Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Irsko - 24. července 2019   16:00

Portugalsko
Portugalsko
31' Ferreira  • 45+2' Ramos  • 59' Ramos  • 90+7' Ramos
4:0
(2:0)
Irsko
Irsko
Portugalsko
Biai – Costinha, Cardoso, Loureiro (80. Faustino), Tavares – Ferreira (C) (69. Almeida Costa), Capitão, Vieira (75. Fernandes) – Correia (76. Filipe Bandeira Silva), Ramos, Mário (69. Gouveia).
Tohver (Estonsko) – De Almeida (Švýcarsko), Kordež (Slovinsko)
Banants Stadium (Jerevan)
Irsko
Maher (C) – Lyons, McEntee, McGuinness, Ledwidge – Hodge (81. Omobamidele), Kavanagh (46. James), Coffey (67. Grant) – Brennan (42. Ebosele), Reghba, Everitt (81. Wright).
McMahon – Ebosele, Grant, James, Omobamidele, Morahan, Wright.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Portugalska, které svého soupeře porazilo poměrem 4:0. Druhý poločas pro změnu nabídl trochu vyrovnanější podívanou, avšak Irsko se do žádné vyložené šance nedostalo. Portugalsko hrálo velice zkušeně, navíc přidalo další dvě branky, čímž rozhodlo tento zápas, navíc se může těšit na finálový zápas, o jehož druhém týmu se ještě rozhodne.
90+8'
90+8'
Žlutou kartu dostává Ali Reghba (Irsko).
90+7'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
V závěru utkání přichází ještě jedna branka portugalského výběru! Portugalsko vhazovalo z levé strany, posléze Silva našel v pokutovém území volného GONCALA RAMOSE, který si našel střeleckou pozici a poté propálil brankáře.
90+6'
Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času. Portugalsko se s míčem nachází daleko od své šestnáctky, což mu maximálně vyhovuje.
90+4'
Po delší době se k míči dostal brankář Maher, který výhozem oslovil své spoluhráče před pokutovým územím. Portugalsko už nenapadá rozehrávku.
90+3'
Nakonec to na sebe vzal Ledwidge, který to zkoušel tvrdou ránou pod břevno, s čímž počítal také brankář Biai, jenž dokázal zakročit.
90+1'
Jedna z posledních šancí pro hráče Irska. Ti budou totiž zahrávat standardní situaci z velice nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře.
90'
Žlutou kartu dostává Samuel Almeida Costa (Portugalsko).
90'
Druhý poločas bude nastaven o sedm minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě můžeme počítat s delším nastaveným časem.
88'
Fernandes si dokázal hrudí zpracovat míč, avšak poté ho čistým způsobem odzbrojil dotěrný protihráč. Akce hráčů Irska měla hodně krátké trvání.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, o postupujícím do finále se zdát být rozhodnuto. Irsko totiž stále prohrává o tři branky.
85'
O rozehrávku se nakonec postaral Grant, který poslal míč směrem do branky, avšak zakončující Omobamidele prodlužoval daleko vedle branky.
84'
Žlutou kartu dostává Festy Ebosele (Irsko).
84'
Navíc si ve vzduchu pomáhal rukama obránce Faustino, který rovněž fauloval jednoho z protihráčů. Jedna z posledních šancí na snížení, je tu standardka.
83'
Silva byl lehce zatahán za dres, avšak tento skutek hlavní sudí zřejmě vůbec nevidel. Naopak je pískáno ve prospěch Irska, které okamžitě rozehrálo.
82'
Tentokráte jsme sledovali autové vhazování z levé strany, o které se postaral obránce Tavares, který si pro spolupráci nakonec vybral Capitaa.
81'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Matt Everitt, přichází Tyreik Wright.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Joe Hodge, přichází Andrew Omobamidele.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Loureiro, přichází Levi Faustino.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Félix Correia, přichází Daniel Filipe Bandeira Silva.
76'
Krátce poté to Costinha zkoušel centrem z pravé strany, avšak v pokutovém území našel pouze kopačku Lyonse, jenž ihned odklidil míč.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Rodrigo Fernandes.
74'
Tavarese dobrým pohybem dostal kolem protihráče, který musel faulovat. Hlavní sudí byl i tentokráte pozorný, mezitím se Portugalsko rozhodlo rozehrát.
73'
Pro padající míč se rozhodl přispěchat Maher, který okamžitě rozehrával do strany na volného McEnteeho, jehož přenesení hry pro změnu našlo Lyonse.
72'
Ve vzdušném prostoru si velice dobře počínal obránce Cardoso, kterému se podařilo odvrátit centrovanou nabídku, kterou poslal na kopačku Capitaa.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo kolem dvaceti minut. Portugalsko celkem v poklidu kontroluje své vedení, naopak soupeř je hodně neškodný.
70'
Za obranu se pokoušel seběhnout Reghba, avšak ten se v době přihrávky nacházel v jednoznačném ofsajdu, čehož si všiml také pomezní rozhodčí.
69'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vitor Ferreira, přichází Samuel Almeida Costa.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Tiago Gouveia.
68'
V krátkém časovém sledu se Biai opět zjevil s míčem na své kopačce, avšak tentokráte odkopával velice přesně, což nemělo na akci celku žádný vliv.
67'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Barry Coffey, přichází Conor Grant.
66'
Po delší době si s míčem zahrál také brankář Biai, který zkoušel odkopnout daleko na druhou stranu, kde se v hlavičkovém souboji prosadil soupeř.
61'
Forvard Reghba rozehrál od středového kruhu, přičemž si jako adresáta přihrávky vybral kolegu Coffeyho, jenž pouze přeposlal míč k obranné linii.
60'
Irové to budou mít hodně složité, v tuto chvíli prohrávají už o tři branky. Těžký úkol to skutečně bude, nicméně stále to není nemožné.
59'
Navíc tu máme třetí branku portugalského výběru! Irové chybovali ve středu hrací plochy, poté se k míči dostal Mário, který si pod sebou všiml lépe postaveného GONCALA RAMOSE, jehož rána pravou nohou slavila úspěch.
59'
U postranní čáry zasahoval také pozorný Ledwidge, který možná trochu zbytečně poslal míč za autovou čáru. Costinha se tak ujal autového vhazování.
58'
Portugalsko nyní celkem dlouhou dobu kombinovalo s míčem na vlastní polovině, načež chyboval Correia, jehož přihrávku zastavil jeden z protihráčů.
57'
U středového kruhu dokázal v hlavičkovém souboji uspět obránce McGuinness, který odvracel pouze na nohu soupeře, kterému se centr nepovedl.
56'
Do volného prostoru si seběhl Coffey, který se manévrem chtěl dostat kolem obětavého Loureira, jenž přeci jenom dokázal poslat míč za autovou čáru.
55'
Ledwige si prostřednictvím autového vhazování vybral pro spolupráci Everitta, kterému ale uskočil míč do zámezí. Následovat bude odkop od branky.
54'
Nakonec jsme sledovali kroucenou nabídku, která se snesla až za brankovou čáru. Maher celou situaci jistil, v tuto chvíli bude rozehrávat od branky.
53'
Na řadu přijde standardní situace pro Portugalsko. Zhruba deset metrů od pokutového území fauloval McGuinness, jeho celek tak bude muset odolat.
52'
O přihrávku si řekl volný Costinha, který celkem dlouho hledal vhodného adresáta, přičemž nakonec u středového kruhu dokázal najít spoluhráče.
51'
Na opačné straně se k balónu dostal také Maher, jenž rovněž konstruktivně rozehrál do strany na McEnteeho, který ještě přenesl hru na volného Lyonse.
50'
Ebosele dostal přihrávku do volného prostoru, avšak u míče byl jako první pozorný zadák Tavares, který poté spolupracoval s brankářem Biaiem.
49'
Přenesení hry našlo na levém křídle dobře postaveného Correiu, který velice chytrým řešením akce chtěl najít Ramose, jenž už nezvládl tečovat míč.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišla na řadu nechtěná hra rukou v podání Ledwigeho, čehož si pochopitelně všiml také hlavní rozhodčí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Portugalska, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Brandon Kavanagh, přichází Jack James.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dva přesné zásahy. Nápor hráčů Portugalska nakonec přinesl zisk pokutového kopu, který hravě zužitkoval Ferreira. Irsko se až posléze konečně dostalo na dostřel branky soupeře, dokonce z toho byly hned dvě vyložené šance, avšak k srovnání výsledku alespoň prozatím nedošlo. Naopak se Portugalsko dostalo do vedení o dvě branky.
45+8'
45+7'
Sám na sebe to vzal křídelník Correia, který čistým způsobem přišel o balón. Posléze přišel na řadu faul a také zbrklá rozehrávka od Irska.
45+5'
Kolmici za obranu dokázal včasným zákrokem odklidit do bezpečí obránce Lyons, avšak soupeř se hodně rychle dostal zpět na útočnou polovinu.
45+4'
Reprezentace Irska to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž už o dvě branky. I tak do konce zápasu zbývá celkem dostatek času.
45+2'
Nyní se Portugalsko dostává do dvoubrankového vedení! Velice dobrým způsobem to udělal Mário, který si uvnitř pokutového území navedl míč na levou nohu, načež centrem olízl brankovou konstrukci, což dokonale hrálo do karet GONCALU RAMOSOVI.
45+1'
Mário si ve středu hrací plochy narazil s Ramosem, načež jsme sledovali hodně nebezpečnou nabídku, kterou druhý jmenovaný nezakončil.
45'
První poločas bude nastaven o osm minut.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Ciaran Brennan, přichází Festy Ebosele.
42'
Zničehonic na zemi skončil Brennan, který se musel dostavit za postranní čáru. Také jeho celek bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což by dlouho trvat nemělo.
41'
Irsko je v posledních minutách o něco aktivnějším celkem. Lyons si přichystal další provedení rohového kopu, který ale odvracel Loureiro.
40'
Ve středu hrací plochy se dobře zorientoval Hodge, který to zkoušel podél autové čáry, avšak tam se jeho celku nepovedlo vybojovat ani aut.
36'
Aby toho nebylo málo, tak hlavní sudí nařídil také druhou přestávku na doplnění tekutin. To nebývá příliš zvykem.
35'
Další šance pro Irsko! To totiž zahrávalo rohový kop, po něm se do zakončení dostal Kavangh, jehož prudká rána orazítkovala pouze břevno.
34'
Neskutečné! Biai vyrazil střílený centr pouze před sebe, kam jako první přispěchal jeden z hráčů Irska, jehož zakončení vykopl z brankové čáry Loureiro!
33'
O rozehrávku ze středového kruhu se tak postaral zatím hodně nevýrazný Reghba, který našel vedle stojícího Coffeye, jenž pro změnu uklidnil hru.
32'
Irsko to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. To zatím nemá fatální následky, do konce zápasu zbývá dostatek času.
31'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil kapitán VITOR FERREIRA, který si zkušeně počkal na pohyb brankáře a poté poslal míč na opačnou stranu.
31'
Je to pokutový kop pro Portugalsko!
31'
Poté přišel na řadu odkop na útočnou polovinu, kde se podařilo zasáhnout McGuinnessovi, který přihrával do přehuštěného prostoru, kde míč vybojoval Mário.
30'
Everitt se marně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, místo toho sudí nechal pokračovat ve hře, načež Biai rozehrával od své svatyně.
29'
Po dalším střetu tentokráte skončil na zemi Kavanagh, ke kterému přispěchal lékařský personál. I v tento okamžik se bude muset ošetřovat.
28'
Snad vůbec poprvé v tomto utkání se k míči dostal portugalský brankář Biai, který konstruktivní rozehrávkou oslovil Cardosa, jenž vyváží balón.
27'
Poté dostal míč proti noze aktivní Vieira, jenž to tentokráte zkoušel z hranice pokutového území, avšak mířil pouze do rukavic brankáře Mahera.
26'
Na druhé straně Correia naprosto zbrzdil akci svého celku, mezitím se vrátila také smečka protihráčů, která okamžitě doběhla ke své šestnáctce.
25'
To přineslo zisk autového vhazování. Ledwidge na levém křídle hledal Everitta, který to zkoušel vzít sám na sebe, avšak na přesilu protihráčů nevyzrál.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Irové jsou hodně pasivní, až nyní se opět dostali na druhou stranu.
22'
Tady moc nescházelo! Do stoprocentní šance se totiž dostal Vieira, jenž to zkoušel levou nohou, avšak ta přinesla střelu kousek vedle tyče.
19'
Nehrálo se další dobrou minutu, avšak hráči jsou opět na hrací ploše a také na svých pozicích. Bude se pokračovat rozehrávkou volného kopu.
18'
Mimo jiné sledujeme také trenérské pokyny z obou táborů. Zatím jsme viděli taktickou bitvu, avšak velkou územní převahu má reprezentace Portugalska.
17'
Hlavní sudí nyní nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin. Také v Jerevanu totiž panuje velké vedro, které je určitě v průběhu utkání otravné.
16'
Ramos si řekl o přihrávku, avšak kolem sebe neměl zrovna moc prostoru. I tak to zkoušel celkem čitelnou kolmicí na Correiu, která se vůbec nepovedla.
15'
Po zhruba minutovém přerušení můžeme opět pokračovat ve hře. Portugalci rozehrávali z vlastní poloviny, v tuto chvíli hrají v početní nevýhodě.
14'
Chvíli se nehrálo, neboť zdravotní problémy měl záložník Ferreira, ke kterému se nakonec seběhl lékařský personál, který ho dovedl za autovou čáru.
13'
Mário si poradil s těžkou přihrávkou, poté se do úvodního zakončení tohoto zápasu dostal útočník Ramos, jenž z dobré pozice úplně přestřelil branku.
12'
I tak se Portugalsko opět nastěhovalo před pokutové území soupeře. Mário pouze přeposílal na Vieiru, který pro změnu roztáhl hru na opačnou stranu.
11'
Následně se ke středovému kruhu dostal Capitao, který si počkal na podporu svých spoluhráčů, avšak Ramosovi se nepodařilo udržet míč.
10'
Posléze se daleko s míčem nedostal Everitt, který nedokázal zastihnout míč na hrací ploše. O autové vhazování se tedy mohl postarat Costinha.
9'
Irsko se po výhozu pustilo do kombinace u svého pokutového území, která je celke zdlouhavá. Soupeř se jí aktivně pokouší napadat, zatím ale bez úspěchu.
8'
Před Mahera přiletěla hodně nebezpečná nabídka, o kterou se postaral Correia. Jeho centr nakonec přiletěl do rukavic pozorného brankáře Mahera.
7'
Dalekonosný pas měl směřovat na levou stranu, kde se nacházel křídelník Mário. Obrannou povinnost si ale splnil Lyons, jenž odvracel pouze do zámezí.
6'
Hlavní sudí raději přerušil hru, neboť na zemi zůstal ležet obránce Ledwidge, který se srazil s protihráčem. Na nic vážnějšího to nevypadá.
5'
U postranní čáry to Costinha zkoušel manévrem ke středu hrací plochy, avšak s tímto záměrem počítal také Ledwidge, který tak zbrzdil protihráče.
4'
Pasem do pokutového území to zkoušel Costinha, avšak jeho nabídka nebyla vůbec přesná. Navíc se jako první dostal k míči brankář Maher.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování v podání Lyonse, který si pro spolupráci vybral Hodgeho, jenž se nedostal kolem protihráče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hráči Irska, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Portugalsko: Biai – Costinha, Cardoso, Loureiro, Tavares – Ferreira (C), Capitão, Vieira – Correia, Ramos, Mário.
Náhradníci: Meixedo – Faustino, Lopes, Almeida Costa, Fernandes, Filipe Bandeira Silva, Gomes, Gouveia, Rodrigues.

Irsko: Maher (C) – Lyons, McEntee, McGuinness, Ledwidge – Hodge, Kavanagh, Coffey – Brennan, Reghba, Everitt.
Náhradníci: McMahon – Ebosele, Grant, James, Omobamidele, Morahan, Wright.

Rozhodčí: Tohver (Estonsko) – De Almeida (Švýcarsko), Kordež (Slovinsko).
Irsko

Na opačné straně stojí Irsko, které o postupu bojovalo do posledních minut. Irové totiž skutečně pronikli na druhou pozici, nicméně manko na vedoucí Francii činilo pět bodů. Irsko nakonec dohromady získalo čtyři body, přičemž jednou prohrálo, jednou remizovalo a také jednou zvítězilo. Hned na úvod skupinových bojů se Irsku podařilo vybojovat cennou remízu 1:1 proti Norsku, nicméně situace se značně zkomplikovala po druhém zápase, ve kterém Irsko prohrálo s Francií těsným výsledkem 0:1. Najednou byly ve hře o druhé postupové místo hned tři celky, nicméně Irsko v souboji proti Česku vstřelilo vedoucí branku deset minut před koncem. Tato trefa se zároveň proměnila v postupovou, Česko se tak do vyřazovacích bojů nedostalo.
Portugalsko

Fotbalisté Portugalska patří k favoritům na celkovém prvenství, což jednoznačně potvrdili během skupinové fáze. Portugalci nakonec obsadili první pozici, přičemž během tří zápasů ani jednou neucítili hořkost porážky. V posledním duelu se bojovalo o první pozici, nicméně tu nakonec skutečně obsadilo Portugalsko, které sice mělo totožný počet bodů jako Španělsko, avšak rozhodlo lepší skóre. Portugalci si na úvod skupiny zastříleli v souboji proti Itálii, která prohrála poměrem 0:3. Jediná ztráta bodů přišla právě v duelu proti Španělsku, oba celky si připsaly jednu branku a rovněž také jeden bod. Portugalsko si zastřílelo také v posledním duelu, tam vstřelilo čtyři branky Arménii, které už o postup nešlo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovský Evropy hráčů do devatenácti let má na programu první semifinále, ve kterém se proti sobě představí Portugalsko a Irsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.