Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Genk - 10. srpna 2021   19:30

Šachtar
Šachtar
27' Traoré  • 76' Antonio
2:1
(1:0)
Genk
Genk
90' Dessers
Šachtar
Trubin – Dodo, Marlon, Vitao, Matvijenko – Antonio – Pedrinho (37. Sudakov) (67. Konopljanka), Tete, Maycon (84. Stěpaněnko), Alan Patrick (C) (67. Marlos), Traoré (85. Sikan).
Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)
NSK Olimpijs'kyj, Kyjev
Genk
Vandevoordt – Muñoz, Cuesta, Lucumi (68. Dessers), Arteaga – Thorstvedt (62. Trésor Ndayishimiye), Heynen (C), Hrošovský (62. Eiting) – Bongonda, Onuachu (82. Paintsil), Ito (82. Sadick).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Šachtar Doněck v odvetném utkání udržel náskok z venkovního utkání, v Kyjevě jej dokonce ještě navýšil, belgický Genk porazil 2:1.

Důležitý první gól vstřelil ve 27. minutě Lassina Traoré, jenž těžil z výborné práce Teteho, z malého vápna z jednoho doteku uklidil míč do sítě. Ve druhé půli přidal pojistku na domácí vítězství Marcos Antonio, který využil šťastného odrazu míče od soupeře a z bezprostřední blízkosti propasíroval balón do sítě. Hosté se v závěrečné čtvrthodině dočkali alespoň čestného zásahu, když se prosadil střídající Cyriel Dessers, více se již nestalo.

Svěřenci kouče De Zerbiho se ve 4. předkole utkají s francouzským Monakem, přemožitelem pražské Sparty, Genk směřuje o úroveň níže do Evropské ligy.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:8.
90+6'
90+5'
Daniel Muñoz pod vlnou frustrace nakopl těsně za polovinou hřiště Sikana. Arbitr Bastien neměl jinou možnost, než vytáhnout žlutou kartu.
90+4'
Genk body do belgického koeficientu nepřidá, Šachtar vyhraje. Heynenovi centr z přímého kopu vůbec nevyšel, trefil dvoučlennou zeď.
90+3'
Trubin musel do akce, Genk nebyl daleko od vyrovnání. Velké štěstí pro něj, že Paintsil vystřelil do středu brány, míč zvládl vyboxovat do autu.
90+2'
Žlutou kartu si ještě vysloužil Vitao. Stoper nezachytil pohyb rozběhnutého Eitinga, zastavil jej zatažením za dres.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Genk právě vstřelil branku!
Fotbalisté belgického celku se dočkali alespoň čestného úspěchu. Trésor Ndayishimiye z levé strany vyslal střílený centr, jehož adresátem byl CYRIEL DESSERS. Čtyřiadvacetiletý Nigérijec dostal čas na zpracování, pravačkou posléze poslal nártem balón nechytatelně k pravé tyči.
89'
Dlouho otálel s rozehrávkou Muňoz. Zvolil přihrávku po lajně, s níž Stěpaněnko počítal, balón pravačkou srazil do autu.
88'
Domácí rozjeli rychlý protiútok. Po pravé lajně běžel dobrých třicet metrů ve sprintu Sikan. Stříleným centrem oslovil Marlose, kapitán poslal zakončení ve skluzu do rukavic gólmana.
87'
Rohový kop Genku nevedl ke kýženému snížení. Hodně vysoko vyskočil stoper Cuesta, ale ještě o něco výše se vyšponoval Marlon.
86'
Trésor Ndayishimiye si na středu narazil s Carlem Eitingem, aby posléze vystřelil tvrdou střelu těsně nad zemí. Dodo srazil kulatý nesmysl do autu.
85'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Danylo Sikan.
84'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Maycon, přichází Taras Stěpaněnko.
83'
Snížení měl na kopačce čerstvý Joseph Paintsil. S míčem naběhl do šestnáctky, aby vzápětí křižným projektilem minul cílový prostor.
82'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Junja Ito, přichází Mujaid Sadick.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Paul Onuachu, přichází Joseph Paintsil.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Šachtar Doněck je blízko postupu do čtvrtého předkola, případný nepostup by se za současné situace rovnal velkému selhání.
80'
Do akce musel gólman Vandevoordt. Přetažený centr Konopljanky našel hlavu Traorého, ten z úhlu trefil pouze rukavice brankáře.
79'
Šachtar naopak hraje s velkou chutí. Antonio si chtěl ke gólu přidat i asistenci, na jeho solidní centr ovšem Konopljanka těsně nedoskočil.
78'
Hosté si jsou vědomi, že je po zápase. V odvetě ztrácí už dva góly, celkově tři. Taková ztráta během deseti minut není proti tak dobře bránícímu soupeři možná stáhnout.
76'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Vše začalo chybou Vandevoordta, který vyrazil proti centru, ale nedosáhl na něj. Kulatý nesmysl se pak šťastně odrazil k Traorému, který z otočky ještě neuspěl, nicméně Muňoz srazil míč pouze k MARCOSI ANTONIOVI a ten už dokázal hrací předmět protlačit do sítě.
76'
Střídající Mike Tresor Ndayishimiye signalizoval, že nefauloval, ale ještě před tím skutečně měl ruce položené na zádech Matvijenka, rozhodčí správně odpískal faul.
75'
Anatolj Trubin si troufl na odvážnou nahrávku středem. Na adresáta Marlona se nalepil Bongonda, stoper pod tlakem odkopl míč do autu.
74'
Centr na zadní tyč měl oči. Heynen našel sprintujícího Onuachua, jenž se ale zalekl skluzujícího Doda a v dobré pozici trestuhodně přestřelil.
73'
Standardní situaci vybojoval nově příchozí Dessers. Balón si výborně pokryl tělem, následně jej zezadu nekompromisně poslal k zemi Antonio.
72'
Přetažený centr Paula Onuachua měl k úspěchu daleko. Celou situaci kontroloval Matvijenko, jenž nechal míč doskákat do zámezí.
71'
Kartónek žluté barvy si vysloužil Anatolij Trubin. S odkopem váhal hodně dlouho, pohár trpělivosti rozhodčího nakonec přetekl.
70'
Maycon vyzval k rychlostnímu souboji Arteagu. Manko na soupeře nestáhl, levý bek po tlakem volil sázku na jistotu, tedy malou domů.
69'
Genk ukazuje velkou bojovnost. Prakticky po celý druhý poločas kombinuje na polovině soupeře, nicméně v kolonce vstřelených branek stále svítí nula.
68'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Jhon Lucumi, přichází Cyriel Dessers.
67'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Geogij Sudakov, přichází Jevhen Konopljanka.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Marlos.
66'
V pokutovém území hostů si pohrával s balónem Tete. Kličkou na střed se zbavil Heynena, vzápětí vystřelil do jiného bránícího hráče Cuesty.
65'
K vyrovnání chyběl kousek! Mike Tresor Ndayishimiye našel na přední tyči Paula Onuachua, ten poslal balón hlavou do levé části brankové konstrukce!
64'
Domácí neuspěli, naopak hosté rozjeli rychlý protiútok na opačnou stranu. Po sraženém centru Matvijenkem si i oni vyzkouší rohový kop.
63'
Parádně si počínal Antonio. Defenzivní záložník se zničehonic ocitl na pravém křídle, kde nastřelil Muňoze a vybojoval rohový kop.
62'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Mike Tresor Ndayishimiye.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Patrik Hrošovský, přichází Carel Eiting.
61'
Nepřesnost v rozehrávce skončila u domácího brankáře Trubina. Ukrajinec počkal, až se k němu přiblíží Onuachu, až pak kulatý nesmysl sebral.
60'
Domácí dokonce i zaútočili, jmenovitě Maycon. Zprava si posunul míč na střed do lepší střelecké pozice, střelou na přední tyč rozvlnil jenom boční síť.
59'
Konečně se hráči v oranžových dresech podívali na útočnou polovinu. Pochopitelně nikam nespěchají, míč si vyměňují hráči zadních řad.
58'
Kromě jednoho brejku se dlouho hraje na obranné polovině Šachtaru. Ten ale stále drží těsné vedení, celkově pak vede už o dvě branky.
57'
Alan Patrick vyzval k rychlostnímu souboji Muñoze. Balón si hodil kolem něj, ale nedokázal se před něj natlačit, bek skvěle zapracoval tělem.
56'
Tlak Genku se stupňuje. Ofsajdové postavení si pohlídal Ito a z pravé strany vyprodukoval zajímavý střílený centr, těsně před Onuachem ve skluzu odvracel Matvijenko.
55'
Zápas pokračoval rohovým kopem belgického celku. Do přehuštěného pokutového území centroval Hrošovský, nejvýše vyskočil Vitao.
54'
Stoper Marlon měl co dělat, aby odvrátil míč před nabíhajícím Onuachem. Obrannou hlavičku poslal jen těsně nad vlastní bránu.
53'
Domácí kapitán Alan Patrick je na míči hodně jistý. Míč si posunul mezi dvěma soupeři, načež vypálil pravačkou vedle pravé tyče.
52'
Individuální akci Teteho chyběla jen gólová tečka. Ale zakončení z hranice šestnáctky mělo k úspěchu hodně daleko, balón letěl přímo do gólmana.
51'
Alan Patrick v souboji jeden na jednoho vyzrál na Thorstvedta, ten následně protihráče fauloval a může být rád, že se vyhnul žlutému trestu.
50'
Zatím to vypadá, jako by čas šetřili hráči Genku. Sice drží balón na svých kopačkách, ale Lucumi z poloviny hřiště s klidem nahrál dozadu brankáři.
49'
Velmi dobrou práci odvedl Trubin. Proti nákopu Hrošovského skvěle vystartoval a míč zachytil do rukavic.
48'
První nebezpečnější akce druhé půle patřila Genku. Arteaga vyslal zajímavý centr z levé strany, avšak Marlon se vyšplhal výše, než Cuesta.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného Pedrinha, jeho místo zaplnil Sudakov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
Šachtar Doněck má po prvním poločase odvetného utkání skvěle nakročeno k postupu do čtvrtého předkola Ligy mistrů, neboť po venkovním vítězství vede i doma nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre utkání zatím udává situace z 27. minuty, kdy Tete pasem po zemi našel Lassinu Traorého, který tutovku přetavil v gól. Genku nelze upřít snaha, recept na skvěle pracující defenzivu soupeře však zatím nenašel.
45+4'
45+3'
V prvním poločase už se nejspíše nic zajímavého nestane. Proti vysokému centru Alana Patricka vystartoval Vandevoordt, kulatý nesmysl s klidem lapil do rukavic.
45+2'
První žlutou kartu v hostujících řadách si vysloužil stoper Genku Jhon Lucumi. Ve snaze zabránit protiútoku šel do skluzu, místo míče ale trefil jenom nohy Sudakova.
45+1'
Dlouhý nákop Lucumiho si Dodo pohlídal s velkým přehledem. Udržel na zádech Bongondu a po lajně zapojil do hry Matvijenka.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Onuachu si v pokutovém území vytvořil prostor, dokázal se obtočit kolem Marlona, a následně i vystřelit. Pravačkou ovšem napálil míč vysoko nad bránu.
43'
Vandevoordt dostal další dvě malé domů, zleva i zprava. Posléze už toho měl dost a balón odpálil na útočnou polovinu, kde Onuachu prohrál v hlavičkovém souboji s Vitaem.
42'
Sudakov je na trávníku pár minut, přesto už má na kontě žlutý kartónek. Vysloužil si jej za pozdní dohrání Hrošovského, Slováka trefil šlapákem.
41'
Presink Traorého pořádně znepříjemnil život Cuestovi. Nahrávku dopředu si v posledním okamžiku rozmyslel, zapojilbrankáře.
40'
Ne, takhle to nepůjde. Čitelnou nahrávku Ita na Onuachua přečetl Marlon, jenž natlačil tělo před protihráče a odkopl míč do bezpečné vzdálenosti od brány.
39'
Velkou rychlost nabral Maycon, jenže míč si předkopl až moc před sebe. Toho využil k zisku kulatého nesmyslu Patrik Hrošovský.
38'
Pravý bek Muñoz neměl kam, proto nahrál dozadu brankáři. Vandevoordt po rychlém zpracování přenesl hru doleva na Arteagu.
37'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Pedrinho, přichází Georgij Sudakov.
36'
K přerušení došlo právě kvůli Pedrinhovi. ten musel absolvovat ještě jeden poslední souboj, ten byl hodně bolestivý. Dokázal však odkopnout míč před Bongondou.
35'
Skutečně se bude muset střídat. Pedrinho se sice vrátil na hřiště, ale dále to nepůjde. Při nejbližším přerušení hry dojde k výměně, zřejmě za Sudakova.
34'
Slibný protiútok táhl Maycon. Alanu Patrickovi ovšem nahrál na paty, následný pas na Teteho zastavil pozorný Cuesta.
33'
Pedrinho se po obranném odkopu chytil za pravé stehno, vypadá to na svalové problémy. Domácí borec si sedl za postranní čáru a je ošetřován.
32'
Trubin musel na zem! Těsně za šestnáctkou natáhl ke střele hostující kapitán Heynen, ukrajinský brankář míč zvládl vyrazit mimo nebezpečí.
31'
Dnes podruhé si Paul Onuachu nedokázal pohlídat ofsajdové postavení. Za přihrávkou Hošovského vystartoval příliš brzy.
30'
Lze navíc očekávat, že domácí více stáhnou hru, aby zamezili hrozícímu nebezpečí ze strany soupeře. Situaci mají pevně pod kontrolou.
29'
Hodně velká komplikace pro Genk. Zatímco před malou chvílí ještě nemusel tolik tlačit do ofenzivy, tak teď musí pořádně zabrat, protože celkově ztrácí už dva góly.
27'
Skvěle vyřešený protiútok, jehož výsledkem je první gól ukrajinského celku! Tete si naběhl do vnitra pokutového území na nahrávku Maycona, načež zprava našel na malém vápně LASSINU TRAORÉHO, domácí útočník střelou z první pravou nohou prostřelil bezmocného gólmana.
27'
Bek Arteaga podpořil ofenzivu a hned z toho byla nebezpečná příležitost. Centrem z levé strany našel Heynena, kapitán Genku hlavičkoval nad bránu.
26'
Zatím marně čekáme na příležitost, která by volala po gólu. Utkání je hodně svázáno taktikou, kdy domácí drží jednobrankový náskok z úvodního klání.
25'
Gólman Vandevoordt svým dlouhým nákopem našel Onuachua, jenž šikovně sklepl pod sebe na Ita, tomu ovšem pas na Bongondu nevyšel.
24'
Další akce fotbalistů v oranžových dresech byla o poznání nebezpečnější. Tete si vyměnil míč s Pedringem, načež vyslal zleva střílený centr na penaltu, Heynen odvracel těsně před Traorém.
23'
Těžkou nahrávku dostal Lassina Traoré do třech protihráčů. Podle očekávání míč neudržel, ve snaze o kličku skončil v zámezí.
22'
Hosté jsou častěji na balónu, zatím si však nedokázali vytvořit jedinou gólovou příležitost. Defenziva domácích funguje na jedničku.
21'
Šachtar znovu rozehrál rychlou akci, tentokráte po levé straně. Pedrinho vystřelil z levé strany zhruba z osmnácti metrů ke křižné střele, jež prosvištěla těsně vedle levé tyče.
20'
Slovenský střední záložník Patrik Hrošovský udělal velkou chybu, když dlouho otálel s rozehrávkou, až jej o něj připravil Maycon. V brejku ale nevyzrál na Cuestu.
19'
Kombinaci přemístili i na útočnou polovinu, ale jen na chvíli. Za nákopem Lucumiho sice běžel Onuachu, nicméně Vitao měl k míči blíže.
18'
Fotbalisté Genku si jsou vědomi, že jim stačí vstřelit jeden gól, proto zatím tolik nespěchají. Stopeři si teď několikrát vyměnili míč s gólmanem.
17'
Vandevoordt musel na zem. Z levé strany šestnáctky prověřil jeho pozornost Alan Patrick, pravou rukou gólman míč vyrazil do bezpečí.
16'
Neměl komu, proto se stoper Marlon otočil a poslal malou domů brankáři. Trubin dlouho neváhal a napálil míč na útočnou polovinu.
15'
Pod tlakem a v plné rychlosti Pedrinho zvládl odcentrovat na zadní tyč, kde však stál pouze bránící fotbalista. Cuesta míč sklepl pro gólmana.
14'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Heynen. Udržel na zádech Matvijenka a poskakující balón odpálil do bezpečí.
13'
Ve třech proti čtyřem domácí útočná řada neuspěla. Maycon si sice pěkně narazil s Tetem, ale pak centroval pouze do obránce.
12'
Alan Patrick se omlouvá Traorému, že se zachoval sobecky a vystřelil z velkého úhlu. Nepovedená rána skončila v boční síti.
11'
Pěkná kombinační akce Genku skončila neúspěchem. Arteaga místo očekávaného centru vyslal střílený centr na Thorstvedta, jenž vypálil po zemi výrazně vedle pravé tyče.
10'
Ani druhý rohový kop hostujícího mužstva neznamenal pro domácí defenzivu problémy. Trubin znovu vystartoval, tentokráte boxoval.
9'
Rychlý protiútok Genku táhl levou lajnou Bongonda. Centr mu ale vůbec nevyšel, hrací předmět poslal přímo do rukavic brankáře.
8'
Přetaženému centru na zadní tyč nelze nic vytknout. Marlon vyskočil hodně vysoko, ale v lehkém záklonu hlavičkoval nad bránu.
7'
Pedrinho nabral velkou rychlost po pravé lajně. Dvojice protihráčů jej ovšem zdvojila, přesto záložník zvládl jednoho z nich nastřelit a získal rohový kop.
6'
Hostující defenziva propadla a trestat mohl Alan Patrick! Domácí kapitán převzal nahrávku od Maycona, načež střelou k pravé tyči nevyzrál na Vandevoordta.
5'
Akce pokračovala rohovým kopem. Proti centru vystartoval z brankové čáry Trubin, kulatý nesmysl bez problémů schoval do rukavic.
4'
Nyní se hráči Genku už probili do vnitra pokutového území. Z pravé strany přišel střílený centr, který zblokoval skluzující Matvijenko.
3'
Fotbalisté belgického celku zahájili zápas hodně aktivně. Onuachu si ovšem nedokázal pohlídat své postavení, byl nachytán v postavení mimo hru.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních oranžových dresech. Hosté z Genku pro dnešní odvetné střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodo, Marlon, Vitao, Matvijenko – Antonio – Pedrinho, Tete, Maycon, Alan Patrick (C), Traoré.
Náhradníci: Pjatov – Dentinho, Ismaily, Konopljanka, Konoplja, Kornijenko, Kryvcov, Marlos, Mudryk, Sikan, Stěpaněnko, Sudakov.

KRC Genk: Vandevoordt – Muñoz, Cuesta, Lucumi, Arteaga – Thorstvedt, Heynen (C), Hrošovský – Bongonda, Onuachu, Ito.
Náhradníci: Chambaere, Leysen – Dessers, Eiting, Geusens, McKenzie, Németh, Oyen, Paintsil, Sadick, Toma, Trésor Ndayishimiye.

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA).
KRC Genk

Na Genk čeká v odvetě těžká práce, ale nic není nemožné. Vzhledem k úpravě pravidel pro nový ročník Ligy mistrů mu stačí vstřelit jeden gól, aby rázem sahal po prodloužení, pokud by samozřejmě žádný neinkasoval. Belgický vicemistr se ale nemůže chlubit příliš dobrou formou. O víkendu sice vyhrál 2:1 v Kortrijku, ale předtím prohrál v domácí přestřelce 3:4 s Oostende a v Lutychu pouze remizoval 1:1. Právě víkendové vítězství by ovšem mohlo znamenat lepší zítřky, neboť Genk byl jednoznačně lepší, byť vyhrál pouze o gól. Dnes by takový výkon potřeboval zopakovat.
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský celek má skvěle nakročeno k postupu do čtvrtého předkola, neboť v prvním utkání zvítězil na půdě belgického soupeře 2:1 po gólech Teteho a Alana Patricka. Na vítězství v nejprestižnější evropské soutěži ovšem nedokázal navázat o víkendu v domácí lize, kdy nejenže poprvé ve 3. kole ztratil body, ale na domácím stadiónu dokonce prohrál s Oleksandrijou 1:2 i přes velkou herní převahu. V tabulce tak rázem spadl z prvního místa na páté.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní podvečer! Vítám vás při sledování 3. předkola Ligy mistrů, u zápasu mezi Šachtarem Doněck a Genkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.