Přenos se aktualizuje automaticky

Olympijský stadion v Helsinkách navštívilo 6 547 diváků.
Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Trenér Vrba má za sebou druhý zápas na lavičce národního týmu a i tentokrát skončil výsledkem 2:2. Na první vítězství si tak Vrba musí počkat, třeba přijde na řadu začátkem června, kdy se Česko představí v Olomouci, kde se utká s Rakouskem. V tomto zápase by se měl v brance představit nováček Marek Štěch.
Druhý poločas přinesl několik zajímavých momentů, kdy šance měly oba týmy, ale ani jeden z nich už neskóroval. Zápas byl vyrovnaný, a tak skončil spravedlivou remízou 2:2.
Rozhodčí Drachta dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak přátelské utkání, ve kterém Finsko remizovalo s Českem 2:2. Všechny branky padly už v první polovině utkání, kdy šlo do vedení Finsko, za které se trefil v 18. minutě Pukki, ale o minutu později bylo vyrovnáno, o gól na 1:1 se postaral Vydra. Nicméně nerozhodný stav netrval příliš dlouho a ve 20. minutě vedlo opět Finsko, za které se prosadil opět šikovný Pukki, který vyškolil Vaclíka. Pak žádné šance k vidění nebyly a další gól přišel ve 36. minutě, kdy na 2:2 vyrovnal Hušbauer.
Konec zápasu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
90
Teď sice vystřelil Kadeřábek, ale jeho rána byla velmi nepřesná a Hrádecký si nemusel dělat žádné starosti.
90
Češi kombinují před soupeřovou brankou, ale ke střele se dostat nemohou.
89
Hrací plochu opouští Juhani Ojala, kterého trápí křeče. Místo něj se na hřiště podívá Taipo Heikkilä.
87
K odraženému balonu se dostal Vácha, který se prezentoval překvapivou střelou ze střední vzdálenosti, ale mířil nepřesně.
86
Hodně nepovedenou střelu ze své kopačky vyslal Vaněk a rozehrávat bude Finsko.
84
Ojala pokračuje ve hře.
84
Daridův centr našel u zadní tyče hlavičkujícího Pudila, ale ten mířil nepřesně a stav skóre se nezměnil.
83
Hrací plochu opouští autor dvou branek Teemu Pukki, kterého nahrazuje Tim Väyrynen.
82
Ojala stojí za postranní čarou, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.
82
Po krátkém přerušení se pokračuje.
82
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů.
80
Darida našel centrovaným míčem Hořavu, který se u vzdálenější tyče dostal ke střele, ale Hrádecký byl připraven a balon uklidil do náruče.
78
Finsko ze standardní situace nic nevytěžilo. Na druhé straně bude zahrávat rohový kop Česko.
78
Ve velkém vápně si udělal prostor Hetemaj, který si řekl o přihrávku a poté se prezentoval nepříjemnou střelou ke vzdálenější tyči. Nicméně jeho pokus byl zblokován protihráčem a Finsko bude zahrávat rohový kop.
78
Hrací plochu opouští Josef Hušbauer, místo kterého se na hrací plochu podívá Tomáš Hořava.
76
Darida dostal přihrávku do velkého vápna, ale nebyl v pohybu, a tak branku domácích nijak neohrozil.
75
V těžké pozici se ocitl Krejčí, který dostal přihrávku za sebe, ale i tak se mu podařilo vystřelit. Nicméně jeho pokus byl velmi nepřesný a Hrádeckého branku nijak neohrozil.
74
Darida přišel o balon a Finsko vyrazilo do protiútoku. Z levé strany odcentroval míč do pokutového území Schüller, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal, protože skvěle zasáhl bránící Michal Kadlec.
72
U zadní tyče se objevil zapomenutý Väyrynen, který se ocitl v obrovské šanci, ale střela mu nesedla a mezi tři tyče se nevešla. Kdyby Väyrynen dobře trefil míč, zřejmě by Finsko vedlo 3:2, protože Vaclík by se určitě přemístit nestihl.
71
Hrací plochu opustil Joel Pohjanpalo, kterého vystřídal Tim Väyrynen.
70
Finsko se před standardní situací ubránilo a získalo míč ve svůj prospěch.
70
Darida si navedl míč na střelu a prezentoval se velmi zajímavou ránou, avšak Hrádecký ji vyrazil a Česko dostane výhodu rohového kopu.
69
Kadeřábek poslal výborný balon do vápna, kde se mohl dostat do šance Krejčí, ale nedokázal si zpracovat míč a sám se o zajímavou příležitost připravil.
69
Češi se přesunuli na útočnou polovinu, kde získali výhodu autového vhazování.
68
Finsko je u balonu a pohybuje se s ním na útočné polovině. Česko rozehrávku aktivně napadá a teď získává míč na své kopačky.
67
Ke střele se chystal Pohjanpalo, ale Kadeřábek se o něj postaral a vystřelit ho nenechal.
66
Hrací plochu opouští David Limberský, kterého nahrazuje Daniel Pudil.
64
Kadeřábek si výborně zpracoval míč do běhu a poté ho odcentroval před branku, kde se ke střele hlavou dostal Václav Kadlec, ale z malého vápna branku netrefil.
63
Češi získali balon zpět na své kopačky a rozvíjí útočnou akci podél pravé postranní čáry.
62
V posledních minutách je u balonu Finsko, které se pohybuje na soupeřově polovině a ve středu hřiště. Nicméně cestičku k Vaclíkově brance si hledá velmi těžce.
60
Krejčí se prezentoval zajímavým centrem do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
59
Vaněk chtěl posunout míč ke Kadlecovi, ale byl faulován a Česko dostane výhodu standardní situace.
57
Vaněk poslal centr do velkého vápna, kde chtěl hlavičkovat Kadlec, ale k míči se nedostal, protože mu Hetemaj nedal žádný prostor.
55
V šanci se ocitl Hušbauer, který se dostal ke střele, ale jeho pokus mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Hrádecký, který měl vše pod kontrolou.
53
Kadeřábek přihrál Váchovi, který chtěl odcentrovat balon do vápna, ale rychle k němu přistoupil Schüller a Vácha neměl prostor, tak volil zpětnou přihrávku pro Kadeřábka, ale ten na balon nedosáhl. Následuje aut ve prospěch domácích fotbalistů.
52
Krejší odcentroval míč do pokutového území a získal výhodu rohového kopu. Ke střele se dostal Hušbauer, ale jeho rána byla zblokována bránícím protihráčem.
51
Chytrou přihrávku před branku poslal Václav Kadlec, ale Hrádecký byl připraven a míč si stáhl do rukavic.
50
Zajímavý centr do vápna poslal Hušbauer, ale pro Kadlece letěl balon příliš vysoko, a tak se ke střele hlavou nedostal.
49
Češi zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili. Ke střele se sice dostal Vácha, ale ten trefil pouze bránícího protihráče, který mu střelu úspěšně zablokoval.
46
Trenér Vrba vystřídal hráče tři: ve druhém poločase si nezahrají Bořek Dočkal, Marek Suchý a Matěj Vydra, na trávníku je nahradili Ondřej Vaněk, Václav Procházka a Václav Kadlec.
46
Trenér Vrba vystřídal hráče tři: ve druhém poločase si nezahrají Bořek Dočkal, Marek Suchý a Matěj Vydra, na trávníku je nahradili Ondřej Vaněk, Václav Procházka a Václav Kadlec.
46
Trenér Vrba vystřídal hráče tři: ve druhém poločase si nezahrají Bořek Dočkal, Marek Suchý a Matěj Vydra, na trávníku je nahradili Ondřej Vaněk, Václav Procházka a Václav Kadlec.
46
Finsko využilo dvojího střídání: ze hry odešli Teemu Tainio a Nicklas Moisander. Na hrací ploše je nahradili Rasmus Schüller a Tero Mäntylä.
46
Finsko využilo dvojího střídání: ze hry odešli Teemu Tainio a Nicklas Moisander. Na hrací ploše je nahradili Rasmus Schüller a Tero Mäntylä.
46
Míč do druhého poločasu uvedlo Česko.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Rozhodčí Drachta ukončil první poločas za stavu 2:2. Prozatím sledujeme vyrovnané utkání, kterému odpovídá i stav skóre. Do vedení šlo Finsko, když se v 18. minutě trefil Pukki, jehož střelu nechtěně tečoval Michal Kadlec a Vaclík byl bez šance. Nicméně Česko se nevzdalo a na inkasovaný gól odpovědělo vyrovnávací brankou, o kterou se zasloužil Vydra, který prostřelil Hrádeckého. Nicméně nerozhodný stav netrval příliš dlouho a ve 20. minutě vedlo opět Finsko, když se znovu trefil Pukki, který vyškolil Vaclíka. Pak se hrálo převážně mezi pokutovými územími a žádné vážnější šance k vidění nebyly. Ve 29. minutě mohl navýšit vedoucí skóre Tainio, ale z bezprostřední blízkosti branku netrefil. Běžela 36. minuta a na levém křídle postupoval sám s míčem Limberský, který na sebe navedl dva bránící protihráče a poté odcentroval míč do vápna, kde si své místo našel šikovný Hušbauer, jenž přesnou trefou vyrovnal na 2:2.
45
První poločas skončil.
45
Finsko zahrávalo rohový kop, ale nic z něj nevytěžilo. Nicméně u míče zůstalo a bude zahrávat další roh.
44
Limberský dostal přihrávku a překvapivě vystřelil, tato střela mu vůbec nesedla a branku minula o několik metrů. Limberský se svým spoluhráčům omlouvá, že volil střelu z velmi špatné palebné pozice.
43
Darida se provinil faulem a rozehrávat budou domácí fotbalisté.
43
Dočkal poslal centrovaný míč do pokutového území, ale našel pouze bránícího protihráče, který si defenzivní činnost splnil na jedničku.
43
Češi rozehráli nakrátko a získali výhodu autového vhazování.
42
Hušbauer našel Krejčího, který vybojoval rohový kop pro Česko.
40
Česko ze standardní situace nic nevytěžilo. K centrovanému míči se sice dostal Suchý, ale jeho střela byla velmi nepřesná a stav skóre se nezměnil.
40
Krejčí odcentroval míč do pokutového území, ale tam dobře zasáhl Moisander, který balon odvrátil na rohový kop.
36
Česko právě vstřelilo branku!
Limberský teď odvedl kus práce, když na sebe navedl hned dva bránící protihráče a dokázal odcentrovat míč ke vzdálenější tyči. Tam se zjevil JOSEF HUŠBAUER, který trefil míč ve skluzu a přesnou trefou ho dostal do branky.
35
Hušbauer posunul míč Vydrovi do ofsajdu, a tak sudí hru přerušil.
34
K Limberskému se dostal odražený míč, ale nijak šťastně to neskončilo. Limberský se prezentoval střelou, která mířila vysoko nad branku, a rozehrávat tak bude Finsko.
32
Česko kombinuje na útočné polovině, ale soupeř rozehrávku aktivně napadá.
32
Na pravém křídle obdržel přihrávku Kadeřábek, který pak míč odcentroval do pokutového území, ale tam našel pouze bránící protihráče, kteří jeho centr úspěšně zastavili.
29
V obrovské šanci se ocitl Tainio, ale proměnit ji nedokázal. Ke vzdálenější tyči se dostal balon, kde byl Tainio úplně sám, a tak měl dostatek prostoru ke střele. Nicméně jeho rána se mezi tři tyče nevešla a sám Tainio nechápe, jak tohle nemohl proměnit.
28
Finsko dostalo výhodu standardní situace, kterou si vzal na starost Tainio, ale nepodařil se mu centr a balon skončil v zámezí. Následuje autové vhazování pro Česko.
27
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Kadlec je zpátky na nohou a vypadá to, že bude v pořádku.
26
Na hrací ploše zůstává ležet Michal Kadlec a sudí musel hru přerušit.
25
V šanci se ocitl Pohjanpalo, který se dostal k centrovanému míči a okamžitě vystřelil. Nicméně jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
20
Finsko právě vstřelilo branku!
Skvělou přihrávku za obranu obdržel TEEMU PUKKI, který postupoval sám proti Vaclíkovi a nezaváhal. Český brankář navíc uklouzl a pak už to měl PUKKI jednoduché, navedl si míč na střelu a přesnou trefou poslal míč do prázdné brány.
19
Česko právě vstřelilo branku!
Parádně se rozhlédl Dočkal, který poslal do vápna učebnicovou přihrávku. Té se v pokutovém území zmocnil MATĚJ VYDRA, jenž si zpracoval míč a poté jednoduše prostřelil Hrádeckého.
18
Finsko právě vstřelilo branku!
Na pravém křídle se uvolnil TEEMU PUKKI, jenž obdržel přihrávku a uspěl proti bránícímu Kadlecovi. PUKKI se s míčem dostal do pokutového území, kde střílel právě přes Kadlece, který jeho pokus tečoval a Vaclík byl bez šance.
17
Kadeřábek odcentroval míč před branku, ale Dočkal hrát nemohl, protože si sudí všiml, že Kadeřábek už měl míč mimo hrací plochu.
15
O přihrávku si řekl Hušbauer, ale míč letěl příliš rychle a skončil v zámezí.
12
Vydra si řekl o přihrávku, kterou mu adresoval Limberský, ale český útočník se k ničemu nedostal, protože ho Finové zdvojili.
11
Česká obrana teď zaspala a těžit z toho mohl domácí tým. Nicméně sprintující hráč se k přihrávce za obranu nedostal, protože Vaclík výborně přečetl hru, vystartoval z vlastního pokutového území a u balonu byl první.
11
Na levém křídle obdržel přihrávku Darida, který se rozhlédl a poté míč odcentroval do vápna, avšak nikoho ze spoluhráčů nenašel. Pozorný Hrádecký lapil míč do rukavic a rychle rozehrál.
10
Tainio odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde se snažil prosadit Moisander, ale střela hlavou se mu nepodařila.
10
Česko teď musí být pozorné, protože Pukki vybojoval rohový kop.
9
Limberský vystihl soupeřovu přihrávku a míč odehrál do autu.
7
Darida výborně vybojoval míč a poté ho poslal do velkého vápna, kde se ke střele dostal Krejčí, ale Hrádecký jeho pokus výtečně zneškodnil. Krejčí se dostal k odraženému balonu a zkusil to znovu, ale tentokrát jeho pravačka mířila velmi nepřesně a balon skončil vysoko nad brankou.
5
Hrádecký si poprvé sáhl na míč, když se před jeho branku dostal zajímavý centr. Finský brankář měl vše pod kontrolou a balon vyrazil do bezpečí.
5
Hodně prostoru měl Dočkal, který se snažil odcentrovat míč do pokutového území, ale jeden z protihráčů jeho pokus zblokoval na rohový kop.
4
Krejčí se snažil vybojovat rohový kop, ale nepodařilo se mu to. Dobře zapracoval Sorsa, který získal míč ve prospěch Finska.
3
Na druhé straně se ke střele dostal Pukki, kterému se podařilo vybojovat rohový kop. Nicméně Česko se ubránilo bez potíží a balon odvrátilo daleko od své branky.
2
Finsko balon na kopačkách neudrželo a do protiútoku spěchají hosté. Na levém křídle postupoval s míčem Krejčí, který se dostal do zakončení, ale jeho střela byla nepřesná.
1
Domácí fotbalisté se přesunuli na soupeřovu polovinu, ale k ohrožení branky se nedostali. Mají k dispozici pouze autové vhazování, které si bere na starost Raitala.
1
Česko obléklo tradiční červené komplety.
1
O úvodní výkop se postaralo Finsko, které dnes hraje v bílých dresech s modrým pruhem.
1
Utkání právě začalo.
-4
Nyní si poslechneme státní hymny.
-5
Hlavní sudí Drachta přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Premiéru v národním týmu si odbudou sparťané Kadeřábek s Váchou. Zbylý novic Štěch nejspíš nastoupí v dalším přípravném zápase v Olomouci, kde Česko změří síly s Rakouskem.
-14
Oba týmy absolvovaly rozcvičku, po které se odebraly do svých šaten.
Úvodní sestavy:

Finsko: Hrádecký ─ Raitala, Moisander (C), J. Ojala, Sorsa ─ Tainio, Ring, Hetemaj, Sparv ─ Pukki, Pohjanpalo.
Náhradníci: Mäenpää ─ Zeneli, Joronen, Väyrynen, Alho, Forsell, Schüller, Furuholm, Heikkilä, Mäntylä, Väyrynen.

Česko: Vaclík ─ Kadeřábek, Suchý, M. Kadlec (C), Limberský ─ Dočkal, Vácha, Darida, Hušbauer, Krejčí ─ Vydra.
Náhradníci: Štěch ─ Procházka, Pudil, Vaněk, Hořava, V. Kadlec.

Rozhodčí: Drachta ─ Brandner, Kühr.
Reprezentační výběr si určil kapitána pro přípravný zápas s Finskem. Český tým povede s kapitánskou páskou Michal Kadlec.
Trenér Vrba bude chtít v dnešním utkání vyzkoušet všechny hráče do pole. Výjimku by měli tvořit pouze brankáři – celý zápas by měl odchytat Marek Štěch, nebo Tomáš Vaclík. Druhý brankář by měl dostat příležitost v dalším přátelském utkání, které se odehraje v červnu s Rakouskem.
První pozvánku do reprezentace obdrželi Pavel Kadeřábek, Marek Štěch a Lukáš Vácha.
Tyto dva celky se naposledy střetly 11. září 2012 v Teplicích. Česko tehdy prohrálo 0:1, a slavit tak mohlo Finsko. O jediný gól se postaral ve 43. minutě Teemu Pukki, který dostal kolmici za obranu, zpracoval si míč a pak už snadno prostřelil Laštůvku.
Pro trenéra Vrbu bude dnešní utkání druhým zápasem na lavičce reprezentace. V březnové premiéře s novým týmem remizoval s Norskem 2:2, kdy mu vítězství uteklo chvíli před koncem.
Česká reprezentace se sešla v neděli dopoledne, později se k týmu připojili Michal Kadlec, Marek Suchý a Tomáš Rosický. Nicméně kapitán reprezentačního výběru s týmem do Finska neodletěl, protože onemocněl. Týmu chybí také zraněný Petr Čech, což je zástupce kapitána, a tak zatím není jisté, kdo do zápasu nastoupí s kapitánskou páskou.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Finska 3.1, kurz na remízu pak 3.1 a kurz na výhru Česka 2.34.
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům, dnes máme na programu přátelské utkání mezi Českem a Finskem. Tento zápas se odehraje na Olympijském stadionu v Helsinkách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud