Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Slovensko - 19. listopadu 2023   20:45

Bosna
Bosna
49' Hrošovský(vl.) (Hajradinovič)
1:2
(0:0)
Slovensko
Slovensko
52' Boženík  (Hancko) • 71' Šatka  (Kucka)
Bosna
Pirić – Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić – Cimirot (C) (77. Zolotić), Hajradinovič (87. Ziljkić), Bašić – Hamulić (87. Varešanović), Prevljak (59. Bilbija), Demirović.
Hankič, Vasilj – Rahmanović, Kovačević, Stevanović, Tabakovic, Tahirović, Hadžiahmetović.
Weinberger – Kolbitsch, Witschnigg (vš. Rakousko)
Slovensko
Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar (C), Hancko – Duda (85. Kadák), Hrošovský, Bénes (66. Kucka) – Suslov (85. Jirka), Boženík (75. Polievka), Mak (75. Tupta).
Dúbravka, Ravas – De Marco, Gyömbér, Haraslín, Lobotka, Tomič.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:15.
Slovensko ve čtvrtek proti Islandu dokázalo poprvé po 15 letech vyhrát zápas v němž prohrávalo a dnes se mu to povedlo znovu!

Po bezbrankovém poločase totiž šla do vedení Bosna, když si centr Hajradinoviče srazil do vlastní branky Patrik Hrošovský. Slováci ale dokázali velmi rychle vyrovnat, když se sice neprosadili po dvou rohových kopech, krátce poté ale Dávid Hancko přihrál před branku Róbertu Boženíkovi, jenž zblízka překonal Piriće. Bosna pak dohrávala zápas bez vyloučeného Gojkoviće, což po rohovém kopu potrestal Lubomír Šatka a rozhodl o slovenské výhře 2:1.

Slovenský tým se touto výhrou dostane do třetího koše pro los nadcházejícího mistrovství Evropy, Bosna končí v této kvalifikační skupině na pátém místě.
90+4'
90+4'
Slováci už dohrávají zápas na polovině oslabeného soupeře.
90+3'
Nastavený čas se zatím odehrává výhradně ve středu hřiště, už se přesunul do své druhé poloviny.
90+1'
Po návratu Hancka na trávník dohrávají Slováci zase kompletní.
90+1'
Rozhodčí Weinberger oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Erik Jirka se prohnal po volném prostoru na útočné polovině, pak byla jeho střela sražena do zámezí.
89'
Po Hanckově ošetření už se může pokračovat ve hře.
88'
Dávid Hancko leží na trávníku v bolestech po velmi nepříjemném zákroku koleno na koleno od Demiroviće.
87'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Said Hamulić, přichází Dal Varešanović.
87'
ze hřiště odchází Haris Hajradinovič, přichází Almedin Ziljkić.
86'
Gazibegović má vhazovat, ovšem trápí jej viditelné potíže s rukou a není toho schopen, mezitím budou domácí střídat.
85'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Tomáš Suslov, přichází Erik Jirka.
85'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Jakub Kadák.
84'
Polievkovi se nepovedlo proniknout do pokutového území přes důsledného Zolotiće.
82'
Podobná situace také na opačné straně, kde Rodák neměl nejmenší potíže se stažením centru Gazibegoviće.
81'
Centr Pekaríka snadno pokryl domácí brankář Pirić.
79'
Bosna zahrávala rohový kop, z něj ale domácí nijak nezahrozili a míč odkopl do pole Škriniar.
77'
ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Nermin Zolotić.
76'
Změny v sestavě chystají i Bosňané, do hry přijde debutant v národním týmu Nermin Zolotić.
75'
ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Ľubomír Tupta.
75'
ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Róbert Polievka.
73'
Slováci mají v početní převaze nadále více ze hry a kombinují ve středu hřiště.
71'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slovensko dokonalo obrat! Makův rohový kop Kucka u přední tyče patičkou prodloužil k té vzdálenější, kde situaci dovřel LUBOMÍR ŠATKA a vstřelil svůj první reprezentační gól!
70'
Duda se prokličkoval do pokutového území, Hancko pak přihrával před branku Boženíkovi, ten ale nedokázal překonat ležícího Piriće!
68'
Slováci účinným presinkem donutili soupeře ke ztrátě míče, musí ale hrát z vlastní poloviny.
66'
ze hřiště odchází László Bénes, přichází Juraj Kucka.
66'
Lászlo Bénes se po ošetření vrátil zpět na hřiště, ovšem trápí jej viditelné potíže s kotníkem a nebude schopen zápas dohrát.
65'
Po ošetření Bénese se může pokračovat ve hře.
63'
Bosna bude dohrávat v deseti! Renato Gojković dostává po faulu na rozběhnutého Bénese druhou žlutou a potažmo červenou kartu!
61'
Ermedin Demirović napřáhl zpoza pokutového území, jeho skákavou ránu pokryl brankář Rodák.
59'
ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Nemanja Bilbija.
58'
Smail Prevljak uklouzl, přišel o míč, pak podrazil Bénese, za což si vysloužil žlutou kartu.
57'
Bosňané jsou v držení míče, hrají ale až od brankáře Piriće. Slováci mezitím pomalu zvyšují presink.
55'
Po dlouhém pasu k postranní čáře byl ofsajd odmáván Ermedinu Demirovićovi.
53'
Róbert Boženík za přehnanou oslavu dostává žlutou kartu.
52'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci záhy dokázali vyrovnat! Po ubráněném rohu Cimirot nepřesně rozehrál, pas domácího kapitána vystihl Ondrej Duda, po jeho přihrávce pak Dávid Hancko našel před brankou RÓBERTA BOŽENÍKA, jenž se zblízka dokázal prosadit!
51'
Slováci zahrávali dva rohy v rychlém sledu, z obou ale nijak nezahrozili.
49'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku! Bosňané se ujímají vedení! Haris Hajradinović se prohnal po levém křídle a jeho přihrávku si do vlastní branky srazil PATRIK HROŠOVSKÝ!
48'
Žlutou kartu dostává Ivan Bašić.
47'
Ivan Bašić po faulu u postranní čáry dostává druhou žlutou kartu Bosňanů.
46'
Po pohledné slovenské kombinaci se na levé straně uvolnil Dávid Hancko, vůbec mu ale nevyšel přízemní centr, který snadno pokryl brankář Pirić.
46'
Po změně stran se pokračuje v základních sestavách.
46'
Rozhodčí Weinberger k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Úvodní dějství nabídlo místy až podprůměrnou podívanou s naprostým minimem šancí, vyzdvihnout jde snad jen hlavičku Škriniara nad břevno a na druhé straně střelu Hajradinoviće, která byla vůbec jedinou střelou na branku v celém poločase.
45'
44'
Po faulu Gojka Cimirota mohou Slováci hrát na své polovině.
41'
První zajímavější moment zápasu! Haris Hajradinović potáhl míč k pokutovému území, od jeho hranice pálil po zemi k tyči a Rodák musel vytáhnout velmi dobrý zákrok, aby tuto ránu vyrazil!
39'
Po faulu Prevljaka rozehrávají Slováci na útočné polovině.
37'
Suslov na pravém křídle vybojoval rohový kop, po něm Slováci zakončovali výrazně mimo branku.
35'
První žlutou kartu zápasu dostává Renato Gojković za šlapák na Lászla Bénese.
34'
Suslov u postranní čáry nepříjemně atakoval domácího kapitána Cimirota, dostává se mu důrazného napomenutí od rakouského arbitra.
32'
Přetažený centr Suslova dorazil jen k Bosňanům, ti odehráli míč za postranní čáru.
31'
Hajradinović ve středu hřiště podrazil Lászla Bénese, Slováci rozehrávají z místa přestupku.
30'
Po rohu se už podruhé dostal k hlavičce Škriniar, znovu však zakončoval nepřesně.
29'
Centr Ondreje Dudy z levé strany byl sražen na rohový kop.
28'
Tentokrát si nepřesně u postranní čáry přihrávali Slováci, Šatka nedostihl míč na hrací ploše a vhazovat mohou domácí.
26'
Po nepřesné souhře Bosňanů ve středu hřiště se míče znovu ujali Slováci.
24'
Po centru z levé strany Pirić nejistě vyrazil míč k Suslovovi, ten ránou z otočky minul bosenskou branku.
21'
I nadále se pokračuje v průměrném, místy spíše podprůměrném tempu.
19'
Z rohového kopu domácí nijak nezahrozili.
18'
Ermedin Demirović na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Bosnu.
16'
Po velmi nepovedené souhře Slováků na levé straně hřiště bude od své branky rozehrávat brankář Pirić.
14'
Po souhře se Suslovem se na pravém křídle nepovedlo odcentrovat Šatkovi, bude se kopat od branky Bosny.
12'
Nihad Mujakić se při útočné snaze na levém křídle dopustil nepříjemného faulu na Suslova, rozehrávat mohou Slováci.
10'
Slováci se usadili na útočné polovině, zatím si přihrávají daleko od pokutového území Bosny.
8'
Brankář Pirić trochu zariskoval při rozehrávce a snažil se udělat kličku napadajícímu Boženíkovi, ten domácího brankáře fauloval.
6'
Na centr Róberta Maka si naskočil Milan Škriniar, jeho hlavička proletěla asi o půl metru nad břevno.
5'
Slováci na pravé straně hřiště vybojovali rohový kop.
3'
Úvodní desítky sekund se odehrávají převážně ve středu hřiště, sledujeme opatrný začátek zápasu.
1'
Rozehráno! Bosna hraje celá v modrém, Slovensko v bílém.
1'
Trojice rakouských rozhodčích v čele přivedla fotbalisty na trávník, před námi jsou státní hymny.
Po dnešní srbské ztrátě bodů s Bulharskem (2:2) mají Slováci jednu jistotu, vítězství v dnešním zápase je posune ze čtvrtého koše do třetího pro los finálového turnaje, motivaci tak mají skutečně stále velkou.

Bosna a Hercegovina: Pirić – Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić – Cimirot (C), Hajradinovič, Bašić – Hamulić, Prevljak, Demirović.
Náhradníci: Hankič, Vasilj – Bilbija, Rahmanović, Kovačević, Stevanović, Tabakovic, Tahirović, Varešanović, Ziljkić, Zolotić, Hadžiahmetović.
Trenér: Savo Milošević

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar (C), Hancko – Duda, Hrošovský, Bénes – Suslov, Boženík, Mak.
Náhradníci: Dúbravka, Ravas – De Marco, Gyömbér, Haraslín, Kadák, Kucka, Jirka, Polievka, Lobotka, Tomič, Tupta.
Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Weinberger – Kolbitsch, Witschnigg (vš. Rakousko).
Hezký večer při sledování přenosu z utkání závěrečného desátého kola skupiny J v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, Bosna a Hercegovina v Zenici přivítá Slovensko, které si ve čtvrtečním utkání s Islandem zajistilo účast na finálovém turnaji v Německu a dnes už mu půjde „jen“ o body do rozdělení do košů pro los základních skupin.

Bosna a Hercegovina v této kvalifikaci výrazně zaostala za očekáváním a do dnešního utkání vstupuje z páté pozice, přičemž při nejlepším může skončit čtvrtá. To se stane v případě, že balkánský celek dnes získá více bodů než Island v souběžně hraném utkání v Portugalsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.