Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : AC Milán - 16. května 2023   21:00

Inter Milán
74' L. Martínez (Lukaku)
1:0
(0:0)
Inter Milán
Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella (85. Gagliardini), Çalhanoğlu, Mchitarjan (44. Brozović), Dimarco (66. Gosens) – L. Martínez (85. J. Correa), Džeko (66. Lukaku).
Cordaz, Handanovič – Asllani, Bellanova, D'Ambrosio, de Vrij, Stanković.
Turpin – Danos, Pages (FRA)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
75 567 diváků
AC Milán
Maignan – Calabria, Thiaw (64. Kalulu), Tomori, T. Hernández – Tonali, Krunić – Messias (77. Saelemaekers), B. Díaz (77. Origi), Leão – Giroud.
Mirante, Nava – Ballo-Touré, De Ketelaere, Florenzi, Gabbia, Kjaer, Pobega, Rebić.

Ještě připomenu, že Inter Milán je posledním italským týmem, který dokázal Ligu mistrů ovládnout. V roce 2010 ve finále porazil Bayern Mnichov.
Inter Milán se ve finále utkání s Manchesterem City nebo Realem Madrid. O druhém finalistovi se rozhodne ve středu večer. Finále je na programu 10. června.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:22.
Je konec! Inter Milán poráží AC Milán 1:0 a postupuje do finále Ligy mistrů. Ve 12. minutě hrozil Brahim Díaz, jehož ránu Onana lapil. Ve 38. minutě měl další obrovskou šanci AC Leao, ale střelou s falší těsně minul zadní tyč. Následně mohl odpovědět Inter, nicméně Džekovu hlavičku Maignan reflexivně vyrazil. Po změně stran jsme sledovali spíše soubojové utkání s minimem šancí. Až v 74. minutě se do míče opřel Lautaro Martínez a střelou do dolního rohu rozhodl o vítězství domácích. V 78. minutě přidat pojistku, ale Maignan jeho ránu vyškrábl.
90+3'
90+2'
Robin Gosens přenechal míč Bastonimu, který odcentroval na malé vápno, ale jeho pobídka prolétla šestnáctkou bez jakékoliv teče.
90'
Theo Hernández poslal centr do pokutového území, ale Giroud tísněn dvojicí soupeřů se k zakončení neprobil. Obrana Interu dnes hraje na jedničku.
89'
Romelu Lukaku svedl souboj s Tomorim na hranici velkého vápna, ale důrazný anglický stoper jej odstavil. Následně byl faulován Kalulu.
88'
Bastoni dnes hraje skutečně velmi povedené utkání. Tentokrát se dostal tělem před soupeře ve vápně a sebevědomě míč vyvezl.
87'
Maignan nakopl míč na polovinu soupeře, ale Olivier Giroud hlavou prodloužil míč jen do míst, kde kralovala defenziva Interu Milán.
86'
AC se sice tlačí na polovinu svého soupeře, jenže kombinace hráčů v černočerveném se stále odehrává daleko od pokutového území.
85'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa,
ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Roberto Gagliardini.
84'
Sandro Tonali rovněž poslal vysoký nákop na hranici velkého vápna, nicméně obrana Interu Milán znovu zakročila.
83'
Giroud skvěle zalepil nákop brankáře, roztáhl hru na levou stranu, ale Leao nadýchaným centrem nenašel nikoho ze spoluhráče.
82'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Lautaro Martínez).
82'
V posledních minutách hráčům obou týmů začínají téct nervy. O něco impulzivnější jsou hráči AC Milán, kterým utíká postup do finále mezi prsty.
81'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Fikayo Tomori, Rade Krunić).
80'
Robin Gosens našel spoluhráče u rohového praporku. Inter sice míč neudržel, ale drží soupeře daleko od své branky.
79'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Nicoló Barella).

Žlutá karta pro tým AC Milán (Sandro Tonali).
78'
Lautaro Martínez se dostal do dalšího zakončení. Tentokrát zkoušel technický obstřel, ale Maignan výborně dokázal jeho ránu vytáhnout na roh!
77'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers,
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Divock Origi.
76'
Na San Siru rázem panuje parádní atmosféra a na tribunách se odehrává černomodrém peklo.
74'
Inter Milán právě vstřelil branku! Tak jsem to zakřikl! Inter Milán se dostává do vedení a prakticky si zajišťuje účast ve finále Ligy mistrů! LAUTARO MARTÍNEZ dostal přihrávku ve vápně, přehodil si míč na levačkou a přízemní střelou uklidil míč k přední tyči!
73'
Inter vhazoval na levé straně, nicméně domácí celek se už nikam nežene. Hráči v černomodrém se snaží držet míč.
72'
Olivier Giroud má roztržený dres a na pokyn rozhodčího si musel trikot převléct.
71'
Rafael Leão kouzlil s míčem v blízkosti velkého vápna, jenže portugalský fotbalista se utopil v moři vlastních kliček.
70'
AC si vypracovalo dosud nejzajímavější možnost ve druhém poločase. Centr z pravé strany si našel Leao, ale jeho slabá hlavička Onanu nemohla překvapit.
69'
Davide Calabria vhazoval na vlastní polovině. Na jeho pobídku si naběhl Theo Hernández, který poté táhl akci svého celku po levé straně.
68'
Messias našel spoluhráče na hranici velkého vápna. Leao se poté tlačil do vápna, ale nezískal pro svůj celek ani rohový kop.
67'
Kalulu nakopl míč na pravou stranu, kde se pro míč stáhl Messias. Inter bez problémů napadá rozehrávku soupeře kolem půlící čáry.
66'
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Romelu Lukaku,
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens.
66'
Džeko chtěl na levé straně rozběhnout Dimarca, jenže ten dostal přihrávku na paty a přišlapl si míč. Inter se připravil o zajímavou možnost.
65'
Simon Kjaer nakonec šanci za Thiawa nedostal. Dánskému stoperovi se nepovedl úvodní duel minulý týden a kouč AC zřejmě nechtěl riskovat.
64'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Pierre Kalulu.
62'
Thiaw zůstává po souboji s Džekem ležet na trávníku a podle všeho bude muset střídat. Na střídačce už se připravuje Simon Kjaer.
61'
Messias prošel po levém křídle do blízkosti velkého vápna, ale ani další centr se mu moc nepovedl. Nepřesná pobídka skončila v zámezí.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a Inter zatím bez problémů kráčí za postupem do finále Ligy mistrů. Po změně stran se zcela vytratily šance.
59'
Dimarco našel Lautara u pokutového území, kterého dvojice napadajících soupeřů odstavila od míče. Sudí zákrok znovu neodpískal.
58'
Dimarco našel přihrávku do pokutového území Edina Džeka, který pohotově předložil míč pod sebe, ale Lautaro Martínez se do zakončení nedostal.
57'
Edin Džeko se z těžké pozice opřel do míče, ale jeho rána skončila vysoko nad břevnem. Hráči AC budou muset přidat.
56'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Malick Thiaw).
55'
Tomori si pod tlakem napadajícího rivala musel pomoci odkopem z pokutového území. Jeho pobídka ale skončila v autu. Inter soupeře prakticky nenechává hrát.
54'
Dimarco vhazoval na levé straně. Hráči Interu poté sice přišli o míč, ale podle rozhodčího byl Calhanoglu faulován Messiasem.
53'
Calabria si pod tlakem musel pomoci malou domů. AC Milán ale spíše potřebují hrát aktivněji a dostat se na polovinu soupeře.
52'
Junior Messias předvedl nedovolený zákrok na pravé straně hrací plochy. Fotbalisté AC po změně stran výrazně přitvrdili.
51'
Denzel Dumfries se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale obránce jej čistým způsobem odstavil od míče.
50'
Leao z levé strany odcentroval do pokutového území, nicméně jeho příliš krátkou pobídku do bezpečí odhlavičkoval Acerbi.
49'
Inter se dostal na polovinu soupeře, ale Dimarco nepřesnou přihrávkou za obranu poslal míč do autu. Vhazovat bude AC Milán.
48'
Dimarco se pustil do dalšího souboje, z nějž si odnese bolestivý šrám. Sudí ale další tvrdý zákrok pustil.
47'
Dimarco vybojoval míč na polovině hřiště a Inter se vydal vpřed. Právě Dimarco se levačkou opřel do odraženého míče, ale trefil obránce.
46'
AC Milán obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale nákop si pohlídala obrana Interu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Inter, který je pětačtyřicet minut od postupu do finále Ligy mistrů. Ve 12. minutě hrozil Brahim Díaz, jehož ránu Onana lapil. Ve 38. minutě měl další obrovskou šanci AC Leao, ale střelou s falší těsně minul zadní tyč. Následně mohl odpovědět Inter, nicméně Džekovu hlavičku Maignan reflexivně vyrazil.
45+3'
45+2'
AC se v nastavení drží na polovině Interu, ale obrana domácího celku dnes hraje vynikající utkání.
45'
Denzel Dumfries se dostal na polovinu soupeře, ale předkopl si míč daleko před sebe. AC ale jeho ztrátu nepotrestalo a nedokázalo zakončit.
44'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Marcelo Brozović.
43'
Hra je znovu přerušena! V péči domácích zdravotníků je nyní Henrich Mchitarjan. Uvidíme, zda bude muset střídat.
41'
Domácí Inter zahrával další roh. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde obraně vypomohl Olivier Giroud.
40'
Po přímém kopu mohl udeřit také Inter! Prudký centr hlavou líznul Edin Džeko, jehož lehkou teč Maignan na brankové čáře reflexivně vyrazil!
39'
Džeko se dostal na polovinu soupeře, nicméně důrazný Tomori jej postrčením do zad poslal k zemi.
38'
Rafael Leão se poprvé během prvního poločasu dostal k průniku, vlétl do pokutového území, ale jeho pokus levačkou skončil vedle zadní tyče!
37'
Díaz hledal centrem do pokutového území Girouda, ale obrana Interu opět zasáhla. Hlavní rozhodčí navíc viděl útočný faul.
36'
AC se dostalo vpřed, nicméně ani další akce domácího celku neskončila u adresáta.
35'
Inter se nákopem vydal na polovinu AC Milán, nicméně Henrich Mchitarjan si na křídle pomohl faulem. AC bude rozehrávat.
34'
Domácí zahrávali další přímý kop. Hakan Çalhanoğlu vyslal vysoký centr do pokutového území, ale gólman Maignan si došel pro míč.
33'
Hra je přerušena! V péči zdravotníků zůstává po nepříjemném střetu Dimarco.
32'
Mike Maignan zariskoval výletem mimo pokutové území, ale nakonec svou úlohu zvládl na výbornou. Defenziva AC teď dobře komunikovala.
31'
Dimarco vhazoval na levé straně, ale hráči AC rozehrávku Interu skvěle napadali a vytlačili soupeře na jeho vlastní polovinu.
30'
Lautaro Martínez se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho dělovka skončila blokem prvního obránce AC.
29'
Dimarco výborně pomohl obraně svého celku a pod tlakem si pomohl přihrávkou na levou stranu. Inter další akci znovu vybojoval roh.
28'
AC znovu zahrávalo standardní situaci na polovině Interu. Centr Tonaliho směřoval na malé vápno, kde ve vzduchu kraloval Darmian.
27'
Domácí zahrávali další rohový kop. Skákavý centr tentokrát směřoval k přední tyči, ale míč nekompromisně odkopl Tomori.
26'
Inter zahrával rohový kop. Hakan Çalhanoğlu poslal přihrávku na Dimarca, který technickým nástřelem trefil Tonaliho.
25'
Davide Calabria dohrál u postranní čáry Dimarca, který zůstává ležet v nefotbalové poloze na trávníku. Sudí v tomto případě kartu neudělil.
24'
Džeko po prudkém centru z pravé strany sklepl míč na hranici velkého vápna, odkud vypálil Mchitarjan, ale v záklonu poslal míč nad břevno.
23'
Za dalším nákopem na polovinu AC se hnal Dimarco, ale měl kolem sebe přesilu fotbalistů v dresech AC Milán.
22'
Rade Krunić našel na levém křídle spoluhráče. Leao následně zkoušel procedit přihrávku do vápna, ale trefil prvního soupeře.
21'
Dimarco spěchal za nákopem na polovinu soupeře, ale nedohnal míč na trávníku. V opačném případě by šli domácí do zajímavého přečíslení.
20'
Stopeři AC Milán kombinují s míčem na kopačkách. Defenziva Interu se výborně přesouvá a nenechává soupeři moc prostoru.
19'
Onana se musel opět zapojit do rozehrávky Interu Milán. O něco aktivnější je ale v úvodních minutách odvetného semifinále AC Milán.
18'
Davide Calabria si pohrál s obráncem a odcentroval do pokutového území. K jeho pobídce se nikdo z hráčů AC neprobil.
17'
Centr od rohového praporku tentokrát přiletěl na přední tyč. Do zakončení se dral Giroud, ale obrana Interu byla opět o něco důraznější.
16'
Junior Messias se z pravé strany snažil odcentrovat do vápna, ale obrana Interu i jeho pobídku odvrátila na rohový kop.
15'
Denzel Dumfries z pravé straně našel Martíneze, který si míč skvěle zpracoval hrudí a napadající Tomori jej faulem poslal k zemi.
14'
Do šance se sice dostali také hráči Interu, jenže vzrušení před brankou AC bylo zbytečné, jelikož asistent rozhodčího odmával ofsajd.
13'
Onana nakopl míč na polovinu soupeře. Inter potřebuje po předchozí silnější pasáži AC Milán uklidnit dění na trávníku.
12'
AC zahodilo obrovskou šanci! Tonali prošel po levém křídle do pokutového území, přihrál pod sebe, ale zakončující Díaz míč umístil do rukavic brankáře Onany!
11'
Sandro Tonali se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr přiletěl na malé vápno, kde obraně Interu vypomohl urostlý Edin Džeko.
10'
Po dalším centru se do zakončení hlavou dral Giroud, který míč přizvedl před branku, ale obrana Interu míč stačila odehrát na roh.
10'
Rafael Leão dostal přihrávku na levou stranu, jenže následný centr na hranici velkého vápna odvrátil pozorný Federico Dimarco.
9'
AC se usadilo na polovině Interu, nicméně kombinace hráčů v černočervených dresech se zatím odehrává daleko od branky.
8'
Barella dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, připravil si míč na pravačku, jenže jeho pohotová rána se vznesla nad břevno branky AC.
7'
Denzel Dumfries skvěle předskočil soupeře a Leao jej následně fauloval. Nizozemský fotbalista za tento defenzivní moment sklidil potlesk.
6'
Džeko se po hlavičkovém souboji s Tomorim poroučel k zemi. Sudí měl střet přímo před očima, ale rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
5'
Snad poprvé v utkání se AC dostalo na polovinu svého soupeře, nicméně Brahim Díaz si vybojoval jen faul těsně za půlící čárou.
4'
Dimarco odcentroval do pokutového území z levé strany, ale v pokutovém území si útočným faulem pomohl Edin Džeko.
3'
Denzel Dumfries podpořil ofenzivu Interu náběhem po pravé straně, ale v klíčovou chvíli si pomohl nedovoleným zákrokem na Hernándeze.
2'
Lautaro Martínez dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde jej fauloval jeden ze soupeřů. Inter bude pokračovat v kombinaci.
1'
Inter obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal vpřed, ale nákop skončil u Hernándeze.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Inter bude hrát v černomodrém, zatímco AC oblékne černočervenou.

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco – L. Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Asllani, Bellanova, Brozović, J. Correa, D'Ambrosio, de Vrij, Gosens, Gagliardini, Stanković, Lukaku.

AC Milán: Maignan – Calabria, Thiaw, Tomori, T. Hernández – Tonali, Krunić – Messias, B. Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Nava – Ballo-Touré, De Ketelaere, Florenzi, Gabbia, Kalulu, Kjaer, Origi, Pobega, Saelemaekers, Rebić.
Úvodní duel

Před týdnem se v derby radoval Inter. Během prvních jedenácti minut rozhodli Džeko a Mchitarjan. Od té doby si už Inter vedení hlídal a do odvety jde v mnohem lepší pozici.
Inter Milán

Inter Milán má oproti svému městskému rivalovi parádní formu. Od poloviny dubna Inter ve svých zápasech pouze vítězí. Diváky navíc baví ofenzivním fotbalem. V rámci vyřazovací fáze Ligy mistrů v osmifinále vyřadil FC Porto. Následně si díky domácí remíze 3:3 a vítězství 2:0 v Lisabonu poradil také s Benficou. V rámci Serie A pak Interu patří třetí pozice tři body za druhým Juventusem. O víkendu doma přehrál 4:2 Sassuolo.
AC Milán

AC Milán v osmifinále Ligy mistrů díky domácímu vítězství porazilo Tottenham. V další fázi narazilo AC na rozjetou Neapol, kterou přehrálo 1:0 na domácí půdě a následně si postup pohlídalo remízou 1:1. V lize to ale taková paráda není. Obhájce mistrovského titulu má po třiceti pěti kolech na kontě pouze šedesát jedna bodů a je na páté pozici. Tři kola před koncem ligy navíc na příčky zaručující Ligu mistrů ztrácí čtyři body. O víkendu navíc AC padlo 0:2 na hřišti Spezie.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z odvety semifinále Ligy mistrů mezi Interem Milán a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.