Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Polsko - 21. března 2019   20:45

Rakousko
Rakousko
0:1
(0:0)
Polsko
Polsko
69' K. Piątek
Rakousko
Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Wöber – Grillitsch (84. Onisiwo), Baumgartlinger – Lazaro (81. Janko), Sabitzer, Alaba – Arnautović.
Polsko
Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński – Grosicki (90+2. Pazdan), Krychowiak, Klich, P. Zieliński (59. K. Piątek) – Lewandowski, Milik (46. Frankowski).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 8:15
Utkání skončilo, Rakousko zahájilo kvalifikaci o EURO 2020 porážkou na domácím hřišti s Polskem. První poločas byl trochu opatrnější a příliš mnoho šancí v něm k vidění nebylo. Druhá půle už byla mnohem zajímavější se spoustou šancí na obou stranách. O něco aktivnější byli Poláci, kteří se také nakonec dočkali gólu, když po rohovém kopu dorazil míč hlavou do sítě střídající Krzysztof Piątek. Dvě dobré šance na vyrovnání měl ke konci zápasu střídající Janko, ale neuspěl a neujala se ani rána z dálky Alaby, kterou Wojciech Szczęsny skvěle vytáhl.
90+4'
90+4'
Rohovému kopu se Polsko ubránilo a tohle už by pro něj mělo být dobré.
90+3'
David Alaba vypálil z velké dálky a donutil Szczesného k výbornému zákroku. Polský brankář vyrazil míč na rohový kop.
90+3'
Pazdanova přihrávka byla nepřesná a Rakušané se ještě ženou dopředu.
90+2'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Michał Pazdan.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
90'
Faul Rakušanům také rozhodně do noty nehraje, opět si rozehrávku na starosti bere Wojciech Szczęsny.
89'
Marko Arnautović následně střílel vedle a Wojciech Szczęsny nyní s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
88'
Na hlavně měl vyrovnání znovu Marc Janko, ale dnes zřejmě za hrdinu nebude, protože hlavou ve stoprocentní šanci minul.
86'
Velkou šanci na vyrovnání ovšem Rakušané propásli, Janko ze slušné pozice minul branku.
85'
Robert Lewandowski se ve vápně ke střele nedostal, Rakousko tak ještě drží šanci na body z dnešního utkání.
84'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Karim Onisiwo.
82'
Grzegorz Krychowiak zakončoval zpoza pokutového území, ale Heinz Lindner na jeho pokus dobře viděl a míč pokryl.
81'
Žlutou kartu dostává David Alaba (Rakousko).
81'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Marc Janko.
80'
Rakousko se žene za vyrovnáním, ale zatím nenachází recept na dobře postavenou polskou obranu.
79'
David Alaba centroval z levé strany, ale míč skončil jen v moci brankáře Szczesného.
78'
Rohový kop směřoval do nebezpečného prostoru, ale domácí se ubránili.
78'
Polsko bude zahrávat rohový kop z levé strany.
77'
Poláci se dopustili útočného faulu, kterého si všiml asistent rozhodčího.
76'
Na druhé stráně pálil z voleje Maximilian Wöber, ale těžké zakončení nezvládl a míč poslal nad.
75'
Krzysztof Piątek se dostal do obrovské šance po skvělé přihrávce Lewandovského, ale razantní střelou pravačkou minul branku.
75'
Následnému rohovému kopu se Poláci dokázali ubránit.
74'
Marcel Sabitzer střílel z pravé strany, ale dobře ho bránil Glik a jeho ránu zablokoval na rohový kop.
73'
Mateusz Klich vystřelil pravou nohou, ale bylo to z velké dálky a polský záložník netrefil branku.
72'
Kamil Glik si raději nekomplikoval situaci a pod mírným tlakem dobrovolně poslal míč do autu.
71'
Krzysztof Piątek se zase tlačil dopředu, ale tentokrát byli u míče dříve rakouští obránci.
69'
Polsko právě vstřelilo branku!
Poláci jdou na rakouské půdě do vedení! Po rohovém kopu vznikly ve vápně Rakouska velké zmatky a na konci byl KRZYSZTOF PIĄTEK, který pohotově hlavou doklepl míč do branky.
68'
Poláci si hned na druhé straně vybojovali rohový kop.
67'
Marko Arnautović to zkusil přímou stelou ba branku, jen o kousek minul banku.
66'
Tomasz Kędziora se dopustil nedovoleného zákroku a Rakousko má další standardní situaci.
65'
Krzysztof Piątek přihrával ve vápně na Grosického. Ten si míč nezpracoval a skončil na zemi. Penalta se ale nepíská.
64'
Ze standardní situace Rakouska nic nebylo a dopředu jdou poláci.
63'
Julian Baumgartlinger byl zezadu faulovaný a Rakousko bude kopat přímák.
62'
Na druhé straně nebezpečně zakončoval Valentino Lazaro, ale těsně minul branku.
61'
Piatek dostal míč do vápna a ještě přihrával pod sebe na Glika. Ten trefil jen Juliana Baumgartlingera.
60'
Rakušané vhazovali v blízkosti šestnáctky soupeře, ale do vápna se nedostali.
59'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Krzysztof Piątek.
59'
Jan Bednarek poslal v hlavičkovém souboji na trávník Marka Arnautoviće.
58'
Poláci se usadili na útočné polovině, mezitím už se k příchodu do hry chystá Krzysztof Piątek.
57'
Ošetření potřeboval Piotr Zieliński, ale už by měl být v pořádku a zapojí se bezy do hry.
56'
Marko Arnautović znovu zvedá hlavu k nebi, svou střelou pravačkou těsně minul branku.
55'
Po rozehrávce standardní situace vystřelil zpoza vápna Marcel Sabitzer, ale branku netrefil.
54'
Bartosz Bereszyński fauloval těsně před vápnem a dostává žlutou kartu.
53'
Kamil Grosicki už se chystal centrovat z levé strany, ale pod nohy mu čistým skluzem vletěl Maximilian Wöber.
51'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Dragović (Rakousko).
50'
Piotr Zieliński se rozběhl podél levé postranní čáry a jen za cenu faulu ho zastavil Aleksandar Dragović.
49'
Rohovému kopu se Polsko ubránilo a následně se už k dalšímu centru Alaba nedostal.
49'
Po centru ze standardní situace se dostal k hlavičce Marcel Sabitzer, ale je z toho jen rohový kop.
48'
David Alaba skončil na zemi, znovu byl faulujícím hráčem Grzegorz Krychowiak.
47'
Krychowiak fauloval Floriana Grillitsche, takže rozehrávat bude moci Rakousko.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Przemysław Frankowski.
46'
První poločas je u konce, Rakousko hraje zatím v kvalifikaci o EURO 2020 bez branek. Příliš mnoho šancí jsme neviděli, o něco aktivnějším týmem byli hostující Poláci, zejména střela Kamila Grosického Lindnera hodně vystrašila. Z rakouského týmu je nebezpečný hlavně Marko Arnautović, ale zatím je na to sám.
45+1'
45'
Nyní do rozehrávky polští fotbalisté zapojili i brankáře Wojciecha Szczęsného.
44'
Polsko před koncem prvního poločasu svého soupeře přehrávají, ale zatím si opravdovou gólovku nevytvořili.
42'
Poláci znovu zatlačili na obranu Rakouska. Ale neuspěli centrem z pravé, ani po chvíli z levé strany.
41'
Marko Arnautović se snažil něco vymyslet v pokutovém území, ale byl na to sám. Nakonec nevybojoval ani rohový kop.
40'
Centr Poláků z pravé strany neměl potřebnou kvalitu, domácí se v pohodě ubránili.
39'
Arnautovic roztáhl hru na Alabu. Jeho centr skončil v zámezí a Rakousko bude kopat roh.
38'
Poláci při rozehrávce ve středu pole ztratili míč a budou se muset zase bránit.
37'
Marko Arnautović marně před brankou čekal na centr Sabitzera, ten na něj neprošel.
36'
Rakušané ztratili míč a z pravé strany pak centroval Kamil Grosicki. Jen těsně nenašel Lewandovského před brankou.
35'
Domácí fotbalisté už byli před vápnem soupeře, ale zase se s míčem stáhli až na vlastní polovinu.
34'
Rakušané už zase mají míč pod kontrolou a mohou něco vymyslet směrem dopředu.
33'
Poláci se znovu přiblížili k brance Rakouska, budou vhazovat z levé strany.
28'
Následně se Rakušané ubránili rohovému kopu Polska.
27'
K nebezpečné střele zpoza vápna se dostal Kamil Grosicki a Lindner měl co dělat, aby míč konečky prstů vyrazil.
26'
Centr Poláků z pravé strany byl nepřesný a přetažený a skončil jen v autu.
25'
Wojciech Szczęsny byl včas venku z branky a u míče byl dřív než Marko Arnautović.
24'
K hlavičce se dostal Kamil Glik, ale z blízka umístil míč přesně doprostřed pro Lindnera.
23'
Piotr Zieliński se ke střele nedostal, míč před ním odkopl do zámezí Maximilian Wöber. Polsko bude kopat rohový kop.
22'
Rakušané zatím stále nikam nespěchají, předávají si míč převážně na své polovině.
20'
Rakušané byli pár posledních minut pod tlakem a nyní se snaží kombinací trochu uklidnit hru.
19'
Centr Poláků z pravé strany našel Lewandovského, ten ještě sklepával míč pro Milika. Ten se ovšem k zakončení nedostal.
17'
Robert Lewandowski pronikal podél levé postranní čáry, ale nakonec se k centru nedostal, proti dvojnásobné přesile rakouských hráčů neuspěl.
16'
Míč poslal před branku Lazaro a Poláci balón odvrátili.
16'
Rakušané budou kopat svůj první rohový kop v zápase.
15'
Robert Lewandowski si zasekl míč a pak z levé strany nacentroval před branku. Nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.
14'
Marko Arnautović se po dobré přihrávce z pravé strany dostal ke střele, ale trefil jen jednoho z polských obránců.
13'
Arkadiusz Milik vlétl do souboje s Alabou zbytečně skluzem a fauloval rakouského křídelního hráče.
12'
Rakušané tentokrát zastavili akci soupeře ještě v zárodku a nyní mohou sami zaútočit.
10'
Maximilian Wöber hlavou odvrátil centr Poláků před branku, ale pak se nepříjemně zranil.
8'
Alaba z levé strany poslal střílený centr před branku. Wojciech Szczęsny si s ním poradil, míč chytil.
7'
Poláci získali míč zpět do své moci a do rozehrávky zapojují i svého brankáře.
6'
Rakušané se rohovému kopu ubránili a získali míč pod svou kontrolu.
5'
Polsko si vybojovalo možnost zahrávat rohový kop z pravé strany.
3'
Rakušané jsou zatím o něco aktivnější, ale Poláci se brání poměrně v pohodě.
2'
Dragović fauloval Lewandovského, Poláci budou rozehrávat volný přímý kop.
1'

Rakousko: Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Wöber – Grillitsch, Baumgartlinger – Lazaro, Sabitzer, Alaba – Arnautović.
Náhradníci: Strebinger, Stankovic – Ilsanker, Janko, Kainz, Laimer, Onisiwo, S. Posch, Prödl, Schlager, Ulmer, Žulj.

Polsko: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński – Grosicki, Krychowiak, Klich, P. Zieliński – Lewandowski, Milik.
Náhradníci: Fabiański, Skorupski – Błaszczykowski, Cionek, Frankowski, Góralski, Jędrzejczyk, Kądzior, Linetty, Pazdan, K. Piątek, Reca..
Vzájemné zápasy

Rakousko s Polskem se zatím střetli třikrát a lepší bilanci mají Poláci. Ti nejprve na Rakouskem vyhráli 3:1 a 3:2 v kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2006 a v základní skupině EURO 2008 skončil jejich zápas remízou 1:1.
Polsko

Polsko rovněž patří k nadprůměru evropského fotbalu a spolu s Rakouskem by si to mělo rozdat o vítězství v kvalifikační skupině G. Poláci nechybělo na posledním mistrovství světa, ale tam se jim vůbec nedařilo a v konkurenci Kolumbie, Japonska a Senegalu skončili na posledním místě ve skupině. Polsko na úvod prohrálo 1:2 se Senegalem a poté 0:3 s Kolumbií a až na závěr porazilo 1:0 Japonsko, ale to už nemělo naději na postup. V Lize národů Polsko hrálo v Lize A, ovšem v konkurenci Portugalska a Itálie obsadilo poslední příčku, když ani jednou nevyhrálo, jen dvakrát remizovalo. Poláci neprožívají dobré období, z posledních devíti utkání vyhráli jediné, naposledy remizovali 1:1 na půdě Portugalska. Venku Polsko poslední dva zápasy remizovalo.
Rakousko

Rakousko ještě před pár lety patřilo spíše k evropského průměru, v posledních letech ale udělalo velký pokrok a bylo by velkým překvapením, kdyby na nadcházejícím EURO chybělo. Na poslední mistrovství světa se nicméně Rakušané neprobojovali, v kvalifikační skupině skončili až na čtvrtém místě za Srbskem, Irskem a Walesem, což pro ně bylo velké zklamání. Chuť si příliš nenapravili ani v Lize národů, kde ve skupině s Bosnou a Hercegovinou a Severním Irskem obsadila druhé místo, takže i pro příště zůstává v Lize B. Z posledncách šesti utkání Rakousko jen dvakrát vyhrálo, naposledy vyhrálo 2:1 na hřišti Severního Irska. Z posledních třinácti domácích utkání prohrálo jen jediný, naposledy remizovalo 0:0 s Bosnou.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského národního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání kvalifikace na mistrovství Evropy mezi týmy Rakouska a Polska. Zápas se odehraje na stadionu Ernsta Happela ve Vídni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.