Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Bosna - 16. listopadu 2023   20:45

Lucembursko
Lucembursko
6' Olesen (Bohnert) • 30' Rodrigues  • 55' Mujakić(vl.)  • 90+5' Rodrigues
4:1
(2:0)
Bosna
Bosna
90+3' Gojković  (Hajradinovič)
Lucembursko
Moris – Mahmutović (84. Korac), M. Martins, Chanot (64. Gerson) – Bohnert (75. S. Thill), Barreiro, C. Martins (C) (84. O. Thill), Carlson – Olesen (75. Muratovic) – Rodrigues, Da. Sinani.
Schon, Pereira Cardoso – Rodrigues, Jonathans, Curci, Rupil.
Treimanis (LVA) – Gudermanis (LVA), Spasjonnikovs (LVA)
Stade de Luxembourg, Luxembourg
Bosna
Vasilj – Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić – Hadžiahmetović (46. Hajradinovič), Krunić (C), Cimirot – Stevanović (46. Demirović), Tabakovic (79. Prevljak), Hamulić (79. Gazibegović).
Pirić, Hankič – Ziljkić, Tahirović, Hadžikadunić, Bilbija, Rahmanović, Zolotić.

Utkání je u konce a domácí Lucembursko soupeře dokonale rozebralo. Po přestávce se sice Bosna a Hercegovina dostávala více do útoku, ale byli to naopak domácí, kdo se potřetí prosadil. Po centru z levé strany si dal vlastní gól Nihad Mujakić. Bylo prakticky rozhodnuto a zápas se jen dohrával. Přesto v úplném závěru padly ještě dva góly. Hosté se dočkali snížení, když po rohu skóroval hlavou Renato Gojković a v páté minutě nastavení upravil na konečných 4:1 Gerson Rodrigues. Lucembursko ale i přes tuto vysokou výhru může na postup zapomenout, protože v současně hraném duelu porazilo Slovensko Island a samo si zajistilo EURO 2024.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:23.
90+5'
90+5'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jedna branka na straně Lucemburska! Zleva si navedl míč trochu na střed GERSON RODRIGUES, ještě kus před vápnem skryl svou střelu za obránce a zamířil přesně k pravé tyči překvapeného Vasilje – 4:1!
90+3'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
Tak se hosté nakonec dočkali! Na Hajradinovičův centr od rohového praporku si ve vápně nejvýše naskočil RENATO GOJKOVIĆ a poslal svou hlavičku ke vzdálenější tyči – 3:1.
90+3'
Změnit to chtěl Demirović, když si naběhl pravou stranou za obranu, střelu na první tyč mu Moris srazil na roh!
90+2'
Už je tu skutečně koncovka zápasu, hosté si přihrávají na půlce a už asi tuší, že dnes to bude zase bez vstřelené branky.
90+1'
Měli jsme tu krátkou pauzu, která byla způsobena průnikem jednoho z diváků na hrací plochu. Pořadatelé jej ale bleskově zpacifikovali a můžeme pokračovat.
89'
Ještě jedna žlutá na straně Lucemburska, obdržel ji Olivier Thill.
89'
Levá strana je pro domácí tým tou, kterou jim to jde kupředu lépe, poslední akce ale skončila ještě před centrem.
88'
Několik nepřesných pasů z obou stran, jak Moris, tak i na opačné půlce Vasilj nemusí nic řešit.
87'
Domácí tým nikam nechvátá, zápas chce jen v poklidu dohrát. A klidně i na své půlce.
86'
Bosna touží alespoň po jedné brance, a tak před branku teď míří jeden míč za druhým.
85'
Před Morise letěl centr z levého křídla, míč ale pouze prošel prostorem malého vápna.
84'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Enes Mahmutović, přichází Seid Korac.
84'
ze hřiště odchází Christopher Martins, přichází Olivier Thill.
83'
Přímý kop pro domácí.
82'
Demirović si naběhl na sklepnutí za obranu domácích, objevil se před Morisem, jenže zklamal a zakončil vedle!
81'
Lucembursko teď přenechává pozice soupeři, hosté toho ale neumí využít. Stále končí akce u vápna.
80'
Zpoza pokutového území vystřelil Dedić, mířil ale několik metrů metrů nad Vasiljovu branku.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Haris Tabakovic, přichází Smail Prevljak.
79'
ze hřiště odchází Said Hamulić, přichází Jusuf Gazibegović.
78'
Dnes největší šance hostů. Na centr z pravé strany si naskočil Hamulič a jeho trknutí hlavou skončilo snad jen decimetry vedle pravé Morisovy tyče!
77'
Gerson Rodrigues sice zpracoval těžký pas z levé strany, poté se ale zamotal v kličkách a sám se vysunul z vápna.
75'
ze hřiště odchází Florian Bohnert, přichází Sebastien Thill.
75'
ze hřiště odchází Mathias Olesen, přichází Edvin Muratovic.
74'
Po dlouhé době tu byla střela domácích, vyslal ji Rodrigues, ale šlo to přesně doprostřed branky, kde byl připravený Vasilj.
73'
Na lavičce Lucemburska se chystá další střídání a to dokonce dvojnásobné.
72'
Až moc prudký pas na Marvina Martinse, ten míč nezastihl ani za pomoci skluzu.
71'
Další karta pro Bosnu, tentokrát si ji prohlédl Amar Dedić.
70'
Na trávníku probíhá ošetřování Gersona Rodriguese, ten ale zřejmě bude moci pokračovat.
69'
Další faul je už za žlutou kartu, za ostrý zákrok byl potrestán hostující Haris Hajradinović.
68'
Trochu se nám přitvrzuje z obou stran...
67'
Faul na Demiroviće, Bosna bude rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.
66'
Domácí tým se teď nikam extra nežene, ví, že má nahráno a soupeř je prakticky neškodný.
64'
ze hřiště odchází Maxime Chanot, přichází Lars Gerson.
62'
Tabakovic poslal na pravou stranu až moc prudkou přihrávku, Dedić byl bez šance míč dostihnout.
61'
Žlutá karta na straně domácího celku, za zastavení rychké akce byl potrestán Enes Mahmutović.
59'
Lucembursko útočí levou stranou, tentokrát to ale naráží na obranu hostů.
57'
Domácí hrají v naprosté pohodě a i když zřejmě znají průběžný výsledek Slovenska, tak se tím nenechávají znepokojit.
55'
Tentkrát se centrovalo z pravé strany a i když to vypadalo, že po sražené Rodriguesově střele je po všem opak byl pravdou. Carlson nacentroval z levého křídla a ve vápně nešťastně sklepával do vlastní sítě NIHAD MUJAKIĆ. Vasilj byl dokonale překvapen a je to 3:0!
54'
Olesen rozehrál roh z levé strany, obrana hostů odvrátila na další rohový kop.
53'
Vysoký centr hostů z pravé strany, před Tabakovicem zakročil včas vyběhnutý Moris.
51'
Nepřesnost i na domácí straně, míč skončil mimo hrací plochu, Vasilj bude odkopávat od své branky.
50'
Hosté to zkusili středem, příhra mezi obránce ale nebyla dostatečně důrazná.
48'
Hned v úvodu druhé půle mohli domácí potřetí udeřit, Vasilj ale výpadu odolal a zvládl Olesenovo sklepnutí vyrazit!
46'
ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Haris Hajradinovič.
46'
ze hřiště odchází Miroslav Stevanović, přichází Ermedin Demirović.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Je za námi první půle, která byla zcela v režii domácího celku. Lucembursko už od úvodních okamžiků zatlačilo soupeře k vápnu a první gól přišel už v šesté minutě, kdy si na Bohnertův centr naskočil Mathias Olesen a otevřel skóre přesnou hlavičkou mimo Vasiljův dosah. Domácí pokračovali v tlaku a i když zahodili několik šancí, tak se dočkali ještě jedné branky. Ve 30. minutě se k pokutovému kopu postavil Gerson Rodrigues a prudkou ranou ji hravě proměnil. Náskok pak mohl ještě navýšit Barreiro, jenže těsně minul a do kabin se tak odešlo za stavu 2:0.
45+6'
45+4'
Další žlutá karta na straně hostujícího celku, za zatažení protivníka byl potrestán Renato Gojković.
45+2'
Hostující Hamulić se prodíral levou stranou do šestnáctky, ale ještě před případným zakončením byl odzbrojen Martinsem!
43'
Byť se hraje teprve první poločas, tak některé akce Lucemburska už mají nádech exhibice. Rodrigues si za akrobatické zpracování míče vysloužil potlesk tribun.
42'
Málem to bylo o tři branky! Zleva dostal přihrávku na střed Barreiro, zpoza vápna vyslal střelu, která šla na branku, ale kousek před se stočila těsně vedle!
40'
Další výpad domácích před vápnem, opravdu je to zatím prakticky fotbal na jednu branku.
38'
Stále sledujeme převahu domácího celku, Bosna a Hercegovina je směrem kupředu zcela neškodná.
36'
A právě Rodrigues rozehrával rohový kop, centrem našel Martinsovu hlavu ten ale zakončil velký kus nad Vasiljovu branku.
35'
Roh se bude rozehrávat i na opačné straně, Gersona Rodriguese zastavil Renato Gojković.
34'
Po jeho rozehrání hodně nepřesně zakončoval Dedić, a Lucembursko z toho má autové vhazování.
33'
Po dlouhé době se v útoku představili i hosté, Krunić však vybojoval pouze rohový kop.
32'
Další pád v pokutovém území Bosny, tentokrát byl ale sudí v klidu a další penaltu nepískal.
30'
Míč si na penaltový puntík postavil GERSON RODRIGUES, s ničím se nepáral a prudkou ranou doprostřed branky překonal Vasilje. Lucembursko tak vede již 2:0!
28'
V této pauze ještě proti verdiktu protestoval Gojko Cimirot, jenže dosáhl pouze žluté karty pro svou osobu.
28'
Fanoušci hostů zasypali hrací plochu světlicemi, máme tu tak krátkou pauzu.
27'
A je to tak, vše se odehrálo v rohu pokutového území a to znamená pokutový kop pro Lucembursko!
26'
Amir Hadžiahmetović za svůj zákrok navíc obdržel žlutou kartu a celá situace se přezkoumává na videu, zda se faul neodehrál v pokutovém území.
25'
Ostrý centr do vápna byl odvrácen, nicméně domácí zůstanou v útoku, neboť faulu se dopustil Hadžiahmetović.
25'
Roh pro Lucembursko, když byl na levé straně Bohnert zastaven skluzem od Dediće.
24'
No a tento zákrok Christophera Martinse byl také potrestán první žlutou kartou zápasu.
23'
Za domácí se do útoku hnal Gerson Rodrigues byl mu však v osobním souboji odpískán zákrok na Mujakiće.
22'
Sprint po pravé straně, ale ani tohle hostům neklaplo. Je z toho pouze odkop od Morisovy branky.
20'
Narážečka hostů u pokutového území skončila útočným faulem. Na zemi se ocitl Christopher Martins.
19'
Bosna a Hercegovina rozjížděla akci levým křídlem, vše pro tuto chvíli ale skončilo u středové čáry. Hosté ale pokračují v budování tlaku.
17'
Po docela akčním úvodu se nám teď tempo lehce zvolnilo, sledujeme hru převážně u půlky.
15'
Brankář Moris si po souboji chvíli poležel, už je ale zase připraven do hry ven jakéhokoliv omezení.
14'
Až nyní se do výskoku dostal Said Hamulić, po střetu s gólmanem ale zamířil mimo.
12'
Hosté stále čekají na nějaký ten pokus o výpad, obrana Lucemburska nemá problém vše řešit ještě před vápnem.
10'
Na tribunách vládne spokojená atmosféra, na trávníku trvá převaha domácího celku.
9'
Hamulić se daleko nedostal, domácí obranou byl zastaven ještě před pokutovým územím.
8'
Další akce Lucemburska skončila u rohového praporku, míč skončil mimo hrací plochu, vhazují hosté.
7'
Opět se hraje na půlce Bosny a Hercegoviny, hosté mají rozhodně o čem přemýšlet a budou muset svou taktiku překopat.
6'
Domácí tým jde do rychlého vedení! Na levé straně měl hromadu času na prohlédnutí si situace Bohnert, nacentroval do vápna na MATHIASE OLESENA a jeho hlavička na první tyč byla pro Vasilje neřešitelným problémem – 1:0.
5'
Zprava se o pak snažil Martins, jeho pas byl sražen Mujakićem. Lucembursko rozehrává z pravé strany.
4'
Domácí Chanot u míče, ale nemá komu. Spoluhráči jsou pokrytí a tak musel přihrávat do šířky na Olesena.
3'
Hosté u míče, ale i tentokrát je to o kombinaci okolo středové čáry a také směrem vzad.
2'
Úvod je dle očekávaní v rámci vzájemného oťukávání, hraje se v uctivých vzdálenostech od šestnáctek.
1'

Lucembursko: Moris – Mahmutović, M. Martins, Chanot – Bohnert, Barreiro, C. Martins (C), Carlson – Olesen – Rodrigues, Da. Sinani.
Náhradníci: Schon, Pereira Cardoso – Korac, S. Thill, Rodrigues, Jonathans, O. Thill, Curci, Gerson, Rupil, Muratovic.
Trenér: Luc Holtz

Bosna a Hercegovina: Vasilj – Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić – Hadžiahmetović, Krunić (C), Cimirot – Stevanović, Tabakovic, Hamulić.
Náhradníci: Pirić, Hankič – Ziljkić, Tahirović, Prevljak, Hadžikadunić, Gazibegović, Bilbija, Rahmanović, Demirović, Zolotić, Hajradinovič.
Trenér: Savo Milošević

Rozhodčí: Treimanis (LVA) – Gudermanis (LVA), Spasjonnikovs (LVA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade de Luxembourg začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Andris Treimanis, kterému budou na pomezí asistovat Haralds Gudermanis a Aleksejs Spasjonnikovs. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Aleksandrs Golubevs, všichni z Lotyšska. U videa pak budou Dennis Higler z Nizozemska a Kristaps Ratnieks z Lotyšska.
Lucembursko

Domácí tým je překvapením tohoto cyklu a po osmi odehraných zápasech má 11 bodů a je na třetím místě tabulky s pětibodovou ztrátou na druhé Slovensko. Stále tak může snít o postupu na finálový turnaj! Situaci si ale Lucembursko zkomplikovalo v minulém utkání, kdy na svém stadionu padlo právě se Slovenskem po gólu Ďuriše 0:1.

Bosna a Hercegovina

Hosté jsou ve skupině až na pátém místě s devíti body a postup na EURO 2024 je tak už pryč. Nároďák Bosny a Hercegoviny tak už jen bude chtít dohrát skupinu se ctí a odčinit debakl z posledního utkání, kdy doma padl s Portugalskem 0:5. Dva góly v tomto utkání dal Cristiano Ronaldo, po jedné trefě přidali Bruno Fernandes, João Cancelo a João Félix.
Dobrý večer u kvalifikačního duelu na EURO 2024. Společně se podíváme na duel skupiny J mezi Lucemburskem a Bosnou a Hercegovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.