Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Anglie - 16. června 2023   20:45

0:4
(0:3)
Anglie
Anglie
8' Apap (vl.)  • 28' Alexander-Arnold   • 31' Kane   • 83' C. Wilson
Malta
Bonello – Apap, S. Borg (C), Z. Muscat – J. Mbong, B. Kristensen (60. N. Muscat), Guillaumier (46. Yankam), Teuma, Attard (87. Corbalan) – Nwoko (60. Satariano), Jones (77. Degabriele).
M. Grech, Debono – Camenzuli, K. Shaw, J. Grech, Dimech, J. Borg.
Pajač (CRO) – Pataki (CRO), Mihalj (CRO)
Ta'Qali National Stadium, Ta'Qali
Anglie
Pickford – Trippier, Maguire, Guéhi, L. Shaw (60. Mings) – Alexander-Arnold, Rice, Henderson (60. Rashford) – Saka (46. Foden), Kane (C) (60. C. Wilson), Maddison (70. Eze).
Ramsdale, Johnstone – K. Walker, Stones, Phillips, Grealish, Gallagher.

Je dobojováno. Anglie se dnes příliš nezapotila, soupeře k ničemu nepustila a dokráčela si k snadným bodům. I ve druhé půli jsme viděli převahu hostů, už s ale menším počtem šancí. Vypadalo to, že se ve druhé pětačtyřicetiminutovce fůlu nedočkáme, přišla ale 83. minuta, ve které po kontrole u videa proměnil Callum Wilson pokutový kop za Borgovu ruku a upravil na konečných 0:4. Malta je po této porážce poslední bez bodu, Anglie má po třech zápasech devět bodů a vládne skupině C.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 0:3. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:11.
90+3'
90+2'
Malé repete, tentokrát míč skončil u Bonella.
90+1'
Ještě jeden pokus Anglie o útok, akce po zemi skončila kousek před šestnáctkou.
90'
Malá domů na Pickforda, ten se tak po hodně dlouhé době potkal s míčem.
89'
Už se prakticky jen čeká na závěrečný hvizd, na trávníku se nám toho moc neděje.
88'
Ro rohu anglického celku hlavičkoval Wilson, prudký pokus ale poslal vedle Bonellovy branky.
87'
Střídání v týmu Malta:
ze hřiště odchází Cain Attard, přichází Juan Carlos Corbalan.
86'
Rashford hledal Fodena, ten byl ale dobře přikrytý. Ke střele se tak nedostal.
85'
Anglie kombinuje na levé straně, přihrávkami se snaží si najít prostor k brance.
85'
V další šanci se po rychlém průniku ocitl Eze, jeho střela z vápna ale byla zablokována.
84'
Dá se čekat, že zápas se za daného stavu bude už jen v poklidu dohrávat.
83'
Anglie právě vstřelila branku!
Tentokrát si penaltu nachystal CALLUM WILSON, i on při této situaci zachoval klid, gólmana poslal na opačnou stranu a v poklidu poslal míč do sítě – 0:4.
82'
Domáći samozřejmě s verdiktem nesouhlasili. Borgova ruka ale byla na videu průkazná.
81'
Ale pozor, hlavní sudí dostal pokyn od videa, ať si sám jde prohlédnout situaci a po krátké chvilce ukázal na penaltu!
80'
Fodenův centr byl sražen a skončil u Bonella. Hráč hostů ještě zkoušel reklamovat ruku ve vápně, u sudího s tím ale neměl šanci uspět.
80'
Yankam centroval z pravé strany do vápna, vše ale vyřešil pohotový obranný zákrok hlavou.
79'
Bonello přesunul hru svým výkopem na opačnou polovinu, Malta se po delší době dostává k útoku!
77'
ze hřiště odchází Jodi Felice Jones, přichází Jurgen Degabriele.
75'
Ačkoliv Anglie i nadále pokračuje v územní převaze, tak na Bonella teď nejde vůbec nic. Akce hostů končí na hranici vápna.
73'
Centr od rohového praporku skončil u Maguireho, ten však hlavičkoval z mírného záklonu a míč šel vzhůru.
73'
Roh pro Anglii, Rashfordův průnik levou stranou zastavil Apap.
71'
Satariano se dostal do presu dvou hráčů a o míč poměrně hravě přišel.
70'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Eberechi Eze.
68'
Na trávníku leží domácí Steve Borg a ukazuje, že má problém s levou nohou.
67'
Rychlý průnik hostů na levou stranu, ve vápně si zpracovával Wilson, ale míč opřel jen o stínícího obránce.
65'
Nevyšlo to ani Rashfordovi, jeho pas směrem kupředu jen prolétl prostorem.
64'
Střídající hráči se ještě nedokázali významně zapojit do hry, je v tom hodně nepřesností.
62'
Tempo teď lehce upadlo, sledujeme teď nezáživnou podívanou ve středu hrací plochy.
60'
ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Alexander Satariano.
60'
ze hřiště odchází Bjorn Kristensen, přichází Nikolai Muscat.
60'
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Callum Wilson.
60'
ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Tyrone Mings.
60'
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Marcus Rashford.
59'
Kane touží po gólu ze hry, ale zatím mu není přáno. Nyní sice jemným obloučkem přehodil gólmana, nicméně míč skončil těsně vedle levé tyče.
57'
Nyní se Kane cpal do zakončení, na malém vápně ovšem nedokázal přeskočit Zacha Muscata.
56'
Kane v další akci, centr na levou stranu mu ale nevyšel, míč skončil u obrany domácích.
54'
Sražený nákop před branku Malty, domácí si ale míče moc dlouho neužili.
53'
Maddison se po kličkách dostal do zakončení, u toho ale zároveň fauloval Apapa.
51'
I ve druhé půli pokračuje převaha hostujícího celku, Malta se zuby nehty brání.
49'
A je tu o první žlutá karta zápasu. Nebylo to za faul na Kanea, sudí se však vrátil k jednomu zákroku na začátku akce a potrestán byl domácí Bjorn Kristensen.
49'
Kane se nedostal levou stranou k tomu, aby zakončil, nebo našel Fodena, byl na něj ale pískán faul.
47'
Alexander-Arnold vyslal šajtli na Maddisona. Myšlenka to byla dobrá, provedení už horší, míč skončil mimo hrací plochu.
46'
ze hřiště odchází Matthew Guillaumier, přichází Yannick Yankam.
46'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Phil Foden.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první půle a dá se říci, že je rozhodnuto. Anglie už od úvodu byla jasně lepším týmem, kombinovala a na první gól čekala jen do osmé minuty, kdy si po centru Alexandera-Arnolda srazil míč do vlastní branky Ferdinando Apap. Angličané pak pokračovali v tlaku, dlouho ale naráželi na obětavě bránící soupeře. Jenže mezi 28. a 31. minutou domácí hned dvakrát inkasovali, když se nejprve parádní ranou z dálky trefil Trent Alexander-Arnold a poté proměnil penaltu po faulu na svou osobu Harry Kane. Po fotbalu na jednu branku se tak do šaten odešlo za stavu 0:3.
45+1'
45+1'
Středem viděl trochu prostoru Saka, přiblížil se vápnu a svou ranou donutil jít Bonella na zem a zakročit.
43'
Další snahy Angličanů se probít do vápna po zemi, naráží to ale na až silně zahuštěnou obranu, stojící na hranici šestnáctky.
41'
Kane se snažil prostrčit míč narážečkou na Alexandera-Arnolda, jenže jej u toho zastavil pohotovým zákrokem Zach Muscat.
40'
Akce přehuštěným středem skončila faulem Apapa, Anglie pokračuje rozehrávkou nakrátko.
39'
Už jsou ale síly na trávníku zase vyrovnané, střídání tak trenér Anglie nebude muset využít.
38'
Bukayo Saka odkulhal mimo hrací plochu, kde bude pokračovat jeho ošetřování. Anglie tak zatím hraje v deseti.
37'
Saka ale stále leží na trávníku a je ošetřován. Zatím se mu na nohy nechce a je možné, že se bude i střídat.
36'
Kane jesličkami vysunoval Saku, toho ve vápně zastavil Z. Muscat, dle sudího to ale bylo čisté.
35'
Maltě nelze upřít snaha o bojovnost, akce ale v drtivé většině končí u půlící čáry.
33'
Hosté hrají ve velkém klidu a pohodě a byla tu další nebezpečná situace. Na pas do vápna si nabíhal Saka, bylo to na něj ale až moc prudké.
31'
Penaltu si připravil sám faulovaný HARRY KANE, soustředil se, počkal si na gólmanův pohyb a pak svou střelu poslal doprostřed branky. Během krátké chvíle tak přichází další úder Anglie a je to 0:3.
30'
Penalta pro Anglii! Po povedené kombinaci se do střelecké pozice dral Kane, byl ale sražen Guillaimierem a tady nebylo o čem přemýšlet!
28'
A už je to o dvě branky. Angličané se vydali do rychlého útoku, Kane ještě neprošel a jeho snaha byla sražena obranou, jenže přímo k nohám TRENTA ALEXANDERA-ARNOLDA a ten z dálky překonal Bonella parádní umístěnou ranou – 0:2.
27'
A zase trochu útlumu na hrací ploše, výsledkem jsou kombinace převážně na půlce.
25'
Obranný zákrok Rice kousek od vlastní šestnáctky byl sice tvrdý, ale dle sudího v rámci pravidel.
23'
Přímý kop si nachystal faulovaný Maddison, ranou sice překonal zeď, namířil však přesně do míst, kde byl připravený Bonello.
22'
Faul na Maddisona, provinil se Apap a tohle už bude docela zajímavý přímý kop.
21'
Na pravé straně se uvolnil Alexander-Arnold, hledal Saku, jenže ten jeho přihrávku přeběhl a bylo po nadějně se rozvíjející akci.
20'
Luke Shaw se chystá vhazovat na útočné polovině, hráči ale stojí a tak nemá komu...
18'
Nyní se na ni dostal Kyrian Nwoko, jenže v souboji o míč se dopustil útočného faulu.
17'
Není to zatím úplně strhující zápas, Anglie hraje to, co potřebuje, vůbec nepouští soupeře na svou polovinu.
15'
Shaw se snažil prostrčit prudkou přihrávku za obranu Malty, ta to však dobře přečetla a akci přerušila.
13'
Z dálky napřáhl ke střele Bukayo Saka, jeho rána však prolétla vysoko nad brankou.
12'
Začíná z toho být fotbal na jednu stranu, Malta si pouze hlídá prostor před vlastním vápnem.
10'
Anglie opět v útoku, v tuto chvíli však výpad skončil ještě velký kus před pokutovým územím.
8'
Ale najednou je tu gól hostů! Na pravé straně si skvěle pohlídal ofsajdovou linii Alexander-Arnold, opět centroval do vápna na Kanea, foho sice dobře pohlídal FWERDINANDO APAP, k zakončení jej nepustil, ale sám si u toho srazil míč do vlastní sítě – 0:1!
8'
Zatím je to hodně opatrný úvod zápasu. Anglie je dle očekávání o něco aktivnější, obrana domácích ale pracuje výborně.
7'
První průnik i domácího celku, tohle ale skončilo u hranice vápna a Pickfordovi stačilo vše jen jistit vyběhnutím.
6'
Samotný roh nebezpečný nebyl, ale akce ještě malou chvíli pokračovala, zleva střílel Kane a donutil Bonella poprvé zasahovat.
6'
Alexander-Arnold se prokličkoval pravou stranou k centru na Kanea, domácí museli odhlavičkovat na rohový kop.
5'
Dlouhý nákop předvedl hostující Luke Shaw, obrana Malty odvrátila na autové vhazování.
4'
Přes gólmana Bonella se snažila Malta prokombinovat pravou stranou, bylo to ale přerušeno dobrým přistoupením a bude se pouze vhazovat.
3'
Nedovolený zákrok na Maddisona, Anglie bude rozehrávat první standardní situaci.
2'
Hráči Anglie drží míč, ale zatím pouze kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
1'

Malta: Bonello – Apap, S. Borg (C), Z. Muscat – J. Mbong, B. Kristensen, Guillaumier, Teuma, Attard – Nwoko, Jones.
Náhradníci: M. Grech, Debono – Camenzuli, K. Shaw, J. Grech, Satariano, Corbalan, N. Muscat, Degabriele, Yankam, Dimech, J. Borg.
Trenér: Michele Marcolini

Anglie: Pickford – Trippier, Maguire, Guéhi, L. Shaw – Alexander-Arnold, Rice, Henderson – Saka, Kane (C), Maddison.
Náhradníci: Ramsdale, Johnstone – K. Walker, Stones, Phillips, Grealish, Mings, Rashford, Gallagher, Foden, Eze, C. Wilson.
Trenér: Gareth Southgate

Rozhodčí: Pajač (CRO) – Pataki (CRO), Mihalj (CRO).
Oba celky jsou již na hrací ploše, máme za sebou i hymny, zápas může začít.
Zápas na Ta'Qali National Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Igor Pajač, kterému budou na pomezí asistovat Goran Ptaki a Ivan Mihalj. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Patrik Kolarić a u videa budou Duje Strukan a Fran Jović. Všichni pánové jsou z Chorvatska.
Malta

Národní tým Malty je po dvou odehraných zápasech na posledním místě bez bodu, když nejprve prohrál na trávníku Severní Makedonie, kde gól Yankama na body nestačil a zápas skončil 1:2 a poté doma nestačil na favorizovanou Itálii. Té k bodům stačily góly Rateguiho a Pessiny a výsledek 2:0. A ani dnes nebude Malta favoritem.

Anglie

Zástupce ostrovního fotbalu je naopak po dvou odehraných duelech stoprocentní. V prvním kole byl úspěšný v Itálii, kde se Rice a Kane zasloužili o výhru 2:1 a poté doma udolal i Ukrajinu po výsledku 2:0. O branky se v tomto duelu postarali Kane a Saka. Anglie tak svou skupinu zahájila velice dobře a položila základ k případnému postu na šampionát v Německu.
Dobrý večer u kvalifikačního utkání na EURO 2024. Společně se podíváme na utkání skupiny C mezi týmy Malty a Anglie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.