Mistrovství světa klubů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Al Ain - 22. prosince 2018   17:30

Real
Real
14' Modrič  • 60' Llorente  • 78' Ramos  • 90+1' Nader(vl.)
4:1
(1:0)
Al Ain
Al Ain
86' Šiotani
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Llorente (82. Casemiro), Kroos (71. Ceballos) – Vázquez (84. Vinicius), Benzema, Bale
Marrufo – Anderson, Rockwell (vš. USA)
Zayed Sports City Stadium, Abú Zabí (Spojené arabské emiráty)
Al Ain
Eisa – Mohamed Ahmad (64. Al Ahbabi), Ahmed, Fayez, Šiotani – M. Abdulrahman (67. A. Abdulrahman), Doumbia, Aboudan Al Jaberi – El Shahat, Berg (75. Nader), Caio

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 8:4. Fauly: 12:10.
Fotbalisté Realu Madrid potřetí v řadě a počtvrté v historii vítězí na klubovém mistrovství světa!

Real v úvodu zápasu přežil obrovskou šanci El Shahata, krátce poté udeřil Lukou Modričem a převzal otěže zápasu do svých rukou. Svěřenci Santiaga Solariho poté měli na trávníku výraznou převahu a byť řadu šancí zahazovali, tak po změně stran skórovali Llorente a Ramos. V závěru zápasu sice Šiotani krásnou hlavičkou snížil, poslední slovo ale znovu měl španělský tým, když si Nader srazil do vlastní sítě Viniciusovu střelu.
90+4'
90+4'
Po souhře s Caiou si El Shahat hledal dobrou pozici k zakončení v pokutovém území a nakonec ji také našel, branku ale přestřelil.
90+3'
Nastavený čas se překlenul do své druhé poloviny, domácí se ještě snaží útočit.
90+1'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real v závěru přidává ještě čtvrtou branku! Vinicius po svém průniku před Eisou střílel do bránícího YAHII NADERA, jenž si míč srazil do vlastní branky!
90+1'
Rozhodčí Marrufo oddaluje vítěznou radost Realu Madrid o čtyři nastavené minuty.
89'
Vinicius po individuálním průniku z levého křídla zamířil do pokutového území, mezi dvěma soupeři padl k zemi, penaltu si ale nevymodlil.
88'
Caio byl faulován ve středu hřiště, následný centr z další standardní situace před naskakujícím El Shahatem stáhl ze vzduchu Thibault Courtois.
86'
Al Ain právě vstřelil branku!
Al Ainu se podařilo vstřelit čestnou branku! Na výborný centr Caia si naskočil CUKASA ŠIOTANI a svoji lobovanou hlavičku parádně nasměroval do vzdálenějšího horního rohu, Courtois neměl nejmenší šanci zasáhnout!
86'
Marcelo u postranní čáry fauloval Al Ahbabiho, Al Ain bude zahrávat standardní situaci.
84'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vázquez, přichází Vinicius.
83'
Po souhře Benzemy s Vázquezem druhý jmenovaný nedovoleně atakoval Nadera, od rohu vlastního pokutového území bude rozehrávat Eisa.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Llorente, přichází Casemiro.
80'
U lavičky Realu Madrid už se ke vstupu do utkání připravuje i Casemiro, čeká se na přerušení hry.
78'
Po sražené střele Balea Real zahrával rohový kop, Luka Modrič posadil míč na hlavu SERGIA RAMOSE, jehož prudkou hlavičku Eisa vyrazit nedokázal!
76'
Gareth Bale se řítil do pokutového území, ovšem prováhal ideální možnost k zakončení a Ahmed mu dokázal míč ukopnout, navíc s tečí Velšana a rozehrává se od branky domácího týmu.
75'
Střídání v týmu Al Ain SCC: ze hřiště odchází Berg, přichází Nader.
74'
Brankář Eisa dlouhým výkopem parádně vysunul Caia za obranu Realu, proti Brazilcovi ale skvěle zasáhl brankář Courtois!
73'
Hosté pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Kroos, přichází Ceballos.
69'
Vázquez se z pravého křídla neúspěšně pokusil proniknout do pokutového území, míč mu do pole ukopl Fayed.
67'
Střídání v týmu Al Ain SCC: ze hřiště odchází M. Abdulrahman, přichází A. Abdulrahman.
65'
Znovu zahrozili fotbalisté Realu, Kroos povedenou kolmicí vysunul do příležitosti Garetha Balea, tomu Eisa zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil do bezpečí!
64'
Střídání v týmu Al Ain SCC: ze hřiště odchází Ahmad, přichází Al Ahrabi.
63'
Real rychle přenesl hru na útočnou polovinu, kde Vázquez adresoval přihrávku do pokutového území Baleovi, tomu ale střela nevyšla a výrazně netrefil domácí branku.
62'
Zajímavou příležitost měli také domácí! Po přetaženém centru El Shahata Šiotani vracel míč před branku, kde byl připravený Berg, hostům se ale podařilo míč před švédským fotbalistou odvrátit do bezpečí.
60'
Po následném rohovém kopu se do míče opřel MARCOS LLORENTE a prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
59'
Benzema neuspěl v další příležitosti! Uvolnil se na pravém křídle, jeho prudkou střelu k bližší tyči Eisa výborně vyráží.
57'
Llorente po souboji s Fayezem v pokutovém území padl k zemi, penaltu ale u amerického arbitra nevybojoval.
55'
O chvíli později Abdulrahman připravil zajímavou palebnou parketu pro Aboudana Al Jaberiho, tomu ale střela vůbec nevyšla a místo Courtoise atakoval vzdálenější rohový praporek.
55'
Domácí vybojovali rohový kop, brankáře Courtoise se jim ale ohrozit nepodařilo.
53'
Další příležitost Realu! V pokutovém území se ocitl Benzema, jeho střela se ale nevešla mezi tři tyče.
52'
Dani Carvajal po individuální akci vnikl do pokutového území, výborným zákrokem jej ale do zakončení nepustil Fayez.
50'
Velmi rušno teď bylo před domácí brankou! Modrič po průniku po levém křídle vyzval k zakončení hlavou Vázqueze, jeho hlavičku domácí odehráli jen k Baleovi, jehož pokus o akrobatické zakončení přes hlavu končí nad brankou!
49'
Doumbia ve středu hřiště fauloval Kroose, rozehrávají hosté.
48'
Úvod druhého poločasu se odehrává převážně ve středu hřiště, míč v držení má Real Madrid.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Po prvním poločase finálového utkání mistrovství světa klubů Real Madrid vede nad arabským Al Ainem 1:0 díky brance Luky Modriče.

Zpočátku to ale vůbec nebylo pro Real jednoduché, neboť vedoucí brance předcházela superšance, kdy El Shahat už pokořil brankáře Courtoise, Real ale pohotovým zákrokem zachránil Sergio Ramos. Krátce poté skóroval Luka Modrič a následně už Real měl výraznou převahu a protože královský klub z Madridu zahodil celou řadu vyložených šancí, tak je skóre do druhého poločasu nadále otevřené.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Marrufo k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Sergio Ramos nevybíravě atakoval u postranní čáry Caia po Brazilcově odehrání míče a dostává žlutou kartu.
44'
Lucas Vázquez si při průniku do pokutového území říkal o penaltu, Real ale bude pokračovat pouze od rohového praporku.
42'
Po Benzemově průniku Gareth Bale v tísni vysoko přestřelil domácí branku, velmi dobře si v defenzivě vedl Fayed, jenž znepříjemnil Velšanovi zakončení.
40'
Znovu Eisa fantasticky zasáhl! Po dalším rohu se totiž do balónu z voleje opřel Luka Modrič a jeho prudkou ránu Eisa vyrazil! Sice před sebe, Ramosovi ale byl při pokusu o dorážku pískán ofsajd.
39'
Další šance Realu! Po rohovém kopu nejvýše v pokutovém území vyskočil Gareth Bale a jeho hlavičku skvělým zákrokem konečky prstů vyráží Eisa nad branku!
38'
Caio se pokusil rozehrát nějakým signálem, kdy nákopem přenesl hru k opačné postranní čáře, míč ale letěl příliš daleko od obrance Šiotaniho.
37'
Domácí vybojovali standardní situaci na levém křídle a mohou ohrozit brankáře Courtoise.
35'
Po souhře s Carvajalem Vázquez připravil tutovku pro Karima Benzemu, ten ale nedokázal sklopit nárt a branku přestřeluje!
34'
Míč v držení mají domácí fotbalisté, zatím ale kombinují jen v okolí středové čáry.
32'
Gareth Bale se na levém křídle nedokázal prosadit v souboji s Ahmedem, domácí kapitán vybojoval odkop od branky.
30'
Vysoký centr ke vzdálenější tyči s přehledem stáhl ze vzduchu Thibault Courtois.
29'
Al Ain po chybném rozhodnutí sudích dostal možnost rohového kopu a domácí se tak stěhují před branku Courtoise.
28'
Toni Kroos hledal centrem před branku Garetha Balea, před ním ale stačil míč lapit Eisa.
26'
Real už je znovu usazen s míčem na soupeřově polovině a hledá cestu, kudy proniknout znovu před branku Eisy.
24'
Carvajal byl nedovoleně atakován ve středu hřiště, Real může rozehrávat míč z klidu.
22'
Lucas Vázquez se ve středu pole dopustil zbytečné ztráty míče, Al Ain ale nedokázal vytěžit z této situace rychlý přechod do útoku a musí rozehrávat od obranného kvarteta.
20'
Tentokrát se v pokutovém území Al Ainu protlačil do zakončení Karim Benzema, jeho střela ale mířila přímo do brankáře Eisy, ten míč vyráží mimo dosah hráčů Realu.
18'
A další výrazná příležitost Realu! Carvajal se probil po pravém křídle k pokutovému území, připravil výbornou střeleckou pozici pro Vázqueze a jeho střela o pár centimetrů míjí vzdálenější tyč branky Al Ainu!
16'
Také Al Ain docílil míče do sítě, Caio ale byl v době kolmice za obranu Realu ofsajdu a byť prostřelil Courtoise, tak jeho radost byla zbytečná.
14'
Otřepané pořekadlo "Nedáš – dostaneš" se dostavilo do Abú Zábí v plné parádě! Real po ubráněném rohovém kopu podnikl rychlý přechod do útoku, v jehož závěru Benzema sklepl míč k LUKOVI MODRIČOVI a držitel Zlatého míče FIFA z dvaceti metrů nasměroval míč přesně k tyči domácí branky!
13'
Domácí zahodili neuvěřitelnou příležitost! Marcelo chyboval při zpracování těžké dlouhé přihrávky, hlavou míč posunul do běhu El Shahatovi, jenž se krásně vyhl Ramosovi, poté i brankáři Courtoisovi a mohl zakončovat do branky, před níž už stál jen Sergio Ramos, ten ale dokázal střelu domácího fotbalisty vytěsnit vedle branky!
11'
Další útočnou snahu rozehrál Benzema narážečkou s Marcelem na levém křídle, hosté následně na těsném prostoru míč udrželi, Benzema ale z úhlu střílel vedle branky.
10'
Real je usazen ve středu hřiště, fotbalisté španělského velkoklubu se snaží najít cestu do kompaktní defenzivy soupeře.
8'
Na Kroosův centr si naskočil Gareth Bale, v záklonu však branku vysoko přestřelil.
7'
Real vybojoval rohový kop, fotbalisté v bílém se mohou nastěhovat před Eisu.
5'
Domácí se pokusili zahrozit z protiútoku a otevřel se jim v obraně Realu obrovský prostor, El Shahat se uvolnil za zády zadáků Realu, po jemném kontaktu s brankářem Courtoisem ale udržel stabilitu, byl však vyhnán z dobrého střeleckého úhlu.
4'
Gareth Bale se z levého křídla probil do pokutového území a jeho přihrávku Llorente před brankou nasměroval do pravé tyče domácí branky! Zadákům Al Ainu se poté podařilo odehrát míč za branku a zamezit tak Llorenteho případné dorážce.
2'
Doumbia ve středu hřiště nedovoleně atakoval Toniho Kroose, Real rozehrává z místa přestupku.
1'
Rozehráno! Real Madrid bojuje v tradičních bílých dreesech, Al Ain oblékl černou sadu.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Llorente, Kroos – Vázquez, Benzema, Bale
Náhradníci: Navas, Casilla – Vallejo, Nacho, Casemiro, Valverde, Odriozola, Isco, Reguillon, Ceballos, Vinicius

Al Ain SCC: Eisa – Mohamed Ahmad, Ahmed, Fayez, Šiotani – Abdulrahman, Doumbia, Aboudan Al Jaberi – El Shahat, Berg, Caio
Náhradníci: Busanda, Abdulla Nasser – Abdulrahman, Barman, Diaky, Khalfan, Maroof, Mohammed, Nader, Nasser Alameri, Saeed, Salem.
Al Ain SCC

Fotbalový klub z Al Ainu byl založen v roce 1968 a už se stal nejúspěšnějším ve Spojených arabských emirátech, když třináctkrát ovládl tamní nejvyšší soutěž. Naposledy se tomu stalo loni a díky arabskému pořadatelství tohoto turnaje dostal možnost bojovat proti nejlepším týmům jednotlivých kontinentů.

Al Ain je úspěšný také na asijském kontinentu. Tamní Ligu mistrů dokázal vyhrát v roce 2003 a v letech 2005 a 2016 se probojoval až do finálového dvojzápasu.

V polovině aktuálního ročníku domácí nejvyšší soutěže je Al Ain na třetím místě s tříbodovou ztrátou na lídra Al Sharjah.

Zdaleka nejznámějším jménem v kádru je dlouholetý švédský reprezentační útočník Marcus Berg, jenž do Al Ainu zamířil z Panathinaikos Atény loni v létě a v dosavadních 32 ligových utkáních za klub vstřelil 35 branek. Tým je veden převážně chorvatským štábem v čele s trenérem Zoranem Mamićem, ten disponuje deseti krajany v realizačním týmu a bosenským trenérem brankářů.

Na mistrovství světa klubů Al Ain působí premiérově, neboť v době jeho triumfu v asijské Lize mistrů (2003) se tento turnaj nehrál. Domácí tým byl nasazen už do předkola a odstartoval v něm katastrofálně, když už v prvním poločase prohrával s novozélandským Wellingtonem 3:0, arabskému týmu se ale podařilo vyrovnat a poté postoupit díky penaltovému rozstřelu. Ve čtvrtfinále se Al Ain radoval z postupu přes Esperance Tunis po výhře 3:0 a v dramatickém semifinále po remíze 2:2 s River Plate už podruhé na turnaji zvládl penaltové vyvrcholení.
Real Madrid CF

Asi netřeba představovat možná nejslavnější klub fotbalové historie, Real Madrid. Los Blancos na mezinárodní scéně získali už pětadvacet trofejí a hned rekordních třináct pochází z Ligy mistrů či jejího předchůdce Poháru mistrů evropských zemí. Real přitom dokázal Ligu mistrů ovládnout i v každém z posledních tří let a květnovým triumfem nad Liverpoolem se znovu kvalifikoval na klubové mistrovství světa.

V létě ale v Madridu začala nová éra, neboť po devíti letech klub opustil Cristiano Ronaldo, autor neuvěřitelných 311 branek v 292 ligových zápasech, které za "Bílý balet" odehrál. Ronalda se klub pokusil alespoň částečně nahradit ze svých zdrojů, v létě nezískal žádnou výraznou posilu a úvod do aktuálního ročníku Realu vůbec nevyšel a to stálo trenérskou židli Julena Lopeteguie, jenž v klubu působil teprve od léta. Lopeteguie nahradil zprvu dočasně a později trvale Santiago Solari, bývalý křídelní hráč Realu, jenž v klubu působil jako trenér juniorky.

Po nástupu Solariho se Real Madrid trochu výsledkově zvedl a tabulkou už se vyšplhal na čtvrté místo, přesto utrápené výhry 1:0 v posledních dvou kolech španělské ligy nad posledními dvěma celky tabulky pro tak slavný velkoklub nejsou úplně dostačující. K tomu Real zcela propadl v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů proti CSKA Moskva, kterému v domácím prostředí podlehl 0:3 a byť už měl jistý postup, nebyl to výsledek hodný Realu.

Do mistrovství světa klubů Real vstoupil až v semifinále a výhrou 3:1 nad japonskou Kašimou se kvalifikoval do závěrečné bitvy o prestižní trofej, kterou získal také v předchozích dvou letech a celkově třikrát.
Hezký podvečer při sledování finále fotbalového mistrovství světa klubů.

Arabské Abú Zabí je na nohou, neboť fotbalisté místního Al Ainu se senzačně probojovali do finále turnaje, ačkoliv museli projít už předkolem, v němž dokonce prohrávali 0:3 s novozélandským Wellingtonem. Ve finále soupeřem Al Ainu nebude nikdo menší než historický rekordman Ligy mistrů, Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.