Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Slovinsko - 19. listopadu 2019   20:45

Polsko
Polsko
3' Szymański  • 54' Lewandowski  • 81' Góralski (Grosicki)
3:2
(1:1)
Slovinsko
Slovinsko
14' Matavž  (Iličić) • 61' Iličić  (Matavž)
Polsko
Szczęsny – Ł. Piszczek (45+3. Kędziora), Bednarek, Glik (7. Jędrzejczyk), Reca – Grosicki, Góralski, Krychowiak, Szymański (86. Jóźwiak) – P. Zieliński – Lewandowski (C).
Stadion Narodowy, Varšava (POL)
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Krhin, Kurtić – Iličić, Bijol (72. Zajc), Verbič (86. Rep) – Matavž (89. Vučkić).

Hráči Slovinska dnes hodně vzdorovali, když dvakrát dokázali odpovědět na vedení Polska, devět minut před koncem ale skóroval Jacek Gólalski a zasloužil se o to, že rozlučka Łukasze Piszczeka s národním dresem byla vítězná. Slovinci dohrávali zápas o deseti poté, co v závěru dnešního zápasu viděl druhou žlutou a poté ihned červenou kartu Jasmin Kurtić. Konečný výsledek dramatického a pěkného zápasu. Polsko 3 Slovinsko 2.
90+5'
90+4'
Grzegorz Krychowiak toho v dnešním zápase naběhal opravdu hodně a mohl být odměněn gólem, jeho střela ze 30 metrů ale byla nepřesná. Odkop od brány.
90+3'
Kamil Jóźwiak skvěle drží míč a dostává obranu Slovinska pod tlak. Dostane příležitost na EURO?
90+2'
Závěr dnešního zápasu je zbytečně vyhecovaný a hru kouskuje jeden faul za druhým. Další gól už asi nepadne a Poláci zakončí svou jízdu vítězstvím.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
89'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Tim Matavž, přichází Haris Vučkić.
86'
Jasmin Kurtić hrál od druhé minuty utkání se žlutou kartou a nyní absolutně zbytečně ostře sestřelil Jaceka Góralskiho. Následovala druhá žlutá a poté červená karta, po níž se poroučel.
86'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Kamil Jóźwiak.
86'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Rajko Rep.
85'
Tomasz Kędziora si počínal v osobním souboji příliš ostře a za faul na jednoho z hostů viděl žlutou kartu.
82'
Jacek Góralski rázem dostává minimum prostoru a Jasmin Kurtić k němu rychle přistoupil, aby ho fauloval.
81'
Polsko právě vstřelilo branku!
Poláci se nechtěli s nerozhodným stavem nechat smířit a JACEK GÓRALSKI je potřetí v zápase posílá do vedení, když se po hlavičce Kamila Grosickiho prosadil ze šesti metrů! Polsko nyní ukázalo sílu a vede 3:2. Asistence: Kamil Grosicki.
78'
Miha Mevlja se vžil v pokutovém území do pocitů skály, když zablokoval ostrou střelu Grzegorze Krychowiaka. Obránce slovinské reprezentace hraje skvělý zápas.
78'
Arkadiusz Reca před pár okamžiky našel kolmým pasem Damiana Szymańskiho a je škoda, že se mával ofsajd. Mohla z toho být slibná šance domácího Polska.
77'
Damian Szymański se ocitl v postavení mimo hru a Jan Oblak mohl po ofsajdu v klidu rozehrávat.
76'
Jan Bednarek a Grzegorz Krychowiak vypálili v rozmezí několika sekund, obě střely ale byly zablokovány.
74'
Kamil Grosicki neúnavně brousí levou lajnu a nyní mohl postupovat směrem vpřed nebýt jasného ofsajdu.
72'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jaka Bijol, přichází Miha Zajc.
72'
Benjamin Verbič se pokusil přehoupnout misky vah na stranu Slovinců, jeho střela ale domácí bránu minula.
70'
Pomezní rozhodčí se musel činit. V ofsajdu se ocitl Tim Matavž a Grzegorz Krychowiak poté ostře fauloval.
68'
Útočník Bayernu Mnichov pálil ze třiceti metrů, takže slovinský brankář měl spoustu času na reakci.
67'
Robert Lewandowski mohl skórovat podruhé v zápase, Jan Oblak se ale překonat nenechal. Skóre je 2:2.
66'
Polsko se z vedoucího gólu opět dlouho neradovalo. Slovinci vždy dokáží na nepříznivé skóre zareagovat.
61'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinská spolupráce v opačném gardu a nyní je znovu vyrovnáno! JOSIP ILIČIĆ tentokrát využil kolmé přihrávky Tima Matavže a nekompromisní bombou z levé strany šestnáctky napálil míč pod břevno! Oba hráči dnes vstřelili jeden gól a na jeden přihráli. Je to 2:2. Asistence: Tim Matavž.
60'
Piotr Zieliński vypálil na hranici šestnáctky a jeho přízemní střela minula vzdálenější levou tyč!
57'
Piotr Zieliński mohl rychle přidat pojistku, Jan Oblak ale předvedl skvělý zákrok! Velká šance.
54'
Tomasz Kędziora si nyní narazil míč s Grzegorzem Krychowiakem a jejich spolupráce poté využil ROBERT LEWANDOWSKI, který zamířil přízemní střelou z pravé strany šestnáctky ke vzdálenější levé tyči a vrátil polskému týmu vedení – 2:1!
53'
Slovinsko si vytvořilo velký tlak a po odráženém míči pohotově vypálil Tim Matavž, jeho pokus ale skončil mimo, přestože pálil z osmi metrů.
52'
Benjamin Verbič se pokusil skórovat znovu, jeho střelu zpoza šestnáctky ale zablokoval obránce Jan Bednarek.
51'
Na opačné straně hřiště musel zasahovat také Wojciech Szczęsny, jehož pozornost prověřil Benjamin Verbič.
50'
Grzegorz Krychowiak mohl skórovat po centru z rohového kopu, Jan Oblak ale zakročil a míč snadno lapil.
50'
Hra byla kvůli ošetření slovinského hráče přerušena. Nyní už ale zápas pokračuje a těšíme se, co nabídne.
49'
Kuriózní moment. Jaka Bijol před pár okamžiky fauloval Grzegorza Krychowiaka na útočné polovině Slovinska, nyní je to ale on, kdo se drží za pravou ruku.
48'
Rozehrání standardní situace se na domácí straně ujal Jan Bednarek. Poláci mohou postupovat vpřed.
47'
Grzegorz Krychowiak si v úvodu druhého poločasu dobře pokryl míč a Jaka Bijol ho poslal k zemi.
46'
Vstupujeme do druhého poločasu, během kterého se Poláci budou snažit prolomit nerozhodný stav.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Poláci vstoupili do utkání skvěle, když se po necelých třech minutách prosadil Damian Szymański. Slovinci ale dokázali po necelé čtvrthodině hry rychle vyrovnat zásluhou Tima Matavže. V nastavení prvního poločasu Poláci udělali uličku slávy pro střídajícího beka Łukasze Piszczeka, který ukončil reprezentační kariéru. Skóre po poločase dnešního střetnutí. Polsko 1 Slovinsko 1.
45+5'
45+5'
Slovinci dostali polskou reprezentaci pod velký tlak a na pravé straně vybojovali standardní situaci. Ještě jedna standardní situace v podobě zkráceného rohového kopu.
45+3'
Poláci udělali na hřišti uličku slávy pro Łukasze Piszczeka, který dnes končí reprezentační kariéru.
45+1'
Damian Szymański se na hranici šestnáctky otočil s míčem a jeho přízemní střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče. Jeho pokus byl hodně slabý.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 4 minuty.
45'
Jan Bednarek se na levém křídle ukvapil s kolmou přihrávkou a Jan Oblak mohl nikým neatakován rozehrávat.
44'
Fotbalisté Slovinska se snažili prosadit na pravém křídle a hádejte, kdo byl faulován. Ano, Josip Iličić.
43'
Miha Blažič byl zřejmě hráčem, který se pokusil vypálit ze střední vzdálenosti, a jeho pokus byl zablokován.
42'
Josip Iličić je v dresu slovinské reprezentace hodně aktivní a navíc se podepsal pod vyrovnávací gól.
40'
Łukasz Piszczek se pokusil vypálit zpoza šestnáctky a následoval rohový kop, který Slovinci opět odvrátili.
38'
Rohový kop znovu rozehrál Damian Szymański a jeho střílený centr byl na přední tyči odvrácen na další rohový kop. Záložník Polska si tedy celou situaci zopakoval, také jeho druhý centr byl ale hosty odvrácen.
37'
Kamil Grosicki je na levém křídle hodně aktivní a nyní se dostal k přízemnímu centru, který byl odvrácen na rohový kop. Pravá strana Slovinska pořádně hoří.
35'
Následoval rohový kop Polska, který na levé straně rozehrál Damian Szymański, a byla z toho velká šance! Robert Lewandowski ale hlavičkoval přímo do rukavic Jana Oblaka. Obrovská šance.
34'
Kamil Grosicki a Robert Lewandowski si počínali uvnitř pokutového území pozorně a první jmenovaný muž nakonec míč odpálil daleko do hloubky hřiště.
34'
Josip Iličić na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop a Łukasz Piszczek míč odvrátil na další rohový kop.
33'
Josip Iličić byl faulován na pravém křídle a Arkadiusz Reca dostal za jeho zatažení okamžitě žlutou kartu.
32'
Josip Iličić dobře odcentroval z levé strany hřiště a v pokutovém území hledal Tima Matavže, hostujícímu útočníkovi ale uprostřed šestnáctky nevyšlo zpracování.
31'
Slovincům nevyšla finální přihrávka a Wojciech Szczęsny rychle rozehrál. Kolmý pas Poláků podél pravé postranní čáry byl ale pro Roberta Lewandowskiho dlouhý.
30'
Łukasz Piszczek byl zřejmě hráčem, který fauloval ve středovém kruhu, a rozehrávky se ujal záložník René Krhin.
28'
Kamil Grosicki se na levé straně šestnáctky ukvapil se zakončením a jeho přízemní střela minula vzdálenější pravou tyč. Následoval pohled vzhůru k nebesům.
27'
Muž, který byl před pár okamžiky faulován, na levé straně hřiště vypálil zpoza šestnáctky. A jeho pokus nebyl špatný, přece jen ale minul bližší horní roh brány.
26'
Jasmin Kurtić byl udeřen do oblasti břicha a Polsko se musí po útočném faulu vracet na vlastní polovinu.
25'
Robert Lewandowski se snažil něco vymyslet na pravé straně pokutového území, rychle k němu ale přistoupil Jure Balkovec a odvrátil míč na autové vhazování.
24'
Josip Iličić vypálil zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde si s ní snadno poradil brankář Wojciech Szczęsny.
23'
Piotr Zieliński rozehrál rohový kop, na který si naběhl Łukasz Piszczek, a hlavičkoval vysoko nad bránu.
23'
Arkadiusz Reca se snažil prosadit na levém křídle po přihrávce Kamila Grosickiho, jeho následný přízemní centr byl ale odvrácen na rohový kop. Standardní situace.
22'
Jasmin Kurtić se snažil vybojovat ztracený míč v blízkosti šestnáctky a zezadu podsekl Jaceka Góralskiho.
21'
Jan Bednarek odvedl dobrou práci v obraně a útok slovinské reprezentace zastavil za cenu vhazování.
20'
Piotr Zieliński na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a jeho následný centr Slovinci odvrátili.
19'
Polsko rozehrálo v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom centru se ale do zakončení nedostalo.
17'
Kamil Grosicki se znovu pěkně uvolnil na levé straně šestnáctky, jeho zpětná přihrávka ale byla odvrácena. Poláci se stěhují před bránu Jana Oblaka. Rohový kop.
14'
TIM MATAVŽ využil krátké přihrávky Josipa Iličiće a z blízkosti míč napálil k pravé tyči! Slovinsko vyrovnalo a skóre je 1:1. Asistence: Josip Iličić.
13'
Rohový kop Poláků přinesl nepřesné zakončení a Slovinci dokázali hru během posledních minut vyrovnat.
11'
Damian Szymański využil volného prostoru na pravém křídle a do šestnáctky poslal přízemní centr, na který si nabíhal Robert Lewandowski. Slovinci ale míč odvrátili.
10'
Míč se nakonec odrazil do zámezí od Roberta Lewandowskiho, takže následoval odkop od brány. Omlouvám se.
9'
Kamil Grosicki se na levé straně šestnáctky krásně uvolnil a před bránu poslal prudký přízemní centr, který Jan Oblak vyrazil na rohový kop. Málem to byl druhý gól.
8'
Jacek Góralski se vydával směrem vpřed podél levé postranní čáry a uprostřed hřiště ho fauloval Jaka Bijol.
7'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Glik, přichází Artur Jędrzejczyk.
Kamil Glik je evidentně otřesený a odešel za postranní čáru. Vystřídat by ho měl za chvíli Artur Jędrzejczyk.
5'
Jan Oblak se během vyboxování míče zřejmě poranil a zůstal ležet na hrací ploše, stejně jako domácí Kamil Glik, který je ošetřován na hranici šestnáctky.
3'
Jan Oblak vyboxoval centr z rohového kopu pouze před sebe a DAMIAN SZYMAŃSKI poté pohotovým volejem zpoza šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě! Polsko vede rychle 1:0!
3'
Robert Lewandowski hlavičkoval po centru Damiana Szymańskiho ze standardní situace vedle vzdálenější levé tyče, míč byl ale tečován a následovat bude rohový kop.
2'
Jasmin Kurtić v úvodu zápasu nepříjemně zajel do Jaceka Góralskiho a rozhodčí mu neváhal udělit kartu.
1'
Utkání mezi Polskem a Slovinskem bylo zahájeno a na pravém křídle mohl vhazovat obránce Łukasz Piszczek, který se dnes loučí s reprezentační kariérou.
1'

Polsko: Szczęsny – Ł. Piszczek, Bednarek, Glik, Reca – Grosicki, Góralski, Krychowiak, Szymański – P. Zieliński – Lewandowski (C).
Náhradníci: Majecki, Skorupski – Bielik, Jędrzejczyk, Cionek, Furman, Klich, Kędziora, Kądzior, Jóźwiak, Kownacki, K. Piątek.

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Krhin, Kurtić – Iličić, Bijol, Verbič – Matavž.
Náhradníci: Belec, Vidmar – Korun, Mitrović, Šporar, Zajc, Vučkić, Jokić, Bezjak, Rep, Čerin, Milec.

Rozhodčí: Daniel Siebert (GER). Asistenti: Jan Seidel (GER), Marco Achmüller (GER). Čtvrtý rozhodčí: Christian Dingert (GER).
Vzájemné zápasy

Slovinsko se naposledy potkalo s Polskem v září a v rámci kvalifikačního duelu dokázalo v Lublani vyhrát, aniž by inkasovalo. Poláci prohráli 2:0 a chtějí vyhrát.
Slovinsko

Slovinsko neprožilo vůbec špatnou kvalifikaci a nebýt tří porážek, klidně mohlo pomýšlet na souboj o první místo ve skupině, ať už s Polskem nebo Rakouskem. Slovincům ovšem patří ve skupině G až třetí místo a Polsko proti nim bude chtít uhájit první místo. Hosté vzpomínají na poslední střetnutí s polským týmem rádi, protože ho jako jediní dokázali porazit a nedostali gól.
Polsko

Stadion Narodowy by měl být v úterý večer vyprodán. Poláci už mají jistý postup na EURO, který budou chtít oslavit vítězstvím. Hlavním tahákem je ovšem rozlučka Łukasze Piszczeka, který se představí v národním dresu naposledy a do střetnutí proti Slovinsku nastoupí v základní sestavě, což pro něj bude překvapení. Trenér Zbigniew Boniek chtěl původně čtyřiatřicetiletého obránce střídat a poslat ho na hřiště na posledních 20-25 minut, nakonec ovšem nastoupí v základní sestavě.
Polsko zakončí kvalifikaci na evropský šampionát na domácí půdě a postup se pokusí oslavit výhrou nad Slovinskem. Poláci nebudou chtít střetnutí v žádném případě vypustit, protože jednoho z domácích hráčů čeká velice zajímavé utkání a zároveň bude poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.