Viděli jsme velice kvalitní zápas, který byl napínavý do poslední sekundy. Arsenal vedl už 2:0 a v samém závěru šel Walcott sám na gólmana. Nakonec remizuje v Německu 2:2. Schalke ve druhém poločase zlepšilo svou hru, dělba bodů se dá považovat za zaslouženou.
90+4
Theo Walcott běžel sám na gólmana a snažil se ho prostřelit, jenže Unnertall vytáhl skvělý zákrok, který zachránil Schalke od pohromy!
90+3
Poslední střídání Schalke. Dohrál Holtby, zahraje si Barnetta.
90+1
Sudí Rizzoli nastavil čtyři minuty!
90
...a také si v závěru zahraje Santos místo Podolskiho.
90
Hned dvojité střídání provedl kouč Arsenalu Wenger. Nejprve stáhl Cazorlu a poslal na hřiště Coquelina...
89
Němci dostali Arsenal pod pořádný tlak, Arsenal se brání na své polovině hřiště!
87
Schalke sice hrálo v útoku, ale mnoho toho nevymyslelo. Nakonec po nákopu Neustädtera sebral míč do rukavic gólman Mannone.
85
Domácí kombinovali na hranici šestnáctky, nakonec nepřesně pálil Jones.
83
Skvělou akci Schalke, na jejíž konci Jones našel Huntelaara, který osamocen hlavičkoval těsně nad bránu zastavil ofsajd!
80
Arsenal operuje na útočné polovině, domácí svého soupeře ale nepouští do blízkosti své branky.
77
Jones (SCH) fauloval Vermaelena a uviděl žlutou kartu od italského sudího Rizzoliho.
76
Hraje se otevřený fotbal, Arsenal více útočí, naopak Schalke dobře kombinuje po stranách. Oba soupeři chtějí vyhrát, což je dobře pro fotbal.
73
Theo Walcott pálil do tyče, dorážející Giroud byl posléze v ofsajdu. Velké věci se nyní děly v brankovišti Schalke!
70
Veltins Arena bouří, domácí fanoušci ženou svůj tým za dalším gólem.
67
Schalke právě vstřelilo branku!
Holtby našel ve vápně JEFFERSONA FARFÁNA, který si vytvořil prostor a našel recept na gólmana Arsenalu. Je srovnáno, německý tým dohnal dvougólové manko!
65
Schalke podruhé střídá. Högera nahradil Papadopoulos.
64
Lukas Podolski (ARS) dostal žlutou kartu.
63
Domácí Fuchs bude kopat rohový kop.
61
Arsenal hraje ve druhém poločasu ze zabezpečené obrany, naopak Schalke útočí ve více lidech.
59
Podolski byl stažen k zemi, Arsenal bude rozehrávat od poloviny hřiště.
56
Hostující Sagna byl na útočném výletě, ale proti přesile obránců neuspěl.
54
Schalke se tlačí do koncovky, nyní Affelayovu akci odvrátili hosté na roh.
52
Druhý poločas začal ve vysokém tempu, oba celky si vytvořily gólové příležitosti.
50
Na druhé straně si pohlídal ofsajdovou linii Huntelaar a v nájezdu nepřekonal Mannoneho!
47
Giroud si vytvořil prostor a zakroutil míč jen kousek vedle tyčky!
46
Schalke bylo v úvodu zápasu aktivnějším týmem, pak ovšem dostalo ledovou sprchu po trefách Walcotta s Giroudem. V závěru první půle ale snížil Huntelaar, proto je zápas nadále otevřený.
45+2
Ke slovu se dostal ostrostřelec KLAAS-JAN HUNTELAAR a snížil na rozdíl jediné branky. Nizozemský kanonýr dostal míč do vápna a přesnou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. Tohle by nechytil ani David Seaman v dobách své největší slávy.
45+1
Sudí Rizzoli nastavil dvě minuty.
45
Walcott postupoval na bránu, pak ještě hledal Girouda, tomu míč ale sebral Fuchs.
44
Podolski byl faulován u rohového praporku. Následně kopal trestný kop Cazorla, ale Schalke se ubránilo.
43
Za ukázkový šlapák si Fuchs (SCH) vysloužil žlutou kartu.
42
Nyní se uvolnil Farfán a z hranice vápna jen o kousek minul bránu. Velká šance!
41
V závěru poločasu se hra uklidnila, Schalke sice drží míč, ale do šancí se nedostává.
38
Afellay našel ve vápně Farfána, ten ale míč ztratil.
35
Arsenal kombinuje před vápnem Schalke, domácí jsou pod tlakem!
32
Pro domácí je zatím první poločas blamáží, Arsenal směřuje k vítězství. Nyní se na zemi objevil Podolski, nic vážného mu snad nebude.
30
Fuchs kopal rohový kop, ale Arsenal se ubránil.
26
Arsenal právě vstřelil branku!
Lukas Podolski nyní vymyslel druhý gól Arsenau poté, co vybojoval míč a naservíroval ho OLIVIERU GIROUDOVI, který překonal Unnerstalla.
25
Schalke střídá. Obránce Uchida pro dnešek dohrál, nahradil ho Höger.
25
Matip (SCH) inkasoval žluté napomenutí.
24
Fuchs pálil z dálky, jeho jedovatá rána skončila jen kousek vedle brány. Slušná šance S04.
23
Vedoucí gól Arsenalu je pro domácí komplikací, protože v úvodu zápasu byli aktivnějším týmem.
21
Cazorla (ARS) dostal žlutou kartu.
20
Walcott navázal na svou střeleckou formu z domácí soutěže, kdy nasázel hattrick Readingu. Nyní při svém třetím letošním startu v Lize Mistrů skóroval poprvé.
18
THEO WALCOTT dostal míč za obranu a měl dost času na to, aby překonal gólmana Schalke. Arsenal se ujímá vedení!
18
Po rohu vznikla ve vápně domácích nepřehledná situace, nakonec se míče zmocnil gólman Unnertstall.
17
Arsenal podnikl útočný výpad a vybojoval rohový kop.
15
Farfán si našel střeleckou pozici a vyzkoušel Mannoneho, gólman hostí musel zasahovat.
12
Po rohovém kopu Schalke se ocitl v gólovce Höwedes, který vyskočil na centr a hlavičkoval jen těsně nad břevno!
9
Zatím sledujeme opatrný začátek zápasu. Ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu.
7
Arsenal je v držení míče a tvoří hru, ale presink domácích ho vytlačuje z dobrých střeleckých pozic.
4
Vermaelen vhodil míč do hřiště, Angličané operují na útočné polovině, ale daleko od branky domácích.
2
Ve vyprodané Veltins Areně drží Schalke v modrých dresech míč na svých kopačkách, Arsenal nastoupil do zápasu ve žlutém.
1

FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes (C), Uchida, Fuchs, Matip - Holtby, Afellay - Jones, Neustädter, Farfán - Huntelaar.

Arsenal FC: Mannone - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere - Walcott - Cazorla, Podolski - Giroud.

Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni ITA).
Zápas Schalke s Arsenalem znamená odvetu obou soupeřů z minulého kola skupiny B. Německý tým díky dvěma gólům v závěru vyhrál na Emirates Stadium 2:0 a přivezl si tedy velmi cennou výhru z Anglie.

Právě Schalke vede svou skupinu se ziskem sedmi bodů a směřuje k postupu do osmifinále. Arsenal je v tabulce druhý a je dalším favoritem na postup. Na záda mu ovšem dýchá řecký Olympiakos. Proto pro londýnský klub bude jakýkoli bodový zisk v Gelsenkirchenu cenný.

Podle bookmakerů je favoritem Schalke, které si velmi dobře vede v Bundeslize a výborné výkony podává v Lize Mistrů. Naopak Arsenal je v Premier League až šestý a naposledy prohrál s Manchesterem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.