Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Ázerbajdžán - 19. listopadu 2019   20:45

Slovensko
Slovensko
19' Boženík (Hamšík) • 86' Hamšík
2:0
(1:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
Slovensko
Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka (85. Duda), Lobotka, Hamšík (C) – Bero, Boženík (77. Mráz), Haraslín (71. Ďuriš).
Bojko – Volodin, Šlončak (UKR)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
7 825 diváků
Ázerbajdžán
Balajev – A. Husejnov, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk (72. Chalilzade) – Garajev (C), Israfilov (46. Džamalov) – Isgandarli, D. Husejnov (79. Renat Dadašov), Rahimov – Šejdajev.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:1.
Střely mimo: 4:3.
Rohy: 5:1.
Ofsajdy: 3:0.
Fauly: 9:14.
Slováci přehráli Ázerbájdžán, ve druhém poločase ale měl jejich výkon od ideálu hodně daleko. Hosty pod podobně velký tlak, jako měli v prvním poločase, dostat nedokázali, i tak si ale výhru dokázali pohlídat. Ázerbájdžan se ale postupně začal osmelovat a Slováky musel dvakrát podržet i brankář Dúbravka, jenž vyrazil Rahimovův nebezpečný centr a gólovou příležitost Dadašova. Výhru Slováků nakonec pojistil až v 86. minutě kapitán Marek Hamšík. Na trávníku se však navzdory výhře neslaví, protože Wales zdolal doma Maďarsko 2:0 a postupil na evropský šampionát z druhého místa ve skupině E. Slovensko končí na třetím místě této skupiny, stále má ale šanci na postup přes březnové play-off Ligy národů.
90+3'
90+3'
Poslední střeleckou příležitost zápasu měli Slováci. Berovu střelu z hranice šestnáctky nadzvedl obránce Ázerbájdžánu k Ďurišovi, jenž míč ještě posunul za sebe na Dudu. Jeho slabou střelu po zemi pak chytil brankář Balajev.
90+2'
Napokon ale po zisku míče Slováci ještě přece jen zaútočili. Duda přihrávkou na levou stranu našel Hamšíka, jehož centr odhlavičkoval ze své šestnáctky Mustafazade.
90+1'
Zápas se už v podstatě jen dohrává. Hráči Ázerbájdžánu si přihrávají na vlastní polovině a Slováci jejich rozehrávku už sledují jen z uctivé vzdálenosti.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
90'
Hamšíkův tečovaný centr z levé strany chytil u své pravé tyče brankář Balajev. Hosté pak po jeho rozehrávce míč pod tlakem odkopli jen na slovenskou polovinu.
89'
Slováci drží míč na polovině Ázerbájdžánu, kde by chtěli dohrát tento zápas. Hosté se zatím k míči nedokážou dostat.
88'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu pronikajícímu Dudovi dostává Tamkin Chalilzade (Ázerbájdžán).
86'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko navyšuje svůj náskok! Dudovu přihrávku srazil obránce Ázerbájdžánu k MAREKOVI HAMŠÍKOVI, který napřáhl k tvrdé střele ze střední vzdálenosti. Jeho pokus srazil Mustafazade při pokusu o zblokovaní mimo dosah už letícího brankáře Balajeva a míč tak skončil podruhé v brance hostů. Bez asistence.
86'
Slováci se snaží po předchozích situacích před svou brankou uklidnit hru a drží míč na své polovině. Hosté je ale velmi vysoko presují a do slovenské rozehrávky se po malé domů musel zapojit i brankář Dúbravka.
85'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Ondrej Duda.
83'
Hosté najednou ožili a zjevně zacítili šanci na body. Šejdajev se uvolnil na levém křídle, centr na zadní tyč ale dokázal před Isgandarlim odhlavičkovat do bezpečí Milan Škriniar.
82'
Žlutou kartu za sražení pronikajícího Šejdajeva k zemi dostává Milan Škriniar (Slovensko).
82'
Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání! Střídající Renat Dadašov se prokličkoval do pokutového území Slováků přes trojici protihráčů a pravačkou namířil přesně k levé tyči. Dúbravka výborným zákrokem podržel Slováky a Isgandarli při snaze dorazit míč z ostrého úhlu poslal hrací předmět vysoko nad slovenskou branku.
81'
Střely: 15:3
80'
Lobotka si potáhl míč k ázerbájdžánské šestnáctce a ze zhruba 25 metrů vystřelil. Jeho přízemný pokus skončil těsně mimo levé tyče Balajevovy branky.
79'
Tempo utkání v této chvíli není vůbec vysoké a z tribun se začíná ozývat pískot slovenských fanoušků.
79'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Džávid Husejnov, přichází Renat Dadašov.
77'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Samuel Mráz.
76'
Hostům se ale teď povedlo Slováky obrat o míč a domácí tým zatlačili na chvilku do obrany. Nebezpečná střela nakonec nepřišla, protože Kucka vystihl nepřesnou přihrávku hostů na slovenské polovině.
75'
Slováci začínají v posledních minutách znovu zvyšovat svůj tlak a znovu se usazují na polovině Azerbajdžanu.
74'
Při náběhu na Hamšíkův centr fauloval Badaviho Husejnova v hlavičkovém souboji Róbert Boženík. Hostům se rozehrávka po faulu vůbec nepovedla a míč poslali přímo do autu.
72'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Anton Krivocjuk, přichází Tamkin Chalilzade.
72'
Pekaríkovi se centr z pravé strany moc nepovedl, i tak ním ale našel mezi obránci Ázerbájdžánu volného Bera. Jeho střela z otočky se stala snadnou kořistí připraveného brankáře Balajeva.
71'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Michal Ďuriš.
70'
Slováci vytlačili hosty na jejich polovinu, kde je marně nahánějí ze strany na stranu. Míč má na kopačkách pořád tým v červených dresech.
69'
Džávid Husejnov se dostal při rozehrávce svého týmu mezi Kucku a Boženíka, slovenská dvojice ho ale o míč připravit nedokázala. Hosté se postupně dostali na polovinu Slováků, kde za velkého pískotu domácích fanoušků rozvíjejí svůj postupný útok.
68'
Hamšíkův pas ze středového kruhu na Haraslína nebyl přesný a skončil za brankovou čárou. Míč vrátí do hry brankář Ázerbájdžánu Balajev.
67'
Isgandarli skluzem poslal míč před rozběhnutým Hanckem do zámezí. Právě Hancko míč pak vrátil autovým vhazovaním zpátky do hry.
66'
Kucka i Mustafazade jsou naštěstí v pořádku a zřejmě budou oba dva pokračovat ve hře. Na hrací ploše mezitím probíhá postupná rozehrávka domácích obránců.
65'
Při náběhu na centr z rohového kopu se srazili Kucka a Mustafazade. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku v slovenském pokutovém území a musí být ošetřeni.
64'
Rahimov se pokusil zaskočit slovenského brankáře a z levé strany, z pozice, odkud se většinou centruje do pokutového území, zakroutil míč nečekaně pod břevno slovenské branky. Dúbravka musel předvést výborný zákrok, kterým vytlačil míč nad svou brankou.
63'
Pekarík sa po přihrávce Hamšíka dostal k míči mezi trojicí obránců Ázerbájdžánu, do zakončení se ale přes ně prokličkovat nedokázal. Míč končí u brankáře Balajeva.
62'
Žlutou kartu za podražení Aslana Husejnova skluzem zezadu dostává Lukáš Haraslín (Slovensko).
61'
Gólman Ázerbájdžánu Balajev si špatně zpracoval malou domů a nechybělo mnoho, aby mu míč vzal v jeho brankovišti presující Boženík. Brankář hostů nakonec s obrovskou dávkou štěstí dostal míč kolem útočníka domácích na levou stranu.
60'
Kucka po špatném zpracování o míč přišel, hned ho ale získal v souboji se střídajícím Džamalovem zpět. Kolmice na Haraslína pak skončila u brankáře Balajeva.
59'
Slováci se usadili na polovině Ázerbájdžánu a hledají prostor na průnik přes obranu hostů. Míč si zatím posouvají jen ze strany na stranu.
58'
Hamšík posunul míč Kuckovi na střelu z první, záložník Parmy ale trefil jen zeď z hráčů Ázerbájdžánu. Následný nákop Hancka z pravé strany chytil připravený brankář Balajev.
57'
Boženíka zasáhl před vlastní šestnáctkou vysokou nohou do stehna Džávid Husejnov. Ten si už skutečně koleduje o červenou kartu, teď z toho ale bude „jen“ přímý kop Slováků z výborné střelecké pozice.
55'
Ázerbájdžán jakoby s útokem nikam nespěchal. Jeho postupná kombinace je velmi statická a Slováci nemusejí předvádět nic zázračného, aby hosty drželi daleko od své branky.
54'
Hostům se povedl přechod na slovenskou polovinu, kde se však jejich útok zasekl zhruba 40 metrů od branky Dúbravky. Slováci čekají na soupeře v obranném postavení.
53'
Pas Hamšíka na Boženíka znovu skončil u brankáře Balajeva. Jeho výkop si na slovenské polovině zpracoval Šejdajev, pod tlakem presujících Slováků ale musel míč posunout dozadu.
52'
Střely na branku: 5:0
51'
Haraslín dostal skvělou průnikovou přihrávku na levé křídlo, kde se uvolnil přes obránce hostů a prudkou přízemnou střelou donutil brankáře Balajeva k zákroku. Gólman hostů však míč vyrazil jen před odkrytou branku, do které míč dorazil dobíhající Pekarík. Ten se chvilku radoval z gólu, radost mu ale pokazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího a ofsajdový verdikt.
51'
Šejdajev však vystihl ve středu pole nepřesnou přihrávku Slováků a vyrazil rychle na opačnou stranu. Míč si zatáhl do levé strany, tam mu ho ale vypíchl čistým skluzem Škriniar.
50'
Slováci se po trochu rozpačitém vstupu do druhé půle usazují na polovině Ázerbájdžánu.
49'
Lobotku zastavil šlápnutím na nohu v souboji o míč Džávid Husejnov. Ten už jednu žlutou kartu má a kdyby teď dostal druhou, tak by se vůbec nemohl divit...
V Cardiffu vstřelil Ramsey svůj druhý gól v zápase a Wales vede nad Maďarskem už 2:0. Postup z druhého místa se tak Slovákům vzdaluje...
48'
Ázerbájdžánu se v úvodu druhého poločasu daří držet míč na svých kopačkách a dokonce se přímo ukázkovým postupným útokem usadil na polovině Slováků.
47'
Ti zavezli hrací předmět na polovinu soupeře, kde se k němu dostal Hamšík. Pas slovenského kapitána na Boženíka ale nebyl přesný a skončil u brankáře Balajeva.
46'
Hosté se hned po výkopu dostali na slovenskou polovinou, po nepřesné přihrávce na Šejdajeva ale míč skončil u slovenských obránců.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Eddy Israfilov, přichází Elvin Džamalov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Slováci ovládli první poločas a děj utkání měli pevně pod kontrolou. Hodně nebezpečných situací si sice vypracovat nedokázali, i tak ale jdou do šatny s potřebným náskokem. Do něj Slováky dostal v 19. minutě svým třetím gólem v této kvalifikaci mladý útočník Róbert Boženík. Ázerbájdžán se jen sporadicky dostával na polovinu Slovenska a brankáře Dúbravku nedonutil k žádnému těžkému zákroku. Slováci tak mají zatím nakročeno k vítězství v dnešním utkání, které by ale na postup v této chvíli nestačilo. Wales totiž vede v souběžně hraném utkání po prvním poločase nad Maďarskem 1:0, což by znamenalo druhé postupové místo v této skupině pro ostrovany.

Fauly: 3:7
45+1'
45'
Žlutou kartu za protesty proti odpískání faulu Israfilova dostává Džávid Husejnov (Ázerbájdžán). Hlavní rozhodčí pak musel ještě uklidnit i protesty některých členů realizačního týmu Ázerbájdžánu.
45'
První žlutou kartu za šlápnutí na nohu Lobotky dostává Eddy Israfilov (Ázerbájdžán).
44'
Škriniarův nákop na Haraslína odkopl obránce Mustafazade, míč se ale vrátil k slovenskému obránci. Při pokračování této akce přišel o míč ve středu pole Haraslín, jenž taktickým faulem zastavil Israfilova.
43'
Kucka přihrávkou ze středu pole našel za obranou Ázerbájdžánu Bera, jenž si ale na tento pas nabíhal z ofsajdového postavení.
42'
Hosté se pokusili o útok po levé straně, Rahimov ale v souboji s Hamšíkem o míč přišel a domácího kapitána pak fauloval. Slováci znovu přecházejí k postupné rozehrávce.
41'
Haraslín se dostal „do kleští“ mezi Šejdajeva a Aslana Husejnova. Oba ho faulovali, faul je ale odpískán Šejdajevovi. Slováci se každopádně rychle dostali zpátky k míči.
40'
Hamšíkův centr na zadní tyč obrana Ázerbájdžánu vyřešila. K odraženému míči se pak na levé straně dostal Hancko a následnými přihrávkami dozadu se kulatý nesmysl dostal až ke gólmanovi anglického Newcastleu Martinovi Dúbravkovi.
39'
Kucka ještě zůstal ležet po zákroku Israfilova na trávníku, ošetření ale potřebovat nebude.
38'
Rychlou kombinaci Slováků na jeden dotek na útočné polovině ukončil podražením Kucku zezadu Israfilov. Slováci budou mít přímý kop ze zajímavé pozice.
37'
Po dlouhé době si míč na svých kopačkách užívají i hráči hostujícího celku. Slováci jsou na jejich útok připraveni a čekají seřazeni v obranném postavení na vlastní polovině.
36'
Hamšík hned po zisku míče ve středu pole hledal kolmým pasem za obranu hostů rozběhnutého Haraslína, přihrávka ale byla pro slovenského křídelníka až příliš prudká. Míč vrátí do hry gólman Ázerbájdžánu Balajev.
35'
Kuckovi se po přihrávce Hamšíka otevřel prostor na střelu, jeho technický pokus se však zakroutil jen přímo do rukavic brankáře Balajeva.
34'
Krátký pokus Ázerbájdžánu o postupnou kombinaci ale skončil dříve, než vůbec začal, a po nepřesné přihrávce na pravou stranu míč znovu skončil v zámezí.
33'
Haraslínovi se pokus o individuální průnik nepovedl a za odkopem hostů si naběhl z vlastní poloviny Isgandarli. Před ním míč odkopl na tribunu obránce Sparty Hancko.
32'
Obraz hry se pořád nemění. Slováci mají děj utkání pevně pod kontrolou a zatím nepouštějí hosty prakticky ani k míči.
31'
Hamšík přihrávkou z pravé strany našel před šestnáctkou volného Boženíka, jemuž ale míč při zpracování odskočil. Střelou v pádu pak trefil už jen obránce Mustafazadeho.
30'
Držení míče: 71 % : 29 %
Střely: 8:1
29'
Aslan Husejnov odhlavičkoval Haraslínův centr z rohového kopu za vlastní šestnáctku, odkud okamžitě z voleje pálil Bero. Domácí hráč tvrdou střelou výrazně minul Balajevovu branku.
28'
Hamšík našel obloučkem na levou stranu Haraslína, jenž si zasekl Israfilova. Pravačkou pak trefil druhého vracejícího se obránce Ázerbájdžánu.
27'
I tentokrát však hosté míč odkopli jen na polovinu Slováků. Domácí tak můžou pokračovat ve svém náporu.
26'
Centr Haraslína z rohového kopu odvrátila obrana Ázerbájdžánu k Pekaríkovi, jehož tvrdou střelu z voleja obránci hostů zblokovali.
25'
Boženík vystihl rozehrávku hostů a hned přihrál na pravou stranu Lobotkovi. Ten z první posunul míč Hamšíkovi, slovenský kapitán ale v dobré střelecké pozici hrací předmět vůbec netrefil.
24'
Hosté se snaží trochu uklidnit hru přihrávkami mezi vlastními obránci. Slováci, především Boženík, je velmi vysoko presují.
23'
Hancko s Lobotkou si vyměnili míč na pravé straně a druhý jmenovaný pak přihrávkou před ázerbájdžánskou šestnáctkou našel volného Bera. Ten si zbytečně dlouho připravoval pozici na střelu a napokon trefil jen obránce týmu hostů.
22'
Kombinace Slováků na útočné polovině nadále pokračovala a skončila až po nepřesném pasu Hamšíka na nabíhajícího si Boženíka. Brankář Balajev pak dalším nepovedeným odkopem míč v podstatě přihrál Škriniarovi.
21'
Slováci nadále nepolevují a znovu se bez potíží dostali k míči a pak i k šestnáctce Ázerbájdžánu. Hosté se až na ojedinělé momenty dnes zatím jen brání.
Mladý útočník Žiliny, jenž oslavil včera teprve své dvacáté narozeniny, střílí ve svém osmém zápase za slovenskou reprezentaci už svůj čtvrtý gól.
19'
Slováci zaslouženě otevírají skóre! Hamšíkův oblouček si před pokutovým územím Ázerbájdžánu zpracoval RÓBERT BOŽENÍK, který si posunul míč na pravačku a střelou po zemi přes obránce Mustafazadeho, jenž míč ještě tečoval, poslal míč k pravé tyči. Asistence: Marek Hamšík.
19'
Ázerbájdžán se pak přihrávkami dozadu vytlačil z poloviny domácích, o míč ale nepřišel. Slováci teď své soupeře vůbec nenapadají.
18'
Hosté se začínají osmělovat i směrem dopředu. Šejdajev, jenž hrál i za slovenskou Žilinu, znovu zatáhl míč k slovenské šestnáctce, tam mu ho ale odkopl do autu Kucka.
Wales vstřelil v souboji s Maďarskem gól a dostal se tak průběžně na postupové druhé místo. Slovákům by v tomto případě nestačila ani případná dnešní výhra.
16'
Šejdajev si potáhl míč ze středu pole až k slovenskému pokutovému území, kde se dostal mezi tři obránce domácího týmu. Jeho trochu zoufalou a hlavně slabou střelu po zemi bez problémů zneškodnil brankář Dúbravka.
15'
Centr od rohového praporku proletěl celým pokutovým územím hostů až na opačnou stranu, kde v souboji o míč fauloval Mustafazadeho Gyömbér.
14'
Brankář hostů odkopem od své branky znovu nenašel žádného ze svých spoluhráčů a Slováci po zisku míče vyrazili do rychlého protiútoku. Na jeho konci srazil Krivocjuk Berův centr na rohový kop.
13'
Kuckovu tvrdou střelou k pravé tyči ze střední vzdálenosti musel vyrazit brankář Balajev a obránci Ázerbájdžánu míč následně uklidili z vlastní šestnáctky do bezpečí.
12'
Gólman Ázerbájdžánu míč na chvilku podržel a pak ho odkopl tak, že skončil až u jeho konkurenta na opačné straně. Dúbravka zakládá další slovenský postupný útok.
11'
Haraslín rozehrál standardku na krátko s Hamšíkem, centr z pravé strany ale ázerbájdžánská obrana srazila do zámezí. Následný nákop od Škriniara nebyl vůbec přesný a stal se snadnou kořistí brankáře hostů Balajeva.
10'
Úvodních 10 minut se odehrálo jasně pod taktovkou Slováků, domácí tým se ale ještě nedostal ani k jedné nebezpečnější střele. Možnost bude mít teď, protože po faulu Israfilova na Hamšíka bude mít k dispozici přímý kop z pravé strany útočné poloviny.
9'
Centr Pekaríka z pravé strany odvrátila obrana hostujícího celku. V souboji o odražený míč pak fauloval Hamšík Šejdajeva, jenž hraje jako útočník na začátku utkání velmi hluboko na vlastní polovině.
8'
Slováci dobrým presinkem obrali hosty o míč a Haraslín se s ním rozběhl po levé straně. Taktickým faulem ho zastavil kapitán Ázerbájdžánu Garajev.
7'
Hancko posunul míč do středu poloviny Ázerbájdžánu na Hamšíka, jenž chtěl z první vysunout do náběhu Bera. Bero však takovou přihrávku vůbec nečekal a Slováci tak jen odevzdali míč brankáři hostů.
6'
Slováci jsou v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější a opět se bez větších problémů dostali k míči. Soupeře tlačí hluboko do obrany, do pokutového území Ázerbájdžánu ale zatím nebezpečnější centr nepřišel.
5'
Hamšík křižnou přihrávkou z levé strany hledal nabíhajícího Pekaríka, ten ale jeho prudký pas nedokázal zpracovat ani ve skluzu. Brankář hostů Balajev zatím s odkopem od své branky nespěchá.
4'
Ázerbájdžán se pak pokusil o rychlý útok. Mustafazade nakopával míč na slovenskou polovinu na Šejdajeva, před ním ale míč zastavil obránce Interu Milán Škriniar, jenž hru otočil hned na opačnou stranu.
3'
Slováci ho ale rychle získali zpět pod svou kontrolou a jejich postupný útok pokračuje. Lobotka dostal přihrávku na pravou stranu šestnáctky Ázerbájdžánu, patička na nabíhajícího Boženíka ale nebyla přesná. Míč skončil v rukou brankáře hostů Balajeva.
2'
Škriniar nakopl míč na levou stranu na Hancka, který ho hlavou ještě chtěl posunout do běhu Haraslínovi. Ten ho už nedokázal zpracovat na hrací ploše a hrací předmět tak skončil v zámezí.
1'
Výkop utkání měli Slováci. Domácí začínají zápas první postupnou kombinací, jež zatím probíhá jen v blízkosti středové čáry.
1'
Slováci budou hrát v modrých dresech, Ázerbájdžán v červených.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík (C) – Bero, Boženík, Haraslín.
Náhradníci: Rodák, Holec – Vavro, Valjent, Šatka, Greguš, Duda, Rusnák, Hrošovský, Mráz, Špalek, Ďuriš.

Ázerbájdžán: Balajev – A. Husejnov, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk – Garajev (C), Israfilov – Isgandarli, D. Husejnov, Rahimov – Šejdajev.
Náhradníci: S. Agajev, Jannatov – Džamalov, Abdullajev, D. Mahmudov, Ramazanov, Nazarov, Alijev, Renat Dadašov, Chalilzade, R. Almeida, Pašajev.

Rozhodčí: Bojko – Volodin, Šlončak (UKR).
Situace ve skupině E

Chorvatsko, jež už odehrálo všechny své zápasy, s předstihem vyhrálo tuto kvalifikační skupinu a zajistilo si postup. Naopak, jistotu posledního místa má Ázerbájdžán, jenž v sedmi utkáních získal jediný bod. Zbylá trojice Maďarsko – Wales – Slovensko ještě bojuje o druhé postupové místo. Kromě tohoto zápasu se dnes ve stejném čase odehraje zápas Wales – Maďarsko. Před posledním kolem drží druhé místo Maďarsko (12 bodů), o bod před Walesem (11 bodů) a o dva před Slovenskem (10 bodů).

Postupová matematika je následovná:
- Maďarsko postoupí, pokud ve Walesu vyhraje nebo pokud remizuje a Slovensko v souběžně hraném utkání neporazí Ázerbájdžán.
- Wales postoupí, pokud doma porazí Maďarsko.
- Slovensko postoupí, pokud doma porazí Ázerbájdžán a současně se zápas Wales – Maďarsko skončí remízou.
Vzájemné zápasy

Vzájemná bilance mluví jasně ve prospěch Slováků, kteří z dosavadních sedmi vzájemných zápasů vyhráli šest a jednou prohráli s celkovým skóre 17:5. Jedinou porážku s Ázerbájdžánem Slovensko utrpělo v kvalifikaci na MS 2002 (0:2). První vzájemný duel v této kvalifikaci v Baku se skončil jasným vítězstvím Slovenska 5:1.

Ázerbájdžán

Ázerbájdžán má už dlouho jistotu, že skončí v této skupině na posledním místě. V sedmi zápasech získal jediný bod za překvapivou remízu s vítězem skupiny Chorvatskem, jinak ale ve všech zápasech herně výrazně zaostával. V kvalifikaci vstřelil svým soupeřům jen 5 gólů, přičemž v posledních dvou zápasech dokonce neskóroval vůbec. Současně inkasoval až 16 gólů, což je jednoznačně nejvíc ze všech týmů skupiny. Ázerbájdžán letos porazil jediného soupeře, a tím byl v přípravném zápase Bahrajn (3:2). Kromě této výhry už v tomto roce uhrál jen dvě remízy a zbytek zápasů prohrál. Cílem Ázerbájdžánu tak dnes je zřejmě jen pokusit se o překvapení a zakončit nepovedenou kvalifikaci se ctí.

Slovensko

Slovensko si momentálně přechází generační přestavbou, co se projevuje i na velkých výkyvech ve výkonech v aktuální kvalifikaci. Ze sedmi zápasů v kvalifikaci vyhráli Slováci tři, jeden remizovali a třikrát prohráli. Slováci dvakrát porazili Maďarsko, přičemž především zápas v Budapešti se hrál ve velmi vyhrocené atmosféře, v kvalifikaci ale také prohráli oba zápasy s Chorvatskem a v zřejmě klíčovém souboji s Walesem uhráli doma jediný bod. Před posledním zápasem šance Slováků na postup i tak pořád žije, Slováci už ale musí čekat na to, jak dopadne zápas Wales – Maďarsko a současně dnes bezpodmínečně vyhrát.

Chorvatsko – Slovensko 3:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu skupiny E kvalifikace ME mezi Slovenskem a Ázerbájdžánem. Utkání začíná v 20:45.