Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Litva - 24. března 2023   20:45

Srbsko
Srbsko
16' Tadić (Kostić) • 53' Vlahović (Tadić)
2:0
(1:0)
Litva
Litva
Srbsko
V. Milinković-Savić – S. Eraković, Gudelj, Pavlović – Živković (81. Milenković), Grujić, Lukić (72. Ilić), Kostić – Tadić (C) (72. Samardžić) – Mitrović (81. Joveljić), Vlahović (63. S. Milinković-Savić).
Rajković, Rosić – Djuričić, Mašović, Mladenović, Radonjić, Stojić.
Visser – Vanyzere, Nijssen (BEL)
Stadion Rajko Mitić (Bělehrad)
21 125 diváků
Litva
Bartkus – Lasickas, Kažukolovas, Girdvainis, Beneta (82. Baravykas) – Šimkus – Černych (C), Gineitis (82. Romanovskij), Golubickas (61. Novikovas), Jankauskas (61. Slivka) – Paulauskas (82. Laukžemis).
Zubas, Paukste – Armalas, L. Klimavičius, Upstas, Sirgėdas, Sirvys.

Srbští fotbalisté přidali na začátku druhého poločasu druhý gól zásluhou Dušana Vlahoviće a už si pouze pohlídali výhru. Litvu do žádné velké příležitosti nepustili a slaví zisk tří bodů na úvod kvalifikace.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:6.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým Litva (Vykintas Slivka).
90+2'
Na výlet vyrazil stoper Pavlović, přečetl hru a dokázal získat míč na své kopačky. Ilićovu střelu po jeho přihrávce následně hostující zadáci zblokovali.
90+1'
Gudelj se včas vrátil do svojí pozice a odrazil centrovaný míč do zámezí.
88'
Standardní situace Litvě vůbec nic nepřinesla a dále bude hrát domácí brankář.
87'
Sergej Milinković-Savić fauloval Novikovase a nabídl Litvě standardní situaci.
86'
Nikdo se nedostal k centrovanému míči Joveljiće a do protiútoku pádí Litva.
85'
Dnešní utkání sleduje 21 125 diváků.
85'
Nákop za obranu Srbska opět nevyšel a Milinkovič-Savič si došel pro míč.
84'
Beneta teď chytá křeče a bude potřebovat ošetření.
83'
Litva drží míč a buduje postupný útok.
82'
Střídání v týmu Litva:
ze hřiště odchází Markas Beneta, přichází Rolandas Baravykas,
ze hřiště odchází Gediminas Paulauskas, přichází Karolis Laukžemis,
ze hřiště odchází Gvidas Gineitis, přichází Daniel Romanovskij.
81'
Střídání v týmu Srbsko:
ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Nikola Milenković,
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Dejan Joveljić.
80'
Velmi ostré zákroky přišly z obou stran, ale rozhodčí se dnes pravděpodobně rozhodl, že neukáže ani jednu kartu.
79'
Kanonýr Fulhamu Aleksandar Mitrović se nedostal ke střele, jelikož špatně zpracoval míč.
78'
Ilić byl rychlý s balonem a dokázal okamžitě změnit směr na nabíhajícího Živkoviće.
76'
Lasickas nabíhal za obranu, ale nemířila na něj dobrá přihrávka. Hrát bude brankář Milinkovič-Savič.
75'
Sergeji Milinkovići-Savićovi střela příliš nevyšla a Bartkus tak neměl těžkou úlohu.
74'
Tak tohle se příliš nepovedlo. Novikovas chtěl rychle rozehrát aut, ale hodil ho špatně, a proto bude vhazovat Srbsko.
72'
ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Lazar Samardžić,
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Ivan Ilić.
71'
Dobře si to zkoušel Novikovas narazit s Černychem, ale bohužel mu byl míč vrácen do autu.
70'
Tvrdě teď hrál Lukić, ale rozhodčí jeho agresivnější souboj pustil.
69'
Bohužel pro něj centr mířil přesně do rukavic Vanji Milinkoviće-Saviće.
68'
Novikovas vybojoval rohový kop, který také sám rozehraje.
67'
Srbsko po delší době opět kombinuje na své půli a promýšlí další akci.
65'
Tak nakonec to gól nebude. Kostič sice skluzem dopravil míč do brány, ale akci předcházel ofsajd.
64'
Bartkus výborně přečetl centr Živkoviče a musel míč boxovat ven od brány.
63'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Sergej Milinković-Savić.
62'
Rohový kop Litvy zahraný na přední tyč byl okamžitě odvrácen.
61'
ze hřiště odchází Eligius Jankauskas, přichází Vykintas Slivka,
ze hřiště odchází Paulius Golubickas, přichází Arvydas Novikovas.
60'
Golubickasova standardní situace byla odvrácena jednou ze srbských hlav.
59'
Vypadá to, že naštěstí bude v pořádku a zatím bude hrát dál.
58'
Tak tohle byl nešťastný moment. Kostič se při pádu po souboji snažil přeskočit Paulauskase, ale bohužel šlápl na jeho ruku a hráč z Litvy teď potřebuje ošetření.
57'
Faulován byl i Lukič okolo středové čáry a s míčem tak opět bude hrát domácí tým.
56'
Kostič teď skluzoval úplně zbytečně, protože byl v souboji jasně pozdě. Rozhodčí však ani zde kartu neudělil.
55'
Spolupráce Erakoviče a Pavloviče pomohla domácím k zisku míče na své kopačky.
54'
Videorozhodčí ještě zkoumal, zda vše proběhlo podle pravidel, ale poměrně rychle gól potvrdil.
53'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Dušan Tadić pronikl s obráncem na zádech do vápna, kde z otočky vyslal skákavou přihrávku na DUŠANA VLAHOVIĆE, který Bartkusovi nedal šanci a o břevno vsítil druhou branku zápasu!
52'
Centrovaný míč, který posílal Beneta skončil pouze v náručí srbského gólmana.
51'
Jankauskas se řítil po Černychově skvělé průnikovce na srbskou bránu, ale střelu z velkého vápna pod tlakem Strahinji Erakoviće uspěchal a Vanja Milinković-Savić si s jeho pokusem poradil.
50'
Následovat bude odkop od brány litevského gólmana Bartkuse.
49'
Přihrávka domácích za obranu opět neprošla, jelikož na poslední chvíli zakročil Girdvainis.
48'
Tadić to vůbec nemyslel zle, když poslal centr do vápna, ale Kazukolovas předskočil Vlahoviće a míč odkopnul.
47'
Kostič ztratil míč v souboji a hrát tak bude litva.
46'
V prvním poločase jsme viděli nepříliš pohledný fotbal a kromě jedné individuální akce Kostiče, po které se prosadil kapitán Dušan Tadič, jsme toho moc neviděli. Srbsko je jednoznačně více na míči a má nějaké náznaky šancí, ale neúspěšné. Právě aktivní Kostič do vápna servíroval hned několik centrů, ale ani jeden z útočníků se hlavou nedokázal prosadit. Litva se dostala do jedné pořádné šance, avšak pokus Paulauskase byl zblokován.
45'
44'
Tadič rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde však nikdo nestál a k míči se dostávají hráč Litvy.
43'
Mitrovič dokázal zakončit po centru, ale opět mířil nad bránu.
42'
Do kombinace se už zapojil i brankář Milinkovič-Savič a Srbové se dopředu nijak neženou.
41'
Gudelj kombinuje s Pavlovičem a Lukičem, ale zatím to nikam moc nevede.
38'
Beneta sice míč špatně zpracoval, ale Jankauskas se k němu ještě dostal a podržel míč.
36'
Průniková přihrávka Kostiče neprošla, ale domácí zatím zůstávají s míčem na kopačkách.
35'
Černych dohrál souboj, ale rozhodčí zatím Srbům ponechal výhodu. Uvidíme, zda se k tomuto souboji vrátí.
34'
Tak tohle byla obrovská šance Srbska! Mitrović přešel přes dva obránce a zakončil na zadní tyč. I přes lehkou teč Girdvainise chyběl kousek k tomu, aby zvýšil na 2:0.
33'
Milinkovič-Savič neměl těřkou práci, jelikož míč k němu pomalu dojel.
32'
Grujič zbytečně dohrál souboj a taky mu rozhodčí dost jasně ukazuje. Příště už to bude pravděpodobně s kartou.
31'
Benetovi se podařilo vybojovat autové vhazování po osobním souboji, který zvládl lépe.
30'
Srbsko opět na chvíli uklidnilo hru a kombinuje na své půlce.
29'
Další hlavičkový pokus Vlahoviče směřoval opět vysoko nad bránu.
28'
Střela Paulauskase z otočky byla velmi nebezpečná, ovšem Erakovič na poslední chvíli výborně zasáhl.
27'
Tadič opět počkal, až se všichni litevští hráči vrátí pod míč, aby mohl v klidu rozehrát další akci, což se mu úspěšně povedlo.
24'
Špatná rozehrávka Grujiče znamená ztrátu míče pro domácí. Hrát tak mohou hosté.
23'
Vlahovič podskočil Kostičův centr, a proto míč získala obrana Litvy.
22'
Mitrovič zakončil centrovaný míč z rohu, ale mířil hodně daleko od brány.
21'
Kažukolovas vystihl centr Kostiče a po jeho bloku bude Srbsko zahrávat rohový kop.
20'
Srbsko nadále drží míč a pomalu se přibližuje k vápnu.
19'
Dušan Tadić vybojoval a následně odehrál míč na druhou stranu hřiště.
18'
V souboji hráčů s číslem 22 byl Golubickas faulován a Lukič tentokrát odchází bez karetního napomenutí.
16'
Kostić ukázal parádní individuální dovednost, když se rychlým driblinkem dostal do vápna a předložil míč DUŠANU TADIĆOVI, který s přehledem umístil míč do pravého dolního rohu.
15'
Živković rozvíjel akci po pravé straně hřiště, ale narazil na Benetu a jeho akce skončila.
14'
Vlahovič dostal vzduchem míč na nohu, ale jeho střela bohužel neměla gólové parametry.
13'
Lukić svým skvělým návratem překazil rychlý protiútok vedený Golubickasem.
12'
Tadić přešel přes dva obránce, ale vracející se Šimkus už byl nad jeho síly.
11'
Lasickas se snažil vyjet z autového vhazování pomocí narážečky, ovšem Ginetis mu míč nevrátil, jelikož jeho přihrávka mířila úplně mimo hřiště.
10'
Erakovič se skvěle dostal ze špatné situace, kdy byl pod tlakem dvou litevských útočníků a ještě rozehrál protiútok.
9'
Pavlovič výborně vystoupil, ale míč netrefil podle svých představ a pouze ho odkopl směrem k Bartkusovi.
8'
Dlouhý míč za obranu, který mířil na Vlahoviče neprošel přes Kazukolovase, který správně vystihnul trajektorii tohoto pokusu.
7'
Rozehrávka Erakoviče byla zblokována, avšak vhazování se ujmou právě Srbové.
6'
Hráči Litvy jsou prozatím velmi dobře organizovaní, a proto se Srbsko příliš nedostává k vápnu.
5'
Dlouhá přihrávka Pavloviče skončila pouze v zámezí, jelikož Živkovič ji nedokázal zachytit.
4'
Gudelj nevymýšlel nic speciálního a raději míč nahrál dozadu.
3'
Výkopu se ujme brankář domácích poté, co míč skončil v zámezí.
2'
Beneta si elegantně poradil s Živkovičem na lajně a rozehrál dopředu, kde o míč bojuje Paulasuskas.
1'

Srbsko: V. Milinković-Savić – S. Eraković, Gudelj, Pavlović – Živković, Grujić, Lukić, Kostić – Tadić (C) – Mitrović, Vlahović.
Náhradníci: Rajković, Rosić – Djuričić, Ilić, Joveljić, Mašović, Milenković, S. Milinković-Savić, Mladenović, Radonjić, Samardžić, Stojić.
Trenér: Dragan Stojkovič

Litva: Bartkus – Lasickas, Kažukolovas, Girdvainis, Beneta – Šimkus – Černych (C), Gineitis, Golubickas, Jankauskas – Paulauskas.
Náhradníci: Zubas, Paukste – Armalas, Baravykas, L. Klimavičius, Laukžemis, Novikovas, Slivka, Upstas, Romanovskij, Sirgėdas, Sirvys.
Trenér: Edgaras Jankauskas

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen (BEL).
Litva

Tento Baltský stát příliš úspěchů ve fotbale nesbírá a ostatně jako vždy vstupuje do kvalifikace s nepříliš velkými šancemi na postup. V posledních letech však zaznamenává mírný progres a je občas schopen potrápit věhlasnější soupeře. Zda se to povede i tentokrát na horké srbské půdě se dozvíme zítra večer.
Srbsko

Země z Balkánu neprožila příliš dobré Mistrovství světa v Kataru a jejich dalším cílem bude úspěšně projít kvalifikací a účastnit se závěrečného turnaje v Německu. Mezi největší hvězdy patří útočník Fulhamu Aleksandar Mitrovič, záložník Římského Lazia Sergej Milinkovič-Savič a křídelník Ajaxu Dušan Tadič. Velmi dobrou statistiku mají na domácích hřištích, kde zřídkakdy prohrávají.
Na úvod nové kvalifikace Mistrovství Evropy vyzve Srbsko na domácím poli v rámci skupiny G Litvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.