Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Island - 16. listopadu 2023   20:45

Slovensko
Slovensko
30' Kucka (Haraslín) • 37' Duda  • 47' Haraslín (Duda) • 55' Haraslín (Kucka)
4:2
(2:1)
Island
Island
17' Óskarsson  (Pálsson) • 74' A. Gudjohnsen  (J. Gudmundsson)
Slovensko
Dúbravka – Gyömbér, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka, Lobotka, Duda (79. Bénes) – Schranz (79. Ďuriš), Boženík (89. Polievka), Haraslín (66. Suslov).
Rodák, Ravas – Hollý, Tomič, Šatka, Strelec, De Marco, Mak.
Pawson – Bennett, Betts (ENG)
Tehelné pole, Bratislava
21 548 diváků
Island
E. Ólafsson – Sampsted, Ingason, Pálsson, Finnsson – Willumsson (72. Finnbogason), Traustason (25. Thórdarson), Hlynsson (46. Jóhannesson) – Sigurdsson (61. A. Gunnarsson), Óskarsson (72. A. Gudjohnsen), J. Gudmundsson (C).
Rúnarsson, Valdimarsson – Thorarinsson, Hermannsson, Thorsteinsson, Haraldsson, Ellertsson.

To je pro dnešní den úplně vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:14.
Domácí hráči a realizační tým se radují na hrací ploše z postupu a v Bratislavě se dlouho nepůjde spát.
V Bratislavě je dobojováno! Kvalifikační duel o Euro 2024 mezi Slovenskem a Islandem je u svého konce! Výhrou 4:2 si Slováci zajistili přímý postup na šampionát do Něměcka. Vítězství se nerodilo lehce, jelikož v 17.minutě poslal Island do vedení Óskarsson. Jenže poté začala demolice domácího týmu. Ve 30.minutě se z rohu trefil Kucka, aby o sedm minut později proměnil penaltu Duda. Druhá půle také patřila domácím, když gólami jako přes kopírák zvyšoval na 3:1 a 4:1 Haraslín. V 74.minutě se po rohu trefil severský celek, konkrétně Gudjohnsen. Zbytek zápasu si Slovensko pohlídalo a může slavit zasloužený postup na Euro 2024.
90+6'
90+5'
Róbert Polievka mohl zasadit pátý hřebíček do rakve Islandu, ale netrefil ideálně balón.
90+5'
Tato snaha je neúspěšná, jelikož Gyömbér vybojoval aut pro modré barvy.
90+4'
Na Tehelném poli už probíhají mezi fanoušky velké oslavy. Island se snaží o poslední snahu o snížení stavu.
90+3'
Juraj Kucka se opřel do přímého kopu z nějakých 25 metrů. Tvrdá rána prostřelila zeď, ale brankář Elias Ólafsson ji chytá v pohodě do rukavic.
90+3'
Další ušetřený čas pro domácí Slováky, jelikož bude zahrávat přímý kop z levé strany.
90+2'
Po centru do vápna se k odraženému míči dostal Juraj Kucka, jenže svou střelu nasměroval pouze do isladnského obránce.
90+1'
Cenné vteřinky pro domácí celek, který bude po práci Bénese zahrávat rohový kop.
90'
Dlouhý nákop Dúbravky prodlužoval Róbert Polievka na žádného ze spoluhráčů. Akci hostů začne jejich brankář.
89'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Róbert Polievka.
88'
Za zdržování vidí žlutou kartu domácí brankář Martin Dúbravka.
88'
Gyömbér šel tvrdě a čistě do souboje na pravé lajně. Oba aspekty se mu vyplatily, protože od branky bude vykopávat Dúbravka.
87'
Island mohl zahrozit po dlouhém autu do vápna. Domácí obrana vše dokázala uskákat a vysouvá soupeře na svou polovinu.
86'
Na trávníku zůstal ležet domácí Stanislav Lobotka. Okamžitě k němu míří lékaři, ale vypadá to, že bude v pořádku.
85'
Dávid Ďuriš dostal za obranu perfektní balón od Škriniara. První jmenovaný neměl kvalitní dotek, a tak mu míč bere obránce hostů.
84'
Róbert Boženík si došel pro míč na polovinu hřiště. Drobným faulem byl zastaven.
83'
Po odraženém rohovém kopu mohl střílet Dávid Hancko. Ke střele se neodvážil, proto dopředu zamíří severské mužstvo.
82'
Róbert Boženík vzal na sebe střelu z velké dálky. Ta byla tečovaná a zblokována na rohový kop.
81'
László Bénes byl rozběhnut na levé straně, jenže před ním byl rychlejší obránce.
80'
Od branky rozehrával domácí brankář Dúbravka. Ve středu poté prohrál souboj Bénes, a tak má míč na svých kopačkách Island.
79'
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Dávid Ďuriš,
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází László Bénes.
79'
O nebezpečnou střelu se postaral ze střední vzdálenosti hostující celek. Martin Dúbravka je v klidu, protože střela míří mimo.
78'
Standardní situace pro domácí Slovensko po nešetrném zákroku hostujícího obránce.
77'
Po faulu na Dávida Hancka bude volný přímý kop rozehrávat Martin Dúbravka.
76'
Dnešní utkání sleduje 21 548 diváků.
75'
Slovensko začalo po rozehrávce kombinovat na své polovině. Následný dlouhý nákop končí na hlavě hostujících hráčů.
74'
Island právě vstřelil branku!
Tak úplně hotovo není! Island zahrával druhý roh v řadě za sebou. Od praporku poslal přesně na malé vápno načechraný balón Johann Gudmundsson. Míč se otřel o ANDRIIHO GUDJOHNSENA, který střílí šťastný gól. – 4:2.
73'
Island zahrával rohový kop, který mířil na bližší tyč, ale Vavro odvrací na druhý.
72'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Willum Willumsson, přichází Alfred Finnbogason,
ze hřiště odchází Orri Óskarsson, přichází Andri Gudjohnsen.
71'
Tomáš Suslov se nabízel do levé lajny. Přihrávku dostal, ale pokračovat nemůže kvůli ofsajdovému postavení.
70'
Juraj Kucka se vydal a napadal vysoko hostující rozehrávku. Islanďané budou alespoň vhazovat.
69'
Slovensko se rozhodlo mírně uklidnit celou hru. Špatnou rozehrávku nabídli míč Islandu, který může zakládat útočnou akci.
68'
Tomáš Suslov se výrazně zapojil do domácí kombinace. Nakonec mohl unikat Boženík, ale dlouhý míč nestihl zachytit před lajnou.
67'
Dávid Hancko měl těžkou práci v rohu útočné poloviny. Tu nezvládl, proto bude vhazovat soupeř.
66'
Střídající Lukáš Haraslín si užívá obrovský potlesk fanoušků a nutno podoktnout, že zcela zasloužený.
66'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Tomáš Suslov.
65'
Dlouhý nákop hostujícího hráče míří na kopačku Dudy, který vybojoval na sebe nedovolený zákrok.
64'
Rychlý presing zadělal další problémy v zadních řadách Islandu. Jenže Boženík kazí přihrávku ve vápně.
63'
Ivan Schranz napadal rozehrávku hostujícího celku u velkého vápna. Málem vybojoval na Ingasonovi rohový kop, ale islandský obránce vše zvládl.
62'
Island se po delším přerušení hry snažil kombinovat, ale malou domů posílá Vavro.
61'
ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Aron Gunnarsson.
60'
Po jednom z hlavičkových soubojů zůstal na trávníku ležet jeden z hostujících hráčů, okamžitě k němu míří lékaři.
59'
I nadále pokračují v přízemní převaze domácí hráči, ale do útok se zatím moc neženou.
58'
Další rohový kop skončil v zámezí, proto bude vhazovat Gyömbér.
57'
Tak tohle byla fotbalová paráda! Z rohového praporku dostal přesný centr na volej Juraj Kucka. Tvrdou ranou do šibenice protáhl Ólafssona, který chytá jasný gól.
56'
Pro hosty může být ještě hůř, jelikož domácí mají k dispozici rohový kop.
55'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak tady je o postupu skoro rozhodnuto! Island pouze na krátkou chvíli kombinoval. Následně ztratil míč ve středu pole a křižným pasem přenesl na levou stranu balón Juraj Kucka. Ten si našel znovu LUKÁŠ HARASLÍN a opět zamotal hlavy hostujícím obráncům a střelou na zadní tyč zakončuje tuto akci gólem. – 4:1.
54'
Island na krátkou chvíli uklidňuje hru svou kombinací okolo poloviny hřiště.
53'
Slováci rychle napadají hostující rozehrávku. Islanďané pod tlakem zahrávají do autového zámezí.
52'
Slovensko se radovalo na krátkou chvíli. Po chybě Islandu pálil z hranice vápna Ondrej Duda. Jeho střelu skvěle vyrazil Ólafsson na kopačku Boženíka, který doklepl do prázdné branky. Gól nemůže být uznán kvůli jasnému ofsajdu.
51'
Dávid Hancko dostal přihrávku do lajny, nedokázal ji vyřešit a míč míří do útoku.
50'
Island je vepředu opět špatný, proto dopředu míří domácí celek.
49'
Dlouhý nákop nevyšel Škriniarovi, dopředu tedy budou moc zahrozit hosté ze severu.
48'
Za mohutného skandování jména posledního střelce kombinuje opět Slovensko na své polovině.
47'
Domácí jdou ze začátku druhé půle do dvoubrankového vedení! Ondrej Duda skvěle vybojoval míč ve středu pole a předložil LUKÁŠI HARASLÍNOVI. Sparťanský záložník zamotal hlavu hostujícímu obránci a přesnou obalovačkou na zadní tyč nedává Ólfssonovi žádnou šanci. – 3:1.
46'
ze hřiště odchází Kristian Hlynsson, přichází Ísak Bergmann Jóhannesson.
46'
První poločas kvalifikačního duelu o Euro 2024 mezi Slovenskem a Islandem je u konce! Po úvodním dějství jde do kabin s vedením 2.1 domácí mužstvo. Jenže tak lehkou práci nemělo, protože v 17.minutě zaskočil Tehelné pole hlavičkou po dlouhém nákopu Óskarsson. Slováky to nakoplo a ve 30.minutě se po rohu Haraslína prosadil Kucka. O sedm minut později domácí zápas otočili. Po faulu na Dudu zahrával pokutový kop sám jmenovaný a s menším štěstím ho proměnil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45+3'
45+3'
Martin Dúbravka nechvátal s rozehrávkou od své branky, následně poslal dlouhý balón z ruky. Boženík hlavičkový souboj nevyhrál.
45+2'
Duda si nerozuměl s Haraslínem, ale pro Slováky vše končí dobře, protože se bude vhazovat.
45+1'
Dlouhý křižný balón mířil do pravé lajny na Boženíka, ten na míč nemohl dosáhnout, a tak se bude vhazovat.
45'
Marný útok hostujícího celku končí na kopačce Hancka, který uklidňuje tempo zápasu.
44'
Denis Vavro si splnil defenzivní povinnosti a okamžitě posílá dlouhý balón do hlavičkového souboje do ofenzivy.
43'
Róbert Boženík se narychlo vracel do defenzivní činnosti, nebyl ovšem rychlejší než Ingason a fauluje.
42'
Tak na malou chvilku přichází domácí tým o míč. Vhazovat bude Finnsson.
41'
Martin Dúbravka zahajuje další kombinaci Slováků. Ti se dopředu nehrnou a posílají si přihrávku okolo půlicího kruhu
40'
Victor Pálsson byl pod velkým tlakem při rozehrávce. Jelikož neměl žádnou nabídku, tak posílá míč do autu.
39'
Slováci budou chtít zřejmě do konce poločasu udržet v klidu vedení. Což potvrzují trpělivou kombinací v defenzivě.
38'
Island dokázal zabojovat na útočné polovině, ale na Milana Škriniara to nestačilo, a tak od branky bude rozehrávat Slovensko.
37'
Tehelné pole v extázi! Sám faulovaný Ondrej Duda si vzal na starost pokutový kop. Přízemní střelu nasměroval přesně k Ólafssonovo pravé tyči. Islandský brankář si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. – 2:1.
36'
Balón si na puntík staví sám faulovaný Ondrej Duda.
35'
Je rozhodnuto! Slovenské mužstvo bude po faulu na Dudu zahrávat pokutový kop.
34'
No a pozor! Sudí Pawson se jde podívat k videu na zákrok na Ondreje Dudu.
33'
V pokutovém území znovu došlo k podezřelému pádu. Podražen nešetrně byl Ondrej Duda, penalta se zatím nepíská.
32'
Stanislav Lobotka přenesl skvěle míč do lajny a Slováci z toho můžou znovu těžit.
31'
Východní sousedé nadále pokračují v dobré hře a zahajují další útočné snažení od defenzivy.
30'
Obrovská euforie v Bratislavě! Slováci dostali soupeře do velkého tlaku. Několikátý rohový kop v řadě zahrával Lukáš Haraslín. Právě tím posledním našel na bližší tyči JURAJE KUCKU, který lízl balón přesně na zadní tyč a překonal bezradného Ólafssona. – 1:1.
29'
Znovu zahrával roh sparťanský záložník Haraslín zahrával roh. Na přední tyči prodlužoval Vavro, ale na zadní tyči nikoho nenašel.
28'
Lukáš Haraslín po rohovém kopu dostal zpět do náběhu přihrávku. Ostrým míčem poté hledal v náběhu Schranze. Obrana Islandu znovu sráží na roh.
27'
Domácí se probojovali po pravé straně k centru před velkým vápnem. O něj se pokoušel Ivan Schranz, ale nasměroval ho pouze do obránců.
26'
Ondrej Duda dnes dostává pořádně zabrat od bránicích hráčů. Ti ho znovu faulují a domácí budou zahrávat standardku.
25'
ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Stefán Thórdarson.
24'
Dávid Hancko dostal přesnou přihrávku k rohu hřiště. Poté chtěl poslat centr do vápna, ale Island blokuje a míří do ofenzivy.
23'
Slovensko uzamyká svého soupeře na útočné polovině. Kombinaci zatím podnikají pouze obránci.
22'
Křižná přihrávka do lajny domácího mužstva je neúspěšná. Vhazovat bude Alfons Sampsted.
21'
Další faul ve středu pole na Ondreje Dudu. Sám faulovaný rychle rozehrává nakrátko.
20'
Juraj Kucka se probojoval do velkého vápna. Poté se zamotal do kliček a následně byl poslán k zemi. Rozhodčí penaltu nepíská, což mu potvrzuje i video.
19'
Islanďané se dokázali vysvobodit, balón zachytil Vavro a zahajuje další útok domácích.
18'
Slováci rozhodně nechtějí nechat dlouho takový výsledek, proto dlouhým nákopem míří do ofenzivy.
17'
Hostující mužstvo jde z ničeho nic do vedení! Po krátké kombinaci islandského centru poslal dlouhý balón do vápna Victor Pálsson. Mezi dvěma obránci nejvýše vyskočil ORRI ÓSKARSSON a přesnou hlavičkou k tyči překonává Dúbravku, který si na míč drobně sáhl. – 0:1.
16'
Islandu se podařilo získat v útoku balón a ve dvou lidech mířili k brance Dúbravky. Zušený Milan Škriniar odebírá míč.
15'
Ondrej Duda chtěl přízemní převahu přenést do zadní řad. To mu nebylo dovoleno, jelikož ho fauluje Traustason.
14'
Slovákům se rohový kop nezdařil, proto se Island zbavuje odkopem míče. Domácí stále zůstávají v útočné kombinaci.
13'
Ondrej Duda dobrou prácí ve velkém vápně získal rohový kop pro svůj celek.
12'
První náznak šance na domácí straně. Z pravé strany centroval Schranz přesně na kopačku Boženíkovi, který z dobré pozice vůbec netrefuje branku.
11'
Róbert Boženík mohl po nepovedené standardce pelášet do ofenzivy. Na půlce byl zastaven faulem.
10'
Gyömbér dostal tvrdý loket v souboji za polovinou hřiště. Faul se ale píská pro hosty, jelikož slovenský stoper nastavil Óskarssonovi stoličku.
9'
Po krátkém přerušení hry se pokračovalo ve hře. Haraslín si nedokázal zpracovat křižný pas, proto do kombinace jde Island.
8'
Slovensko předvedlo nádhernou kombinaci před velkým vápnem. Následně předložil Kucka Norbertovi Gyömbérovi, ten tvrdou ranou trefil obránce před sebou přímo do obličeje.
7'
Tehelné pole zatrnulo. Martin Dúbravka podklouzl při rozehrávce svého týmu. Rychle ho napadal útočník Óskarsson, jenže slovesnký brankář dokázal vše vyřešit bez problémů.
6'
Přímý kop si vzal na starost stoper Denis Vavro. Do střely vložil velkou sílu, a tak míč končí na ochozech stadionu.
5'
Lukáš Haraslín si naváděl balón na střed hřiště. Kapitán Islandu Gudmundsson ho zezadu podrazil. Standardní situace pro domácí tým.
4'
Lukáš Haraslín vyrobil tlak na hostující defenzivu. Z branky musel vyběhnout včas Ólafsson, který napálil míč do Boženíka. Míč zaletěl do zámezí.
3'
Kristian Hlynsson byl neúspěšný v pravé lajně, jelikož ho odzbrojil Hancko.
2'
Ondrej Duda uklidnil boje ve středu pole a rozehrává balón do defenzivních řad. Po chvilce urobil chybku Škriniar.
1'
O úvodní výkop se postaral hostující tým z Islandu, který dlouhým nákopem míří do ofenzivy. Zde vyhrál souboj Hancko a míč budou mít Slováci.
1'
Bratislavou právě zní obě státní hymny obou celků. Za pár minut jdeme na to.
Všichni aktéři dnešního kvalifikačního zápasu právě nastupují před zaplněné Tehelné pole.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku. Právě jsou v kabinách, kde se připravují na start zápasu.

Slovensko: Dúbravka – Gyömbér, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Boženík, Haraslín.
Náhradníci: Rodák, Ravas – Hollý, Tomič, Šatka, Suslov, Polievka, Bénes, Strelec, De Marco, Mak, Ďuriš.
Trenér: Francesco Calzona

Island: E. Ólafsson – Sampsted, Ingason, Pálsson, Finnsson – Willumsson, Traustason, Hlynsson – Sigurdsson, Óskarsson, J. Gudmundsson (C).
Náhradníci: Rúnarsson, Valdimarsson – Thorarinsson, Hermannsson, Thorsteinsson, Haraldsson, Finnbogason, Thórdarson, A. Gunnarsson, Ellertsson, Jóhannesson, A. Gudjohnsen.
Trenér: Åge Hareide

Rozhodčí: Pawson – Bennett, Betts (ENG).
SLOVENSKO

Slovákům chybí už jen krůček od vysněného postupu na Mistroství Evropy. Konkrétně k postupu stačí jakýkoliv bodový zisk v domácí zápase s Islandem. Po osmi zápasech se nachází na druhém místě s 16 body a skóre 11:5. Slováci zatím ztratili pouze ve třech zápasech. Bod si připsali doma s Lucemburskem, dvakrát prohráli s hvězdným Portugalskem 0:1 a 2:3. Vyhráli pět duelů, ve kterých inkasovali jedinou branku. Na Tehelném poli si bude chtít zajistit přímý postup a jet s klidem do Bosny.
Východní sousedé spoléhají v defenzivě na Dávida Hancka. Pětadvacetiletý hráč Feyenoordu si plní své povinnosti na výbornou a přidává i úspěchy v útoku. V kvalifikaci totiž vsítil dvě branky a na stejný počet asistoval.
ISLAND

Pokud chce severoevropský celek myslet alespoň na baráž, tak bude muset v Bratislavě bodovat. Nachází se na čtvrté pozici s 10 body a skóre 15:10. Na barážovou pozici ztrácí bod a na druhé Slovensko šest, takže teoretická výhra by zadělala na drama v této skupině. Vikingové měli špatný vstup, jelikož prohráli čtyři zápasy z pěti. Island se nakopl těsným domácím vítězství s Bosnou, jelikož následně získal bod v Lucembursku a porazil 4:0 Lichtenštejnsko. Teď pojede pro body na Slovensko.
Tahounem nominace islandského mužstva je útočník Alfred Finnbogason. Čtyřiatřicetiletý hráč Eupenu nastřílel v kvalifikaci tři trefy a na jednu přihrál.
První vzájemný zápas

Island 1:2 Slovensko
Branky: 47. Finnbogason (pen.) – 27. Kucka, 69. Suslov

Utkání se odehrálo v rámci 3.kola kvalifikace o Euro 2024. V polovině června se nastoupilo v Revykjavíku. Vyrovnaný průběh prvního poločasu otevřel brankou v 17.minutě Juraj Kucka. Do konce půle domácí celek dokázal vyrovnat a to z penalty Alfred Finnbogason. Druhé dějství patřilo Slovákům, kteří byli odměněni brankou Tomáše Suslova. Drobný tlak Islandu dokázalo Slovensko nakonci zápasu uskákat a odvezlo si cenné vítězství 2:1.
Krásný čtvrteční večer ze slovenského hlavního městy! Od 20:45 se na Tehelném poli odehraje deváté kolo kvalifikace o Euro 2024 mezi Slovenskem a Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.