Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AC Milán - 18. dubna 2023   21:00

Neapol
90+3' Osimhen (Raspadori)
1:1
(0:1)
AC Milán
43' Giroud  (Leão)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani (74. Östigaard), Jesus, Rui (34. Olivera) – Ndombèlé (63. Elmas), Lobotka, Zieliński (75. Raspadori) – Politano (34. Lozano), Osimhen, Kvaracchelija.
Gollini, Idasiak – Bereszyński, Gaetano.
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Kjaer, Tomori, T. Hernández – Krunić, Tonali – B. Díaz (59. Messias), Binnásir, Leão (84. Saelemaekers) – Giroud (68. Origi).
Mirante – Ballo-Touré, De Ketelaere, Florenzi, Gabbia, Kalulu, Pobega, Rebić, Thiaw.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 11:1. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
Je konec! AC Milán uhrálo v Neapoli remízu 1:1 a postupuje do semifinále Ligy mistrů. Domácí Neapol sice vstoupila do utkání aktivně a Rui po pěti minutách z přímého kopu těsně minul branku. Ve 21. minutě ale stejný hráč fauloval ve vápně. Penaltu ale zahodil Olivier Giroud, který o pět minut později selhal v další obrovské šanci. AC se však do vedení dostalo ve 43. minutě, kdy Rafael Leão obešel tři soupeře a Olivier Giroud otevřel skóre. Po změně stran mohl vyrovnat Kvarecchelija, ale dvakrát přestřelil branku. Deset minut před koncem zahrál Tomori rukou, ale následnou penaltu zahodil právě Chviča Kvaracchelija. Neapol se nakonec vyrovnání dočkala v nastavení, kdy se hlavou trefil Victor Osimhen. Čas na další zásah už ale domácí neměli.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Mathías Olivera).
90+3'
Neapol právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Neapol se v samotném závěru duelu vrací do boje o postup do semifinále! Raspadori odcentroval vnějším nártem do vápna a VICTOR OSIMHEN přesnou hlavičkou překonal Maignana!
90+3'
Lozano se uvolnil na pravé straně a odcentroval. Před Osimhenem znovu zasáhl Simon Kjaer.
90+2'
Chviča Kvaracchelija překvapil obranu AC centrem z velké vzdálenosti. Jeho pobídka prošla na malé vápno, kde se míče nikdo nedotkl a Maignan jej raději vyrazil.
90'
Domácím už moc času skutečně nezbývá. AC navíc skvěle přesouvá svůj defenzivní blok. Neapol musí kombinovat daleko od vápna.
89'
Domácí krátce před koncem zahodili další šanci! Mathías Olivera po rohu hlavičkoval z malého vápna, ale netrefil branku!
88'
Neapol zahrávala další rohový kop. Centr přiletěl k zadní tyči, ale tam znovu dominoval skvěle hrající Simon Kjaer.
87'
Origi si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem. Neapol už vrhá všechny síly do útoku.
86'
Ismáíl Binnásir se na levé straně zbavil obránce a odcentroval. Jeho pobídku odvrátil před Origim Giovanni Di Lorenzo.
85'
Po rohovém kopu AC se do odraženého míče opřel právě Saelemaekers, ale jeho sražený přízemní pokus byl pro Mereta lahůdkou.
84'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Alexis Saelemaekers.
83'
Ismáíl Binnásir udržel míč na polovině Neapole a uklidnil hru z pohledu AC Milán. Pro Neapol už bude hodně těžké zvednout se.
82'
Neapol zahodila obrovskou šanci na návrat do boje o postup! K penaltě se postavil Chviča Kvaracchelija, ale Maignan jeho pokus vyrazil!
80'
Penaltu pro Neapol! Di Lorenzo se z pravé strany dostal k malému vápnu a z blízkosti napálil Tomoriho do ruky!
80'
Chviča Kvaracchelija chtěl z levé strany prostrčit míč na Oliveru, ale před ním znovu zasáhla přesila fotbalistů AC Milán.
78'
Divock Origi zůstává ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
77'
Simon Kjaer po dalším hlavičkovém souboji hecuje Osimhena. Domácí kanonýr zatím nemůže na Kjaera a Tomoriho najít recept.
76'
Giovanni Di Lorenzo dostal těžkou přihrávku na pravou stranu a před napadajícím Origim si musel pomoci přihrávkou na stopery.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Giacomo Raspadori.
74'
ze hřiště odchází Amir Rrahmani, přichází Leo Östigaard.
74'
Neapol se ve vysokém počtu tlačí na polovinu AC Milán, ale hosté brání skvěle. Před Osimhenem hlavou odvrátil míč Tomori.
73'
Piotr Zieliński vypálil levačkou zpoza velkého vápna, ale obětavý soupeř jeho ránu přizvedl na rohový kop. Po něm se nikdo v modrém do zakončení nedostal.
72'
Origi si před půlící čárou dával přednost s Messiasem. Jejich zaváhání využil domácí stoper Juan Jesus, který AC nepustil do protiútoku.
71'
Eljif Elmas si pod tlakem pomohl přihrávkou pod sebe, nicméně nikdo v modrém dresu se k míči nedostal. Obrana AC se rychle vytáhla výš.
70'
Rafael Leão se dvacet minut před koncem pokusil v pokutovém území o akrobatické zakončení, ale nůžky střihly naprázdno.
69'
Leao se stáhl na vlastní polovinu, kde spoluhráčům pomohl k zisku míče. Neapol zatím brzdí zbytečné ztráty kvůli technickým nedostatkům.
68'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.
67'
Exekuce přímého kopu se ujal Tonali. Jeho pobídka směřovala na malé vápno a gólman Meret raději jednou rukou pomohl míči do zámezí.
66'
Junior Messias se dostal na polovinu Neapole, kde jej faulem zastavil Mathías Olivera. Hosté tak budou zahrávat přímý kop a mohou uklidnit hru.
65'
V Neapoli během druhého poločasu začalo pršet. Míč po trávníku jezdí opravdu hodně rychle.
64'
Neapol zahrávala další roh. K zakončení se na malém vápně dostal Mathías Olivera, ale šancí byl natolik překvapen, že míč líznul daleko od branky.
63'
ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Eljif Elmas.
63'
Hirving Lozano odcentroval z pravé strany na malé vápno, ale Victor Osimhen se přes Kjaera nedostal k hlavičce.
62'
Mathías Olivera se dral za přihrávkou do pokutového území, ale pomohl si zatažením za dres obránce.
61'
Jesus svedl souboj se střídajícím Juniorem Messiasem. Fotbalista AC Milán jej fauloval ostrým šlapákem. Sudí kartu neudělil.
60'
Je za námi hodina hry a hostující AC Milán je zatím o mnoho blíž k postupu do semifinále. Neapol se jen těžko dostává do zakončení.
59'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Junior Messias.
58'
Chviča Kvaracchelija se krásně dostal do vápna, obešel dva obránce a vypálil. Jeho rána se znovu vznesla kousek nad břevno!
57'
Leao se dostal do pokutového území, kde zkoušel odcentrovat levačkou, ale poslal míč mimo hru.
56'
Stopeři Neapole se vysunuli na polovinu AC Milán, ale kombinace domácího celku se zatím odehrává daleko od nebezpečného prostoru.
55'
Giroud schytal další zásah do achilovky. Francouz dnes hraje hodně bojovně a stále se drží na hřišti.
54'
Maignan si dal pozor na prudkou přihrávku do vápna a před Osimhenem schoval míč do rukavic.
53'
Chviča Kvaracchelija se na levé straně zbavil obránce a odcentroval do vápna. Jeho pobídka skončila na hrudi obránce.
52'
Tomori diriguje rozehrávku AC Milán na vlastní polovině. Hostující celek přestál nástup Neapole do druhého poločasu.
51'
Skvělou práci odvedl v defenzivně Rade Krunić. S míčem poté spěchal vpřed Leao, ale vracející se Amir Rrahmani mu tentokrát míč vypíchl.
50'
Neapol se dostala na polovinu soupeře, nicméně hráči v modrém míč dlouho neudrželi. AC pokračuje v koncentrovaném defenzivním výkonu.
49'
Osimhen si výborně pokryl míč tělem a napadající Ismáíl Binnásir jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
48'
Giroud napadal rozehrávku Neapole na její polovině. Domácí stopeři dokázali zrychlit hru a nadále hrají s míčem na kopačkách.
47'
Chviča Kvaracchelija se krásně dostal do pokutového území, obešel Calabriu a z úhlu zkoušel zakončit pod břevno. Jeho pokus ale těsně minul branku!
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Neapol v něm potřebuje vstřelit minimálně dvě branky.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté. Domácí Neapol sice vstoupila do utkání aktivně a Rui po pěti minutách z přímého kopu těsně minul branku. Ve 21. minutě ale stejný hráč fauloval ve vápně. Penaltu ale zahodil Olivier Giroud, který o pět minut později selhal v další obrovské šanci. AC se však do vedení dostalo ve 43. minutě, kdy Rafael Leão obešel tři soupeře a Olivier Giroud otevřel skóre.
45+7'
45+7'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Di Lorenzo).
45+6'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Mike Maignan).
45+5'
Osimhen vyzval na sprinterský souboj Tomoriho, který se do souboje dostal tělem a poslal domácího kanonýra k zemi. Hosté zatím brání skvěle.
45+4'
Osimhen sice dopravil míč do sítě, ale ještě před zakončením zahrál rukou. Vzrušení na stadionu tak bylo zbytečné.
45+3'
Simon Kjaer nakopl míč levačkou na polovinu Neapole, ale tam si pro balón hravě došel Juan Jesus. Domácí okamžitě otáčejí směr hry.
45+2'
AC Milán v nastavení drží míč na kopačkách a soupeře prakticky nepouští na svou polovinu. Skvělé utkání hraje Calabria.
45+1'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Theo Hernández).
45'
Giroud se hnal za dalším nákopem na polovinu Neapole, ale tentokrát jej Rrahmani dokázal uhlídat. Domácí se potřebují zvednout.
43'
AC Milán právě vstřelil branku! Hostující celek se krátce před přestávkou dostává do vedení! Fantastický průnik předvedl Rafael Leão, který si vzal míč na vlastní polovině, kolem trojice soupeřů prosprintoval do vápna, kde předložil míč před odkrytou branku a OLIVIER GIROUD otevřel skóre!
43'
Osimhen se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale důrazný obránce jej čistým způsobem odstavil od balónu.
42'
Tanguy Ndombèlé se zpoza vápně pravačkou opřel do míče, jenže střílel ze záklonu a poslal balón vysoko nad břevno hostující svatyně.
41'
Francouzský fotbalista je zpátky ve hře. Za nákopem se zatím hnal Leao, ale proti přesile domácích obránců neměl šanci na úspěch.
40'
Giroud měl s achilovkou problémy už před výkopem dnešního souboje. Po dalším souboji zůstává ležet na trávníku s hodně bolestivou grimasou v obličeji. Hraje se opravdu na krev.
39'
Lozano si ve vápně připravil míč na pravačku, ale přistoupil k němu Olivier Giroud. Lozano soupeře nepříjemně trefil do achilovky.
38'
Ani z další standardní situace Neapol ohrožení pro branku AC nevypracovala. Stopeři hostujícího celku si s centry zatím vědí rady.
37'
Sudí si počkal na verdikt kolegy u videa. Nakonec ukázal, že Leao hrál míč a domácí budou skutečně kopat jen roh.
37'
Rafael Leão ve vlastním vápně trefil Lozana, ale rozhodčí zatím ukázal pouze rohový kop!
36'
Lozano dostal přihrávku do pokutového území, jenže ve snaze zakončit podklouzl a přišel o míč.
35'
Domácí kouč už deset minut před přestávkou musel nuceně střídat oba krajní obránce. Rozkouskovaná hra v posledních minutách otupila domácí tlak.
34'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano,
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Olivera.
33'
Giroud napadal rozehrávku Neapole na její polovině. Domácí obránci si ale dokázali poradit. Rui už je znovu rovněž v nefotbalové pozici.
32'
Další problémy pro domácí celek. Na trávníku nyní zůstává ležet Politano, se kterým to nevypadá moc dobře.
31'
Rafael Leão hlavou prodloužil míč na hranici velkého vápna, ale tam zasáhla defenziva Neapole. Domácí se snaží o rychlý přechod vpřed.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Neapol sice vlétla do zápasu hodně aktivně, ale velké šanci si připravují spíše hosté.
29'
Hra je přerušena! Mário Rui zůstává ležet na trávníku a drží se za pravou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
28'
Olivier Giroud zahodil další obrovskou šanci! Sám si udělal prostor v pokutovém území, ale jeho pokus levačkou Meret vyrazil!
28'
Simon Kjaer musel rozehrávat pod tlakem z vlastní poloviny. Nákop dánského stopera doplachtil pouze do autu. Neapol bude vhazovat.
27'
Po nádherné kombinaci domácích zakončoval z hranice velkého vápna Piotr Zieliński, ale jeho pokus nebyl razantní a směřoval přímo na Maignana.
26'
Po přerušení se pokračuje ve hře. Ndombelé si předkopl míč na polovinu soupeře, ale kolmicí na Osimhena odevzdal míč soupeři.
24'
Zdravotní problémy má domácí stoper Juan Jesus, který je v péči domácích zdravotníků.
22'
Hosté zahodili obrovskou šanci! K penaltě se postavil Olivier Giroud, ale zahrál ji prachbídně a Maret jeho pokus vyrazil!
21'
Penalta pro AC Milán! Rui trefil ve vápně rozběhnutého soupeře a sudí neváhal!
20'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Piotr Zieliński odcentroval na přední tyč, kde kraloval jeden ze zadáků AC Milán.
19'
Ismáíl Binnásir neustál souboj u rohového praporku a po souboji s domácím kapitánem se poroučel k zemi. Rozehrávat bude gólman Meret.
18'
Osimhen spěchal za dalším nákopem za obranu AC Milán, ale tentokrát mu ke zpracování krok chyběl. Hostující gólman s rozehrávkou nespěchá.
17'
Hosté znovu nakopli míč jen na polovinu hřiště, kde si balón uzmuli zadáci Neapole. Domácí celek už spěchá vpřed s dalším útokem.
16'
Chviča Kvaracchelija si znovu navedl míč do pokutového území, ale jeho další ránu zablokoval první hráč v dresu AC Milán.
15'
Rui zrychlil přechod Neapole do útoku nákopem na rozběhnutého Osimhena, ale jeho náběh si pohlídal důrazný obránce Tomori.
14'
Rafael Leão na polovině Neapole udržel míč ve hře, sklepl jej na Binnásira, který si balón pokryl tělem a Lobotka jej musel faulovat.
13'
Mário Rui chtěl posunout míč na polovinu soupeře, ale výborně postavený Calabria srazil míč do autu. Hosté ale potřebují zvýšit aktivitu.
12'
Ofenzivní snažení domácích utnul až hvizd hlavního rozhodčího. V souboji o odražený míč se nedovoleným zákrokem provinil Chviča Kvaracchelija.
11'
Na stadionu od úvodních minut panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed. Neapol zatím nepouští AC z jeho poloviny.
10'
Politano hledal dloubáčkem na malé vápno dobíhajícího Osimhena, ale toho skvělou defenzivní prací uhlídal Simon Kjaer. Tlak Neapole je enormní.
9'
Chviča Kvaracchelija se tentokrát dostal až do pokutového území, ale přízemní střelou z ostrého úhlu daroval Maignanovi snadný zákrok.
8'
Chviča Kvaracchelija kouzlil s míčem na levé straně hrací plochy, ale netroufl si na průnik do pokutového území. Obrana AC zatím odolává.
7'
Další centr se kroutil přímo mezi tři tyče, ale Maignanovi tentokrát vypomohl Giroud. Neapol však bleskově získala odražený míč.
6'
Neapol pro změnu zahrávala rohový kop. Rui tentokrát odcentroval k přední tyči, odkud obrana AC Milán odvrátila míč jen na další roh.
5'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Rui, který krásnou střelou těsně minul branku!
3'
Lobotka si došel pro míč na polovinu hrací plochy a roztáhl hru na pravou stranu hřiště. Neapol se od úvodních minut snaží hrát kombinačně.
2'
Tomori potáhl míč po levé straně a nakopl jej na polovinu Neapole. Osmocený Leao však v hlavičkovém souboji neuspěl.
1'
Hostující AC Milán obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek ze severu Itálie bude proti vládci letošní sezóny hájit vedení z prvního duelu.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Neapol bude hrát v modrém, zatímco AC oblékne černočervenou sadu.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Jesus, Rui – Ndombèlé, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini, Idasiak – Bereszyński, Elmas, Gaetano, Lozano, Olivera, Östigaard, Raspadori.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kjaer, Tomori, T. Hernández – Krunić, Tonali – B. Díaz, Binnásir, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante – Ballo-Touré, De Ketelaere, Florenzi, Gabbia, Kalulu, Messias, Origi, Pobega, Rebić, Saelemaekers, Thiaw.
Úvodní zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili před týdnem na San Siru. AC doma zvítězilo 1:0 brankou Binnasíra. Na začátku dubna navíc v rámci Serie A zvítězilo AC na hřišti Neapole vysoko 4:0.
SSC Neapol

Neapol je jednoznačně největší kometou letošní sezóny. Celek z jihu Itálie baví fanoušky útočným fotbalem. Po třiceti kolech vládne Serii A se ziskem sedmdesáti pěti bodů s náskokem čtrnácti bodů na druhé Lazio. V Lize mistrů Neapol v základní skupině přehrála i Liverpool a zajistila si postup. V osmifinále narazila na Frankfurt, který porazila 2:0 a 3:0. O víkendu se na dnešní souboj naladila jen bezbrankovou remízou s Veronou.
AC Milán

Obhájci italského titulu se po delší době daří také na evropské scéně. AC Milán ovládlo Ligu mistrů naposledy v roce 2007. V domácí soutěži mu sice po třiceti kolech patří až čtvrtá pozice, ale v Lize mistrů má našlápnuto do semifinále. Po postupu ze základní skupiny narazilo AC v osmifinále na Tottenham, který díky domácímu triumfu a bezbrankové remíze v Londýně vyřadilo. Před dnešní odvetou s Neapolí AC remizovalo 1:1 v Bologni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.