Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Estonsko - 21. března 2019   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
57' McGinn (K. Lafferty) • 75' S. Davis
2:0
(0:0)
Estonsko
Estonsko
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart, J. Evans, Lewis – McNair, S. Davis, Saville – McGinn (86. C. McLaughlin), K. Lafferty (77. Magennis), Jones (82. Ferguson).
Estonsko
Lepmec – Baranov, Tamm, Vihmann, Pikk – Käit – Ar. Dmitrijev (86. Sappinen), Mets, Henrik Ojamaa (69. Vassiljev), Teniste – Anier.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:13.
Je konec! Severní Irsko zvládlo vstup do kvalifikačního cyklu na jedničku a poráží Estonsko 2:0! V prvním poločase jsme sledovali bojovný fotbal. Domácí Severní Irsko bylo sice o něco aktivnější, ale nemohlo najít recept na pozornou obranu Estonska. V největší šanci první půle se po dvaceti minutách zjevil McNair, ale jeho hlavička z malého vápna byla nepřesná. V závěru poločasu ještě střílel nebezpečně Jones, jehož pokus prolétl kolem levé tyče. Po změně stran však dokázal udeřit Niall McGinn! Od té doby už Severní Irové kralovali dění na trávníku. Přesto mohl vyrovnat Anier, ale ten svůj únik nevyšperkoval brankou. Chvíli na to navíc sudí nařídil penaltu pro domácí, který proměnil kapitán Steven Davis! Závěr utkání si už Severní Irsko pohlídalo a připisuje si tři body.
90+4'
90+2'
Rauno Sappinen si naběhl na prudkou přihrávku na polovinu Severního Irska, ale také jeho útočný výpad zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Josh Magennis si opět naběhl na přihrávku za obranu soupeře, jenže si nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
89'
Estonsko kombinuje s míčem na polovině hrací plochy a hledá si cestičku do blízkosti velkého vápna. Domácí však brání opravdu skvěle.
88'
Josh Magennis tentokrát napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, ale jeho technický pokus skončil v rukavicích pozorného brankáře.
87'
Severní Irsko zahrávalo rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Paddy McNair, který vyslal centr na malé vápno, nicméně estonský brankář jej dokázal vyboxovat.
86'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Niall McGinn, přichází Conor McLaughlin.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Artjom Dmitrijev, přichází Rauno Sappinen.
85'
V další stoprocentní šanci Severního Irska se zjevil Josh Magennis, který střílel pravačkou z hranice velkého vápna, ale Sergej Lepmec si připsal dobrý zákrok!
84'
George Saville se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, opřel se do něj levačkou, jenže jeho pokus pro změnu postrádal razanci.
83'
Hostující brankář vyrazil z branky až na hranici pokutového území, kde schoval míč do svých rukavic. Vypadá to, že duel se už pouze dohrává.
82'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Jones, přichází Shane Ferguson.
81'
Estonsko opět vhazovalo v blízkosti pokutového území Severního Irska. Dlouhý aut tentokrát přiletěl až do velkého vápna, kde si dobře počínal Niall McGinn.
80'
Estonsko zahrávalo přímý kop na polovině domácího celku. Centrovaný míč přiletěl mezi značku pokutového kopu a malé vápno, ale Bailey Peacock-Farrell jej stačil vyboxovat.
79'
Na stadionu panuje parádní atmosféra! Domácí fanoušci si užívají výkon svých oblíbenců. Severní Irsko kráčí za úspěšným vstupem do kvalifikace.
78'
Konstantin Vassiljev si naběhl na povedenou přihrávku za obranu domácího celku, jenže stoper Jonny Evans jej skvěle zakřižoval.
77'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kyle Lafferty, přichází Josh Magennis.
75'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se následně postavil domácí kapitán STEVEN DAVIS, který penaltu bezpečně proměnil!
74'
Pokutový kop pro Severní Irsko! Karol Mets trefil domácího hráče šlapákem ve vápně a sudí neváhal!
73'
Henri Anier sprintoval sám na branku domácího celku, jenže brankář Bailey Peacock-Farrell proti němu skvěle vyběhl a předvedl fantastický zákrok!
72'
Po rohovém kopu proapdl centrovaný míč ke vzdálenější tyči, kde číhal Mattias Käit, jehož rána levačkou z voleje prolétla vysoko nad břevnem.
71'
Henri Anier se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči a odcentroval před branku. Domácí obrana balón odehrála na rohový kop.
70'
Domácí celek naprosto s přehledem kontroluje dění na trávníku. Fotbalisté Severního Irska podnikají jeden útok za druhým a Estonsko prakticky nepouštějí do hry.
69'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Konstantin Vassiljev.
68'
George Saville se dobrou kličkou na levém křídle zbavil svého strážce a odcentroval levačkou na přední tyč. Nikdo v zeleném se k jeho pobídce nedostal.
67'
Steven Davis si na hranici pokutového území udělal skvěle prostor tělem, dostal se do zakončení, jenže jeho technický pokus byl nepřesný.
66'
Severní Irsko zahrávalo přímý kop na polovině Estonska. Niall McGinn svým centrem hledal Laffertyho, který se přes důrazného stopera nedostal k zakončení.
65'
Jordan Jones odcentroval z levé strany na značku pokutového kopu, kde se k hlavičce dostal Paddy McNair, jehož pokus prolétl nad břevnem!
64'
Artur Pikk dostal vysokou přihrávku na pravou stranu, odkud vyslal střílený centr na přední tyč, jenže tam nebyl nikdo v bílém estonském dresu.
63'
George Saville se hnal za nadýchaným centrem na malé vápno, jenže to přehnal s agresivitou a dopustil se faulu na brankáře. Fotbalista Severního Irska může být rád, že nedostal žlutou kartu.
62'
Severní Irsko se opět usadilo na polovině svého soupeře a fotbalisté v zeleném kombinují s míčem na kopačkách. Nikdo si zatím netroufá na zakončení.
61'
Jones si náběhem řekl o přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže spoluhráč jej dlouhou pobídkou zahnal až k rohovému praporku, odkud už nemohl odcentrovat.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a zatím sledujeme očekávaný průběh duelu. Severní Irsko hraje s míčem na kopačkách a kontroluje vývoj.
59'
Severní Irsko je po vstřelení úvodní branky dnešního utkání hodně aktivní a nadále se tlačí do útoku. Další dlouhá přihrávka však mířila do ofsajdu.
57'
Domácí celek se přeci jen dostává do vedení a domácí fanoušci jsou na nohou! Po krásném centru do pokutového území připravil Kyle Lafferty míč pro NIALLA MCGINNA, který vymetl horní roh!
56'
Domácí stopeři nyní uklidňují hru Severního Irska postupnou kombinací na vlastní polovině. Hráčům v zelených dresech však schází aktivnější pohyb.
55'
Niall McGinn si rychlou zasekávačkou na pravé straně udělal prostor k odcentrování, jenže Stuart Dallas na jeho pobídku ve vápně nedosáhl.
54'
Bailey Peacock-Farrell se snad poprvé po změně stran musel zapojit do hry. Domácí brankář dostal malou domů a před dotírajícím soupeřem musel mít odkopnout.
53'
George Saville se v pokutovém území tlačil k odraženému míči, jenže stoper v bílém dresu si před něj dal chytře tělo a Saville jej fauloval.
52'
Davis dostal přihrávku na polovinu soupeře, přenesl hru na levé křídlo, kde operoval Jones, jenže ani on si nenašel cestičku do velkého vápna.
51'
Další estonskou útočnou akci zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Své postavení si tentokrát nepohlídal útočník Henri Anier.
50'
Jamal Lewis prošel po levém křídle až na hranici pokutového území, odkud ještě hledal Davise, ale stoper Estonska před ním míč ukopl do bezpečí.
49'
George Saville to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře. Fotbalista Severního Irska se sice diví, ale sudí jeho prohřešek dobře viděl.
48'
Severní Irsko následně zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde nebyl nikdo v zeleném dresu, kdo by dokázal zakončit.
47'
Mattias Käit dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, odkud míč nakopl na osamoceného Aniera, jenže ten si míč nedokázal zpracovat.
46'
Estonsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Celek z pobaltí to proti houževnatému Severnímu Irsku bude mít hodně těžké.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavou podívanou! Domácí Severní Irsko bylo sice o něco aktivnější, ale nemohlo najít recept na pozornou obranu Estonska. V největší šanci první půle se po dvaceti minutách zjevil McNair, ale jeho hlavička z malého vápna byla nepřesná. V závěru poločasu ještě střílel nebezpečně Jones, jehož pokus prolétl kolem levé tyče. Do kabin se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45'
Niall McGinn si krásnou kličkou přehodil míč na levačku a poslal zajímavý centr do pokutového území. Nikdo v zeleném na jeho pobídku nedosáhl.
44'
Kyle Lafferty upadl po souboji v blízkosti pokutového území, jenže rozhodčí celý souboj dobře viděl a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
43'
Niall McGinn se krásně otočil kolem svého strážce na polovině hřiště, nicméně jeho následná průniková přihrávka byla příliš dlouhá a skončila u obránců.
42'
Artur Pikk rozehrával přímý kop Estonska na polovině domácího mužstva. Jeho centr přiletěl na značku pokutového kopu, ale nikdo v bílém se neprobil do zakončení.
41'
Jordan Jones se po nacvičeném signálu dostal k odraženému míči, opřel se do něj pravačkou a jen těsně minul branku Estonska!
40'
Paddy McNair se ujal rozehrávky rohového kopu. Domácí se rozhodli pro rozehrávku do kombinace, ale vybojovali jen autové vhazování.
39'
Stuart Dallas si na polovině hrací plochy troufl na riskantní zpracování, následně přenesl hru na pravou stranu a Artur Pikk svou chybou nabídl domácím roh.
38'
Stuart Dallas vyslal nepřesnou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, nicméně tam nebyl nikdo v zeleném dresu. Severní Irsko stále čeká na velkou možnost.
37'
Exekuce následného přímého kopu se tentokrát ujal Niall McGinn, jež vyslal krásný oblouček na malé vápno, jenže nikdo v zeleném se k hlavičce nedostal.
36'
Tamm fauloval na hranici pokutového území a dostává žlutou kartu.
35'
Sergej Lepmec dlouho otálel s odkopem míče od vlastní branky. Estonský brankář poté rozehrál levačkou, ale míč jen zakopl do zámezí.
34'
Severní Irsko zahrávalo další přímý kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, kde ve vzdušném prostoru kraloval obránce Joonas Tamm.
33'
Bailey Peacock-Farrell našel McGinna, který prošel až na polovinu Estonska, kde jej nedovoleným zákrokem zastavil Henri Anier.
32'
Stopeři Estonska uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině hřiště. Nikdo v zeleném dresu jejich rozehrávku nepresuje.
31'
Severní Irsko zahrávalo další přímý kop! K hlavičce se dostal Craig Cathcart, jehož pokus hlavou směřoval přímo do rukavic estonského brankáře.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a Severní Irsko zatím hledá cestičku za obranu Estonska marně. Hosté brání opravdu poctivě.
29'
Stuart Dallas si došel pro přihrávku z autového vhazování. Domácí fotbalista jej poté posunul na Lewise, který celou akci Severního Irska zbrzdil.
28'
Kyle Lafferty se pustil do hlavičkového souboje s estonským stoperem, jenže neměl moc šancí. Obrana hostujícího celku zatím předvádí dobrý výkon.
27'
Joonas Tamm dostal dobrou přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže ihned se u něj zjevili fotbalisté v zelených dresech, kteří jej nenechali rozehrát.
26'
Joonas Tamm dostal prudkou přihrávku do středu hrací plochy, kde se s míčem krásně otočil, jenže jeho přenesení na pravé křídlo bylo příliš prudké.
25'
Sergej Lepmec se ujal rozehrávky hostujícího Estonska. Brankář hostujícího celku nakopl míč na pravé křídlo, kde byli jen hráči v zeleném.
24'
Stuart Dallas dostal prostor v blízkosti pokutového území, jenže si netroufl na zakončení a obrana Estonska se stačila srovnat.
23'
Estonsko zahrávalo rohový kop. Artur Pikk vyslal nadýchaný centr na malé vápno, nicméně pozorný Jonny Evans míč hlavou přizvedl mimo šestnáctku.
22'
Do rozehrávky Estonska se musel zapojit také brankář Lepmets. Estonský gólman nakopl míč do pokutového území, ale tam byli jen zadáci domácí reprezentace.
21'
Joonas Tamm si v pokutovém území brousil zuby na centr z levé strany, jenže kolem sebe měl dva obránce Severního Irska, kteří jej nenechali zakončit.
20'
Domácí celek zahodil první obrovskou šanci! Paddy McNair si v pokutovém území naskočil na centr z levé strany, ale hlavou z malého vápna trestuhodně neproměnil!
19'
Kyle Lafferty znovu ukázal svou aktivitu, naskočil si na centr z pravé strany, jenže hlavičkoval v záklonu a branku Estonska prakticky neohrozil.
18'
Kyle Lafferty si skvěle zpracoval vysokou přihrávku na polovinu soupeře, sklepl míč pro Davise, jehož ránu zastavil hned první hráč v bílém dresu.
17'
Niall McGinn se poněkolikáté v utkání pokusil o centr do pokutového území, jenže jeho pobídka byla příliš krátká a hostující brankář si došel pro míč.
16'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal George Saville, jenže jeho technický pokus zastavila zeď.
15'
Stuart Dallas utekl svému strážci po pravém křídle, prošel až na hranici velkého vápna, odkud odcentroval na přední tyč, jenže tam byli jen zadáci Estonska.
14'
Severní Irsko se opět usadilo na polovině Estonska a domácí fotbalisté postupnou kombinací hledají cestičku do velkého vápna.
13'
Stuart Dallas dostal přihrávku na pravou stranu, potáhl míč na hranici pokutového území, odkud dobře odcentroval, ale brankář Lepmets si pro míč došel.
12'
Další útočnou akci Severního Irska po pravé křídle zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal McGinn. Ofsajd!
11'
Centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kam si naběhl Steven Davis, jenže ten zády k brance nedokázal hlavičkovat přesně.
10'
Jordan Jones prošel z levé strany až do blízkosti pokutového území, pokusil se obhodit si jednoho ze soupeřů, ale vybojoval jen rohový kop.
9'
Artjom Dmitrijev zahrával přímý kop Estonska z pravé strany. Jeho centr přiletěl na zadní tyč, kde se do zakončení dral Joonas Tamm, který si pomohl faulem.
8'
Niall McGinn si v blízkosti pokutového území přehodil míč na levou nohu a odcentroval na malé vápno. Na jeho pobídku však nedosáhl nikdo v zeleném.
7'
Hostující brankář Lepmets opět hecuje své spoluhráče, aby se vydali mnohem výše. Estonsko v úvodních minutách působí hodně ustrašeným dojmem.
6'
Severní Irsko rozehrávalo přímý kop z poloviny hřiště. Pro vysoký nákop si došel osamocený Kyle Lafferty, jenže ten následně rozehrál nepřesně.
5'
Sergej Lepmec vyrazil ven z branky, ale nevšiml si jednoho ze spoluhráčů a musel podstoupit hodně nepříjemnou srážku. Podle všeho ale bude pokračovat.
4'
Exekuce rohového kopu se ujal Dmitrijev, který vyslal nadýchaný centr na vzdálenější tyč, jenže nikdo v bílém dresu se nedostal do zakončení.
3'
Poprvé v utkání se do útoku vydalo také Estonsko. Hosté zaútočili po pravém křídle, odkud následně odcentroval Anier, jež vybojoval rohový kop.
2'
Stuart Dallas poslal dlouhý aut do pokutového území, kde se do odraženého míče opřel Niall McGinn, jehož rána z volele proskákala kolem zadní tyče.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání a ihned se vydali do útoku. První akci po pravé straně dokázala estonská obrana ustát.
1'

Severní Irsko: Peacock-Farrell – Dallas, Cathcart, J. Evans, Lewis – McNair, S. Davis, Saville – McGinn, K. Lafferty, Jones.
Náhradníci: Hazard, McGovern – Ballard, Boyce, Ferguson, T. Flanagan, Hughes, Magennis, C. McLaughlin, Smyth, Thompson, Washington.

Estonsko: Lepmec – Baranov, Tamm, Vihmann, Pikk – Käit – Ar. Dmitrijev, Mets, Henrik Ojamaa, Teniste – Anier.
Náhradníci: Aksalu, Meerits – Kallaste, Kams, Kruglov, Kuusk, Lepistu, Liivak, Roosnupp, Sappinen, Vassiljev, Zenjov..
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu naposledy dvakrát utkali v roce 2011. Estonsko překvapivě zvítězilo v obou případech. Doma soupeře rozstřílelo 4:1 a na ostrovech vyhrálo 2:1.
Dnes budeme sledovat souboj v rámci skupiny C. Oba týmy to s bojem o postup na závěrečný turnaj budou mít nesmírně těžké. Představí se totiž v konkurenci Německa, Nizozemska a Běloruska. Severní Irsko si na posledním evropském šampionátu sice zahrálo, ale tady proti němu stojí hned dva národní týmy první extratřídy. V dnešním duelu s Estonskem by tak nemělo ztratit body.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace na ME 2020 mezi Severním Irskem a Estonskem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.