Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Island - 23. března 2023   20:45

Ukončeno
Bosna
Bosna
14' Krunić  • 40' Krunić  • 63' Dedić 
3:0
(2:0)
Island
Island
Bosna
Sestavy:
Šehić (C) – Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin – Dedić (71. Hadžikadunić), Hadžiahmetović (72. Prcić), Tahirović (82. Cimirot), Krunić, Gazibegović – Prevljak (67. Kodro), Demirović (82. Bilbija).
Náhradníci:
Vasilj, Pirić – Duljević, Gojak, Džeko, Kovačević, Mešanović.
Rozhodčí
Rumšas – Radius, Sužiedėlis (LTU)
Stadion Bilino polje - Zenica (BIH)
Island
Sestavy:
Rúnarsson – Pálsson, H. Magnússon, Grétarsson, D. Ólafsson – Sigurdsson (67. Anderson), Traustason (82. Thrándarson), Haraldsson, Thorsteinsson (66. Ellertsson) – Finnbogason (82. A. Gudjohnsen), J. Gudmundsson (C).
Náhradníci:
P. Gunnarsson, Valdimarsson – Sampsted, Thorarinsson, Jóhannesson, S. Magnússon, Helgason.
Přenos se aktualizuje automaticky

Bosna a Hercegovina má za sebou parádní vstup do kvalifikace na EURO 2024, když na své půdě porazila Island a udržela čisté konto. Ibrahim Šehić předvedl v závěru zápasu několik skvělých zákroků, zatímco vpředu se dvakrát prosadil Rade Krunić a po přestávce také Amar Dedić. Konec. Bosna a Hercegovina 3 Island 0.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Vzápětí to zkoušel z podobného místa Hákon Arnar Haraldsson, Ibrahim Šehić ale technickou přízemní střelu dobře viděl a vzápětí zasáhl!
90+2'
Jóhann Gudmundsson fantasticky vypálil zpoza šestnáctky a jeho prudká střela mířila k levé tyči, Ibrahim Šehić ji ale skvěle vytáhl na rohový kop!
90'
Mikael Anderson vypálil na levé straně šestnáctky z ostrého úhlu a ve skluzu odvrátil jeho centr na rohový kop Siniša Saničanin. Čisté konto je teď už na dosah.
88'
Do konce dnešního zápasu zbývají odehrát necelé dvě minuty a Mikael Egill Ellertsson teď na levém křídle po pěkném sprintu posílal míč pod sebe, Bosna si poradila.
86'
Ve zbytku utkání už je jen otázkou, zda se domácím podaří udržet čisté konto nebo se Island přece dočká.
83'
Andri Gudjohnsen mohl po pár sekundách vstřelit gól, když z pravého křídla nebezpečně centroval nebo střílel a míč mířil k přední tyči, kde ho pak Ibrahim Šehić na poslední chvíli vytáhl na roh!
82'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Aron Thrándarson.
82'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Andri Gudjohnsen.
82'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Gojko Cimirot.
82'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nemanja Bilbija.
81'
Obrázek hry je po přestávce stejný. Island se snaží vstřelit alespoň jeden gól, zatímco Bosna a Hercegovina pečlivě brání a čeká na nějaký nebezpečný protiútok.
78'
Alfred Finnbogason se ocitl uprostřed šestnáctky po zpětném centru z pravé strany pokutového území ve velké šanci, jeho hlavička ale minula pravý horní roh brány! Islandu dnes není přáno.
76'
Alfred Finnbogason se snažil prosadit na levé straně hřiště a vybojovat míč, jenže fauloval a okamžitě se kolem něho objevila trojice protihráčů, aby mu vyčinila.
73'
Bosna a Hercegovina zvládá dnešní utkání na jedničku po taktické stránce, protože po přestávce pečlivě brání a navíc se jí pak podařilo skórovat po rychlém protiútoku.
72'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Sanjin Prcić.
71'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Amar Dedić, přichází Dennis Hadžikadunić.
69'
Islanďané se snaží alespoň vstřelit gól a z pravé strany nebezpečně odcentrovali, domácí brankář Ibrahim Šehić ale míč vyboxoval a jeho spoluhráči se mohli zformovat.
67'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Kenan Kodro.
67'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Mikael Anderson.
66'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Mikael Egill Ellertsson.
64'
Amar Dedić během oslavy gólu zvedl dres, aby ukázal, co má napsáno na tričku, a následovala žlutá karta.
63'
Bosna právě vstřelila branku! AMAR DEDIĆ si povodil v blízkosti šestnáctky dva protihráče a nádhernou technickou přízemní střelou zpoza vápna zamířil ke vzdálenější levé tyči brány!
62'
A zase. Bosna a Hercegovina mohla přejít do rychlého protiútoku, Amir Hadžiahmetović ale na ose hřiště zpomalil hru. Domácí kontrolují míč na kopačkách.
61'
Ze zápasu uplynula hodina hry a Bosna a Hercegovina se soustředí především na to, aby neinkasovala. Směrem dopředu už není po přestávce tak aktivní.
60'
Jón Dagur Thorsteinsson vzápětí rozehrál rohový kop na opačné straně hřiště a jeho centr z levé strany byl také nebezpečný, brankář Ibrahim Šehić ale míč vyboxoval.
59'
Jóhann Gudmundsson rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a do šestnáctky posílal pěkný centr, obrana Bosny a Hercegoviny ho ale poté odvrátila na vhazování.
58'
Arnór Sigurdsson posílal míč po krásné kombinační akci Islandu na pravé straně šestnáctky pod sebe, jeden z protihráčů ale srazil jeho střílený centr na rohový kop.
54'
Rúnar Rúnarsson byl nepříjemně napadán, ochranku mu ale dělal jeden ze spoluhráčů a mohl si dovolit kličku doleva. Odkop se sice nepovedl, domácí ale netrestali.
51'
Ibrahim Šehić při odkopu od brány podklouzl a Hákon Arnar Haraldsson měl obrovskou šanci, jenže také on v blízkosti levé tyče podklouzl a nezakončil! Oba týmy měly nyní štěstí i smůlu.
50'
Ermedin Demirović se krásně uvolnil v blízkosti vápna a z otočky mohl vystřelit, jenže ještě přihrával na Smaila Prevljaka, který byl na opačné straně dobře pokryt.
48'
Bosna vstoupila do druhého poločasu s dvoubrankovým vedením a Rade Krunić již má zaděláno na hattrick. Otázkou je, zda domácí budou nadále aktivní dopředu.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Rade Krunić se dostal dvakrát k odraženému míči a v obou případech následně zamířil do černého. Domácí reprezentant zadělal na hattrick a Bosna a Hercegovina má zatím vývoj utkání pod kontrolou. Skóre po prvním poločase střetnutí. Bosna a Hercegovina 2 Island 0.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Benjamin Tahirović a Jóhann Gudmundsson se do sebe pustili v závěru poločasu a oba dva poté dostali kartu.
45'
Bosna a Hercegovina se dožadovala odpískány ruky v pokutovém území, jenže Davíd Kristján Ólafsson hrál ramenem. Rozhodčí to dobře viděl a rychle rozpažil.
44'
Jusuf Gazibegović vypálil zpoza šestnáctky a jeho bomba mířila přesně pod břevno, hostující Rúnar Rúnarsson ovšem míč pravou rukou vytáhl nad!
40'
Bosna právě vstřelila branku! Amar Dedić poslal do šestnáctky další parádní přihrávku a střela tamního Smaila Prevljaka byla opět zablokována, odražený míč si ale znovu našel RADE KRUNIĆ a ze středu pokutového území vymetl levý horní roh brány! Jeho druhý gól v dnešním zápase.
39'
Islanďanům se teď nepovedl centr z pravé strany hřiště, který skončil za bránou. Blíží se závěr prvního poločasu a Bosna a Hercegovina stále vede o jeden gól. Je to 1:0.
37'
Arnór Sigurdsson skvěle zalepil míč ze vzduchu na ose hřiště, jenže byl pod tlakem a v blízkosti šestnáctky se ke střele nedostal. Akce pokračovala, ovšem ne dlouho.
35'
Alfred Finnbogason si našel na vzdálenější pravé tyči přetažený centr a vracel míč po sebe. Na přední tyči si málem vstřelil jeden z domácích obránců vlastní gól, ve skluzu míč ale poslal přímo do náruče brankáře Ibrahima Šehiće!
34'
Hostující Hákon Arnar Haraldsson byl faulován v blízkosti středového kruhu a Ermedin Demirović se mu sportovně omluvil. Island s rozehrávkou vzápětí vůbec nespěchal.
33'
Jóhann Gudmundsson pěkně odcentroval v blízkosti levého rohu pokutového území a jeho nebezpečný centr s přispěním teče zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
31'
Siniša Saničanin vyskočil na vzdálenější levé tyči hodně vysoko a po centru ze standardní situace hlavičkoval přesně pod břevno, Rúnar Rúnarsson ale vytáhl míč rukou nad bránu! Další příležitost.
30'
Smail Prevljak si zpracoval na ose hřiště zády k bráně kolmou přihrávku a zezadu ho poslal k zemi Daníel Leó Grétarsson. Hostující obránce má dnes hodně práce.
29'
Oba týmy předvádí obrovský boj o střed hřiště. Bosna a Hercegovina je sice herně lepším týmem, po dobrém úvodu zápasu už se ale tolik nedostává do šancí – 1:0.
28'
Rúnar Rúnarsson odkopl míč od brány jen za postranní čáru a fotbalisté Bosny a Hercegoviny mohli vhazovat, jejich útočné snažení ovšem nemělo dlouhého trvání.
26'
Daníel Leó Grétarsson podstoupil na vlastní polovině hřiště ostrý hlavičkový souboj, během něhož ho fauloval bosenský Ermedin Demirović. Faulů neustále přibývá.
24'
Amar Dedić se snažil prosadit na pravé straně šestnáctky a Davíd Kristján Ólafsson odvrátil míč na rohový kop, po jehož rozehrání hlavičkoval na přední tyči nad bránu pěkně Anel Ahmedhodžić!
21'
Alfred Finnbogason byl zřejmě hráčem, který se dostal na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky k střílenému přízemnímu centru, domácí ho ale obětavě zablokovali.
20'
Victor Pálsson fauloval před zraky obou střídaček a jeden z domácích hráčů musel být ošetřován. Karta.
19'
Amir Hadžiahmetović skvěle odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči se pohotově ze vzduchu opřel do míče Ermedin Demirović, jeho střela z úhlu ale minula o velký kus přední horní roh, ale pěkný pokus.
17'
Hákon Arnar Haraldsson přišel při pokusu o otočku o míč a následnou chybu napravil za cenu žluté karty.
14'
Bosna právě vstřelila branku! Smail Prevljak se ocitl před bránou ve velké šanci a jeho střela z otočky byla zablokována, míč se ale odrazil k RADEU KRUNIĆOVI, který už střelou z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě! Bosna vede.
10'
Ermedin Demirović si naběhl uprostřed vápna na nádherný centr z pravé strany a poté přesnou hlavičkou mířil k pravé tyči, Rúnar Rúnarsson k ní ale skvěle skočil a vytáhl další skvělý zákrok!
8'
Arnór Sigurdsson obstaral na pravé straně hřiště dlouhé autové vhazování a domácí nedokázali míč hlavou odvrátit, Islanďané se ale u levé tyče brány ke střele nedostali. Fotbalisté Bosny a Hercegoviny si poradili.
6'
Ermedin Demirović málem využil toho, že se Rade Krunić srazil s protihráčem v blízkosti šestnáctky, protože se ocitl před bránou úplně sám, Rúnar Rúnarsson ale rychle vyběhl z brány a jeho zakončení vyrazil hrudí! Velká příležitost.
5'
Amir Hadžiahmetović na levé straně šestnáctky doběhl prudkou přihrávku a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Rúnar Rúnarsson snadno na přední tyči zachytil.
4'
Jóhann Gudmundsson rozehrál v úvodu standardní situaci a na vzdálenější levou tyč poslal nebezpečný centr, hosté se ale k hlavičce těsně nedostali – 0:0.
1'
Smail Prevljak dostal krásnou kolmou přihrávku na pravou stranu šestnáctky, jenže byl velice dobře pokryt a jeden z hostujících obránců mu nedovolil zakončit.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bosna a Hercegovina: Šehić (C) – Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin – Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović – Prevljak, Demirović.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Hadžikadunić, Duljević, Gojak, Džeko, Cimirot, Prcić, Bilbija, Kodro, Kovačević, Mešanović.
Trenér: Faruk Hadžibegić

Island: Rúnarsson – Pálsson, H. Magnússon, Grétarsson, D. Ólafsson – Sigurdsson, Traustason, Haraldsson, Thorsteinsson – Finnbogason, J. Gudmundsson (C).
Náhradníci: P. Gunnarsson, Valdimarsson – Sampsted, Thorarinsson, Jóhannesson, Thrándarson, S. Magnússon, Anderson, Ellertsson, Helgason, A. Gudjohnsen.
Trenér: Arnar Thór Vidarsson

Rozhodčí: Donatas Rumšas (LTU). Asistenti: Aleksandr Radius (LTU), Dovydas Sužiedėlis (LTU). Čtvrtý rozhodčí: Robertas Valikonis (LTU). VAR: Paolo Valeri (ITA). AVAR: Daniele Doveri (ITA).
Island

Island už na rozdíl od Bosny a Hercegoviny zkušenosti s evropským šampionátem má, když se představil v roce 2016 na EURO ve Francii a zanechal tam velkou stopu. Island postoupil do čtvrtfinále EURA ze druhého místa základní skupiny, když nasbíral pět bodů stejně jako vedoucí Maďarsko. Každý si určitě vzpomene také na islandské fanoušky a jejich typický pokřik s tleskáním.
Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina se potká v kvalifikační skupině na EURO 2024 kromě Islandu také s týmem Portugalska, Lucemburskem, Slovenskem a Lichtenštejnskem. Tamní reprezentace udělala od roku 1996 velký progres a ušla velký kus cesty, jenže evropský šampionát se jí zatím vyhýbá obloukem. Bosna a Hercegovina si třikrát za sebou zahrála baráž, ani v jednom případě ji nezvládla.
Reprezentace Bosny a Hercegoviny odehraje ve čtvrtek 23. března své první utkání v rámci kvalifikace na EURO 2024 a jejím soupeřem bude Island. Bosňané budou fandit Edinovi Džekovi a jeho spoluhráčům, zatímco hostující fanoušci Islandu, pro jednoho muže to však může být srdcervoucí zápas. Izudin Dervić je bývalým hráčem, který se narodil v Bosně a svou kariéru začal v Ljubići. V roce 1990 ovšem odešel na Island, kde hrál za Selfoss, Hafnarfjorduram, Valur a KR Rejkjavík. O tři roky později debutoval v reprezentačním dresu Islandu proti Rusku. Celkem odehrál za Island čtrnáct zápasů a nejlepší střetnutí asi odehrál v roce 1994 proti Brazílii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud