Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Island : Slovensko - 17. června 2023   20:45

Island
Island
41' Finnbogason
1:2
(1:1)
Slovensko
Slovensko
27' Kucka  (Hamšík) • 69' Suslov
Island
Rúnarsson – Sampsted (81. S. Magnússon), Ingason, H. Magnússon, Fridriksson – Willumsson, A. Gunnarsson (C), J. Gudmundsson – A. Gudmundsson, Finnbogason (64. Haraldsson), Thorsteinsson (64. Ellertsson).
E. Ólafsson, Valdimarsson – Pálsson, Grétarsson, Helgason, Jóhannesson, Traustason, Bi. Bjarnason, Hlynsson.
Robertson – Mulvanny, Macleod
Venue Laugardalsvöllur (Reykjavík) [Kapacita: 9 500]
Slovensko
Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík (C) (81. Bero) – Schranz (81. Ďuriš), Polievka (57. Boženík), Mak (57. Suslov).
Ravas, Rodák – De Marco, Gyömbér, Herc, Hrošovský, Strelec, Valjent.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:9.
Dnešní utkání je za námi. Ve druhé půli bylo vážnějších šancí opravdu málo, oproti prvnímu poločasu, avšak Slovensko v 69. minutě díky šťastné trefě Tomáše Suslova slaví vítězství 2:1 a důležité tři body do tabulky. Ještě si připomeňme střelce jediné branky domácích Alfreda Finnbogasona, který se trefil z penalty a střelce první branky hostů Juraje Kucky, který se krásně trefil zpoza vápna.
90+4'
90+3'
Domácím se nyní vůbec nedaří založit nějakou kloudnou akci. Většina přihrávek končí buď u soupeře, nebo v zámezí.
90+2'
Ingason se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale svou následnou střelou přestřelil soupeřovu branku.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Domácí se ještě snaží o vyrovnání, ale vůbec se jim nedaří se dostat do skvěle bránící obrany soupeře.
87'
Boženík se už už dostával do zakončení uvnitř vápna soupeře, avšak na poslední chvíli mu míč odkopl od nohy Ingason.
86'
Tento rohový kop však nenadělal hostům sebemenší potíže.
85'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
84'
Ellertsson se snažil vybojovat penaltu, ale rozhodčí mu jasně ukazuje, že to na penaltu rozhodně nebylo.
83'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
81'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Alfons Sampsted, přichází Saevar Atli Magnússon.
81'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Matúš Bero,
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Dávid Ďuriš.
79'
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostujícího celku.
78'
H. Magnússon poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště, který skončil pouze na opačné straně hřiště v zámezí.
77'
Domácí vybojovali míč na své kopačky a nyní s ním kombinují na polovině soupeře.
75'
Ellertsson přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
74'
Dúbravka bude odkopávat od své branky po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů. Dává si však na čas.
73'
Domácí se snaží ihned odpovědět, ale hosté se zatáhli a urputně brání.
71'
Rozhodčí si ještě vše nechal překontrolovat u videa, ale následně branku uznal a Slovensko tak vede 2:1.
69'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci se opět dostávají do vedení! Hancko poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Míč se ve vápně celkem šťastně dostal k TOMÁŠI SUSLOVOVI u kterého byl však rychle J. Gudmundsson. Ten se snažil míč odpálit mimo vápno, ale trefil právě Suslova, od kterého se míč odrazil za záda Rúnarssona.
68'
Hosté zahrávali přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Hamšík poslal do vápna centr, který však odvrátil do bezpečí Sampsted.
67'
Žlutá karta pro tým Island (Hördur Magnússon).
66'
Ve druhém poločase jsme zatím neměli možnost sledovat nějakou vážnější šanci. Snad se alespoň jedné ještě do konce utkání dočkáme.
65'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
65'
Hosté budou zahrávat další rohový kop. Tentokrát z levé strany hřiště.
64'
ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Hákon Arnar Haraldsson,
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Mikael Egill Ellertsson.
63'
Míč od rohového praporku doplachtil na hlavu Kucky, ale ten ho nedokázal umístit mezi tři tyče.
62'
Pekarík se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí. Hosté budou zahrávat alespoň rohový kop.
60'
Suslov se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale následně se mu nepodařilo přes jednoho z obránců přihrát lépe postavenému spoluhráči.
59'
Hancko si udělal výlet do vápna soupeře, avšak přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů nezužitkoval.
58'
Hamšíkův centr z levé strany hřiště končí pouze u brankáře Rúnarssona.
57'
ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Tomáš Suslov,
ze hřiště odchází Róbert Polievka, přichází Róbert Boženík.
56'
Mak vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.
55'
Slovensko chystá hned dvojnásobné střídání, tak uvidíme, kdo přijde na hrací plochu a kdo z ní naopak odejde.
54'
A. Gudmundsson se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hosté tak u míče zůstanou i nadále.
53'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
51'
Finnbogason si neporozuměl poblíž vápna soupeře se Sampstedem a míč tak skončil pouze v zámezí.
50'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na levou stranu hřiště k Sampstedovi.
49'
Rozhodčí ještě vše probral s VARem, ale druhý pokutový kop pro domácí se neuskuteční.
48'
A. Gudmundsson se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře a domácí si žádají další penaltu.
48'
47'
Pekarík dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
46'
A. Gudmundsson poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však skončil jen na hlavě Pekaríka.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velice vyrovnaný. Slovensko přežilo úvodní nápor Islandu a následně v 27. minutě udeřilo. Juraj Kucka dostal přihrávku od Hamšíka a krásnou střelou zpoza vápna otevřel skóre dnešního utkání. Domácí však nepřestali v náporu a v 41. minutě dokázali srovnat z penalty, kterou proměnil Alfred Finnbogason. V samotném závěru poločasu se mohli Slováci opět dostat do vedení, ale Róbert Mak neproměnil tutovku.

Držení míče: 48% – 52%
Střely celkem: 7 – 6
Střely na branku: 3 – 3
45+1'
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Mak se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře, ale Rúnarsson proti jeho střele předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil mimo tři tyče.
43'
Thorsteinsson přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
41'
Island právě vstřelil branku! ALFRED FINNBOGASON si postavil míč na pokutový puntík a razantní střelou k levé tyči nedal Dúbravkovi sebemenší šanci. Dúbravka sice vystihl směr střely, ale míč nedokázal vyrazit.
40'
Domácí budou zahrávat pokutový kop! Willumsson byl ve vápně faulován Hanckem a rozhodčí ani vteřinu neváhal a odpískal pokutový kop!
39'
Domácí si teď předávají míč mezi sebou na polovině soupeře.
37'
Hancko se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a domácí tak zůstanou u míče i nadále.
36'
Hamšík poslal nepřesnou přihrávku do vápna a míč tak skončil pouze u jednoho z obránců.
34'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
32'
A. Gudmundsson se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
31'
Dúbravka pod tlakem poslal míč jen k Willumssonovi.
30'
A. Gudmundsson se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou opět Slováci.
29'
Dlouhý pas jednoho z domácích hráčů končí pouze u Pekaríka.
27'
Slovensko právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají do vedení! JURAJ KUCKA napřáhl ke střele zpoza vápna a míč poslal přesně k levé tyči. Rúnarsson se po míči natahoval marně.
26'
Žlutá karta pro tým Slovensko (Peter Pekarík).
25'
Nepřesný pas Willumssona končí pouze u brankáře Dúbravky.
24'
22'
Pekarík poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Míč však skončil pouze u Sampsteda, který ho zkušeně sklepl do rukavic Rúnarssona.
21'
Polievka se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z pravé strany hřiště. Míč však poslal svou hlavou pouze nad branku.
19'
Willumsson se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
18'
Hamšík poslal nepřesný centr do vápna z levé strany hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
17'
Hosté přišli o míč na polovině hřiště a hrát tak mohou opět domácí.
16'
Hosté nyní uklidňují situaci a předávají si míč na vlastní polovině.
15'
A. Gudmundsson dostal skvělý pas za obránce. Následně obešel Dúbravku, ale míč poslal jen do boční sítě.
14'
Hamšík dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
13'
Fridriksson poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však odhlavičkoval do bezpečí jeden z hostujících obránců.
12'
Domácí jsou nyní usazeni s míčem na polovině soupeře.
11'
Sampsted dostal skvělou přihrávku do vápna. Následně svou přihrávkou našel na hranici pokutového puntíku Thorsteinssona. Tomu se však střela z první nepovedla a míč tak skončil mimo tři tyče.
11'
Hamšík zkusil vypálil z větší vzdálenosti. Jeho slabý pokus však Rúnarsson pohodlně chytil do svých rukavic.
11'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
10'
Pekarík poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Míč však skončil pouze na hlavě Ingasona, který ho poslal svou hlavou do zámezí.
9'
Polievka přišel o míč na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí.
7'
Slovensko opět chybovalo na vlastní polovině a A. Gudmundsson se spolu s Finnbogasonem řítili proti jednomu obránci. Oba to však vyřešili velice špatně a ani jeden z nich se nedostal do zakončení.
7'
Škriniar byl faulován na vlastní polovině a hrát tak mohou opět hosté.
6'
Hamšík poslal do vápna centr z pravé strany hřiště. Ve vápně se však nacházel pouze Polievka, který se k míči nedostal.
5'
Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna skončil u Kucky. Ten však ani nadvakrát nedokázal propasírovat míč přes bránící hráče.
4'
Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
3'
Hosté přišli o míč na vlastní polovině a dopředu se vydali domácí. Willumsson však nepřihrál přesně a hrát tak mohou opět Slováci.
2'
A. Gudmundsson se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale střelecký pokus se mu příliš nepovedl a Dúbravka tak míč pohodlně chytil do svých rukavic.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Domácí dnes budou hrát v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.
Oba týmy jsou již na hrací ploše a nyní si poslechneme národní hymny.

Island: Rúnarsson – Sampsted, Ingason, Pálsson, H. Magnússon – Willumsson, A. Gunnarsson (C), J. Gudmundsson – A. Gudmundsson, Finnbogason, Thorsteinsson.
Náhradníci: E. Ólafsson, Valdimarsson – Ellertsson, Fridriksson, Grétarsson, Haraldsson, Helgason, Jóhannesson, S. Magnússon, Traustason, Bjarnason, Hlynsson.
Trenér: Åge Hareide

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík (C) – Schranz, Polievka, Mak.
Náhradníci: Ravas, Rodák – Bero, Boženík, De Marco, Ďuriš, Gyömbér, Herc, Hrošovský, Strelec, Suslov, Valjent.
Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Robertson – Mulvanny, Macleod.
Island se momentálně nachází v tabulce skupiny J na čtvrté příčce se třemi body. Po dvou odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru a 1 prohru. První utkání odehráli svěřenci trenéra Åge Hareideho na půdě Bosny a Hercegoviny, kde prohráli 3:0. Ve druhém utkání však deklasovali Lichtenštejnsko 7:0.

Slovensko se momentálně nachází v tabulce skupiny J na druhé příčce se čtyřmi body. Po dvou odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru a 1 remízu. První utkání odehráli svěřenci trenéra Francesca Calzona na domácí půdě, kde přivítali Lucembursko. Utkání skončilo smírně 0:0. Ve druhém utkání však Slováci porazili Bosnu a Hercegovinu 2:0.
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 3. kola kvalifikace na Euro 2024 mezi Islandem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.