Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Moldavsko - 20. listopadu 2023   20:45

Česko
Česko
14' Douděra (Chorý) • 72' Chorý (Kušej) • 90' Souček
3:0
(1:0)
Moldavsko
Moldavsko
Česko
Staněk – Vitík, Zima, Holeš – Masopust, Souček (C), M. Sadílek (58. Král), Douděra – Provod (77. Lingr) – Chorý (85. Chytil), Hložek (58. Kušej).
Kovář, Mandous – Čvančara, Stronati, D. Jurásek, Černý.
Schärer – De Almeida, Zogaj (vš. Švýcarsko)
Andrův stadion, Olomouc
11 653 diváků
Moldavsko
Răilean – Revenco (46. Cojocaru), Crăciun, Baboglo, Posmac, Reabciuk – Postolachi, Rață (C) (78. Stînă), Caimacov (59. Plătică), Moțpan (46. Damașcan) – Nicolaescu (65. Cojocari).
Cebotari, Avram – Bolohan, Marandici, Jardan, Platica, Bogaciuc.

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý po utkání v televizním rozhovoru prohlásil, že s realizačním týmem už nebude pokračovat u národního týmu.
Český tým nastartoval k postupu ve čtrnácté minutě vedoucí brankou zápasu David Douděra, jenž využil přihrávku Tomáše Chorého do samostatného úniku a překonal brankáře Răileana.

Výrazní favorité zápasu začali herně přehrávat Moldavsko až po vyloučení Vladislava Babogla, jenž v 55. minutě viděl druhou žlutou a potažmo červenou kartu za sražení Tomáše Chorého. Definitivní rozhodnutí padlo v závěrečné dvacetiminutovce, kdy se prosadil nejdříve Chorý, pak v závěru zápasu dal tečku na českou výhru 3:0 kapitán Tomáš Souček.
Český tým se výhrou 3:0 nad Moldavskem v posledním utkání skupiny E kvalifikoval na mistrovství Evropy!
90+3'
90+2'
Vasil Kušej se nechal obehrát Posmacem, pak soupeře stáhl k zemi jen za cenu žluté karty.
90+2'
U rohu pokutového území si hledal střeleckou pozici Mojmír Chytil, neprostřelil ale bránící soupeře.
90+1'
V úvodu nastaveného času dostává žlutou kartu za protesty Victor Stînă.
90+1'
Hlavní arbitr Sandro Schärer oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Česko právě vstřelilo branku! Je definitivně rozhodnuto! Po nakrátko rozehraném rohu si Vasil Kušej navedl míč do pokutového území, jeho střílený centr Crăciun odhlavičkoval jen k TOMÁŠI SOUČKOVI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!!
89'
Mojmír Chytil se snažil najít před brankou Vasila Kušeje, před ním stačil ve skluzu odehrát míč na rohový kop Posmac.
88'
Tomáš Holeš si u pokutového území Moldavců našel střeleckou pozici, ránu mu ale vůbec nesedla a míč se dokutálel výrazně vedle moldavské branky.
88'
Lingr se z pravé straně pokutového území snažil najít v předbrankovém prostoru Chytila, před ním ale stačil zakročit brankář Răilean.
87'
Po nakrátko rozehraném rohu Vitalie Damașcan napřáhl z obrovské dálky a Jindřich Staněk se musel pořádně natáhnout, aby míč vytěsnil nad břevno!
86'
Cojocari se po pádu na levém křídle marně dožadoval odpískání faulu, bude z toho rohový kop Moldavců.
85'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Mojmír Chytil.
83'
Po pohledné moldavské souhře se do střelecké pozice dostal Mihai Plătică, ovšem ze střední vzdálenosti neprostřelil bránící české zadáky.
82'
Masopust na hranici pokutového území posunul míč do běhu Lingrovi, toho však stačil odblokovat Reabciuk.
80'
Vasil Kušej centrem z pravého křídla našel před brankou Ondřeje Lingra, ten nejdříve zblízka neprostřelil Răileana, pak z dorážky minul moldavskou branku!
79'
Olomouckým stadiónem obíhá mexická vlna, do niž se zapojil i sektor moldavských příznivců.
78'
Střídání v týmu Moldavsko:
ze hřiště odchází Vadim Rață, přichází Victor Stînă.
77'
Další palebná pozice pro Tomáše Chorého, ten si v pokutovém území zpracoval odražený míč na hruď, pak pohotový volej nasměroval nad moldavskou branku.
77'
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ondřej Lingr.
76'
Češi si přihrávají na útočné polovině, teď nemají kam spěchat.
75'
Utkání na Andrově stadiónu sleduje 11 653 diváků.
73'
Lukáš Provod potáhl míč po ose hřiště, pak jej i přes moldavský faul posunul ke Kušejovi, jenž připravil střeleckou pozici pro Chorého, olomoucký rodák ale technickou střelu nasměroval nad břevno moldavské branky.
72'
Česko právě vstřelilo branku! Druhá trefa českého týmu! Vasil Kušej rozehrál rohový kop k přední tyči, kde se nekompromisní hlavičkou prosadil TOMÁŠ CHORÝ!
71'
Lukáš Provod průnikem po levém křídle vybojoval druhý roh českého celku.
70'
Vadim Rață dobře kroutil svůj centr před branku, ovšem jen do prostoru, kde kraloval David Zima, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
70'
Masopust nedovoleně srazil k zemi Reabciuka, následovat bude standardní situace pro Moldavsko.
68'
Po dlouhém nákopu Rațy nezasáhl Holeš ideálně, Moldavci toho ale nedokázali využít k nějaké útočné akci.
67'
Po neúspěšné české souhře na pravé straně pokutového území se bude kopat od soupeřovy branky.
65'
ze hřiště odchází Ion Nicolaescu, přichází Serafim Cojocari.
65'
Provodův centr nebezpečně propadl před moldavskou brankou, Tomáš Chorý ale před takřka prázdnou brankou míč minul!
63'
Tomáš Souček byl faulován u postranní čáry, z čehož bude následovat standardní situace ve prospěch českého celku.
61'
Vasil Kušej nedovoleně srazil Posmaca a dostává se mu domluvy od rozhodčího Schärera.
59'
Alex Král si krátce po příchodu na trávník našel palebnou pozici, jeho ránu si pohlídal brankář Răilean.
59'
ze hřiště odchází Mihail Caimacov, přichází Mihai Plătică.
58'
ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Alex Král.
58'
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Vasil Kušej.
57'
Vůbec první český roh v zápasu zahrával Provod, centr mu ale absolutně nevyšel a Moldavci snadno odkopli míč do zámezí.
57'
Adam Hložek napřáhl z nějakých třiadvaceti metrů, trefil záda bránícího Posmace, od nějž se míč odrazil mimo branku.
55'
Moldavci budou dohrávat v deseti! Baboglo v hlavičkovém souboji srazil k zemi Tomáše Chorého, za což si prohlíží žlutou kartu, tedy i červenou a musí jít předčasně do šaten!
53'
Stejně jako v obou předchozích případech se Češi bezpečně ubránili soupeřově rohu.
53'
Dalekonosná střela Caimacova je sražena vedle branky, následovat bude třetí rohový kop Moldavců.
52'
Mihail Caimacov byl sražen Masopustem ve středu hřiště, Moldavci už rozehráli míč z klidu.
50'
Z následného rohového kopu už Moldavci nijak nezahrozili.
49'
Caimaclov pronikl podél brankové čáry k české brance, z ostrého úhlu ale nevyzrál na Jindřicha Staňka.
48'
Sám Hložek ani nadvakrát neprostřelil moldavskou zeď.
47'
Adam Hložek byl při průniku k pokutovému území faulován Baboglem, ten dostává žlutou kartu a navíc Češi mají možnost volného kopu ze skvělé střelecké pozice.
46'
ze hřiště odchází Nichita Moțpan, přichází Vitalie Damașcan.
46'
ze hřiště odchází Ioan-Calin Revenco, přichází Maxim Cojocaru.
46'
Moldavci o střídačce udělali dvě změny v sestavě, do utkání se dostanou Maxim Cojocaru a Vitalie Damașcan.
Češi po prvním poločase vedou nad Moldavskem 1:0 díky skvělé produktivitě, neboť prakticky jedinou výraznější šanci českého týmu zužitkoval ve čtrnácté minutě David Douděra.

Moldavci měli výraznější šance dvě, ovšem kapitán Rața v úvodu zápasu nechal vyniknout Jindřicha Staňka, naopak Moțpan vůbec nezvládl střelu z voleje ve výborné pozici a branku výrazně minul.
45+1'
45+1'
Ze standardní situace pak Češi nijak nezahrozili.
45+1'
Rozhodčí Schärer k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Lukáš Provod byl faulován při průniku po útočné polovině, Veaceslav Posmac si za svůj zákrok navíc prohlíží žlutou kartu, už třetí pro Moldavsko.
44'
Po dlouhém nákopu Vadima Rațy byl Craciunovi pískán faul na Lukáše Masopusta a rozehrávat může Jindřich Staněk.
42'
Lukáši Provodovi nevyšel průnik do pokutového území, po ztrátě míče vrazil do Babogla a píská se mu faul.
40'
Po dlouhém autu se do odraženého míče opřel Vadim Rață, nepovedený pokus ale nasměroval někam k rohovému praporku.
39'
Tentokrát rozhodčí Schärer přerušil hru kvůli sedícímu Tomáši Součkovi, i ten se ale rychle zvedl na nohy a může pokračovat.
38'
Po jednom ze soubojů na útočné polovině se na trávníku svíjel Lukáš Provod, už se ale zvedá na nohy.
36'
Neúspěšný průnik Součka do pokutového území, akci zakončila jeho ruka po odrazu míče od Vladislava Babogla.
35'
Souček se u pravé postranní čáry prokličkoval až do zámezí, kam byl dotlačen Moțpanem.
33'
Adam Hložek potáhl míč po levém křídle, pak přízemní přihrávkou napříč pokutovým územím našel Michala Sadílka, tomu nesedla střela, která skončila na jednom z bránících hráčů.
32'
Po centru Vadima Rațy ze standardní situace Postolachi přistrčil míč Nicolaescovi, jenž přízemní ránu nasměroval vedle české branky.
31'
Další přerušení, tentokrát byl u postranní čáry Provodem sražen Nichita Moțpan.
30'
Caimacov po ztrátě míče fauloval Michala Sadílka jen za cenu žluté karty.
29'
Hložek znovu dostal skákavý míč po levé boční hranici pokutového území, vysoký centr už adresoval zpoza hřiště a rozehrávat tak může brankář Răilean.
29'
Tentokrát byl ve středu hřiště faulován Tomáš Souček, domácí rychle vrátili míč zpět do hry.
27'
Hložek byl na útočné polovině podkopnut Caimacovem, Češi mohou rozehrávat z místa přestupku.
25'
Po ošetření střelce první branky zápasu se může ve hře pokračovat.
24'
Revenco v blízkosti laviček velmi nepříjemně trefil Davida Douděru, za což si prohlíží žlutou kartu.
23'
Obrovská šance Moldavců! Všemu předcházelo propadnutí Davida Zimy ve středu hřiště, Postolachiho centr pak byl prodloužen k naprosto osamocenému Moțpanovi, jenž vůbec nezvládl zakončení z voleje!
22'
Nedovolený zákrok na útočné polovině je pískán Lukáši Masopustovi, rozehrávat mohou Moldavci.
20'
Na levé straně se Caimacov dostal ke dvěma centrům, ten první odhlavičkoval Martin Vitík, také po tom druhém se nikdo z hostujících hráčů nedostal do zakončení.
18'
Z dálky se pokusili vystřelit Masopust se Sadílkem, první jmenovaný ale trefil jen Babogla, druhý pak z těžké pozice přes nohu pálil výrazně mimo branku.
17'
Tomáš Souček byl u postranní čáry faulován Caimacovem, Češi vhazují na své polovině.
14'
Česko právě vstřelilo branku! Češi se ujímají vedení! Tomáš Chorý ve středu hřiště výbornou přihrávkou kolem staticky bránícího Revenca přihrál do běhu DAVIDU DOUDĚROVI, jenž běžel z levé straně sám na Răileana a pravačkou jej dokázal obstřelit!
13'
Reabciuk si na levém křídle našel prostor k centru, před brankou ale nenašel nikoho ve žlutém.
12'
Na přetažený centr Lukáše Provoda si u vzdálenější tyče naskočil David Douděra, hlavičkou z ostrého úhlu si ale nepřišel na Doriana Răileana.
11'
Po Douděrově přihrávce zakončoval Hložek, jeho střela byla nadražena vysoko do vzduchu a padala směrem k moldavské brance, kde brankář Răilean dokázal míč vyrazit před dotírajícím Chorým.
10'
Souček se dlouhým lobovaným pasem snažil vysunout do pokutového území Adama Hložka, útočník Leverkusenu ale neodhadl dobře odskok míče, pak už jej na hrací ploše nezkrotil.
8'
Češi zakombinovali na útočné polovině sérií krátkých přihrávek na straně hřiště, nakonec to ale nevedlo ani k centru před branku, natož k nějakému jinému ohrožení moldavské branky.
6'
Z dalšího autu Reabciuka do pokutového území už hosté nijak nezahrozili.
5'
Po následném rohovém kopu se Moldavci marně dožadovali odpískání penalty za údajnou ruku Adama Hložka, ten ji ale měl u těla.
4'
Po moldavském autu do pokutového území se míč odrazil k Rațovi, jenž jej napálil směrem pod břevno a Staněk byl donucen k prvnímu důležitému zákroku!
4'
Postolachi na pravé straně neprošel mezi dvěma protihráči, po odrazu míče do zámezí Moldavci vhazují.
2'
První útočná snaha českého týmu končí ofsajdem Davida Douděry.
1'
Sadílek mohl využít podklouznutí Craciuna, na levé straně se ale k centru nedostal, Češi pouze vhazují.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červených dresech hrající Češi a je rozehráno! Moldavsko obléklo žluto-bílou sadu.
1'
Trojice švýcarských rozhodčích v čele se Sandrem Schärerem přivedla fotbalisty na trávník, čekají nás státní hymny.
Kromě trojice hříšníků ze základní sestavy ve Varšavě chybí jen Mojmír Chytil, od první minuty se na trávníku objeví debutant Martin Vitík, Lukáš Masopust a v útoku Tomáš Chorý s Adamem Hložkem.

Česko: Staněk – Vitík, Zima, Holeš – Masopust, Souček (C), M. Sadílek, Douděra – Provod – Chorý, Hložek.
Náhradníci: Kovář, Mandous – Čvančara, Chytil, Kušej, Stronati, D. Jurásek, Král, Černý, Lingr.
Trenér: Jaroslav Šilhavý

Moldavsko: Răilean – Revenco, Crăciun, Baboglo, Posmac, Reabciuk – Postolachi, Rață (C), Caimacov, Moțpan – Nicolaescu.
Náhradníci: Cebotari, Avram – Bolohan, Marandici, Cojocaru, Damașcan, Plătică, Jardan, Cojocari, Platica, Stînă, Bogaciuc.
Trenér: Serghei Clescenco

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Zogaj (vš. Švýcarsko).
Moldavsko

Moldavsko vstupuje do dnešního utkání ze čtvrté pozice se ziskem 10 bodů za dvě vítězství, čtyři remízy a již zmíněnou prohru 0:2 v Albánii. Právě s ní odehrálo poslední zápas v domácím prostředí, remíza 1:1 ale vůbec nic neřešila, neboť i v případě prohry či výhry o jednu nebo dvě branky by Moldavsko stále muselo vyhrát dnešní utkání, aby si zajistilo postup na mistrovství Evropy.

Zároveň ale Moldavsku stačí bod k posunu alespoň na třetí místo, které by sice neznamenalo v postupové matematice vůbec nic, byl by to však historický rekord samostatného Moldavska ve všech kvalifikacích. V těch na mistrovství Evropy bylo Moldavsko zatím dvakrát čtvrté, v bojích o mistrovství světa pak vždy páté nebo šesté.

Trenér Serghei Clescenco má k dispozici takřka kompletní kádr. Ze zkušenějších hráčů chybí jen záložník Artur Ionita, v posledním utkání s Albánií pak musel o přestávce kvůli zranění odstoupit Ioan-Calin Revenco, jehož by na postu pravého krajního beka mohl znovu nahradit Maxim Cojocaru.
Česko

Česko vstupuje do utkání z postupové druhé pozice, ovšem ani zdaleka v ideálním rozpoložení. V kvalifikaci Češi zatím dokázali porazit jen na úvod Polsko a poté dvakrát beznadějně poslední Faerské ostrovy, celkově skórovali v dosavadních sedmi zápasech jen devětkrát.

Týmem navíc otřásá incident ze sobotního večera, kdy trojice důležitých hráčů Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta porušili interní pravidla týmu natolik závažným způsobem, že je vedení národního týmu vyřadilo z kádru. Zmíněná trojice byla necelých osmačtyřicet hodin před klíčovým utkáním celé kvalifikace vyfocena v olomouckém nočním klubu.

Kromě této trojice chybí zranění Ladislav Krejčí a Patrik Schick, již před půl rokem pak byl z národního týmu vyřazen také Antonín Barák.
Hezký večer při sledování přenosu rozhodujícího utkání skupiny E o postup na mistrovství Evropy. Prvním jistým postupujícím se stala Albánie a o druhé místo si to v přímém souboji rozdá Česko s Moldavskem.

Týmu Jaroslava Šilhavého stačí k jistotě postupu remíza, v případě prohry senzačně postoupí Moldavsko a na český tým zbyde play-off díky pozici v loňské Lize národů.

První vzájemný zápas v rámci této kvalifikace, který se uskutečnil v březnu v Kišiněvě, skončil bezbrankovou remízou. Oba týmy koneckonců mají v dosavadních sedmi kolech jedinou prohru a shodně to bylo v Albánii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.