Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Černá Hora - 24. března 2023   18:00

Bulharsko
Bulharsko
0:1
(0:0)
Černá Hora
Černá Hora
70' Krstović  (Jovović)
Bulharsko
Naumov – Stojanov, Hristov, Antov, Petrov (60. Karabeljov) – Krastev (76. Kirilov), Jordanov (85. Rusev), Grujev, I. Iliev (60. N. Iliev) – Despodov /C/, Delev (85. Petkov).
Djulgerov, Vucov – Markov, Galabov, Popov, Šopov, Minčev.
Aghajev – Amirali, Zejnalov (AZE)
Huvepharma Arena, Razgrad
Černá Hora
Mijatović – Vešović, Savić /C/, Vujačić, Radunović – Bakić (46. Jovetić), Šćekić, Savičević – Marušić (83. Mugoša), Krstović (71. Osmajić), Hakšabanović (46. Jovović, 79. Lončar).
Dragojević, Carević – Vukčević, Bubanja, Raičković, Camaj, Šipčić.

Černá Hora vstoupila do kvalifikace skvěle, v Bulharsku vyhrála 1:0 a nutno podotknout, že zaslouženě. Už v prvním poločase byla o chloupek nebezpečnější a nakonec jedinou branku vsítila v 70. minutě, kdy Vladimir Jovović nachystal míč na kopačku Nikoly Krstoviće, jenž už měl snadnou práci. Bulhaři ale v nastavení měli šance na vyrovnání, jednou se už téměř radovali, ale skvělý Stefan Savić vykopl balón z brankové čáry. Tři body tedy berou Černohorci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:12.
90+6'
90+5'
Vukan Savičevič ale pálil z dálky. Jeho projektil srazil obránce, takže Černohorci budou mít k dispozici roh, se kterým rozhodně nebudou spěchat.
90+5'
Přichází daleký odkop hostujících fotbalistů. Ještě zhruba devadesát vteřin musí Černá Hora ubránit.
90+4'
Milutin Osmajić mohl rozhodnout tento zápas! Zleva pádil dopředu a nakonec se dostal i k zakončení. Opravdu jen o málo minul zadní tyč, možná o třicet centimetrů?
90+3'
Velký závar na malém vápně! Opět byl v hlavní roli Georgi Rusev, ale přes několik těl míč do sítě nedostal.
90+2'
Ilja Grujev vybojoval pro svůj celek rohový kop, který rozehrává Kiril Despodov.
90'
Georgi Rusev měl na noze obrovskou šanci. Skvěle ho našel zpětnou přízemní přihrávkou po náběhu do uličky Kiril Despodov a čerstvý hráč Bulharů vypálil, jenže Stefan Savić dokázal zasáhnout na brankové čáře. Fantastická práce stopera Atlética Madrid!
89'
Domácí jsou už znovu na míči, ale schází jim daleko větší pohyb. Černá Hora vyčkává, co soupeř udělá.
88'
Jeden z hostujících hráčů má nyní křeče. Rozhodčí divákům a hráčům okamžitě ukázal na hodinky, což znamená, že nějaký čas určitě nastaví.
86'
Milan Mijatović si ale bez problémů stáhl balón. Teď čeká, až se jeho spoluhráči dostanou na půlící čáru.
86'
Petko Hristov byl nedovoleně poslán na zem Stefanem Lončarem. Bulhaři budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
85'
Bulharsko se nyní dostalo na útočnou polovinu, ale stále tomu chybí z jeho strany nápad.
85'
Střídání v týmu Bulharsko:
ze hřiště odchází Ivan Jordanov, přichází Georgi Rusev,
ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Marin Petkov.
83'
Střídání v týmu Černá Hora:
ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Stefan Mugoša.
82'
Stefan Mugoša se za postranní čárou chystá na vstup na trávník. Mezitím Daniel Naumov uvede míč do hry odkopem.
81'
Milutin Osmajić se dostával do otevřenější obrany. Jeho rána neměla gólové parametry, Daniel Naumov si ji stáhl do náruče.
80'
Stevan Jovetić se do balónu šikovně položil, ale adresáta jeho přihrávka „polonůžkami“ nenašla.
79'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Stefan Lončar.
79'
Milutin Osmajić pohotově pálil z otočky krátce po zpracování, avšak zhruba o dva metry zadní tyč minul.
78'
Zatím se zdá, že daleko více sil mají hosté. Bulhaři se od inkasování nedostali do žádné brankové příležitosti.
77'
Černohorský záložník se opětovně zapojil do hry. Ihned se dostal k míči, ale jeho přihrávka doputovala až k brankáři Naumovovi.
76'
ze hřiště odchází Filip Krastev, přichází Radoslav Kirilov.
75'
Vladimir Jovović zůstal ležet na trávníku a okamžitě se k němu rozběhli lékaři. Uvidíme, jestli strůjce první branky Černé Hory bude ve hře pokračovat.
75'
Nikola Iliev zrychlil hru, ale jeho přihrávka na kolegu Stojanova nebyla zrovna ideální. Druhý jmenovaný se dostal do úzkých a ztratil balón.
74'
Risto Radunović si na levé straně hřiště perfektně poradil. Následně míč nakopl směrem dopředu, takže potíže v defenzívě Černá Hora neměla.
72'
Bulhaři mají ještě před sebou zhruba dvacet minut. Dokáží si vytvořit větší tlak a případně i vyrovnat?
71'
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Milutin Osmajić.
70'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Míč vybojoval Vladimir Jovović, který si narazil na jeden dotek se Stevanem Jovetićem a pak nádherně vybídl na penaltovém puntíku NIKOLU KRSTOVIĆE, jehož zakončení za vyšachovaným brankářem nemohl jediný zbývající bulharský obránce na čáře odvrátit.
68'
Vukan Savičevič hlavou prodlužoval míč za sebe, ale tam byl pouze gólman Daniel Naumov.
68'
Kiril Despodov opět protestoval u rozhodčího, ale opět z toho pro něj úspěch nebyl. Hosté už rozehrávají a zkouší něco vytvořit.
67'
Černohorci po zisku míče okamžitě vystartovali dopředu, jenže Bulhaři situaci směrem dozadu stačili doběhnout.
66'
Znovu je z toho opatrná podívaná. Celek v bílých dresech nemá moc nápadů, a tak si přihrává jen u středového kruhu.
64'
Nikola Iliev se srdnatě dostával k míči, jenže nakonec si pomohl faulem, tudíž se musel ozvat hvizd hlavního rozhodčího.
63'
Marko Vešović se snažil prosadit osamocen po pravém křídle, ale bulharský obránce byl podstatně důraznější.
62'
Risto Radunović se chystá na rozehrání autu. Stále je k vidění hodně soubojový duel.
60'
Sudí odpískal faul Nikoly Ilieva, který k zemi poslal jednoho z protihráčů. Černá Hora bude zahrávat standardní situaci.
60'
ze hřiště odchází Ilian Iliev, přichází Nikola Iliev,
ze hřiště odchází Hristijan Petrov, přichází Janis Karabeljov.
59'
Joni Stojanov chtěl co nejlépe prostrčit míč dopředu, ale jeho pobídka zamířila za postranní čáru. Právě nyní přichází čas na již zmíněné střídání.
59'
Začátek druhého poločasu je zatím velice opatrný. Bulharsko navíc chystá střídání.
57'
Petko Hristov vypomohl ofenzívě, když natáhl krok a pak centroval. Milan Mijatović ale vyběhl z brány a balón bez větších potíží stáhl.
55'
Vladimir Jovović to udělal ve vápně skvěle. Šikovnou kličkou si obhodil beka, ale místo střely přihrával. Jeho pobídka byla nepřesná, takže řešení to nebylo ideální.
55'
Stevan Jovetić získal balón a rychle přenesl hru na pravé křídlo, tam ovšem nezapršelo.
53'
V posledních minutách Bulharsko přebralo iniciativu a snaží se svého soka podstatně zatlačit.
52'
Joni Stojanov na konci 52. minuty centroval z pravé strany. Adresáta ale jeho centr nenašel.
51'
Kiril Despodov si pohlídal ofsajdové postavení a z levé strany mířil vpřed. U šestnáctky se zastavil a navedl si balón k ráně. Jen těsně minul šibenici u zadní tyče, takže ani teď jsme se prvního gólu nedočkali.
51'
Bulharsko získalo míč a nyní si přihrává na půlící čáře. Ani v tomto případě úplně nespěchá.
50'
Ivan Jordanov reklamoval nedovolený zákrok, ale už se z trávníku zvedl a pokračuje ve hře.
49'
Černá Hora se na začátku druhého poločasu snaží být aktivnějším celkem, což se jí zatím daří.
48'
Po několika soubojích se dopředu dostával čerstvý Vladimir Jovović, avšak přihrávku okolo tří bránících hráčů přesně neprostrčil.
47'
Nikola Krstović si dělal prostor na levé straně. Poté vyslal bochánek na malé vápno, ten byl ale velice nepřesný. Oběma týmům často dnes chybí větší přesnost.
46'
Risto Radunović zachytil míč na vlastní polovině a pravačkou jej okamžitě nakopl co nejdále.
46'
ze hřiště odchází Marko Bakić, přichází Stevan Jovetić,
ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází Vladimir Jovović.
46'
První poločas je za námi. Ačkoliv branka nepadla, tak viděli jsme celkem zajímavý fotbal. Šance začaly přibývat až ve druhé polovině úvodního dějství, ale gólmani na obou stranách se zatím činí. Černohorci byli mírně střelecky aktivnější, dokáží se ve druhém poločase prosadit?
45+4'
45+3'
Daniel Naumov předvedl vynikající zákrok! Do míče se zhruba z dvaceti metrů opřel Vukan Savičevič, ale bulharský gólman míč ze šibenice dokázal vytáhnout.
45+3'
Vukan Savičevič centroval, ale obránci v bílých dresech byli v daný moment podstatně důraznější.
45+2'
Igor Vujačić nakopl míč dopředu, za kterým se dostával jeden z útočníků, ale Daniel Naumov vyběhl z brány a konečky prstů dokázal zakročit.
45'
Kapitán hostů nyní velice zkušeně zvládl situaci, následně si v rozehrávce pomohl se stoperským kolegou.
43'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Stefan Savić).
43'
Stefan Savić se dostal k hlavičce, kterou Daniel Naumov na brankové čáře dokázal vyrazit. Poté ale zkušený stoper Černé Hory fauloval.
42'
Viděli jsme zatím možná úplně největší šanci. Sead Hakšabanović si navedl míč na střed ke střele a pak vypálil. Valentin Antov zasáhl hlavou a odrazil míč těsně vedle přední tyče. Velké štěstí, že si Bulhaři nevstřelili vlastní gól.
41'
Vukan Savičevič manévroval s míčem v pokutovém území a pak centroval na malé vápno. Do kontaktu s brankářem se dostal Nikola Krstović, jenž si pomohl celkem zřejmým faulem.
40'
Spas Delev zůstal sedět na trávníku a nyní je ošetřován. Už k němu tedy doběhli týmoví lékaři.
38'
Nikola Krstović nedosáhl na velice nepřesný centr Černé Hory z levé strany. Hosty zatím dnes trápí nepřesnost ve finální fázi.
36'
Kiril Despodov zkoušel posunout míč patičkou za sebe. Nebyl ale přesný, takže poslal balón jen mimo hrací plochu. Milan Mijatović se chystá na odkop od svatyně.
35'
Ivan Jordanov si nabíhal na levém křídle, ale na přihrávku zhruba o metr nedosáhl.
33'
Filip Krastev dokázal odehrát míč mimo hrací plochu. Obě mužstva mají problém s delším držením balónu.
32'
Ivan Jordanov neměl potřebnou rychlost a při vedení míče nakonec upadl. Marko Vešović uvede balón do hry autovým vhazováním.
31'
Spas Delev si skvěle naběhl za obranu na přesný centr a hlavou zakončil. Jeho rána zamířila zhruba metr nad břevno, tudíž ani druhou větší šanci Bulhaři neproměnili.
30'
Petko Hristov upadl na zem po kontaktu s Černohorcem a získal standardní situaci pro svůj celek.
30'
Hristijan Petrov předvedl výbornou obrannou práci a získal míč z nohy protihráče. Bulharsko tedy znovu míří na útočnou polovinu.
29'
Zhruba minutu se nehrálo, poněvadž ve vápně Černé Hory bylo pořádně rušno. Vše se ale obešlo bez žluté karty.
26'
První velká šance utkání! Bulhaři získali po hrubce v černohorské rozehrávce míč, Ilja Grujev vyplaval v pokutovém území po výborné přihrávce Kirila Despodova úplně sám, jenže Milan Mijatović vytáhl vynikající zákrok pravou nohou.
26'
Celek v červených dresech si nyní přihrává na vlastní polovině hřiště.
25'
Ilja Grujev byl jemně přitažen za dres, ale sudí nařídil výhodu, takže domácí mohou pokračovat s hracím předmětem na kopačkách.
25'
Vukan Savičevič se snažil o kolmou přihrávku. Ta byla ale zablokovaná stoperem bulharského týmu.
24'
Krásnou individuální akci předvedl Kiril Despodov, avšak poté zbytečně upadl na zem ve snaze získat penaltu. Rozhodčí do píšťalky zcela pochopitelně nefoukl.
23'
Stefan Savić si pohlídal náběh útočníka domácích a poté balón napálil směrem dopředu.
22'
Adam Marušić se rozběhl na pravé straně, ale pak míč zasekl. Následně to Černá Hora zkouší kombinačně středem hrací plochy.
21'
Daniel Naumov musel vystartovat z brány proti dlouhému nákopu jeho brankářského kolegy na opačné straně. U míče byl bulharský gólman jako první.
20'
Ilja Grujev se snažil zrychlit hru přihrávkou z první, jenže balón jej v danou chvíli úplně neposlechl.
19'
Marko Vešović předvedl velice nepovedené autové vhazování, nicméně Černohorci se k míči stejně opětovně dostali. Poté ale vyprodukovali velice nepřesný centr, který byl výrazně přetažený.
18'
Další kombinace domácího celku jde přes brankáře Daniela Naumova.
17'
Vukan Savičevič natáhl krok na pravém křídle, avšak jeho druhý dotek s míčem nebyl zrovna ideální. Autové vhazování pro Bulharsko.
17'
Ilja Grujev přihrál do levé strany velice nepřesně. Balón se dokutálel mimo hrací plochu.
15'
První střela na bránu také na druhé straně. Do míče se opřel Sead Hakšabanović, jehož rána ale příliš důrazná nebyla a mířila do středu svatyně Bulharska.
14'
Milan Mijatović si připsal první zákrok, avšak se střelou z poměrně značného úhlu větší problémy rozhodně neměl. Pálil Kiril Despodov.
14'
Adam Marušić se snažil posunout svou přihrávku do strany, ale se svým spoluhráčem si příliš nerozuměl.
12'
Marko Vešović získal nepřesnou přihrávku, ale poté možná zbytečně vyčkával. Situace si říkala o to, aby šli hosté do rychlého brejku.
11'
V úvodních jedenácti minutách mají domácí velkou převahu v držení míče, ale na první střelecký projektil zatím čekáme.
10'
Filip Krastev se snažil o rychlou průnikovou přihrávku, ale Černohorci dokázali zapracovat na vlastní šestnáctce skvěle.
9'
Ivan Jordanov nedokázal zpracovat přenesení hry. Marko Vešović za okamžik uvede balón zpět do hry.
8'
Hristijan Petrov řídí další kombinaci bulharského celku. Domácí ale rozhodně nikam nespěchají.
7'
Ilian Iliev po kontaktu s protihráčem zůstal ležet na trávníku a drží se za nohu. Pravděpodobně ale ve hře pokračovat bude.
6'
Bulharsko si nyní přihrává na soupeřově polovině. Po velice zajímavém úvodu sledujeme drobné uklidnění.
5'
Vukan Savičevič se u postranní čáry snažil zabojovat o míč, což se mu povedlo. Následně byl povalen na zem, ale faul se nepískal. Černohorci se musí spokojit s autovým vhazováním.
5'
Stefan Savić precizně vystoupil dopředu a stačil zachytit náběh bulharské ofenzívy.
4'
Nikola Krstović si šikovně předkopl balón a středem hřiště pádil dopředu. Neměl však potřebnou rychlost, a tak musel zaseknout. Černá Hora následně do šestnáctky vyslala další centr, nicméně ten se s přesností nepotkal.
3'
Ilian Iliev se dostal do úzkých, ale balón si před dotírajícím protihráčem pokryl. Pískán byl faul Černé Hory.
2'
Marko Vešović poslal do pokutového území zajímavý centr z pravé strany, nicméně stopeři Bulharska odolali.
1'
Stefan Savić hned na začátku utkání mizerně přihrál na pravou stranu. Poslal balón do autu, takže Bulharsko hází aut.
1'
Už dozněly hymny a za chvíli utkání začne. Bulhaři nastupují v bílých dresech, Černá Hora bude hrát v červeném.

Bulharsko: Naumov – Stojanov, Hristov, Antov, Petrov – F. Krastev, Jordanov, Grujev, I. Iliev – Despodov (C), Delev.
Náhradníci: Djulgerov, Vucov – Markov, Galabov, Popov, Rusev, Karabeljov, Kirilov, Šopov, Petkov, N. Iliev, Minčev.
Trenér: Mladen Krstajić

Černá Hora: Mijatović – Vešović, Savić (C), Vujačić, Radunović – Bakić, Šćekić, Savičevič – Marušić, Krstović, Hakšabanović.
Náhradníci: Dragojević, Carević – Vukčević, Bubanja, Raičković, Mugoša, Jovetić, Jovović, Camaj, Lončar, Osmajić, Šipčić.
Trenér: Srdjan Kljajevic

Rozhodčí: Aghajev – Amirali, Zejnalov (všichni AZE).
Bulharsko a Černá Hora mají v kvalifikační skupině celky Srbska, Maďarska a Litvy, tudíž postup na závěrečný turnaj pro ně může být hratelný. Bulhaři naposledy prohráli v červnu loňského roku, kdy podehli doma Gruzii 2:5. Od té doby ale dvakrát remizovali a dvakrát v Lize národů vyhráli. V listopadu v přátelském utkání porazili Kypr a posléze bez branek remizovali s Lucemburskem.

Černá Hora v poslední době neměla tak dobré výsledky, nicméně oproti Bulharsku hrála v Lize národů o skupinu výše. Dvakrát porazila Rumuny, ale mezitím remizovala s Bosnou a pak podlehla dvakrát Finsku a jednou právě Bosně. V listopadu Černohorci remizovali v přátelském utkání se Slovenskem 2:2, následně prohráli 0:1 na půdě Slovinska.
Hezký páteční večer při sledování textového přenosu z kvalifikace o ME 2024. Dnes se zaměříme na duel mezi Bulharskem a Černou Horou. Začínáme v 18:00.