Mistrovství Evropy ve fotbale - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Česko - 18. června 2021   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
47' Perišić (Kramarić)
1:1
(0:1)
Česko
Česko
37' Schick
Chorvatsko
Livaković – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Gvardiol – Modrić (C), Kovačić (87. Brozović) – Perišić, Kramarić (62. Vlašić), Brekalo (46. Ivanušec) – Rebić (46. B. Petković).
del Cerro Grande (ESP) – Yuste (ESP), Fernandez (ESP)
Hampden Park, Glasgow (SCO)
Česko
Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Bořil – Souček, Holeš (63. Král) – Masopust (63. Hložek), Darida (C) (87. Barák), Jankto (74. Ševčík) – Schick (74. Krmenčík).

S konstatováním, že česká reprezentace udělal důležitý krůček za postupem ze skupiny, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. Už od jednadvaceti hodin se odehraje střetnutí mezi Anglií a Skotskem, bavte se dál fotbalem.

Fauly: 7:11
Ještě z toho není definitivní postup do další fáze mistrovství Evropy, ovšem dnes národní tým udělal velmi důležitý krůček k tomu, abychom jej viděli ve vyřazovacích bojích! Českou reprezentaci ještě v prvním poločase z pokutového kopu Patrik Schick. Ovšem těsně po rozehrání druhé půle vyrovnal Ivan Perišić. Jinak se ale hrálo velmi vyrovnané střetnutí, které také došlo do spravedlivé remízy. V nastaveném čase se chorvatským hráčům už moc nechtělo, což nahněvalo kapitána Modriće. Pokud chce celek z balkánského poloostrova myslet na postup, musí v dalším kole porazit Skotsko.
90+3'
90+3'
Adam Hložek (Česko) se snažil dohrát souboj u postranní lajny a při dopadu došlápl na nohu Bruna Petkoviće. Český mladík je tak další potrestaným hráčem českého mužstva.
90+2'
Ondřej Čelůstka volil přihrávku na Tomáše Vaclíka, který hru otočil na druhou stranu. Tomáš Kalas nechtěl hrát, a tak míč jen odkopl do bezpečných míst.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty! Česká reprezentace je u balonu a nikam nespěchá, několik desítek vteřin už totiž kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
89'
Rohový kop byl zahrán na první tyčku, odkud přišla hlavička, která zamířila na Vaclíkovu branku. Národní tým musí najít poslední síly a udržet velmi nadějnou remízu.
88'
Jan Bořil ztratil balon a na jeho pozici musel spěchat Alex Král, který zastavil pronikajícího Nikolu Vlašiće. Chorvatsko dál zlobilo a ve vápně se nacházel Bruno Petković, jehož pokus srazil na rohový kop Tomáš Kalas.
87'
Kapitánskou pásku od Vladimíra Daridy přebral Tomáš Souček!
87'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Marcelo Brozović.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Antonín Barák.
85'
Tomáš Souček přihrál na hranici vápna, odkud míč posunul ještě do strany Vladimír Darida. Centrem do zadní části vápna se prezentoval Adam Hložek, jenž našel jen Ivana Perišiće. Záložník Interu Milán pak prsy předal balon ke svému brankáři.
84'
Další míč mířil před naší branku, kde ve vzduchu vládl Ondřej Čelůstka. Na jeho hlavičku navázal ještě Tomáš Souček a celou situaci dlouhým odkopem dořešil Adam Hložek. U postranní lajny už je přichystaná dvojice Marcelo Brozović – Antonín Barák.
82'
Český talent Adam Hložek měl proti sobě dva soupeře a míč si mezi nimi prohodil, ovšem zpátky se k němu nedostal. Chorvatsko tak mířilo do otevřené obrany, a tak s nedovoleným zákrokem vystoupil Jan Bořil (Česko).
81'
Z levé strany postupoval před branku Bruno Petković, celou situaci si pohlídal Tomáš Vaclík. Jenomže tohle by se příště české reprezentaci už mohlo vymstít, český brankář drží naději na bod.
80'
Nikola Vlašić neměl komu přihrát, a tak mířil k levé postranní lajně, kde mu balon utekl mimo hrací plochu. Národní tým ale po vhazování míč dlouho neudržel.
79'
Jdeme do koncovky zápasu! Vladimír Darida na nic nečekal a nákopem hledal Adama Hložka, jenž hlavičkový souboj nezvládl. Dlouhým odkopem se pak prezentoval také Dejan Lovren, jenž poslal míč pouze na tribunu.
78'
Dlouhé vhazování přeletělo Michaela Krmenčíka, který obránci nedal nic zadarmo, ovšem k míči už se neprocpal. Chorvatsko bude rozehrávat od branky.
77'
Michael Krmenčík napadal rozehrávku soupeře, ovšem Dominik Livaković zachoval pevné nervy a dal přihrávku kolem českého útočníka. Poté chtěl hrát Bruno Petković, jenž se nacházel v ofsajdovém postavení.
75'
Dlouhé vhazování zahrál až do šestnáctky Jan Bořil, což si ale pohlídal Dejan Lovren. Následně si překáželi Mateo Kovačić a Luka Modrić, a tak byli na tahu naši hráči. Balon propadl na levou stranu vápna, odkud volejem selhal Adam Hložek.
74'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Michael Krmenčík.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Petr Ševčík.
72'
Na levé straně se uvolnil Joško Gvardiol, jenž centroval před branku. V dobré pozici byl Ivan Perišić, jenž hlavou přihrával vedle sebe, odkud se střelou těsně nad břevno prezentoval Nikola Vlašić. Národní tým měl aktuálně obrovské štěstí na své straně!
71'
Také česká obrana zvedla ruce, ale hra pokračovala dál. Nepříjemný centr z levé strany posílal před branku Joško Gvardiol, ovšem jeho snažení zastavil ve skluzu Ondřej Čelůstka, od kterého se míč odrazil k Tomáši Vaclíkovi.
70'
Na pravou stranu si naběhl Tomáš Souček a Dejan Lovren okamžitě zvedl ruku. O ofsajd se nejednalo, a tak český záložník mohl pokračovat v akci, ovšem centr mu příliš nevyšel. Protiakci soupeře pak zastavil Tomáš Kalas.
68'
Nákop českého týmu mířil za obranu Chorvatska, kde celou situaci zvládl Domagoj Vida. Patriku Schickovi chyběla rychlost, a tak nadějný souboj tentokrát prohrál.
67'
Luka Modrić prodává své zkušenosti a hraje velmi dobře. Další přihrávka směřovala do pokutového území, kde se pohyboval Nikola Vlašić, ovšem do skluzu se položil Vladimír Darida, jenž zachytil balon.
66'
Alex Král si naběhl do vápna, kde vybojoval alespoň rohový kop. K rohovému praporku přispěchal Vladimír Darida, jenž centr směřoval na zadní tyčku. kam si vyběhl chorvatský brankář Dominik Livaković.
65'
Alex Král dal přesný pas na levou stranu, kde mu míč chtěl vrátit Jan Bořil. Celou situaci přečetl Dejan Lovren, kterého první jmenovaný napadal a srazil odkopnutí mimo hrací plochu.
64'
Z pravé strany odcentroval Vladimír Coufal, který viděl na zadní tyči Adama Hložka. Jenomže do vzduchu se před českým reprezentantem pověsil Šime Vrsaljko, jenž míč znovu odvrátil.
63'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Adam Hložek.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Alex Král.
62'
Tomáš Souček vyslal přihrávku na levou stranu pokutového území, kde se pohyboval Jakub Jankto. Jenže z branky vystartoval Dominik Livaković, který se stal hrdinou okamžiku, když míč odehrál do bezpečí.
62'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Nikola Vlašić.
61'
K rozehrání volného kopu se postavil Vladimír Darida, jenž hledal na první tyči Tomáše Součka, jenž míč minul, ale vybojoval alespoň rohový kop. Po centru od praporku se k hlavičce procpal Patrik Schick, jenž mířil jen nad branku.
60'
Hodina hry je minulostí a průběžný výsledek je znovu vyrovnaný! Český tým se znovu vykombinoval na levé straně a u lajny byl po chvíli faulován Lukáš Masopust. Standardní situace pro svěřence Jaroslava Šilhavého.
58'
Andrej Kramarić se nacházel na hranici velkého vápna, nejprve naznačil střelu a míč si posunul více na střed. Poté se pokusil o střelu, kterou ale česká obrana výborně zablokovala.
57'
Vladimír Coufal měl další centr na poslaní centru na zadní tyčku, kde byl v nadějné pozici Jan Bořil, který nestihl reagovat. Chorvatsko pak otočilo hru a nepřesným zakončením se prezentoval z velké dálky Luka Ivanušec.
56'
Svěřenci Jaroslava Šilhavého trochu uklidnili hru, když kombinovali kolem středového kruhu. Vladimír Coufal centroval před branku, jenomže našel soupeře, který odvracel hru. Za vápnem ale zůstal Patrik Schick, jenž výborně zabojoval.
55'
Při rozehrání další akce domácího mužstva byl velmi zahnán Luka Ivanušec, který míč udržel na hrací ploše. Akce Chorvatska ale znovu skončila, jelikož zpracování nezvládl Andrej Kramarić.
54'
Chorvatsko cítí svou šanci za otočení výsledku a aktuálně je častěji u balonu. Naštěstí česká reprezentace zachytila přihrávku a Tomáš Souček přenesl hru na útočnou polovinu hřiště.
52'
Vladimír Darida našel na hranici šestnáctky Jakuba Jankta, který okamžitě směřoval míč pod sebe. Střelou se tak mohl prezentovat Tomáš Souček, jenž zakončení po zemi poslal těsně vedle levé tyče – pěkný moment národního týmu.
51'
Z levé strany odcentroval na zadní tyč Ivan Perišić, který je polit živou vodou. Situaci u pravé tyče zavíral Luka Ivanušec, jenž balon přeběhl a ještě jej téměř netrefil. Česká obrana si tak se štěstím poradila.
50'
První českou žlutou kartu na turnaji vidí Lukáš Masopust (Česko), který ve vzdušném souboji povalil Joška Gvardiola.
50'
Vladimír Darida z volného kopu rozehrával ledabyle na Coufala. Přihrávku vystihl Luka Ivanušec, jenž si dal míč daleko od kopačky, a tak český kapitán mohl napravit své zaváhání.
47'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatsko velmi rychle rozehrálo volný kop, když si pohybem o míč řekl na levé straně IVAN PERIŠIĆ. Ten vnikl do šestnáctky, kde před ním podklouzl Vladimír Coufal a domácí záložník pak přesně vystřelil do vzdálenější části branky. Tomáš Vaclík chtěl balon boxovat, avšak nedosáhl na něj – 1:1! Asistence: Andrej Kramarić.
47'
Luka Modrić přihrál po zemi na Ivana Perišiće, jenž dával míč pod sebe. Z velké dálky placírkou vystřelil Mateo Kovačić, jehož pokus placírkou zamířil na branku Tomáše Vaclíka.
46'
Nově příchozí Bruno Petković se postavil k míči, čímž zahájil druhý poločas. Nákop Chorvatska nevyšel, ovšem domácí mužstvo dostalo další šanci. Na útočné polovině byl faulován Joško Gvardiol, jehož na trávník poslal Lukáš Masopust.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Bruno Petković.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Luka Ivanušec.
46'
Poločasová přestávka se blíží ke svému konci a budeme pokračovat druhým poločasem. Otevřete si brambůrky nebo pivo a pojďte se bavit dalším povedeným výkonem národního mužstva. Posune se český celek do další fáze turnaje už dnes? Nebo Chorvatsko ještě zlepší hru? To nám ukáží následující minuty.

Fauly: 5:5
Velmi dobře vstoupil národní tým do střetnutí, ovšem zhruba od čtrnácté minuty Chorvatsko vyrovnalo hru. Jenomže po půlhodině hry přišel penaltový zákrok na Patrika Schicka, který se následně sám postavil k rozehrání a znovu se zapsal střelecky do statistik zápasu. Ihned poté mohlo být vyrovnáno, jenže v největší šanci soupeře selhal Ante Rebić. A tak šli čeští hráči do kabin spokojenější!
45+4'
45+3'
Vladimír Darida balon pouze přeskočil a k zakončení z přímého kopu se postavil Patrik Schick. Tentokrát se jednalo o nepovedený pokus, který letěl jen nad chorvatskou branku.
45+3'
Patrik Schick přebral balon od spoluhráče a řítil se k vápnu. Cestou si pokryl balon, a tak jej ve skluzu musel faulovat Mateo Kovačić. Národní tým bude rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci!
45+2'
Jakub Jankto potřeboval ošetření a po něm chtěl zůstat na hrací ploše. Španělský rozhodčí jej vykázal mimo hrací plochu a ukazuje Tomáši Vaclíkovi, aby rozehrál.
45+1'
První poločas je nastavován o tři minuty! Na hrací ploše je velmi nízko zatažený Luka Modrić, který se pokoušel o další dlouhý pas. Šime Vrsaljko trefil v souboji Jakuba Jankta, jenž se kácel na trávník a držel se za hrudník.
44'
Zpoza šestnáctky se napřáhl Andrej Kramarić, jehož nevydařený pokus letěl kousek vedle levé tyče. Přesto se po míči vydal Tomáš Vaclík, který jej zastavil a na tahu se znovu Česká republika.
43'
Vladimír Darida viděl nabíhajícího Patrika Schicka, kterého ale bránil ještě jeden z hostů. Chorvatsko velmi rychle otočilo hru na druhou stranu a před naší branku letěl ostrý centr, který opět odvrátil sparťanský obránce Ondřej Čelůstka.
42'
Další centr letěl před českou branku z pravé strany a situaci chtěl na zadní tyči zavřít Ante Rebić. Ovšem u něho byl velmi těsně Ondřej Čelůstka, jenž jej nenechal hrát a bude se znovu jen kopat od české branky.
41'
Na pravé straně se velmi dobře uvolnil Šime Vrsaljko, jemuž ale nevyšel centr před českou branku. Tomáš Vaclík byl znovu připravený a balon si stáhl pro sebe.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, národní tým hájí těsné vedení, když se z pokutového kopu prosadil Patrik Schick.
39'
Lukáš Masopust udělal kličku do Luky Modriće, který poslal přímou přihrávku na levou stranu šestnáctky. V nebezpečné pozici se tak nacházel Ante Rebić, jenž selhal a zamířil jen vedle brány.
37'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak český útočník musel být pouze opláchnut vodou a následně se tlačil k pokutovému kop. PATRIK SCHICK je opět hrdinou národního týmu, když přesně zamířil do levého spodního rohu branky, zatímco Dominik Livaković se vydal na druhou stranu. Útočníkovi Leverkusenu se ihned znovu spustil krev z nosu a bude znovu ošetřován.
35'
Dejan Lovren (Chorvatsko) je prvním hráčem, který uviděl žlutou kartu v zápase! Patrik Schick bude nejspíše v pořádku, ale španělský rozhodčí jej musí poslal mimo hrací plochu.
35'
Pokutový kop pro českou reprezentaci!
34'
Patrik Schick silně krvácí z nosu a je v péči lékařů. Do hry vstupuje VAR a špaělský rozhodčí se běží podívat na video. Bude Česká republika rozehrávat pokutový kop?
33'
Na pravou stranu si seběhl Tomáš Souček, jenž se pokusil o centr před branku, ale vybojoval jen rohový kop. Na krátko rozehrál Jakub Jankto, kterému míč vrátil Vladimír Coufal. Jeho centr mířil na zadní tyč, kde centr odvrátil Dejan Lovren, jenž trefil Patrika Schicka loktem do obličeje. Odražený míč si našel Vladimír Darida, jehož zakončení bylo zablokované.
32'
Hra nohou českému brankáři dnes moc nevychází, další odkop totiž mířil mimo hrací plochu. Chorvatsko tak vhazovalo, ale začne od vlastního brankáře. Hra v posledních minutách trochu ztratila tempo.
31'
Vladimír Coufal si pohlídal náběh soupeře a míč pustil mimo hrací plochy. Za balonem se vydal Josip Brekalo, který se neustále snaží odskakovat českým obráncům, zatím marně.
30'
Třicet minut hry je minulostí a stále čekáme na první branku zápasu. Ovšem jinak se hraje velmi vyrovnané střetnutí, i když do zápasu lépe vstoupili naši hráči.
28'
Na levé straně měl hodně prostoru Joško Gvardiol, který naznačil centr, čímž oklamal Coufala. Následně se sám vydal na střed hrací plochy a z hranice šestnáctky chtěl centrovat. Ovšem míč byl sražen do vzduchu a o zbytek práce se postaral Tomáš Vaclík.
27'
Národní tým kombinoval v pravé části útočné poloviny, kde přihrávku pokazil Lukáš Masopust. Chorvatsko se chtělo hnát na druhou stranu, avšak Andrej Kramarić neustál souboj s Vladimírem Coufalem.
26'
Na pravé straně se pohyboval Šime Vrsaljko, jenž také odcentroval do míst, kde cítil Anteho Rebiće. Jenže celou situaci přečetl Tomáš Vaclík, jenž vyběhl z branky a stáhl si míč ze vzduchu.
25'
Náběhem si o balon říkal Ante Rebić, jehož ovšem nenašel zkušený Luka Modrić. Český brankář si pro balon vyběhl a rychle rozehrál na druhou stranu.
24'
Vypadá to, že se chorvatská reprezentace zvedá. Stále častěji se nachází na útočné polovině a začíná zlobit. Český tým musí byl velmi pozorný a znovu se potřebuje přesunout před druhou z branek.
23'
Josip Brekalo nasadil jesličky Tomáši Součkovi, kterého zastoupil klubový spoluhráč, jenž poslal míč na rohový kop. K praporku došel velmi pomalu Luka Modrić, jehož přihrávka mířila na penaltu, odkud po zemi vystřelil Andrej Kramarić. Jeho zakončení mířilo doprostřed branky a Tomáš Vaclík zaznamenal první zákrok večera.
21'
Luka Modrić poslal míč mezi obránce a z branky musel vystartovat Tomáš Vaclík, kterého těsně napadal Ante Rebić. Český brankář trefil útočníka milánského AC. Balon se odrazil do vzduchu a naštěstí pro nás mířil mimo branku!
20'
Další pas českého celku mířil za obranu, kam se hnal také Lukáš Masopust, jenž jej sice doběhl a poslal před branku. Avšak ihned poté letěl praporek pomezního sudího nad hlavu!
19'
Přenesení hry českého národního týmu mířilo na pravou stranu, kde se znovu pohyboval Vladimír Coufal, ovšem pas byl velmi nepřesný. Český obránce přesto poděkoval zdviženým palcem a upaluje zpátky na svoji pozici.
18'
Luka Modrić ztratil míč, a tak českou akci rozehrál Tomáš Souček. Následně balon putoval na levou stranu, kde po zemi přihrával na zadní tyč Jakub Jankto. V nebezpečném prostoru byl Vladimír Coufal, jenž přihrál zpátky před branku, odkud vystřelil Patrik Schick, jehož snažení bylo zablokované!
17'
Snad poprvé se česká reprezentace v jedenácti lidech za balonem a brání se. Jenomže přihrávka na levou stranu byla zachycena a poslána mimo hrací plochu. Chorvatsko dál může myslet na útok.
16'
Chorvatsko vhazovalo a míče se chopil Vladimír Darida, dle rozhodčího ale fauloval Šimea Vrsaljka. Český kapitán se sice diví, ale musí spěchat za balonu, jelikož je na tahu náš soupeř.
15'
Výkop po ofsajdu mířil na pravou stranu, kde na míč nedoskočil Andrej Kramarić, jehož jemně přistrčil Jan Bořil. Český celek bude znovu vhazovat a může střádat další útočné plány.
14'
Národní mužstvo vstoupilo velmi dobře do zápasu, zatím hodně držíme balon a jsme na útočné polovině. Další akce vedle po pravé straně, kde Jakub Jankto vysunul Patrika Schicka, ovšem první jmenovaný byl v ofsajdu.
13'
Pohybem soupeře oklamal soupeře Vladimír Coufal, jehož centr propadl k osamocenému Jakubu Janktovi. Ten se asi trochu zalekl a z dobré pozice zamířil znovu jen nad chorvatskou branku. Český záložník byl na levé straně vápna zcela sám.
12'
Na Ondřeje Čelůstku zle dotíral Ante Rebić, český stoper si vymyslel velmi složitou přihrávku k brankáři. Sparťanský obránce to zvládl a národní tým se může znovu hnát na útočnou polovinu.
11'
Vladimír Coufal musel přihrávat na Tomáše Vaclíka, který následně našel svého kapitána. Vladimír Darida chtěl přihrávat na střed hrací plochy, ale trefil soupeře a proto může vhazovat.
10'
U balonu se sešla dvojice Dejan Lovren a Luka Modrić. K rozehrání přímého kopu se odhodlal první jmenovaný, jenž zamířil nad Vaclíkovu branku.
9'
Dlouhý míč letěl na Anteho Rebiće, kterého zbytečně fauloval Tomáš Kalas. Zbytečně, protože balon letěl mimo souboj, Chorvatsko bude rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
8'
Lukáš Masopust posouval míč na levou stranu, kde se na náběhu nacházel Jakub Jankto. Ovšem český úmysl vystihl Šime Vrsaljko, který míč znovu odevzdal na kopačky českého národního týmu.
7'
Český brankář chyboval s nákopem a centr letěl okamžitě před branku, kde na míč nedoskočil Ante Rebić. Chorvatsko za malou chvíli bude rozehrávat rohový kop. Pro následný centr si na zadní tyči ale došel Tomáš Vaclík, jenž cestou odstrčil Součka.
6'
Opět jsou u balonu naši hráči, kteří začínají kombinaci z vlastní poloviny hrací plochy. Zatím se jedná o postupný útok, který byl překažen a s rozehrávkou musel pomoci také brankář Tomáš Vaclík.
5'
V kruhu na polovině hrací plochy chyboval Luka Modrić, jehož obrali čeští hráči. Patrik Schick přihrával na pravou stranu a okamžitě nabíhal do šestnáctky, kde jej hledal marně Jakub Jankto.
4'
Národní celek dál kombinoval na útočné polovině a vybojoval rohový kop. Centrem od praporku se prezentoval Jakub Jankto, který na malém vápně našel spoluhráče. Hlavičkový souboj prohrál Ivan Perišić, jehož předskočil Tomáš Souček, jenž hlavou mířil nad břevno.
3'
Ostrý centr z levé strany poslal před branku Jakub Jankto, ovšem našel jen soupeře, který míč odvrátit těsně za šestnáctku, kde se nacházel Vladimír Coufal. Obránce West Hamu okamžitě pálil do spodní části branky, ale jeho pokus byl zablokován.
2'
Chorvatsko do dnešního střetnutí nastoupilo v černé sadě dresů, naopak česká reprezentace zvolila bílou barvu. Vraťme se na hrací plochu, kde na útočné polovině bude vhazovat Jan Bořil.
1'
Jdeme na to, jako první se balonu chopil Patrik Schick. Česká reprezentace byla na tahu, ovšem Čelůstkův nákop na levou stranu úspěch nepřinesl. Avšak také Chorvatsko se míče pouze zbavilo.
1'
Ve skotském Glasgow se pomalu všechno chystá k zahájení zápasu, což ale ještě pár okamžiků potrvá. Oba celky už se řadí v útrobách Hampden Parku. Ještě před samotným výkopem zazní hymny obou zúčastněných zemí a následně vše bude směřovat k veledůležitému zápasu.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, z něhož potřebuje národní tým alespoň bod, který by jej nejspíše posunul do vyřazovací fáze. O proti zápasu se Skotskem udělal Jaroslav Šilhavý jednu změnu, když Alexe Krále nahradil Tomáš Holeš. Jinak ale nastoupila očekávaná sestava. Na druhé straně nechybí kapitán Chorvatska Luka Modrić a na hrotu se bude nacházet hráč milánského AC Ante Rebić. Jakým výsledkem střetnutí skončí? To se dozvíme pár minut před dvacátou hodinou.

Chorvatsko: Livaković – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Gvardiol – Modrić (C), Kovačić – Perišić, Kramarić, Brekalo – Rebić.
Náhradníci: L. Kalinić, Sluga – Ćaleta-Car, Ivanušec, Pašalić, Badelj, D. Bradarić, Vlašić, Brozović, Oršić, B. Petković, Juranović.

Česko: Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Bořil – Souček, Holeš – Masopust, Darida (C), Jankto – Schick.
Náhradníci: Mandous, Koubek – Krmenčík, Ševčík, Brabec, Barák, Zima, Kadeřábek, Vydra, Hložek, Král, Pekhart.

Rozhodčí: del Cerro Grande (ESP) – Yuste (ESP), Fernandez (ESP).
Souboj mezi Českou republikou a Chorvatskem se odehraje v pátek od 18 hodin. Z duelu je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Doufejme, že národní tým bude bodovat, a že uvidíme velmi dramatický souboj. Pojďme se společně bavit fotbalem!
Obě reprezentace proti sobě odehrály dva souboje a nikdy se z vítězství neradovala Česká republika! V únoru 2011 se odehrálo přátelské utkání, které ovládlo Chorvatsko poměrem 4:2. O branky národního týmu se tenkrát postarali Tomášové Sivok a Rosický. Na odvetu se pak čekalo pět let, kdy se v červnu roku 2016 odehrálo skupinové klání na EURU. Češi na něm zapsali pouze jeden bod, když remizovali 2:2 právě s Chorvatskem. Národní prohrával už 0:2, ovšem v poslední patnáctiminutovce zabral a vyrovnal, když se trefili Milan Škoda a Tomáš Necid.
Chorvatsko

Temperamentní Chorvati poslední zápasy nezvládají, vždyť se jim nevyvedla generálka ani vstup na EURO, ale pojďme postupně. Reprezentace z jihu Evropy naskočila špatně už do přípravy. V prvním duelu jí byl sparing partnerem Arménie, s níž svěřenci Zlatka Daliće remizovali 1:1, o jedinou trefu se postaral Ivan Perišić. Následně už přišla na řadu generálka, ve které Chorvatsko čekala ambiciózní Belgie. Jediným skórujícím hráčem byl střelec z povolání Romelu Lukaku.

Na vstup do mistrovství Evropy potřebuje Chorvatsko rychle zapomenout. Svěřenci Zlatka Daliće prohráli 0:1 s Anglií, když jedinou branku zápasu zaznamenal Raheem Sterling. Ovšem celek z balkánského poloostrova si směrem do útoku téměř nic nevypracovali, a tak potřebují s českým týmem v tomto směru zabrat. Povede se jim to?
Česká republika

Národní tým dal o sobě pořádně vědět, když postoupil do nejlepší skupiny v Lize národů. Ovšem pak přišla příprava na EURO, v níž česká reprezentace schytala porážku 0:4 s Itálií, a tak přišlo vystřízlivění. Poté svěřence Jaroslava Šilhavého čekala Albánie, s níž si poradili 3:1, když se prosadil Patrik Schick, Lukáš Masopust a Ondřej Čelůstka.

Vstup do mistrovství Evropy se Čechům také povedl, vždyť Glasgow zdolali domácí Skotsko 2:0. Parádními výkony se prezentovali především Tomáš Vaclík a Patrik Schick. Především druhá trefa českého útočníka obletěla svět, jelikož přišla z poloviny hrací plochy. Po úvodním kole se Češi nacházejí na vedoucí pozici skupiny D.
Vítám všechny fotbalové nadšence, mistrovství Evropy vstoupilo do druhého kola skupinové fáze, a tak nás čeká další souboj české reprezentace, která tentokrát narazí na ambiciózní Chorvatsko. Svěřenci Jaroslava Šilhavého potřebují získat bod, aby si zajistili postup do vyřazovacích bojů, alespoň ze třetího místa. Avšak celek z jihu Evropy nezvládl vstup do EURA, a tak musí zabrat. Každopádně nás čeká velmi zajímavý souboj, který snad dopadne lépe pro mužstvo kolem kapitána Vladimíra Daridy.