Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Bosna - 26. března 2023   20:45

Slovensko
Slovensko
13' Mak (Lobotka) • 40' Haraslín
2:0
(2:0)
Bosna
Bosna
Slovensko
Dúbravka – Hancko, Gyömbér, Vavro, Pekarík – Duda (69. Bénes), Lobotka (90+1. Hrošovský), Kucka – Haraslín (90+2. Bero), Polievka (69. Zreľák), Mak (58. Suslov).
Rodák, Ravas – De Marco, Jirka, Strelec, Šatka, Tomič.
Di Bello – Peretti, Bresmes (ITA)
Tehelné pole (Bratislava)
6 052 diváků
Bosna
Šehić – Saničanin, Miličević (46. Cimirot), Ahmedhodžić – Gazibegović, Krunić, Tahirović (74. Stevanović), Hadžiahmetović (63. Prcić), Dedić – Demirović, Prevljak (63. Džeko).
Pirić, Vasilj – Duljević, Gojak, Hadžikadunić, Kovačević, Kodro, Bilbija.

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Vy se těšte na další živé přenosy na Onlajnech. Už v noci vás čeká kanadskoamerická NHL a zítra bych doporučil extraligový play off duel mezi Vítkovicemi a Brnem. Mějte krásnou noc a vstupte do nového týdne správnou nohou.
Dnešní utkání sledovalo přímo na stadióně 6 052 diváků.
Slováci zvládli důležitý duel proti soupeři, který má také ambice postoupit na závěrečný turnaj. Byli dominantní, hráli lépe, kombinovali, ale především bojovali. Byl to skoro až heroický výkon. Mně osobně se velmi líbil a určitě tak domácí odčinili čtvrteční utkání proti Lucembursku. Lobotka byl motor celého týmu, skvěle zahráli Haraslín i Hancko, a tak bych mohl pokračovat, například zkušený a starý Kucka bojoval jako lev.

Zápas se vyvíjel pro Slováky od začátku příznivě, pomohl jim první gól, uklidnili se a přidali druhý, potom už hráli jen oni. Bosna byla skoro vymazaná ze hřiště.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:14.
90+5'
90+4'
Tehelné pole spokojeně tleská.
90+4'
Zrelák to ještě zkusí. Míč v autu.
90+3'
Bosňané nedokázali reagovat na Slováky celý zápas a nyní jsou na tom stále stejně.
90+3'
Slováci utkání dohrávají, to je exhibice.
90+2'
Hosté centrovali do vápna, míč tam skákal jak na ohni ale nikdo ho nebyl schopen poslat do sítě.
90+2'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Matúš Bero.
90+1'
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Patrik Hrošovský.
90+1'
Haraslín takticky fauluje.
90'
Lobotka chytře oslovil Zreláka, míč však skočil a ten odkopl Šehič.
90'
Prcič, ale Haraslín ho nenechal zpracovat.
89'
Na míči Bosna.
89'
Pekarík nešetřil krokem a získal míč jdoucí jeho směrem.
88'
Zreláka našel kolmicí spoluhráč, Zrelák ovem v koncovce selhal.
87'
Zisk balónu ve středu pole.
86'
Domácí to přenesli krásně na Suslova, ten si kulatý nesmysl popotáhl do strany a zkoušel pálit, míč zblokován.
86'
Suslov, Zrelák, akce neměla dlouhého trvání.
85'
Roh pro Slováky. Na bližší tyč, tam byla Hancko, na branku míč nedostal.
85'
Suslov dostal nabito, ale míč mu odskočil a nemohl tak zakončit pěknou situaci.
84'
Haraslín faulován při úniku.
83'
Bosna ještě vystrkuje růžky, snaží ze sebe dostat poslední zbytky sil.
82'
Benés se zodpovědně vrátil a obral soupeře.
81'
A nyní už se dá hovořit o vítězství domácích. Dopadne to opravdu tak?
80'
Pekarík vyslal míč do oběhu z autu, zopakuje si svůj počin.
79'
Slováci si zadělali na potíže a míč má superhvězda Džeko, toho ale domácí nenechali vystřelit a potvrdili tak svůj nadstandardní, no spíše výtečný výkon směrem dozadu, i dopředu.
78'
Hancko opět na kolegu Haraslína, ten oslovil Benése. Akce nedokončena.
77'
Prcič, Stevanovič, akci zabrzdil vracející se Hancko.
76'
Suslov na konci povedené akce, která začala na levé straně pokutového území, následovaly dvě přihrávky, Suslov pak netrefil prázdnou branku! Obrovská škoda, mohlo být hotovo.
75'
Haraslína soupeř nepustil do útoku.
74'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Miroslav Stevanović.
74'
Džeko si příliš nezahrál oránci k němu přispěchali a Vavro ho odzbrojil.
73'
Pekarík otestoval Šehiče ze střední vzdálenosti a byla z toho nádherná střela! Šehič si však poradil a míč vrazil do bezpečných pozic.
72'
Zrelák napadá Saničanina, neúspěšně, ale alespoň mu to ztížil.
71'
Haraslín inkasoval nepříjemný úder, ale obejde se bez ošetření.
71'
Slováci pomalu, ale jistě míří za třemi body.
70'
Prcič jen na hlavičku Hancka, ten zakopává daleko od branky.
70'
Gyömbér odvrátil jen do autu, následovat bude roh.
69'
Jenže hosté nečekali a hned chtěli udeřit, byli zastaveni při přechodu.
69'
ze hřiště odchází Róbert Polievka, přichází Adam Zreľák.
69'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází László Bénes.
68'
Bosna si párkrát vyměnila kulatý předmět, pak ale nedovedla kombinovat a míč ztratila.
67'
Slováci drží vysoký standard svého dnešního výkonu.
66'
Výborně načasovaný centr, hlavička, velká šance! Dúbravka se jen ohlédl. Bosna minula branku.
66'
Dobrá hlavička Slováků, prodloužila míč do lepší pozice.
65'
Balkánci si kombinují na vlastní půlce.
64'
Hancko na Pekaríka, vyměnili si pozice, předtím vždy přenášel balón Pekarík.
63'
Bosňané to zkouší po levém křídle, dobrý míč do vápna, nicméně Dúbravka připravený.
63'
ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Sanjin Prcić.
63'
ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Edin Džeko.
62'
Pozor na Bosnu! Demirovič střílí, ale vedle.
61'
Další přenesení hry na Hancka, poté Haraslín, rýsovala se obrovská šance, nebyla ovšem dotažena.
60'
Dúbravka pošle míč zpět do hry.
60'
Slovensko se musí bránit, to je v tomto měření sil dosti neobvyklé, nezvyklé.
59'
Hosté útočí zprava, skvěle odvráceno.
58'
Kucka si chtěl šikovně prohodit míč ezi obránci, udělal to pěkně, efektně, ale ne efektivně, míč neprošel.
58'
Pekarík zastavil čistě procházejícího útočníka Bosny.
58'
ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Tomáš Suslov.
57'
Domácí stále na míči, hrají opravdu perfektní zápas.
56'
Přenesení hry na Hancka a Haraslína, ten to zkusil z dálky, mířil nad branku.
56'
Duda faulován na polovině hřiště.
56'
Bosna se snaží více napadat, zatím to nemá účinek.
55'
Hadzibegovič na Ahmedhodžiče, Bosna v kombinaci selhala.
54'
Další roh pro hosty. Odvráceno na přední tyči.
53'
Slováci přihrávali mezi obránci trochu pod tlakem a přišli o míč, bude se vhazovat aut. Bosna pošle míč do hry.
53'
Aktivní Krunič se daleko nedostal, byl připraven o míč.
52'
Roh pro Bosnu, odvrácen mimo.
51'
Gyömbér s Dúbravkou zvládli defenzivní práci, museli spolupracovat. Krunič totiž šel neohroženě na jejich branku.
51'
Kucka, Mak, ale nezvládl driblink ve vysoké rychlosti.
50'
Bosna se ubránila, na jejich hře je vidět trochu větší spěch, vědí, že dohání dvougólovou ztrátu.
49'
Pekarík valí útok po pravé straně, vybojoval roh.
49'
Slováci začali tak, jako skončili první poločas. To je velmi důležité.
48'
Kucka, Duda, Mak a Slováci jsou v dobré pozici, centr ale ten shrábl Šehič.
47'
Dúbravka vychytal Prevljaka, jeho střela však neměla razanci, Prevljak střílel z hranice vápna.
47'
Hosté chtějí hrát s balónem na kopačkách, uvidíme, zda jim tento záměr vyjde.
46'
Jednoduše přišla o míč, Dúbravka pomáhá obraně, Slováci táhnou útok po levé straně. Nedotaženo.
46'
S míčem na kopačkách Bosna.
46'
ze hřiště odchází Hrvoje Miličević, přichází Gojko Cimirot.
46'
Zůstanťe u obrazovek, za chvíli začíná druhý poločas!
Slováci vedou po první půli 2:0. Na hřišti bylo jen jedno mužstvo! Naši bratři a východní sousedé se vrhli do utkání jako lvi, dali první gól, byli aktivní, bojovali, prali se a měli převahu. Poté přidali na konci poločasu druhý gól a vedou naprosto zaslouženě. Skvělé výkony předvádí celé Slovensko. Podobnost se zápasem s Lucemburskem žádná.

O góly se postarali Mak a Haraslín.
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
45+1'
45+1'
Pokus o kolmici a pak o ještě jednu, ale Kucka zasáhl, sebral míč a nenechal soupeře vůbec hrát.
44'
Balkánci jakoby na hřišti ani nebyli jsou jasně horším týmem, Slováci hrají s týmovým duchem, s maximální bojovností. Zastupují se. Prostě předvádí úplně něco jiného než proti Lucembursku v prvním duelu Kvalifikace na ME 2024.
43'
Šehič běžel zachránit celou Bosnu!!! Obránce mu poslal nepochopitelnou příhru směrem do branky. Šehič míč doběhl a odkopl pryč.
43'
Duda, Hancko, a z tribun zní hukot po každé povedené přihrávce.
40'
Slovensko právě vstřelilo branku! Autorem branky je LUKÁŠ HARASLÍN. Sparťanský fotbalista dostal skvělou přihrávku, vůbec celá kombinace, která začala na levé straně byla povedená, Haraslín se pak obtočil kolem beka a pálil přesně k pravé tyči po zemi, k té vzdálenější.
40'
Co Bosna, odpoví na počínání Slováků? Nikoliv, Lobotka výtečným zákrokem seral soupeři míč.
39'
Haraslín dlouhým balónem vyhledal Kucku, tomu míč kydl na nohu, avšak nedokázal ho dostat do branky.
38'
Slováci hrají výborně, pomáhají si, zdvojují, všichni do obrany, všichni do útoku, prostě paráda.
37'
Krunič neudržel nervy a strčil do Hancka, ale sudí to neviděl a hráče tak nepotrestal. Pitom to na kartu určitě bylo.
36'
Kucka, Polievka a Slováci skvěle odebrali balón, následně šli dopředu, Mak hledal někoho v pokutovém území, nenašel.
35'
Balkánci zaskočeni a rozehrávka jim moc nejde.
34'
Alováci hrají parádně, nepouštějí Bosnu do ničeho nebezpečného, jelikož jsou pořád aktivní a útočí, tím pádem se soupeř nemůže dostat ke svému ofenzivnímu rejdění.
33'
Skvěle napadající Duda, vybojoval míč, Haraslín pak pokračoval v akci, upadl ve vápně, penalta to však nebude!
32'
Hancko dostal nějaký úder, zřejmě do nosu, hra je přerušena, ošetřuje se. Hancko by to měl rozdýchat.
31'
Polievka presuje brankáře, tomu se však přihrávka povedla.
30'
Hra se nyní zklidnila, slyšíme fanouškovské chorály.
29'
Ještě že teď bosenský hráč netrefil nikoho přes nohy, jeho zákrok byl velice nečistý, šel kolíky napřed.
29'
Hancko trefil jen protihráče, Dedič může rozehrát.
28'
Míč jde po ose bývalého a současného sparťana, tedy Hancka a Haraslína, ti sice pěkně kombinovali, do koncovky se však nedostali.
27'
Ze standardky nic nebylo, Slováci mohou zase směle tvořit.
26'
Faul Gyömbéra na Demiroviče. Hosté zahrají standardku zhruba ze 35 metrů.
26'
Jenže hosté to sehráli dobře, avšak zase se jim do kombinace vkradla nepřesnost.
25'
Bosna se neprokombinovala ani na půlku domácích a o míč přichází.
24'
SLováci dominují utkání v posledních chvílích, Bosna nemá protihru a neví, co na soupeře hrát.
23'
Polievka se probíjel po pravé straně pokutového území, ale uklouzl, velká škoda.
22'
Lobotka, Duda, nyní jde míč po levém křídle, Hancko, Haraslín, faulovaný Mak.
22'
Dúbravka se zbavil míče, jenž byl ve vápně domácích a koulel se tam nebezpečně po nějakou dobu.
21'
Gyömbér fauloval a domácí se budou bránit standardce ta je nicméně daleko od branky Dúbravky.
20'
Hancko se chtěl předvést po levé straně, byl ale zakřižován.
20'
Špatný odkop domácích, trefili záda spoluhráče, Bosna toho ale nevyužila.
19'
Polievka odvrátil míč jdoucí do pokutového území.
18'
Kucka fauloval a nabízí možnost standardky pro hosty.
18'
Saničanin našel Kruniče, ten chtěl pálit, ale Slováci perfektně zblokovali.
17'
Ahmedhodžič, Miličevič a Bosna tvoří, nyní ale přichází o kulatý předmět.
17'
Stopeři začnou kombinaci hostů.
16'
Toto asi Bosňané nečekali, možná trochu podcenili naše bratry.
16'
Duda, Hancko, Polievka ale nepovedlo se.
15'
Domácí při chuti centr do pokutového území, ale přeletěl vápno, bohužel. SLováci ale dál vaří soupeře v jeho šťávě.
13'
Slovensko právě vstřelilo branku! Autorem branky je RÓBERT MAK. Ten si potáhl míč do středu, udělal takovou polokličku a poslal míč k levé tyči, bosenský brankář míč jen sledoval jak míří do branky. Mak otevírá účet utkání. Nutno podotknout, že Slováci vedou naprosto zaslouženě. Asistence: Stanislav Lobotka.
12'
Naši východní sousedé se zatím za svůj výkon nemusí stydět. Mají převahu.
12'
Akci zakládá Pekarík, dále Duda, ale nic velkého z toho nevzešlo.
10'
První desetiminutovka za námi a Slováci jsou aktivnější, tvořivější, hrají více s balónem. Je tam vidět větší vůle. Co přinesou další minuty?
10'
První roh pro Slovensko, na bližší tyč, Vavro míč nezamířil přesně.
10'
Hosté si opět pomáhají při rozehře s brankářem. Nic zvláštního v dnešní době.
9'
Hancko, Polievka hledal Haraslína, ten byl obsazený.
8'
Pekarík to zkouší po pravé straně. Neúspěšně.
8'
Hancko chybuje v rozehře, napadání Bosny vyšlo.
7'
Dedič vhodil aut, Vavro vyhrál souboj, a Slováci zase přišli o kulatý nesmysl.
6'
Domácí obehrávají postavený bosenský val, který připomíná spíš ten galský.
5'
Několik hlaviček SLováků, Pekarík má balón, ztrácí, Krunič jde dopředu, do lepší pozice se ale nedostal.
5'
Tvrdý souboj Gyömbéra s Demirovičem, slovenský obránce z něj vyšel jako vítěz.
4'
Standardku zahraje Hancko. Míč však posílá těsně nad břevno.
3'
Duda se probíjel přes soupeře, nakonec vybojoval přímý kop.
3'
Slovákům se nedaří rozehrávka.
2'
Hancko, opět míč na nohách obou stoperů, Bosna mocně napadá.
2'
Slováci začnou od stoperů, Gyömbér ale chybuje a Duda za něj hasí nebezpečí.
1'
Bosna kombinuje, dostala se až k vápnu, tam dobře zapracoval Vavro.
1'
Slováci rozehráli, začínají dlouhým míčem, míč přechází v držení do bosenských nohou.
1'
Hráči již jsou na hřišti, vyslechneme si hymny.
Asi nejznámější bosenský hráč českým fanouškům Edin Džeko, bude dnes začínat jen na lavičce.

Slovensko: Dúbravka – Hancko, Gyömbér, Vavro, Pekarík – Duda, Lobotka, Kucka – Haraslín, Polievka, Mak.
Náhradníci: Rodák, Ravas – Bénes, Bero, De Marco, Hrošovský, Jirka, Strelec, Suslov, Šatka, Tomič, Zreľák.
Trenér: Calzona

Bosna a Hercegovina: Šehić – Saničanin, Miličević, Ahmedhodžić – Gazibegović, Krunić, Tahirović, Hadžiahmetović, Dedić – Demirović, Prevljak.
Náhradníci: Pirić, Vasilj – Cimirot, Duljević, Džeko, Gojak, Hadžikadunić, Kovačević, Kodro, Prcić, Stevanović, Bilbija.
Trenér: Hadžibegič

Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Bresmes.
Pod koučem Calzonou Slovácí ještě nevyhráli, 4 remízy a 1 prohra. Pokud se však chtějí Slováci zapojit do postupových bojů, utkání s Bosnou je tím pravým duelem, kde to rozbalit. Jenže proti Bosně to nebude jednoduché, ta porazila v prvním kvalifikačním duelu Island vysoko 3:0 a dala tak světu vědět, že se s ní musí počítat.
Poslední zápasy proti Bosně

10.9.2013 kvalifikace na MS – Slovensko – Bosna 1:2

6.9.2013 kvalifikace na MS – Bosna – Slovensko 0:1

17.11.2010 přátelský mezistátní zápas – Slovensko – Bosna 2:3
Sestava Slovenska proti Lucembursku

Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Šatka, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Suslov, Polievka, Haraslín

Další hráči v nominaci:

Bénes, Bero, Boženík, De Marco, Hrošovský, Jirka, Mak, Ravas, Rodák, Strelec, Tomič, Vavro

6. Lichtenštejnsko – 0 bodů, 0:4
Hezký den s fotbalem vítám vás u komentování Kvalifikace o ME 2024, které se bude konat v Německu. Já vám přiblížím zápas mezi Slovenskem a Bosnou. Rozhodně zajímavý duel, proto si ho nenechte ujít.

Slováci se nenachází v dobrém rozpoložení. V prvním zápase kvalifikace remizovali doma v Trnavě s Lucemburskem 0:0 a to rozlítilo fanoušky, média a celou veřejnost. Naši sousedé podstupují přestavbu kádru, a ta bývá vždy bolestivá. V minulé sezóně mělo Slovensko velmi špatné výsledky, prohrávalo s mužstvy jako jsou Kazachstán, Ázerbajdžán atd. Po výměně trenéra Slováci možná podlehli dojmu, že vše se mávnutím proutku zlepší, nestalo se. Úvodní remíza s Lucemburskem. To sice patří mezi outsidery, ale v poslední době ukázalo obrovský vzestup a Slováci to pocítili. Bohužel, možná bohudík. Jak dopadnou s Bosnou a Hercegovinou? Sledujte u nás na Onlajnech a dozvíte se.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.