Nakonec nás překvapily oba týmy - Plzeň i AC Milán. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

Konec utkání

Gooooooooool! Je to fantastické. Na 2:2 srovnal v 93. minutě Ďuriš.

Skvělé! Plzeň to ještě může zkusit srovnat!

Gooooooooool! Plzeň snižuje gólem Bystroně na 1:2.

77. minuta

Plzeň by ráda alespoň snížila, neustále povzbuzující fanoušci by si zasloužili gól. I přes nepříznivý stav vládne na stadionu dobrá nálada. Většina fanoušků narozdíl od hráčů na trávníků ví, jak se vyvíjí utkání v Barceloně...

68. minuta

Barcelona už vede nads Borisovem 3:0. Pro Plzeň ta nejlepší možná zpráva. I když prohraje s Milánem, do jarní fáze Evropské ligy postoupí.

65. minuta

Ve zvrat už nevěřím, Plzeň to bude mít velmi těžké, stejně jako proti Barceloně. Hráči AC Milán jsou výborní v držení míče.

Plzeň může být v klidu. Béčko Barcelony vede nad Borisovem už 3.0!

59. minuta

Diváci se teď hodně zlobí na maďarského rozhodčího. Nejprve neuznal gól Koláře kvůli ofsajdu, vzápětí pustil spornou situaci na druhé straně. Přesto se Plzeň nevzdává a zkouši s nepříznivým výsledkem něco udělat.

55. minuta

U obou gólů byl Čišovský, ale v obou případech to měl hodně těžké. Prvnímu gólu předcházela situace, kdy byl jeden na dva, chtěl to přečíst, ale nestačil to vyřešit. Při druhém tam byli dva stopeři na dva útočníky Milána, jejich úroveň je zkrátka mnohem větší než v české lize.

51. minuta

Přitom i do druhé půle vstoupila Plzeň dobře, Pilař měl dvě možnosti. Ale hráči AC Milán byli v koncovce přesnější.

50. minuta

To je škoda... Plzeň měla hned v úvodu hodně otevřenou obranu, projevila se obrovská kvalita hráčů AC Milán.

48. minuta

Ledová sprcha. Prakticky hned po rozehrávce přidává Milán další branku, tentokrát Robinho. Předcházela mu hrubá chyba stopera Čišovského.

Plzeň prohrává už 0:2!

47. minuta

Tohle je hodně nemilé. Po zaváhání domácí obrany se uvolnil Pato, poradil si s gólmanem Čechem a do prázdné branky otevřel skóre utkání.

A Plzeň rychle prohrává 0:1!

Začal druhý poločas

První poločas? Z pohledu Plzně velmi dobrý. Byla aktivnější, dá se říct, že i o něco lepším mužstvem. Kaňkou může být zranění Jiráčka, který musel kvůli výronu v kotníku už v 28. minutě střídat.

Konec prvního poločasu

43. minuta

Barcelona vede nad BATE Borisovem 1:0, skvělá zpráva pro Plzeň. Zatím to s účastí v pohárech vypadá dobře i na jaře!

37. minuta

Doufám, že zranění Jiráčka není nic vážného a bude brzy v pořádku. Darida, který ho nahradil, je velmi kvalitní a talentovaný hráč. V jiných klubech by už ligu pravidelně hrál.

31. minuta

Vstup do utkání měla Plzeň vynikající. Byla aktivní, velmi vysoko presovala, vytvářela si mnohem větší příležitosti než soupeř. Zatím největší šance Plzně přišla po rohu. Je známá tím, že má spoustu variant, Pavel Horváth to umí zahrávat. Škoda, že to Pilař netrefil, byl by to nádherný gól.

29. minuta

S Jiráčkem to nevypadá vůbec dobře. Zkoušel nakoplý kotník rozchodit, ale za postranní čáru ho museli odnést na nosítkách. Zákrok od Bonery vypadal drsně, střídání bylo bohužel nevyhnutelné.

Jiráček se zranil a musí střídat.

25. minuta

Dopředu hraje Plzeň zatím výborně, nejvíc zlobí trojice Kolář, Pilař, Petržela podpořená milimetrovými pasy Horvátha. Kapitán domácích zatím nezkazil snad jedinou přihrávku.

20. minuta

Info z Barcelony. Domácí tým bez hvězd v sestavě zatím hraje s Borisovem stále bez branek, což Plzni zaručuje Evropskou ligu v jarní části.

17. minuta

Italští obránci už po třetí ležérně věnovali balon domácím. Teď toho málem využil pronikající Daniel Kolář, kterého zastavil kapitán Ambrosini až za cenu žluté karty.

14. minuta

Gól Plzně může vstřelit kdokoli z její sestavy, ale pravděpodobnost mluví pro Bakoše. Už z pohledu statistik je to její nejnebezpečnější hráč. Určitě budou sázet hodně na defenzivu a rychlé protiútoky, proto mohou být hodně nebezpeční.

Ode mě je to s gratulací do Plzně vše, někdy příště se těším na shledanou.
Milánské musí mrzet především stoprocentní šance Pata za stavu 0:2, kterou ale brazilský útočník bohorovně zahodil.
Viktoria Plzeň se díky famóznímu závěru dočkala vytouženého vyrovnání, které jí zajistilo definitivu postupu do jarních bojů v Evropské lize.
90+3
Plzeň právě vstřelila branku! Závěrečný tlak Viktorie přinesl vyrovnání! Hosté nedokázali odvrátit centr do vápna, míč se poté odrazil k MICHALU ĎURIŠOVI, jenž ho procedil skrz Ameliovy nohy!
90+2
Bakošova rána byla hodně nepřesná.
90+1
Po přímém kopu se domácí dožadovali penalty po zákroku Ameliy, ten však Daridovi míč vypíchl čistým způsobem. Daridův vztek mu přinesl jen žlutou kartu.
90+1
Na přímý kop Horvátha si naběhl i brankář Čech.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Zambrotta na poslední desítky vteřin nahrazuje Taiwa.
89
Plzeň právě vstřelila branku! Darida nadvakrát dostal míč na Marka Bakoše, jenž nebyl sobcem a křižnou přihrávkou našel na zadní tyči DAVIDA BYSTRONĚ, pro něhož už nebyl problém balón poslat do sítě!
88
Petrželův průnik středem hřiště uťal Bonera.
87
Počítadlo diváků se dnes v Edenu zastavilo na čísle 19 854.
86
Ďuriš se přes Boneru tlačil až příliš agresivně a fauloval ho. Poté se navíc na asistenta rozhodčího, který nedovolený zákrok odmával, obořil a musel být uklidněn žlutou kartou.
84
Jakub Hora nahrazuje Pilaře.
84
Na opačné straně trefila Ďurišova pumelice levou tyč!
83
Emanuelson ideální uličkou vyslal Pata, ten ale šanci zakončil bohorovně lobem, který Čech ale v pohodě zastavil.
82
Ďurišův výlet směrem k milánské bráně zastavil dobrým obranným zákrokem Mexes.
81
Hosté podruhé střídají: Mladík Cristante nahrazuje Robinha.
80
Ďurišův střelecký pokus zpoza pokutového území skončil v Ameliově košíku.
79
Seedorfův střílený centr na zadní tyč brankář Čech vyrazil.
78
Alexandre Pato se u vápna natlačil před Petrželu, jenž ho fauloval. Následuje přímý kop z rohu šestnáctky.
76
Pilař se kličkou sice uvolnil před De Sciglia, poté ale už míč nestihl doběhnout na hrací ploše.
75
AC Milán byl v přečíslení u vápna Plzně, Pato se ale místo přihrávky na volného Emanulesona utopil v kličkách.
74
Horváthův centr mířil na Pilaře, těsně před ním ho ale na roh uklidil Mexes.
73
Limberský z levého křídla odcentroval nepřesně, poté navíc bolestivě fauloval Mexese.
71
Horváth napřáhl z třiceti metrů, balón z jeho kopačky ale letěl hodně mimo.
71
Z rohového kopu nic nebylo, navíc na druhé straně pelášil do šance Pato, nepřišel si ale na Čišovského.
70
Ďurišův centr odrazil Mexes ke zcela volnému Rajtoralovi, jenž ale nedokázal rychle vystřelit a poté byla jeho rána vytlačena na roh.
69
Petržela se snažil prodrat se přes Taiwa, Nigerijec ho ale čistým skluzem odzbrojil.
68
Po pasu Taiwa na Emanuelsona zahrál holandský záložník rukou.
67
Daniel Kolář jde ze hry, místo něj naskakuje Michal Ďuriš.
66
Milánští ho rozehráli nakrátko, ale míč se dostal až k jejich poslednímu hráči, kterým byl Thiago Silva.
65
Po Daridově faulu budou hosté kopat přímý kop od autové čáry.
64
Na druhé straně pálil z dvaceti metrů Seedorf jen do míst, která měl Čech pod kontrolou.
63
Po Ambrosinově ztrátě si mohl Kolář vybrat, komu pošle míč do běhu. Poslal ho ale na Bakoše hodně nepřesně.
62
Horváth chtěl chytře najít Pilaře, přihrávku ale zastavil De Sciglio.
61
Rychlý kontr Plzně táhl Rajtoral, jenž poté míč posunul do strany na Koláře. Jeho centr našel ale jen dobře postaveného De Sciglia.
59
Rajtoral vystřelil z třiceti metrů mimo tři milánské tyče.
57
Petržela si na pravé straně zasekl míč kolem Taiwa a vypálil taktéž do tyče! Balón se poté odrazil před bránu k volnému Kolářovi, jenž ho doklepl do sítě, stál ale v ofsajdu, takže branka nemohla platit.
56
Rychlonohý Pato se bleskově prosmýkl přes Bystroně, aby následnou ranou trefil tyč! Míč se k němu poté dostal zpět po chybě Daridy, ale tentokrát jeho střelu Čech zastavil.
55
K Petrželovi se dostal balón na pravém křídle, plzeňský záložník pak přízemním centrem hledal Bakoše, poslal mu však míč na paty.
53
Plzeňští jsou vývojem skóre zcela zaskočeni, Milánští si bez problémů nahrávají na polovině hřiště.
51
Seedorfova skákavá střela skončila v Čechově náruči.
48
AC Milán právě vstřelil branku! A o chvíli později už je to 0:2! Pato s ROBINHEM se elegantními přihrávkami zbavili stoperské dvojice, aby poté druhý jmenovaný hravě zakončil do poloodkryté brány!
47
AC Milán právě vstřelil branku! Robinho sklepl míč pro ALEXANDRA PATA, jenž si pomohl mírným šlapákem, kterým vypíchl míč z dosahu Čišovského, a neomylně zakončil!
46
Pilař vypálil z pětadvaceti metrů až téměř k rohovému praporku.
46
Druhé dějství začne v 21:48.
Oba celky se po první pětačtyřicetiminutovce rozcházejí smírně. Plzeňští proti italskému mistrovi nehrají nijak zakřiknutě, naopak si vypracovali více šancí a mohou tak litovat jen slabého zakončení.
45+3
Kolář se dostal ve vápně k balónu, ten mu ale odskočil až za brankovou čáru. Výkop už milánský gólman asi nestihne.
45+1
De Sciglio hledal v pokutovém území Pata, poslal mu však centr do protipohybu.
45
Pilař se uvolnil do osy hřiště, zpoza šestnáctky ale zamířil jen do Ameliovy náruče.
45
V první půli se budou hrát dvě minuty nad plán.
44
K Petrželovi se dostal míč po Rajtoralově akci. Pravé plzeňské křídlo však místo centru balón zaseklo, aby o něj vzápětí příšlo.
43
Po následném přímém kopu fauloval ve výskoku Bakoš.
43
De Sciglio zastavil rychlou akci faulem, maďarští sudí ale kartu nevytáhli.
42
Po souboji Bakoše s Thiagem Silvou nařídili rozhodčí k nevoli domácího útočníka odkop od brány. Bakoš s Thiagem Silvou si pak situaci vyříkali.
41
Horváth od rohového praporku nacentroval na Čišovského. Hlavička slovenského stopera ale prosvištěla kolem pravé Ameliovy tyče.
40
Hosté museli také kvůli zranění střídat: Thiago Silva jde do hry za Nocerina.
39
A další ránu vyslal Petržela, ta tentokrát byla hodně nepřesná.
38
Na opačné straně se za obránce dostal Pilař, z mírného úhlu však vystřelil jen do boční sítě.
38
Seedorf se po zaváhání Daridy dostal ke střele zpoza vápna, odtud ale o kousek přestřelil Čechovu bránu.
37
Robinhovu střelu z pětadvaceti metrů zblokoval Darida.
35
Na druhé straně se uvolnil po levém křídle Rajtoral až do vápna, odtud ale vystřelil slabě jen do míst, kde stál Amelia.
34
Po Seedorfově centru se k míči na hranici pokutového území dostal k balónu Pato. Proti přesile ho ale ztratil.
34
Čišovský pod tlakem Seedorfa odhlavičkoval míč jen na roh.
32
Emanuelsonův centr měl být snadnou prací pro Čecha, plzeňský gólman ho ale zpacifikoval až na druhý pokus.
30
Po nepřesnosti v plzeňské rozehrávce se k balónu dostal De Sciglio, zpoza vápna ale vystřelil mimo.
29
Horváthův centr vyboxoval Ameila.
28
Zraněného Jiráčka nahrazuje Darida.
28
Po rychlé akci Plzně centroval Petržela na Koláře, De Sciglio balón odkopl na roh.
27
Jiráčka musí odnést na nosítkách mimo hřiště.
26
Jiráček zůstal ležet na zemi po souboji s Bonerou. Vyžádal si ošetření a nevypadá to s ním příliš optimisticky.
24
Limberský krásnou uličkou uvolnil Petrželu, jenž ale následně ztroskotal na vyběhnutém Ameliovi. Celá situace navíc byla zbytečná, protože pomezní Kispat odmával, až nesprávně, ofsajd.
23
Robinho hledal nadýchaným lobem rozběhnutého Seedorfa, Limberský ale na poslední chvíli míč odhlavičkoval.
21
Limberský se chtěl prodrat za Pilařovou přihrávkou, Ambrosini mu dal ale do cesty tělo a Limberský ho poté zfauloval.
21
Po nepřesném centru Taiwa ale bude následovat odkop od plzeňské brány.
20
Milánští teď okupují vápno Viktorie.
18
Seedorf se ve vápně tlačil před Horvátha, před plzeňského kapitána se však nedostal.
17
Horváth od rohového kopu našel na zadní tyči Pilaře, jenž se do míče položil pohledným volejem, hostující bránu však těsně přestřelil.
17
Petržela dobře viděl nabíhajícího Koláře a poslal mu dobrou uličku. Kolářovi ale na poslední chvíli ukopl míč Mexes na roh.
14
Horváth dobře našel na pravém křídle Petrželu, jenž ihned centroval na Bakoše. Slovenský útočník míč pustil za sebe na Koláře, jehož pokus o střelu však zablokoval De Sciglio.
14
Nocerinův vysoký centr skončil až u brankáře Čecha.
13
Na druhé straně se ve vápně dostal k míči Pato, situaci ale zastavil sporný ofsajd.
12
Horváth po přímém kopu našel Pilaře, ten ale nevěděl, kam ho má míč dále rozehrát a rychle o něj přišel.
11
Ambrosini společně s Emanuelsonem podkopli Koláře. Ambrosini navíc uviděl žlutou kartu.
10
Horváth si u poloviny hřiště pomohl šlapákem proti Nocerinovi.
9
Pato využil Bystroňova nepovedeného odkopu, z velkého úhlu ale vypálil velmi nepřesně.
8
Následně mířil do protiútoku Bakoš, ale ve vápně přišel o balón. Navíc mu byl odpískán ofsajd.
8
Milan Petržela si hodně zahrával u vlastního malého vápna, když udělal dvě kličky Robinhovi i Patovi. Naštěstí pro něj i celou Plzeň mu jeho snažení vyšlo.
7
Po lehce odvraceném rohovém kopu mířili hosté do brejku. Seedorf chtěl narazit Robinhovi, poslal mu ale hodně mizernou přihrávku.
6
A po zásahu Seedorfa hned další.
6
Kolář vystihl Mexesovu kličku a postupoval směrem do šestnáctky. Poté se chtěl uvolnit přes Ambrosiniho, toho však neobehrál. Následovat bude alespoň roh.
3
Limberský chtěl poslat pas do vápna, balón ale poslal vysoko za milánskou bránu.
2
Po centru Horvátha vybojoval Bakoš míč pro Bystroně, jeho rána však byla hodně nepřesná.
1
Od Taiwa se odrazil míč do zámezí na první roh Plzně.
1
Petržela hned v úvodu vystihl rozehrávku Milánských. Bonera ho ale následně čistě odzbrojil.
1
Kanonýr Zlatan Ibrahimović začne utkání jen na lavičce, na hrotu milánského útoku tak začne rekonvalescent Alexandre Pato s jeho brazilským krajanem Robinhem.
Zdravím Vás u sledování závěrečného představení plzeňské Viktorie v Lize mistrů. V pražském Edenu, kde ji čeká věhlasný AC Milán, nastoupí v tradiční sestavě.
Úvodní sestavy: FC Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský - Jiráček, Horváth - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš AC Milán: Amelia - De Sciglio, Mexes, Bonera, Taiwo - Emanelson, Ambrosini, Seedorf, Nocerino - Pato, Robinho Rozhodčí: Vad - Ring, Kispat - Fabian, Szabo (všichni HUN).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer z Edenu. Necelou půlhodinu před výkopem se stadion pomalu plní, na trávníku se rozcvičují oba týmy. Na plzeňské polovině si ve dvojici kopali Jiráček s Pilařem. Že by dnes šlo o jejich poslední zápas v západočeském dresu?