Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : AC Milán - 24. listopadu 2021   21:00

0:1
(0:0)
AC Milán
87' Messias  (Kessié)
Atlético
Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso (64. Lodi) – M. Llorente, Lemar (64. Á. Correa), Koke (C), de Paul (78. Vrsaljko), Carrasco – L. Suárez (78. Cunha), Griezmann (81. Kondogbia).
Lecomte – Á. Correa, Cunha, González, H. Herrera, Kondogbia, Lodi, Vrsaljko.
Vinčić – Klančnik, Kovačič – Kajtazovic (SLO) VAR: Van Boekel, Kamphuis (NED)
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu (65. Florenzi), Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Tonali (65. Bakayoko), Krunić (65. Messias) – B. Díaz (78. Binnásir), Giroud (66. Ibrahimović), Saelemaekers.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:14.
Dvě třetiny zápasu jsme neviděli moc zajímavých situací, zápas se ale rozjel v závěru. AC Milán postupně zlepšoval svůj výkon a nakonec v samotném závěru dokázal vstřelit vítěznou branku. Naopak Atlético dnes nepředvedlo téměř nic, ojedinělé šance zůstali nevyužity a tak boj o postup do vyřazovacích bojů ve skupině B je nadále zcela otevřený.
90+6'
90+4'
Atlético rozehrálo volný kop na polovině hřiště. Nakopnutý míč do vápna sice poletával po vzduchu, jenže míč skončil v rukavicích Tatarusana.
90+3'
Hernandez zakopnul balon a vidí žlutou kartu za zdržovaní.
90+2'
AC drží balon daleko od své branky, hraje se u praporku na polovině domácích, což italskému celku jednoznačně vyhovuje.
90+1'
No a na druhé straně mohlo být srovnáno. Přízemní centr zakončoval z malého vápna Cunha, jenže nedokázal v jasné šanci trefit branku!
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Mohlo to být o dvě branky! Střelu z hranice vápna na poslední chvíli vyrazil skvělým zákrokem Oblak!
89'
Milánský celek získal na útočné polovině balon a snaží se ho držet co nejdéle to půjde.
87'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté se za svou aktivitu dočkali zasloužené branky! Centr z levé strany vyslal do vápna Kessié, který našel mezi stopery volného JUNIORA MESSIASE, jenž ve své premiéře v Lize mistrů dává vedoucí gól AC! Asistence: Franck Kessié.
86'
Po rychlé a pohledné kombinaci se do zakončení ve vápně dostal Ibrahimovič a skvělým zákrokem se blýskl Oblak. Vzrušení ale bylo předčasné, akci zrušil praporek pomezního.
85'
Znovu faul na hostujícího hráče, tentokrát byl faulovaný Bakayoko a Milán tak zůstane na útočné polovině.
84'
Jenže od druhého rohového praporku letěl balon přímo do zámezí na druhé straně hřiště, zahozená šance hostů.
83'
Balon jen proletěl vápnem, nicméně po akci Florenziho bude kopat italský celek roh z druhé strany.
82'
A ze standardní situace bude roh. Milánští fotbalisté s vědomím, že dnes musí vyhrát jsou v závěru aktivnější.
82'
Faul si znovu vymodlil Messias, AC Milán má šanci na reparát při další standardní situace na útočné polovině.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Geoffrey Kondogbia.
80'
Dlouhý balon našel ve vápně Bakayoko, jeho zakončení z hranice malého vápna hlavou ovšem bylo nepřesné a letělo nad branku domácích.
79'
Messias se snažil proskočit mezi dvěma domácími hráči, sice neuspěl ale byl faulovaný a tak může AC rozehrát volný kop na útočné polovině.
78'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Matheus Cunha.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Šime Vrsaljko.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Ismaël Binnásir.
77'
Taktéž nový muž na hřišti se poprvé představil. Florenzi zkusil štěstí z větší vzdálenosti, jenže branku Madridu přestřelil.
75'
Nadýchaný centr poslal z brankové čáry zpět do druhé vlny na hranici šestnáctky Griezmann. Z voleje zakončoval De Paul, jenže mířil jen do míst, kde byl připraven Tatarusanu!
74'
Atlético chtělo využít otevřenější obrany Milána, ale akci trochu zbrzdil Griezmann, který sice poté poslal centr do vápna, jenže našel jen hlavičku Kjaera.
73'
V posledních minutách tlak AC Milán stupňuje, opět drží míč hostující celek.
72'
Největší šance hostů! Messias poslal zpětnou přihrávku na bod pro pokutový kop, kde z druhé vlny zakončoval Bakayoko! Skvěle ale se ale vrátil Savič, který v kleče zastavil míč letící do sítě!
70'
Jenže centr letící do šestnáctky domácích nebyl vůbec přesný, Atlético se poměrně bez potíží ubránilo.
69'
V útočné třetině hostů byl faulovaný Díaz a tak budou mít milánští fotbalisté k dispozici poměrně zajímavou standardní situaci.
67'
Bakayoko je na hřišti sotva pár sekund a už vidí žlutou kartu. Na útočné polovině ve snaze hrát míč nebezpečně nakopl Kokeho do krku.
67'
Několikanásobné střídání na obou stranách nám trochu zbrzdilo hru, ale nyní se opět hraje. U míče hostující AC, ale jen na své půlce.
66'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović.
65'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tiemoué Bakayoko.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Junior Messias.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Alessandro Florenzi.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Renan Lodi.
64'
Sprinterský souboj mezi Hernandeze a Llorentem vyhrál domácí obránce, nakonec byl navíc faulovaný, takže jasný míč pro Atlético.
62'
Pěkný centr mířící ke vzdálenější tyči poslal Hernandéz, zakončovat se ho z velmi dobré pozice snažil Kjaer, ale hlavičku špatně nasměroval a míč letěl nad branku domácích!
61'
Zhruba metr před vlastním vápnem fauloval Llorente Hernandeze a vidí žlutou kartu. Navíc je tu zajímavá standardní situace pro AC Milán.
60'
Sražený centr Tonaliho se odrazil příhodně k Oblakovi, který bez potíží chytil míč do náruče. Snažil se okamžitě vyslat do brejku Griezmanna, ale neposlal přesný výkop.
59'
Giroud šikovně na hranici vápna přenechal míč Díazovi, který se opřel do balonu, jenže trefil jen před ním stojícího Gimeneze.
58'
O střelu z velké vzdálenosti se pokusil Kessie, ale ohrozil přibližně 25. řadu, sedadlo číslo 63 v sektoru za brankou Oblaka.
57'
Na hranici šestnáctky se odrazil balon vysoko do vzduchu. Z první se ho snažil trefit Giroud, ale nebyl to lehký kop, podle čehož vypadala i střela.
56'
Na trávníku zůstal ležet Giroud, který musel být ošetřený. Hra se krátce zdržela, ale už hra pokračuje za kombinace Atlética.
54'
Zvýšená aktivita madridského celku je cítit. Znovu obléhá vápno svého soupeře, jenže nadále mu chybí přesnost ve finální fázi.
53'
Domácí navíc měli k dispozici volný kop. Centr Carrasca ale našel jen rukavice Tatarusana.
53'
Vápno hostů ovládl hlavičkou Kjaer, který poslal míč daleko od vlastního vápna. Nicméně Madrid zůstane u balonu.
52'
Carrasco sice v souboji s Kaluluem nedokázal odcentrovat, ale vybojoval rohový kop pro Atlético.
50'
Po pravé straně se za obranu hostů prohnal Griezman, jenže jeho centr do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.
49'
Na druhé straně zakončoval po individuální akci ve vápně Lemar, ale Tatarusanu si pohlídal prostor u bližší tyče a zastavil míč.
48'
Pěknou střelu vyslal z hranice vápna Saelemaekers, který kroutil balon ke vzdálenější tyči, ale rovněž kvalitním zákrokem se blýskl Oblak.
46'
Pod tlak se ve vlastním vápně dostal Hernandez, nakonec to pro něj dopadlo dobře, protože ho fauloval Griezmann.
46'
První poločas opravdu nepatřil k těm nejpamátnějším, k vidění nebylo moc emocí, zajímavých momentů ani fotbalové kvality. Tu největší šanci měli ve druhé minutě domácí, od té doby hrály oba týmy velmi opatrně. Útočná fáze je ze strany Atlética i AC Milán velmi špatná, uvidíme co přinese druhý poločas.
45+1'
45+1'
Nastavení spolkla hlavně dlouhá diskuze Saviče s hlavním rozhodčím a víc se už nestane.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
44'
Rychlý protiútok madridského celku zkoušel vylepšit centrem ke vzdálenější tyči Carrasco, jenže našel pouze připraveného Hernandeze, který odhlavičkoval.
42'
Po kombinaci na levé straně se pokoušel o centr Lemar, ale v souboji s Kjaerem nebyl úspěšný. Míč skončil v zámezí.
41'
Lemar se pokusil kolmicí vysunout Carrasca, ale ten byl poctivě pohlídaný Kjaerem, který převzal míč. Neužil si ho ale dlouho, znovu u balonu domácí.
40'
Milánský celek kombinuje na útočné polovině, ale má velké problémy přiblížit se brance. Znovu vázne finální fáze hry.
38'
Přehazovaná ze strany na stranu ve středu hřiště vyšla lépe pro hosty. Z hranice vápna mohl střílet Krunič, ale nastřelil jen obránce Atlética.
36'
Znovu se domácí pokusili o rychlý brejk, ale i tato přihrávka byla zastižena již na polovině hřiště. Naopak brance domácích se přiblížil Giroud, ale proti přesile neměl šanci.
35'
U balonu tak zůstali hosté. Z levé strany vápna zakončoval z první odražený balon Hernandez. Mířil k bližší tyči, ale branku o zhruba dva metry netrefil.
34'
Saelemaekers poslal přihrávku jen do přehuštěného prostoru. Atlético se pokusilo o rychlý brejk, ale ten skončil už na polovině hřiště.
32'
Pasáž hry ve které je nyní AC nastěhováno na útočné polovině. Oběma týmům ale chybí přesnost ve finální fázi.
31'
Centr od rohového praporku jen proletěl vápnem. Nejblíže byl z hostů Kjaer, ale jeho výskok nebyl dostatečný.
30'
Po rychlé kombinaci na pravé straně centroval z první Kalulu, je to alespoň rohový kop pro Milán.
29'
Ihned po zisku míče se milánský celek vydal do brejku, Díazovi Koke šlápl na nohu a vyzul soupeři kopačku.
28'
Po ojedinělém útoku AC se znovu míče ujal Madrid a kombinuje na útočné polovině. Carrasco se ale unáhlil a poslal nepřesnou přihrávku.
27'
Útočným faulem se provinil Giroud, který spíše nechtěně trefil Kokeho loktem. Hostující útočník vidí žlutou kartu.
26'
Atlético se v posledních minutách častěji dostává k balonu, rozhodně zvedlo svoji aktivitu.
24'
Po zisku míče se hosté ihned pokusili o rychlý brejk, dlouhý centr ale Giroud nedokázal zpracovat a tak zůstanou u míče domácí.
23'
Na Kokeho centr si ve vápně sbíhal Suarez, ale až k němu balon neprošel. AC odvrátilo míč do zámezí.
22'
Volný kop na útočné polovině rozehrál Carrasco. Dlouhý centr ale z vápna hostů odklidil hlavičkou Kjaer.
20'
Milánští kombinovalo na levém straně hřiště. Nakonec centr ve vápně hlavičkoval Kalulu, jenže razance jeho hlavičky nebyla dostatečná a tak Oblak bez potíží zastavil míč.
19'
Carrasco šikovně navázal dva soupeře, prostor na střelu tak měl De Paul, jenže jeho rána letěla vysoko nad branku.
18'
Ve vápně zpracoval balon Díaz, který hledal přízemním centrem na malém vápně Girouda, jenže defenzivně zapracoval Gimenez.
16'
Na polovině soupeře nyní kombinovalo krátce Atlético, ale centr Hermosa až ke spoluhráčům nedoletěl. Z vápna balon odkopl Romagnoli.
14'
Na levé straně byl velmi aktivní Hernandez, který dle opakovaného záběru vybojoval roh. Rozhodčí ale ukázali odkop od branky.
13'
Lemar mohl rozjet slibný protiútok, ale jeho přihrávka byla nepřesná. Míč vystihl Saelemaekers.
12'
Menší tlak AC přerušil faulem Díaz, rozehrávat tak z vlastní poloviny bude Atlético, konkrétně Koke.
11'
Jenže u balonu domácí nevydrželi dlouho. Dlouhý centr poslal do vápna Krunič, ale Giroud měl od balonu daleko.
10'
Na polovině hřiště byl faulovaný Llorente a domácí tak zůstanou u balonu. Postupný útok rožjíždí Koke.
8'
Kolmici do vápna poslal Tonali, ale Giroud byl u míče později než obránce Atlética. Jenže AC zůstane u balonu.
6'
Z hranice vápna zkoušel zakončit svůj průnik Díaz, jenže rána mu nesedla a míč letěl vedle tyče.
5'
Hostující fotbalisté drží balon na svých kopačkách a začátek zápasu je z jejich strany aktivnější.
3'
AC Milán drží balon na kopačkách, na hranici vápna bojoval o balon Giroud. Ale souboj hostující útočník prohrál.
2'
Hned z kraje zápasu se do obrovské šance dostal De Paul, ale skvělým zákrokem se blýskl Tatarusanu!
1'

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Lemar, Koke (C), de Paul, Carrasco – L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Á. Correa, Cunha, González, H. Herrera, Kondogbia, Lodi, Vrsaljko.
Trenér: Simeone D.

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Tonali, Krunić – B. Díaz, Giroud, Saelemaekers.
Náhradníci: Desplanches, Mirante – Bakayoko, Ballo-Touré, Binnásir, Florenzi, Gabbia, Ibrahimović, Leão, Maldini, Messias.
Trenér: Pioli S.

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič – Kajtazovic (SLO) VAR: Van Boekel, Kamphuis (NED).

3. P, 4 Z, 1 – 1 – 2, Skóre: 4:6, 4 b.
--------------------------------------------------------------------
Atlético Madrid     (Skupina B)

Španělský celek má šanci zabojovat o postup do vyřazovacích bojů, na druhé Porto ztrácí bod ale to hraje na hřišti Liverpoolu. Atlético naopak čeká zatím jediný soupeř, kterého v rámci letošní sezony Ligy mistrů dokázalo porazit. Ve dvojzápase s Liverpoolem nezískal Madrid ani bod, v prvním kole remizoval s Portem. Aby Atlético podpořilo šance na postup, potřebuje dnes proti AC vyhrát.

4. P, 4 Z, 0 – 1 – 3, Skóre: 4:7, 1 b.
AC Milán     (Skupina B)

Milánský celek má po čtyřech zápasech pouze jeden bod a s ambicemi v evropských pohárech to vypadá bledě. V souboji s Atléticem se ale bude hrát o hodně, v případě vítězství může AC pomýšlet ještě na Evropskou ligu ze třetího místa. Jenže Milán v dosavadním průběhu Ligy mistrů nevyhrál, naposledy získal první bod doma proti Portu. V závěrečném kole skupinové fáze čeká na AC lídr skupiny Liverpool a tak i v případě dnešního vítězství se na případný postup do EL hodně nadře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.