Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Belgie - 24. března 2023   20:45

Švédsko
Švédsko
0:3
(0:1)
Belgie
Belgie
35' Lukaku  (Lukebakio) • 49' Lukaku  (Lukebakio) • 82' Lukaku  (Bakayoko)
Švédsko
R. Olsen – Wahlqvist, H. Ekdal, Lindelöf (C), Augustinsson (85. G. Gudmundsson) – Gustafson, Olsson (64. Gyökeres), Svanberg, Forsberg (73. Claesson) – Kulusevski, Isak (73. Ibrahimović).
Johansson, Nordfeldt – J. Karlström I, Karlsson, Quaison, Elanga, Kurtulus, Starfelt.
Grinfeeld (ISR) – Hassan (ISR), Yarkoni (ISR)
Friends Arena, Stockholm
Belgie
Courtois – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate (85. Saelemaekers) – De Bruyne (C), Onana, Carrasco (90. Openda) – Lukebakio (61. Bakayoko), Lukaku (85. Bornauw), Trossard (61. Mangala).
Casteels, Sels – De Ketelaere, Meunier, Praet, Lavia, Debast.

Je dobojováno a hosté se mohou radovat z vysoké výhry. Největším hrdinou zápasu se stal Romelu Lukaku, který dal zapomenout na slabší výkony z klubové scény a dnes prakticky sám rozhodl o tříbodovém zisku pro Belgii. Dva góly dal po pasech Lukebakia, ten poslední zase po finálním pasu střídajícího Bakayoka. Belgie tak po jeho hattricku vyhrála 3:0 a zaznamenala skvělý vstup do kvalifikace na EURO 2024.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:9.
90+5'
90+5'
Nepřesný přímý kop hostů zápas zřejmě ukončí.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta pro Švédy, za faul si ji prohlédl Dejan Kulusevski.
90+3'
Saelemaekers potáhl akci středem, ke střele se ale neodhodlal. A po jeho přihrávce neuspěl ani Openda.
90+2'
Alexis Saelemaekers nedostihl prudkou příhru na levou stranu, domácí budou vhazovat.
90+1'
Openda se hned dostal do zakončení, po rychlém brejku střílel přes obránce po zemi, ale přesně do míst, kde stál nachystaný Olsen.
90'
Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Loïs Openda.
89'
Kulusevski sice nacentroval do šestnáctky, ale ani tohle k ohrožení branky Belgie nevedlo.
88'
Švédové se snaží dát alespoň čestný úspěch a zmírnit vysokou porážku, jenže se vůbec nemohou dostat na dostřel.
87'
Courtois si připisuje jistý zákrok proti Ibrahimovićově hlavičce.
86'
Vypadá to, že zápas se už bude pouze dohrávat, v sektoru hostů se už oslavuje.
85'
Střídání v týmu Švédsko:
ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Gabriel Gudmundsson.
85'
ze hřiště odchází Arthur Theate, přichází Alexis Saelemaekers.
85'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Sebastiaan Bornauw.
84'
Mezitím se na lavičce Belgie nachystalo další střídání, dolů půjde právě hrdina tohoto zápasu.
83'
Vše se ještě kontrolovalo u videa, zda nebyl Lukaku v ofsajdu, ale gól byl uznán a on může oslavovat hattrick.
82'
Belgie právě vstřelila branku!
A je patrně rozhodnuto. Na pravé straně se přes dva protihráče uvolnil Bakayoko, seběhl si k vápnu, po zemi přihrál na střed a zcela volný ROMELU LUKAKU zblízka hravě sklepl za brankovou čáru – 3:0.
81'
Augustinsson rozehrál přímý kop z pravé strany, jenže pouze k hráčům v bílém. Ti odvrátili ven z vápna.
80'
Centr letěl na Ibrahimoviće, než zpracovával na prsa, míč mu pak ale odskočil a k zakončení se nedostal.
78'
Další žlutá pro domácí celek, za zastavení akce nedovoleným způsobem byl potrestán Victor Lindelöf.
77'
Rohový kop pro Švédsko.
76'
Po Kulusevskiho přiklepnutí střílel Svanberg, jenže v rozhodujícím okamžiku podklouzl a zamířil nad branku!
75'
Ibrahimović se hned zapojil do útočných snah, hra se utahuje kolem vápna Belgie.
73'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Viktor Claesson.
73'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Zlatan Ibrahimović.
71'
Na lavičce domácích se do dresu převlékl Ibrahimović a to probralo tribuny. Z nich se snesl obrovský aplaus.
69'
Na opačné straně se zleva do dobré pozice dostal Carrasco, střelou na první tyč trefil ale pouze boční síť Olsenovy branky.
69'
Domácí měli velice slušnou šanci na snížení, když vykombinovali obranu soupeře a Forsberh měl dálnici k brance. Jenže zakončoval z první a to mu vůbec nesedlo. Slabá střela sotva dolétla ke Courtoisovi.
68'
Po akčních minutách je tu zase menší útlum, hraje se hlavně ve středu hrací plochy.
66'
Rohový kop Belgie, lehce přetažený centr skončil za zadní tyčí bez nebezpečného zakončení.
64'
Po dlouhém autu a obranné hlavičce vystřelil zpoza vápna Isak, tečovaná střela skončila vedle pravé Courtoisovy tyče.
64'
ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Viktor Gyökeres.
62'
Žlutá karta na straně Švédska, za trochu nešikovné nakopnutí soupeře ji dostal Samuel Gustafson.
61'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Orel Mangala.
61'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Johan Bakayoko.
59'
Na lavičce Belgie se chystá střídání a to hned dvojnásobné.
57'
Po chybě v rozehrávce tu ale vznikl brejk Belgie čtyři na dva, Lukaku přihrál doleva na Trossarda, jeho střela byla vracejícím se obráncem sražena na roh.
56'
Švédové začínají stupňovat svůj tlak, snaha se jim nedá upřít, jenže v koncovce je to i nadále velmi slabé.
55'
Opět pravou stranou to vzal Svanberg, centr mu ale vracející se obrana srazila.
53'
Kulusevski neprošel pravou stranou, nevyšla mu ani střela přes obránce.
53'
Odkopem skončil i druhý roh, míč je v zámezí, Švédsko bude pokračovat autovým vhazováním.
52'
Centr propadl na malé vápno k Isakovi, před ním na poslední chvíli obrana Belgie odvrátila na další rohový kop.
52'
50'
Teď už Švédy čeká těžká práce, aby z tohoto utkání nevyšli zcela bez bodu.
49'
Na druhé straně to ale vyšlo a už je to o dvě branky! Po rozehraném roku nakrátko si Lukebakio prohlédl situaci, zrychlením se zbavil obránce, od brankové čáry přihrál na malé vápno, kde byl ideálně postavený ROMELU LUKAKU a snadno sklepl míč za brankovou čáru – 0:2.
48'
Na levé straně měl trochu prostoru Isak, možná mohl sám zakončovat, rozhodl se ale ještě přihrávat pod sebe. A to už obrana Belgie odvrátila.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, do kterého měli zajímavý vstup domácí hráči a v jednu chvíli byli jen milimetry od vedoucí branky, s postupem času však převzali iniciativu hosté a začali tlačit na Olsena. Několik šancí úspěchem neskončilo, což ale platilo jen do 35. minuty, kdy si na Lukebakiův centr naskočil Romelu Lukaku a dostal Belgii do vedení. To se až do poločasového hvizdu nezměnilo a do šaten se odešlo za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
Akce Švédska, vedená pravou stranou skončila hned po centru, mával se ofsajd.
45'
Carrasco se nedostal k centru z pravé strany, o míč jej zcela jednoduše obral Olsson.
43'
Několik odražených míčů u hranice vápna, nakonec se ke střele z úhlu dostal Kulusevski. Měl dobrou myšlenku, ale provedení už tak povedené nebylo.
42'
Švédové jsou teď pod docela výrazným tlakem, mají problém se vůbec dostat do nějaké akce.
40'
Další akce Belgie, hosté jsou nyní v ráži a snaží se využít tlaku k další brance.
38'
Nyní se pískalo proti Švédům, nedovoleného zákroku na Faese se dopustil Kristoffer Olsson a dostal za něj žlutou kartu.
38'
Po centru se do míče opřel Gustafson, mířil ale přesně doprostřed branky, kde byl připravený Courtois.
37'
Švédové mohou zareagovat přímým kopem. N střelu to ale není, tohle bude centr.
35'
Teď už to ale hostům vyšlo na výbornou a vedou! Na pravé straně měl Lukebakio prostor pro centr, ve vápně si na míč naskočil ROMELU LUKAKU a svou hlavičku uklidil k pravé Olsenově tyči – 0:1!
34'
Po signálu s Carrascem následoval centr na zadní tyč, obrana ve žlutém ale tuto útočnou variantu dostala dál od branky.
34'
Belgie má tlak vybudovaný na standardních situacích, De Bruyne se chystá k dalšímu rohu.
32'
Hostující Theate na zemi a ne vlastní vinou. Po faulu na něj rozehrává Belgie z hloubi pole.
31'
Po akci domácích levou stranou a centru po zemi musel odražený míč blokovat ve skluzu Carrasco.
29'
U hranice malého vápna si na centr vyskakoval Lukaku, jenže nebyl nejvýše. Obrana Švédska dokázala míč odvrátit.
28'
Belgie zůstává u míče a vytrvalou kombinací po zemi hledá cestičky k Olsenově vápnu.
27'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, neboť po první akci musel Olsen vyrážet nepříjemnou hlavičku z levé strany.
26'
Po jednom takovém odcentroval z pravé strany Lukebakio a vybojoval alespoň rohový kop.
25'
Domácí se dopředu vůbec nehrnou, vyčkávají a nechávají tak soupeři poměrně dost prostoru na případné protiútoky.
24'
Rozehrávka v podobě signálu neklapla, Ekdal už otáčí hru opačným směrem.
23'
Rohový kop pro Belgii, pro rozehrávajícího De Bruyneho jej vybojoval Carrasco.
21'
U pomezní čáry se střetli Augustinsson a Lukebakip, hostující hráčů zůstal ležet na trávníku, dle sudího to ale bylo vše v rámci pravidel.
19'
Vertonghen rozehrál rohový kop, akce ale pro Belgii skončila po útočném faulu, kterého se dopustil Lukaku.
18'
Hostující Lukebakio se dostal k pokutovému území, technická střela mu však nesedla a poslal ji velký kus vedle pravé Olsenovy tyče.
17'
Belgičané se teď snaží tempo trochu rozdrobit a nedovolit soupeři pokračovat v případném náporu.
15'
Domácí byli jen milimetry od vedoucí branky, když z ostrého úhlu vystřelil Kulusevski, překonal Courtoise, ale na brankové čáře na poslední chvíli zakročil Wout Faes!
14'
Narážečka domácích na levé straně nevyšla, Augustinsson nezpracoval a míč se odrazil do autu.
12'
Hosté u míče na vlastní polovině, nikam zvlášť se neženou a pouze kombinují v obranné řadě.
10'
Augustinsson vhazuje na levé straně, nemá ale komu, jeho spoluhráči jsou dobře pokrytí.
9'
Krátký nápor hostů v pokutovém území, do zakončení se cpal Lukaku, byl ale zablokován.
8'
Lukaku se nedostal přes Wahlqvista, Švédsko už vyráží po pravém křídle do protiútoku.
7'
Následoval rohový kop, ale ani na této straně to k ohrožení branky nevedlo, Švédové dostali hru až k půlce.
6'
První šance zápasu a měli ji hosté. Po akci pravou stranou přilétl centr na opačnou stranu, kde si zpracoval a zasekl Carrasco a ihned zakončil. Tečovaný pokus skončil těsně vedle!
5'
Centr mířil na střed šestnáctky, hosté to opět bez potíží odhlavičkovali a míč se za malou chvíli ocitl až dokonce u gólmana Olsena.
5'
Tak tohle hostům vůbec nevyšlo. Courtois nezpracoval malou domů na svou osobu a soupeři nabídl rohový kop zdarma.
4'
Úvod zápasu je dle očekávání opatrný, nyní budou vhazovat hosté. U míče je Theate.
3'
A skutečně tomu tak bylo, Belgičané se ale pro tuto chvíli ubránili a míč dostali až na opačnou polovinu.
2'
Isak vybojoval pro domácí autové vhazování na útočné polovině, čeká se vhod až před Courtoise.
1'

Švédsko: R. Olsen – Wahlqvist, H. Ekdal, Lindelöf (C), Augustinsson – Gustafson, Olsson, Svanberg, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Johansson, Nordfeldt – Karlström, G. Gudmundsson, Karlsson, Quaison, Gyökeres, Elanga, Claesson, Ibrahimović, Kurtulus, Starfelt.
Trenér: Janne Andersson

Belgie: Courtois – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate – De Bruyne (C), Onana, Carrasco – Lukebakio, Lukaku, Trossard.
Náhradníci: Casteels, Sels – De Ketelaere, Meunier, Praet, Lavia, Bornauw, Openda, Debast, Bakayoko, Saelemaekers, Mangala.
Trenér: Domenico Tedesco

Rozhodčí: Grinfeeld (ISR) – Hassan (ISR), Yarkoni (ISR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas začne ihned po národních hymnách.
Zápas se odehraje ve Friends Areně ve Stockholmu a začne se ve 20:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Orel Grinfeeld, kterému budou na pomezí asistovat Roei Hassan a Idan Yarkoni. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Gal Laibuvitz. Všichni pánové jsou z Izraele.
Belgie

Belgičané budou chtít v nové kvalifikaci zapomenout na zcela nepovedené mistrovství světa v Kataru, kde jako jeden z favoritů zcela pohořel a skončil již ve skupině, když porazil pouze Kanadu těsně 1:0, prohrál 0:2 s Marokem a remizoval 0:0 s Chorvatskem. Vše může vylepšit postupem na EURO 2024, musí ale ve společnosti Rakouska, Ázerbájdžánu, Estonska a právě Švédska skončit do druhého místa. Kvality na to belgický nároďák rozhodně má.
Švédsko

Domácí celek vstupuje do dalšího kvalifikačního cyklu s tím, že by rád uspěl lépe, než tomu bylo na poslední světový šampionát, který Švédové vynechali. Mohli se tak soustředit na případné zabudování nových tváří, když od listopadu sehráli hned čtyři přípravná utkání. Všechna vyhráli, když postupně zdolali Mexiko, Alžírsko, Finsko i Island. Pro fandy tohoto celku je také pozitivní zprávou, že se do žlutomodrého dresu vrací Zlatan Ibrahimović.
Dobrý večer u kvalifikačního utkání na EURO 2024. Společně se podíváme na duel skupiny F mezi týmy Švédska a Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.