Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Arménie - 20. července 2019   19:00

Portugalsko
Portugalsko
34' Ferreira  • 50' Mário  • 67' Gouveia  • 88' Gouveia
4:0
(1:0)
Arménie
Arménie
Portugalsko
Biai (85. Meixedo) – Costinha, Loureiro (85. Faustino), Cardoso, Tavares (69. Lopes) – Vieira (63. Fernandes), Capitão, Ferreira – Mário, Rodrigues, Correia (63. Gouveia).
Nikola Dabanović (MNE) – Stephane De Almeida (SUI), Dawid Igor Golis (POL)
Vazgen Sargsjan anvan Hanrapetakan Marzadašt, Jerevan
Arménie
Melkonjan – Oganessian (62. Samsonjan), Ghubasarjan, Jeghiazarjan, Chachatrjan – Alaverdjan (62. Grigorjan), Misakjan (58. Azizjan), Chamojan, Mkrtchjan, Petrsojan (71. Dermedjan) – Kurbašjan (62. Kolozjan).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:13.
Utkání je u konce a Portugalsko se může radovat z jasné výhry 4:0. I po přestávce byl k vidění fotbal na jednu branku, Arménci se pouze bránili, jenže tři akce byly nad jejich síly. Na dvoubrankovou rozdíl upravil João Mário a poté se dvakrát prosadil střídající Tiago Gouveia. Jasná výhra znamená, že Portugalsko se sedmi body postupuje vyřazovací fáze, Arménie na turnaji končí bez bodu na posledním místě skupiny A.
90+4'
90+3'
Faul Kolozjana na Lopese, po chvilce u míče tak Arménie opět musí do obrany.
90+2'
João Mário se na levé straně snaží rozvinout ještě jednu akci Portugalska, obrana si ale dává pozor.
90+1'
Arménie už rezignovala, pouze pozoruje nerušenou kombinaci soupeře na útočné polovině.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Jak vidno, tak i za tohoto stavu pokračuje tlak Portugalska, je to prostě zápas o jednom týmu.
88'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
A tak je tu ještě jeden gól v arménské síti. Za vápnem si zpracoval TIAGO GOUVEIA, nezastaivl jej ani dotírající Dermedjan a tak vyslal přesnou a hlavně dostatečně prudkou ránu, na kterou Melkonjan nedosáhl.
86'
Portugalci drží míč na útočné polovině, v tuto chvíli však pouze kombinují daleko od pokutového území.
85'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Loureiro, přichází Levi Faustino.
85'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Celton Biai, přichází Francisco Meixedo.
84'
Celá akce skončila technickou střelou Mária, ten kroutil míč na vzdálenější tyč, branku však o decimetry minul.
83'
Centr od rohového praporku byl arménskou obranou odvrácen, Portugalci pokračují Lopesovým vhazováním.
82'
Rohový kop pro Portugalsko, hráči s rozehrávkou vůbec nikam nepospíchají.
81'
João Mário se do zakončení neprobil, o míč přišel kousíček před pokutovým územím.
80'
Rodrigues v další šanci, nyní už podle pravidel. Jeho naskočení na centr z pravé strany skončilo hlavičkou nad Melkonjanovo břevno.
78'
Po rychlém kontru Portugalska se míč odrazil k Rodriguesovi, ten z trochu krkolomné pozice zakončil mimo. I kdyby se ale trefil, z gólu by se radovat nemohl, byl mu totiž nakonec odmáván ofsajd.
77'
Tiago Lopes zasprintoval a u rohového praporku zastavil rodící se akci Arménie. Ta bude pouze vhazovat.
75'
Portugalci však celou akci pojali jako postupnou akci a rozehráli pozvolna do šířky.
74'
Nedovolený zákrok v podání Ghubasarjana, Portugalsko bude centrovat z levé strany. Každopádně to může být další ohrožení Melkonjanovy branky.
73'
Roh pro Arménii. Po Azizjanově centru však byla k vidění pouze nepovedená střela vysoko nad branku.
71'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Grenik Petrsojan, přichází Gazar Dermedjan.
70'
Rozhodčí nařizuje krátkou pauzu na občerstvení, trenéři toho využívají k udělení několika rychlých pokynů.
69'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tomás Tavares, přichází Tiago Lopes.
68'
Po delší době si míč osahal i gólman Celton Biai a okamžitě pak rozehrál na rozběhnuté spoluhráče.
67'
Teď to Portugalsku vyšlo na jedničku a padl tak třetí gól. Po kombinaci nacentroval z levé strany Mário, na malém vápně si na jeho pas naskočil nepokrytý TIAGO GOUVEIA a hravě uklidil míč do branky – 3:0.
65'
Menší uklidnění na hrací ploše, přesto je k vidění hra na polovině Arménie. Portugalsko trpělivé hledá cestu k brance.
63'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Rodrigo Fernandes.
63'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Félix Correia, přichází Tiago Gouveia.
62'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází German Kurbašjan, přichází Aram Kolozjan.
62'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Ioury Oganessian, přichází Volodja Samsonjan.
62'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Narek Alaverdjan, přichází Narek Grigorjan.
61'
Stále sledujeme fotbal na jednu branku, Arménie se zuby nehty brání, aby neinkasovala další branky.
59'
Brejk Portugalska. Na pravé straně měl hromadu místa a času Mário, i tak ale nedokázal zamířit přesně. Melkonjan zasahovat nemusel.
59'
Další centr do pokutového území Arménie, Rodrigues byl při svém zakončení zablokoval.
58'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Rafik Misakjan, přichází Erik Azizjan.
56'
Už je to skoro exhibice, neboť kombinace Portugalců v pokutovém území vypadají jako bago. Arménci mají velký problém.
56'
Tavaresův centr z levého křídla byl zblokován, Portugalsko ale i nadále pokračuje v útočení.
55'
Moc nechybělo a bylo to 3:0. Na pravé straně se hravě uvolnil Tiago Rodrigues a po zemi mířil ke vzdálenější tyči. O kousíček minul!
54'
Oblouček za obranu si zpracovával Correira, ale ani teď mu to nevyšlo, míč mu odskočil od kopačky do zámezí.
52'
Portugalci hrají v úplné pohodě, nyní se zleva prodral do šestnáctky Correia, rána z úhlu se však na branku nevešla.
50'
A je to o dvě branky! JOÃO MÁRIO si v pokutovém území zpracoval zblokovanou střelu, hodil si míč na pravačku a technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal zkoprnělého Melkonjana – 2:0.
49'
Byl z toho pěkný signál, když Ferreira vysunul Vieiru, ten však z úhlu pálil nad arménskou branku.
48'
Hned v úvodu druhé půle je tu přímý kop pro Portugalsko, a to z docela nebezpečné pozice.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Je za námi první poločas, který se nesl v duchu tlaku portugalských fotbalistů. Dlouho se ale nemohli prosadit v koncovce, což platilo až do 34. minuty, kdy nařízenou penaltu proměnil Vitor Ferreira. Obdržená branka probrala i Arménce a záhy mohli srovnat. Misakjan však na Biaiu nevyzrál a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0 pro Portugalsko.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Na levé straně se do akce hnal Feliks Chachatrjan, přehnal však svůj důraz a fauloval Costinhu.
42'
Arménci se pro tuto chvíli osvobodili, míč odkopli daleko od vlastní šestnáctky.
41'
Opět Portugalci v útoku. Zprava měl prostor pro zakončení, či centr Mário, byl však zablokován a z nadějné akce je tak pouze další roh.
40'
Na centr od rohového praporku si naskočil Rodrigues, zblízka však jeho hlavička mířila vysoko nad.
39'
Gólman Melkonjan se teď blýskl povedeným zákrokem, když vyrazil prudkou ránu zpoza vápna. Roh pro Portugalsko.
37'
Po úvodní brance se začal hrát opravdu svižný fotbal a probudili se i Arménci, kteří se ženou za vyrovnáním.
36'
Moc nechybělo a mohlo být bleskově srovnáno. Petrsojan před vápnem skvěl zakličkoval, prostrčil míč na Misakjana, jeho ovšem vychytal pohotový Biai!
34'
Míč si na penaltový puntík postavil VITOR FERREIRA, dal si pomalý rozběh, počkal si na gólmanův pohyb a hravě zakončil na opačnou stranu – 1:0.
33'
Narek Alaverdjan navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
32'
Penalta pro Portugalsko! V levém koutu pokutového území se chtěl k míči dostat Vieira, toho však srazil Alaverdjan a rozhodčí neváhal ani okamžik!
31'
Je to fotbal na jednu branku, Arménci mají problém se vůbec dostat za půlící čáru.
29'
Portugalci jsou v náporu, finální fáze však zatím neklape podle představ. Vieira zakončil zblízka mimo.
29'
Další pokus Portugalska, nyní se do zakončení probil Correia. Jeho pokus byl sražen a bude tak následovat další roh.
28'
Po jeho rozehrání pálil zpoza šestnáctky opět Vieira, mířil ovšem vysoko nad branku.
27'
Vieira poslal do vápna nepříjemný pas, ten propadl na malé vápno a před gólmanem nepříjemně skočil. Přesto Melkonjan poradil a vyrazil na roh.
26'
Portugalci budou rozehrávat přímý kop, Melkonjan si už koordinuje obranu proti centru z pravé strany.
1'

Portugalsko: Biai – Costinha, Loureiro, Cardoso, Tavares – Vieira, Capitão, Ferreira – Mário, Rodrigues, Correia.
Náhradníci: Meixedo – Filipe Bandeira Silva, Ramos, Gouveia, Fernandes, Lopes, Almeida Costa, Faustino, Gomes.

Arménie: Melkonjan – Oganessian, Ghubasarjan, Jeghiazarjan, Chachatrjan – Alaverdjan, Misakjan, Chamojan, Mkrtchjan, Petrsojan – Kurbašjan.
Náhradníci: Hovhannisjan – Mkrtchjan, Hovhannisjan, Grigorjan, Dermedjan, Azizjan, Ghazarjan, Kolozjan, Samsonjan.

Rozhodčí: Nikola Dabanović (MNE) – Stephane De Almeida (SUI), Dawid Igor Golis (POL).
Portugalce čeká poslední duel v základní skupině A. Ve svém prvním vystoupení zdolali Itálii 3:0 a vytvořili si dobrý vstup do turnaje. Remízu pak sehráli se svým rivalem ze Španělska (1:1). A jestliže dnes porazí domácí celek, tak je postup nemine.
Naopak Arménie již nemá šanci postoupit dále. Oba své předchozí zápasy prohrála – 1:4 se Španěly a 0:4 s Itálií.
Portugalci se s Arménií v rámci U19 potkali pouze jednou a to v minulém roce v rámci přátelského utkání. Tehdy Portugalci zvítězili přesvědčivě 5:1!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.