Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Lucembursko - 20. června 2023   20:45

Bosna
Bosna
0:2
(0:1)
Lucembursko
Lucembursko
4' Borges Sanches   • 74' Da. Sinani  (Barreiro)
Bosna
Šehić – A. Barišić, Saničanin, Kolašinac – Dedić, Tahirović (46. Hadžiahmetović), Cimirot (72. Prevljak), Pjanić, Kodro (46. Hamulic) – Stevanović (72. Menalo), Džeko (C).
Vasilj, Pirić – Miličević, Gazibegović, Ahmedhodžić, Prcić, Varešanović, Bilbija.
Leibovitz – Talis, Barbiro (ISR)
Stadion Bilino Polje (Zenica).
8 600 diváků
Lucembursko
Moris – Mahmutović, Chanot, Olesen – Bohnert, Barreiro, C. Martins, Jans (C) – Da. Sinani (90+2. De. Sinani) – Borges Sanches (83. Carlson), Curci (58. M. Martins).
Schon, Pereira Cardoso – Dzogovic, Korac, Gerson, Rupil, Elshan, Jonathans.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:15.
Dlouhý zápas končí a to hodně překvapivým výsledkem. Outsider, kterému před utkáním věřil málokdo, dokázal vynulovat domácí střelce, včetně kanonýra Džeka, a z Bosny a Hercegoviny si poprvé odváží vítězství. Je pravda, že zasloužené, domácí sice měli velké šance, trefili tyč, neproměnili penaltu atd., gól se jim ovšem vstřelit nepovedlo.
90+10'
90+8'
Tak ani tohle není gól, domácím není dopřán ani čestný úspěch. Said Hamulic se ocitl sám před gólmanem Lucemburska, avšak jeho přízemní střelu strážce hostující svatyně vyrazil.
90+7'
Luka Menalo poslal svůj centr z levé strany přímo do náruče gólmana hostů, který s rozehrávkou vyčkává.
90+5'
Hosté takticky zdržují, nastavení se tak jistě o několik minut protáhne.
90+3'
Luka Menalo nyní mohl vidět za svůj faul žlutou kartu, tak se sice nestalo, ale míč získává hostující tým.
90+2'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Dejvid Sinani.
88'
Žlutá karta pro tým Lucembursko (Anthony Moris). Hostující gólman inkasuje trest za zdržování.
88'
Žlutá karta pro tým Bosna a Hercegovina (Edin Džeko). Po ataku bývalého hráče Teplic zůstává na trávníku ležet jeden z hráčů Lucemburska.
87'
Menší roztržka na hrací ploše, domácí průběh poněkud neunášejí, ale není se moc čemu divit.
86'
Žlutá karta pro tým Lucembursko (Marvin Martins).
83'
ze hřiště odchází Yvandro Borges Sanches, přichází Dirk Carlson.
81'
Skrumáž ve vápně hostů, kteří však stačili zareagovat rychleji, jeden z nich odkopl míč do bezpečné vzdálenosti.
79'
Said Hamulic hezky střílel po zemi do bližšího dolního rohu brány, Moris však rychle skočil a balón zastavil.
77'
Domácím se nedaří prakticky nic, nyní přicházejí o míč a hosté budou vhazovat. Je logické, že nikam nepospíchají.
74'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Outsider si jde pro první výhru nad svým protivníkem v historii. Ibrahim Šehić se ukvapil při svém vyběhnutí proti balónu, u kterého neměl šanci být jako první, toho využil DANEL SINANI, jenž střelou z velké dálky kolem gólmana, jenž nemohl použít ruce, poslal balón do prázdné domácí svatyně.
72'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Smail Prevljak.
72'
ze hřiště odchází Miroslav Stevanović, přichází Luka Menalo.
71'
Bosna vybojovala faul na útočné polovině a může zkusit ohrozit soupeřovu svatyni, ale ještě předtím přijde na řadu střídání.
69'
Said Hamulic u postranní brankové čáry neudržel míč na hrací ploše a nevynutil si ani rohový kop.
67'
Dlouhý centr do vápna Lucemburska přinesl práci pro gólmana hostů, který míč vyboxoval do bezpečí.
64'
Domácí sice podruhé nastřelili tyč, avšak případný gól by stejně nebyl pro ofsajd uznán.
63'
Žlutá karta pro tým Lucembursko (Christopher Martins).
62'
Mathias Olesen chtěl levačkou zřejmě odeslat centr na střed hřiště, ovšem udělal to tak (ne)šikovně, že míč poslal přímo do náruče brankáře.
60'
Leandro Barreiro si dobrou hrou vynutil faul a jeho tým může v klidu rozehrávat z obranné poloviny. Čas hraje v jeho prospěch.
58'
ze hřiště odchází Alessio Curci, přichází Marvin Martins.
56'
Amir Hadžiahmetović (Bosna a Hercegovina) neproměňuje pokutový kop. Hráč Bosny a Hercegoviny poslal míč pravačkou na levou stranu a vysoko nad břevno. Tohle musí být pro domácí hodně frustrující.
55'
Žlutá karta pro tým Lucembursko (Florian Bohnert).
55'
Tak pokutový kop nakonec opravdu přichází a navíc se bude žlutit.
54'
Izraelský sudí se jde podívat osobně na záznam.
53'
Hlavní arbitr se radí ještě s VAR, možná uvidíme penaltu.
52'
Edin Džeko byl velmi blízko vyrovnání, v pokutovém území se však nedokázal dostat ke střele a sám skončil na trávníku. Faul se nepíská.
50'
Jasmin Mešanović si vyskočil na centrovaný míč, hlavou jej ale adresoval jen do zámezí.
49'
Mathias Olesen fauloval a domácí rozehrají na útočné polovině.
47'
Ibrahim Šehić si připisuje první zákrok zápasu, Leandro Barreiro šel na domácího gólmana zcela sám, avšak ten podržel svůj tým a míč vyrazil. Obrovská šance hostů v úvodu druhé půle, která měla skončit gólem.
46'
ze hřiště odchází Kenan Kodro, přichází Said Hamulic.
46'
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Amir Hadžiahmetović.
46'
Tak zatím hodně překvapivý stav, hosté využili v úvodu zápasu obrovského zaváhání soupeře a ujali se jednobrankového vedení, které si nakonec odnáší do kabin. Domácí byli velmi blízko vyrovnání po dvaceti minutách hry, avšak Kodro orazítkoval pouze tyč.
45+4'
45+2'
Domácí sice vystihli rozehrávku soupeře, avšak jejich následná kombinace skončila míčem v zámezí.
43'
Mohlo to být 2:0, avšak Lucembursko se chytilo do ofsajdu.
42'
Šance z toho ale nebyla, míč získávají do své moci fotbalisté domácího mančaftu.
41'
Možnost zahrozit dostanou hosté, kteří rozehrají standardku v blízkosti vápna.
39'
Další faul ze strany Lucemburska, tentokrát skončil na trávníku Edin Džeko a jeho tým rozehraje od středového kruhu.
37'
Ibrahim Šehić pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, příliš nepospíchá, třebaže je to jeho tým, který dotahuje.
35'
Miralem Pjanić byl faulován v souboji o míč, ale byla to spíše nešťastná náhoda. Mnoho faulů zatím k vidění nebylo, poměr je 1 – 3.
32'
Krátká nevynucená pauza je u konce, hra může pokračovat.
30'
Po odehrané půl hodině dává hlavní arbitr hráčům obou mužstev možnost se občerstvit u postranní lajny. Ve vysokých teplotách přijde doplnění tekutin jistě vhod.
29'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Kenan Kodro však na přihrávku čekal marně. Kdyby k němu míč doputoval, mohla z toho být slušná možnost pro Bosnu.
27'
Zatočený centr z levé strany doputoval přímo k brankáři Lucemburska, který schoval míč do rukou.
25'
Edin Džeko se snažil přízemní přihrávkou poslat do šance spoluhráče, tečovaný míč však skončil za brankovou lajnou a následuje roh.
23'
Hostům se povedlo vybojovat míč, ten se odkutálel k Morisovi, jenž jej odkopává do bezpečí.
20'
Džeko prověřil hostujícího gólmana střelou z dálky, ten chytá.
19'
Kenan Kodro byl nyní velmi blízko vyrovnání, když hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do odkryté části brány, avšak trefil pouze tyč. Velké štěstí na straně země Beneluxu.
19'
Domácí byli vyhnáni až ke své bráně, kde pokračují kombinací, do které zapojují i svého gólmana.
17'
Hodně nepřesný dlouhý pas domácích končí pouze v autu, kromě předchozí nebezpečné hlavičky toho hráči favorita směrem do útoku mnoho nepředvedli.
15'
Na druhé straně se v těžké pozici povedlo hlavičkovat Mathiasi Olesenovi, ovšem Ibrahim Šehić moc práce neměl.
13'
No a hned tu byla slušná možnost. Kenan Kodro však své zakončení hlavou odehrál vedle bližší tyče.
13'
Hra se otáčí a domácí mohou zkusit zahrozit z rohového kopu.
11'
Nyní bude čelit rohovému kopu a Lucemburčané mohou šetřit čas.
10'
Outsider drží hru u pokutového území Bosny, která zatím marně hledá recept.
7'
Šance na druhé straně, střílenou přihrávku z levé strany však stačil Anthony Moris lapit do rukou.
4'
Tak to je hodně studen sprcha pro favorita hned v úvodu zápasu. Siniša Saničanin trestuhodně zaváhal, když nedokázal odehrát přihrávku do bezpečí, toho využil YVANDRO BORGES SANCHES, který soupeři míč sebral, následně udělal kličku gólmanovi a zavěsil do zcela prázdné brány.
2'
Domácí se dostávali do první možnosti, jeden z hráčů upadl v pokutovém území, ale hra pokračuje.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – A. Barišić, Saničanin, Kolašinac – Dedić, Tahirović, Cimirot, Pjanić, Kodro – Mešanović, Džeko (C).
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Miličević, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžiahmetović, Prcić, Varešanović, Prevljak, Menalo, Hamulic, Bilbija.
Trenér: F. Hadžibegić.

Lucembursko: Moris – Mahmutović, Chanot, Olesen – Bohnert, Barreiro, C. Martins, Jans (C) – Da. Sinani – Borges Sanches, Curci.
Náhradníci: Schon, Pereira Cardoso – Dzogovic, Korac, M. Martins, Gerson, Carlson, De. Sinani, Rupil, Elshan, Jonathans.
Trenér: L. Holtz.

Rozhodčí: G. Leibovitz – R. Talis, O. Barbiro (všichni ISR).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu dosud utkali sedmkrát, čtyřikrát v rámci kvalifikace o EURO, třikrát v přátelském souboji. Vždy se z výhry radovala Bosna a Hercegovina, která dohromady vstřelila protivníkovi sedmnáct gólů, zatímco sama inkasovala jediný.
Lucembursko

Hosté jsou o jeden bod a jedno místo lepší, než jejich dnešní soupeř. Také oni za sebou mají v kvalifikaci odehrány tři mače, na úvod vyválčili překvapivou bezgólovou remízu na trávníku Slovenska, poté doma utrpěli těžký debakl 0:6 od Portugalska a zatím v posledním utkání porazili před svými fanoušky 2:0 trpaslíka z Lichtenštejnska.
Jedinými úspěšnými střelci jsou zatím Danel Sinani z Wiganu a Gerson Rodrigues, hráč mužstva Al Wehda ze Saúdské Arábie.
Bosna a Hercegovina

Domácímu celku patří ve skupině J čtvrté místo, zatím si ze tří duelů odnesli tři body za domácí výhru na úvod kvalifikace 3:0 nad Islandem. Následovaly dvě porážky, 0:2 na půdě našich východních sousedů a 0:3 na hřišti největšího favorita skupiny Portugalska. O tři dosud vstřelené góly se postarali útočník AC Milán Rade Krunić, jenž skóroval dvakrát a Amar Dedić, obránce Salzburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.