Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Island - 8. září 2023   20:45

Lucembursko
Lucembursko
9' Chanot  • 70' Borges Sanches (Curci) • 89' Da. Sinani (Borges Sanches)
3:1
(1:0)
Island
Island
88' Haraldsson  (Jóhannesson)
Lucembursko
Moris – Chanot, C. Martins (C), Mahmutović (64. Bohnert) – M. Martins (64. Gerson), Olesen (64. Jans), Barreiro, Da. Sinani, Pinto – Borges Sanches (90+3. Dardari), Curci (81. V. Thill).
Pereira Cardoso, Schon – Carlson, Dzogovic, Korac, Rupil, S. Thill.
Kikačejšvili – Elikašvili, Chigogidze (vš. Gruzie)
Stade de Luxembourg, Lucemburk
Island
Rúnarsson – Fridriksson, H. Magnússon, Pálsson, Finnsson – Haraldsson, Traustason, J. Gudmundsson (C) – Thorsteinsson (79. Jóhannesson), Finnbogason (79. M. Anderson), S. Magnússon (46. Óskarsson).
E. Ólafsson, Valdimarsson – Ellertsson, Hermannsson, Hlynsson, Magnusson, Sampsted, Thorarinsson.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:17.
Po polovině skupiny, tedy pěti kolech, je v čele tabulky naprosto jasně Portugalsko s 15 body a skóre 15:0, druhé je Slovensko s 10 body, Lucembursko uhrálo stejný počet, čtvrtá Bosna má 6 bodů a Island je na pátém místě se třemi body prakticky definitivně ze hry o postup, poslední je bez bodu Lichtenštejnsko.
Lucembursko slaví třetí výhru v řadě a v polovině kvalifikace je na senzačním třetím místě, ovšem ještě senzačněji jen o skóre za druhým Slovenskem a může hrát o postup na mistrovství Evropy!

V domácím prostředí výborně odstartovalo zápas proti Islandu, když v deváté minutě otevřel skóre z penalty Maxime Chanot a dlouho se domácím dařilo to těsné vedení držet.

V 70. minutě navíc přidal důležitou druhou branku Yvandro Borges Sanches, když pak vzápětí byl vyloučen Hördur Magnússon, už byli Islanďané na ručník.

Přesto z ojedinělé šance dokázali koncovku zápasu zdramatizovat díky trefě Haraldsona, ovšem bylo to pouze na oko, neboť hned za minutu zvýšil na konečných 3:1 Danel Sinani a rozpoutal velké oslavy.
90+8'
90+8'
Haraldson ještě jednu střelu zpoza pokutového území nasměroval nad břevno.
90+8'
Rozhodčí Kikačejšvili často sleduje své hodinky, zatím ale nechává ve hře pokračovat.
90+6'
Domácí znovu dopravili míč do sítě, když Christophe Martins prostrčil míč do pokutového území na Leandra Barreira, jenž se dokázal prosadit, okamžitě jej ale zmrazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, vcelku jasný ofsajd byl potvrzen od videa.
90+5'
Danel Sinani se u hranice pokutového území ještě tlačil do jednoho zakončení, míč ale byl odražen k brankáři Rúnarssonovi.
90+3'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Yvandro Borges Sanches, přichází Aiman Dardari.
90+1'
Rozhodčí Kikačejšvili oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.
90'
Ještě se u videa řešilo, zda Sinani nebyl v momentu gólové přihrávky v ofsajdu, branka už je ale potvrzena.
89'
Lucembursko právě vstřelilo branku! Tak drama nebude! Yvandro Borges Sanches vysunul do volného prostoru DANELA SINANIHO, jenž jemným obloučkem překonal Rúnarssona a Lucembursko znovu vede o dvě branky!
88'
Island právě vstřelil branku! Ještě bychom tu mohli mít drama! HÁKON ARNAR HARALDSSON si vyměnil míč s Jóhannessonem, potáhl jej do pokutového území a přesnou ránou levačkou nedal Morisovi šanci zasáhnout!
86'
Yvandro Borges Sanches si od rohu pokutového území navedl míč po jeho hranici, pak technickou střelu nasměroval těsně za vzdálenější tyč islandské branky.
85'
Žlutou kartu za faul ve středu hřiště dostal Ísak Bergmann Jóhannesson.
85'
Óskarsson už je na nohou, rozehrávat může brankář Moris.
84'
V pokutovém území Lucemburska zůstal po jednom ze soubojů ležet Orri Óskarsson.
83'
Traustason měl dostatek prostoru před pokutovým územím Lucemburska, ovšem nezvládl zpracovat míč a přišel o něj.
81'
ze hřiště odchází Alessio Curci, přichází Vincent Thill.
79'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Mikael Anderson.
79'
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Ísak Bergmann Jóhannesson.
78'
Lucembursko se tak snadno dostává do dalších šancí! Před Rúnarssona se teď protlačil Barreiro, zblízka jej ale překonat nedokázal!
78'
Island je po druhé inkasované brance a následné červené kartě totálně rozhozen, domácí si v klidu přihrávají ve středu hřiště.
76'
A už to mohlo být o tři branky! Florian Bohnert přihrál míč Micu Pintovi k rohu pokutového území, Pinto ránou bez přípravy těsně minul vzdálenější tyč islandské branky a tleská trenér Holtz i obecenstvo.
73'
To už je islandský zmar! Hördur Magnússon v roli posledního sice v pohodě odehrál míč před Alessiem Curcim, pak ale do soupeře naprosto nesmyslně vrazil a rozhodčí Kikačejšvili mu k druhé žluté kartě ukazuje i červenou! To by se dalo nazvat blikancem islandského stopera.
72'
Islanďané se musí pořádně vrhnout do útoku, začínají kombinací na soupeřově polovině.
70'
Lucembursko právě vstřelilo branku! Ohromná euforie v Lucemburku! YVANDRO BORGES SANCHES vybojoval míč ve středu hřiště a naběhl si na průnikovou přihrávku Alessia Curciho, v úniku pak propasíroval míč přes brankáře Rúnarssona a mohl běžet slavit!
69'
Už je za námi polovina druhého poločasu a neviděli jsme v ni vůbec žádnou nebezpečnou situaci před oběma brankami, což stále vyhovuje domácím.
67'
Další islandský faul, na levém křídle se provinil Finnbogason v souboji s Chanotem.
66'
Island se pokusil o rychlou kombinaci, ta ale skončila nezdarem ještě před pokutovým územím, pak navíc Oskarsson fauloval Leandra Barreira.
64'
ze hřiště odchází Marvin Martins, přichází Lars Gerson.
64'
ze hřiště odchází Enes Mahmutović, přichází Florian Bohnert.
64'
ze hřiště odchází Mathias Olesen, přichází Laurent Jans.
62'
Po rohovém kopu byl pískán faul Hördura Magnússona na brankáře Morrise.
62'
Domácí trenér Holtz chystá dvě střídání, do hry přijdou Lars Gerson a Florian Bohnert.
61'
Zdravotní potíže trápí Mathiase Olesena, ten musí být ošetřen.
60'
Do další možnosti se tlačil Haraldsson, Chanot mu ale stačil ukopnout míč na rohový kop.
58'
Enes Mahmutović stačil odkopnout míč před dotírajícím Finnbogasonem, navíc si vynutil faul islandského útočníka.
56'
Haraldsson ve středu hřiště fauloval Curciho, za což si vysloužil žlutou kartu.
56'
Islanďané se ale prosadit nedokázali, střelu Fridrikssona zablokoval Curci.
55'
Oskarsson si u rohu pokutového území vynutil faul Marvina Martinse, bude z toho standardní situace pro Island.
54'
Thorsteinsson vůbec nezvládl nákop od levé postranní čáry, míč nasměroval naprosto mimo své spoluhráče až za protější postranní čáru.
53'
Pintův centr z levé strany postrádal přesnost, už se hraje ve středu hřiště.
51'
Marvin Martins si u rohu pokutového území zpracoval odražený míč, pak jeho pohotovou ránu ukryl do náruče Rúnar Rúnarsson.
50'
Na opačné straně se neúspěšně tlačil do zakončení Haraldsson, bude z toho jen odkop od lucemburské branky.
49'
K prvnímu střeleckému pokusu druhého poločasu se dostal Mica Pinto, zpoza pokutového území ale mířil nad vzdálenější horní roh islandské branky.
48'
Úvod druhého dějství se odehrává výhradně ve středu hřiště.
46'
Lucemburský trenér Holtz zatím nemá důvod ke změnám v sestavě.
46'
ze hřiště odchází Saevar Atli Magnússon, přichází Orri Óskarsson.
46'
Island bude do druhého poločasu střídat, do hry přijde devatenáctiletý útočník Kodaně Orri Óskarsson.
První poločas nabídl celou řadu zajímavých momentů, skóre se ale měnilo jen v úvodu po penaltě proměněné Maximem Chanotem, svým počínáním ji vybojoval Leandro Barreiro, jehož fauloval brankář Rúnarsson.
45+3'
45+3'
Po rohovém kopu se k ještě jedné střele dostal Saevar Atli Magnúson, další přesvědčivý zákrok si připisuje Anthony Moris.
45+3'
Gudmundssonova střela byla zdí nadražena nad břevno.
45+2'
Leandro Barreiro povalil Gudmundssona k zemi v blízkosti vlastního pokutového území, z čehož bude velmi nebezpečný volný kop pro Island.
45+1'
Rozhodčí Kikačejšvili k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Marvin Martins si snahou o průnik mezi třemi soky naložil příliš velké sousto, bude z toho jen autové vhazování.
43'
Anthony Moris si poradil s tečovaným centrem, pak se pořádně rozzuřil na Thorsteinssona, jenž domácího brankáře před zákrokem drobně přistrčil.
41'
Do další dobré pozice se dostával Thorsteinsson, ovšem do střely se mu stačil vložit Enes Mahmutović.
41'
Danel Sinani z volného kopu pálil jen do zdi, stejně dopadla dorážka klíčového muže lucemburské sestavy.
39'
Alessio Curci byl při průniku k pokutovému území faulován Hördurem Magnússonem, jenž vidí žlutou kartu, navíc tu bude volný kop z velmi nebezpečné pozice.
39'
Po následném rohovém kopu je Islandu pískán útočný faul.
38'
První obrovská šance Islanďanů! Těm vyšla dobrá souhra na útočné polovině, Alfred Finnbogason se uvolnil v pokutovém území a střelu k bližší tyči Anthony Moris dokázal vyrazit!
37'
Domácí se mohutně dožadují další penalty za údajnou hru rukou před islandskou brankou!
36'
Obrovská možnost domácích! Ti vyrazili do rychlého brejku, Alessio Curci se dostal za záda islandských obránců, ovšem střílel jen do brankáře Rúnarssona!
35'
Po přetaženém centru se míč od souboje Marvina Martinse s Pálssonem odrazil za branku, bude z toho znovu jen odkop od branky.
35'
Finsson na levém křídle vybojoval další rohový kop pro Island.
33'
Po Gudmundssonově rohovém kopu se míč ze skrumáže odrazil za lucemburskou branku, míče se pak mocně dožadovaly obě družiny, gruzinský rozhodčí přisuzuje té domácí odkop od branky.
32'
Christophe Martins byl teď faulován Saevarem Atlim Magnússonem, domácí rozehrávají na své polovině.
31'
Hördur Magnússon z nějakých pětadvaceti metrů mířil vysoko nad lucemburskou branku.
29'
Domácí kapitán Christophe Martins nedovoleně atakoval Haraldssona, následovat bude standardní situace pro Island.
27'
Rúnarsson vyboxoval centr od rohového praporku daleko za pokutové území, gruzinský rozhodčí pak přerušil hru, neboť se dva hráči srazili hlavami.
26'
Na přetažený centr Pinta si naskakovali Marvin Martins se Sinanim, hosté odehráli míč na rohový kop.
24'
Lucemburčanům se povedlo vytvořit nebezpečnou skrumáž před Rúnarssonem, z níž vyplynula pohotová rána Marvina Martinse do boční sítě.
23'
Marvin Martins se dlouhým nákopem snažil vysunout dopředu Curciho, Rúnarsson ale vyběhl daleko za své pokutové území a z voleje dokázal míč odkopnout.
22'
Nakonec se hosté museli vrátit až k Rúnaru Rúnarssonovi.
22'
Islanďané sice hrají s míčem na útočné polovině, moc se ale nemůžou vymanit od postranní čáry.
20'
Islanďané se dostali k rohovému kopu, centr Gudmundssona ale mířil mimo dosah naskakujících hráčů v bílém.
18'
Leandro Barreiro se u pokutového území Islandu tlačil do zakončení, v tísni ale mířil jen do připraveného Rúnarssona.
17'
Magnússon si na pravém křídle pomohl faulem v souboji s Olesenem, rozehrávat mohou Lucemburčané.
15'
Další žlutou kartu dostává domácí kapitán Christopher Martins, jenž vynechá příští zápas v Portugalsku, pro Lucembursko ale budou zásadní další zápasy.
14'
Jón Dagur Thorsteinsson mířil zhruba půl metru nad břevno lucemburské branky.
13'
Kolbeinn Finsson se v souboji dostal před Mahmutoviće, pak po kontaktu s domácím obráncem padl k zemi a hosté se dožadují červené karty, je z toho jen žlutá.
12'
Po ubráněném autu se Lucemburčané pokusili vyrazit do brejku, Yvandro Borges Sanches ale dostal nepřesný pas na útočnou polovinu.
11'
Anthony Moris se dostal pod tlak při rozehrávce a domácí brankář byl donucen zahrát míč do zámezí.
9'
Lucembursko právě vstřelilo branku! MAXIME CHANOT kopl penaltu velmi pomalu po zemi doprostřed branky, Rúnar Rúnarsson spadl doprava a nohou na míč nedosáhl!
8'
Potvrzeno, penalta pro Lucembursko!
7'
Gruzínský rozhodčí se sám běží podívat k monitoru! Barreiro zahrál míč hlavou před Rúnarssonem, ten pak rukama srazil soupeře k zemi a to by měla být jasná penalta.
6'
Předchozí souboj se samozřejmě řeší u videa, neboť to vypadá velmi pravděpodobně na faul islandského brankáře!
5'
Leandro Barreiro si naběhl na dlouhý pas za islandskou obranu, dříve u míče byl brankář Rúnarsson, ten se ale s lucemburským útočníkem srazil a domácí se marně dožadují pokutového kopu!
3'
V úvodu zápasu se hraje převážně pod taktovkou hostů, ovšem jen ve středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujali Islanďané a je rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, Lucemburčané tedy v červené a Island v bílé.
1'
Trojice gruzínských rozhodčích přivedla fotbalisty na trávník zaplněného Stade de Luxembourg, Lucemburčané cítí historickou šanci a budou se snažit svým hráčům pomoct v cestě za dalšími důležitými body.

Lucembursko: Moris – Chanot, C. Martins, Mahmutović – M. Martins, Olesen, Barreiro, Da. Sinani, Pinto – Borges Sanches, Curci.
Náhradníci: Pereira Cardoso, Schon – Dardari, Bohnert, Carlson, Dzogovic, Gerson, Jans, Korac, Rupil, S. Thill, V. Thill.
Trenér: Luc Holtz

Island: Rúnarsson – Fridriksson, H. Magnússon, Pálsson, Finnsson – Haraldsson, Traustason, J. Gudmundsson – Thorsteinsson, Finnbogason, S. Magnússon.
Náhradníci: E. Ólafsson, Valdimarsson – M. Anderson, Ellertsson, Hermannsson, Hlynsson, Jóhannesson, Magnusson, Óskarsson, Sampsted, Thorarinsson.
Trenér: Age Hareide

Rozhodčí: Kikačejšvili – Elikašvili, Chigogidze.
Vzájemná bilance

Jedná se o teprve třetí soutěžní vzájemný zápas v historii, oba předchozí se přitom uskutečnily před třiceti lety, kdy v kvalifikaci na MS 1994 se v Lucembursko hrálo 1:1, na Islandu pak domácí zvítězili 1:0. Ta remíza byla vůbec jediným lucemburským bodem v celé kvalifikaci, Island tehdy obsadil třetí místo za Řeckem a Ruskem.

V listopadu 2009 si pak dnešní soupeři zahráli přípravný zápas, který skončil rovněž remízou 1:1.
Island

Naopak Island je v opačné pozici, neboť sice má pozitivní skóre 8:6, ovšem není mu to moc platné, neboť sice deklasoval Lichtenštejnsko 7:0, ovšem další tři zápasy prohrál a už by mu pomohl k postupu jen úplný zázrak.

Islanďané na úvod kvalifikace prohráli 0:3 v Bosně, pak sice došlo ke zmíněnému vysokému vítězství nad Lichtenštejnskem, ovšem v poslední reprezentační přestávce podlehli doma 1:2 Slovensku a 0:1 Portugalsku, což je dostalo na předposlední místo skupiny.

V nominaci chybí dva veteráni Birkir Bjarnason a Aron Gunnarsson, který vstřelil hattrick při zmíněné výhře v Lichtenštejnsku, ti mají dohromady 214 reprezentačních startů. Z nominace navíc kvůli zranění vypadl i obránce dánského Midtjyllandu Sverrir Ingi Ingason, jeden z klíčových mužů zadních řad.
Lucembursko

Lucembursko odehrálo dosavadní čtyři zápasy s celkovým skóre 4:6, ovšem všech šest branek inkasovalo v domácím souboji s Portugalskem, v ostatních třech zápasech zvládlo vždy udržet čisté konto.

Na Slovensku uhrálo bezbrankovou remízu, výhry 2:0 si pak připsalo v domácím souboji s Lichtenštejnskem a v Bosně.

Trenér Luc Holtz, který vede Lucembursko už dlouhých třináct let, má k dispozici takřka kompletní kádr, jedinou výraznější absencí je zkušený Gerson Rodrigues.
Hezký večer při sledování přenosu utkání skupiny J v boji o postup na mistrovství Evropy, Lucemburčané přivítají Island a bude to pro ně velmi důležitý zápas, neboť takřka senzačně se drží v boji o postup na závěrečný šampionát, oproti tomu Island už je takřka mimo hru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.