Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Rusko - 6. září 2019   20:45

1:2
(1:1)
Rusko
Rusko
40' Dzjuba   • 59' O'Donnell (vl.) (Golovin)
Skotsko
Marshall – O'Donnell, Mulgrew, Cooper, Robertson (C) – McTominay (78. Phillips), J. McGinn (62. R. Christie), C. McGregor – Forrest (62. McLean), McBurnie, Fraser.
McLaughlin – Bates, Jack, Devlin, McLean, Snodgrass, Armstrong, Phillips, R. Christie, Russell, Taylor.
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (GRE)
Hampden Park, Glasgow
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Džikija, Semjonov, Kudrjašov – Zobnin (66. Barinov), Ozdojev, Ionov (80. Jerochin) – Golovin (89. I. Achmetov), Dzjuba (C), Žirkov.

Já pro dnešek moc děkuji za pozornost a přeji pěkný víkend.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:15.
V Glasgow bude dnes v noci jistě panovat smutná nálada poté, co národní tým podlehl ruské reprezentaci poměrem 1:2. Byli to přitom Skotové, kteří zásluhou McGinna otevřeli gólový účet zápasu. Na svůj aktivní start do duelu už ovšem nedokázali navázat a Rusko po naprostou většinu zápasu dominovalo. Hosté se také dočkali dvou klíčových branek. Postupně se prosadili Dzjuba a Žirkov, jež zařídili Čerčesovovu výběru veledůležité tři body do kvalifikační tabulky skupiny I.
90+4'
90+4'
Barinov nakonec raději vypálil z takřka neřešitelné pozice mimo, aby zbytečně nepřišel o míč.
90+4'
Rusko vybojovalo rohový kop a pokusí se dohrát utkání na útočné polovině.
90+3'
Ani tato standardní situace Guilhermeho neohrozila.
90+2'
Skotům se nedaří ustálit tlak, Dzjuba ovšem fauloval a umožnil soupeři rozehrát standradní situaci pár metrů za půlící čárou.
90+1'
Nákop z poloviny hřiště Skotům ovoce ze stromu nesnesl.
90'
Nastavení druhého poločasu činí čtyři minuty.
90'
Po zbytečných zdržovacích aktech si Achmetov okamžitě požlutil své jméno v sudího zápisníčku.
89'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ilzat Achmetov.
88'
Jerochin se po svižném kontru a Dzjubově pasu objevil ve stoprocentní gólové příležitosti a jeho zakončení dokonce překonalo gólmana, balón ovšem z brankové čáry vykopl jeden z obránců!
87'
Brankář Ruska nedokázal udržet neposedný míč, dotírající Skotové ovšem přes pohotovou obranu nic nevymysleli!
86'
Phillips nezvládl zpracování a přišel o hrací předmět.
86'
McBurnie se ve snaze dostat se k rohovému kopu McGregora provinil faulem na brankáře Guilhermeho.
85'
Sekvence nadějných balónů na hostující malé vápno nakonec dopadla dobře pro Rusy.
84'
Ofenzivní aktivita domácích teď je přerušována zbytečnými fauly Skotů.
83'
Christie na sebe k zády braně navázal soupeře a nechal se faulovat. Skotsko zvolilo rychlou rozehrávku a pokračuje v držení míče.
82'
Robertsonův balón do vápna u nikoho v modrém neskončil.
81'
Dobrý přehled o hře prokázal Liam Cooper, když hlavou poslal skákající balón zpět do rukou vlastního brankáře.
80'
Andrew Robertson se natlačil na rozehrávající protivníky, po jeho zásahu ale Guilherme provede odkop od brány.
80'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Alexandr Jerochin.
79'
Ani teď Fraser neprosoukal před Guilhermeho balón.
78'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Matt Phillips.
77'
Tentokráte si Kudrjašov počínal ve svém prostoru čistě, když zblokoval pokus o centr.
76'
Na konci Fraserovy svíčky se objevil Cooper, Guilherme ale do dráhy balónu zasahovat nemusel.
75'
Kudrjašov si vyšlápl na Frasera a poblíž postranní čáry se dopustil přestupku přes hranici únosného.
74'
Slibná pasáž domácího výběru vyvrcholila jen McLeanovým hrubě nepovedeným volejem ze střední vzdálenosti.
73'
Pomezní sudí nachytal Golovina v postavení mimo hru.
73'
Z protiútoku zahrozil křižnou ránou Žirkov, David Marshall se však vytáhnul dalším zdárným zákrokem!
72'
Mulgrew se neostýchal přímo ohrozit bránu, svůj cíl ale minul.
70'
Také Barinov, jenž před chvílí přišel na hřiště, poslal k zemi rozběhnutého Frasera. Místo přestupku se však nacházelo jen asi dva metry před šestnáctkou Rusů!
69'
McLean zatáhl Dzjubu za dres a přerušil akci soupeře již v prvopočátku. Žlutému kartónku se střídající fotbalista nevyhnul.
68'
Svou dělovku sice Christie z hranice pokutového území propašoval skrze všechny blokující fotbalisty, Guilherme se však k jejímu vychytání ani nemusel pohnout.
68'
Žirkovovi je pískán faul ve vápně Skotů.
67'
Skotové se už usazují na půli protivníka, Rusko se ale o vlastní branku zatím nemusí příliš strachovat.
66'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Dmitrij Barinov.
65'
Znovu zvonila branková konstrukce! Po Ozdojevově tečované přízemní ráně z hranice šestnáctky se brankář jen ohlédl!
64'
Nečekaný centr se nakonec přehnal domácí šestnáctkou až k Fernandesovi, po jehož zásahu hlavou Marshall vytěsnil míč na tyč!
63'
Pokud Skotové pomýšlí alespoň na zisk jednoho bodu, jednoznačně budou moci vystupňovat svou aktivitu. O to se nejspíše pokusí také nové tváře na trávníku.
62'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Ryan Christie.
62'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Kenny McLean.
61'
Fraserův nebezpečný míč na zadní tyč Kudrjašov odvrátil jen na rohový kop pro soupeře.
59'
Rusko právě vstřelilo branku!

Hostující reprezentace otáčí průběh zápasu! Golovin si dobře zaběhl za obranu Skotska a obdržel přesný průnikový pas, po jeho zpětné přihrávce už dílo dokonal nešťastný obránce STEPHEN O'DONNELL, který v souboji s Žirkovovem poslal míč do vlastní sítě.
58'
Až přílišnou snahu odzbrojit Frasera předvedl Golovin, kterému je pískan faul.
56'
McBurnie sice na hrotu vyhrál hlavičkový souboj, na jeho práci ovšem už nikdo ze Skotů nenavázal.
56'
McGregor se na útočné polovině zahnal do rohu a spokojil se s autovým vhazováním pro své barvy.
55'
Zobnin nasadil nic netušícímu McTominayovi nebezpečnou stoličku a po zásluze vyfasoval žlutou odměnu.
54'
Dzjuba zastižen v prvním ofsajdu utkání.
54'
Po dalekém pasu na opačnou stranu se naopak mohl prosadit McBurnie, Guilherme se však k míči dostal dříve.
53'
Chybu v rozehrávce Skotska nedokázali Rusové potrestat, Golovinovu narážečku s Žirkovovem Mulgrew dokonale přečetl.
52'
McGregor se dobře zatáhl a obranným zákrokem vybojoval míč pro své kolegy.
52'
Ani tento Golovinův bochánek nepřistál na hlavě žádného z útočících.
51'
Rohový kop pro hostující mančaft.
50'
Kudrjašovovův pas do nebezpečného prostoru skotská obrana zneutralizovala.
49'
Alexandr Golovin obdržel od obrany protivníka moře prostoru před šestnáctkou, jeho následná střela však zaplachtila na Marshallovu bránu!
48'
Rusko ani po přestávce nechce ustat s nátlakem na domácí.
47'
Následný přímák, který si znovu vzal na starost Golovin, ani po několika dorážkách nepřinutil Marshalla k zákroku. Dobrá práce skotské defenzívy.
46'
Cooper si po nákopu soupeře neuhlídal své horní končetiny a po úderu do Dzjubova obličeje viděl žlutou kartu.
46'
Rusové nás rozehrávkou vrátili do děje.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Jen první dějství nám už v Glasgow přineslo po jedné brance na obou stranách. Gólový účet otevřel po aktivním nástupu Skotů McGinn, následný tlaku však Rusku vynesl dorovnání kroku. O trefu se postaral kapitán Dzjuba.
45+1'
45+1'
Fraser se při presinku střetl se stínujícím Semjonovem a poslal sudího píšťalku do pohotovosti.
45'
Nastavovat se bude jedna minutka.
45'
Poslední desítky sekund úvodního dějství už nemají příliš velký náboj. Obě jedenáctky už se viditelně těší do kabin a nechtějí riskovat obdrženou branku.
44'
Hampden Parkem se po vyrovnání rozhostilo ticho.
43'
Forrest to s napadáním přehnal a dopustil se prohřešku vůči pravidlům.
42'
McTominay ve skluzu zakřižoval přihrávku před vlastního gólmana.
40'

Hosté se ještě před poločasovým hvizdem dočkali gólu! Golovin v šestnáctce líně promýšlel další postup ruského útoku, Andrew Robertson mu ale vypíchl balón tak nešťastně, že skončil přímo u nohy připraveného ARŤOMA DZJUBY! Ten z velké blízkosti pohotově uklidil balón tam, kam patří!
39'
Golovin se vysokým přenesním hry pokusil nastartovat Fernandes, bekova zpětná přihrávka však nevyvolala dostatečnou odezvu ze strany kolegů.
38'
Na trávníku teď pozorujeme množství osobních duelů, Skotsko si však zatím ví rady se všemi útočníky včetně dlouhána Dzjuby.
37'
Nakonec Mulgrew dlouhým nákopem z obrany odevzdal míč.
37'
Tato pasáž dopřála delší kontakt s kopačákem také Skotům.
36'
Domácí hráči stále trpělivě vyčkávají na šance z brejků, u míče se více drží hosté.
35'
McGinn sice přerušil Golovinův pas, Rusko ale zásluhou autového vhazování zůstává na balónu.
34'
Ani po následném zpětném centru k ohrožení Marshalla nedošlo, Džikija se totiž provinil jasným útočným faulem.
34'
Golovinův servis se jako gólový neukázal.
33'
Dzjuby kvalitní práci u praporku získal pro svůj tým rohový kop.
33'
V defenzivní činnosti si Mulgrew přeci jen vede lépe, tentokráte vykryl průnikový pas soupeře.
32'
McTominayův nepřesný pas připravil Skoty o míč.
31'
Nepříjemný centr Ryana Frasera vyhledal Mulgrewa, střední obránce si ale neporadil s nastálou šancí ideálně a jeho pomalou hlavičku o zem Guilherme bez potíží pokryl.
30'
Ozdojev se sice poctivě vracel s O'Donnellem, špatně načasovaným skluzem však někde u postranní čáry porušil fotbalové regule.
30'
Ostrý pas z levé strany Marshall raději rukou přizvedl a vytěsnil dál od své klece.
29'
Právě mladík Alexandr Golovin si celou situaci vzal na bedra, ambiciózní ránou ale napálil jen zeď.
28'
McGregor nějakých pět metrů před vlastním vápnem fauloval Golovina a daroval soupeři slušný přímý volný kop.
28'
Robertson přetažený balón z protějšího křídla ruského útoku zneškodnil.
27'
Taktický faul v podání Mulgrewa odskákal ještě před půlí Dzjuba.
26'
Rychlý kontr Skotska trochu zbrzdil Stephen O'Donnell, po jehož zblokovaném centru z pravé strany budou domácí vhazovat.
25'
V tomto případě se jednalo o Žirkova, který předčil O'Donnella a někde z oblasti penaltového puntíku hlavičkoval. Marshall ovšem nedůrazné zakončení pohodlně sesbíral.
24'
Ruský stoper se nejspíše do hry vrátí, ale to až od postranní čáry.
23'
Dzikija dokonce po souboji s forvardem Sheffieldu United potřebuje ošetření.
23'
McBurnie sice na hrotu útoku zvládl svůj vzdušný souboj, podle sudího si v něm ale pomohl nedovolenými prostředky.
22'
Tato standardní situace úsměv na tvářích fandů v Hampden Parku nevykouzlila.
21'
Na opačné straně si do šestnáctky vlétl Fraser, jeho zpětnému pasu však bude následovat „jen“ rohový kop.
20'
Nepříjemný míč z levé strany zamířil do Marshallova náručí.
20'
Dzjuba neúmyslně přizvedl svou přihrávku a podstatně znesnadnil jednomu z kolegů zpracování. Rusko o míč přišlo.
19'
Cenné zboží znovu třímají hostující fotbalisté.
19'
Po dlouhé době si balón osahá také defenzivní linie Skotska.
18'
Domácí celek se stále sveřepě brání ruskému snažení.
17'
V tomto případě už ovšem Rusové nebyli daleko od vyrovnání! Po centru z hlobi pole se k zakončení hlavou prokousal Dzjuba, jeho střelu však Marshall konečky prstů vytlačil nad břevno!
16'
Se sérií vysoký míčů do vlastního pokutového území si obrana před gólmanem Marshallem poradila.
15'
Svěřenci trenéra Čerčesova ale zatím nejsou schopni najít klíč ke kompaktní formaci Skotů.
14'
Tamní miláčkové se v posledních momentech zatáhli a nechávají hosty tvořit.
13'
Před Marshallem rohový kop žádný větší rozruch nerozpoutal.
12'
Rusko se z obdrženého gólu oklepává pomalou kombinací v defenzívě.
10'
Skotsko právě vstřelilo branku!

Aktivnější skotský výběr se nakonec dostává do vedení! Po McGregorově centru z levé strany Guilherme jen vyrazil točený balón před sebe, kde číhal neomylně trestající JOHN MCGINN! Tato branka jde jednoznačně na vrub brankáři!
9'
Tentokráte si domácí roh vzal na starost Ryan Fraser a hned z toho byla velká šance! Po McBurnieho nepřesné hlavičce se totiž ještě zády k bráně pokusil ohrozit Guilhermeho O'Donnell, ruský gólman mu ale včas zmenšil střelecký úhel a krkolomné zakončení vyrazil!
9'
Robertsonův centr z levého křidla ztečován na již třetí rohový kop Skotů.
8'
Místní výběr teď trochu zklidnil hru a zpomalil její tempo.
7'
Stephen O'Donnell může být rád, že se po jeho nepřesné rozehrávce ještě kvalitním represinkem dostalo Skotsko zpět k meruně.
6'
Připravený Mulgrew znemožnil Dzjubovi zakončit nepříjemný centr.
6'
Dzjuba nepřesnou předávkou přerušil akci vlastního týmu.
5'
Další kop od praporku po dobré práci McGinna skončil jen v Guilhermeově náručí.
4'
Na McGregorův povedený roh nikdo ze spoluhráčů nenavázal.
4'
McBurnie dobrým presinkem donutil soupeře k chybě a po nepřesné přihrávce „domů“ dostane domácí mančaft k dispozici rohový kop.
3'
Žirkov se z otočky pokusil volejem překvapit Marshalla, hrací předmět ale skončil na skotské svatyni.
2'
Rusko je teď tím, kdo se natlačil na protivníkovu polovinu.
2'
Pas z nohy Mulgrewa už ovšem zaplachtil do zámezí.
1'
McTominay úspěšným soubojem na středu pole okamžitě získal míč zpět pro své kolegy.
1'
Domácí se ihned přesunuli do útoku, McGinnova střela z nepřipravené pozice však skončila mimo oblast tří tyčí.
1'
Skotsko odšpuntovalo dnešní zápas.
1'
Před začátkem duelu ještě pochopitelně zazní státní hymny obou výběrů.

Skotsko: Marshall – O'Donnell, Mulgrew, Cooper, Robertson (C) – McTominay, J. McGinn, C. McGregor – Forrest, McBurnie, Fraser.
Náhradníci: McLaughlin, MacGillivray – Bates, Jack, Devlin, McLean, Snodgrass, Armstrong, Phillips, R. Christie, Russell, Taylor.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Džikija, Semjonov, Kudrjašov – Zobnin, Ozdojev, Ionov – Golovin, Dzjuba (C), Žirkov.
Náhradníci: Luňov, Džanajev – Neustädter, Beljajev, Čeryšev, Barinov, Smolov, I. Achmetov, V. Karavajev, An. Mirančuk, Jerochin, Petrov.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (GRE).
Vzájemné zápasy:

Reprezentace obou zemí se naposledy utkaly ve kvalifikaci na Euro 1996 v Anglii, kdy si týmy dvakrát jen rozdělily body (výsledky 0:0 a 1:1). Další duel ještě je na programu 10. října.
Rusko:

Naproti tomu pořadatelé posledního světového šampionátu z úplného východu evropského kontinentu vstoupili do komplikovaného cyklu o něco nadějněji. Po zklamání v belgickém Bruselu (3:1) pokračovali šestibodovou jízdou. První byla výhra 0:4 na výjezdu do Kazachstánu, potom při poslední reprezentační přestávce prožilo Rusko zdárná střetnutí před vlastními fandy se San Marinem (9:0) a Kyprem (1:0).

V Rusku už dlouho hledají nástupce generace, která ještě na Mistrovství Evropy 2012 v Polsku a Ukrajině porazila náš výběr. Ve prospěch Rusů ovšem hraje především týmový duch. Především jeho zásluhou se parta kolem talentovaného Golovina (AS Monako) a útočného stožáru Dzjuby (Zenit Petrohrad) na posledním světovém šampionátu dostala až do čtvrtfinále.

Tři dny po nejbližším utkání se Rusko vrátí domů, kde sehraje mač s Kazachstánem.
Skotsko:

Hrdý národ proslavený především svými typickými kilty zatím nemůže být příliš spokojen s výkony svého reprezentačního výběru ve kvalifikační skupině I. Zisk šesti bodů ze čtyř duelů sice na první pohled nevypadá nejhůře, všechny dosavadní úspěchy však přišly proti outsiderům. Po prohře v Kazachstánu 0:3 a vítězství 2:1 doma s Kyprem následovaly červnový triumf 2:1 znovu nad Kyprem následovaný venkovní porážkou 3:0 na belgické půdě.

Skotsku v posledních letech vyrostla generace nadějných fotbalistů, kteří působí zejména v Premier League. Scott McTominay z Manchesteru United, Ryan Fraser z Bournemouthu a Andrew Robertson hrající pod taktovkou Jürgena Kloppa v Liverpoolu nejsou jen momentálními oporami, ale také velkým příslibem do budoucna.

V druhé části probíhající repre pauzy čeká Skoty domácí šlágr s Belgií.
Hezký den všem fotbalovým nadšencům! Vítejte u zápasu kvalifikace na Euro 2020 mezi Skotskem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.