Mistrovství Evropy ve fotbale - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Wales - 16. června 2021   18:00

Turecko
Turecko
0:2
(0:1)
Wales
Wales
42' Ramsey  (Bale) • 90+5' C. Roberts  (Bale)
Turecko
Çakır – Çelik, K. Ayhan, Söyüncü, Meraş (72. Müldür) – Yokuşlu (46. Demiral) – Karaman (75. Dervişoğlu), Çalhanoğlu, Tufan (46. Yazıcı), Ünder (83. Kahveci) – B. Yılmaz (C).
Dias (POR) – Tavares (POR), Soares (POR)
Baku Olympic Stadium (Baku)
19762 diváků
Wales
D. Ward – C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies – Morrell, Allen (73. Ampadu) – Bale (C), Ramsey (85. H. Wilson), D. James (90+4. N. Williams) – Moore.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:8.
Dnešní utkání sledovalo 19 762 diváků.
Je dobojováno. Velšané nakonec vítězí a připisují si tři body do tabulky. Výrazně si tak pojistili šance na postup ze skupiny. V závěru zápasu se ještě jednou prosadili a výhru jen pečetili. Naopak Turkové po dvou duelech nemají na svém kontě ani bod a s největší pravděpodobností tak pro ně Euro skončí už po základní skupině. Sledovali jsme pohledné utkání, Turci se snažili o vyrovnání, to se nepovedlo a naopak v závěru ještě znovu inkasovali.
90+6'
90+5'
Wales právě vstřelil branku!
Gareth Bale po rohovém kopu táhl míč podél zadní čáry a poté ho naservíroval těsně před tureckou branku pro CONNORA ROBERTSE, jenž poté nechytatelnou umístěnou střelou nedal tureckému brankáři žádnou šanci – 0:2. Asistence: Gareth Bale.
90+4'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Neco Williams.
90+3'
Harry Wilson znovu v akci, zblízka ale nepřekonal tureckého brankáře. Ten zakročil a balon poslal na další rohový kop pro Wales.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ben Davies (Wales).
Žlutou kartu dostává Chris Mepham (Wales).
90+2'
Žlutou kartu dostává Burak Yılmaz (Turecko).
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (Turecko).
90+1'
A bude se žlutit. Před brankou Walesu se strhla mela a několik hráčů se do sebe pustilo.
90'
Nastavují se čtyři minuty navíc.
89'
Burak Yılmaz znovu atakoval branku soupeře, ale Danny Ward si opět poradil a se svými spoluhráči tak stále drží vedení, které je o jednu jedinou branku.
88'
Harry Wilson si těsně před brankou Turecka naskočil na centrovaný míč, ale nakonec na něj nedosáhl. Novic na hřišti se tak prezentoval první akcí v utkání.
87'
Rohový kop zahrál Hakan Çalhanoğlu a před Wardem se hodně vysoko dostal Merih Demiral. Ovšem velšský brankář zakročil a podržel svůj tým!
86'
Volný kop z vlastní poloviny provedli Velšané, ale jejich akce následně pak znamenala jen ztrátu míče. S ním už ženou směrem dopředu zase hráči Turecka, kterým už moc času na srovnání stavu nezbývá.
85'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Harry Wilson.
84'
Další dobrý obranný zákrok velšské obrany, která napustila do akce Hakana Çalhanoğlua.
83'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází İrfan Can Kahveci.
82'
Další náznak akce Turků skončil zmarem a u míče tak jsou opět Velšané, kteří spíše začínají kontrolovat vedení.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby a na ukazateli skóre stále svítí stav 0:1. Velšané tak drží velmi nadějný výsledek, Turkům se naopak stále nedaří vyrovnat.
79'
Aaron Ramsey centroval míč na Garetha Balea, jenž pak v pokutovém území zakončil hlavou, ale Uğurcan Çakır jeho pokus zastavil a má míč v rukavicích!
78'
Střely na branku: 4 – 3
Držení míče: 55% – 45%
77'
Autové vhazování zahráli Velšané a zůstali tak u míče. Nakonec se ale na polovinu Turecka neprodrali a ztratili balon. S ním pak hned na druhou stranu mířili Turci, ale počínali si hodně nepřesně.
76'
Hakan Çalhanoğlu odehrál rohový kop, míč poslal do velkého vápna, kde rychle zakončoval Burak Yılmaz, leč neúspěšně.
75'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Halil Dervişoğlu.
74'
Kieffer Moore inkasoval od Çağlara Söyüncüa úder nohou do obličeje v rámci souboje o míč a velšskému hráči se spustila krev z nosu. Už je ošetřován a míří za postranní čáru.
73'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Ethan Ampadu.
72'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Umut Meraş, přichází Mert Müldür.
72'
Yusuf Yazıcı dostal pas od Hakana Çalhanoğlua, ale ten příliš dobře nezpracoval a balon tak opět na svou stranu získali Velšané.
71'
Burak Yılmaz hlavičkoval před velšskou brankou, ale vše jistil Danny Ward a má míč ve svých rukavicích.
70'
Něco málo přes dvacet minut mají Turci ještě na to, aby se dokázali vrátit do zápasu a do hry o body. Jejich tempo se zvyšuje a snaží se o vyrovnání.
69'
Gareth Bale zastavil pokus Turků a poté se sám rozeběhl a směřoval před soupeřovu svatyni, ale obrana soupeře ho k tomu nepustila. Na Baleovi je vidět, jak moc by chtěl napravit velké zaváhání při pokutovém kopu.
68'
Zatím se hraje čistě, hlavní sudí ještě nemusel žádnému hráči udělovat žlutou kartu.
67'
Po dalším pokusu Velšanů míč zamířil jen k brankáři Turecka a hned na to ho Uğurcan Çakır odkopl daleko od svého zařízení.
66'
Autové vhazování pro Joeho Rodona, Davies pak u zadní čáry centroval do ohně, obrana Turecka ale srazila míč za ní a je z toho další rohový kop pro Wales.
64'
Turci znovu nebezpečně atakovali soupeřovu branku a vycítili šanci na srovnání. Stále mají šanci se zápasem něco udělat. Kdyby Gareth Bale penaltu proměnil, už by to s nimi vypadalo mnohem hůře.
63'
Burak Yılmaz si naskočil v pokutovém území na centr a jeho pokus pak zamířil jen do rukavic Dannyho Warda.
61'
Gareth Bale se sám ujal pokutového kopu, dlouho se soustředil, poté okamžitě vystřelil, míč však příliš zvedl a ten skončil jen vysoko nad brankou Turecka! Promarnil tak velkou šanci na zvýšení skóre svého týmu. Po zmařené penaltě se jen chytal za hlavu.
60'
Penalta pro Wales! Gareth Bale byl faulován v pokutovém území a sudí okamžitě nařizuje pokutový kop!
59'
Znovu jsou u míče Velšané a operují před soupeřovou brankou.
57'
Aaron Ramsey pohotově vystřelil a trefil připraveného Uğurcana Çakıra, jenž si připsal další povedený zákrok. Po něm pak hned míč rozehraje svým spoluhráčům.
56'
Další roh pro Turky, tentokráte po této standardní situaci před velšskou brankou nevzniklo žádné nebezpečí. Následuje tak jen odkop od branky Dannyho Warda.
55'
Střely na branku: 2 – 2
Držení míče: 52% – 48%
54'
Rohový kop zahrávali Turci, před Wardem zakončil v malém vápně z voleje Burak Yılmaz, ale v obrovské šanci minul velšskou bránu! Tohle Turky může mrzet.
53'
Znovu nepovedený útok hráčů Walesu a směrem dopředu nyní míří opět Turci a obrana soupeře se tak musí opět zatáhnout zase zpátky.
52'
Velšané si vypracovali další dobrou akci, ve které měli opět prsty Gareth Bale, jenž poslal do akce Aarona Ramseyho. Ovšem nakonec mu míč utekl z kopačky a žádné zakončení se nekonalo.
50'
A další akce tureckého celku, Velšané však byli v obraně důslední a nedovolili, aby Zeki Çelik vystřelil na Wardovu svatyni.
49'
Hakan Çalhanoğlu po zpracování míče vyslal tvrdou přízemní ránu skrze obranu Walesu, balon ale doputoval pouze k Dannymu Wardovi, jenž ho bez větších problémů ukryl v rukavicích.
48'
U přední tyče si naskočil Moore, ale nedokázal balon usměrnit mezi tři tyče. Následuje tak jen odkop od branky Uğurcana Çakıra.
48'
Uğurcan Çakır byl chvíli překvapen zakončením soupeře, nakonec míč zamířil k zadní čáře a je z toho rohový kop pro Wales.
47'
Turečtí trenéři na nepříznivý stav zareagovali dvojím střídáním, na hrací ploše tak jsou v tureckém týmu dvě čerstvé síly.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Yusuf Yazıcı.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Merih Demiral.
46'
Střely na branku: 1 – 2
První poločas duelu mezi Tureckem a Walesem je minulostí. V něm bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale dlouho se skóre neměnilo. Jeho změnu zařídil až ve třiačtyřicáté minutě hry Aaron Ramsey, jenž zužitkoval krásný pas od Garetha Balea a poslal Wales do vedení. Po dvou velkých šancích se tak prvně jmenovaný konečně dočkal a rozvlnil tureckou síť. Tohle pro Turecko není dobré, protože pokud by dnes nebodovalo, hrozilo by, že by mohlo skončit už v základní skupině. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 19:04.
45+2'
45+1'
Burak Yılmaz útočným faulem zařídil ztrátu míče pro Turecko a vypadá to, že v této části hry se už nic nestane.
45+1'
Tak se nastavuje ještě jedna minuta navíc.
45'
Je tu poslední minuta řádné hrací doby v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se ještě bude nastavovat. U míče je Turecko a míří s ním před Dannyho Warda.
44'
Hráči Walesu ožili a znovu se natlačili před branku Turecka, ale tentokráte se jim nepovedlo přesněji zakončit.
42'
Krásná akce Velšanů a ti vedou 1:0. Gareth Bale poslal hezký nadýchaný centr do pokutového území, kde si ho hrudí zpracoval AARON RAMSEY a poté ho napálil pravačkou. Balon poté doputoval k tyči branky Uğurcana Çakıra, jenž na něj nemohl dosáhnout. Asistence: Gareth Bale.
42'
Daniel James sprintoval k postranní čáře, ale turecký soupeř zakročil. Následuje další aut pro Wales.
41'
U balonu byli zase Velšané, Aaron Ramsey chtěl uvolnit Joeho Allena, tomu však míč utekl a skončil jen za zadní čárou. Bude tak následovat pouze odkop od branky Turecka.
40'
Hráči obou celků se nyní rychle občerstvili, v Baku stále panuje velké horko a je potřeba doplnit tekutiny.
39'
Connoru Robertsovi se povedlo odcentrovat míč, ale Kieffera Mooreho nenašel. Rázem tak skončila slibná akce Walesu.
38'
Zeki Çelik zahrál autové vhazování a Turci zůstali na polovině Walesu, ale příliš dlouho se tam poté už nezdrželi.
37'
Burak Yılmaz po přihrávce zakončil pohotově, ale příliš pokus zvedl. Ten pak skončil jen za brankou soupeře.
37'
Gareth Bale nabral rychlost a sprintoval před soupeřovu bránu, ale jeden z hráčů Turecka mu balon čistě vypíchl a předvedl pěkný obranný zákrok.
36'
Zeki Çelik vyslal hezký centr do vápna, kde okamžitě střílel spoluhráč, ale mimo. Na druhou stranu už velmi rychle míří zase soupeř.
35'
Kaan Ayhan raději poslal míč na malou domů Uğurcanu Çakırovi, protože mu dobře u postranní čáry sekundoval Kieffer Moore. Pro Turky to dobře dopadlo a jejich brankář okamžitě reaguje dalším odkopem.
33'
Jeden z Turků otravoval Dannyho Warda u jeho území. Brankář Walesu se ale nenechal rozhodit a v pohodě balon rozehrál směrem dopředu svým spoluhráčům.
32'
Turci opět zabrali a dostali se do další akce, tu chtěl zkončit Burak Yılmaz, ale neúspěšně. Po chvilce pak došlo k faulu od Umuta Meraşe a Turci ztrácejí míč.
31'
Danny Ward si došel mimo pokutové území pro balon, který pak poslal spoluhráči. Ten bude z velké dálky rozehrávat volný kop.
30'
Třicet minut hry je minulostí a k vidění už byla spousta šancí na obou stranách. Zatím jsme se však nedočkali úvodního gólu v tomto utkání.
29'
Kaan Ayhan hlavičkoval uvnitř vápna a míč proletěl jen těsně okolo tyče Wardovy branky. Hráči Walesu si tak mohli nyní pořádně oddychnout, protože to byla další velká šance Turecka.
28'
Cengiz Ünder nabral po pravé straně rychlost, poté před velkým vápnem chtěl balon odcentrovat směrem před branku Walesu, ale tento tah mu nevyšel úplně podle jeho představ. Nicméně Wales zahrál balon na rohový kop.
27'
Po nepřesné kombinaci Turecka si stejně počínali i hráči Walesu na druhé straně. Nyní bude mít další odkop od své branky Uğurcan Çakır.
25'
Aktivita Walesu byla patrná i v těchto chvílích, ale Turci jsou znovu velmi pozorní v obraně a nedovolují soupeři jakkoli ohrozit brankáře Uğurcana Çakıra.
24'
Ramsey se ocitl sám před tureckým brankářem a měl i docela dost času dobře míč zakroutit, jenže do něho dal příliš moc razance a poslal ho jen vysoko nad! Další velká šance Walesu.
22'
A znovu to zkoušejí hráči Walesu a pomalu jdou opět před branku Turecka. To má v zádech velkou podporu fanoušků, kteří jsou v hledišti přítomni v hojném počtu.
21'
Daniel James se protáhl kolem levé postranní čáry a poté dlouhým nákopem poslal balon do pokutového území, kde však nebyl nikdo, kdo by mohl okamžitě zareagovat a zakončit. Následuje tak jen pouze odkop od branky tureckého gólmana.
20'
Turci ztratili míč na polovině soupeře a hned toho právě hráči Walesu využili k otočení hry. Zatím se jim ale nedaří projít skrze zhuštěnou obranu Turecka směrem dopředu.
18'
Ben Davies dostal míč od spoluhráče Daniela Jamese a poté odehrál autové vhazování. Znovu se tak může soupeř Turecka dostat do akce před brankou Uğurcana Çakıra.
16'
Závar před tureckou brankou, nejprve hlavičkoval u tyče Gareth Bale, poté se balon zasekl u branky Uğurcana Çakıra a poté ho nikdo z hráčů Walesu nedokázal dostat do částečně odkryté branky, protože zakročil Çağlar Söyüncü. Ovšem soupeř se domníval, že Çağlar Söyüncü zahrál rukou a dožadoval se penalty, sudí byl ale jiného názoru.
15'
Danny Ward si sebral míč, který k němu mířil a poté ho okamžitě poslal svému spoluhráči, který už začíná režírovat další útočnou akci.
14'
Cengiz Ünder pálil z voleje a pokus mířil k brance Dannyho Warda, ale i ten si dokázal poradit a nedovolil Turkům přesnější zakončení.
13'
James nacentroval míč do pokutového území, kde si koníčkem naskočil Kieffer Moore, ale jeho hlavička pak mířila jen nad břevno branky Uğurcana Çakıra.
12'
Zastavil je ale ofsajd a ztrácejí balon.
11'
Po dvou velkých šancích na obou stranách se hra uklidnila a naopak byly k vidění nepřesnosti v rozehrávce obou týmů. Nyní mají míč ve své moci Turci a pádí směrem před branku Dannyho Warda.
10'
Rohový kop zahrával Wales, konkrétně James, jeho vysoký centr ke vzdálenější tyči však nenašel adresáta a míč tak končí opět v moci obrany Turecka.
8'
Ben Davies zahrál další vhazování od postranní čáry, ovšem balon se dostal k soupeři a poté se zrodila velká šance také na turecké straně. Burak Yılmaz nechal protáhnout Dannyho Warda, kterému míč proletěl kolem levé tyče!
7'
Následoval odkop od jeho branky a do akce mohli jít Turci, avšak ve středu pole jim v tom zabránili Velšané.
6'
Aaron Ramsey se vysunul sám a mířil k tyči soupeřovy branky, zasekl balon a hned poté vystřelil, ale Uğurcan Çakır zachoval čistou hlavu a dobrým zákrokem jeho nebezpečné zakončení zneškodnil!
4'
Ozan Tufan vyslal po zemi pěknou střelu, která letěla k tyči Çakırovy brány, ale míč skončil jen vedle ní. Další odkop od své branky tak bude mít Danny Ward.
4'
Z pravé strany zahrával Daniel James volný přímý kop, míč pak nacentroval do pokutového území, ovšem tam ho Çağlar Söyüncü odhlavičkoval do bezpečí.
3'
Ti už měli taktéž k dispozici autové vhazování a mohou tak po něm znovu pokračovat s míčem na svých kopačkách. Nicméně úvod zápasu je z obou stran spíše takový rozháraný.
2'
Aaron Ramsey byl ve středu hřiště faulován a padl k zemi. Sudí píská faul a u balonu tak zůstanou hráči Walesu.
1'
Následoval pokus Okaye Yokuşluho, ale ten se mezi tři tyče nevešel. Danny Ward tak bude v klidu balon odehrávat od svého zařízení a pošle spoluhráče do akce na opačné straně hřiště.
1'
Hned z toho ale byl aut a vhazovat budou Turci, ze své poloviny se už derou skrze obranu Walesu směrem před branku Dannyho Warda.
1'
Wales provedl úvodní výkop zápasu a Baleho družina se už zkouší poprvé dostat na polovinu tureckého týmu.
1'
Turecko nastoupí v červených dresech, Wales pak oblékl žlutou barvu svých trikotů.
Oficiality zápasu jsou za námi, za malý okamžik tak bude moci samotný duel mezi Tureckem a Walesem začít.
Hráči obou zemí jsou už na hrací ploše. Nyní zní hymna Walesu, poté si vyslechneme také tureckou hymnu.

Turecko: Çakır – Çelik, K. Ayhan, Söyüncü, Meraş – Yokuşlu – Karaman, Çalhanoğlu, Tufan, Ünder – B. Yılmaz (C).
Náhradníci: Günok, Bayındır – Demiral, Toköz, Yazıcı, Antalyalı, Kabak, Kökçü, Kahveci, Aktürkoğlu, Dervişoğlu, Müldür.

Wales: D. Ward – C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies – Morrell, Allen – Bale (C), Ramsey, D. James – Moore.
Náhradníci: Hennessey, A. Davies – Gunter, N. Williams, Lockyer, H. Wilson, T. Roberts, Ampadu, Norrington-Davies, Jonathan Williams, Brooks, Levitt.

Rozhodčí: Dias (POR) – Tavares (POR), Soares (POR).
Nominace rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude tento zápas řídit Artur Dias, na čarách mu budou asistovat pánové Rui Tavares a Paulo Soares. Všichni arbitři jsou z Portugalska.
Vzájemná utkání

Na statistiky z posledního vzájemného utkání mezi oběma týmy sedla už pořádná vrstva prachu. Naposledy se totiž Turecko s Walesem utkalo v roce 1997 v rámci kvalifikace o mistrovství světa. Tehdy v přestřelce zvítězilo Turecko nad Walesem 6:4.
Wales

Naopak hráči Walesu si v prvním duelu zapsali první bod. Se Švýcarskem sice ve druhé půli prohrávali 0:1, když se krátce po přestávce trefil Embolo. Ovšem ve čtyřiasedmdesáté minutě vyrovnal Moore a bylo to 1:1. V závěru zápasu se pak ještě prosadili Švýcaři, z vedoucího gólu se však radovali předčasně. VAR totiž odhalilo ofsajdové postavení a branka tak nemohla být samozřejmě uznána. Nakonec pak už neskóroval ani jeden tým a oba reprezentační celky se tak rozešly smírně po konečném výsledku 1:1. Dnes tak uvidíme hodně zajímavý zápas, oběma týmům půjde o hodně. Wales je na třetí pozici s jedním bodem.
Turecko

Turci sehráli úvodní duel hned v první den evropského šampionátu, když se střetli s Itálií. S tou nakonec prohráli 0:3. Hned tento zápas zapsal historický moment, a sice že vůbec první gól na Euru byl vlastní. Postaral se o něj turecký hráč Merih Demiral. Turecko pak ještě inkasovalo dvakrát a samo neskórovalo. Lépe tak odložené Euro 2020 začali Italové, kteří zapsali tři body. Turci tak dnes sehrají klíčový zápas s Walesem, který v tabulce ve skupině A mnohé napoví o případném postupu do další fáze turnaje. Turecko je zatím na poslední čtvrté příčce bez jediného bodu.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Fanoušci se konečně dočkali a loni odložené Euro 2020 odstartovalo minulý pátek a už je tedy v plném proudu. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi reprezentacemi Turecka a Walesu ve skupině A.