Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Rumunsko - 18. listopadu 2019   20:45

Španělsko
Španělsko
8' Ruiz  • 33' G. Moreno (Cazorla) • 43' G. Moreno (Gayá) • 45' Rus(vl.)  • 90+2' Oyarzabal (Busquets)
5:0
(4:0)
Rumunsko
Rumunsko
Španělsko
Arrizabalaga – Gayá, I. Martínez, Ramos (C) (62. Albiol), Carvajal – Ruiz, Busquets, Saúl Ñíguez – G. Moreno (57. Oyarzabal), Morata, Cazorla (67. Alcácer).
Pau López, de Gea – Alcácer, Albiol, Th. Alcântara, Bernat, Rodri, Navas, Olmo, Oyarzabal, Sarabia, Francisco Torres.
Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko)
Estadio Wanda Metropolitano
Rumunsko
Tătăruşanu (C) – Benzar, Rus, Nedelcearu, Tosca – T. Baluța, Marin (65. Cicaldau) – Hagi (73. Nistor), Stanciu, Coman (56. Mitrita) – Puşcaş.
Lung, Nita – Alibec, Bancu, Budescu, Cicaldau, Deac, Keșerü, Mitrita, Mogoş, Nistor, Burcă.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Španělska, které svého soupeře porazilo poměrem 5:0. I druhý poločas nám přinesl naprosto dominantní výkon domácích hráčů, kteří se ale nikam nehnali. I tak si Španělsko vypracovalo několik slibných šancí, přičemž se ještě jednou radovali. Rumunsko dnes nepředvedlo povedený výkon, za celý zápas i vypracovalo pouze jednu slibnější šanci.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 10:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:7.
90+3'
90+2'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom se domácí hráči dočkali pověstného bůra pro soupeře! Celkem kostrbatá kombinace nakonec přinesla Busquetsovu prudkou nahrávku k pokutovému území, kde se nacházel MIKEL OYARZABAL. Posledně jmenovaný hráč si přichystal střelu levou nohou, která bezpečně směřovala k tyči.
90+1'
Z druhé vlny se ještě do míče opřel Saúl, který to zkoušel pravou nohou. Ta nakonec vyprodukovala střelu kousek vedle branky, obešlo se to bez zákroku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Španělsko kráčí za dalším vítězstvím, ještě by se mělo něco málo nastavovat.
88'
Busquets vypomohl s vyvezením míče na opačnou polovinu, kde to Gayá zkoušel kolmicí na Saúla, po jehož pasu si hodně podezřele počínal Baluta.
87'
Aby toho nebylo málo, tak Oyarzabal zahrával další rohový kop, kterým se pokoušel najít spoluhráče na zadní tyči. Martínez nakonec sklepl na Saúla, který pálil vedle.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, stále čekáme na případnou pátou branku. Španělsko je stále dominantní, avšak už delší dobu čeká na šanci.
85'
Domácí hráči si vybojovali rohový kop, který si z levé strany vyzkoušel Oyarzabal. Jeho vysoký centr putoval na hlavu Alcácera, jenž prodlužoval mimo dosah Albiola.
81'
K balónu se postavil Alcácer, který to vzal sám na sebe. Tvrdé zakončení pravačkou opět skončilo pouze na zdi, Španělsko vzal vybojovalo hrací předmět zpět.
80'
Momentálně se nehraje, na zemi se totiž v bolestech ocitl Oyarzabal. Nakonec to nevypadá na nic vážnějšího, Španělsko bude zahrávat standardní situaci.
79'
Byl to právě Stanciu, který doslova vletěl do Martíneze. Tento střet si vyžádal odpískání nedovoleného zákroku, záložník pražské Slavie se za svůj čin omluvil.
78'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, nicméně hosté pokračovali v aktivitě. Stanciu se dostal do obležení, nakonec se mu povedlo trefit napadajícího Albiola.
77'
Oyarzabalovi se zatím moc nedaří, což jasně dokumentoval celkem zbytečný faul na vlastní obranné polovině. Po něm si Rumunsko vyzkouší rohový kop.
76'
Albiol byl po předchozí standardní situaci lehce otřesen, avšak tentokráte se plně podílel na další útočné akci, která skončila na samotné hranici šestnáctky.
75'
Posléze se do šance mohl dostat Stanciu, jenomže rozruch před brankou byl naprosto zbytečný. Jednalo se o ofsajd, který byl z opakovaného záběru hodně těsný.
74'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal křídelník Baluta, který to zkoušel přímo na branku. Jeho pokus skončil pouze na zdi, od které se odrazil mimo hrací plochu.
73'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Dan Nistor.
73'
Stanciu se správně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, po kterém bude následovat standardní situace. Jedna z mála šancí na snížení výsledku.
72'
Saúlovi se povedlo obejít jednoho z protihráčů, přičemž ještě udržel míč před levou autovou lajnou. Z této pozice nakonec letěl centr, který přistál u Benzara.
71'
Tătăruşanu konečně dokázal rozehrát trochu lepším způsobem, jenomže ani tentokráte se jeho kolegové nedostali na druhou stranu. Zoufalý výkon Rumunska.
70'
Jenomže hosté naprosto zbytečně zmatkovali u svého pokutového území, výsledkem byla ztráta míče. Průniková nahrávka na Moratu byla příliš prudká.
69'
Středem hrací plochy se dokázal prokousat Alcácer, který poté ještě přeposlal do tandemu na dobře postaveného Oyarzabala, jehož rána vyletěla vysoko nad.
67'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Santi Cazorla, přichází Paco Alcácer.
65'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Alexandru Cicaldau.
62'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Raúl Albiol.
61'
Je za námi hodina hry, druhý poločas je i nadále v režii španělské reprezentace, která se už nikam nežene. Naopak Rumunsko stále marně hledá klíč k opačné šestnáctce.
60'
U postranní lajny se ve skluzu povedlo zakročit Carvajalovi, který ale už neudržel míč na hrací ploše. Tosca tak okamžitě vhazoval, přičemž si vybral Marina.
59'
Tătăruşanu se tak v poklidu postaral o odkop od své branky, který se rozhodl poslat do strany na Benzara, jenž byl dle výroku sudího faulován Martínezem.
58'
Rumuni rozehrávali volný kop zhruba čtyřicet čísel od branky. Rozehrávku se ale povedlo vystihnout Moratovi, jehož rána z velké vzdálenosti putovala vysoko nad.
57'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Mikel Oyarzabal.
57'
Zničehonic se do šestnáctky řítil hostující Rus, který se málem natlačil až do zakončení. To na poslední chvíli eliminoval Carvajal, který ho doslova zbořil. Téměř záhy se do velkého střeleckého úhlu dostal Morata, který trefil pouze tyč.
56'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Florinel Coman, přichází Alexandru Mitrita.
56'
Rumunsko se až nyní dostalo na útočnou polovinu, jenomže to bylo na krátký časový úsek. Puscas se totiž v roli ofsajdového hráče zapojil do útočné akce.
55'
Hrací předmět se přesunul ke středovému kruhu, kde si o nahrávku řekl kapitán Ramos. Španělé v tomto okamžiku zvolili hodně pomalou rozehrávku.
54'
Morata byl bráněn hodně natěsno, do zakončení se tak nedostal. Rumunsko se nemůže dostat ze sevření, sledujeme naprosto jednostrannou záležitost.
53'
Cazorla placírkou roztáhl hru na Carvajala, který s další nahrávkou narazil do kopačky soupeře. Tlak Španělska vyústil v centr na zadní tyč, kde selhal v zakončení Ramos.
52'
Následně se u postranní lajny povedlo zasáhnout Toscovi, který na jistotu odvracel ven z hrací plochy. To znamená, že si autové vhazování vyzkouší Carvajal.
51'
Busquets dnes nehraje zrovna nejlépe, což jasně dokumentoval předchozí moment. Míč totiž před ním ukořistil Stanciu, který nedokázal založit protiakci.
50'
Nahrávka pod sebe směřovala na Moratu, který se prokousal hustým blokem až k centru. Na zadní tyči poté naskakoval Moreno, před kterým jednal Benzar.
49'
Puscas se snažil aktivně napadat rozehrávku soupeře, avšak po chvíli to přeci jenom vzdal. Ramos totiž na levém křídle našel Gayu, který operuje s míčem.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do kombinace zapojil také Carvajal, který zkoušel z jedničky přenést hru na Moratu, jenž si poradil s těžkou nahrávkou.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám přinesl velice aktivní start v podání Španělska. Domácí reprezentace se nakonec dočkala kýženého vedení, které posléze ještě umocnila třemi brankami. Rumunsko se v úvodu zápasu spíše hledalo, postupem času se sice začalo osmělovat, nicméně k překonání Kepy nedošlo.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Tady se schyluje k pořádnému výprasku! Ven z branky se vydal domácí brankář Kepa, který v poklidu eliminoval útočnou akci soupeře. Španělsko navíc rozjelo velice svižnou kombinaci, po které se do pokutového území dostal Moreno, jehož přihrávku pod sebe si do vlastní branky srazil vracející se ADRIÁN RUS.
43'
Před koncem prvního poločasu se domácí reprezentace opět prosazuje! Cazorla dokázal v tandemu najít Gayu, který pro změnu okamžitě centroval do malého vápna, kde se zorientoval GERARD MORENO. Forvard Villarrealu si dal se zakončením načas, nakonec levačkou vypálil mimo dosah brankář Rumunska.
42'
To mohlo mít ve finální fázi fatální následky, finální kolmice od Busquetse byla přeci jenom o něco delší. Moreno za tuto nabídku poděkoval, bude se vykopávat.
41'
Ani další rohový kop nebyl zrovna nejpovedenější, což nakonec vedlo k odkopu od hostující branky. Tătăruşanu si na pravém křídle vybral Benzara, který ale chyboval.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Domácí celek vykřesal zisk dalšího rohového kopu. Z pravé strany tentokráte centroval do malého vápna Ruiz, který našel pouze rukavice pozorného brankáře.
36'
Žlutou kartu dostává Ionut Nedelcearu (Rumunsko).
34'
Rumunsko to bude mít o poznání složitější, inkasovalo totiž už podruhé. To znamená, že musí dotahovat celkem značné manko, má na to ale hodně času.
33'
Záhy se domácí hráči dočkali druhého přesného zásahu! Cazorla totiž rozehrál rohový kop nakrátko, načež se sám dostal k centrované nabídce do pokutového území. Na tu si dokázal naskočit GERARD MORENO, který z těžké pozice bezpečně zamířil ke vzdálenější konstrukci hostující svatyně.
33'
Gayovi se ke spolupráci nabídl Cazorla, jenomže nahrávka nakonec putovala na zatím nevýrazného Morena, s jehož přízemním centrem si Tătăruşanu poradil.
33'
Španělé opět okupují útočnou polovinu, jenomže zatím bez kýženého úspěchu. Naopak sledujeme celkem dlouho kombinaci, kterou se soupeř snaží napadat.
32'
Po dalším souboji pro změnu skončil na zemi domácí Martínez, kterého ještě dohrál napadající Puscas. To uviděl také hlavní sudí, který nařídil standardku.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, Španělsko má i nadále zápas pod kontrolou. Naopak Rumunsko se snaží hledat vhodné možnosti k rychlým protiútokům.
30'
Po pravém křídle se prodíral vpřed Marin, jenomže včas se vrátil Cazorla, který ho obral čistým způsobem. Rumunsko přesto udrželo balón na hrací ploše.
29'
Domácí zadák Martínez se vytáhl celkem dost daleko na útočnou polovinu, kde pouze přeposlal na Moratu. Španělsko doslova dobývá šestnáctku soupeře.
28'
Stanciu se zatím vůbec nedostal do hry, což se mohlo změnit v tomto okamžiku. Jeho pas na Puscase byl příliš nepřesný, navíc se jednalo o další ofsajd.
27'
Tătăruşanu celkem dost riskoval s rozehrávkou od své branky, po které se hra přesunula na opačnou polovinu, kde si ofsajdové postavení nepohlídal Puscas.
26'
Hrací předmět se přesunul na domácí polovinu, odkud se po rychlé kombinaci dostal do pokutového území Cazorla, který neustál souboj s protihráčem.
25'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (Španělsko).
25'
Chvíli se nehrálo, nicméně v tento okamžik se opět pokračuje ve hře. O rozehrávku volného kopu se postaral Saúl, který přenášel hru na pravou stranu.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, zatím jsme se dočkali jediné branky. Španělsko je i nadále výrazně aktivnější, naopak hosté se pouze brání.
23'
Cazorla tentokráte zkoušel přihrát pod sebe, jenomže nahrával přesně mezi dvojici spoluhráčů. Domácí jsou stále u míče, Rumunsko se brání zuby, nehty.
22'
O několik vteřin později to na sebe vzal aktivně hrající Cazorla, kterému se dnešní druhý projektil vůbec nepovedl. Tătăruşanu tak nemusel vůbec zasahovat.
21'
Saúl se nedokázal protlačit do střelecké pozice, místo toho pouze přeposlal na levou stranu na Gayu, který si naopak příliš nevěřil na centr do šestnáctky.
16'
Carvajal se rovněž zapojil do dalšího útočného výpadu, přičemž se ještě pokoušel najít vedle stojícího Morena, kterého dokázal zastavit jeden z protihráčů.
15'
Až v tuto chvíli se hra uklidnila, o což se zapříčinil také brankář Kepa. Ten v poklidu rozehrával od své branky, přičemž si jako adresáta nahrávky vybral Ramose.
14'
Na řadu přišel rohový kop, který rovněž přinesl celkem velký rozruch. Tečovaným pokusem se prezentoval Rus, jehož zakončení skončilo v náruči brankáře.
13'
Tutovka pro Rumunsko! Domácí obrana naprosto nezvládla bránění Puscase, který se dostal k nesmírně nebezpečné ráně, se kterou si Kepa poradil.
13'
Nedelcearu šikovně roztáhl hru na Toscu, který se dostal do nepříjemného nátlaku. Nakonec jsme sledovali zpětnou nahrávku, Rus tak stále váhá s rozehrávkou.
12'
Hrací předmět se opětovně dostal mimo hrací plochy, i tentokráte mohl vhazovat pravý obránce Benzar. Rumunsko se navíc konečně usadilo s balónem.
11'
Ruiz raději na jistotu odklízel míč ven z hrací plochy, což přineslo autové vhazování pro Benzara. Ten se snažil spolupracovat s Hagim, což ale nevyšlo.
10'
Hostující celek to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může otočit.
9'
Následně Tătăruşanu předvedl dalekonosný odkop do své branky, jenomže Puscas to měl k padajícímu míči hodně daleko. Nakonec zasahoval Martínez.
8'
Domácí hráči se dostávají do kýženého vedení! Gayovi se na levém křídle povedlo nasadit jesličky, což vedlo k nebezpečnému centru do malého vápna. Míč se nakonec dostal na nohu Saúla, jehož střelu si Tătăruşanu vyrazil, avšak odražený balón si jako první našel FABIÁN RUIZ, kterému se povedlo zacílit přesně.
8'
Rumunsko je od úvodu zápasu hodně pasivní. Naopak se k fantastické technické ráně dostal Cazola, jehož střela nakonec skončila na horní konstrukci.
7'
Jednalo se o hodně hraniční moment, nicméně branka skutečně neplatí. Vzápětí se do kombinace zapojil také Morata, který se proháčkoval kolem přesily soupeřů.
6'
Španělé kombinovali celkem v nebezpečné vzdálenosti od své branky, nicméně to zvládli na jedničky. Domácí se sice dočkali branky, nicméně Gayá si pomohl faulem.
5'
Poté jsme sledoval zpětnou nahrávku na brankář Kepu, který konstruktivně roztáhl hru na pravou stranu. Krátce poté pálil kousek vedle branky záložník Saúl.
4'
Tătăruşanu tak mohl rozehrávat od své branky, nicméně jeho celek se nedostal z vlastní poloviny hrací plochy. Naopak Carvajal vybojoval další autové vhazování.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali rohový kop pro Španělsko. K rozehrávce se nakonec protlačil Moreno, jehož hlavičkový pokus vyletěl vysoko nad.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Rumunsko

Na opačné straně stojí reprezentace Rumunska, která pro změnu okupuje třetí pozici, nicméně na postup již nemá nárok. Rumunsku se totiž nevydařila koncovka kvalifikace, v posledních dvou zápasech totiž získala pouze jeden bod, čímž ztratila šance na postup. Klíčový byl zápas v rámci minulého hracího dne, Rumunsko totiž na svém stadionu přivítalo druhé Švédsko, přičemž si to tyto dva celky měly rozdat o druhé postupové místo. Rumunsko nakonec prohrálo poměrem 0:2, v tomto utkání tak bude bojovat o udržení třetí pozice. Domácí celek tohoto zápasu v kvalifikaci prohrál hned třikrát, nicméně výher má na svém kontě o jednu více.
Španělsko

Fotbalisté Španělska se před posledním kvalifikačním zápasem nacházejí na vedoucí pozici své skupiny, přičemž si postup zaručili už před nějakou tou dobou. Španělé doposud nasbírali třiadvacet bodů, přičemž za celou kvalifikaci neprohráli ani v jednom duelu. Hned v sedmi případech se jednalo o výhru, další dva duely skončily nerozhodným výsledkem. Bylo tomu tak v souboji proti Norsku, totožný výsledek 1:1 se uskutečnil také na půdě druhého Švédska. Španělsko ale dalo na tyto ztráty hodně rychle zapomenout, v předešlém duelu proti Maltě nastřílelo hned sedm branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Španělskem a Rumunskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.