Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Slovensko - 13. října 2023   20:45

Portugalsko
Portugalsko
18' Ramos (B. Fernandes) • 29' Ronaldo  • 72' Ronaldo (B. Fernandes)
3:2
(2:0)
Slovensko
Slovensko
69' Hancko  (Bénes) • 80' Lobotka  (Duda)
Portugalsko
Costa – Dalot, Dias, Ant. Silva, Cancelo – B. Fernandes, Palhinha (86. Otávio), B. Silva (86. R. Neves) – Ronaldo (C), Ramos (86. Jota), Leão (65. Félix).
Patrício, Sá – Inácio, Neto, Danilo, Vitinha, Semedo.
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. Řecko)
Slovensko
Dúbravka – Pekarík (76. Tomič), Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka (46. Bénes), Lobotka, Duda – Schranz (86. Ďuriš), Boženík (65. Polievka), Mak (46. Suslov).
Ravas, Rodák – De Marco, Hrošovský, Gyömbér, Šatka.

Portugalsko si dnešní výhrou definitivně zajistilo postup na mistrovství Evropy, Slovensko má na druhém místě náskok dvou bodů na Lucembursko, na jehož půdě se představí v důležitém pondělním zápase.
Portugalci i posedmé v kvalifikaci vítězí, byť nakonec se na výhru 3:2 nad Slovenskem zapotili mnohem více, než to o přestávce vypadalo.

V prvním poločase totiž měli naprosto drtivou převahu a jen Martin Dúbravka držel Slováky za stavu 0:2 ve hře.

Po změně stran pak Slováci vyrovnali hru a dvakrát dokonce dokázali skórovat, když na rozdíl jedné branky postupně snižovali Dávid Hancko a Stanislav Lobotka. Za Portugalce dvakrát skóroval Cristiano Ronaldo, první branku zápasu pak zaznamenal Goncalo Ramos.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:11.
90+5'
90+5'
Bruno Fernandes skvělou lobovanou přihrávkou ještě vyzval do jedné šance Dioga Jotu, tomu ale střela vůbec nesedla a dokutálela se mnoho metrů vedle branky.
90+4'
Na slovenské střídačce dostává žlutou kartu Norbert Gyömber.
90+2'
Diogo Jota potáhl míč pokutovým územím, pak znovu nechal vyniknout Martina Dúbravku!
90+1'
Rozhodčí Sidiropoulos oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Martin Dúbravka vytáhl další dva skvělé zákroky proti Joau Felixovi i Diogovi Jotovi!
88'
Po Dalotově faulu u postranní čáry Slováci rychle rozehráli míč z klidu.
86'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Dávid Ďuriš.
86'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Diogo Jota.
86'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Rúben Neves.
86'
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Paulo Otávio.
86'
Tomáš Suslov fauloval rozběhnutého Cristiana Ronalda jen za cenu žluté karty.
85'
Slováci nadále hýří aktivitou a usadili se na útočné polovině, teď budou vhazovat.
83'
Na trávník vběhl jeden z portugalských příznivců a vyfotil se s Cristianem Ronaldem, což vyvolalo úsměv na tváří trenéra slovenských fotbalistů Francesca Calzony i velký aplaus publika.
82'
Cristiano Ronaldo se rozběhl vstříc pokutovému území Slováků, k brance jej dobrým počínáním nepustil Denis Vavro.
80'
Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci znovu udeřili z obrovské dálky, když tentokrát napřáhl STANISLAV LOBOTKA a jeho rána zapadla přesně k tyči Costovy branky!
79'
Do odraženého míče se teď opřel Joao Felix, jeho rána prosvištěla výrazně vedle slovenské branky.
79'
Rohový kop Bruna Fernandese odvrátil Dávid Hancko.
78'
Bruno Fernandes prudce pálil ze střední vzdálenosti, mířil ale přímo doprostřed branky, Dúbravky tento projektil vyrazil na rohový kop.
77'
Milan Škriniar musel být ošetřen, slovenský kapitán ale bude v pořádku.
76'
ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Michal Tomič.
76'
Na opačné straně Portugalci zazdili brejk pěti hráčů proti dvěma, Milan Škriniar vystihl domácí přihrávku, pak byl faulován Palhinhou za žlutou kartu.
75'
Slováci zaútočili do otevřenější portugalské obrany, Lászlo Bénes ale nedokázal procedit svoji přihrávku před branku přes Antonia Silvu.
73'
Postavení Ronalda v momentu Fernandesovy přihrávky bylo hraniční, branka je ale od videa potvrzena.
72'
Portugalsko právě vstřelilo branku! Portugalci znovu odskakují na rozdíl dvou branek! Přihrávku Bruna Fernandese napříč pokutovým územím zblízka uklidil do sítě CRISTIANO RONALDO!
69'
Slovensko právě vstřelilo branku! Portugalci poprvé v kvalifikaci inkasují! DÁVID HANCKO měl obrovské množství prostoru, z nějakých pětadvaceti metrů vystřelil a Antonio Silva jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře Dioga Costy!
67'
Cristiano Ronaldo se z pravého křídla marně snažil prokličkovat před Martina Dúbravku.
65'
ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Róbert Polievka.
65'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází João Félix.
64'
Schranzův centr byl příliš vysoký pro Boženíka a krátký pro Suslova.
64'
Slováci se až v pěti hráčích snaží napadat portugalskou rozehrávku hluboko na domácí polovině.
62'
Dávid Hancko si našel střeleckou pozici u rohu pokutového území, jeho přízemní střelu si Diogo Costa pohlídal.
61'
Ondrej Duda dostává žlutou kartu za simulování před pokutovým územím Portugalců.
59'
Po nepříjemném zákroku zůstal u postranní čáry ležet na trávníku Joao Palhinha, mezitím je déšť v Portu stále prudší a prudší.
58'
Po standardní situaci střílel Suslov znovu nepřesně.
57'
Bruno Fernandes si zároveň prohlíží žlutou kartu.
57'
Tomáš Suslov byl při průniku útočnou polovinou faulován Brunem Fernandesem, byť se jednalo o přísný verdikt řeckého arbitra.
56'
Hanckův přetažený centr s přehledem stáhl ze vzduchu Diogo Costa.
55'
Slováci nakonec měli možnost dvou rohů, po tom druhém se do odraženého míče opřel Tomáš Suslov, ovšem mířil výrazně vedle branky. Jednalo se o vůbec první střelecký pokus Slováků v zápase.
54'
Tomáš Suslov měl na levém křídle dostatek prostoru k centru, ten byl sražen na vůbec první slovenský rohový kop, Portugalci už jich měli deset.
52'
Po dalším nakrátko rozehraném rohu centroval Rafael Leao, Bruno Fernandes v tísni hlavičkoval výrazně mimo, byť se pak marně dožadoval dalšího rohového kopu.
51'
Nakrátko rozehraný roh teď Portugalcům vůbec nevyšel, Joao Cancelo ale krátce po ztrátě míče dokázal hrací předmět vybojovat zpět.
51'
Goncalo Ramos hledal před brankou Bruna Fernandese, před ním stačil odkopnout míč Denis Vavro.
50'
Od praporku centroval Bruno Fernandes, z předbrankového prostoru odhlavičkoval míč Peter Pekarík.
49'
Ronaldo u rohu pokutového území poslal míč do běhu Bernardu Silvovi, jeho centr je sražen na rohový kop.
48'
Dudovu přihrávku podél postranní čáry se Bénes pokusil prodloužit na Schranze, ten byl pokryt Diogem Dalotem.
46'
ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Tomáš Suslov.
46'
ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází László Bénes.
46'
Slováci dvakrát střídají, do hry zasáhnou Tomáš Suslov a Lászlo Bénes, na trávník už se nevrátili Juraj Kucka s Róbertem Makem.
Portugalci po prvním poločase vedou nad Slovenskem 2:0 díky brankám Goncala Ramose a Cristiana Ronalda, ten zvyšoval z pokutového kopu. Nutno dodat, že Portugalci měli v prvním poločase neuvěřitelnou převahu a ohromné množství šancí, Slováky ale při přívětivém výsledku drží skvělý Martin Dúbravka a obrovská porce štěstí.

Také Slováci jednou výrazně zahrozili, když si ještě za bezbrankového stavu Hanckův centr srazil Antonio Silva na tyč vlastní branky.
45+1'
45+1'
Tak ještě jedna velká šance! Po centru Joaa Cancela zastříhal nůžkami Cristiano Ronaldo a těsně přestřelil Dúbravkovu branku!
45'
Rozhodčí Anastasios Sidiropoulos k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
43'
Portugalci si přihrávají ve středu hřiště a znovu hledají cestu před slovenskou branku.
41'
Portugalci měli hned dva rohy v rychlém sledu, tentokrát ale Dúbravkovu branku neohrozili.
40'
Po sražené střele Bruna Fernandese budou Portugalci zahrávat další rohový kop.
39'
Další neuvěřitelná tutovka! V závěru výborné domácí souhry byl před Dúbravkou volný Bernardo Silva, Dúbravka skvělým zákrokem vyrazil jeho střelu před sebe, kde Cristiano Ronaldo mohl zakončovat do odkryté branky, kterou trestuhodně minul!
37'
A další velká šance favorita zápasu! Goncalo Ramos se z pravé strany pokutového území dostal před Dúbravku, ten ale pokryl snahu o obstřel!
36'
Píská se o chvíli později, kdy byl na levém křídle podražen Boženíkův jmenovec Mak.
35'
Antonio Silva na hranici vlastního pokutového území velmi nebezpečně naskočil na Róberta Boženíka, faul se nepíská.
33'
Slováci se na chvíli podívali na soupeřovu polovinu, jejich snaha ale skončila nepřesnou přihrávkou Juraje Kucky.
31'
Pekarík u postranní čáry podrazil Rafaela Leaa a prohlíží si první žlutou kartu zápasu.
29'
Portugalsko právě vstřelilo branku! Míč si na penaltový bod postavil samozřejmě CRISTIANO RONALDO a s obrovským přehledem jej poslal do protipohybu Martina Dúbravky!
28'
Centr Rafaela Leaa Denis Vavro srazil rukou a rozhodčí Sidiropoulos bez váhání nařizuje pokutový kop!
28'
Penalta pro Portugalsko!
27'
Rohové kopy na straně Portugalců přibývají rychlým tempem, pátý k ničemu nevedl.
26'
Joao Cancelo se parádní zasekávačkou uvolnil na pravém křídle a perfektním centrem připravil naprostou tutovku pro Bruna Fernandese, ten hlavičkoval do Dúbravkova protipohybu, brankář Newcastlu ale naprosto neuvěřitelným zákrokem dokázal hlavičku svého nedávného spoluhráče z Manchesteru United, kde byl na hostování, zlikvidovat!
23'
Portugalci zahrávali svůj již čtvrtý rohový kop, po něm se nejdříve do akrobatického zakončení netrefil Rúben Dias, pak Bernardo Silva zpoza „šestnáctky“ branku výrazně minul.
22'
Leaův nepovedený pas před branku odkopl do zámezí Denis Vavro, domácí pak rychle vhodili míč zpět do hry.
20'
Po Pekaríkově centru se do vzduchu zavěsil Boženík, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku, navíc mu je máván půlmetrový ofsajd.
18'
Portugalsko právě vstřelilo branku! Portugalci se ujímají vedení! Bruno Fernandes si u pokutového území našel prostor k centru, posadil míč na hlavu GONCALA RAMOSE, jenž pokořil Martina Dúbravku!
16'
Na opačné straně mířil do brejku Cristiano Ronaldo, proti němu ale skvěle zasáhl Milan Škriniar.
15'
Teď výrazně zahrozili Slováci! Dávid Hancko se uvolnil na levém křídle a přihrál před branku, kde si před Boženíkem Antonio Silva srazil míč na tyč vlastní branky!
15'
Po rohovém kopu se u vzdálenější tyče protlačil do zakončení Rafael Leao, zblízka si ale nepřišel na Dúbravku!
14'
Bruno Fernandes zpoza pokutového území napřáhl k parádní ráně, kterou Martin Dúbravka skvělým skokem dokázal vytáhnout nad břevno!
13'
Další autové vhazování Pekaríka, řecký rozhodčí jej popohání, aby zbytečně nezdržoval.
11'
Peter Pekarík v blízkosti laviček vybojoval autové vhazování pro Slováky.
10'
Úvod zápasu se hraje za prudkého deště, který může děj zápasu výrazně ovlivnit.
8'
Portugalci vytvořili obrovskou skrumáž v těsné blízkosti slovenské branky, snad čtyři střely zblízka byly zablokovány, Slováci ale tuto dramatickou situaci přežili i díky portugalskému ofsajdu, jenž je zpětně máván.
7'
Na Fernandesův centr si u přední tyče naskakoval Ronaldo, k míči se ale neprotlačil.
7'
Po nakrátko rozehraném rohu Joao Cancelo záhy vybojoval další.
6'
Po Kuckově ztrátě míče Portugalci zaútočili do otevřenější slovenské obrany, Ronaldova střela zpoza pokutového území byla sražena na rohový kop.
5'
Portugalci přišli o míč až nepřesnou přihrávkou Rafaela Leaa, za pískotu obecenstva je u balónu Martin Dúbravka.
3'
Podle očekávání mají v úvodu zápasu výraznou územní převahu Portugalci, převážně ale drží míč na vlastní polovině.
1'
Už po osmnácti sekundách se poprvé tlačil do zakončení Cristiano Ronaldo, ovšem v tísni nedokázal kvalitně vystřelit, navíc byl přistižen v postavení mimo hru.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tradiční červeno-zelené kombinaci hrající Portugalci, Slováci oblékli bílou sadu.
1'
Jsou za námi státní hymny a blíží se zahajovací výkop ostře sledovaného utkání.
Před zápasem je oceněn Cristiano Ronaldo, portugalská legenda jako první ve fotbalové historii dosáhla obrovského milníku, dvoustého mezinárodního zápasu.

Portugalsko: Costa – Dalot, Dias, Ant. Silva, Cancelo – B. Fernandes, Palhinha, B. Silva – Ronaldo (C), Ramos, Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Jota, Inácio, Félix, Neto, J. Neves, R. Neves, Otávio, Danilo, Vitinha, Semedo.
Trenér: Roberto Martínez

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Boženík, Mak.
Náhradníci: Ravas, Rodák – Bénes, De Marco, Ďuriš, Holly, Hrošovský, Gyömbér, Polievka, Tomič, Suslov, Šatka.
Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. Řecko).
Slovensko

Slováci by dnes rádi udělali klíčový krok k postupu na mistrovství Evropy, které se uskuteční v létě v Německu, když jsou zatím na postupovém druhém místě s náskokem tří bodů na třetí Lucembursko, které je jejich jediným reálným soupeřem v boji o druhé postupové místo.

Čtvrtá Bosna s pátým Islandem totiž čtyři kola před koncem ztrácejí na Slováky sedm bodů, oba týmy navíc ještě čeká zápas s naprosto dominantním Portugalskem.

Slovensko v dnešním zápase figuruje v roli velkého outsidera, navíc se v pondělí v naprosto zásadním zápase představí v Lucembursku a je tak otázkou, jak italský trenér Francesco Calzona postaví dnešní sestavu, zda-li bude spoléhat na bodový zisk z Porta, nebo nechá klíčové hráče spíše odpočívat. Už je jisté, že hrát nebude sparťan Lukáš Haraslín, jenž se zranil v posledním ligovém zápase před reprezentačním srazem.
Portugalsko

Pokud se něco dá nazvat dominancí, tak jsou to výkony Portugalska v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Portugalci totiž vyhráli všech šest dosavadních zápasů s impozantním skóre 24:0, navíc v případě své dnešní výhry a neprohry Islandu s Lucemburskem budou slavit postup na šampiónát už tři kola před koncem.

V domácím prostředí Portugalsko pochopitelně rovněž totálně dominuje, neboť postupně zdolalo Lichtenštejnsko 4:0, Bosnu a Hercegovinu 3:0 a naposledy pak Lucembursko potupně 9:0.

Nejlepšími portugalskými střelci v kvalifikaci jsou Cristiano Ronaldo s pěti brankami, Bruno Fernandes se čtyřmi a Bernardo Silva se třemi. Bruno Fernandes navíc přidal pět asistencí, Bernardo Silva tři.
Hezký večer při sledování přenosu utkání dvou nejlepších týmů skupiny J, na stadiónu Estadio do Dragao v Portu se domácí Portugalci utkají se Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.