MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Kostelec : Hr. Králové - 23. července 2017   17:00

Č. Kostelec
Č. Kostelec
51' Hundák
1:7
(0:5)
Hr. Králové
Hr. Králové
8' Pázler   • 13' Pázler   • 31' Zorvan   • 42' Schwarz   • 43' Pázler   • 82' Zorvan   • 84' Zorvan
Č. Kostelec
Kobos – Kováčik, Vejman, Koval, Štelzig (47. Runkas), Bárta, Barták (75. Hála), Srkal, Petrů, Hundák (54. Martínek), Hlava.
Martínek, Hála, Runkas, Poláček, Veseleňák, Nývlt.
Rejžek – Vlasjuk, Vodrážka
1385 diváků
Hr. Králové
Vízek – Martan (46. Krátký), Trávníček, Nosek, Zorvan, Vlkanova (66. Žondra), Schwarz, Pázler (46. Súkenník), Bederka, Mudra, Jirsák.
Krátký, Súkenník, Žondra, Čech, Lindr.

S konstatováním, že FC Hradec Králové po jasném vítězství 7:1 postupuje do 2. kola MOL Cupu se s vámi z areálu TJ Červený Kostelec loučí a pěkný zbytek neděle přejí Tomáš Nejedlo a Jiří Kubát.
Je tu konec utkání, v němž Hradec Králové nenechal nikoho na pochybách, že v tomto utkání bude dominovat a zejména v prvním poločase naprosto jasně diktoval tempo hry a dokumentoval to také pěti brankami. Ve druhé půli se domácí Hundákem dočkali alespoň čestného úspěchu a po konečném hvizdu sudího Rejžka si všichni aktéři vysloužili potlesk téměř čtrnácti stovek diváků.
90+3'
90+2'
Marek Krátký to ještě zkoušel z poměrně velké vzdálenosti, branku ale minul.
90+1'
Žondra opět v akci, po vysunutí za obranu stanul tváří v tvář Kobosovi, ale opět selhal.
90'
Rozhodčí Rejžek nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Libor Žondra v solidní pozici zakončoval poněkud laxně a branku minul.
88'
Po rohovém kopu se snažilo zakončovat trio domácích hráčů, leč bezúspěšně.
87'
Pěknou střelu hostů likviduje neméně pěkným zákrokem brankář Kobos.
84'
Hradec Králové právě vstřelil branku!

FILIP ZORVAN si na zadní tyči našel centrovaný míč z pravé strany a ve skluzu tak kompletuje svůj hattrick – 1:7.
83'
Po centru Hlavy se míč dostal k Srkalovi, který kdyby dobře zpracoval, byl sám před Vízkem. Jenže kdyby...
82'

Teď už to Hradeckým vyšlo, FILIP ZORVAN se prodral v pokutovém území až ke střele a s pomocí tyče zařídil šestý hradecký úspěch – 1:6.
81'
Centr z pravé strany se snesl až ke kopačkám Súkenníka, který byl až příliš blízko Kobosovi, aby mohl kloudně zakončit.
80'
Domácí to zkoušeli dlouhým nákopem na nabíhajícího Hlavu, ten se k míči nedostal.
79'
První žlutá karta utkání, a sice pro domácího Ondřeje Kovala, který si na polovině hřiště ostře vyšlápl na hostujícího Mudru.
78'
Z protiútoku domácí vybojovali rohový kop, po němž vznikl závar a Koval z bezprostřední blízkosti zakončoval těsně mimo! V hledišti to jen zahučelo.
77'
Střídající Igor Súkenník teď spálil tisíciprocentní šanci, když na malém vápně zcela sám před odkrytou brankou trefil tyč!
76'
Hlasatel teď znovu umravňuje hostující fanoušky, kteří se nevyvarovali dalšímu použití pyrotechniky.
75'
Střídání v týmu TJ Červený Kostelec: ze hřiště odchází Barták, přichází Hála.
73'
Zakončení Hradeckých teď bylo velmi nepřesné, Kobos bude odkopávat.
72'
Petr Schwarz natáhl zpoza vápna k utěšené střele, která orazítkovala břevno Kobosovy branky!
71'
Hlava si všiml, že Vízek je malinko venku ze své branky, a tak se snažil ho přehodit, ale neúspěšně.
70'
Brejk táhl po levé straně Hlava, avšak byl sám na přesilu protihráčů, a tak z toho nic nebude.
69'
Mudra padal až příliš ochotně, pokračuje se ve hře a dopředu jdou domácí.
68'
Mlha z dýmovnic se rozplynula, po dvouminutové pauze se tak opět může pokračovat.
66'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Vlkanova, přichází Žondra.
66'
Rozhodčí Rejžek přerušil utkání, neboť hradečtí "ultras" zahalili hrací plochu dýmovnicemi a na dalším postupu se teď bude radit s hlavním pořadatelem.
64'
Hlasatel utkání pan Beneš teď vyvodil úsměv na rtech obecenstva, když zahlásil informaci, že v případě nerozhodného výsledku se pohárové utkání prodlužuje. :-)
63'
Hlava hledal v rychlém protiútoku nabíhajícího Martínka, který na míč těsně nedosáhl a Mudra raději zahrál balón na roh.
61'
Po rohovém kopu se ještě snažil odcentrovat Vlkanova, míč na hrací ploše už ale nechytil.
60'
Ačkoliv domácí fotbalisté vysoko prohrávají, diváci, kterých se sešlo opravdu hodně a hlediště je doslova obsypáno fanoušky, se baví.
59'
Střídající Martínek se zamotal do vlastních kliček, až byl dvojicí protihráčů odzbrojen.
58'
Hradečtí ultras, stojící za Kobosovou brankou, už poněkolikáté v tomto utkání vyjadřují svou nespokojenost výkřikem: "Jukl ven!"
57'
Hosté podnikli rychlý brejk, kterému však ve finální fázi chyběla přesná přihrávka.
55'
Střídající Krátký to zkoušel po odraženém míči, bude z toho ale jen další rohový kop.
55'
Na dnešní utkání si na stadion TJ Červený Kostelec našlo cestu 1385 diváků, což je velmi pěkné číslo a nejvyšší návštěva tohoto kola MOL Cupu!
54'
Střídání v týmu TJ Červený Kostelec: ze hřiště odchází Hundák, přichází Martínek.
51'
Červený Kostelec právě vstřelil branku!

Tak i domácí se dočkali, pěknou střelou z hranice vápna se prosazuje JAKUB HUNDÁK a k velké radosti početného domácího publika snižuje – 1:5.
50'
Odražený míč po odvráceném centru hostů napálil Schwarz těsně vedle.
48'
Po dlouhém autu domácích ve skrumáži fauloval domácí Vejman brankáře Vízka.
47'
Střídání v týmu TJ Červený Kostelec: ze hřiště odchází Štelzig, přichází Runkas.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pázler, přichází Súkenník.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Martan, přichází Krátký.
46'
Rozhodčí Pavel Rejžek ze Strakonic ukončil první poločas pohárového utkání dvou týmů Královéhradeckého kraje, v němž druholigový Hradec Králové jasně dominuje na půdě účastníka krajského přeboru a po pěti gólech jasně kráčí k postupu do dalšího kola.
45'
44'
Ofsajd zastavil hradecký útok a jedná se vůbec o první porušení pravidla 11 v tomto utkání.
43'

A máme tu hattrick. Vlkanovova přihrávka našla JANA PÁZLERA, který vstřelil svůj třetí gól v tomto utkání a popáté tak překonal bezmocného Kobose – 0:5.
42'

Ladislav Martan si narazil uvnitř pokutového území míč s PETREM SCHWARZEM, který neměl se zakončením problémy – 0:4.
41'
Schwarz to zkoušel zpoza vápna, jeho razantní pokus skončil v Kobosově náruči.
40'
Mudrova rána se nebezpečně kroutila, a tak Kobos měl problémy, aby ji dokázal alespoň vyrazit před sebe.
39'
Mudra svedl souboj s gólmanem Kobosem, ten míč zkušeně pustil až za čáru.
37'
Hosté stále kombinují na polovině soupeře, k přímému ohrožení branky se v posledních minutách nedostali.
35'
Hosté předvedli dvě akce jako přes kopírák. Martan centroval z pravé strany a Pázler dvakrát těsně na malém vápně nedosáhl.
34'
Hundák dostal chvíli prostoru na hranici vápna, ale jeho střela z dobré pozice byla tak slabá, že Vízka ohrozit nemohla.
33'
Mudrův nepovedený centr skončil nad Kobosovou brankou.
32'
Hradečtí, včetně brankáře Vízka, váhali a poté chybovali v rozehrávce, čehož využil Jakub Hundák, avšak jeho lob téměř z poloviny hřiště stačil Vízek doběhnout a chytit do rukavic.
31'

Z dobrých dvaadvaceti metrů napřáhl k pěkné střele FILIP ZORVAN, Kobos se jenom ohlédl, kterak míč zapadl přesně k tyči jeho branky – 0:3.
29'
Pázler měl choutky na hattrick, uvolnil se ve vápně, ale Štelzig jeho ránu srazil na roh.
28'
Martan míč na kluzkém povrchu už nechytil, Kostelečtí budou vhazovat.
27'
Levačka Michala Trávníčka poslal míč dva metry nad branku Petra Kobose.
26'
Hundák fauloval před vápnem Schwarze a před hosty je tak standardka z velmi výhodné pozice.
25'
Nadýchaný bochánek z levé strany bez problémů sebral ze vzduchu zkušený Kobos.
24'
Schwarz svou střelou trefil před sebou stojícího Pázlera, po jehož teči míč v pohodě sebral Kobos.
23'
Hlava faulovala kapitána Noska, což neušlo pozornosti pomezního Vlasjuka a u míče tedy bude Hradec.
22'
Po rohovém kopu a narážečce Vlkanovy střílel ze záklonu Jirsák, branku netrefil.
21'
Domácí byli podruhé v utkání návštěvníky soupeřovy poloviny, Štelzigův centr ale Hundák v přesile soupeřů nezpracoval.
19'
Jan Mudra se teď jen obtížně zvedl z trávníku poté, co do něj jeden ze soupeřů skočil skluzem. O nedovolený zákrok se ale nejednalo.
18'
Hosté pokračují v obléhání domácí branky, Petr Schwarz to nyní zkusil z úctyhodné vzdálenosti a minul pravou tyč branky.
16'
Po rohu si udělal prostor ke střel zpoza vápna Ladislav Martan, jeho falšovaný pokus šel nad Kobosovu branku.
16'
Zorvanovu střelu z hloubi pokutového území Koval srazil na rohový kop.
15'
Centr z levé strany se snesl na nohu Adama Vlkanovy, který sám na malém vápně trestuhodně přestřelil domácí branku!
13'

Akce pokračovala a Filip Zorvan našel přesnou přihrávkou proti noze volného JANA PÁZLERA, který měl dostatek času i prostoru, aby zamířil přesně k tyči – 0:2.
12'
Filip Zorvan si udělal prostor na hranici vápna a kroutil to pěkně k tyči, Kobos však výborným zákrokem vyrazil míč zpět do pole.
12'
Hosté půjčují míč soupeři spíše sporadicky a kombinují na polovině Červeného Kostelce.
10'
Po sérii dvou rohů Votroků domácí uhájili svou svatyni, Kobos si může po pár perných minutách trošku oddechnout.
9'
Po centru Mudry se do hlavičky položil Adam Vlkanova, zkušený brankář Kobos však skvěle vyškrábl míč, i s pomocí břevna, na rohový kop.
8'

Rohový kop zahráli Hradečtí secvičeným signálem, po ťukesu se míč dostal k JANU PÁZLEROVI, který se trefil přesně mimo Kobosův dosah – 0:1.
7'
Ladislav Martan to zkoušel technicky, jeho pokus byl tečován a bude z toho tedy roh.
6'
Domácí se poprvé pořádně dostali k míči a hned z toho byla dobrá šance. Jen těžko říci, co by se stalo, kdyby střelu Davida Petrů po odraženém míči z hranice vápna nesrazil jeden z bránících hráčů hostí!
5'
Červený Kostelec od úvodu hraje velmi zatažen v obranné ulitě, nebylo tak divu, že Pázler se nedokázal ve vápně prodrat přes pět protihráčů.
4'
Hundák nic nevymýšlel a před Martanem raději rychle odkopl míč do autu.
4'
Střelu Trávníčka po zahraném rohovém kopu zablokoval tříčlenný obranný val Kostelce.
3'
Ladislav Martan na pravém křídle vybojoval přes dvojici bránících hráčů rohový kop.
2'
Brankář Kobos zahrál na nervy domácích příznivců, když nepřesným odkopem nabídl míč soupeři, který ale šanci nevyužil.
1'
V první minutě kombinovali Hradečtí s míčem na svých kopačkách, před pokutovým územím domácích pak Schwarz nepřesně přihrával.
1'
Ještě před samotným startem jedna perlička. Někdejší vynikající trenér a legenda královéhradeckého fotbalu Ladislav Škorpil špičkoval předsedu a hráče domácího týmu, jakožto i trenéra Hradce Karla Havlíčka: "Přál bych si, aby Červený Kostelec postoupil, alespoň by sis mohl říct, žes vyřadil sám sebe," s nadsázkou a úsměvem pravil zkušený bard Škorpil.
Před začátkem utkání trávník stadionu v Červeném Kostelci zkropil vytrvalý déšť, který začal pomalu ustávat. I tak si do hlediště našlo cestu poměrně dost diváků, kteří si tento výjimečný zápas nechtějí nechat ujít.

TJ Červený Kostelec: Kobos – Kováčik, Vejman, Koval, Štelzig, Bárta, Barták, Srkal, Petrů, Hundák, Hlava.

Náhradníci: Martínek, Hála, Runkas, Poláček, Veseleňák, Nývlt.

FC Hradec Králové: Vízek – Martan, Trávníček, Nosek, Zorvan, Vlkanova, Schwarz, Pázler, Bederka, Mudra, Jirsák.

Náhradníci: Krátký, Súkenník, Žondra, Čech, Lindr.

Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Vodrážka.
To Královéhradečtí na loňskou sezónu příliš v dobrém nevzpomínají, neboť se jako nováček mezi tuzemskou elitou ohřáli jen rok. Přitom k záchraně scházelo tak málo. Se čtrnáctou Jihlavou měli Votroci horší vzájemné duely, na Bohemians Východočeši ztráceli pouhý bod. Společně s Příbramí je tak po třicátém kole čekal pád do Fotbalové národní ligy, odkud se však budou mezi českou smetánku jistě vrátit zpět.
Červený Kostelec v loňské sezóně obsadil v krajském přeboru Královéhradeckého kraje pěkné třetí místo, když na první Libčany v konečném součtu ztrácel tři body. Právě s týmem Libčan se však Červenokostelečtí utkali ve finále krajského Poháru hejtmana a po vítězství 4:1 si zajistili účast v republikovém MOL Cupu.
Dnešní duel bude navíc ještě o to pikantnější zejména pro Karla Havlíčka. Ten je totiž předsedou TJ Červený Kostelec, stále ještě aktivním hráčem a zároveň také hlavním trenérem hostujícího FC Hradec Králové! Že by však do utkání nastoupil, Havlíček rezolutně odmítl. Přiznal však, že se stejně jako celý Kostelec na utkání moc těší: „Pro Kostelec je to již teď velká sláva. Když na souboj s Dvorem Králové přišlo 450 diváků, tak věřím tomu, že na Hradec by mohlo dorazit až 1000 fanoušků. Stadionek je fotbalový, atmosféra je tam krásná, a když přijde tisíc diváků, bude plno," říká před utkáním Karel Havlíček.
Domácí v předkole MOL Cupu před zraky téměř pětistovky diváků přešli přes Dvůr Králové nad Labem, když ve sto dvacet minut trvajícím utkání ani jeden z týmů neskóroval a v penaltovém rozstřelu se pak radoval Červený Kostelec. V momentě, kdy Kostelečtí vyřadili protivníka ze stejného kraje, už věděli, že ta pravá lahůdka přijde o týden později – samotný FC Hradec Králové.
Hezké nedělní odpoledne, v Červeném Kostelci se dnes chystá velká sláva. V rámci 1. kola MOL Cupu totiž domácí účastník krajského přeboru Královéhradeckého kraje TJ Červený Kostelec hostí ještě loni prvoligový tým FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.