Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Slavia - 5. listopadu 2019   18:55

0:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba (46. Roberto) – Arturo Vidal, Busquets (68. Rakitić), F. de Jong – Messi (C), O. Dembèlé (65. Fati), Griezmann.
Neto – Rakitić, Aleñá, Roberto, Umtiti, C. Pérez, Fati.
Oliver – Burt, Bennett (ENG)
Camp Nou (Barcelona)
67 023 diváků
Slavia
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Traoré (57. Tecl), Stanciu (63. Hušbauer), Olayinka – Masopust (82. Provod).
Kovář – Hušbauer, Tecl, Provod, Milan Škoda, Takács, Júsuf Hilál.

SESTŘIH: Barcelona - Slavia 0:0. Fantastický bod pro "sešívané"

S konstatováním, že český šampión udělal v Barceloně českému fotbalu skvělou reklamu a odveze si do Prahy cenný bod, se s Vámi loučím a u dalších fotbalových přenosů se opět těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 10:17.
Barcelona zůstane i po dnešku v čele tabulky skupiny F, ale postup ještě nebude mít jistý. Slávisté setrvají se dvěma body na posledním čtvrtém místě, stále jsou ve hře minimálně o jarní část Evropské ligy.
Slávističtí příznivci, kterých přijelo zhruba 4000, svým hráčům děkují. Naopak fanoušci Barcelony domácí hvězdy vypískali a nyní již ochozy hromadně opouštějí.
Je konec! Fotbalisté pražské Slavie dokázali uhrát bezgólovou remízu na půdě Barcelony a odvezou si tak z Camp Nou supercenný bod! Pražané opět předvedli sympatický výkon, rozhodně se k výsledku jen neprobránili. Samozřejmě měli i štěstí. Lionel Messi trefil v prvním poločase břevno a další příležitosti Katalánců pochytal skvěle chytající Ondřej Kolář, který bude zřejmě vyhlášen hráčem utkání. I sešívaní se ale snažili být nebezpeční, byť jim ve finále většinou chyběla přesnost.
90+3'
90+3'
Rozhodnutí rozhodčího potvrdili i kolegové u videa. Ondřej Kolář ještě dostal žlutou kartu za zdržování.
90+2'
Ani z téhle situace domácí nic nevytěžili! Messi obešel několik slávistů a našel Rakitiće, který z levé strany šestnáctky posílal míč na vzdálenější tyč. Tam na balón nedosáhl Arturo Vidal, který spadl, ovšem penalta z toho dle gest sudího nebude.
90+1'
Frenkie de Jong se zbavil Frydrycha, ale následně se prezentoval nepřesnou přihrávkou. Po odehrání míče byl tvrdě dohrán, ale anglický sudí nedovolený zákrok k nelibosti domácích nepíská. Kolář bude rozehrávat od brány.
90+1'
Michael Oliver nastaví tři minuty!
90'
Začala už poslední minuta řádné hrací doby. Slavia je blízko k velkému výsledku!
89'
Kúdela lacině ztratil míč. Protiútok táhl Messi, který obešel Frydrycha, ale skvěle ho zastavil Souček!
88'
Rakitić se dotkl míče rukou a slavisté tak budou rozehrávat.
87'
Slávisté zastavili před šestnáctkou akci soupeře, ale Součka vzápětí obral o míč Vidal. Nápor Katalánců tak může pokračovat.
86'
Pět minut do konce normální hrací doby. Slávisté vhazují.
85'
Clément Lenglet v hlavičkovém souboji vrazil loktem do Josefa Hušbauera. Rozhodčí Oliver píská nedovolený zákrok a Lenglet se záložníkovi Slavie omlouvá.
84'
Messi se na půlící čáře dostal před Ondřeje Kúdelu, který ho chytil za dres. Jasná žlutá karta pro hostujícího stopera.
83'
Domácí stále nedokázali zlomit obranu Slavie! Bořil v šestnáctce promáchl míč a byla z toho zapeklitá situace v hostující šestnáctce. Z toho mohl těžit Ivan Rakitić, jemuž však střela vůbec nesedla.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Lukáš Provod.
82'
Nélson Semedo se na levé straně rozběhl a Josef Hušbauer vše raději uhasil skluzem za žlutou kartu.
81'
Gerard Piqué je v pořádku a hlásí se o návrat do hry.
80'
Po rohu Hušbauera se srazili hlavami Souček s Piquém. Zatímco kapitán Slavie se zvedl a odešel, tak domácí stoper bude potřebovat ošetření.
80'
Centr Vladimíra Coufala směřoval na Tecla. Obrana Blaugranas to vyřešila odehráním balónu na další roh.
79'
Slávisté kontrovali akcí na pravém křídle. Míč se dostal až do šestnáctky, ale tam přišel útočný faul Hušbauera na Lengleta.
78'
Už poněkolikáté si zaslouží jedničku s hvězdičkou Ondřej Kolář! Fati z levé strany prostrčil míč před bránu na Lionela Messiho, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat vynikajícího brankáře Slavie!
77'
Po rohu Ševčíka sklepával míč do ohně Olayianka. Obrana Barcelony si poradila.
76'
Olayinka vysunul Stanislava Tecla. Ten nasadil jesličky Lengletovi a zastavil ho až Piqué. Roh pro hosty.
75'
Slávisté se dostali k šestnáctce soupeře, ale k zakončení nebo centru se neodhodlali. Míč putoval dozadu a skončil až u brankáře Koláře.
74'
Anssumane Fati pocítil důraz Lukáše Masopusta. Barca tak bude rozehrávat na útočné polovině.
73'
Peter Olayinka zastavil domácí akci a pokusil se vyběhnout s míčem dopředu. V tom mu zabránil de Jong, který byl navíc protihráčem faulován.
73'
Do konce utkání schází i s nastavením možná dvacet minut a Slavia je na Camp Nou stále ve hře o body. Ještě ji ale čekají hodně náročné minuty.
72'
Součkova přihrávka žádného spoluhráče nenašla. Rozehrávat budou domácí.
72'
Stoper Lenglet byl dohrál Ševčíkem a je z toho aut pro hosty.
71'
Držení míče – 60 % : 40 %
70'
Griezmann nahrával do šestnáctky Vidalovi. Vše řeší dobrým obranným zákrokem Kúdela.
69'
Piqué to zkoušel kolmicí na Sergia Roberta. Kolář rychle vyběhl a míč lapil. Slávistický brankář je dnes výtečný.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Ivan Rakitić.
67'
Exekuce rohového kopu se ujal Josef Hušbauer. Domácí obrana nakonec dostala balón do bezpečí.
67'
Hosté se po přetaženém centru Coufala usadili u šestnáctky soupeře. Další míč pak poslal před bránu Hušbauer a je z toho rohový kop.
66'
Messiho pas na Griezmanna pokryl pozorný stoper Ondřej Kúdela.
65'
Ševčík prohnal Semeda, přes kterého se dostal průnikem podél brankové čáry. Následně se snažil procpat míč před bránu na Masopusta, ten byl však pokrytý.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Anssumane Fati.
64'
Odražený míč se snažil napálit z hranice šestnáctky Stanislav Tecl, ale téměř promáchl. Obrana Barcelony tak měla snadnou práci.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Josef Hušbauer.
63'
Messi to zkusil nastřelit na bránu, ale na Koláře míč neprošel. Následoval protiútok Slavie, Olayianka byl zahnán až moc do strany. Ještě odcentroval, ale jen na hlavu Frenkieho de Jonga.
62'
Messi byl faulován na rohu šestnáctky. Další standardka pro Barcelonu.
61'
Přetažený centr Griezmanna si našel Messi. Ten dokázal i zakončit, trefil ale jenom jednoho z obránců.
61'
Peter Olayinka se na útočné polovině zamotal do kliček. Míč ještě ve skluzu získal zpět pro hosty Ševčík, ale Masopust se do hry zapojit nemohl. Byl totiž v ofsajdu.
60'
Pomezní měl dobré oko, což potvrdil i systém VAR. Pokračuje se za stavu 0:0.
58'
Teď si slávisté jistě hodně oddechli! Lionel Messi dostal míč za obranu a po jeho přihrávce skóroval do prázdné brány Arturo Vidal. Pomezní však viděl ofsajd a gól Barcelony tak neplatí!
57'
Slávisté poprvé střídají. Ibrahima Traorého nahrazuje Stanislav Tecl. Dojde určitě i k přeskupení řad. Tecl rozhodně půjde na hrot, Masopust se zřejmě stáhne na křídlo.
55'
Ondřej Kolář už poněkolikáté zachránil Slavii! Dembèlé skvěle našel Sergia Roberta, který tváří v tvář Kolářovi zakončil jen do nohou gólmana sešívaných!
55'
Stanciu adresoval příliš dlouhou přihrávku Olayiankovi a z pohledu Barcelony tak vše vyřešil Gerard Piqué.
54'
Griezmann zkusil obloučkem poslat do šance Artura Vidala. Ten se ale ocitl v presu slávistických obránců a pro míč si došel Kolář.
53'
Peter Olayianka, který hraje velký zápas, obtěžoval rozehrávajícího Roberta. Nakonec je z toho faul nigerijského hráče Slavie.
53'
Nakonec přišla nepřesná přihrávka na Semeda a Kolář bude vykopávat od své brány.
52'
Domácí teď drží míč na útočné polovině a přeci jen rozjeli kombinaci, která už připomíná jejich tiki taku.
51'
Slávisté rychle přešli na polovinu soupeře a z nějakých 25 metrů to zkusil Petr Ševčík. Hostující záložník střílel příliš vysoko.
51'
Ševčík táhl slávistický protiútok. Ten následně neadresoval Masopustovi úplně ideální přihrávku a Piqué tak měl situaci ulehčenou.
50'
Coufal dokázal sebrat míč Griezmannovi. Následně napadal Olayinka Sergia Roberta, který o hostujícího fotbalistu zahrál míč do zámezí.
49'
Lionel Messi zahrál přímý kop těsně nad břevno slávistické brány. Kolář by ale v případě potřeby zřejmě byl schopen zakročit.
48'
Na zemi zůstal ležet Bořil a dopředu se hnal Lionel Messi, kterého za žlutou kartu fauloval Nicolae Stanciu. Navíc přímý kop z výhodné pozice pro Messiho.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Sergi Roberto.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 59 % : 41 %
Střely na bránu – 4:0
Střely mimo – 2:1
Rohové kopy – 6:6
Slávisté v prvním poločase rozhodně navázali na odvážný výkon z domácího utkání a i na Camp Nou si to s hvězdnou Barcelonou rozdávají na férovku. Domácí šance měli, Messi dokonce nastřelil břevno a Kolář navíc skvělými zákroky vychytal Semeda, právě Messiho či po rohu hlavičkujícího Piquého, ale i sešívaní dokázali být v ofenzivě nebezpeční. Ter Stegen měl hned v úvodu velké problémy s tečovaným míčem z kopačky Ševčíka, střelu Stanciua zase bohužel pro Pražany vychýlil mimo Masopust a v samotném závěru půle nebyla Bořilova dorážka uznána pro ofsajd. Hosté rozhodně nejsou pod soustavným tlakem a fotbalisty Barcelony vyprovázel do kabin pískot.
45'
45+1'
Slávisté v závěru poločasu kombinovali u šestnáctky soupeře. Sražená střela Stanciua se odrazila k Bořilovi, kterého napoprvé vychytal ter Stegen a dorážka slávistického obránce už v síti skončila! Bylo to však z ofsajdu a gól tak nemůže platit!
45+1'
Sudí Oliver nastaví první poločas o minutu.
45'
Nemuselo zůstat jen u bránění. Ibrahim Traoré se snažil vysunout Stanciua, k míči měl ale blíže ter Stegen.
44'
Katalánci se v závěru poločasu přeci jen nadechli k velkému náporu. Slávisté potřebují vydržet do přestávky.
43'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
43'
Znovu skvělý Kolář! Po rohovém kopu hlavičkoval Gerard Piqué, Kolář však reflexivním zákrokem zabránil gólu!
43'
Teď ale šance Barcelony, proti níž se vytáhl Ondřej Kolář! Domácí kapitán zakončoval z levé strany šestnáctky pod břevno a Kolář míč dokázal vytěsnit na roh!
42'
Slávisté na Camp Nou kombinují a ozývají se jejich fanoušci. Těm se obraz hry musí líbit.
41'
Další snahu Barcelony utnul včasným vyběhnutím Ondřej Kolář.
41'
Slávisté dokázali zdvojit Lionela Messiho. Ten přes Kúdelu a Frydrycha nepřešel.
40'
Stanciův roh nebezpečí pro domácí bránu nepřinesl. Útočit může Barcelona.
39'
Stanciu tentokrát centroval. Hledal vysokého Tomáše Součka, ovšem domácí odvracejí na rohový kop.
38'
Arturo Vidal fauloval Stanciua. Slávisté mají k dispozici standardní situaci.
38'
Barca se ubránila a vyrazila dopředu. Vše končí nepřesnou přihrávkou na Dembèlého.
37'
Kolář chtěl udělat kličku Vidalovi, ale ten mu míč sebral! Přihrál však do míst, kde jeho spoluhráči nebyli a pro Slavii to tak dobře dopadlo. Následoval brejk sešívaných. Ten vypadal nadějně, ovšem Busquets balón uklidil na rohový kop.
35'
Lionel Messi teď ukázal svou třídu! Na pravém křídle získal míč, navedl si ho na hranici šestnáctky a byť Bořil přesně věděl, co bude Argentinec dělat, dokázal se Messi dostat ke střele, která končí na břevně! Odražený balón následně sbírá Kolář.
33'
Přímý kop rozehrával Nicolae Stanciu. Zkusil to přímo, balón však prosvištěl vedle vzdálenější tyče barcelonské svatyně.
32'
Dembèlé přifilmoval pád po souboji s Bořilem. Následně se ujal míče Peter Olayinka a zezadu zatáhl za záchrannou brzdu Nélson Semedo. Ten dostává žlutou kartu.
31'
Půlhodina hry za námi a slávisté zatím mohou být spokojeni. Drtivý tlak Barcelony se nekoná a slávisté už dokonce měli své šance.
29'
Zajímavá rozehrávka rohového kopu z pohledu domácích. Míč se pak následně snesl na zadní tyč, kde byl Lionel Messi, který ho z první sklepával před bránu. Tam byli slávističtí obránci, kteří balón odvrátili k de Jongovi. Bývalý záložník Ajaxu skončil na trávníku, ale sudí Oliver ukazuje, že o penaltě nemůže být řeč.
27'
Velká šance Slavie! Olayinka pronikl dopředu po levém křídle a přihrávkou pod sebe oslovil Nicolaeho Stanciua. Ten mířil pod břevno, ale míč trefil do hlavy přebíhajícího Masopusta a odrazil se do zámezí. Kdyby k této teči nedošlo, měl by ter Stegen asi velké problémy!
26'
Jordi Alba si narazil míč s Griezmannem a obloučkem nabíjel před šestnáctku Lionelovi Messimu. Argentinský kouzelník se položil do voleje, který ale postrádal přesnost.
26'
Tomáš Souček byl ve vlastní šestnáctce důrazně napadán. Ještě dokázal rozehrát na Coufala, o kterého už šel míč do autu. Vhazuje Barca.
25'
Masopust zabojoval o míč ve středu pole a donutil faulovat Sergia Busquetse.
24'
Griezmann roztáhl hru doprava na Ousmana Dembèlého. Ten se snažil přihrávat pod sebe, slávistická obrana stačila míč zablokovat.
23'
A zase protiútok Slavie. Olayinka se už však dostal těsně za brankovou čáru a jeho centr byl tedy zbytečný.
22'
Messi zkusil ohrozit Koláře dokonce přímo z rohového kopu! Kolář si pro balón stačil dojít.
22'
Byla to pozice spíše pro centr, ale Lionel Messi zkusil překvapit Koláře krouceným míčem k bližší tyči. Brankář Slavie vyráží na roh!
21'
Nélson Semedo je zatím nejaktivnějším hráčem Barcelony. Nyní ho musel faulovat Peter Olayinka a je z toho žlutá karta pro slávistického fotbalistu. A také standardní situace, kterou rozehraje Messi.
20'
Nélson Semedo měl v pokutovém území Artura Vidala, na kterého směřoval centr, ale Frydrych míč dokázal zablokovat. Balón se následně odrazil za brankovou čáru právě od pravého beka Barcelony a rozehrávat tak bude Kolář.
19'
Slávisté si počínají hodně sympaticky. Hrají odvážně jako v Edenu a na to není Barcelona na Camp Nou příliš zvyklá.
18'
Nicolae Stanciu byl před hostující šestnáctkou faulován Dembèlém. Míč tedy mají hráči Slavie.
17'
Slávisté včas překazili spolupráci Jordiho Alby, Messiho a Vidala. Domácí byli vytlačeni k půlící čáře.
17'
Olayinka zkusil obejít Semeda, ale podle sudího fauloval. Bylo to nejspíše oboustranné držení, takže si pan Oliver mohl vybrat.
16'
Poslední roh byl rozehrán nakrátko. K centru od brankové čáry se pak dostal Lukáš Masopust, míč však sebral do rukavic Marc-André ter Stegen.
16'
Je z toho série rohových kopů! Od praporku budou slávisté rozehrávat už potřetí v řadě.
14'
Fantasticky to udělal Peter Olayinka, který ukradl míč rozehrávajícímu Gerardovi Piquému. Stoper Barcelony musel sáhnout k faulu, který rozhodčí ocenil žlutou kartou! Akce Slavie ještě pokračovala výhodou, kterou hosté přetavili v rohový kop.
13'
Bořil se Součkem získali pro hosty míč ve středu hřiště. Druhý jmenovaný byl faulován a slávisté tak mohou rozehrát z klidu.
12'
Další kolmice hledala Antoina Griezmanna. Kolář situaci skvěle přečetl a před francouzským reprezentantem míč odkopl do bezpečí.
11'
Messi roh rozehrál nakrátko. Domácí zatím kombinují.
11'
První gólovka Barcelony! Na krásnou kolmou přihrávku si naběhl Nélson Semedo, který se řítil z pravé strany na bránu Slavie. Zakončoval k bližší tyči, ale skvělý zákrok předvedl Ondřej Kolář, který balón vytěsnil na rohový kop.
10'
Stanciu ho rozehrál jen do náruče brankáře ter Stegena. Ten zakládá výhozem protiútok Barci.
10'
Levá strana se otevřela před Janem Bořilem. Levý obránce Slavie předal míč Masopustovi a ten získal pro Pražany první roh.
9'
Dembèlé nahrával Semedovi do ofsajdu. Ernesto Valverde už gesty naznačuje, že by si hru svého týmu představoval jinak.
7'
V úvodu se zdálo, že Barcelona zahájí zápas velkým náporem. Slávisté se ale rychle aklimatizovali a naznačili soupeři, že mohou být hodně nebezpeční v rychlých protiútocích.
5'
Petr Ševčík nadělal obraně Barcelony velké problémy! Podél brankové čáry si to namířil k bráně a jeho nástřel byl ještě tečován obráncem. Ter Stegen už byl v pohybu a měl co dělat, aby se vrátil ke své bližší tyči, kam balón směřoval!
5'
První náznak šance Slavie! Ševčík dostal míč na pravé křídlo a moc nescházelo, aby na jeho centr dosáhl na zadní tyči Peter Olayinka. Pokud by tam byl včas, měli by hosté velkou příležitost ke skórování.
4'
Dobrou práci odvedl ve středu hřiště Lukáš Masopust, jehož fauloval Nélson Semedo. Slávisté si tak mohou v obraně trochu odpočinout.
4'
Ševčík u autové čáry zabojoval a získal zde míč. Následně ale nedokázal pod tlakem přesně rozehrát a balón mají opět Blaugranas.
3'
Hosté přeci jen začínají s respektem. Barcelona rozehrává a Pražané jsou všichni zataženi na vlastní polovině.
2'
Ousmane Dembèlé byl na pravém křídle v ofsajdu. Rozehrávat budou slávisté.
1'
Zápas rozehrála Slavia, která nastoupila ve světlemodrých dresech. Barcelona v tradiční barevné kombinaci.
1'
A je to tady. Rozhodčí přivádějí hráče na trávník slavného barcelonského stánku. Zní hymna Ligy mistrů.
Diváky dostala do varu hymna FC Barcelona a nyní už čekáme na příchod aktérů na trávník Camp Nou. Ti už jsou připraveni v tunelu.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Arturo Vidal, Busquets, F. de Jong – Messi (C), O. Dembèlé, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Rakitić, Aleñá, Roberto, Umtiti, C. Pérez, Fati.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Traoré, Stanciu, Olayinka – Masopust.
Náhradníci: Kovář – Hušbauer, Tecl, Provod, Milan Škoda, Takács, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG).
Také slávisté utrpěli jednu velkou ztrátu. Stoper David Hovorka měl v domácím duelu s Barcelonou několik skvělých momentů v soubojích s Lionelem Messim, ale v následujícím ligovém zápase v Plzni si vážně poranil koleno a sešívaným bude chybět zhruba půl roku. Jeho místo ve stoperské dvojici po boku Ondřeje Kúdely zaujal Michal Frydrych. Bude zajímavé sledovat, jak odchovanec ostravského baníku zápas na Camp Nou zvládne.
V Barcelonské sestavě bude scházet uruguayský útočník Luis Suárez. Vyhlášený kanonýr si v ligovém duelu v Levante obnovil zranění kotníku.
Odpoledne v Barceloně zazářili slávističtí dorostenci. Ti v mládežnické obdobě LM v prostorách barcelonské akademie La Masia zvítězili po výborném výkonu 3:2.
Zápas odpískají angličtí rozhodčí. Hlavnímu Michaelovi Oliverovi budou asistovat Stuart Burt a Simon Bennett. Na pozici čtvrtého sudího byl nominován Andrew Madley. U systému VAR budou na utkání dohlížet Chris Kavanagh s asistentem Leem Bettsem.
Řekli před utkáním:

Ernesto Valverde (trenér Barcelony):
Očekáváme podobný zápas jako v Praze. Slávisté zůstávají věrni své filozofii, jsou skvěle fyzicky vybaveni a na polovině soupeře umějí být velmi nebezpeční. Hráči musejí být připraveni, že to bude hodně o běhání.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie):
Děláme vše proto, abychom se v úterý prezentovali stejně jako vždy. V zápase stojí dvě armády proti sobě, je to i o tom, co vám soupeř dovolí a k čemu ho donutíte. Otázka je, jak se vyrovnáme s kvalitou soupeře a prostředím. Budeme se chtít držet toho, co je nám vlastní, zítra projdeme zkouškou ohněm, jsme plně odhodlaní udělat maximum a prezentovat se stejně jako doma. Hodně bude záležet na vstupu do utkání a jestli si dovolíme to, co jsme předvedli v zápase v Edenu. Kvalita a odvaha, to jsou dvě věci, které budou nejdůležitější. Mít odvahu na hřišti, brát zápas stejně jako doma a být kvalitní v defenzivní i ofenzivní činnosti. Pokud uděláte systémové nebo individuální chyby v takovém zápase, soupeř to skoro jistě potrestá.
První zápas:
Ve vyprodaném Edenu se hrálo parádní utkání, v němž si to český mistr rozdával se slavnou Barcelonou takzvaně na férovku. Hosty sice poslal už ve 3. minutě do vedení Lionel Messi, ale slávisté se postupně oklepali, začali mít místy dokonce více ze hry a Katalánce musel několikrát zachraňovat brankář ter Stegen. Po změně stran přišlo zasloužené vyrovnaní po bodlu Jana Bořila, ovšem krátce na to si Suárezův nástřel z úhlu nešťastně srazil do vlastní brány Olayianka. Alespoň na remízu pak Pražané ani přes několik nadějných příležitostí už nedosáhli. Přesto je diváci odměnili potleskem ve stoje.

Slavia – Barcelona 1:2 (0:1)
Branky: 50. Bořil (Masopust) – 3. Messi (Arthur), 57. Olayinka (vla.)

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C), Ševčík – Masopust (76. Van Buren), Stanciu (76. Hušbauer), Zelený (46. Tecl) – Olayinka.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Arthur (84. Rakitić), Busquets (78. Arturo Vidal), F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, Griezmann (69. O. Dembèlé).
FC Barcelona:
Barca neprožívá zrovna ideální období. Poměrně ostrou kritiku její hráči sklidili už po utkání se Slavií v Edenu, když fanoušci i média nebyli i přes vítězství spokojeni s předvedenou hrou. V sobotu navíc Blaugranas padli 1:3 v zápase La Ligy na půdě Levante. I přesto Katalánci ligovou tabulku nadále vedou.

Největším problémem Barcelony jsou právě venkovní duely. V lize prohráli Valverdeho svěřenci venku už třikrát, v Lize mistrů pak kromě utrápené výhry na Slavii uhráli bezgólovou remízu v Dortmundu a nutno říci, že německý tým měl blíže k vítězství. Vždyť neproměnil ani penaltu. Na Camp Nou to naopak Barceloně jde. V pěti ligových a jednom zápase LM zde neztratili ani bod.

SK Slavia Praha:
Slávisté se mezi klubovou elitou prezentují sympatickými výkony. Ani v jednom ze tří zápasů herně nepropadli, spíše naopak, takže je může mrzet, že jsou za své úsilí odměněni pouze jedním bodem. Ten získali hned v úvodním duelu na hřišti italského Interu, kde přišli o výhru až gólem v nastavení. Následně svěřenci Jindřicha Trpišovského padli v Edenu 0:2 s Dortmundem, byť šancí ke skórování měli dost a podobně tomu bylo i naposledy proti Barceloně. V zápase, který skončil porážkou 1:2, dokázali místy katalánského favorita i přehrávat.

V české FORTUNA:LIZE si Slavia počíná suverénně. Po 15 zápasech ztratila body jen za dvě remízy a navíc disponuje skvělým skóre 33:3. Mrzet slávisty může jen vypadnutí z MOL Cupu. Na půdě Baníku prohráli 0:2 v prodloužení, ovšem v sobotu to stejnému soupeře vrátili v ligovém utkání v Edenu, které skončilo jejich vítězstvím 4:0.

Posledních 5 zápasů Slavie:
Slavia – Příbram 3:1
Plzeň – Slavia 0:1
Ostrava Slavia 2:0 po prodl. (MOL Cup)
Slavia – Ostrava 4:0
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího fotbalu! Fotbalisty pražské Slavie čeká v úterý čtvrté vystoupení ve skupinové fázi Ligy mistrů. Po dvou týdnech se opět utkají se slavnou Barcelonou, tentokrát ovšem na její půdě, tedy ikonickém stadionu Camp Nou. Sešívaní se budou snažit navázat na statečný výkon z prvního utkání v Edenu, v němž favorita místy i přehrávali a byť nakonec prohráli 1:2, tak sklízeli chválu ze všech stran.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.