Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Španělsko - 6. července 2021   21:00

Itálie
Itálie
60' Chiesa
1:1
(0:0)

4:2 (PEN)

Španělsko
Španělsko
80' Morata  (Olmo)
Itálie
G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson (73. Tolói) – Barella (85. Locatelli), Jorginho, Verratti (73. Pessina) – Chiesa (107. Bernardeschi), Immobile (61. D. Berardi), L. Insigne (85. Belotti).
Brych – Borsch, Lupp (GER)
Wembley Stadium (Londýn)
Španělsko
Simón – Azpilicueta (85. M. Llorente), García (109. P. Torres), Laporte, Alba – Koke (70. Rodri), S. Busquets (C) (106. Th. Alcântara), Pedri – F. Torres (61. Morata), Oyarzabal (70. G. Moreno), Olmo.

První semifinálový duel je minulostí. Dlouhou dobu se čekalo na první gól. Federico Chiesa poslal Itálii do vedení, deset minut před koncem vyrovnal Álvaro Morata. Za stavu 1:1 dospěl zápas do prodloužení. V něm jsme viděli hodně opatrný a taktický fotbal. Na řadu přišly penalty a v nich vyhrála Itálie 4:2, díky čemuž postoupila do finále. V něm nastoupí proti vítězi zápasu Anglie-Dánsko.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 17:18.
Itálie vyhrává tento zápas 2:1 po pokutových kopech a stává se prvním finalistou tohoto evropského šampionátu.
Jorginho proměňuje. Unai Simón si vybral druhou stranu, střelec poslal balon do branky, Itálie jde dál.
Álvaro MORATA neproměňuje. Morata trefil část branky, kde byl gólman.
Federico BERNARDESCHI proměňuje. Tvrdá rána do horní části branky končí gólem.
Thiago ALCÂNTARA proměňuje. Uspěl ránou do levé strany, brankář si vybral druhou.
Leonardo BONUCCI proměňuje. Poslal míč do pravé strany, brankář šel na druhou.
Gerard MORENO proměňuje. Uspěl ránou do horní části branky.
Andrea BELOTTI proměňuje. Pálil do levé strany k tyči, tvrdá rána končí v síti.
Dani OLMO neproměňuje. Vůbec netrefil branku, pálil nad.
Manuel LOCATELLI neproměňuje. Mířil do levé části branky, ale trefil brankáře.
Střílení penalt začíná.
Prodloužení končí, v něm jsme gól neviděli, a tak o postupujícím do finále budou rozhodovat pokutové kopy.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Začala poslední minuta prodloužení. Vykopávat bude italský brankář od své branky.
119'
Pedri ani Rodri nedokázali nic vymyslet poblíž pokutového území. Tým přichází o míč.
119'
Dostáváme se do závěrečné fáze prodloužení a nyní Španělsko se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
118'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bonucci (Itálie).
118'
Nyní vybojovala Itálie autové vhazování na útočné části hrací plochy. Následně ale Leonardo Bonucci fauloval.
117'
Ani jeden celek se nikam nežene, podle všeho je to nyní už čekání na pokutové kopy.
116'
Dostáváme se do závěrečných minut hry v prodloužení. Zatím to vypadá tak, že budou muset rozhodovat penalty.
115'
Álvaro Morata to zkoušel individuálně, vybojoval po odraženém míči autové vhazování na útočné polovině.
114'
Andrea Belotti nemohl v akci pokračovat, píská se mu postavení mimo hru. Směr hry se tedy otáčí.
113'
Thiago Alcântara to zkoušel středem hrací plochy, ale jeho akci chyběla přesnost. Míč si bez boje vzal brankář Itálie. Gianluigi Donnarumma tedy rozehrává.
113'
Dobře si nyní poradila španělská obrana s rychlou protiakcí soupeře, Unai Simón se zapojil do rozehrávky svého celku.
112'
Nyní budou rozehrávat znovu fotbalisté Španělska, kteří se pokouší hrát aktivně. Na výraznější šance momentálně ale čekají.
112'
Španělsko nyní kombinuje na útočné polovině hrací plochy, Pau Francisco Torres kombinuje se spoluhráči, ale čekají na možnost přiblížit se brance.
110'
Domenico Berardi sice míč dostal do branky, ale jeho radost nebyla dlouhá, neboť mu sudí odmávali a odpískali ofsajd. Stav zápasu zůstává stále vyrovnaný.
110'
Pět minut z druhého prodloužení je pryč a zatím v této části zápasu na nějakou výraznější šanci čekáme.
109'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Eric García, přichází Pau Francisco Torres.
109'
Eric García je podle všeho zraněný a nebude moci v zápase pokračovat.
108'
Federico Bernardeschi se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný.
107'
Volný kop pro Španělsko, Thiago Alcântara to vzal na sebe, zkoušel překvapit brankáře, ale jeho pokus mířil jen do středu branky, tam byl gólman.
107'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.
106'
Španělsko vybojovalo autové vhazování na útočné polovině po nepřesné rozehrávce brankáře soupeře.
106'
Druhá polovina prodloužení právě začala.
106'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Thiago Alcântara.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Úvodní část prodloužení výraznější šanci nepřinesla, a tak stav zápasu je stále nerozhodný 1:1.
105'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Rodri ani Marcos Llorente nedokázali nic vymyslet před brankou soupeře. Obrana si poradila.
105'
Španělsko se pokouší vypracovat si poslední příležitost první části prodloužení. Kombinuje na polovině soupeře a na zakončení čeká.
104'
Dostáváme se do samotného závěru první části prodloužení. Dani Olmo hledal spoluhráče Moratu, ale ten se k zakončení nedostal.
103'
Andrea Belotti dostával dlouhý nákop od spoluhráče, ale píská se mu postavení mimo hru. Rozehrávat tedy budou fotbalisté Španělska.
103'
Álvaro Morata se dopustil faulu v souboji se soupeřem. Leonardo Bonucci byl tím, koho fauloval. Míč tedy budou mít hráči Itálie.
101'
Španělsko se usadilo na útočné polovině, Pedri to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně si tak tak poradila obrana s další šancí.
100'
Pět minut zbývá do konce první části prodloužení, hraje se hodně opatrně a šancí k vidění není mnoho. Taktika se nyní dostává do popředí.
99'
Itálie nyní kombinuje na své polovině a snaží se uklidnit pasáž hry.
98'
Dani Olmo rozehrával volný kop, jeho nabídku na teč nakonec zastavil brankář Gianluigi Donnarumma. Následně se míč odrazil k Moratovi, který nedokázal přesněji zakončit.
98'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Itálie). Nezbývalo mu nic jiného než faulovat.
97'
Álvaro Morata a Dani Olmo vedli útočnou akci svého celku a vybojovali rozehrávku i faul.
96'
Souboje o míč se odehrávají zejména na polovině hrací plochy. Pokud jsme hovořili o tom, že v závěru druhého poločasu hrála obě mužstva aktivně, tak nyní se zápas výrazně klidnější.
95'
Andrea Belotti se po souboji poroučel na hrací plochu. Podle všeho faulovaný nebyl, pravděpodobně jde o nějaký zdravotní problém.
94'
Španělsko nyní kombinuje na útočné polovině, ale na nějakou možnost, jak se dostat k brance, čeká.
93'
Sledujeme klidnější pasáž v začátku prodloužení, ani jeden celek se nyní nikam nežene.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ve druhém poločase jsme viděli dvě branky. Federico Chiesa poslal Itálii do vedení, následně vyrovnal deset minut před koncem Álvaro Morata. Za stavu 1:1 půjde tento dramatický duel do prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Federico Chiesa to zkoušel důraznou hrou, ale k zakončení se nedostal, navíc se pískal ofsajd.
90+3'
Dostáváme se do poslední minuty nastavení.
90+2'
Rohový kop nedokázal útočící tým proměnit, a tak dál pokračuje Španělsko v aktivní hře.
90+1'
Tým vedený jako hostující má míč pod kontrolou a čeká na poslední možnost útočné akce. Giovanni Di Lorenzo se tak tak vrátil a je z toho rohový kop.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc ke druhému poločasu.
90'
Španělsko nyní rozehrává od své branky. Aymeric Laporte vedl akci svého celku. Následně ještě tento tým vybojoval autové vhazování.
90'
Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.
88'
Mnoho času ve druhém poločase už nezbývá. Stav je momentálně vyrovnaná a nyní mají optickou převahu hráči Španělska.
87'
Španělsko se žene dál do zakončení. Álvaro Morata to zkoušel individuálně, ale nedokázal dostihnout míč na hrací ploše. Situaci nevyřešil dobře.
85'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Andrea Belotti.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Manuel Locatelli.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Marcos Llorente.
85'
Dostáváme se do poslední pětiminutovky druhého poločasu. Stav zápasu je nyní vyrovnaný.
84'
Gerard Moreno si naběhl z druhé vlny. Jeho rána končí výrazně nad brankou. Měl volného Albu, ale míč se k němu už nedostal.
84'
Španělsko je po vyrovnávající brance aktivnější, snaží se v závěru druhého poločasu vstřelit rozhodující gól.
82'
Španělsko rozehrávalo rohový kop, Gianluigi Donnarumma podcenil situaci a Aymeric Laporte na vzdálenější tyči nedokázal zakončit. Balon prohopkal do zámezí.
80'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát do Španělsku vyšlo a stav zápasu je vyrovnaný. Olmo začal akci, kterou korunoval přihrávkou na spoluhráče. ÁLVARO MORATA se otočil okolo obránce, oklamal brankáře, a pak zakončoval do prázdné branky. Pohledná akce a je vyrovnáno. Asistence: Dani Olmo.
80'
Domenico Berardi delší dobu váhal, jak zakončení. Nakonec se dostal ke střele, kterou umístil do středu branky. Unai Simón kryje.
79'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, nyní se ani jeden celek nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
78'
Domenico Berardi dokázal zpracovat těžkou přihrávku, a tak jeho tým může pokračovat v útočné akci. Následoval špatný pas, a tak míč mají Španělé.
78'
Itálie přečkala akce soupeře, a tak se nyní právě tento tým dostává na polovinu soupeře. Itálie vybojovala autové vahzování.
77'
Tuto zajímavou příležitost nedokázali hráči Španělska proměnit ve výraznější šanci.
76'
Álvaro Morata se dostal do zajímavé střelecké pozice. Byl z úhlu, a tak se místo zakončení rozhodl pro centr, který byl zblokovaný na rohový kop.
75'
Čtvrthodiny hry nás dělí od konce druhého poločasu, aktuálně vede Itálie o jednu branku. Španělsko ovšem hraje aktivně a zkouší něco vymyslet.
75'
Unai Simón se zapojil do rozehrávky a hodně daleko od své branky kombinoval se spoluhráči. Mírně vyděsil fanoušky Španělska, ale tým situaci zvládl.
74'
Itálie má k dispozici autové vhazování a rozehrál ho nově příchozí Rafael Tolói.
73'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Emerson, přichází Rafael Tolói.
73'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Matteo Pessina.
73'
Gianluigi Donnarumma špatně rozehrál a málem způsobil problémy svému týmu. Situaci nakonec nedokázali hráči Španělska využít.
72'
Italové to zkoušeli nyní rychlou akcí podél čáry, ale nakonec vybojovali jen autové vhazování. Giovanni Di Lorenzo uvedl míč do hry.
71'
Španělsko poslalo centr před branku, Gianluigi Donnarumma zkoušel vyboxovat míč, ale César Azpilicueta jej mírně fauloval. Toto neuniklo pozornosti sudího.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, ve kterém zatím vede o jednu branku Itálie. Ta má momentálně k postupu do finále blíže.
70'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Rodri.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Gerard Moreno.
68'
Domenico Berardi dostal dobrou přihrávku před branku, tam byl sám a pokoušel se zakončovat. Unai Simón spíše hokejovým zákrokem dokázal zastavit míč v cestě do branky.
67'
Stále častěji se Španělsko dostává do střeleckých pozic a fotbalisté tak dávají zapomenout opatrnému fotbalu z prvního poločasu.
66'
Španělsko zlepšilo hru, kombinuje na útočné polovině, Dani Olmo si z druhé vlny navedl míč na střelu. Jeho projektil jen o malý kousek minul branku.
65'
Mikel Oyarzabal měl obrovskou šanci, výborně si naběhl do volného prostoru, ale hlavou neusměrnil míč přesněji do branky. Gólman Gianluigi Donnarumma byl na jeho zakončení pravděpodobně nedosáhl.
64'
Sledujeme dramatickou fotbalovou podívanou, která se jistě musí líbit i fanouškům, kteří duel sledují živě v Londýně.
63'
Giorgio Chiellini odehrál míč po centru soupeře do autu. Následovat bude rohový kop Španělska. Centr se snesl před branku a obrana si znovu dokázala poradit.
63'
Kromě častějších šancí jsme také před malou chvílí viděli první gól tohoto semifinálového zápasu.
61'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Álvaro Morata.
61'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Domenico Berardi.
60'
Itálie právě vstřelila branku!
Ciro Immobile vedl zajímavou akci, po rychlém přenesení hry se k zakončení dostal FEDERICO CHIESA. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči a čekání na první gól je u konce. Itálie jde do vedení.
59'
Pedri vedl zajímavou akci svého celku, Ferrán Torres pokračoval v dlouhé kombinaci na útočné polovině. Mikel Oyarzabal musel míč vrátit o několik metrů směrem k půlce.
58'
Mikel Oyarzabal dobře vypálil, ale jeho ránu ze zhruba dvaadvaceti metrů mířila do středu branky, tam byl Gianluigi Donnarumma.
58'
Gianluigi Donnarumma dlouhou dobu čekal s rozehrávkou, nakonec se rozhodl pro dlouhý výkop, jenže míče se zmocnil soupeř.
57'
Emerson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná. Na druhé straně Ferrán Torres zakončoval a Giovanni Di Lorenzo se postavil do jeho střely.
55'
Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, zatím čekáme na první gólovou šanci, hráči se ale začínají častěji dostávat do zakončení.
54'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, diváci se baví atraktivním fotbalem. Oba týmy mají k výhře stejně daleko, platí bezbrankový stav.
53'
Federico Chiesa se dostal do střelecké pozice, Jordi Alba nezblokoval jeho ránu. Mezi nohama poslal italský hráč míč a Unai Simón musel zasahovat. Situaci brankář zvládl.
52'
Španělsko rychle přeneslo hru na polovinu soupeře. Po rychlé přihrávce spoluhráče pálil z první z hranice velkého vápna Sergio Busquets. Jeho rána o malý kousek minula branku.
52'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou.
51'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (Španělsko). Dostává žlutou kartu za faul na Immobileho, ale také za to, jak hraje na hranici pravidel dosavadní část zápasu.
50'
Koke rozehrával. Rozhodl se pro centr před branku, Gianluigi Donnarumma vyboxoval míč před sebe, a pak už hráli jeho obránci.
50'
Ferrán Torres byl volný na zadní tyči, ale obránce Giovanni Di Lorenzo výborně balon odehrál před soupeřem do zámezí. Uvidíme rohový kop.
49'
Ciro Immobile se nakonec dostal k zakončení. Jeho rána byla zblokovaná. Na výraznější šanci ve druhém poločase čekáme.
49'
Centr se snesl před branku, Giorgio Chiellini ho tam poslal, ale Aymeric Laporte odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti.
48'
Unai Simón špatně rozehrál, nakonec je z toho rohový kop pro Itálii.
48'
Akci však překazilo postavení mimo hru a v něm byl Ferrán Torres. Jedná se o vůbec první ofsajd tohoto týmu.
47'
Španělsko nyní kombinuje na polovině hrací plochy a hledá příležitost, jak se dostat k brance soupeře.
46'
Dani Olmo si počínal nedovoleně v osobním souboji, rozehrávat tedy budou hráči Itálie. Leonardo Bonucci uvedl míč do hry.
46'
Zdá se, že během poločasové přestávky ani jeden celek nevyužil možnost střídat.
46'
Po prvním poločase platí bezbrankový stav. Autorem jediné střely na branku byl španělský Dani Olmo, jehož pokus vyrazil brankář. Následně, v samotném závěru poločasu trefil břevno Lorenzo Insigne.
45'
45'
Emerson našel spoluhráče, Lorenzo Insigne se dostal do zakončení. Jeho rána z bezprostřední blízkosti trefila břevno.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude k první části zápasu nastavovat.
44'
Emerson vedl rychlou akci svého celku, ale na polovině hrací plochy byl zastavený soupeřem nedovoleným zákrokem.
44'
Gianluigi Donnarumma dlouho čekal s rozehrávkou a málem se mu to vymstilo. Míč nakonec soupeři vybojovat nedokázali. I trochu štěstí měl nyní brankář Itálie.
43'
Mikel Oyarzabal hraje hodně konstruktivně dnes a je to právě on, kdo řídí útočné akce Španělska. Dani Olmo si nabíhal do volného prostoru, ale spoluhráčovu přihrávku nepřijal. Gianluigi Donnarumma rozehrává.
42'
Španělsko rozehrává na své polovině, zatím jsme v tomto zápase viděli jen jeden střelecký pokus, který mířil mezi tři tyče.
41'
Eric García se rozhodl pro kombinaci s brankářem, následně ale přišli o míč, hrát tak mohou fotbalisté Itálie. Ti se usadili na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Unai Simón vyběhl z branky a musel odhlavičkovat dlouhý míč za obranu. Situaci zvládl
39'
Sergio Busquets přišel o míč, Ciro Immobile mohl postupovat k brance, ale i on přišel o míč. Následovala rychlá akce Španělska. Mikel Oyarzabal to vzal na sebe a zakončení z první končí mimo branku.
38'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, fanoušci vytvářejí na stadionu velmi dobrou atmosféru. Zatím viděli jen jednu střelu na branku.
37'
Emerson vedl rychlou akci Itálie. Nicoló Barella se nabízel pro přihrávku, ale zkusil to sám. Nakonec po souboji s obráncem spadl před pokutovým územím na hrací plochu, sudí nechává hru plynout.
36'
Mikel Oyarzabal a Koke spolu dobře kombinovali, ale druhý jmenovaný nenaběhl tak, aby mohl přijmout přihrávku. Tím akci celého týmu výrazně pozdržel.
35'
Zajímavě vypadající akci Itálie přerušuje ofsajd a v něm byl Ciro Immobile. Rozehrávat tedy bude Španělsko.
34'
Itálie u postranní čáry vybojovala míč. Ciro Immobile vymyslel dobrou přihrávku, Lorenzo Insigne ale nedokázal zpracovat míč. Po otočce mu ujel míč mimo hrací plochu.
33'
Gianluigi Donnarumma dobře rozehrál, zkoušel dlouhým pasem vyslat spoluhráče do brejku, na poslední chvíli odehrála obrana Španělska míč do bezpečí.
32'
Dani Olmo mohl přihrávat na spoluhráče, byl tam Mikel Oyarzabal. Nakonec se rozhodl pro střelu, která končí nad brankou. Gianluigi Donnarumma zasahovat nemusel.
32'
Půlhodina hry je pryč, zatím na nějakou výraznější gólovou šanci čekáme. Několik příležitostí jsme už viděli, ale stále zde platí bezbrankový stav.
30'
Vypadá to, že bude brzy střídat Itálie. Federico Chiesa to zkoušel individuálně, ale nedokázal v souboji jeden na jednoho vybojovat míč.
30'
Ferrán Torres byl znovu faulovaný, hrát tak může jeho tým. Španělsko tedy rozehrává od své branky a postupně hledá cestu na druhou stranu.
29'
Itálie rozehrává od své branky, Španělsko velmi dobře napadalo, ale balon vybojovat nedokázalo. Následně se Itálie dostala na polovinu soupeře, ale vypálit nedokázala.
28'
Giovanni Di Lorenzo v souboji jeden na jednoho fauloval soupeře, Ferrán Torres byl tím, kdo odnesl jeho nepříliš šetrnou hru.
27'
Gianluigi Donnarumma znovu nešikovně rozehrál. Míč získal Dani Olmo. Ten hledal ještě nabíhajícího Mikela Oyarzabala, který však zpracovat nedokázal.
27'
Unai Simón se rozhodl pro dlouhý výkop středem hrací plochy. Jeho spoluhráči se k míči nedostali, ten tak končí u brankáře na druhé straně.
26'
Registrovali jsme první střelu na branku v tomto zápase, se zakončením si brankář dokázal poradit.
25'
Italský brankář nyní rozehrává od své branky, ale jeho tým měl problémy. Gianluigi Donnarumma musel následně zasahovat. Dani Olmo se dostal do zakončení. První jeho rána byla zblokovaná, následný pokus už byl lepší, ale gólmana neprostřelil.
24'
Mikel Oyarzabal pokračoval v akci, Sergio Busquets se po souboji hodně ochotně poroučel k zemi, hra ale pokračuje dál.
24'
Lorenzo Insigne posílal pas na spoluhráče, jenže Ciro Immobile dostal přihrávku na paty, takže balon zpracovat podle představ nedokázal.
23'
Itálie nyní kombinuje na své polovině a pokouší se co nejrychleji najít cestu, která povede před branku soupeře. Giorgio Chiellini to nemyslel špatně, ale těžkou jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nezpracoval.
22'
Italský brankář zatím nevypadá úplně jistě, dlouhé míče za jeho obranu mu dělají problémy, nejprve mu pomohl ofsajd, respektive tyč, a nyní řekněme nešikovnost soupeřů.
21'
Unai Simón vyběhl ze své branky, u míče byl druhý, Itálie nezakončovala, ale pokračovala v akci. Nicoló Barella mohl zakončovat, ale akci zastavil, a pak jeho tým o míč přišel.
20'
Marco Verratti byl na polovině hrací plochy faulovaný soupeře, a tak bude hrát Itálie.
20'
Dvacet minut hry je pryč, držení míče jednoznačně ve prospěch Španělska 70:30.
19'
Španělsko po rychlé akci vybojovalo rohový kop. Mikel Oyarzabal centroval před branku, ale obrana si v pohodě poradila a nenechala soupeře zakončit.
18'
Lorenzo Insigne zajímavým dloubáčkem hledal spoluhráče před brankou, ale míč získal poměrně snadno gólman.
17'
Sergio Busquets se dopustil faulu, rozehrávat tedy bude Itálie.
17'
Gianluigi Donnarumma znovu hodně rozmýšlí, kudy vést rozehrávku od své branky. Nakonec ale Itálie odevzdala míč soupeři, Španělsko nedokázalo nic vymyslet. Zatím Španělsko výrazně dominuje v držení míče.
16'
Po nepřesné italské kombinaci míč získal brankář Unai Simón, který v pohodě rozehrál na své spoluhráče. Španělsko se rychle dostalo znovu na útočnou část hrací plochy.
15'
Ferrán Torres to nemyslel vůbec špatně. Udělal kličku obránci, ihned zpracoval míč a vypálil. Jeho rána jen o malý kousek minula branku.
14'
Gianluigi Donnarumma uklidňuje situaci a rozehrává od své branky. Itálie si nyní může oddechnout a postupně rozehrávat.
13'
Španělé kombinují na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Výsledkem jejich snažení je pouze odkop od branky, byť chtěli vybojovat rohový kop.
12'
Španělsko se nyní usadilo na útočné polovině, Mikel Oyarzabal dostal dobrou přihrávku, ale míč nechal za sebou a nedokázal jej zpracovat. Zajímavá šance, ale k zakončení se hráč nedostal.
11'
Ferrán Torres vybojoval míč u autové čáry, hodně musel pospíchat, aby míč zastihl na hrací ploše. To se mu podařilo, a tak španělská akce může pokračovat dál.
10'
Mikel Oyarzabal zkoušel poslat míč před branku, ale místo zakončení se rozhodl pro střílený centr, který v pohodě odehrála obrana do bezpečí.
10'
Úvodních deset minut hry je pryč, Itálie začala hrát aktivně v tomto zápase a Španělsko se musí hodně snažit, aby se soupeřem drželo krok.
9'
Aymeric Laporte a Dani Olmo dostali míč na polovinu soupeře, kde Španělsko kombinovalo. Leonardo Bonucci stál na dobrém místě a míč dokázal odehrát bezpečně daleko od své branky.
8'
Emerson si nabíhal do pozice u rohového praporku, ale přihrávku od spoluhráče zpracovat nedokázal. Vykopávat tedy bude brankář Španělska.
7'
Unai Simón se zapojil do rozehrávky od své branky, nebyl si úplně jistý, ale situaci zvládl vyřešit v rámci možností dobře.
7'
Jordi Alba hledal spoluhráče, Leonardo Bonucci přečetl jeho přihrávku, a tak se směr hry po nepřesné španělské akci otáčí.
6'
Španělsko vybojovalo míč a rychle se dostalo na polovinu soupeře. Přišla přihrávka středem, ale nikdo z nabíhajících hráčů nedokázal přesněji zakončit. Gianluigi Donnarumma bude rozehrávat od své branky.
5'
Itálie vstoupila do zápasu aktivně, rychlými přihrávkami dostává soupeře pod tlak. Nyní se píská další ofsajd, tentokrát v něm byl Ciro Immobile.
4'
Nicoló Barella se propracoval do zakončení, Itálie měla zajímavou šanci, ale střela na vzdálenější stranu končí jen na tyči. Následně sudí odmávali a odpískali ofsajd. První zajímavá šance v tomto utkání.
3'
Italský brankář rozehrával od své branky, následně viděl sudí faul. Míč tedy mají hráči, kteří jsou vedení jako domácí. Gianluigi Donnarumma se zapojil do rozehrávky.
2'
Tým Španělska se dostal na útočnou polovinu hrací plochy, ale akce středem skončila kvůli nepřesné kombinaci. Směr hry se tedy otáčí.
1'
Španělsko špatně rozehrálo, míč chtěl získat soupeř, ale Marco Verratti byl tím, kdo v souboji jeden na jednoho fauloval. Míč budou mít hráči Španělska.
1'
Utkání začalo výkop mělo Španělsko hrající v bílém. Itálie oblékla modré dresy. První semifinále právě začalo.
1'
Nyní už hymny obou států.

Itálie: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Meret, Sirigu – Acerbi, Bastoni, Belotti, D. Berardi, Bernardeschi, Cristante, Florenzi, Locatelli, Tolói, Pessina.

Španělsko: Simón – Azpilicueta, García, Laporte, Alba – Koke, S. Busquets (C), Pedri – F. Torres, Oyarzabal, Olmo.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Th. Alcântara, Gayá, D. Llorente, M. Llorente, Morata, G. Moreno, Rodri, Ruiz, P. Torres, Traoré.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (GER).
Vítěz tohoto zápasu postoupí do finále proti vítězi utkání Anglie-Dánsko.
Za Itálii nenastoupí zraněný Florenzi a Spinazzola, nad startem Sarabia ze Španělska visí otazník.
Poslední vzájemný zápas v rámci Mistrovství Evropy se odehrál 27. června 2016 a Itálie s osmifinále vyhrála 2:10, trefili se Chiellini a Pelle.
Hrát se bude ve Wembley Stadium v Londýně a duel budou rozhodovat němečtí sudí. Hlavní Felix Brych, pomezní Mark Borsch a Stefan Lupp. Čtvrtým rozhodčím je Rus Sergej Karasev a videorozhodčím je pan Marco Fritz z Německa.
Itálie jednoznačně ovládli skupinu A. Turecko porazili 3:0, Švýcarsko 3:0 a v posledním skupinovém zápase vyhráli nad Walesem 1:0, trefil se Pessina. Bez inkasované branky Itálie postoupila do vyřazovací fáze. V osmifinále narazila Itálie na Rakousko. Zápas za stavu 0:0 dospěl do prodloužení. V něm se trefili Chiesa a Pessina, za Rakousko snížil Kalajdžič. Ve čtvrtfinále narazila Itálie na Belgii. Barella a Insigne poslali Itálii do dvoubrankového vedení, za Belgii snížil jen Lukaku.
Španělsko hrálo v základní skupině E. V úvodních dvou zápasech remizovalo, nejprve 0:0 se Švédskem, a pak 1:1 s Polskem. Na závěr základní skupiny Španělsko vyhrálo nad Slovenskem poměrně jednoznačně 5:0. Prvním soupeřem ve vyřazovací fázi bylo Chorvatsko. To hrálo houževnatě, bojovalo a v dramatickém zápase padlo 3:5 v prodloužení. V diváci atraktivním zápase postoupilo Španělsko do čtvrtfinále. V něm narazilo na Švýcarsko a dramatický duel za stavu 1:1 musely rozhodnout až penalty. V rozstřelu bylo Španělsko lepší, a tak postoupilo do semifinále.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto semifinálovém zápase proti sobě nastoupí Itálie a Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.