsobila problémy vlétl právě Aleesami a akci tak překazil.
86'
Vzápětí na to se dopředu dostali znovu domácí, až z obrany se do vápna uvolnil a probojoval Haitam Aleesami, jenže přes silnou obranu Rumunska do zakončení neprošel.
85'
Štěstí teď stálo na straně Norska! Alin Dorinel Tosca nacentroval na přední tyč, kde se do hlavičky tlačil Claudiu Keșerü, ovšem u míče byl jako první brankář a pěkným zákrokem vyrazil míč do bezpečí.
83'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Ola Kamara.
82'
Rohový kop mohl přinést klidnou třetí branku a poslat Nory do pohody, jenže hlavičkující Håvard Nordtveit mířil vedle.
81'
Omar Elabdellaoui byl poslán dobrou přihrávkou po levé straně, následně se dostal až do zakončení, ale to bylo zblokované na roh.
80'
Žlutou kartu dostává Dragoș Grigore (Rumunsko).
79'
Máme sníženo, tudíž budeme očekávat, velmi hektický závěr tohoto zápasu, protože Rumuni se budou velmi ale opravdu snažit vyrovnat!
77'
Je sníženo!! Rohový kop letěl na hlavičku Dragoe Grigora, který míč pouze posunul na brankovou čáru, kde již míč lehce dorazil CLAUDIU KESERU, který se dnes konečně dočkal!
75'
Dobrá akce Rumunska. Alexandru Maxim nacentroval na jednoho z hráčů Rumunska, do hlavičky mu však vlétl jeden z Norských obránců a je tu roh pro Rumunsko.
73'
Pro Rumuny to vypadá již velmi zle, jelikož zbývá nám necelých patnáct minut do konce a hráči prohrávají 2:0. Rumunsko zde má hojný výjezd fanoušků, ty jsme ale v průběhu utkání skoro neslyšeli.
72'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Alexandru Maxim.
70'
Norsko právě vstřelilo branku!
2:0!! Po nevyužitých šancí Rumunska je tu odpověď Norska! Joshua King skvěle prošel kolem dvou rumunských hráčů a následně přihrál úplně volnému MARTINU ODEGAARDOVI, který v souboji 1 na 1 uspěl.
68'
Norové nechávají v posledních minutách Rumuny hrát, ti ale této nabídky nevyužívají a šance zahazují.
65'
Obrovská škoda, že toto neskončilo v síti! Tentokrát z pravé strany přišla přihrávka na přední tyč, kde se do teče vložil Claudiu Keșerü, jenže to by v bráně nesměl stát Sten Grytebust, jelikož jeho pokus znovu chytil.
63'
Claudiu Keșerü chce hodně vyrovnat, to nám právě ukázal. Z levé strany dobře zpracoval míč a následně se otočil a vystřelil zpoza vápna. Střela mu ale nevyšla tak jak chtěl a pro brankáře to byl lehký zákrok do statistik.
61'
Rumunský tým zahrával po dlouhé době rohový kop, ten směřoval do středu vápna, ovšem nikdo z žlutých se o hlavičku nepokusilo, míč tedy odkopl Kristoffer Ajer.
60'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází George Tucudean.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Gheorghe Grozav, přichází Ianis Hagi.
59'
Následný rohový kop nebyl již tak dobrý, jako akce předešlé. Míč si ve vápně rozebrali obránci Rumunska.
58'
I přes vstřelený gól, Norská aktivita pokračuje. Z levé strany přišel dobrý centr z kopačky Martina Ödegaarda, míč směřoval na přední tyč a jen se štěstím ho tečoval jeden z obránců na roh. Pokud by tak neučinil Joshua King by zakončoval do prázdné.
56'
A máme tu gól!! Martin Ödegaard směřoval na bránu, kde zpoza vápna zkusil střelu placírkou, ta se odrazila od jednoho z obránců a do prázdné brány zakončoval TARIK ELYOUNOUSSI!
55'
A další pokus Rumunů! Nicolae Stanciu připravil Keserovi dobrou střeleckou pozici a z cca 25 metrů vypálil. Jeho tvrdou ránu však náramně vychytal Sten Grytebust.
53'
Tak na podruhé to skoro vyšlo! Paul Anton poslal po pravé straně Grozava, který následně dokázal odcentrovat na zadní tyč, kam si sbíhal na hlavičku George Puşcaş, ovšem i tentokrát jeho pokus vychytal brankář.
52'
Tak to byla škoda. George Puşcaş společně s Chipciem zakládali akci na středu hřiště, následná přihrávka na volného Kesera nevyšla a Rumuni tak museli celou akci zakládat znovu.
49'
Haitam Aleesami poslal do vápna dobrý centr na zadní tyč, kde viděl volného Tarika Elyounoussiho, jenže zrovna když centroval, tak k němu přiběhl jeden z obránců a následný souboj vyhrál.
47'
Norové se v druhém poločase drží na polovině Rumunska, ti se tak nemohou osvobodit, uvidíme zda teď přijde ten gól.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil první poločas. První poločas byl nesmírně aktivní na obou stranách, diváci se nemohli nudit. V úvodu byli lepší Rumuni, jenže postupem času se vše změnilo a dominovali Norové. Z mnoha střel a šancí, co nám oba celky předvedly, mohl padnout alespoň jeden gól, nerozhodný stav však drží skvělý brankáři.
45+0'
44'
Haitam Aleesami teď náramně odstavil pomocí přihrávky Toscu a díky tomu mohl nacentrovat dopředu. Jeho dlouhý centr za obranu letěl na Kinga, ale míč letěl příliš rychle.
42'
A rychle na druhou stranu! Ole Selnaes posunul míč na pravou stranu, kam si nabíhal Markus Henriksen, jeho následný centr směřoval na hranici vápna, kde vzápětí zakončoval Håvard Nordtveit. Při jeho střele však došlo na teč Chipciem, rozhodčí ale roh nenařídil.
41'
George Puşcaş je dnes velmi hladový a chce za svůj tým vsítit branku, jenže to se mu nedaří. S míčem pronikl až do vápna, prošel kolem dvou hráčů, jenže na posledního třetí Nordtveita již nevyzrál.
40'
Martin Ödegaard zahrával rohový kop, jenže nedal do toho tu sílu, jakou chtěl, takže na přední tyči kam roh směřoval vyčkával jeden z obránců a balón odkopl do bezpečí.
39'
Statistika držení míče: 55%-45%
37'
Sledujeme opravdu skvělé utkání, co se týče na šance apod. Jenže tomuto utkání chybí góly! Na obou stranách bylo dostatečně šancí, aby z nich padl alespoň gól.
35'
Rumunsko zahrávalo rohový kop a ve vápně nastalo trochu rušno. Roh směřoval na zadní tyč, kde hlavičkoval Puscas, ta ale nesměřovala na bránu, tudíž ho musel dosazovat Gheorghe Grozav, ale jeho druhou hlavičku brankář chytil.
33'
Ciprian Tătăruşanu je dnes skvělý!! Sander Berge poslal dopředu dlouhý nákop za obranu, který získal Joshua King, všichni hráči i diváci si mysleli, že se jedná o ofsajd, rozhodčí ale nic takového nepískl, tudíž se King dostal sám 1 na 1. Ciprian Tătăruşanu si ale na jeho stahovačku dal pozor!
31'
Haitam Aleesami se snažil vybojovat míč u rohového praporku, což se mu také povedlo, Ciprian Deac který ho atakoval, ho přímo před očima rozhodčího zfauloval, ten sice pískl faul, ale až po velmi dlouhé odezvě.
30'
A i domácí brankář si sáhl na míč! Claudiu Keșerü poslal do vápna dobrý centr, který směřoval do středu, kde byl volný a hlavně vysoký George Puşcaş, jeho hlavička ale tentokrát brankáře příliš neohrozila.
28'
Nicolae Stanciu dělá obraně Norska problémy. Rumunsko mělo autové vhazování v blízkosti vápna, míč následně získal Stanciu a zkusil tak střelu z první. Do té mu ale náramně skočil Kristoffer Ajer.
26'
Rumuni se po delší době dostali do dobrého zakončení. Gheorghe Grozav posunul míč na Stanciua, a ten se pokusil o nebezpečnou střelu, ta ale letěla pouze vedle brány.
24'
Hra se v posledních dvou minutách alespoň trošičku uklidnila, jelikož v posledních minutách bylo velké rušno na obou stranách, gólu jsme se ale bohužel nedočkali.
23'
Přímý kop byl zahrán na krátko, míče se poté zmocnil na hranici vápna Paul Anton a ihned z otočky zvolil střelu na bránu. Jeho tvrdou a štiplavou ránu však zblokoval Berge.
22'
Sander Berge tvrdě zajel do bývalého sparťanského hráče Stanciua, rozhodčí bez váhání vytáhl žlutou kartu a musím říct že správně.
21'
Rohový kop směřoval na zadní tyč, ovšem Martin Ödegaard dal do toho příliš velkou razanci, tudíž míč prolétl pouze brankovištěm a žádný z hráčů ho nezískal.
20'
Norská aktivita nemá konce. Joshua King díky vydařené střele vybojoval pro svůj tým rohový kop!
19'
Ciprian Tătăruşanu se opět činil. Z velké dálky to zkusil na bránu Markus Henriksen, jeho střela letěla velmi dobře, ovšem ještě lepší zákrok předvedl již zmiňovaný Ciprian Tătăruşanu.
18'
Žlutou kartu dostává Paul Anton (Rumunsko).
17'
Rumuni měli opět namále! Joshua King získal přihrávku, která ho vzápětí poslala do dobré střelecké pozice. Jeho střela na zadní tyč, však letěla těsně vedle!
16'
Po levé straně dostal dlouhou přihrávku Cristian Săpunaru a následně směřoval po lajně skoro až k bráně, na sílu Selnaese však nestačil.
15'
V úvodu byli aktivnější Rumuni, ovšem minutu po minutě se vše mění a obrací. Domácí hráči byli opět v blízkosti vápna, Joshua King však ztratil balón, to se mu nelíbilo a následně ho zkoušel získat zpět, ovšem pomohl si faulem.
13'
Norové znovu na návštěvě v brankovišti Rumunska! Z levé strany přišel jakýsi centr od Aleesamiho. Martin Ödegaard, který si na něj sbíhal nečekal, že centr bude mít takovou rychlost, tudíž ho získali obránci.
12'
Rumuni měli namále, protože akce byla zahraná během třiceti sekund a někteří hráči se ani nestihli vrátit do vápna, tudíž Ciprian Tătăruşanu momentálně zachránil hráče v žlutém.
10'
Páni, tak to byla akce! Martin Ödegaard obdržel přesnou přihrávku od Selnaese a následně se dostal volný do vápna. O malinkou chvíli později zkoušel střílet, nebo možná přihrávat na zadní tyč, jeho myšlenku mu ale překazil dobrým zákrokem Ciprian Tătăruşanu!
8'
Ole Selnaes dobrou přihrávkou za obranu našel Henriksena, který se dostal s míčem až před brankáře a následně vsítil branku. Celou akci ale ještě dříve ukončil pomezní sudí, svým praporkem.
7'
Rumunský tým je zatím lepší. Na středu hřiště přišla špatná přihrávka z kopačky Aleesamiho a protiútok Rumunska byl na světě. Ciprian Deac putoval k bráně, ale Kristoffer Ajer ho dále jako hranice vápna nepustil.
6'
Norové dnes vsadili na omlazenou sestavu. V základu hraje například Sander Berge, nebo také známá tvář Martin Ödegaard, uvidíme, jak si tito hráči dnes povedou.
4'
Norové se již konečně osvobodili ze své poloviny a založili rychlý útok. Obrana Rumunska se ale dobře semkla a rychlého Markuse Henriksena s přehledem odstavila.
3'
Bylo tu první zahrození Rumunska! Z levé strany přišla přihrávka do vápna, na kterou si zkoušel sbíhat Claudiu Keșerü, na poslední chvíli však akci lépe přečetl Kristoffer Ajer.
2'
Rumuni kombinovali na polovině Norska, ale přihrávka jim znovu nevyšla. Grozav hledal na levé straně Stanciua, přihrávku ale zblokoval Nordveit.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se ihned tlačili dopředu, centr Antona na Kesera však nevyšel, následuje odkop od brány.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Norové nastupují v červených dresech, Rumuni v dresech žlutých.

Norsko: Grytebust – Aleesami, Ajer, Nordtveit, Elabdellaoui (C) – Henriksen, S. Berge, Selnaes, Ödegaard – J. King, T. Elyounoussi.
Náhradníci: André Hansen, Rossbach – S. Strandberg, Rosted, Johansen, Kamara, M. Elyounoussi, Midtsjö, J. Svensson, Meling, Johnsen, Möller Daehli.

Rumunsko: Tătăruşanu – Chipciu, Săpunaru (C), Grigore, Tosca – Anton, Stanciu – Deac, Keșerü, Grozav – Puşcaş.
Náhradníci: Radu, Lung – Benzar, I. Cristea, T. Baluța, Nistor, Hagi, Bancu, Nedelcearu, Rotariu, Tucudean, Maxim.

Rozhodčí: S. Karasev – A. Averianov, A. Lunev.

24.9.1980 – Norsko – Rumunsko 1:1
Rumunsko je na tom o poznání lépe. Na kontě mají prohru a výhru.

První zápas kvalifikace odehráli na půdě Švédska, kde jim ale nevyšel první poločas, jelikož po něm prohrávali 2:0. Hlavní kouč Rumunska na začátku druhého poločasu vystřídal Mitrita a do hry poslal zkušeného Kesera. Jeho rozhodnutí bylo geniální, protože za deset minut bylo sníženo a to právě díky Keserovi. To již po gólové stránce bylo vše. Do konce utkání padlo ještě 5 žlutých karet, zápas byl velmi vyhrocený, ale vyrovnání to nepřineslo.

Druhý zápas byl o něco lehčí, jelikož vyzvali lehkého soupeře z Faerských ostrovů. V první poločase se diváci určitě nenudili, protože byly k vidění čtyři góly a z toho tři do sítě Faerských ostrovů. Keseru mohl zazářit Hattrickem, ovšem v druhém poločase nastřelil dvakrát tyč. Na konečných 4:1 upravil dobrou ránou zpoza vápna Puscas a Rumunsko tak mohlo slavit první výhru v Kvalifikaci.

Stejně jako pro Nory, tak i pro Rumuny, bude tento zápas velmi důležitý, favorité jsou však právě domácí, tudíž Rumunsko sem jede jako outsider. Dokáže tedy Rumuny spasit zatím nejlepší střelec týmu Keseru? To se dozvíme již v 20:45.
Norsko je na tom velmi vážně! První zápas odehráli se Španělskem, kde nejdříve prohrávali 1:0, poté se jim však z pokutového kopu podařilo srovnat. Radost ale netrvala dlouho, jelikož za pět minut přišla penalta na druhé straně a tu Sergio Ramos proměnil. Norsko tedy podlehlo Španělsku 2:1.

Druhý zápas odehráli doma, tedy na stadionu v Oslu, kde odehrají své utkání i dnes. Čekal je velký rival ze Švédska, tudíž divácká kulisa nechyběla. Utkání se vyvíjelo velmi dobře, Norsko vedlo 2:0, ovšem poté se stalo něco neuvěřitelného. Norové přestali hrát, zatímco Švédovi začali. Během dvaceti minut bylo srovnáno a v 91. minutě přišel dokonce obrat na 3:2! V 97. minutě však norský hrdina Kamara vyrovnal a oba celky odešli s jedním bodem.

Norové dnes budou chtít vyhrát, jelikož na kontě mají pouhý bod a postup na Euro se jim velmi vzdaluje. Ullevaal stadium očekává hojnou návštěvu, páč budou jejich svěřenci favorité.
Dobrý den, všem fanouškům a fanynkám! Kvalifikace na Euro 2020 jsou opět v plném proudu a dnes se podíváme na důležitý zápas Norsko – Rumunsko. Pro oba týmy je tento zápas velmi důležitý, jelikož jim jde skoro o vše. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.