Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Chorvatsko - 28. března 2023   20:45

Turecko
Turecko
0:2
(0:2)
Chorvatsko
Chorvatsko
20' Kovačić  (Pašalić) • 45+4' Kovačić  (Pašalić)
Turecko
Günok – Kadioglu, Demiral, Söyüncü, Çelik – Çalhanoğlu (C) (38. Yüksek), S. Özcan, Or. Kökçü (67. Güler) – Aktürkoğlu (67. Yılmaz), Ünal (81. Nayir), Ünder (81. Tosun).
Bayındır, Çakır – Kahveci, Elmali, Bulut, Kabak, Akaydin, Aydin.
Ekberg – Klyver, Nyberg (SWE)
Bursa Büyüksehir Belediye Stadyumu, Bursa (TUR)
Chorvatsko
Livaković – Barišić, Gvardiol, Šutalo, Stanišić – Kovačić, Brozović, Modrić (C) (84. L. Majer) – Perišić (90+2. Ivanušec), Kramarić (84. Musa), Pašalić (65. Juranović).
Grbić, Labrović – Erlić, Vlašić, Oršić, Sosa, Vida.

Fauly: 11:10.
Dnešní utkání je minulostí. Chorvatsko získává důležité tři body, když rozhodlo už v prvním poločase zásluhou Kovačiće. Důležitým aspektem k vítězství byl i skvělý výkon chorvatského brankáře Livakoviće.
90+7'
90+7'
Güler nevyslal přesný centr.
90+6'
Turecko si vybojovalo další rohový kop.
90+5'
Livaković zůstal ležet na hrací ploše a nechává se ošetřit.
90+3'
Cenk Tosun se propracoval k zakončení uvnitř pokutového území, jeho razantní střelu však vyrazil skvělý Livaković, následnou dorážkou přehlavičkoval Nayir branku.
90+2'
Çelik vhazoval dlouhý míč do pokutového území, v souboji se však dopustil nedovoleného zákroku Tosun.
90+2'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Luka Ivanušec.
90'
Ekberg nastavuje druhý poločas o 5 minut.
90'
Lovro Majer vystřelil z velké vzdálenosti, Günok neměl velké problémy s chycením míče.
89'
Perišić stále leží na hrací ploše. Vypadá to, že bude muset vystřídat.
88'
Perišić má problémy s křečí. Chvíli se opět hrát nebude.
87'
Míč nyní poskakoval v pokutovém území Chorvatska, žádný z tureckých hráčů se však k němu nedokázal dostat.
86'
Tosun si zpracoval centrovaný míč, který mu poté poskakoval, turecký útočník se i tak odhodlal ke střele, kterou však minul branku.
85'
Šutalo dal velmi pomalou přihrávku Livakovićovi, který musel hodně přidat, aby odehrál míč před Tosunem.
84'
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Petar Musa,
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lovro Majer.
83'
Turecko opět kombinuje na útočné polovině.
81'
Střídání v týmu Turecko:
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Cenk Tosun,
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Umut Nayir.
81'
Söyüncü si naskočil na rohový kop, jeho hlavička byla zblokována jedním z obránců na další roh.
80'
Turci obléhají pokutové území, Chorvati však pozorně brání.
79'
Po nedovoleném zákroku Yilmaze je hra opět přerušena, což Chorvatům samozřejmě vyhovuje.
78'
Kramarić obdržel přihrávku na hranici pokutového území, odkud vyslal pěknou střelu levačkou, míček však prolétl těsně kolem pravé tyčky.
77'
Stanišić se dostal až k centru, ovšem krajní bek neměl podporu svých spoluhráčů, a tak míč v poklidu sebral Söyüncü.
75'
Centr z kopačky Luky Modriće nenašel nikoho ze spoluhráčů.
73'
Ünderovi se hodně nepovedl centr, míč přeletěl všechny spoluhráče.
72'
Turci se snaží, ale nemůžou si vytvořit velkou šanci jako měli v prvních deseti minutách.
71'
Další střelecký pokus Ündera, který zkoušel technickou střelu na zadní tyč, jeho projektil však minul o metr pravou tyč Livakovićovy branky.
70'
Gvardiol zastavil hodně tvrdým zákrokem Çelik, Ekberg správně vytahuje žlutou kartu.
69'
Yüksek si přidržel Juranoviće, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
67'
ze hřiště odchází Karem Aktürkoğlu, přichází Barış Yılmaz,
ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Arda Güler.
67'
Modrićův míč došel až ke Kramarićovi, který však nedokázal míč ideálně zpracovat, a tak byl o něj odebrán.
66'
Perišić hledal svým centrem nějakého ze spoluhráčů, k nimž se ale míč nedostal, jelikož ho Söyüncü zablokoval na roh.
65'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Juranović.
63'
Livaković zapisuje další úspěšný zákrok po zakončení Ündera.
62'
Dominik Livaković dostává žlutou kartu za zdržování.
61'
Çelik poslal hodně nepřesný centr, míč končí za brankovou čárou.
60'
Ünderovu se nepovedlo v pokutovém území zpracování, Turci budou i tak rozehrávat rohový kop.
57'
Luka Modrić našel přesným centrem na hranici brankového území Pašaliće, který zakončoval z bezprostřední blízkosti, trefil však jen ruku Günoka, jít míč o kousek vedle, tak turecký brankář nemá šanci zasáhnout.
57'
Kadioglu si v pokutovém území naběhl do Šutala, domácí se vehementně dožadovali nařízení pokutového kopu, Ekberg však jejich žádání nevyslyšel. Jednoznačně správné rozhodnutí švédského sudího.
55'
Ünder posílal míč z pravého křídla do pokutového území, centr byl zablokován na roh.
54'
Pašalićův pokus byl v pokutovém území zablokován rukou jednoho z bránících hráčů, dle pravidel však byla ruka v přirozené poloze, a proto rozhodčí správně nenařizuje pokutový kop.
52'
Pašalić byl za předposledním bránícím hráčem, a tak je signalizován ofsajd, který je následně odpískán.
52'
Ünal se opřel do míče z velké vzdálenosti, napálil však jen bránícího hráče.
51'
Cengiz Ünder se snažil vysunout průnikovkou Aktürkoğlua, přihrávku však přečetl Gvardiol a míč sebral.
50'
Chorvaté jsou zataženi v bloku a pozorně brání, domácí hráči se snaží vymyslet něco překvapivého, což se jim zatím moc nedaří.
49'
Özcan zastavil nedovoleně Luku Modriće, který vyvážel míč. Ekberg vše viděl a odpískal.
48'
Kovačić nedokázal udržet míč na hrací ploše.
47'
Na Ünderův míč si nejvýše naskočil Demiral, který však musel zakončovat v záklonu, podle toho také jeho pokus vypadal, neboť minul branku.
46'
Fotbalisté Turecka začali velmi aktivně, Kadioglu dokázal vybojovat rohový kop.
46'
Turecko vstoupilo velmi dobře do utkání, vytvořilo si několik dobrých příležitostí, skvěle však zatím chytá Livaković, který svůj tým výrazně podržel. Chorvati naopak své šance využili, nejprve ve 20. minutě zakončil pěknou souhru Kovačić, tentýž hráč se dostal i k úspěšné dorážce ve čtvrté minutě nastavení.
45+4'
45+4'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvaté jdou těsně před odchodem do šatny do dvoubrankového vedení, opět je to MATEO KOVAČIĆ, který se dostal k vyraženému míči v pokutovém území po střele Pašaliće, proti kterému ještě skvěle zasáhl Günok. Kovačić už však poté neměl složitou pozici dopravit míč do sítě.
45+2'
Míč skončil za brankovou čárou po nevydařené kombinace tureckých fotbalistů. Livaković bude rozehrávat kopem od branky.
45+1'
Perišić zastavil čistým zákrokem na pravé straně Çelika.
45'
Turci kombinují na vlastní polovině, dokázali asi poradit i s vysokým napadáním Chorvatů a dostali se až k pokutovému území Chorvatska, kde však nedokázali vymyslet nic kloudného.
44'
Ofsajd, ve kterém byl nachytán Aktürkoğlu.
42'
Další přerušení, po vzdušném souboji se Söyüncüm zůstal ležet na hrací ploše Pašalić, který bude potřebovat ošetření.
41'
Ünal se dopustil přestupku vůči Livakovićovi, Ekberg přerušuje hru.
40'
Z velké vzdálenosti napřáhl ke střele Yüksek, jehož pokus však nebyl vůbec přesný a prolétl několik metrů vedle levé tyčky.
39'
Obránci Turecka nyní přehrávají hru z jedné strany na druhou, Chorvaté nenapadají nějak vysoko.
38'
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází İsmail Yüksek.
36'
Chorvaté se dostali do zajímavé příležitosti, neporozuměli si však ve finální fázi. Mezitím zůstal na hrací ploše ležet kapitán Çalhanoğlu, který bude potřebovat ošetření.
35'
Barišić dle názoru Ekberga nedovoleně zastavil Ündera, z opakovaných záběrů je však patrné, že fauloval turecký hráč.
34'
Ünder rozehrál rohový kop nakrátko s Çalhanoğluem, který chtěl následně odcentrovat, ovšem trefil jen blokujícího obránce.
32'
Stanišić si se dostal k míči na pravém křídle a postupoval zcela osamacen ze strany směrem k brance, chorvatský obránce chtěl viditelně nahrávat, což se mu ale nepovedlo, s nahrávkou čekal tak dlouho, až se nakonec dostal do bezprostřední blízkosti Günoka, který zákrokem nohou odehrál míč na roh.
32'
Chorvaté rozehráli rychle standardní situaci, centr však skončil u brankáře Günoka.
31'
Çalhanoğlu včasně načasovaným skluzem zastavil na levém křídle Perišiće.
31'
Chorvaté se však dostali kombinací až k brankáři Livakovićovi.
30'
Perišić vybojoval vhazování u rohového praporku.
28'
Livaković si zadělal na velké problémy, když napálil odkopem jen Ünala, který posléze hledal zpětnou přihrávkou pod sebe Aktürkoğlua, chorvatský brankář však záměr přečetl a zaváhání odčinil.
27'
Na levém křídle se zkoušel prosadit Ünal, který byl však ubráněn. Turci však pokračují s míčem na svých kopačkách.
25'
Modrić měl trochu problémy s vysokým napadáním Turků, nakonec si však dokázal poradit.
24'
Centr Barišiće z levé strany nenašel žádného ze spoluhráčů.
22'
Chorvaty vstřelená branka viditelně uklidnila a v poklidu kombinují na útočné polovině.
20'
Chorvatsko svou první šanci ihned využívá. Stanišić dostal dobrý míč na pravé křídlo, odkud adresoval přihrávku na hranici pokutového území na Pašaliće, který si vyměnil míč s Kramarićem, aby následně přiklepl míč do běhu MATEOVI KOVAČIĆOVI, který utáhl svou ránu přesně k tyči. Günok byl bez šance.
18'
Chorvaté opět chybují v rozehrávce, Çalhanoğlu si všiml na pokutovém území volného Ünala, který svou střelou trefil jen prostředek branky.
17'
Nyní využil špatně odvráceného centru Stanišić, který si míč zasekl na hranici pokutového území a následně i vystřelil, jeho pokus však postrádal přesnost.
16'
Chorvati sice kombinují na polovině Turecka, zatím se však k ničemu nedostali.
14'
Chorvaté nyní trochu uklidňují hru a kombinují s míčem na vlastní polovině.
12'
Z následného rohového kopu už dostalo Turecko míč do sítě, branka ovšem neplatí, protože Aktürkoğlu se nacházel v ofsajdu.
11'
Další stoprocentní šance pro Turecko, tentokráte se v ní objevil Aktürkoğlu, kterého opět skvěle vychytal Livaković. Aktürkoğlu mířil k zadní tyči, chorvatský brankář však předvedl další fantastický zákrok horní rukou.
10'
Barišić vybízel dlouhým nákopem Perišiće, kterého ale zradilo zpracování.
8'
Kökçü nedovoleně zastavil Barišić, rozhodčí mu po jeho počínání domlouvá.
7'
K další střele se dostal v prvních minutách aktivní Cengiz Ünder, tentokráte jeho střela z hranice pokutového území minula branku.
5'
Další špatná rozehrávka Chorvatska, k míči se dostal Özcan, který vybídl krásně načasovanou přihrávkou ke skórování Ündera, který směřoval levačkou obstřel na zadní tyč, skvělý zákrok však vytasil Livaković, který míč vyrazil.
5'
Aktürkoğlu si nerozuměl v útočné fázi s Ünalem.
3'
Až nyní zkazil rozehrávku Gvardiol, na druhé straně však nepřesně přihrál i Ünder, takže s míčem už opět hrají Chorvati.
3'
Máme za sebou už tři minuty a Turci se zatím nepotkali s míčem.
2'
Zatím si mezi sebou vyměnili nejvíce přihrávek stopeři Chorvatska. Hosté se zatím nedokázali dostat s míčem na útočnou polovinu.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Chorvatska, kteří začali kombinací na vlastní polovině.
1'

Turecko: Günok – Kadioglu, Demiral, Söyüncü, Çelik – Çalhanoğlu (C), S. Özcan, Or. Kökçü – Aktürkoğlu, Ünal, Ünder.
Náhradníci: Bayındır, Çakır – Kahveci, Tosun, Nayir, Elmali, Bulut, Kabak, Yüksek, Akaydin, Güler, Aydin.
Trenér: Stefan Kuntz

Chorvatsko: Livaković – Barišić, Gvardiol, Šutalo, Stanišić – Kovačić, Brozović, Modrić (C) – Perišić, Kramarić, Pašalić.
Náhradníci: Grbić, Labrović – Erlić, L. Majer, Vlašić, Ivanušec, Musa, Oršić, Sosa, Vida, Juranović.
Trenér: Zlatko Dalić

Rozhodčí: Ekberg – Klyver, Nyberg (SWE).
Turecko naopak vstoupilo do kvalifikace vítězně, když přehrálo v Jerevanu Arménii 2:1. Za Turecko se prosadili Kokcu a Akturkoglu. Turci zvládli i poslední soutěžní vzájemné utkání, když vyhrálo nad Chorvaty v roce 2017 při kvalifikaci na MS. Podaří se jim favorita zaskočit i nyní?
Hosté z Chorvatska začali kvalifikační skupinu jen remízou na domácím hřišti proti Walesu. Chorvaté přišli o tři body až ve třetí minutě nastavení, když na 1:1 vyrovnal Broadhead, Chorvaty poslal do vedení Kramarič. Fotbalisté z Balkánského poloostrova tak jistě budou chtít odvézt tři body, jinak by mohli mít velké komplikace v boji o postup.
Dnes nás čeká jeden ze šlágrů druhého kola kvalifikačních bojů mezi Tureckem a Chorvatskem. Utkání bude hostit Timsah Arena, což je domácí stánek Bursasporu. Drobným favoritem je hostující reprezentace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.