Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Dánsko - 7. července 2021   21:00

Anglie
Anglie
39' Kjaer(vl.) (Saka) • 104' Kane
2:1
(1:1)
Dánsko
Dánsko
30' Damsgaard
Anglie
Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice (95. J. Henderson) – Saka (69. Grealish, 106. Trippier), Mount (95. Foden), Sterling – Kane (C).
Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)
Wembley Stadium (Londýn)
64950 diváků
Dánsko
Schmeichel – Christensen (79. J. Andersen), Kjaer (C), Vestergaard (105. Wind) – Stryger Larsen (67. Wass), P.-E. Höjbjerg, Delaney (88. M. Jensen), Maehle – Braithwaite, Dolberg (67. Nörgaard), Damsgaard (67. Y. Poulsen).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:21.

Dnešní utkání sledovalo 64 950 diváků.
Máme za sebou i druhou polovinu prodloužení, ve které jsme se už žádné další branky nedočkali, takže utkání rozhodla branka Harryho Kanea v první polovině prodloužení. Po většinu prodloužení byla Anglie lepším celkem a Dánům již docházela energie. Pro Anglii se jedná o první velké finále od roku 1966, kdy Albion na domácím mistrovství světa oslavil zisk titulu. Podobnou příležitost má i v letošním roce, kdy kromě čtvrtfinálového duelu odehrála Anglie všechny zápasy na domácí půdě. V nedělním finále se tedy utká Itálie s Anglií o titul mistra Evropy. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost.
120+1'
120'
Kasper Schmeichel ještě vytáhl další povedený zákrok proti Sterlingovu zakončení.
119'
Anglie kombinuje s míčem u kopaček a snaží se dohrát závěrečné okamžiky na soupeřově polovině.
118'
Závěr zápasu se přibližuje a Anglie už soupeře k ničemu zásadnímu nepouští. Zdá se, že Dánsku již došly síly.
117'
Rohový kop Dánska v podání Wasse neznamenal žádné zásadní ohrožení pro Pickfordovu branku.
116'
Harry Kane při napadání rozehrávky zahrál rukou. Dánské naděje na vyrovnání stále žijí.
115'
Daniel Wass poslal před branku centr, který si našel anglický kapitán a odvrátil do relativního bezpečí.
114'
Martin Braithwaite vypustil zajímavou střelu ze střední vzdálenosti, kterou tečoval Stones, takže uvidíme rohový kop.
114'
Luke Shaw přihrával nadvakrát před branku. Při druhé přihrávce skončil na zemi Henderson, ale o faul se nejednalo.
113'
Sterling pláchl soupeřům, poslal přihrávku doleva na Kanea, ale ten neměl nárok se dostat ke střele, když ho soupeř dobře odbránil. Ovšem Anglie zůstává v držení míče a šetří cenné vteřinky na polovině Dánska.
112'
Wind se snažil sklepnout Höjbjergovu přihrávku na spoluhráče, ale tam zakročila obrana Anglie.
111'
Dánové se sice drží na útočné polovině, ale zatím jejich hře chybí moment překvapení.
110'
Brankář Anglie trochu zaváhal při rozehrávce, ovšem Dánsko z toho nic zásadního nevytěžilo.
109'
Braithwaite se nacházel v obklopení soupeřů, takže dle očekávání o míč rychle přišel.
109'
Jordan Pickford samozřejmě s rozehrávkou od vlastní branky nikterak nepospíchá.
108'
Andersenovi se příliš nevyvedl centr, takže Anglie může zůstat v naprostém klidu.
107'
Martin Braithwaite se provinil útočným faulem, načež došlo k zakopnutí míče, což okamžitě řeší sudí Makkelie.
106'
Asi trochu překvapivě odchází ze hry Jack Grealish, který přišel na hrací plochu až v 69. minutě. Do hry jde posílit zadní řady Kieran Trippier.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Máme za sebou první polovinu prodloužení, ve které se Anglie ujala vedení po nařízené penaltě, kterou sice Harry Kane neproměnil, jenže dostal se k dorážce a tu poslal za záda bezmocného Schmeichela. Dánové se víceméně k ničemu nedostali a mají patnáct minut na to srovnat nepříznivé skóre, což budou mít hodně těžké. Zanedlouho začíná druhá část prodloužení.
105+3'
První poločas prodloužení skončil.
105+3'
Grealish postupoval po levé straně, ovšem proti dvěma protihráčům to měl hodně těžké a o míč přišel.
105+2'
Harry Kane opět nadělal problémy zadním řadám Dánska, načež byl faulován Nörgaardem.
105+1'
První prodloužení se nastavuje o tři minuty.
105'
Vytáhlý zadák Vestergaard míří ze hry, nahrazuje ho Jonas Wind.
104'
Anglie právě vstřelila branku!
HARRY KANE sice poslal míč do míst, kde ho Kasper Schmeichel dokázal vyrazit, jenže anglický kanonýr si doběhl pro snadnou dorážku. Dánský brankář se snažil míč zachytit, ale ten mu unikl a fotbalista Tottenhamu posílá Anglii do vedení.
104'
Harry Kane (Anglie) neproměňuje pokutový kop.
103'
Situace byla prověřena, penalta se skutečně bude zahrávat a ujme se jí Harry Kane. Určitě není bez zajímavosti, že v jednu chvíli se na hrací ploše nacházely dva míče při akci Sterlinga.
102'
Rozhodčí Makkelie odpískal pokutový kop pro Anglii po zákroku na Raheema Sterlinga. Uvidíme, zda se nebude situace prověřovat u videa.
102'
Sledujeme stálý tlak anglické reprezentace, která by ráda rozhodla ještě před penaltovým rozstřelem, s nímž má samozřejmě historicky neblahé zkušenosti.
101'
Phil Foden poslal od rohového praporku na hlavu Daniela Wasse, který prudce odhlavičkoval do bezpečí.
100'
Anglie i nadále svírá soupeře a nepouští ho z obranné poloviny. Uvidíme další roh domácích.
99'
Dánové už úplně rezignovali na útočnou hru a v posledních minutách se vyloženě soustředí na odbránění remízy.
98'
Prudká pumelice Grealishe zamířila do míst, kde Schmeichel ještě zvládl ránu vyrazit.
97'
Raheem Sterling tentokrát dostal bodyček od Vestergaarda, načež skončil na trávníku. Po následné akci Anglie vybojovala roh.
96'
Poulsen sice míč zpracoval, jenže v okolí se nenacházel nikdo v barvách Dánska, komu by míč mohl adresovat.
95'
Hřiště opustili Declan Rice a Mason Mount, které nahrazují Jordan Henderson a Phil Foden.
95'
Ošetření potřebuje Jannik Vestergaard po zákroku, jehož se dopustil Raheem Sterling.
94'
Kasper Schmeichel předvedl velmi dobrý zákrok proti střele Harryho Kanea, jehož zakončení z úhlu dokázal vytěsnit mimo branku.
93'
Ve středovém kruhu skončil na zemi Jack Grealish po dvojitém faulu Dánů. Nejprve se o hráče Aston Villy staral Höjbjerg, aby následně dílo dokonal Poulsen.
92'
Zatím sledujeme v úvodu prodloužení poměrně opatrnou hru v podání obou celků.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Máme za sebou i druhou polovinu základní hrací doby semifinálového utkání, ve které jsme se však rozuzlení nedočkali. Nesledovali jsme vůbec špatný zápas, když se oba celky snažily rozhodnout, ovšem k vidění bylo i několik velmi povedených zákroků, kdy hlavně Kasper Schmeichel podržel Dánsko. Před sebou tedy máme prodloužení 2x15 minut a můžeme být zvědaví, zda se rozhodne nebo se i ve druhém semifinále dočkáme penaltového rozstřelu. Dánsko se v posledních minutách již jen bránilo a v prodloužení bude muset zvýšit aktivitu i směrem dopředu. Za několik okamžiků tedy začne prodloužení.
90+7'
Druhý poločas skončil.
90+7'
Grealish našel ve vápně Kanea, ale tomu se střela vůbec nevydařila, když míč trefil zřejmě patou.
90+6'
Sterling se ještě rozběhl, ale na hranici pokutového území byl čistě obrán o míč Vestergaardem.
90+5'
Anglie získala standardní situaci po faulu na Kanea na pravé straně, míč si po centru našel Maguire, ale snadno zasáhl Kasper Schmeichel.
90+4'
Poulsen sice na útočné polovině hlavičkový souboj vyhrál, ale na Braithwaitea se mu míč posunout nepodařilo.
90+3'
Kalvin Phillips napálil míč zpoza pokutového území, ovšem rána hráče Leedsu United míří hodně nad horní tyč Schmeichelovy branky.
90+3'
Yussuf Poulsen po neúspěšném přechodu přes soupeře fauloval Shawa, takže žádný oddech pro dánskou obranu.
90+2'
Tlak Angličanů pokračuje i nadále. Nyní odvracel Maehle centr na hranici pokutového území.
90+1'
Harry Kane s míčem u kopaček vycestoval téměř mimo pokutové území, kde byl soupeřem obrán o míč.
90'
Rozhodčí bude nastavovat ještě 6 minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Angličané v samotném závěru tlačí soupeře před jeho branku ve snaze rozhodnout v základní hrací době.
89'
Závěr zápasu se výrazným krokem přiblížil a stále svítí na ukazateli skóre nerozhodný stav. Ovšem ve druhé půli se určitě nenudíme.
88'
Po rozehrávce rohového kopu došlo k nedovolenému zákroku Jannika Vestergaarda.
88'
Delaney skutečně nebude pokračovat ve hře, když ho nahrazuje Mathias Jensen.
87'
Dánsko vybojovalo výhodu rohového kopu. Na zemi zůstal v nefotbalové pozici Delaney, takže uvidíme, zda Dánové nebudou ještě nuceni vystřídat.
86'
Grealish rýsoval kolmici na spoluhráče, ale jeho záměr odhalil Pierre-Emile Höjbjerg a přihrávku zastavil.
85'
Střídající Poulsen si hodně nahlas řekl o žlutou kartu, když výrazně tahal za dres Maguirea, nicméně Makkelie byl k jeho zákroku benevolentní a řeší situaci pouze domluvou.
84'
Z pravé strany centroval Thomas Delaney, leč nikoho ze spoluhráčů míč z jeho kopačky nenašel.
83'
Yussuf Poulsen zvládl skvěle přikrýt těžký míč, takže Dánové mohou něco vymyslet na útočné polovině.
82'
Obětí nedovoleného zákroku Thomase Delaneyho se stal Mason Mount. Centr z volného kopu si vzal na starost Shaw, našel Stonese, ale ten nezamířil mezi tři tyče.
82'
Braithwaite nedostal dobrý míč, který hráč Barcelony vracel zpět, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
80'
Kalvin Phillips vypustil ránu, která zamířila vedle pravé tyče Schmeichelovy branky. Angličané ještě reklamovali zásah Kjaera, ke kterému ale zřejmě nedošlo.
80'
Makkelie rázně řeší spor mezi Mountem a Nörgaardem. Po krátkém intermezzu můžeme pokračovat ve hře.
79'
A pro Andrease Christensena je to dnes opravdu konečná, když ho nahrazuje Joachim Andersen.
78'
Sterling nezvolil optimální variantu a přes soupeře nepřešel. Posléze sledujeme Christensena, který opět zůstává na trávníku po akrobatickém přerušení soupeřovy akce.
77'
Kyle Walker pohlídal cestu míče za autovou čáru před dotírajícím soupeřem, takže uvidíme výkop brankáře Evertonu.
76'
Dánové kombinují na útočné polovině, ovšem zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
75'
Vysoký dánský centr zamířil pouze do míst, kde si míč v pohodě přivlastnil Jordan Pickford.
74'
V pokutovém území došlo k podezřelému zákroku Nörgaarda na Kanea, ale rozhodčí píská předcházející faul anglického forvarda.
74'
Raheem Sterling se v pokutovém území dostával ke střele, kterou mu ale soupeř zblokoval.
73'
Z pravé strany vyslal centr Mason Mount, který se snášel pod břevno, takže Kasper Schmeichel raději odvrátil na roh.
72'
Jack Grealish skončil na trávníku po nedovoleném zákroku střídajícího Wasse, který vidí krátce po příchodu na trávník žluté varování.
71'
Rozehrávka se Jordanu Pickfordovi opět příliš nepovedla, když míč poslal pouze za postranní čáru.
70'
Shaw nedovoleně atakoval Braithwaitea, ovšem následný volný přímý kop nebezpečí pro defenzivu Anglie neznamenal.
69'
Hráč Arsenalu Bukayo Saka odstupuje ze hry a nahrazuje ho hvězda Aston Villy Jack Grealish.
68'
Ke střídání se chystá také trenér Albionu Gareth Southgate.
67'
Autor úvodní branky Mikkel Damsgaard opouští hrací plochu, na které ho nahrazuje Yussuf Poulsen. Ze hry odstupuje také Stryger Larsen s Dolbergem, místo nichž jdou do hry Wass a Nörgaard. Christensen tedy zřejmě může pokračovat ve hře.
66'
Chystá se dánské střídání, nicméně vzhledem ke zranění Christensena se o malý okamžik odkládá.
65'
Na hrací ploše zůstává ležet Andreas Christensen, s jehož pokračováním v zápase to nevypadá nejlépe.
64'
Kasper Schmeichel předvedl naprosto rutinní zákrok po slabé střele Masona Mounta.
63'
Sterling se pokusil procpat přihrávku na levou stranu, kde ale dobře zakročila obranná hráz Dánska.
62'
Saka narazil do Vestergaarda a následně se skácel na zem. O žádný faul se však nejednalo, takže se může pokračovat ve hře.
61'
Anglie si přihrává na vlastní polovině a hledá další možnosti, jak založit útočnou akci.
60'
Míč proletěl malým pokutovým územím Dánska po přihrávce Shawa a teči Höjbjerga. Následoval rohový kop, se kterým si však defenzivní šiky severské země poradily.
59'
Kasper Dolberg z hranice pokutového území vystřelil mezi nohama bránícího protivníka, ale našel pouze připraveného Pickforda.
58'
Míč od rohového praporku doletěl pouze na hlavu Harryho Maguirea. Následoval ještě jeden dánský centr, jenže před ním už míč dle verdiktu rozhodčích opustil hrací plochu, takže se přerušila hra.
57'
Martin Braithwaite se snažil procpat míč před branku, jenže trefil pouze bránícího Angličana, od nějž se míč odrazil na roh.
56'
Maehle se ocitl na zeleném pažitu po kontaktu se Stonesem. Dánové tedy mohou uklidnit hru.
55'
Další standardní situace přišla po faulu Joakima Maehleho na Harryho Kanea. Z pravé strany se centru ujal Mount, skvěle našel Maguirea, ale famózní zákrok předvedl Kasper Schmeichel a vytáhl míč do strany.
54'
Nyní si hráč Barcelony se spoluhráči vůbec nerozuměl, když obloučkem nenašel vůbec nikoho v dánském dresu.
53'
Z pravé strany centroval Martin Braithwaite, takže z branky vyrazil Jordan Pickford a raději vyboxoval do bezpečí.
52'
Kasper Dolberg vypustil hodně jedovatou ránu, kterou Pickford vytáhl na rohový kop, ale následně je pískán ofsajd dánského útočníka, takže vzrušení je zbytečné.
50'
Maguire se ještě rozčiluje, ale dánský kapitán zůstává ležet na hrací ploše a uvidíme, zda vůbec bude schopen pokračovat ve hře. Momentálně jsou na trávníku dánští lékaři.
49'
Volný přímý kop rozehrál Mason Mount, který hledal Maguirea, jenž loktem trefil Kjaera, takže stoper Manchesteru United i přes protesty dostává žlutý trest.
48'
Jannik Vestergaard se při návratu do obranných pozic dopustil nedovoleného zákroku proti Sakovi, takže uvidíme standardní situaci.
47'
Declan Rice dobře zachytil přihrávku ve středu pole, čímž zamezil hrozícímu útoku Dánů.
46'
Simon Kjaer si přidržel Sterlinga, čímž křídelníka Manchesteru City rozhodil natolik, že ten neměl nárok dostat se k míči.
46'
Dánové už nastupují na hrací plochu. Po nich přicházejí také fotbalisté Anglie, takže za moment můžeme rozehrávat.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme mohli vidět dvě branky. Obě sice mají na svědomí Dánové, jenže druhá branka vstoupila do historie jako vlastní, takže je po poločase skóre nerozhodné. Nejprve skvělou ranou z volného přímého kopu poslal Dánsko do vedení mladý Mikkel Damsgaard, ovšem již o devět minut později si míč do vlastní branky srazil kapitán Simon Kjaer. Ještě před vyrovnávací brankou měl stoprocentní šanci Raheem Sterling, ale nastřelil míč jen do Kaspera Schmeichela. Máme před sebou ještě minimálně dalších 45 minut semifinále mistrovství Evropy a uvidíme, zda se v nich rozhodne. Druhý poločas začne přibližně v 22:00.
45'
45'
Harry Kane opět hledal za zády dánských obránců spoluhráče, ovšem tentokrát se podařilo Dánům zakročit.
44'
Luke Shaw poslal poměrně prudký centr z levé strany, který nikoho ze spoluhráčů v pokutovém území najít nemohl.
44'
Phillipsův centr našel pouze připraveného Vestergaarda, jenž hlavou odvrací mimo vápno.
43'
Angličané se nyní snaží kontrolovat hru a v poklidu si přihrávají na soupeřově polovině.
42'
Martin Braithwaite sice skvěle přešel přes prvního soupeře, ale Declan Rice ho vystopoval a o míč ho připravil.
41'
Dánové se snaží vzpamatovat z nešťastného okamžiku. Nyní si přihrávají ve středu hrací plochy.
39'
Tentokrát už se Angličané dočkali vyrovnání. Kane perfektní přihrávkou za obranu našel Saku, ten vyslal před branku pas na Sterlinga, ale před ním ve skluzu do vlastní branky zamířil kapitán SIMON KJAER. Pokud by stoper nezasáhl, velmi pravděpodobně by Sterling dopravil míč do odkryté branky.
38'
Saka našel Kanea, ten posunul do gólové příležitosti na Raheema Sterlinga, jenž selhal, když napálil pouze Kaspera Schmeichela!
37'
Opět dánský kapitán skvěle odvrátil centrovaný míč Harryho Kanea. Dánská obrana hraje dnes zatím velmi dobře.
36'
Volný přímý kop rozehrál Raheem Sterling, ale jeho rána skončila pouze na zdi, ve které perfektně vyskočil Kjaer a odhlavičkoval do bezpečí.
35'
Thomas Delaney fauloval Harryho Kanea, když ve skluzu nezasáhl míč ale hráče londýnského Tottenhamu. Uvidíme další standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky.
34'
Na levé straně se uvolnil Sterling, jeho tečovanou přihrávku však Maehle odvrátil ve skluzu před Ricem.
33'
Pickford předvedl další nepovedenou rozehrávku, kterou však fotbalisté ze severu Evropy nedokázali využít.
32'
Angličané se snaží něco vymyslet, ovšem dánská defenziva je i nadále velice pozorná.
30'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Exekuce volného přímého kopu se ujal hráč italské Sampdorie Janov MIKKEL DAMSGAARD, jehož rána se vznesla nad zeď a snesla se do míst, kam Jordan Pickford nedosáhl. Druhá branka pro dnes již jedenadvacetiletého mladíka na turnaji.
29'
Volný přímý kop opět zahrával Stryger Larsen, jehož centr sice spoluhráče nenašel, ovšem Makkelie píská faul Shawa na Christensena nedaleko pokutového území.
28'
Mason Mount tvrdě trefil do obličeje Kaspera Dolberga, takže se píská faul středopolaře Chelsea.
27'
Křídelník Manchesteru City Raheem Sterling předvedl lacinou chybu, takže Dánsko může vhazovat.
27'
Simon Kjaer dobře zakročil proti centrovanému míči. Následně ještě Anglie zůstala u míče, ale Saka už přes Damsgaarda neprošel.
26'
Bukayo Saka se po nedorazu dánské defenzivy dostal k míči, načež byl faulován, takže uvidíme volný přímý kop.
25'
Mikkel Damsgaard vypustil střelu z vnitřku pokutového území, která se ale mezi tři tyče nevešla.
24'
Dánské napadání znovu nadělalo pořádné starosti anglické defenzivě, které se nedaří kvalitně rozehrát.
23'
Anglická rozehrávka se nyní nejeví nejlépe, další přihrávka letěla jen do míst, kde míč jednoduše sebrala dánská defenziva.
22'
V posledních okamžicích se nic zásadního neděje, oba celky se střídají v držení míče, ale děj se odehrává poměrně daleko od obou branek.
21'
Fotbalisté Anglie však nic zajímavého nevymysleli, což lze říci také o jejich dnešních soupeřích, jejichž akce skončila nepřesností v rozehrávce.
20'
Angličané si přihrávají na vlastní obranné polovině, odkud vymýšlí možnosti, jak založit další útočnou akci.
19'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starosti Jens Stryger Larsen, ale jeho vysoký míč nenašel nikoho ze spoluhráčů.
18'
Pierre-Emile Höjbjerg skončil na trávníku po nedovoleném zákroku středopolaře West Hamu United Declana Rice.
17'
Jannik Vestergaard byl opět vynikající ve vzduchu, kde odvrátil vysoký míč.
16'
Míč do hry uvedl Jens Stryger Larsen, ovšem Pickford dokázal vyboxovat do bezpečné vzdálenosti.
15'
Kalvin Phillips udělal chybu, když ho Höjbjerg obral o míč, ovšem následná střela mířila do míst, kde zasáhl Pickford. Ten následně špatně rozehrál a Dánové získali alespoň rohový kop.
14'
Luke Shaw měl před sebou relativně otevřenou cestu vpřed, nicméně postup zastavil, takže se Damsgaard zvládl vrátit do pozice.
13'
Raheem Sterling vyslal v pokutovém území poměrně pomalou střelu, se kterou neměl Kasper Schmeichel nejmenší problém.
12'
Centrovaný míč od rohového praporku poslal do vápna Mason Mount, ale obrana Dánů odvrátila bez problémů.
12'
Mason Mount se sice dostal s míčem do pokutového území, ale Jannik Vestergaard dokázal odvrátit na roh.
11'
Angličané postupují kupředu velmi ztěžka, protože Dánové brání velice pozorně.
10'
Kyle Walker skvěle zamezil Damsgaardovi v postupu na branku. Tělem odstavil unikajícího Dána, načež si pro míč došel Pickford.
9'
Bukayo Saka na pravé straně nedokázal udržet těžkou přihrávku na hrací ploše, takže rozehrává Kasper Schmeichel.
8'
Centrovaný míč do pokutového území odvrátil Jannik Vestergaard. Angličané se následně opět dostali k míči a hledají volné místo, kudy se probojovat k soupeřově brance.
7'
Dánové v poklidu kombinují s míčem u kopaček na vlastní polovině a nikam se neženou.
6'
Z pravé strany letěl do předbrankového prostoru míč na Sterlinga, který o kousek na Kaneův pas nedosáhl.
5'
Raheem Sterling byl opět zdvojen. Christensen mu míč odpravil do autu, který obstará Luke Shaw.
4'
Pierre-Emil Höjbjerg včas přistoupil k soupeři, kterého nenechal se otočit s míčem, jenž následně končí za postranní čarou.
3'
Angličané se zlobí na nizozemského rozhodčího, že nepíská malou domů na Kaspera Schmeichela, ale Makkelie zůstává v klidu a nechává pokračovat ve hře.
2'
U postranní čáry fauloval Shaw Strygera Larsena. Sledujeme opravdu ostré úvodní vteřiny zápasu.
2'
Raheem Sterling postupoval po levé straně, ale dvojice soupeřů ho kupředu nepustila.
1'
Ostrý úvod utkání pokračuje nedovoleným zákrokem Kalvina Phillipse na Höjbjerga.
1'
Hned v úvodní minutě se na trávníku ocitl po nedovoleném zákroku Delaneyho Raheem Sterling, takže Makkelie píská faul.
1'
Oba celky již nastupují na trávník na stadionu ve Wembley. Za malý okamžik si vyslechneme hymny obou týmů.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice – Saka, Mount, Sterling – Kane (C).
Náhradníci: Ramsdale, Johnstone – Rashford, Grealish, J. Henderson, Coady, Mings, Trippier, Bellingham, Foden, Sancho, R. James.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer (C), Vestergaard – Stryger Larsen, P.-E. Höjbjerg, Delaney, Maehle – Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.
Náhradníci: Rönnow, Lössl – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, Wass, Nörgaard, M. Jörgensen, Y. Poulsen, Cornelius, Wind, M. Jensen.

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED).
Dánsko

Dánská cesta turnajem začala velice negativním způsobem. V úvodním utkání s Finskem došlo ke kolapsu Christiana Eriksena, zápas se následně dohrával, ale Dánové i přes herní převahu podlehli svému soupeři 0:1. Ve druhém utkání skupiny Dánové po slušném výkonu nestačili na Belgii, které i přes poločasové vedení podlehli 1:2. Do té doby se nestalo, aby tým, jenž prohrál oba úvodní zápasy, postoupil ze skupiny, ovšem Dánové přepsali historii. V závěrečném klání hladce porazili Rusko 4:1 a ze druhého místa šli do osmifinále, kde narazili na Wales. Celku z Britských ostrovů Dánové mnoho šancí na postup nedali a smetli je jasným poměrem 4:0. Ve čtvrtfinále čekali na Dánsko čeští fotbalisté, avšak ani ti nedokázali zastavit cestu dánských fotbalistů turnajem. Také Dánové mají svého třígólového střelce, kterým je hráč francouzského OGC Nice Kasper Dollberg. Dvě branky zaznamenali Joakim Mæhle a Yussuf Poulsen. Po jedné brance si připsali Braithwaite, Christensen, Delaney a Damsgaard.
Anglie

Anglická fotbalová reprezentace se tradičně řadí k favoritům velkého šampionátu a letos má nakročeno k opravdovému úspěchu. V základní skupině přitom Angličané zase tolik nepřesvědčili, když sice svou skupinu nakonec výsledkově ovládli, ovšem herně fanoušky neuspokojili. Na úvod si nejtěsnějším rozdílem poradili s Chorvatskem, posléze překvapivě remizovali s rivalem ze Skotska, aby nejtěsněji porazili i Českou republiku. V osmifinále Anglie narazila na Německo, se kterým si dokázala poradit a po výsledku 2:0 postoupila. Ve čtvrtfinále čekala možná trochu překvapivě Ukrajina, s níž neměli Angličané žádné slitování a soupeře rozdrtili rozdílem třídy 4:0. V pěti utkáních na turnaji tedy zatím Anglie nedostala ani jedinou branku. Anglie má dvojici nejlepších střelců se třemi góly – obávaný kanonýr Tottenhamu Harry Kane a technicky vybavený rychlík Raheem Sterling. Po jedné brance zaznamenali také Harry Maguire z Manchesteru United a Jordan Henderson z Liverpoolu.
Evropský šampionát se nezadržitelně blíží do svého finiše a v rámci druhého semifinále se spolu utkávají Anglie a Dánsko. Dle papírových předpokladů by do finále měla postoupit „kolébka fotbalu“, ovšem ani fotbalisté z Jutského poloostrova jistě nedají svou kůži zadarmo a mají v plánu napodobit šokující úspěch z EURO 1992.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.