Z Plzně je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost u sledování zápasu, který se měl hrát už od 14:00, ale kvůli rozmarům počasí nakonec začal až v 18:00
Na trávníku propuká velká norská radost. Norky po skvělém výkonu v prvním poločase dokázaly zvítězit a slaví postup do semifinále EURA hráček do 17 let. Angličanky ve druhém poločase měli převahu v držení míče, ale k ničemu jí nedokázaly využít.
80+4
80+3
Čas letí pro Angličanky, nyní navíc nejsou u míče.
80+2
Angličanky se ještě zkouší prosadit po levé straně, centr jim ale nevyšel.
80+1
Angličanky se v nastavení snaží ještě prodrat dopředu, to se jim zatím moc nevede.
80
Hlavní sudí Özçiğdemová z Turecka přidává ve druhé půli tři minuty.
80
Kristin Holemnová mohla definitivně potvrdit norský postup dál, proti byla Hamptonová, která předvedla nádherný zákrok.
80
Střela Hempové byla nepřesná a už se hra znovu otáčí.
79
Nygårdová faulovala a Angličanky budou moci zahrávat standardní situaci.
78
Griffinová nyní dokázala Norsku ušetřit další čas, když zavezla míč k rohovému praporku a tam jej bránila vlastním tělem.
76
Norky se rozhodně nikam neženou a šetří každou vteřinu.
75
Anglie se snaží ještě něco vymyslet, ale čas rychle utíká a na postup potřebují Angličanky dát dva góly.
72
Kapitánka Anglie Lauren Hempová ostře zajela do brankářky Sneveové, která byla u míče dříve. Hempová dostává žlutou kartu.
71
Norky se po dlouhé době dostaly na útočnou polovinu a hned budou moci zahrávat rohový kop.
70
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Emily Symeová, přichází Ella Rutherfordová.
69
Emily Symeová dostala parádní přihrávku do pokutového území, ale z první trefila jen bránící Aarskogovou..
67
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Elin Ahgren Sørumová, přichází My Sørsdahl Hauglandová.
64
Ngungaová centrovala z pravé strany, opět však žádná z Angličanek nebyla na potřebné pozici.
64
Norsko ve druhém poločase zatím nedokáže ani ze čtvrtiny napodobit výkon z poločasu prvního. Anglie je nyní jasně lepší.
62
Esme Beth Morganová se dostala po rohovém kopu k zakončení a Sneveová měla hodně starostí, aby míč lapila.
62
Další míč, který letěl před norskou branku a končí odvrácený v zámezí.
61
Dnešní utkání v Plzni sleduje 489 diváků.
60
Angličanky znovu zkouší zaútočit, ale bez úspěchu.
59
Z levé strany přilétl znovu povedený centr do vápna od Poppy Pattinsonové, ale jako první se k míči dostaly norské obránkyně.
57
Hamptonová udělala v brance velkou minelu a málem darovala Norkám další gól, jenže nově příchozí Griffinová nezakončila ideálně!
57
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jenny Kristine Røsholm Olsenová, přichází Naomi Griffinová.
55
Poppy Pattisonová dobře centrovala do pokutového území, nikdo ze spoluhráček její pas ale nezachytil.
52
Norky se dokázaly ubránit, jenže ani tentokráte se nedostaly přes půlku hřiště.
51
Anglie dostala možnost zahrávat rohový kop, ten se jim však moc nepovedl.
49
Norky se zatím v úvodu druhého poločasu dostaly pod tlak výběru Anglie.
47
Ngungaová si dobře potáhla míč po levé straně, centr se jí ale nepovedl.
44
Kapitánka Hempová se dostala k centru do vápna, ten si v klidu sebrala do rukavic Sneveová.
43
Olaug Tvedtenová opět posílala zajímavou nahrávku na Olsenovou, ta neměla potřebnou rychlost.
41
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Meg Boydellová, přichází Grace Nevilleová.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Miriael Taylorová, přichází Bethany May O'Donnell.
41
41
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ylinn Tennebøová, přichází Kristin Holmenová.
41
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém jsme mohly sledovat norskou převahu. Mladé Norky se dokázaly během úvodních čtyřiceti minut hned dvakrát prosadit, když obě branky padly po skvělých přihrávkách Olaug Tvedtenové, která je zatím jasně nejlepší hráčkou na trávníku plzeňské Doosan Areny.
40
40
Douglasová je zatím asi nejlepší hráčkou Anglie, její další pokus o zakončení však končí zablokovaný.
39
Angličanky se dostaly k balónu, ale velmi snadno se o něj zase připravily.
38
Norsku se rohový kop zrovna nepovedl, ale zůstávají i nadále u míče.
37
Vilde Birkeliová centrovala do šestnáctky, její centr obrana Anglie odvrací na roh.
34
Tvedtenová posílala znovu skvělý míč směrem dopředu, Olsenová však neměla potřebnou rychlost.
33
Norsko právě vstřelilo branku!
Norsko se prosazuje znovu. Po skvělém centru po standardní situaci se ve vápně dostala k hlavičce MALIN SUNDEOVÁ a zvyšuje norské vedení.
32
Douglasová nedokázala ideálně zpracovat míč a Norsko ihned otáčí hru.
29
Norky se znovu snaží dostat s míčem do blízkosti branky Hannah Hamptonové.
28
Olsenová znovu dostala dobrou přihrávku od Tvedtenové, ale tentokráte se jí nepovedlo dostat do pokutového území.
26
Po faulu na Tennebøovou ve středu hřiště zůstanou Norky u míče.
25
Olsenová se po chybné rozehrávce Angličanek dostala k zakončení, to se jí ale nepovedlo.
24
Norky zatím jsou aktivnějším celkem a momentálně operují na útočné polovině.
23
Tvedtenová opět poslala skvělou přihrávku, tentokráte na kopačky Sørumové, ale ta se ke střele nedostala.
21
Útočný faul Nicole Douglasové ukončuje snahu Angličanek o překonání norské brankářky.
19
Angličanky se teď znovu dostaly trochu pod tlak, ale na druhou stranu Norky nejsou schopné se pořádně dostat k zakončení.
17
Po centru Lauren Hempové měla norská brankářka co dělat, aby nadvakrát míč zkrotila v náručí.
16
Po centru Sørumové se k hlavičkovému pokusu ve vápně dostala Olsenová, ale její pokus kryje Hamptonová.
14
Norky jsou zatím v úvodu utkání aktivnější, ale tentokráte se jim nepovedlo dostat až k brance.
12
Norsko už se znovu raduje, jenže předčasně. Gól totiž padl až po odmávání ofsajdu.
11
Norky znovu předvedly hodně zajímavý výpad dopředu a Angličanky se ubránily jen za cenu odkopu do zámezí.
10
Angličanky vybojovaly možnost zahrávat rohový kop, ale ten se jim příliš nepovedl.
8
Norsko se dostává do vedení. Po skvělém pasu za obranu šla na branku osamocená JENNY KRISTINE RØSHOLM OLSENOVÁ a přesně umístěnou střelou k tyči otevírá skóre!
7
Olaug Tventenová se postarala o první střelecký pokus, který ale nebyl povedený.
6
Ngungaová předvedla dobrý průnik po pravé straně, následně se však o míč připravila.
5
Sundeová zkoušela poslat míč před branku Hamptonové, tam ale její pokus nedoletěl.
4
Sørumová předvedla dobré napadání rozehrávky, ke střele se nakonec nedostala.
2
Bjørneboeová se pokusila o centr, ale tento pokus jí vůbec nevyšel.
1
Norky se dostaly k balónu, ale velmi rychle se o něj vlastní chybnou rozehrávkou připravily.
1
Oba týmy už se rozcvičují na hrací ploše a v 18:00 bude moci utkání konečně začít.
Všechno je nakonec jinak! Utkání se bude hrát dnes od 18:00 v plzeňské Doosan Areně.
Utkání je odloženo na 14:30! Počasí v Plzni a okolí je totiž opravdu strašlivé, průtrž mračen způsobila, že se začátek zápasu zpozdí.

Anglie: Hamptonová – Boydellová, Morganová, Cookeová, Pattinsonová – Symeová, Taylorová, Palmerová – Hempová (C), Ngungaová, Douglasová
Náhradníci: Ramseyová – Ravenscroftová, Nevilleová, Rodgersová, Smithová, Rutherfordová, O'Donnellová

Norsko: Sneveová – Bjørneboeová, Aarskogová, Sundeová, Birkeliová – Nygårdová (C), Bjeldeová – Tennebøová, Tvedtenová, Sørumová – Olsenová
Náhradníci: Rageová – Eide Arnesenová, Hauglandová, Terlandová, Bølvikenová, Holmenová, Griffinová

Rozhodčí: Özçiğdemová (TUR) Diasová (POR), Prusová (POL).
Zápasy Anglie

V Příbrami se Angličanky utkaly s výběrem Irska, o vítězi bylo prakticky rozhodnuto již po první půli, neboť fotbalistky Albionu v ní vstřelily čtyři branky. Po pauze přidaly ještě další jeden gól.

Irsko 0:5 Anglie

9. Pattinsonová, 36. O'Donnellová, 38. Ngungaová, 41. Hempová, 64. Douglasová

Irsko: Turnerová – Doyleová, McGovernová, Grierová – Payneová (C) (67. Caseyová), Faheyová (74. Warnerová) – Tolandová, Atkinsonová (57. Spillaneová) – McEvoyová, McManusová, Mackeyová
Náhradníci: Kellyová – O'Mahony, Spillaneová, Warnerová, Caseyová, Ziuová.
Trenér: David Bell.

Anglie: Hamptonová (49. Ramseyová) – Nevilleová, Cookeová, Morganová (65. Smithová), Pattinsonová – O'Donnellová, Symeová, Rodgersová – Douglasová, Hempová (K) (54. Rutherfordová), Ngungaová
Náhradníci: Ramseyová – Boydellová, Taylorová, Ravenscroftová, Smithová, Rutherfordová.
Trenér: John Griffiths.
______________________________________________

Druhé utkání sehrály hráčky anglického týmu v západočeských Přešticích proti silným Nizozemkám. Anglie šla do vedení, ale Nizozemsko dokázalo duel otočit a získat cenné tři body!

Nizozemsko 2:1 Anglie

40. Baijingsová, 77. Leuchterová – 38. Palmerová

Nizozemsko: van Domselaarová – Wilmsová, Ursemová, Doornová, Levelsová – van de Westeringhová (58. Geraedtsová), Olislagersová (C), Baijingsová – Leuchterová, Casparijová, ter Beeková (69. Dessingová)

Anglie: Hamptonová – Nevillová, Morganová, Cooková, Pattinsonová – Taylorová (46. Rodgersová), Palmerová, Symová (75. O'Donnellová) – Rutherfordová (52. Douglasová), Hempová (C), Ngungová
Náhradníci: Ramseyová – Boydellová, Douglasová, Ravenscroftová, Rodgersová, Smithová, O'Donnellová
Zápasy Norska

Norky musely v úvodním utkání překousnout hořkost porážky, když nestačily v Domažlicích na Nizozemsko. Všechny branky duelu padly již v prvním poločase.

Norsko 1:3 Nizozemsko

23. Tvedtenová – 13. Wilmsová, 21. Casparijová, 37. ter Beeková

Norsko: Sneveová – Bjørneboeová (65. Griffinová), Aarskogová, Sundeová, Birkeliová – Tennebøová (66. Sørumová), Nygårdová (C), Bjeldeová, Terlandová – Tvedtenová – Olsenová
Náhradníci: Rageová – Eide Arnesenová, Sørumová, Hauglandová, Bølvikenová, Holmenová, Griffinová.

Nizozemsko: van Domselaarová – Wilmsová, Ursemová, Doornová, Levelsová – van de Westeringhová, Olislagersová (C), Baijingsová – Leuchterová, Casparijová, ter Beeková (62. Geraedtsová)
Náhradníci: van Seijstová – Geraedtsová, Carleerová, Hendriksová, van Veldhovenová, Knolová, Dessingová.
_____________________________________________

Druhé utkání sehrály Norky v Plzni proti Irsku a zápas to byl po celou dobu vyrovnaný. Severská země měla celou dobu sice územní převahu, ale dlouho se Norsku nedařilo vstřelit gól. Povedlo se to až v samém závěru kapitánce Nygårdové.

Irsko 0:1 Norsko

77. Nygårdová

Irsko: Turnerová – Doyleová, Ruddyová (C), Grierová – Faheyová (62. Caseyová), Spillaneová (37. O'Mahonyová, 72. McManusová), Tolandová, Mackeyová – Ziuová, McEvoyová, Payneová
Náhradníci: Kellyová – O'Mahonyová, McGovernová, Warnerová, Caseyová, McManusová, Atkinsonová

Norsko: Sneveová – Bjørneboeová, Hauglandová (65. Aarskogová), Sundeová, Birkeliová – Terlandová (31. Tennebøová), Nygårdová (C), Bjeldeová, Tvedtenová – Griffinová (41. Sørumová) – Olsenová
Náhradníci: Rageová – Eide Arnesenová, Aarskogová, Tennebøová, Sørumová, Bølvikenová, Holmenová
Krásné odpoledne, vážené fanynky a vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z třetího utkání skupiny B na ME žen do 17 let! V plzeňské Doosan Areně se proti sobě střetnou reprezentace Anglie a Norska. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.