Vízek – Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada, Harazim (68. Prekop) – Rybička (68. Dvořák), Vašulín (75. Doležal), Vlkanova (C)
Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Daníček, Ljovin (90+1. Šimko) – Petržela (68. Holzer), Sadílek, Havlík – Šašinka (52. Cicilia)
Borek – Cicilia, Divíšek, Holzer, Kohút, Šimko, Tomič

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:7.
Je dobojováno a zápas končí výhrou Slovácka. Hosté dnes podali vynikající výkon a svému soupeři téměř nic nedovolili. Ve druhém poločase si své vedení zodpovědně pohlídali, a díky těsné výhře tak postoupili do finále MOL Cupu, kde na ně čeká Sparta. Votrokům naopak zůstanou oči pro pláč, neboť dnes zhasla jejich šance na zisk trofeje.
90+8'
90+7'
Východočeši měli v závěru standardní situaci. Exekuce se ujal Rada, jenž ale bránu netrefil.
90+6'
Žlutou kartu dostává Kalabiška (1.FC Slovácko).
90+5'
Domácí už samozřejmě riskují a na hrot útoku se vytáhl i stoper Král. Jeho spoluhráči k němu ale ještě nedostali ani jeden balon.
90+4'
Slovácko zvládá závěr zápasu výborně. Zatím se totiž hraje daleko od Fryštákovy brány.
90+3'
Holzer si chtěl obhodit Klímu, ale obránce Hradce Králové jeho záměr přečetl a míč uzmul pro sebe.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno sedm minut.
90+1'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Ljovin, přichází Šimko.
90'
Mejdr se vydal dopředu a chtěl si narazit s Vlkanovou, ale jeho pas vystihl Kalabiška.
89'
Domácí měli k dispozici volný přímý kop, ale kvůli ofsajdu Prekopa se do šance nedostali.
88'
Do konce utkání zbývá zhruba pět minut. Dokáže se Hradec Králové ještě vzepřít?
87'
V závěru zápasu jsme svědky velkého množství faulů. Dalším se prezentoval Prekop, jenž poslal k zemi Sadílka.
86'
Reinberk se vydal dopředu a svým centrem hledal Holzera, ovšem ten na balon nedoskočil.
84'
Kalabiška už je na nohou a zdá se, že bude pokračovat. To samé můžeme říct i o Dvořákovi, jenž může být rád, že unikl trestu.
83'
Dvořák ostře zajel do Kalabišky a ten nyní zůstává ležet na trávníku. Hlavní sudí sice kartu neudělil, nicméně v případě zásahu videorozhodčího by se dala řešit červená karta.
82'
Cicilia to teď v souboji s Vlkanovou přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
81'
Žlutou kartu dostává Pavel Dvořák (FC Hradec Králové).
81'
Z pravé strany odcentroval Holzer, avšak jeho nabídka před Ciciliou stáhl ze vzduchu Vízek.
80'
Žlutou kartu dostává Doležal (FC Hradec Králové).
79'
Hradečtí chybovali v kombinaci a hosté budou vhazovat. Modří samozřejmě s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchají.
78'
Holzer si navedl balon na levačku a vypálil, avšak jeho pokus Vízka nezaměstnal.
77'
Hosté se už zatáhli a spíše se budou spoléhat na brejky. Uvidíme, zda dokáží nějaký přetavit v uklidňující branku.
76'
Kodeš byl faulován ve středu hřiště, a domácí tak budou moct v klidu rozehrát.
75'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Vašulín, přichází Doležal.
74'
Mejdr se chtěl protáhnout kolem Kalabišky, avšak na o poznání zkušenějšího soupeře nevyzrál.
73'
Slovácko se chvilku radovalo z druhého gólu, ovšem po zásahu videorozhodčího byla jejich branka odvolána. Cicilia byl totiž přistižen v ofsajdu.
71'
Vlkanova se propracoval k centru, nicméně ten mu vůbec nevyšel a míč vylétl mimo hrací plochu.
70'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se míče ujal Kalabiška, jenž přenesl hru na volného Ljovina.
69'
Výborným defenzivním zákrokem se prezentoval Klíma, jenž obětavým skluzem zastavil průnikový pas Sadílka.
68'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petržela, přichází Holzer.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Harazim, přichází Prekop.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Rybička, přichází Dvořák.
67'
Kodeš si narazil s Radou a pak tvrdě vypálil, ale bránu o několik decimetrů překopl.
66'
Dalekonosný pas Krále měl skončit u Vašulína, ovšem pro míč si došel Fryšták.
65'
Slovácko už není tak aktivní, nicméně v defenzivě si počíná výborně a nepouští svého soupeře do velkých šancí.
64'
Rybička se snažil zakončit z otočky, ovšem na poslední chvíli mu balon ukopl Kadlec.
63'
Vlkanova našel z pravé strany Vašulína, ale s jeho zakončením neměl Fryšták moc starostí.
62'
Dobře to nyní udělal Rada, jenž na sebe navázal dva soupeře a poté přenesl hru na Leibla.
61'
Petržela se utrhl na levé straně a poté dával míč pod sebe, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
60'
Jakub Rada se odhodlal k další ráně zpoza šestnáctky, ale bránu netrefil.
59'
Harazim se dostal pod tlak dvou protihráčů, ale nakonec si poradil. Hradec Králové tak může dál kombinovat.
58'
Po centru Havlíka vracel míč před bránu Kalabiška a Sadílkovi chyběl jen kousek k tomu, aby na něj dosáhl. Teď měli domácí velké štěstí.
57'
Rada taktickým faulem zastavil brejk Slovácka a musel být rád, že vyvázl jen s domluvou.
56'
Cicilia se uvolnil na křídle a poté nahrál volnému Petrželovi. Ten si však nedal ideální první dotek a následně ho odzbrojil Klíma.
55'
Hofmann odvrátil centr Vlkanovy jen k Radovi a ten se opřel do míče z první. Jeho pokus nebyl špatný, nicméně Fryšták si s ním poradil.
54'
Žlutou kartu dostává Leibl (FC Hradec Králové).
53'
Votroci vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně. Uvidíme, zda se jim podaří dostat Slovácko pod souvislý tlak.
52'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Šašinka, přichází Cicilia.
51'
Harazim nabíral rychlost na levé straně, ale Rybičkova nahrávka šla za něj. Balon tak skončil v zámezí.
50'
Po chybě Reinberka šel dopředu Vašulín. Kadlec ho ale dobře vystínoval a díky tomu nebylo zakončení domácího útočníka nepřesné.
49'
Vlkanova poslal do vápna střílený centr, ale Daníček ho rychle odvrátil do bezpečí.
48'
Leibl čekal, až se mu někdo nabídne. To se ale nestalo, a hradecký stoper tak musel hrát dozadu na Vízka.
47'
Mejdr si zabíhal za obranu na pas Rady, ovšem balon za sebe nepustil dobře postavený Kadlec.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Úvodní dějství je minulostí a Slovácko po něm vede 1:0. Hosté vstoupili do utkání lépe a od začátku byli aktivnější. První velkou šanci měl ale Hradec Králové. Vlkanova zakončoval sám z malého vápna, ovšem na Fryštáka nevyzrál. Svěřenci kouče Svědíka ale i nadále pokračovali v dobrém výkony a ve 36. minutě se dočkali prvního gólu, o nějž se postaral Šašinka. Votroci tak budou muset ve druhém poločase dotahovat.
45+3'
45+2'
Hosté už se teď nikam neženou. Je jasné, že před odchodem do kabin nechtějí inkasovat.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Sadílek se zbavil svého strážce a dostal se až ke střele, ale Vízek jeho pokus zlikvidoval.
44'
Harazim vybojoval míč a pak hledal své spoluhráče ve vápně, ale jeho centr si nikdo v bílém nenašel.
43'
Hofmann podklouzl při snaze přihrát a balon pak zamířil do autu. Votroci se tak zadarmo dostali k míči.
42'
Šašinka prodloužil balon za sebe na Kalabišku a ten se vydal dopředu. Rychle k němu však přistoupil Klíma, jenž mu míč odebral.
41'
Dlouhý nákop Klímy mířil na Vašulína, avšak toho v hlavičkovém souboji předčil Kadlec.
40'
Harazim se chtěl vydat dopředu, ale hosté mu rychle zavřeli lajnu, a domácí bek tak musel otočit hru zpět na Krále.
39'
Z velké dálky vypálil Rada, nicméně jeho nepovedený střelecký pokus jen neškodně proskákal kolem pravé tyče.
38'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Rybička, avšak jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
36'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko se zcela po zásluze dostává do vedení! Kalabiška potáhl balon po křídle a poté nahrál do středu Havlíkovi. Ten parádním pasem uvolnil ONDŘEJE ŠAŠINKU, jenž pak tvrdou střelou na přední tyč propálil brankáře Vízka.
36'
V pokutovém území šel na zem Hofmann a hosté volali po odpískání pokutového kopu. Ten však hlavní sudí nenařídil.
35'
U postranní čáry byl faulován Ljovin a Slovácko bude mít k dispozici standardní situaci.
34'
Petržela se hnal sám na bránu, jenže před vápnem si dal špatný dotek a Vízek mu následně balon ukopl.
33'
Za průnikovým pasem Rybičky se hnal Vašulín, avšak u míče byl jako první Fryšták.
32'
Nakonec přišel centr Petržely, avšak domácí defenziva si s ním bez problémů poradila.
31'
Hosté ho rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní kombinují kolem pokutového území Hradce Králové.
30'
Jan Kalabiška se elegantně uvolnil na křídle a poté vybojoval pro svůj tým rohový kop.
29'
Kalabiška chtěl nastartovat Sadílka, nicméně toho k balonu nepustil stoper Klíma.
28'
Mejdr se znovu uvolnil na pravém křídle, ovšem tentokrát si jeho nabídku nikdo v bílém nenašel.
27'
Hosté i nadále kontrolují hru, ale zatím se jim nedaří dostat se do vyložené brankové příležitosti.
26'
Petržela se hnal za nákopem Sadílka, ale balon před ním ukopl vracející se Mejdr.
25'
Kalabiška byl sražen k zemi u rohového praporku, nicméně hra plyne dál.
24'
Votroci se mohli dostat do vedení! Mejdr odcentroval z pravé strany a jeho pas dosedl na hlavu Vlkanovy, kterého ale famózně vychytal Fryšták.
23'
Petržela chyboval v rozehrávce a Hradec mohl jít do brejku. Nepřesnosti se ale dopustil i Rada, který odevzdal míč Daníčkovi.
22'
Domácí dobře napadali rozehrávku soupeře a Kadlec byl nakonec donucen k zpětné nahrávce na Fryštáka.
21'
Ljovin velmi ostře zajel do Kodeše a hlavní arbitr mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
20'
Po několika nepřesnostech se balon odrazil k Mejdrovi, jenž pak uklidnil hru zpětným pasem na Vízka.
19'
Milan Petržela se opět zapojil do kombinace Slovácka, avšak pomezní rozhodčí mu odmával ofsajd.
18'
Petržela si chtěl narazit s Havlíkem, ovšem zpětný pas hostujícího středopolaře byl příliš prudký a jeho spoluhráč jej nezachytil.
17'
Vlkanova to zkoušel individuálně po křídle, ale Kadlec ho i s balonem vytlačil do zámezí.
16'
Daníček hledal vzduchem Reinberka, nicméně ten se přes Harazima k balonu neprodral.
15'
Slovácko je od začátku zápasu aktivnější a většinou se hraje na polovině Hradce Králové.
14'
Reinberk poslal míč do šestnáctky a jeho centr propadl až k Vízkovi, jenž ho dokázal vyrazit.
13'
Rozehrávky se tentokráte ujal Ljovin, ale jeho nabídka skončila pouze u brankáře Vízka.
12'
Nyní už byl brejk hostů úspěšnější a po zblokovaném centru Havlíka uvidíme další roh.
11'
Slovácko se po zisku vydalo rychle dopředu, nicméně jejich akce byla zastavena kvůli ofsajdu Petržely.
10'
Rada hledal rozběhnutého Vašulína, avšak ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
9'
Kodeš zezadu sestřelil Šašinku a může být rád, že mu sudí Szikszay neudělil žlutou kartu.
8'
Petržela potáhl míč po křídle a z jeho dobré práce těžil Kalabiška, jenž hledal na zadní tyči Hofmanna. Ten zakončoval z dobré pozice, jenže jeho hlavička zamířila přímo do Vízkovy náruče.
7'
Rada se odhodlal ke střele zpoza pokutového území, ale jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
6'
Rybička se chtěl prosadit na pravé straně, nicméně na zkušeného Kadlece jeho schopnosti nestačily.
5'
Havlík si teď neporozuměl s Kalabiškou a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
4'
S tím si však defenziva Hradce Králové poradila, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Kodeš.
3'
Kalabiška hledal z levé strany Šašinka, jenž se kvůli zákroku Klímy k míči nedostal. Následovat bude rohový kop hostujícího celku.
2'
Petržela se poroučel k zemi po souboji s Králem, nicméně domácí stoper si počínal v souladu s pravidly.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Slovácka, kteří budou hrát v tmavě modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Vízek – Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada, Harazim – Rybička, Vašulín, Vlkanova (C)
Náhradníci: Fendrich – Čech, Doležal, Dvořák, Kučera, Prekop, Soukeník
Trenér: Miroslav Koubek

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Daníček, Ljovin – Petržela, Sadílek, Havlík – Šašinka
Náhradníci: Borek – Cicilia, Divíšek, Holzer, Kohút, Šimko, Tomič
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: Ladislav Szikszay – Petr Caletka, Jan Paták.
Poslední vzájemné utkání

11.12. 2021 – FC Hradec Králové – 1.FC Slovácko 2:2

Branky: 63. Vlkanova, 81. J. Rada (pen.) – 36. Jurečka (M. Petržela), 83. Jurečka (Tomič).

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš (63. J. Rada), Soukeník, F. Novotný – Prekop, Vlkanova (C) – Vašulín.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, L. Sadílek (74. Navrátil) – M. Petržela (73. Cicilia), Havlík, Holzer (66. Tomič) – Jurečka (90+2. Kohút).
1.FC Slovácko

Celek z Uherského Hradiště se od začátku sezony pohybuje v horních patrech tabulky. Momentálně mu patří čtvrtá pozice a už je jasné, že v nadstavbě bude hrát o titul, jeho náskok na sedmou Sigmu Olomouc totiž činí sedmnáct bodů. Na začátku jarní fáze trápila Svědíkovu družina špatná útočná činnost. Slovácko vyšlo v úvodních třech jarních kolech střelecky naprázdno a kvůli tomu získalo z těchto mačů jen jeden bod. Následně se však dokázali zvednout a nyní už pět ligových utkání po sobě neprohráli. V rámci MOL Cupu sehrálo Slovácku tři utkání. Nejprve si poradilo se Zbuzany a poté vyřadilo i Karvinou. Ve čtvrtfinále narazilo na Olomouc a po penaltovém dramatu nakonec přešlo i přes ni. Uvidíme, jak se jim povede dnes proti Hradci Králové.
FC Hradec Králové

Východočeši si po postupu do nejvyšší soutěže vedou výborně a po šestadvaceti kolech se nachází na šesté pozici se ziskem 34 bodů. Na začátku jara se sice nepotkali s ideální formou, nicméně v posledních týdnech šli jejich výkony nahoru. Votroci si v minulých dvou ligových zápasech připsali dvě důležité výhry nad Zlínem a Teplicemi. Do MOL Cupu vstoupil Hradec Králové ve druhém kole na hřišti Olympie Březové, s níž se bez problémů poradil. Stejně tomu tak bylo i proti Zápům. V osmifinále na ně čekal Baník Ostrava, který černo-bílí možná trochu překvapivě zdolali poměrem 2:1. Stejným výsledkem dopadlo i utkání s Bohemians, a díky tomu se tak svěřenci trenéra Koubka dostali až do semifinále poháru. Podaří se jim zaskočit dalšího favorita a postoupit do finále?
Hezký páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu semifinálový duel MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Slováckem, který v mladoboleslavské Lokotrans Aréně začne v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.