MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Karviná - 28. srpna 2019   17:00

Frýdek-Místek
62' Visič
1:3
(0:2)
Karviná
Karviná
31' Guba   • 43' Galuška   • 51' Petráň
Ciupa – Kebísek, Bialek, Skwarczek (46. Teplý), Hýbl, Kaizar, Hurta, Ožvolda, Šumský, Visič (80. Bányácski), Varadi (C) (57. Telnar)
Bárta – Literák, Bányácski, Hruška, Kutáč, Teplý, Telnar
Alex Denev – Ivo Nádvorník, Kamil Hájek
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
1576 diváků
Karviná
Pastornický – Putyera, Krivák, Stropek, Čonka – Smrž – Vlachovský, Weber, Bukata (83. Wala), Puchel (35. Galuška) – Guba (C) (48. Petráň)
Neuman – Ndefe, Rundič, Kouřil, Wala, Galuška, Petráň

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 1:11. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
Je konec tohoto zápasu v rámci 2. kola MOL Cupu. Karviná dnes vyhrála ve Frýdku-Místku 3:1 a postupuje tak dál, zatímco Frýdeckomístečtí se po zbytek sezóny mohou soustředit na MSFL.
Od úvodního výkopu byli hosté ve velkém tlaku, zatímco Lipina bránila v hlubokém bloku a snažila se projít dopředu v rychlých protiútocích. Ve 31. minutě ale hostující hráč nejprve napálil břevno a posléze se obránce Frýdku-Místku dopustil faulu uvnitř vápna. Pokutový kop si tak vzal na starost Dávid Guba, který jej s přehledem proměnil. Ve 43. minutě ještě zvýšil náskok Galuška.
Do druhé půle hosté vstoupili skvěle, když se v 51. minutě prosadil hlavičkou k levé tyči Petráň. V 62. minutě ovšem získali Frýdeckomístečtí penaltu, kterou sice Šumský neproměnil, ale z dorážky skóroval Visič a dal tak domácím menší naději. Hosté si ale závěr zápasu zkušeně pohlídali a gólu jsme se už nedočkali.
90+3'
90+3'
Posléze se ještě snažil něco vymyslet Putyera, ale jeho střela byla zblokována.
90+2'
Teplý se ještě dopustil nedovoleného zákroku a následuje volný kop Karviné.
90+2'
Ovšem s volným kopem si obrana hostů poradila i tentokrát.
90+1'
Nyní přišel faul ze strany hostujícího hráče na Telnara a Frýdek-Místek má pravděpodobně poslední šanci skórovat.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
90'
Následně se dostal sice ke střele Bialek, ale jeho pokus by nestačil výšce snad ani brance v rugby.
89'
Šumského lob do vápna si zpracovával Telnar, který nakonec vybojoval pro domácí mužstvo rohový kop z pravé strany.
88'
Už to vypadalo, že se Mario Telnar dostane do protiútoku, ale nakonec se ocitl pouze v ofsajdovém postavení.
87'
Galuškovi se podařilo dostat do šestnáctky soupeře, ale jeho střela byla zblokována domácím obráncem a následuje tak rohový kop Karviné.
86'
Nikolas Šumský předvedl skvělou techniku, když se dostal přes obránce, ale jeho zakončení levou nohou nemělo sílu a skončilo tak bezpečně v moci brankáře Pastornického.
85'
Michal Petráň se dostal do zakončení, ale jeho střela skončila pouze vedle brány.
84'
Karviná si hlídá konec tohoto zápasu a nikam se nežene. Momentálně se tak na trávníku neděje vůbec nic, i když domácí trenér stále burcuje své hráče.
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Bukata, přichází Wala.
82'
Martin Bukata zůstal ležet na hrací ploše a hra je tak přerušena.
81'
Po skvělé kombinaci Frýdeckomísteckých přišel centr Šumského z pravé strany, ale ten našel pouze hlavu hostujícího hráče.
80'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Visič, přichází Bányácski.
79'
Posléze už přišel pas na levou stranu, ovšem ten skončil jen v zámezí a následuje autové vhazování pro domácí.
78'
Nahoru a dolů. Karviná naprosto jasně snížila tempo a přihrává si míč na své polovině a rozhodně nikam nespěchá.
77'
Posléze ale uviděl žlutou kartu za hraní rukou Tomáš Weber.
76'
Hosté s poklidem drží balón na polovině Frýdku-Místku a uspávají tak nejen soupeře.
Dnešní utkání sleduje 1576 diváků.
75'
Martin Vlachovský se dostal přes obránce, ale jeho následná střela letěla pouze nad bránu Frýdku-Místku.
74'
Tentokrát se jej už ujal ten zkušenější, kterým je Nikolas Šumský, ovšem s jeho centrem do vápna si hostující obrana poradila bez problémů.
73'
Galuška poslal v hlavičkovém souboji k zemi Teplého a Frýdeckomístečtí tak mají k dispozici další volný kop.
73'
Nyní ještě domácí obránce Hýbl uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
72'
Hýbl to nakonec zkusil rovnou na bránu, ale jeho střela neměla nic. Ani umístění, razanci, sílu a trenér Martin Pulpit byl hodně nespokojený.
71'
Matúš Čonka věděl, že Teplého nedožene a nakonec jej tak zfauloval. Následuje volný kop Frýdku-Místku, který si bere na starost Matěj Hýbl.
70'
Přihrávka Vlachovského skončila jen v zámezí za domácí bránu a Ciupa bude mít dvacet minut před koncem základní hrací doby odkop od své svatyně.
69'
Karvinští nyní přešli na styl krátkých přihrávek a domácí se tak nemohou dostat k míči.
68'
Trenér domácího celku Martin Pulpit se snaží vyhecovat své hráče, kteří se dostali do dalšího protiútoku, ale přihrávka Šumského našla pouze nohy hostujícího obránce.
67'
Nyní se Stefan Visič dopustil faulu na své polovině a hostující celek tak bude u balónu i nadále.
66'
Smrž poslal křížný pas na pravou stranu do vápna, ovšem balón byl příliš dlouhý a skončil jen v zámezí za bránou Válcoven.
65'
Bukata převedl hru na pravou stranu a Karviná je tak opět v tlaku a snaží se něco vymyslet pomalou kombinací.
64'
Teplý sice vybojoval míč na pravé straně, ovšem posléze jej předal Telnarovi, který o něj přišel.
63'
Hosté chtěli rychle odpovědět, ale z útoku hostujícího mužstva nakonec nebylo nic nebezpečného.
62'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
K následné dorážce se ale dostal STEFAN VISIČ, který vypálil k bližší levé tyči a tentokrát už Pastornický balón nedokázal vyrazit. Frýdeckomístečtí tak snižují na 1:3.
62'
K pokutovému kopu se postavil Šumský, který vypálil k levé tyči, ovšem tam skočil brankář Pastornický a skvěle vyrazil balón!
62'
Byla nařízena penalta pro Frýdek-Místek! Kebísek se dostal po pravé straně do vápna, kde následně v souboji se soupeřem upadl a sudí nařídil pokutový kop.
61'
Weber si pomohl v souboji s Hurtou rukama a sudí tak odpískal nedovolený zákrok hostujícímu hráči.
60'
Kebísek se dostal k míči na pravé straně, ale jeho následný centr skončil pouze v zámezí za bránou Karviné.
59'
Daniel Bialek zůstal po souboji se soupeřem ležet na hrací ploše a momentálně je tak ošetřován lékařem.
58'
Hostující brankář přidělal vrásky na čele Františka Straky, když zkoušel kličku proti Teplému, ale ta se mu nakonec metr před brankovou čárou povedla.
57'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Varadi, přichází Telnar.
55'
Nevídaný okamžik! Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, ovšem následnou přihrávku vystihl stoper Daniel Bialek, který si posléze oběhl protihráče a z poloviny hrací plochy pálil na bránu, jelikož gólman Pastornický byl daleko z brány, ovšem střela domácího hráče skončila těsně vedle svatyně Karviné!
55'
Další centr hostů z pravé strany byl zblokován do zámezí. Karvinští tak mají k dispozici opět rohový kop a mohou zvýšit své vedení.
54'
Karviná se opět dostala dopředu a získala rohový kop z pravé strany, ovše následný centr na první tyč nic nepřinesl.
53'
Opět to byl Adam Varadi, který se snažil dostihnout nákop za obranu, ale u balónu byl jako první gólman Pastornický.
52'
Karvinští drží balón ve středu hrací plochy a opět se pokouší něco vymyslet krátkým přihrávkami.
51'
Karviná právě vstřelila branku!
Oliver Putyera dostal parádní přihrávku za obranu, kde ještě na hrací ploše odcentroval na hranici malého vápna a tam zavěsil svou hlavičku k levé tyči čerstvý hráč MICHAL PETRÁŇ.
50'
Varadi dostal přihrávku na pravou stranu, kde si sběhl a dokázal odcentrovat, ovšem balón skončil pouze v moci gólmana Pastornického.
49'
Hostům se nepodařilo projít dopředu po pravé straně, což neocenil hlavně trenér František Straka.
48'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Guba, přichází Petráň.
47'
Guba zůstal ležet na hrací ploše po střetu s protihráčem a vypadá to, že bude muset vystřídat.
46'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Skwarczek, přichází Teplý.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je u svého konce. Karviná vede nad Frýdkem-Místkem zaslouženě 2:0. Rozdíl v kvalitě obou mužstev je značný. Od úvodního výkopu jsou hosté ve velkém tlaku, zatímco Lipina brání v hlubokém bloku a snaží se projít dopředu v rychlých protiútocích. Ve 31. minutě ale hostující hráč nejprve napálil břevno a posléze se obránce Frýdku-Místku dopustil faulu uvnitř vápna. Pokutový kop si tak vzal na starost Dávid Guba, který jej s přehledem proměnil. Ve 43. minutě ještě zvýšil náskok Galuška.
45+1'
45+1'
Bialek zezadu trefil Gubu ve středu hrací plochy. Hostující hráč sice leží na trávníku, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Tomáš Weber se perfektně dostal k míči, ale jeho střela z otočky skončila pouze v moci gólmana Ciupy.
43'
Hosté dávají gól těsně před přestávkou a jdou tak do dvoubrankového vedení! Dávid Guba dostal přihrávku na hranici ofsajdu, který ale pomezní nakonec nesignalizoval a po přihrávce do vápna v krkolomné pozici dokázal zakončit do poloprázdné brány PETR GALUŠKA.
42'
Karviná se pomalou kombinací snažila dostat do vápna Frýdku-Místku, ale následně přišel jen faul hostů.
41'
Tentokrát ale Krivák poslal k zemi také Varadiho a nyní už se už to bez žluté karty neobešlo.
40'
Ján Krivák sejmul ve středu hrací plochy Hurtu, ale kartu sudí Denev překvapivě nevytáhl.
40'
Další střela z dálky z kopačky kapitána Dávida Guby, ovšem i tentokrát skončila jen nad bránou.
39'
Po chvíli jsme byli svědci střely Guby, která byla hodně nepovedená a letěla vysoce nad bránu Válcoven.
38'
Vlachovskému se nepodařila přihrávka a do protiútoku se vydal Šumský, který poslal míč do vápna, ale ten byl opět dlouhý a skončil v moci gólmana.
37'
Šumský se parádně vybojoval míč u rohového praporku, který poslal před vápno, kde si jej zpracoval Dan Ožvolda a po skvělé kličce vypálil do levé strany, ale tam byl připraven brankář Pastornický.
36'
Hýblovi se opět nepodařila hlavička a následně se tak dostal ke střele Oliver Putyera, ale jeho rána letěla i tentokrát jen těsně vedle levé tyče!
35'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Puchel, přichází Galuška.
34'
Stefan Visič dostal přihrávku do vápna, ovšem jeho následný centr letěl jen mimo hrací plochu.
33'
Martin Vlachovský se sice individuálně dostal z pravé strany do vápna, ale tam přišla jeho nepřesná přihrávka, se kterou si Frýdek-Místek poradil.
32'
Další útok z řad Karviné se řítil po levé straně, ale Bialek přízemní centr do vápna zblokoval.
31'
K exekuci pokutového kopu se postavil DÁVID GUBA, který vypálil po zemi k levé tyči, zatímco brankář Ciupa šel na druhou stranu. Karviná tak jako favorit tohoto zápasu jde zaslouženě do vedení.
30'
Byla nařízena penalta pro Karvinou. Bukata nejdřív napálil břevno a posléze se domácí hráč provinil faulem, když stáhl svého soupeře k zemi.
30'
Půl hodina hry je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Karviná je jasně lepším týmem a od úvodního výkopu dominuje, ovšem Frýdeckomísteckým se zatím i se štěstím daří bránit remízový stav.
29'
Petr Hurta byl tentokrát zfaulován na své polovině a Frýdeckomístečtí se na chvíli vysvobodili z tlaku Karvinských.
28'
Po chybné přihrávce domácích se Karviná dostala dopředu 4 na 4, ale finální centr z levé strany nakonec končí jen v zámezí.
27'
Hýblovi utekl míč do zámezí, ovšem to stejné také Vlachovskému a Válcovny nakonec získaly autové vhazování na polovině prvoligového mužstva.
26'
Už to vypadalo, že se Stefan Visič dostal dopředu po pravé straně a Frýdku-Místku se nabídne šance, ale hostující obránce skvělým skluzem získal balón.
25'
Tomáši Weberovi se nepodařilo zpracovat balón na hrací ploše a Ciupa tak bude mít opět odkop od své brány. To se ale stane až po krátké přestávce na občerstvení.
24'
Lobem chtěl Šumský poslat do vápna Hurtu, ale míč byl příliš dlouhý a skončil pouze v rukou připraveného gólmana Pastornického.
23'
Nyní ovšem už přišel faul z hostující strany a Frýdeckomístečtí tak mají ojedinělou šanci skórovat ze standardní situace kterou si bere na starost Šumský.
22'
Karviná je ve velkém tlaku, ale domácí se štěstím zatím neobdrželi branku! Vojtěch Smrž to tentokrát vzal na sebe a vypálil z velké dálky, ovšem jeho pokus skončil těsně vedle pravé šibenice!
21'
Následný rohový kop letěl na první tyč, ovšem tam balón odvrátila domácí obrana. Po chvíli ale přišel další centr do vápna na zadní tyč, kde byl osamocený Dávid Guba, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče a Frýdek-Místek zatím přežívá!
20'
Dávid Guba se parádní kličkou dostal za brankáře a z velkého úhlu se snažil dávat míč před bránu, ovšem gólman Ciupa jeho přihrávku vyrazil do zámezí!
19'
Hosté svým vysunutým presinkem nyní získali ztracený míč během pár vteřin a dál tak dobývají bránu Frýdku-Místku.
18'
Tentokrát už byla Karviná velice blízko branky! Přízemní centr z pravé strany letěl na nohu Martina Bukaty, který svým zakončením těsně minul levou tyč!
18'
Hostům zatím nezbývá nic jiného, než střílet zpoza vápna jako nyní, ale i tentokrát skončil míč v moci Ciupy.
17'
Pro Karvinou to zatím vypadá na těžkou šichtu, jelikož Frýdeckomístečtí brání v hlubokém bloku a snaží se chodit do rychlých přímočarých protiútoků.
16'
Guba chtěl najít uvnitř šestnáctky Martina Vlachovského, ovšem přihrávka našla pouze domácího hráče, který opět odkopl míč do bezpečí.
15'
Centr Šumského se stáčel na zadní tyč, kde si nabíhal Daniel Bialek, ale balón šel příliš vysoko a Martin Pastornický tak bude rozehrávat od své svatyně.
14'
Michal Skwarczek vybojoval míč pro svůj tým a následně Hýbl vyslal po levé straně Šumského, který byl zfaulován a Lipina získala volný kop.
13'
Putyera si parádně zpracoval křížný pas do vápna, kde míč ještě dával pod sebe na Vlachovského, ale domácí obránce jej odkopl do zámezí.
12'
Chvíli poté se pokusil poslat míč vzduchem před bránu kapitán hostů Dávid Guba, ale balón je opět mimo hrací plochu.
11'
Nová posila domácích Petr Hurta přišel o míč ve středu hřiště a dopředu se tak opět dostali Karvinští, ale ani tentokrát centr z pravé strany nic nepřinesl.
10'
Varadi se pokoušel vybojovat míč v souboji s Krivákem, ale dopustil se tak pouze nedovoleného zákroku. Hosté tak pokračují v tlaku od začátku zápasu a rozdíl v kvalitě týmů je značný.
9'
Oliver Putyera předvedl fantastickou techniku a rychlost, když se po pravé straně procpal přes dva hráče, ale na třetího Bialka už nestačil a míč zavítal do zámezí.
8'
Karviná je od začátku zápasu v tlaku, ovšem tentokrát se jí nepovedlo dostat po pravé straně a Ciupa bude mít další odkop od své svatyně.
7'
Michalu Skwarczekovi se nepovedla přihrávka při přechodu přes polovinu hřiště a po chvíli to zkusil z dálky Vojtěch Smrž, ale jeho rána mu sklouzla a skončila v zámezí vedle brány.
6'
Brankář Jiří Ciupa se ocitl pod tlakem a poslal tak nákop ke střídačkám, ale míč si chtěl u lajny zpracovat Krivák, který zahrál rukou, což sudí Alex Denev viděl a také odpískal.
5'
Následný centr sice letěl na první tyč, ale tam se balón odrazil od hlavy karvinského hráče mimo vápno a do protiútoku se tak dostali domácí, ovšem z toho nakonec nic nebylo.
4'
Opět byl ve středu hry Tomáš Weber, který se se štěstím dostal do vápna soupeře, ale následný centr byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop.
3'
Karvinští momentálně bez problému kombinují na polovině Válcoven. Posléze se dokonce dostal ke střele zpoza vápna Tomáš Weber, ale jeho pokus skončil metr vedle levé tyče.
2'
Domácí vytlačili svého prvoligového soupeře zpět na polovinu hrací plochy a následně se pokoušeli něco vymyslet na levé straně, ovšem tam se Varadi provinil faulem.
1'
O úvodní výkop tohoto zápasu se postarala hostující Karviná, která okamžitě poslala pas na levou stranu, se kterým si ovšem domácí obrana poradila, ale hosté získali autové vhazování.
1'

MFK Frýdek-Místek: Ciupa – Kebísek, Bialek, Skwarczek, Hýbl, Kaizar, Hurta, Ožvolda, Šumský, Visič, Varadi (C)
Náhradníci: Bárta – Literák, Bányácski, Hruška, Kutáč, Teplý, Telnar

MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Krivák, Stropek, Čonka – Smrž – Vlachovský, Weber, Bukata, Puchel – Guba (C)
Náhradníci: Neuman – Ndefe, Rundič, Kouřil, Wala, Galuška, Petráň

Rozhodčí: Alex Denev – Ivo Nádvorník, Kamil Hájek.

Hlavní trenér: František Straka
Karviná se v minulém ročníku zachránila v nejvyšší české lize na poslední chvíli. Ve skupině o udržení totiž skončila na předposledním místě a šla tak do baráže s druholigovou Jihlavou. První zápas Karvinští zvládli a v domácím prostředí vyhráli 2:1. V odvetě šel do vedení soupeř, ovšem dvacet minut před koncem srovnal Faško a následně branka nepadla. Karviná se tak s trenérem Strakou udržela ve Fortuna lize. Ovšem vstup do nové sezóny se Karvinským vůbec nepovedl a po šesti zápasech se nacházeli na posledním místě se dvěma body. Jeden bod ale získali za remízu se Slavií Praha. Poslední zápas se Karviné povedl na jedničku, když překvapila a zvítězila na půdě Zlína vysoce 4:1.

Hlavní trenér: Martin Pulpit
Frýdeckomístečtí byli v minulé sezóně velice blízko k postupu zpět do druhé ligy, ovšem nakonec se museli smířit pouze se 3. místem, které bylo po hodně nepovedeném podzimu nakonec uspokojivé. V letošní sezóně Válcovny útočí opět na postup a zatím se jim to daří skvěle, jelikož se v MSFL nachází na 1. místě s deseti body a skóre 8:2. Stejně bodů, ale horší skóre má také Uničov.
Lipina v 1. kole českého poháru zavítala na půdu divizního Nového Jičína. Už v 8. minutě šli ale překvapivě do vedení domácí po trefě Hurty. Po hodině hry bylo skóre neměnné, ale následně se začaly dít velké věci. V 68. minutě srovnal z pokutového kopu Šumský, ovšem tři minuty nato byl vyloučen hostující hráč Šohaj a v 75. minutě poslal domácí celek zpět do vedení z penalty Smolarčík. Ovšem o další tři minuty později jsme se dočkali už třetího pokutového kopu, které se ujal Šumský a srovnal na 2:2. Už se zdálo, že zápas bude směřovat do prodloužení, ale v nastaveném čase se prosadil Telnar a poslal tak Frýdek-Místek do dalšího kola.
Ve 2. kole MOL Cupu se proti sobě utkají týmy MFK Frýdek-Místek a MFK Karviná. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi lety ve druhé lize na půdě Karviné, která zvítězila 2:1. Dnes se ovšem bude bojovat na stadionu Stovky ve Frýdku-Místku, které nabídnou kapacitu až pro 12 400 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Alex Denev a jeho asistenti Ivo Nádvorník a Kamil Hájek. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.