Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Španělsko - 2. července 2021   18:00

Švýcarsko
Švýcarsko
68' Shaqiri (Freuler)
1:1
(0:1)

1:3 (PEN)

Španělsko
Španělsko
8' Zakaria (vl.) (Alba)
Švýcarsko
Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Widmer (101. Mbabu), Zakaria (101. Schär), Freuler, Zuber (90+2. Fassnacht) – Shaqiri (C) (81. Sow), Embolo (23. Vargas) – Seferović (82. Gavranović).
Oliver – Burt, Bennett (všichni ENG)
Saint Petersburg Stadium (Petrohrad)
Španělsko
Simón – Azpilicueta, Laporte, P. Torres (113. Th. Alcântara), Alba – Koke (90+1. M. Llorente), S. Busquets (C), Pedri (119. Rodri) – F. Torres (91. Oyarzabal), Morata (54. G. Moreno), Sarabia (46. Olmo).

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zároveň Vás chci pozvat na večerní čtvrtfinále, kde nás čeká souboj mezi Belgií a Itálií. Tak na počtenou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 5:8. Rohy: 9:13. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:14.
Švýcarsko další senzační výkon nakonec nekorunovalo vítězstvím, ale rozhodně se nemusí za svůj výkon na tomto turnaji stydět. V prodloužení už to Švýcaři prostě nezvládli psychicky, jelikož neproměnili tři penalty za sebou. Ani Španělé nebyli příliš úspěšní, ale nakonec zvládli dva poslední pokutové kopy a postupují do semifinále Mistroství Evropy! Svého soupeře se dozví dnes, bude to buď Belgie nebo Itálie.
Také třetí španělský útočník skóruje, Mikel Oyarzabal zakončuje k pravé tyči a ukončuje švýcarskou pohádku.
Ruben Vargas nezvládl náročnou psychickou situaci, branku přestřeluje a Španělé mohou rozhodnout!
Gerard Moreno zkušeně proměňuje do pravé šibenice a vrací Španělům ztracený klid.
Manuel Akanji střílel úplně stejně jako Fabian Schär, Unai Simón to opět odhadl.
Rodri střídal v závěru prodloužení, aby šel na penalty, ale to se příliš nevyplatilo, protože Yann Sommer jeho zakončení odhadl a také zasáhl.
Také Fabian Schär pálil k levé tyči, což už Unai Simón odhadl a střelu zkušeně zlikvidoval.
Dani Olmo pálil přímo do levé šibenice. Yann Sommer sice odhadl směr, ale zasáhnout nemohl.
Mario Gavranović také pálil doleva, navíc přesněji než Sergio Busquets, takže bez problémů proměnil.
Sergio Busquets trefuje při první penaltě tyčku! Yann Sommer šel sice na druhou stranu, ale nakonec zasahovat nemusel!
Střílení penalt začíná.
Švýcarsko i druhý zápas v play off dotáhlo do pokutových kopů! Tam by mělo mít teoreticky navrch, protože naposledy zvládlo penalty proti úřadujícím mistrům světa a navíc mají v týmu skvěle chytajícího Yanna Sommera. Španělsko mělo jednoznačně rozhodnout ve hře, protože nyní dává soupeři stejnou šanci na vítězství.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Mario Gavranović ještě vidí žlutou kartu, což ho může hodně mrzet. Bude totiž chybět v případném semifinále.
120+1'
Nastavuje se jedna minuta.
120'
Yann Sommer odkopává míč co nejdál od své klece, jeho spoluhráči tam pak získávají co nejvíce času. Téměř určitě půjdeme do penalt.
119'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pedri, přichází Rodri.
118'
Gerard Moreno se dostal k dalšímu zakončení, i když to tentokrát měl složité, protože pálil svou levačkou. Podle toho to vypadalo, protože míč letěl přímo doprostřed a tudíž švýcarský brankář opět bez problémů zasáhl.
117'
Švýcarsko kupuje na útočné polovině co nejvíce času. Po ztrátě míče ještě napadá a nakonec poslalo míč mimo hrací plochu, což je pár cenných sekund navíc.
116'
Dani Olmo od rohového praporku výborně našel Sergia Busquetse, který i v těžké pozici pálil docela nebezpečně, ale Yannu Sommerovi je to klidně. Ten má dnes naprosto všechno.
115'
Španělsko má už jen pět minut k odvrácení pokutových kopů, což už je dost málo času. Směrem dopředu je tedy pořád nebezpečnější, ale pořád chybí nějaké pořádné zakončení.
113'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pau Francisco Torres, přichází Thiago Alcântara.
112'
Španělské přihrávka do šestnáctky v posledních minutách prochází, ale pořád chybí nějaké úderné zakončení. Dani Olmo tentokrát pro změnu pálil mimo.
111'
Jordi Alba vybídl dalšího spoluhráče k zakončení, tentokrát pálil Dani Olmo, který volejem míč trefil celkem slibně, ale balón mířil přímo na připraveného Yanna Sommera.
110'
Jordi Alba výborně našel ulici v pokutovém území a ve středu šestnáctky našel Marcose Llorenteho, kterému se ale vůbec nepovedla střela z první, protože pálil jen do skluzujícího Ricarda Rodrígueze!
109'
Kevin Mbabu to sice pokazil vepředu, ale nyní velmi dobře brání v rohu hřiště, kde chvíli podržel míč a následně ho raději poslal mimo hrací plochu.
108'
Švýcarsko si i v oslabení našlo cestu do útoku, avšak Kevin Mbabu tahal míč moc dlouho, protože nakonec ho dostoupili dva protihráči, kteří mu ho sebrali.
107'
Marcos Llorente si sice nadějně zpracovával těžký míč, ale jeho úmysl skvěle přečetl Manuel Akanji, který míč zablokoval a následně si vynutil nedovolený zákrok.
106'
Španělé se velmi rychle usazují na útočné polovině a opatrně hledají skulinku v obraně soupeře. Nechce zbytečně nic riskovat.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Španělsko v první půlce prodloužení opravdu dost posílilo nápor na oslabeného soupeře, ale ke druhé brance to stále nestačí, a to zejména kvůli špatné koncovce. V několika dobrých šancích byl Gerard Moreno a Mikel Oyarzabal, ale ani jeden nedokázal skórovat kvůli výbornému Yannu Sommerovi, což je snad největší důvod, proč pořád platí nerozhodný stav.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Mikel Oyarzabal pálil z podobné pozici jako před chvílí, ale opět z tohoto souboje vyšel vítězně Yann Sommer, který je určitě švýcarským hrdinou.
105+1'
105'
První polovina prodloužení se rychle blíží do konce, Španělsko to ještě opatrně zkouší, ale už také částečně myslí na přestávku.
103'
Yann Sommer drží svůj tým nad vodou! Švýcarský bekům už dochází síly, díky čemuž se Mikel Oyarzabal uvolnil v pravé části šestnáctky a mířil ke vzdálenější tyči, ale na brankáře si nepřišel!
102'
Španělský rohový kop přerušuje útočný faul proti Kevinu Mbabuovi, takže se Švýcarsko konečně může aspoň trochu uklidnit.
101'
Gerard Moreno spálil další velkou příležitost! Sergio Busquets za obranou výborně našel Mikela Oyarzabala, který v souboji s Ricardem Rodríguezem dostal míč aspoň na Gerarda Morena, který ale mířil přímo do Yanna Sommera!
101'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Fabian Schär.
101'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Kevin Mbabu.
99'
Španělé už se do toho dostali a vytváří si jednu střeleckou možnost za druhou. Švýcaři jsou ale zatím vždy ve správný čas na správném místě, díky čemuž zablokovali pokus Marcose Llorenteho.
98'
Silvan Widmer ztratil míč, což chtěl okamžitě napravit i za cenu faulu, což ale nebylo moc chytré, jelikož má na kontě už jednu žlutou kartu. Tentokrát mu to prošla, ale Španělsko samozřejmě rozehrává nadějnou standardku.
97'
Dani Olmo už ale napálil jednoho z hráčů před bránou, díky čemuž míč mířil do protipohybu gólmana, který měl ale tentokrát štěstí v neštěstí, protože balón mířil mimo tři tyče.
96'
Jordi Alba nyní pálil téměř z totožné pozice jako tomu bylo při gólu, ale tentokrát jeho pokus nebyl tečovaný, takže Yann Sommer víceméně bez problémů zasáhl.
95'
Švýcarů je na útočné polovině opravdu hodně málo. Christian Fassnacht se tak rozhodl pro těžké přenesení hry, které ale bylo hodně nepřesné, takže Ruben Vargas nemohl míč přebrat.
94'
Dani Olmo a Gerard Moreno na hraně šestnáctky marně hledali cestu k zakončení, protože to tam Švýcaři rychle zahustili. Vzápětí míč odkopli pryč.
92'
Jordi Alba poslal výborný pas přímo do malého vápna, kde se ještě lépe uvolnil Gerard Moreno, který ale z bezprostřední blízkosti mířil jenom vedle brány, což by se rozhodně nemělo stávat!
91'
Španělsko samozřejmě okamžitě po výkopu míří dopředu, ale cestu k zakončení hledá marně. Švýcaři prostě skvěle brání.
91'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Mikel Oyarzabal.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Oba celky hrály v osmifinále prodloužení, nyní je to čeká také v čtvrtfinále. Švýcarsko předvedlo i tentokrát ve druhé půli výborný výkon, a to když stáhlo jednobrankové manko zásluhou Xherdana Shaqiriho. Následně se ale příliš tvrdého faulu dopustil Remo Freuler, který za něj dokonce viděl červenou kartu, takže Švýcaři nejspíš budou chtít zápas dotáhnout do penalt. Tomu Španělsko zkusí za každou cenu zabránit, ale proti oslabenému soupeři se mu zatím příliš nedaří. Teď bude mít k dispozici třicet minut na vyvrácení tohoto tvrzení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Španělé ještě podnikají poslední útok základní hrací doby, ale i když Švýcaři hrají v deseti, tak Španělsko nemá žádný prostor. Nejspíš tedy zamíříme do prodloužení.
90+3'
Aymeric Laporte dost zbytečně fauloval při hlavičkovém souboji s Mariem Gavranovićem a dokonce si vysloužil žlutou kartu, která ho v případném prodloužení může trochu limitovat.
90+3'
Yann Sommer pokazil výkop a tak přidal svým spoluhráčům práci, Manuel Akanji to však zvládl výborně.
90+2'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Christian Fassnacht.
90+1'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Marcos Llorente.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Gerard Moreno se tentokrát chopil role nahrávače a prezentoval se podařeným centrem, který ale výborně přečetl pozorný Nico Elvedi.
88'
Jordi Alba si v rámci souboji nejspíš přivodil nějaké menší zranění, protože musí být ošetřován. Vzápětí už je ale na nohou a nejspíš bude pokračovat v utkání.
87'
Sergio Busquets dost trestuhodně selhal při zpracování lehké přihrávky, takže Švýcaři okamžitě startují protiútok. Djibril Sow se při něm dostal až do šestnáctky, ale tam už přece jen nedostal žádný prostor.
86'
Španělé jsou pevně usazeni u šestnáctky soupeře, ale pořád nemohou najít cestu do nějaké tutové pozice. Nyní tak štěstí z dálky zkusil Aymeric Laporte, ale jeho pokus byl samozřejmě zablokován.
84'
Gerard Moreno vede svůj tým za druhou brankou, nejprve našel Kokeho, který sice nepřesně přihrál, ale vzápětí si ještě našel odražený míč a okamžitě pálil, jenže mířil přímo do náruče brankáře.
83'
Ferrán Torres se dostal do slibné střelecké pozice, ale nakonec se ukázalo, že to bylo za pomoci faulu proti Silvanu Widmerovi. Rozehrává Yann Sommer.
82'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Mario Gavranović.
81'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Djibril Sow.
80'
Švýcarsko se toho vůbec nebojí ani v deseti, ale vepředu už určitě nebude tak úderné. Na pravé straně ale nyní získalo aspoň aut.
79'
Gerard Moreno se Remu Freulerovi mohl hned pomstít vstřelenou brankou, ale hlavičku se mu příliš nepovedla, protože byla nepřesná. Španělsko ale určitě bude pokračovat v dobývaní švýcarské klece.
77'
Tak to je velký problém pro Švýcarsko, které bude zápas dohrávat v deseti! Remo Freuler si to totiž vůbec nepohlídal, protože do Gerarda Morena najel opravdu tvrdě vzal přes kotníky. Gerard Moreno tak může být ještě rád, že z toho vyšel bez zranění.
76'
Jordi Alba je dnes výtečný, protože mohl mít asistenci i u druhého gólu. Za obranou výborně našel Daniho Olma, který však prováhal ideální střeleckou možnost, takže ho poté zpacifikovali švýcarští obránci!
75'
Gerard Moreno výborně našel skrz dva protihráče nabíhajícího Césara Azpilicuetu, kterého už ale nikdo nedoplnil, protože hráč Chelsea přihrával jen do prázdného prostoru.
74'
Dani Olmo dostal výtečný pas na levou stranu, ale následně skvělou práci odvedl Silvan Widmer, který mu vůbec nic nedovolil a nakonec mu vzal míč.
73'
Ricardo Rodríguez skvěle po ztrátě Stevena Zubera získal míč zpátky a následně Zubera hledal v pokutovém území, kde si ale švýcarský hráč nevěřil k zakončení levačkou, poté už zasáhli španělští beci.
72'
Příliš vysoké přenesení hry Silvan Widmer včas nedoběhl, což znamená aut pro Španělsko, které se pořád ještě vzpamatovává z inkasované branky.
70'
Švýcaři jsou po vyrovnání při obrovské chuti a klidně mohou dokonat obrat. Nyní jsou jednoznačně aktivnější a do konce základní hrací doby zbývá ještě dvacet minut.
68'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři naprosto zaslouženě srovnávají a za aktuálního stavu míříme do prodloužení! Španělé si za to ale můžou úplně sami, protože si při chytání míče vůbec nerozuměli Aymeric Laporte a Pau Francisco Torres, kteří tak balón poslali na Remona Freulera, jenž ještě našel lépe postaveného XHERDANA SHAQIRIHO, který nedal španělskému gólmanovi šanci k zákroku. Asistence: Remo Freuler.
67'
Silvan Widmer jako první v dnešním zápase vidí žlutou kartu, který sice nechtěně, ale stejně šlápl na nohu Sergia Busquetse, což rozhodně není nic příjemného.
66'
Španělé se po předešlé nebezpečné šanci protivníka chtějí uklidnit, takže kombinují na útočné polovině. Tam jsou i poměrně aktivní, ale hlavně chtějí získat co nejvíce času.
64'
Švýcarsko se opět mohlo dočkat vyrovnání! Steven Zuber se nejprve výborně uvolnil od Ferrána Torrese, načež míč předal Rubenu Vargasovi, jenž ho prostrčil mezi nohami obránce zpátky na Stevena Zubera, který okamžitě pálil, ale pouze do pohotové rukavice Unaie Simóna!
64'
Manuel Akanji výborně odhadl centr na bližší tyč, který tedy okamžitě odvrátil pryč. Španělsko ale pokračuje v útočném snažení.
63'
Dani Olmo je po svém příchodu na trávník opravdu velmi aktivní. Nyní sice protihráče neobešel, ale získal aspoň rohový kop.
62'
Jordi Alba si na levé straně výborně narazil se spoluhráčem, díky čemuž tam měl spoustu prostoru, ale centr se mu vůbec nepovedl, protože šel po zemi, což znamenalo snadný obranný zákrok pro jednoho ze Švýcarů.
61'
Yann Sommer poměrně často rozehrává od své klece, ale nyní to vůbec nezvládl. Jeho vzdušný pas totiž doplachtil jen mimo hrací plochu, což stojí jeho tým cenné vteřiny.
60'
Do konce základní hrací doby už zbývá pouhých třicet minut, takže Švýcarům už pomalu začíná docházet čas. Vzhledem k minulému zápasu ale určitě může vyrovnání dosáhnout.
59'
Haris Seferović si při bránění pomohl nedovoleným zákrokem, což znamenalo nebezpečný přímý kop. Ten samozřejmě rozehrával Koke, který míč poslal přímo na prsa Ferrána Torrese, jenž předvedl skvělé zpracování i zakončení, ale střela byla sražena pouze na rohový kop.
57'
Španělé začínají být trochu nervózní, protože zbytečně ztratili míč při rozehrávce. To zkoušel potrestat stříleným centrem Steven Zuber, ale ten Unai Simón jistě pokryl.
56'
Denis Zakaria mohl dokonale odčinit vlastní gól, ale dnes mu prostě nepřeje štěstí! Po centru od rohového praporku se totiž dostal k hlavičce, která skončila jen těsně vedle levé tyče!
54'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Gerard Moreno.
54'
Španělsko už začíná hrát jako v první půli, těží hlavně z toho, že soupeř příliš nenapadá. Už nějakou chvíli tak kombinuje na útočné polovině a k zakončení příliš nepospíchá.
53'
Xherdan Shaqiri si toho dovolil opravdu hodně, protože z rohového praporku mířil přímo mezi tři tyče, ale míč nakonec skončil jen na boční síti. Unai Simón se však pořádně polekal.
52'
Ruben Vargas si na pravé straně velmi šikovně narazil s Denisem Zakariou a mohl tak centrovat, jenže jeho pas zblokoval první protihráč v cestě na roh.
51'
Dani Olmo je pro španělský tým velkým přínosem, protože si po několika kličkách našel cestu k nadějnému centru, který byl ale příliš prudký, takže Álvaro Morata nedokázal přesně zakončit.
50'
Denis Zakaria si vůbec nerozuměl s Harisem Sefereovićem, kterému chtěl předat míč, ale to se mu tedy vůbec nepovedl, takže přihrávka skončila až u španělského brankáře.
49'
Ferrán Torres s velkým štěstím dostal míč na Álvara Moratu, který to ale sám nečekal, takže si ho ani nedokázal zpracovat.
48'
Švýcaři jasně ukazují, že jim rohové kopy poměrně jdou, protože se dostali k dalšímu zakončení. Manuel Akanji tentokrát ale poslal míč jen do protihráče před sebou.
47'
Dani Olmo se hned po svém příchodu dostal do šance, kterou ale řešil přímo do připraveného Yanna Sommera. Mrzet ho to ale nemusí, protože střele předcházel ofsajd.
46'
Švýcarsku tentokrát patřil úvodní výkop a okamžitě zkoušeli nákop za obranu, který ale včas zachytil Unai Simón.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Dani Olmo.
46'
Máme za sebou první poločas, po kterém drží jednobrankové vedení favorizované Španělsko, které ho má naprosto zaslouženě, jelikož většinu času kontrolovalo hru. Španělé dominovali zejména na začátku, ale poté už se hra začala vyrovnávat a do šancí se tedy dostali i Švýcaři, kteří rozhodně proti favoritovi příliš neztrácejí. Na vyrovnávací gól navíc mají ještě jeden celý poločas, takže to bude hodně zajímavé.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2'
45+1'
Denis Zakaria ještě částečně napravil svou vlastní branku, a to když ve skluzu zablokoval nebezpečný nákop Pabla Sarabii. To už ale bude pro první poločas vše.
45+1'
45'
Španělská obrana je pořádně vytažená a nedává Švýcarům šanci k žádnému úniku. Kdyby se o to Švýcarsko pokusilo, tak by to nejspíš skončilo ofsajdem.
44'
Pau Francisco Torres zkoušel co nejdéle udržet míč pod kontrolou, nakonec se ale na něj sesypali dva protihráči, kteří mu dovolili jen přihrávku ke švýcarským obráncům.
43'
Nyní už to Španělé zkouší uklidnit, jelikož nechtějí do přestávky zbytečně inkasovat. Proti napadajícím protihráčům je to ale velmi složité.
42'
Tempo hry se v posledních minutách pořádně zrychlilo. Španělsko tedy konečně odpovědělo na několik šancí soupeře, ale centr Pabla Sarabii zkušeně pokryl Yann Sommer.
41'
Steven Zuber sice mířil do úniku, ale bylo jasné, že před přihrávkou byl v ofsajdu, takže po jeho pádu v šestnáctce nemohla být řeč o penaltě.
40'
Švýcarsko si opět v zahuštěném prostoru našlo cestu k hlavičce, tentokrát to byl Silvan Widmer. Ten byl ale pod takovým tlakem, že se nemohl plně koncentrovat na zakončení.
39'
Silvan Widmer si šikovně uvolnil po přihrávce Rubena Vargase a následně okamžitě centroval, jenže jeho přihrávka byla zablokována a končí na další rohu.
38'
Španělé samozřejmě pokračovali napadáním, ale přitom to tentokrát přehnali, jelikož se dopustili nedovoleného zákroku. Rozehrává tedy Yann Sommer.
37'
Španělsko to velmi dobře vykombinovalo na středu hřiště a následně mohl za obranu centrovat Jordi Alba, ale přihrávka byla příliš dlouhá a skončila až mimo hrací plochu.
36'
Xherdan Shaqiri rozehrával další rohový kop, ale centr byl příliš vysoký. Steven Zuber jen tak tak udržel balón na hrací ploše, ale v souboji s protihráčem neuspěl.
35'
Z toho přišlo další nemalé nebezpečí, jelikož se ke střele hlavou dostal Manuel Akanji, který si našel prostor mezi dvěma protihráči, ale pod tlakem mířil jen nepřesně.
34'
Švýcarsko se po delší době dostalo do zakončení, o které se postaral Haris Seferović. Ten ale nastřelil jen dva protihráče, následně v akci pokračoval Silvan Widmer, který získal aspoň roh.
33'
Španělsko už to zase zkoušelo přes pravou stranu, ale Ferrán Torres tentokrát nedostal přesný pas. Švýcaři ale poté míč moc dlouho neudrželi.
32'
Jordi Alba ukázkově zvládl sprinterský souboj s čerstvějším Rubene Vargasem, hru poté uklidnil jistě hrající Unai Simón.
30'
Xherdan Shaqiri už byl opět v akci, tentokrát se skvěle uvolnil od Pedriho a na levé straně našel Stevena Zubera, který byl ale bleskově dostoupen a nakonec byl rád, že z toho byl aut pro jeho tým.
29'
Xherdan Shaqiri je dnes jednoznačně nejaktivnějším Švýcarem, tentokrát se tak pokoušel o další únikový pas, ale ten opět neprošel.
27'
Švýcarsko na rozdíl od protivníka nemůže příliš kombinovat. Španělsko totiž velmi aktivně napadá a vždy donutí soupeře k chybě, díky které získá míč.
25'
Třetí španělský roh znamenal další pořádnou gólovou šanci! Koke totiž svým centrem našel ve středu šestnáctky zcela volného Césara Azpilicuetu, který však hlavičkoval přímo doprostřed brány, takže švýcarský gólman stačil zareagovat!
25'
Ferrán Torres z pravé strany vytasil velmi slušný centr směrem na Álvara Moratu, který se ale k balónu opět nedostal, protože si dobrý obranný zákrok připsal Nico Elvedi.
24'
Álvaro Morata chtěl zachytit přihrávku, ale přitom byl v souboji s Manuelem Akanjim, který ho čistým způsobem poslal k zemi. Získal tak míč, ale ten vzápětí odevzdal soupeři nepřesným odkopem Yann Sommer.
23'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Ruben Vargas.
22'
Vzápětí ale přišel další nebezpečný švýcarský protiútok, při kterém se po přihrávce Xherdana Shaqiriho málem dostal do úniku Haris Seferović, ale ten by byl nejspíš v ofsajdu. V konečném součtu je to jedno, jelikož zasáhl Unai Simón.
21'
Španělsko nyní bylo chvíli pod velkým tlakem, takže po zisku míče uklidňuje hru a chvíli si jen tak přihrává. Pak to zkusil zrychlit Ferrán Torres, ale neúspěšně.
20'
Breel Embolo je pořád ošetřován, ale nevypadá to s ním dobře. Každopádně se pokračuje ve hře, Xherdan Shaqiri rozehrál roh centrem na bližší tyč, ale tam byli španělští obránci připraveni.
19'
Švýcaři napadají opravdu vysoko a dostali tak pod tlak Unaie Simóna, který to nakonec řešil odkopem na poslední chvíli. V napadání pak pokračoval Breel Embolo, ale to nejspíš přehnal, protože si přitom přivodil nějaké svalové zranění.
18'
Aymeric Laporte nepříjemně zasáhl do nohy Harise Seferoviće, takže hlavní sudí musel odpískat nedovolený zákrok.
17'
Koke rozehrával přímý kop z velmi slibné pozice, takže samozřejmě našel odvahu na přímé zakončení. To se ale otřelo jenom o horní síť.
16'
Další roh už Španělům branku nepřinesl, protože Švýcaři tentokrát centr rychle odvrátili. Stále ho ale nemají pod kontrolou.
15'
V prvních patnácti minutách mělo jednoznačně navrch Španělsko, které ale nemá zdaleka vyhráno. Času ještě zbývá spoustu.
14'
Španělé zcela zbytečně ztrácí míč na své polovině a nabízí tak protivníkovi šanci, který jasně ukazuje, že umí být nebezpečný i z nepatrné šance. Zatím to ale ani jednou nedotáhl do konce.
13'
Švýcarsko se přece jen po dlouhé době podívalo na útočnou polovinu, kde ale přišlo o míč po nepřesném autu. Zase se tak musí soustředit na obranu.
12'
Švýcarům v posledních minutách chybí výbušnost, protože na zisk míče při napadání ani nemohou pomýšlet. Nyní jen čekají, co soupeř vymyslí.
11'
Španělsko prakticky pořád hraje s míčem a v klidu hlídá aktuální stav. Samozřejmě by jedna branka stačila, ale Španělé se ještě pokouší o další.
8'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé velmi rychle potvrzují roli favorita první brankou! Rohový kop nejprve nevyšel přesně podle jejich představ, protože Aymeric Laporte nedokázal hlavičkovat. Míč se tak ale dostal na kopačku Jordiho Alby, který se blýskl výborným volejem, kterou dost smolně tečoval DENIS ZAKARIA přesně do protipohybu Yanna Sommera. Asistence: Jordi Alba.
7'
Země helvetského kříže už zase hrozila z protiútoku, ale opět veškeré snažení o skórování pokazila individuální chyba, protože Denis Zakaria si míč moc předkopl.
6'
Ferrán Torres na pravou stranu nedostal příliš přesný nákop, takže míč mohl získat jen těžko. Vzápětí tak Švýcaři získávají balón pod pevnou kontrolu.
5'
Španělé se už nějakou chvíli pevně drží na útočné polovině, ale stejně to k ničemu nevede. Švýcarsko zatím brilantně brání.
4'
Ferrán Torres jako první ze španělských fotbalistů poslal míč do pokutového území, ale centr z pravé strany se mu vůbec nepovedl. Švýcarský bek však taky selhal a balón srazil jen k Yannu Sommerovi, který ho raději odklidil pryč.
3'
Álvaro Morata si vynutil na Manuelu Akanjim jednoznačný faul, který stejně k ničemu nevede, protože se Španělsko následně stahuje až ke svému brankáři.
2'
Xherdan Shaqiri měl opravdu spoustu prostoru ve středu hřiště při nadějném protiútoku, který i sám zakončil, ale jeho dalekonosný pokus zablokoval jeden z obránců.
1'
Úvodní výkop čtvrtfinále patří španělským fotbalistům, kteří samozřejmě směrem dopředu příliš nepospíchají a zatím jen tak kombinují.
1'

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Widmer, Zakaria, Freuler, Zuber – Shaqiri (C), Embolo – Seferović.
Náhradníci: Mvogo, Kobel – Mbabu, Vargas, Sow, Fassnacht, Benito, Gavranović, E. Fernandes, Schär, Cömert, Lotomba.

Španělsko: Simón – Azpilicueta, Laporte, P. Torres, Alba – Koke, S. Busquets (C), Pedri – F. Torres, Morata, Sarabia.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – D. Llorente, M. Llorente, G. Moreno, Th. Alcântara, García, Gayá, Rodri, Olmo, Traoré, Oyarzabal.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (všichni ENG).
Španělsko
Také Španělsko nepůsobilo ve skupinové fázi zrovna jistým dojmem, ale v posledních dvou zápasech se pořádně rozehrálo, díky čemuž je nakonec jedním z aspirantů na celkové vítězství. Španělům ale sehrání chvíli trvalo, protože si na úvod skupiny připsali dvě remízy, nejprve proti Švédsku, a pak také proti Polsku. Kvůli tomu Španělsko klidně nemuselo ani postoupit, ale nakonec s velkým přehledem zvládlo důležité utkání se Slovenskem, kterému nasázelo pět branek, díky čemuž postupovalo ze druhé příčky. Následný los mu tedy do osmifinále přisoudil Chorvatsko, což byl rozhodně jeden z těžších soupeřů, což se poté ukázalo také v samotném zápasu. Chorvati se tak brzy ujali vedení, které však příliš dlouho neudrželi. Španělé vzápětí srovnali a v průběhu druhého poločasu dokonce odskočili na rozdíl dvou branek. Tento náskok ale neudrželi až do konce, jelikož Chorvatsko předvedlo podobný obrat jako Švýcarsko. V posledních deseti minutách se prosadilo rovnou dvakrát a vynutilo si tak prodloužení, kde už se mu ale vůbec nedařilo. Španělé totiž během tří minut udeřili rovnou dvakrát, čímž zasadili kostkovaným fatální ránu, ze které se už nevzpamatoval. Španělsko si tak nyní může jenom oddechnout, že ve čtvrtfinále nenarazí na Francii, ale ani proti Švýcarsku to rozhodně nebude mít jednoduché.

Utkání na turnaji
Chorvatsko vs. Španělsko – 3:5pp
Slovensko vs. Španělsko – 0:5
Španělsko vs. Polsko – 1:1
Španělsko vs. Švédsko – 0:0
Švýcarsko
Švýcarsko zažívá opravdu úspěšný turnaj, největší úspěch samozřejmě přišel v osmifinále s Francií, přičemž na tento souboj vůbec dojít nemuselo. Švýcaři si totiž moc dobře nevedli v základní skupině, ze které nakonec postoupili až ze třetího místa, a to s kapkou štěstí. Švýcarsko totiž v prvních třech duelech nepodávalo příliš přesvědčivé výkony, na začátku turnaje si tak připsalo jen remízu 1:1 proti Walesu, na což navázalo jasnou porážkou 0:3 proti Itálii. Země helvétského kříže ale zvládlo rozhodující utkání s Tureckem, které porazilo poměrně jednoznačně 3:1. Švýcarsko tedy postoupilo ze skupiny, ale následně se očekávalo okamžité vypadnutí, jelikož v osmifinále narazilo na úřadující mistry světa z Francie. Švýcaři se však ničeho nezalekli a překvapivě šli do vedení, které však neudrželi. Francouzi totiž následně předvedli obrat z 0:1 na 3:1 a sami směřovali za postupem, ale poté Švýcarsko ukázalo neuvěřitelnou vnitřní sílu mužstva. V posledních deseti minutách stáhlo dvoubrankové manko, následně zápas dotáhlo až do penalt, kde se nemýlil ani jeden švýcarský hráč, což znamenalo postup do čtvrtfinále. Tam Švýcary čeká další těžký soupeř v podobě Španělska, ale nyní už určitě mohou porazit naprosto kohokoliv.

Francie vs. Švýcarsko – 3:4pen
Švýcarsko vs. Turecko – 3:1
Itálie vs. Švýcarsko – 3:0
Wales vs. Švýcarsko – 1:1
Dobrý podvečer u evropského fotbalu! Společně se mnou budete moci sledovat první utkání čtvrtfinále na Mistroství Evropy, kde na sebe narazí Švýcarsko a Španělsko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.