Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Slováci ubránili proti Anglii bezbrankovou remízu 0:0, se loučí Tomáš Kohlmann. Děkuji za pozornost a přeji pěknou noc.
STATISTIKY

Střely celkem: 4 – 27
Střely na bránu: 2 – 5
Střely mimo: 2 – 8
Zblokované střely: 0 – 14
Rohové kopy: 0 – 11
Ofsajdy: 1 – 1

Držení míče: 42 % – 58 %
Přihrávky: 302/369 – 494/554
Úspěšnost přihrávek: 82 % – 89 %
Uběhnutá vzdálenost: 104,5 km – 108,4 km


Fauly: 7 – 12
Žluté karty: 1 – 1
Červené karty: 0 – 0
V souběžně hraném zápase v Toulouse Velšané hladce zdolali Rusko 3:0 a jsou vítězi skupiny B, osmifinále si tak zahrají v sobotu v pařížském Parku princů, druzí Angličané budou hrát v pondělí v Nice.

Slováci v této skupině končí na třetím místě se ziskem čtyř bodů a shodným počtem vstřelených a obdržených branek ještě budou čekat na výsledky ostatních skupin, ovšem s vysokou pravděpodobností by se měli probojovat do dalších bojů. Rusové končí s jediným získaným bodem čtvrtí a jistotou na šampionátu končí.
Je dobojováno! Slováci dokázali uhrát důležitý bod s Anglií a ačkoliv byli po většinu hracího času pod výrazným tlakem, tak přeci jen nedovolili Angličanům větší množství výrazných příležitostí a utkání končí bezbrankovou remízou.
90+5
Konec zápasu.
90+5
Pro táhlý Clynův centr si s velkou jistotou doběhl Matúš Kozáčik a utkání míří k bezbrankové remíze.
90+4
Rooney vběhl do pokutového území z levého křídla, ovšem proti obrovské početní převaze neměl šanci uspět a míč se odrazil ke Kozáčikovi.
90+3
O šestadvacátou anglickou střelu se postaral Dele Alli, ovšem vysoko přestřelil a nadále pouze pět z těch ran mířilo směrem na branku Matúše Kozáčika. Avizovaný nastavený čas už je ve své polovině.
90+2
Po anglické souhře u hranice pokutového území se Škriniar dokázal postavit do cesty Dierově ráně a odrazil míč až do středového kruhu.
90+2
Slováci si díky Ďuricovi dokázali poradit i s dalším centrem Clyna.
90+1
Škrtel bude moci v závěru zápasu pokračovat, nejdříve ale bude muset opustit hrací plochu. Mezitím čtvrtý rozhodčí Damato signalizuje pět nastavených minut.
90
Před slovenskou brankou zůstal ležet Martin Škrtel, ten dnes odvedl opravdu skvělý výkon a dokázal před slovenskou brankou "vyčistit" mnoho nebezpečně vyhlížejících centrů a střel.
90
Slováci jsou opět pod tlakem, střílený centr Clyna ale dokázala pozorná slovenská defenziva odehrát za postranní čáru.
89
Slováci zatím na velkých turnajích odehráli šest zápasů a ve všech inkasovali po 80. minutě hry. Dokáží své dnešní tažení dotáhnout ke kýženému bodovému zisku?
88
Henderson hledal u penaltového bodu Harryho Kanea, ten však trefil míč jen temenem hlavy a prodloužil jej daleko vedle slovenské branky.
87
Ďurica prohrál osobní souboj s Cahillem ve vlastním pokutovém území a Kane se objevil před Kozáčíkem, ovšem tísněn Škrtelem nedokázal míč nasměrovat na slovenskou branku.
85
Hamšík se následně pokusil zaskočit Harta z poloviny hřiště a dokázal anglického brankáře přehodit, ovšem kromě něj přestřelil také soupeřovu svatyni.
85
Do akce už přibíhají i lékař a masér slovenského celku, byť museli uběhnout celou šíři hřiště k Makovi. Ti směrem ke slovenské střídačce ukázali, že Mak by potřeboval být střídán, Slováci už ale vyčerpali svoji povolenou kvótu tří náhradníků.
84
Na trávníku zůstává sedět Róbert Mak, jenž se drží za zadní stehenní sval.
83
Po další anglické souhře si Rooney před pokutovým územím posunul míč na levačku a okamžitě pálil, přízemní rána se ale nevešla mezi tři tyče.
82
Po několika nebezpečných odrazech na hranici slovenského pokutového území z obrovské dálky pálil Dier, ovšem neprostřelil obrovskou skrumáž těl před sebou.
81
Angličané se nadechují k dalšímu útočnému náporu a kombinují už v hloubi slovenské poloviny.
79
Devátý anglický roh rozehrál Rooney, před slovenskou brankou ale kraloval Martin Škrtel a odehrál míč do pole.
78
Naposledy střídají také Slováci, Weisse nahrazuje defenzivní záložník Škriniar a Slováci se do koncovky zápasu chystají především bránit nerozhodný výsledek.
77
Po Bertrandově centru od rohového praporku Cahill hlavou trefil záda jednoho ze slovenských obránců, od nějž se míč odrazil do Kozáčikových rukavic.
76
Závěrečné anglické střídání, Harry Kane nahradil Daniela Sturridge.
75
Rooney ránou zpoza pokutového území trefil pouze Škrtela, od nějž se míč odrazil vysoko nad slovenskou branku.
74
Teď to Angličané zkusili středem pole, Dier povedenou lobovanou přihrávkou nalezl za slovenskými zadáky Sturridge, ten však v těžké pozici nedokázal překonat brankáře Kozáčíka.
73
Po Šventově příchodu už Slováci dokázali otupit tu velmi nebezpečnou pravou stranu anglické sestavy a Clyne se v posledních minutách nedostává k tolik obávaným útočným výpadům.
73
V Toulouse už Velšané vedou nad Ruskem 3:0, po souhře s Ramseym se prosadil i nejdražší fotbalista světa Gareth Bale.
72
Utkání nadále doprovází skvělá atmosféra, výrazně k ni přispívají oba početné sektory fanoušků.
71
Naši východní sousedé se ale opět dokázali vymanit z anglických kleští a už kombinují s míčem ve středu pole.
70
Slováci už brání v deseti na úrovni do pětadvaceti metrů od vlastní branky, na hrotu zůstává zcela osamocený Weiss.
69
Dier se pokusil proniknout za záda slovenských obránců rychlou narážečkou se Sturridgem, jenž spoluhráči vracel míč patičkou, ovšem nepřišel si na bránícího Ďuricu.
69
Rooneyho nadýchaný oblouček z levého křídla pouze proletěl slovenským pokutovým územím, Angličané ale nadále zůstávají v držení míče a usazeni na soupeřově polovině.
68
Eric Dier se z velké dálky opřel do míče, jeho rána ale prosvištěla vedle slovenské branky a míč nedokázal zasáhnout ani nabíhající Rooney.
67
Po delší době se přerušuje a přichází tak čas pro Gyömbéra, kterému přepouští místo na hrací ploše Viktor Pečovský.
66
Slováci se na pár desítek sekund dostali k balónu, jejich snahu ve středu pole ale Weiss zakončil velmi nepřesnou přihrávkou.
65
Angličané nadále hrají drtivou většinu hracího času s míčem na svých kopačkách, Slováci v zataženém bloku čekají na nějakou brejkovou příležitost.
63
Škrtel si povedeným obranným kouskem z před malé chvíle mohl vzpomenout na světový šampionát v roce 2010, kdy podobně z brankové čáry vykopl střelu italského útočníka Quagliarelly a výrazně tak přispěl k senzačnímu slovenskému vítězství nad obhájci titulu.
62
Slováci budou brzy také podruhé střídat, poprvé do šampionátu zasáhne defenzivní fotbalista Gyömbér.
61
Alli se okamžitě objevil ve vyložené gólové příležitosti, když jej centrem ke vzdálenější tyči uvolnil Henderson a do Alliho střely mířící do sítě stačil vložit nohu Martin Škrtel a těsně před brankovou čárou zachránil Slovensko od inkasování! Tady už by Kozáčik neměl sebemenší šanci zasáhnout.
61
Angličané střídají, Dale Alli vbíhá do hry místo Adama Lallany.
59
Poprvé v akci Wayne Rooney, ten od Cahilla převzal kapitánskou pásku a centroval od pravé postranní čáry, ovšem nasměroval balón až za slovenskou branku a rozehrávat bude Kozáčik.
57
Po krátké chvíli střídají také Slováci, jejichž trenér Kozák evidentně reaguje na neustálé průniky Clyna a do hry vysílá Šventa místo Dudy.
56
Angličané poprvé střídají, Jack Wilshere přepouští místo na hřišti Rooneymu.
55
A další slovenská šance! Pekarík pronikl do hloubi útočné poloviny, Hamšík poté s obrovskou porcí štěstí díky šťastnému odrazu míče od jednoho z Angličanů uvolnil na levém křídle Weisse, jenž pálil mezi nohami Clyna do Hartova protipohybu, anglický brankář se ale stačil složit ke své tyči včas a zneškodnit Slovákův pokus!
54
Po rychlém anglickém kontru se do slovenského pokutového území vřítil Clyne a probil se až před Kozáčika, jenž jeho prudké zakončení z úhlu dokázal vytěsnit nad svoji svatyni!
53
Slováci poté rychle vrátili míč před anglickou branku, kde došlo k hrubému nedorozumění mezi Smallingem a Hartem, mezi něž vběhl Róbert Mak a z bezprostřední blízkosti nedokázal Harta překonat!
52
Následně před branku centroval Mak, před Kuckou ale zasáhl Hart a vyrazil míč až k protější postranní čáře.
52
Pekarík si posunul míč kolem Bertranda, jenž si poté musel pomoci viditelným stažením slovenského zadáka a Bertrand si zblízka prohlíží žlutý kartónek.
51
Dnes se hraje nejen o samotný postup, ale také o nasazení do dalších bojů. Vítěz skupiny odehraje své osmifinále v sobotu v Paříži, druhý tým skupiny by cestoval k pondělnímu zápasu do Nice.
50
Další útočný výpad Clyna, tentokrát si anglický obránce potáhl míč středem pole, před pokutovým územím jej ale v rámci pravidel zastavil Juraj Kucka.
48
Lallana potáhl míč útočnou polovinou a vpředu se mu opět nabízel krajní obránce Clyne, Lallanovu přihrávku však Hubočan srazil za postranní čáru.
47
Mak se na pravém křídle pokusil kličkami umotat Bertranda, ten se však obehrát nenechal a míč získal ve svůj prospěch.
46
Oba celky po změně stran pokračují v zahajovacích sestavách.
46
Druhý poločas byl rozehrán a jeho úvod je doprovázen anglickou hymnou zpívanou fanoušky z Británie.
46
Začal druhý poločas.
Slováci měli v prvním poločase zejména potíže s bráněním útočných výpadů Clyna po levé straně jejich obrany, Weiss s Hubočanem zatím marně brání liverpoolského rychlíka.
STATISTIKY

Střely celkem: 1 – 9
Střely na bránu: 0 – 2
Střely mimo: 1 – 2
Zblokované střely: 0 – 5
Rohové kopy: 0 – 4
Ofsajdy: 0 – 1

Držení míče: 46 % – 54 %
Přihrávky: 189/220 – 246/268
Úspěšnost přihrávek: 86 % – 92 %
Uběhnutá vzdálenost: 52,8 km – 54,7 km


Fauly: 4 – 8
Žluté karty: 1 – 0
Červené karty: 0 – 0
Je za námi úvodní poločas závěrečného kola skupiny B evropského šampionátu a Slováci zatím hrají s Anglií bez branek, když favorizovaní vyslanci kolébky fotbalu byli v prvním poločase výrazně aktivnějším celkem, ovšem nedokázali si poradit s kompaktní slovenskou defenzivou.

V souběžně hraném zápase Wales vede nad Ruskem 2:0 a míří tak k jistotě postupu, zároveň se také ujal vedení v tabulce celé skupiny, když má momentálně šest bodů, druzí Angličané pět, třetí Slováci čtyři a na dně jsou Rusové s jedním bodem a už pouze pramalými šancemi na postup.
45+1
První poločas skončil.
45+1
A zdá se, že Slováci už první poločas dohrají na útočné polovině.
45+1
Španělský arbitr k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45
Pekaríkův centr Wilshere odehrál pouze vysoko nad sebe, dobíhající Duda se ale k odraženému balónu nedokázal probojovat.
44
Clyne se uvolnil na pravém křídle a našel před brankou Vardyho, ten však v těžké pozici nedokázal nasměrovat míč na slovenskou branku. O pár sekund později se míč dostal k Hendersonovi, jenž prudkou ránou trefil jen hlavu obětavého Ďurici.
43
Hendersonovi ani další centr vůbec nevyšel, Slováci opět odehráli míč do středu pole.
42
Kucka v pádu nedovoleně zastavil Vardyho, ten vybojoval další standardní situaci pro Angličany.
41
Bertrand svůj centr načechral pouze na Ďuricovu hlavu, Kucka poté nedůrazně odehrál míč jen k Wilsherovi, ten však o balón rychle přichází velmi nepřesnou přihrávkou.
40
Angličané disponovali již čtvrtým rohovým kopem, ze standardních situací ale zatím Kozáčika nikterak neohrozili a také v tomto případě tomu bylo podobně.
39
K postranní čáře se přišel rozcvičovat Wayne Rooney, což dostalo do varu anglické fanoušky, kteří skandují jeho jméno.
37
Na střelecké pokusy už Anglie vede 7:1, mezi tři tyče ale směřovaly zatím pouze dva anglické pokusy, žádný však zatím síť nerozvlnil.
36
Angličané se nadále drží v blízkosti slovenské "šestnáctky", po souhře s Lallanou a Vardym byl v postavení mimo hru přistižen Daniel Sturridge.
35
Lallana vyhrál ve středu pole osobní souboj s Pečovským a pronikl až k pokutovému území Slováků, poté ale Wilshere nedokázal obehrát Kucku a míč neudržel.
34
Rohový kop Angličanů Henderson rozehrál po zemi, vyměnil si balón s Wilsherem a následně překopl všechny fotbalisty před slovenskou brankou.
33
Angličané zatím naprosto dominují zejména ve středu pole a snaží se Slováky dostávat pod tlak.
33
Clyne prchl po pravém křídle kolem Weissa a připravil míč do střelecké pozice Lallanovi, jeho prudkou ránu Kozáčik vyráží!
32
Sturridge dostal obrovské množství prostoru před slovenským pokutovým územím, posunul si míč na levačku a okamžitě pálil, ovšem trefil pouze bránícího Ďuricu.
30
Znovu v akci velmi rychlý Nathaniel Clyne, ten dokázal dlouhý pas po pravém křídle dostihnout na hrací ploše a připravit pozici Hendersonovi pro centr do pokutového území, Kozáčik s Pekaríkem ale dokázali odehrát míč ze slovenského pohledu do bezpečí.
28
Hendersonovi ale centr od rohového praporku vůbec nevyšel a Hamšík na přední tyči snadno odhlavičkoval míč do pole.
27
Po průniku Clyna centr liverpoolského obránce Hamšík srazil až do hlediště, Angličané budou zahrávat rohový kop.
27
Za pískotu slovenských příznivců rozehrávají angličtí obránci v hloubi vlastní poloviny.
26
Angličané zatím výrazně častěji faulují. Proti pravidlům už se provinili šestkrát, zatímco Slováci pouze jednou. Ten Pečovského faul však znamenal žlutou kartu.
26
Bertrand vystavil ve středu pole stopku Kuckovi pouze za cenu nedovoleného zákroku, rozehrávají Slováci.
25
Následný Bertrandův centr stáhl ze vzduchu Kozáčik a nadvakrát jej dokázal zkrotit do svých rukavic.
24
Prvním žlutým hříšníkem zápasu se stává Viktor Pečovský, ten sestřelil rozběhnutého Vardyho a proti žluté kartě nemůže říct ani slovo.
24
Mak se rozběhl po pravém křídle a přízemním centrem hledal před brankou Hamšíka, výrazně blíže ale měl k míči Gary Cahill.
23
Pekarík se právě vrací zpět na pažit a Slováci pokračují v plném počtu.
22
Škrtel hledal dlouhým nákopem na levé křídlo Weisse, poslal mu ale příliš dlouhý pas, který fotbalista momentálně působící v Kataru nedokázal zachytit na hrací ploše.
21
Zatímco Cahill už je zpět na trávníku, tak Pekarík je stále ošetřován a Slováci tak hrají krátce v oslabení. Mezitím se rozcvičuje Gyömbér coby potencionální náhrada za Pekaríka.
21
Velšané už po dvaceti minutách vedou dokonce 2:0 a za současné konstelace obou výsledků se drží v čele skupiny B.
20
Cahill už ale opouští hrací plochu po svých a po krátkém ošetření za postranní čárou by se dnešní anglický kapitán měl brzy vrátit zpět do hry.
19
Na trávníku ale mezitím zůstal také Gary Cahill a s jeho stavem to také aktuálně vůbec nevypadá dobře.
19
Pekarík dostal pořádně naloženo od Bertranda, jenž slovenského obránce zasáhl nepříjemně loktem v osobním souboji a způsobil mu dokonce krvavé zranění.
17
Jamie Vardy dostal skvělý čtyřicetimetrový pas za slovenskou obranu, uspěl v rychlostním souboji s Martinem Škrtelem a brankář Kozáčik anglického kanonýra dokázal vychytat!
16
Rohový kop Angličanů poté rozehrál Bertrand nakrátko po zemi a Slováci se bezpečně ubránili.
15
Lallana se uvolnil na levé straně pole a pasem napříč pokutového území našel zcela osamoceného Hendersona, tomu však trvalo zpracování míče příliš dlouho a poté už Hubočan stačil srazit jeho pokus vedle slovenské branky.
14
Po rychlejším slovenském přechodu do útoku si Hamšík posunul míč kolem Cahilla a z levého křídla odcentroval, ovšem nenašel před brankou nabíhajícího Dudu.
13
Kombinace liverpoolských spoluhráčů Lallany s Hendersonem končí střeleckým pokusem prvního jmenovaného výrazně vedle slovenské branky.
12
Velmi dlouhou slovenskou rozehrávku ve středu pole zakončila "malá domů" brankáři Kozáčikovi, jenž míč poté odkopl pouze do zámezí a odevzdal zpět Angličanům.
10
V souběžně hraném utkání v Toulouse už Wales vede nad Ruskem 1:0, branka Ramseyho tak posunula Wales do čela skupiny B.
9
Hendersonův centr Hubočan nadrazil vysoko do vzduchu a přes Lallanu a Vardyho se míč odrazil ke Sturridgovi až do brankového území, v poslední chvíli ale anglickému útočníkovi zamezil v zakončení z bezprostřední blízkosti skvělým obranným zákrokem Pekarík!
8
Hamšík hledal dlouhým nákopem na hranici pokutového území Maka, ten si ale v tísni mezi Smallingem a Bertrandem nedokázal míč zpracovat.
7
Slováci poprvé zavítali s míčem na útočnou polovinu a jejich útočnou snahu zakončil Viktor Pečovský dalekonosnou ránou vysoko nad anglickou branku.
5
První střelecké zakončení si do statistik připisují Angličané. To když si na Clynův rychlý centr naběhl Jamie Vardy, hlavou ale míč prodloužil nad slovenskou branku.
4
Lallana ve středu pole nedovoleně atakoval Pekaríka, rozehrávat mohou naši východní sousedé.
3
Na stadiónu v Saint-Étienne nechybí ani slovenský prezident Andrej Kiska a v ochozech by měl být i nástupník britského trůnu, princ William.
2
Angličané od začátku ukazují, že by rádi měli územní převahu a v úvodních desítkách sekund kombinují s míčem ve středu pole.
1
Po již tradičním odpočítávání byl velmi očekávaný souboj zahájen! Slováci mají výhodu "domácího" celku a hrají tak v bílém, Angličané bojují celí v červeném.
1
Utkání právě začalo.
Utkání se odehraje na beznadějně vyprodaném stadiónu ve stoosmdesátitisícovém městě na východě Francie a během několika desítek sekund bude tato bitva zahájena.
Kvintet španělských sudích právě přivedl hlavní aktéry na trávník stadiónu Geoffroye Guicharda, předzápasový protokol pokračuje státními hymnami.
Zatímco slovenská sestava je zcela očekávaná, tak anglický trenér Hodgson do utkání vyrukuje hned se šesti změnami v sestavě.

Na krajích obrany se tentokrát objeví Clyne s Bertrandem, ve středu pole Henderson a Wilshere, na křídle Sturridge a na hrotu Jamie Vardy. Pouze na lavičce tak zůstanou Rooney, Sterling a čtyři fotbalisté Tottenahmu (Walker, Rose, Alli a Kane).

Šest změn v základní sestavě oproti předchozímu zápasu naposledy Angličané na evropském šampionátu podnikli v roce 1980 při ME ve Španělsku!
Úvodní sestavy:

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Kucka, Pečovský – Mak, Hamšík, Weiss – Duda.
Náhradníci: Mucha, Novota – Gyömbér, Saláta, Greguš, Hrošovský, Stoch, Šesták, Škriniar, Švento, Ďuriš, Nemec.

Anglie: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere – Lallana, Vardy, Sturridge.
Náhradníci: Forster, Heaton – Rose, Stones, Walker, Alli, Barkley, Milner, Sterling, Kane, Rashford, Rooney.

Rozhodčí: Velasco – Alonso, Yuste (vš. Španělsko).
STADE GEOFFROY-GUICHARD

Utkání se odehraje na stadiónu Geoffroyho Guicharda v Saint-Étienne. Víceúčelový stadión byl postaven už v roce 1930 a později třikrát výrazně rekonstruován, naposledy během let 2011-2014 směrem právě k aktuálnímu mistrovství a před devíti lety byl jedním z dějišť rugbyového mistrovství světa.

Stadión, který se po nejnovější rekonstrukci může pyšnit kapacitou 42 tisíc fanoušků, rozhodně není památným místem anglické kopané. Angličané zde totiž odehráli neslavné čtvrtfinále světového mundialu v roce 1998, v němž po penaltovém rozstřelu byli vyřazeni Argentinou a penalt už se nedočkala modla anglických fanoušků David Beckham, jenž byl za kopnutí do Diega Simeoneho, současného trenéra Atlética Madrid, předčasně vyloučen.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Po rozdělení Československa se oba celky střetly třikrát, dvakrát v kvalifikaci o postup na ME 2004 a poté také v přípravném zápase v londýnském Wembley a ve všech třech případech se z výhry radovali Angličané, v tom posledním případě 4:0.

Určitou zajímavostí je fakt, že sedm z osmi anglických branek v těchto třech zápasech bylo vstřeleno až po 60. minutě.

ROZHODČÍ

Z pozice hlavního arbitra bude utkání řídit pětačtyřicetiletý Španěl Carlos Velasco Carballo. Rodák z Madridu píská španělskou nejvyšší soutěž od roku 2004, o tři roky později se stal mezinárodním rozhodčím a v roce 2011 se probojoval do elitní skupiny rozhodčích evropské federace UEFA.

Pro Velasca Carballa se jedná o třetí "velký" mezinárodní turnaj, účastnil se už kontinentálního šampionátu v roce 2012 (2 zápasy) a světového o dva roky později, kde řídil tři utkání včetně čtvrtfinále Brazílie – Kolumbie.

Průmyslový inženýr může na klubové úrovni ke svým vrcholům řadit finále Evropské ligy v roce 2011 (Porto – Benfica) či semifinále Ligy mistrů v témže roce (Schalke 04 – Manchester United). V dalších letech už ale v nejprestižnější klubové soutěži Evropy už pískal "pouze" zápasy do čtvrtfinále. Letos to byly tři zápasy ve skupině, poté osmifinále PSG – Chelsea a čtvrtfinále Manchster City – PSG.

Na reprezentační úrovni Velasco Carballo ještě nikdy nerozhodoval nějaký zápas dnešních soupeřů. V kvalifikaci na tento turnaj pískal šest utkání a na samotném mistrovství zatím řídil utkání Albánie se Švýcarskem, v němž již během prvního poločasu vyloučil albánského kapitána Canu.

Velascu Carballovi budou na čarách asistovat jeho krajané Roberto Alonso a Juan Yuste, u branek pak budou pomáhat Jesús Gil Manzano a Carlos Del Cerro a čtvrtým rozhodčím je Antonio Damato z Itálie.
ANGLIE

Angličané k jistotě postupu potřebují dnes neprohrát, přičemž jakékoliv vítězství jim zaručí první místo ve skupině a k němu by jim pomohla i remíza, pokud Wales neporazí Rusko.

Trenér Roy Hodgson do Francie přivezl nesmírně talentovaný a mladý tým, vždyť věkový průměr je 25,39 let, což z Anglie dělá v průměru vůbec nejmladší tým na celém turnaji!

Hodgson letos dává příležitost především fotbalistům Tottenhamu Hotspur. Z celku, který letos dlouho bojoval o mistrovský titul, se v základní sestavě během úvodních dvou zápasů objevilo hned pět fotbalistů! A dnes by na trávníku minimálně čtyři měli také být, otázkou je pouze start vůbec největšího jména z té pětice, Harryho Kanea, jenž se potýká s nepříliš ideální formou.

Také anglický kouč nemusí řešit nějaké vážnější zdravotní komplikace ve svém celku, pouze menší zranění prstu trápí Toma Heatona, ten však v týmové hierarchii je až třetím brankářem. Jinak je celý tým zdravotně v pořádku.

Oproti Slovensku se ale dají předpokládat změny v sestavě a to především díky zcela rozdílným poločasům v utkání s Walesem. Po tom nevýrazném prvním Angličané dokonce prohrávali a v poločasové přestávce trenér Hodgson poslal do hry čerstvé útočníky Vardyho se Sturridgem, přičemž oba se mu odměnili vstřelenou brankou a přihlásili se do boje o základní sestavu pro dnešní utkání.

V brance by měl nastoupit Joe Hart, byť drobně kritizovaný po utkání s Walesem za inkasovanou branku od Garetha Balea z obrovské dálky. Obranná čtveřice zůstane v neměnném složení Walker, Smalling, Cahill a Rose, ve středu pole by měli i nadále hrát Dier, Alli a Rooney a největší otazníky tak jsou v tříčlenném útoku. V něm by Sturridge a Lallana mohli z křídel doplňovat hrotového Jamieho Vardyho.
SLOVENSKO

Za souhry určitých okolností by Slovensku v dnešním zápase mohla k postupu mezi šestnáct nejlepších celků stačit i prohra, k reálnějším postupovým myšlenkám by ale Slováci potřebovali alespoň remízu, přičemž stoprocentně jim postup zajistí jakákoliv výhra či remíza v případě výhry Ruska nad Walesem v souběžně hraném utkání.

Oproti svému soupeři mají Slováci výhodu jednoho dne volna navíc, neboť proti Rusku se představili ve středu, zatímco Angličané derby s Walesem odehráli ve čtvrtek.

Slováci disponují kompletním kádrem, nicméně hned šesti fotbalistům hrozí stop pro případné osmifinále v případě další žluté karty a také slovenského postupu.

Slovenský lodivod Ján Kozák velmi pravděpodobně postaví stejnou základní sestavu jako v utkání s Ruskem. V brance bude plzeňský gólman Matúš Kozáčik, před ním obranné kvarteto Pekarík, Škrtel, Ďurica a Hubočan, ve středu pole Kucka s Pečovským a hrotového Ondreje Dudu by měli doplňovat Mak, Weiss a největší slovenská hvězda posledních let Marek Hamšík. Tato trojice ofenzivních záložníků se postarala o 20 z 22 slovenských střel během úvodních dvou zápasů.
Krásný pondělní večer všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané přeje Tomáš Kohlmann.

SKUPINA B

V rámci probíhajícího závěrečného turnaje evropského šampionátu se dohraje skupina B, kde změří síly Rusko s Walesem a také Slovensko s Anglií a právě tento zápas hraný v Saint-Etienne je hlavním tématem tohoto přenosu.

Po dvou odehraných kolech skupiny B jsou v čele bojujícího kvarteta Angličané, kteří nejdříve přišli o výhru v samém závěru zápasu s Ruskem, aby ve svém druhém zápase stáli na opačné straně barikády a byli to oni, kteří se radovali díky trefě v nastaveném čase a v britském derby zdolali Wales 2:1.

Slováci do turnaje vstoupili prohrou 1:2 s Walesem a pozici do bojů o postup ze základní skupiny si výrazně vylepšili výhrou nad Ruskem. Angličané tedy mají 4 body, Slovensko a Wales po třech a Rusové jsou zatím na dně skupiny s jedním získaným bodem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.


Články odjinud