MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Egypt : Uruguay - 15. června 2018   14:00

0:1
(0:0)
Uruguay
Uruguay
89' J. Giménez  (C. Sánchez)
Egypt
Šanáví – Fasí (C), Gabr, Hegází, Abdal Šáfí – Alnaní, Hamad (50. Mursí) – Vardá (82. Sobhi), Saíd, Trézéguet – Muhsín (63. Kahraba).
Kuipers – van Roekel, Zeinstra
Centrální stadion (Jekatěrinburg)
Uruguay
Muslera – Varela, J. Giménez, Godín (C), Cáceres – Nández (58. C. Sánchez), Bentancur, Vecino (87. Torreira), De Arrascaeta (59. C. Rodríguez) – L. Suárez, Cavani.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučí se s vámi Radim Sochor, děkuji za pozornost! U dalších online přenosů se budu těšit, na přečtenou!
Dnešní zápas je u konce. Uruguay potvrdila roli favorita a vítězí 1:0! O jediný gól se postaral až v 90. minutě obránce Gímenez. Nutno dodat, že Uruguay si vítězství zaslouží, neboť měla šancí skutečně hodně. Suárez dokázal zazdít hned tři ložené, následně Cavaniho zastavil skvělým zákrokem Šanáví a těsně před úvodním gólem nastřelil forvard PSG také tyčku.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Ahmad Hegází.
90+5'
Suárez teatrálně upadl a vymodlil si žlutou kartu pro soupeře. Hegází už vysvětluje rozhodčímu, že rozhodně nefauloval. Dnes je zřejmě rozhodnuto.
90+5'
Fasí vyslal hned dva centry do vápna, ani jeden se ale neujal. Do konce zbývá necelá minuta.
90+5'
Egypt skutečně drží míč na polovině soupeře, nicméně Muslera může být zatím stále v klidu, neboť je míč daleko od vápna.
90+4'
Egypt se teprve nyní dostal k míči a snaží se o co nejrychlejší přechod kupředu.
90+3'
Mursí si počínal nedovoleně a za svůj předchozí faul vidí žlutou kartu. Dnes jde o první potrestání kartou.
90+3'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Uruguaye. Je však téměř jisté, že se nejedná o žádné vážné zranění, ale o zdržování času.
90+2'
Čas pro Egypt se žene neúprosně rychle, Uruguay už se nikam nežene a pouze si přihrává po celé šíři hřiště.
90+1'
Edinson Cavani tancoval s míčem kolem dvou protihráčů, nakonec jej předal spoluhráči, který jej ihned ztratil.
90'
Nastavovat se bude 5 minut!
89'
Uruguay právě vstřelila branku!
Tak to je rána pro Egypt! Uruguay zahrávala standardní situaci od rohového praporku, na centrovaný míč si naskočil JOSÉ GIMÉNEZ a naprosto brilantně umístěnou hlavičkou možná rozhoduje o vítězi dnešního zápasu!
88'
Tohle je prostě smůla pro Uruguay. Edinson Cavani vyslal technicky zdařilou ránu, ta ale orazítkovala pouze tyčku!
87'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Lucas Torreira.
87'
Cavani byl těsně před vápnem stažen k zemi a bude z toho standardní situace. Sám útočník PSG si bere míč a zdá se, že jej určitě nepustí.
86'
Giménez se dostal k zakončení po rohovém kopu, ale jeho pokus nebyl vůbec povedený. Brankář Šanáví tak nemusel vůbec zasahovat, neboť míč dokázal zastavit jeden z obránců, který jej následně odkopl.
85'
Uruguay si vypracovala další, míč si staví Carlos Sánchez.
84'
Z tohoto mráčku nezapršelo, rohový kop nepřinesl nic, co by stálo za zmínku.
83'
To byla raketa! Suárez přiťukl míč Cavanimu, který z první vyslal dělový projektil, ale brankář Šanáví se blýskl naprosto fantastickým zákrokem, když tento pokus vyrazil na roh.
82'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Amr Vardá, přichází Ramadán Sobhi.
81'
Míč se dlouho odrážel ve vápně Uruguaye, nakonec se Alnaní odhodlal k technické střele, ale jeho lob skončil nad břevnem.
79'
Egyptu nyní vyšel kontr téměř dokonale. Alnaní si už ve vápně nabíhal na finální přihrávku z levého křídla, ale na poslední chvíli odkopl špičkou kopačky míč do velké dálky Giménez.
77'
Sánchez se dostal s míčem k velkému vápnu, ale vymýšlel ještě zbytečnou přihrávku navíc na Godína, který už míč nedoběhl, a tak je tu pouze odkop.
76'
Uruguay nyní kombinuje kolem vápna soupeře, vše se ale obchází bez střelby.
74'
Luis Suárez je dnes skutečně hrobařem. Další zazděná ložená šance a spousta sázkařů si již zcela jistě trhá vlasy. Cavani znovu famózně našel za obranou Egypta Suáreze, který měl dostatek času, ale ani nevystřelil! Míč si vedl tak dlouho, až mu jej brankář Šanáví sebral.
73'
Ahmad Fasí vyslal ze dvaceti metrů dělový projektil, který musel Muslera zneškodňovat. Skóre tak zůstává nadále neměnné.
73'
Egypt se dostal do rychlého brejku, ale Saíd celou akci zpomalil zpětnou kličkou.
72'
Cavani faulovaný na vlastní polovině, rozhodčí stále nevytahuje žlutou kartu.
70'
Edinson Cavani dostal míč od rohového praporku do vápna, obtočil se kolem svého strážce, ale napálil pouze spoluhráče Cácerese.
68'
Sánchez vyslal dělovou ránu ze střední vzdálenosti, ale jeho rána skončila na pozadí Hegázího.
66'
Suárez si zabíhal za obranu, ale i tentokrát byl dobře stíněný obráncem, a tak se k němu míč nedostal.
65'
Suárez centroval míč do vápna, ale obrana jeho pokus zblokovala. Uruguay má přesto míč nadále ve své moci.
63'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Marván Muhsín, přichází Kahraba.
62'
Suárez se ve vápně sice dostal k míči, ale praporek pomezního byl nahoře, a tak byla hra přerušena pro ofsajd.
60'
Hodina hry je za námi a my stále čekáme na úvodní branku. K vidění zatím byly dvě šance, obě měl Suárez, ale ani jednou nedokázal uspět.
59'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Giorgian De Arrascaeta, přichází Cristian Rodríguez.
58'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Carlos Sánchez.
58'
A další ztráta míče Luise Suáreze, Šanáví bude odkopávat od branky.
57'
Suárez znovu ztrácí balón. Dnes se útočníkovi z barcelonského klubu skutečně nedaří.
55'
Trézéguet si na útočné polovině neporadil se svými strážci a přišel o míč, Uruguay se ihned balónu zmocnila a míří kupředu.
54'
Do vápna centroval Fasí, ale obrana Uruguaye míč s přehledem zastavila a odvrátila.
53'
Egypťané byli v přečíslení dva na jednoho, Trézéguetova finální přihrávka ale skončila pouze u Godína.
52'
Godín nakopával míč na Suáreze, ale míč byl až příliš dlouhý. Egypt se žene do rychlého kontru.
50'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Tarik Hamad, přichází Sam Mursí.
49'
A další přerušení hry. Tarik Hamad špatně dopadl, koleno se mu prohnulo a zdá se, že je střídání jisté.
48'
Tarik Hamad se provinil faulem na útočné polovině. Vše se obejde bez karty i tentokrát.
46'
Luis Suárez málem vstřelil úvodní gól zápasu! Cavani forvarda Barcelony fantasticky vysunul, Suárez už měl před sebou pouze brankáře Egypta, ale ten jej brilantně vychytal!
46'
Začneme přibližně v 15:02, zůstaňte s námi!
První poločas nám branku nepřinesl. Po první polovině je tedy skóre 0:0 a nutno dodat, že se zatím nejedná o žádnou pohlednou podívanou. Největší šanci měl Luis Suárez, který trestuhodně minul odkrytou branku téměř z malého vápna. Nezaujatí diváci se mohou mírně nudit. Doufejme tedy, že nám druhý poločas přinese branku, která by značně rozpoutala ofenzivnější bitvu.
45+1'
45+1'
Rychlý kontr na druhé straně skončil po nepřesné přihráce Diega Godína. Více se toho nestane.
45+1'
Jeden z egyptských hráčů se dostal ke střele z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus skončil pouze u jednoho z obránců Uruguaye.
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
44'
Cavani dostal míč na hranici vápně, z levé strany se pokusil nacentrovat, ale Suárez byl zdvojen a k míči se vůbec nedostal.
43'
Saíd založil rychlou útočnou akci Egypta, z pravé strany přilétl zajímavý centr k Alnanímu, jenž nedokázal z otočky dobře zakončit.
41'
Vardá je již na svých nohách a hra znovu běží.
40'
Vardá nepříjemně spadl na záda při pokusu o efektivní nůžky. Střídat se nakonec nebude.
39'
Hra je nyní přerušena, neboť Vardá zůstává ležet na trávníku. Tohle nevypadá příliš dobře.
37'
Diego Godín si vzal míč na vlastní polovině, doběhl až téměř k vápnu soupeře, kde předložil milimetrovou kolmou přihrávku De Arrascaetovi, který si balón trestuhodně ukopl do zámezí.
36'
Nahitan Nández hledal ve vápně Egypta někoho ze spoluhráčů, nicméně míč převzala pozorná obrana soupeře.
35'
Rychlé ztráty na obou stranách, oba týmy nyní chybují vskutku hodně. Rozhodně se nejedná o žádnou super podívanou. Snad budeme brzy svědky úvodního gólu, který by zápasu nesmírně prospěl.
33'
Trézéguet se zdá býti v pořádku, sudí nechává znovu hru pokračovat.
32'
Suárez zkoušel zakončit, jeho pokus ale skončil na zádech Trézégueta, který zůstává ležet na zemi a má zřejmě vyražený dech.
31'
Trézéguet poslal k zemi De Arrascaetu, Uruguay tak bude zahrávat standardní situaci z dobrých pětadvaceti metrů. K míči se staví Luis Suárez.
29'
Nyní se už na útočnou polovinu dostala s míčem Uruguay. Ani ona se ale zatím nepyšní nebezpečnou ofenzivní hrou.
28'
Z pravé strany letěl do vápna Uruguaye vysoký centr, ale Muslera pohotově vyběhl a míč zachytil do rukavic.
28'
Egypt drží míč a kombinuje na útočné polovině. Zatím se ale nemůže dostat k vápnu soupeře.
26'
Marván Muhsín se sice dostal ke střele, ale jeho pokus nemohl nikterak ohrozit branku Uruguaye.
24'
Tohle by mohlo Uruguay nesmírně mnoho mrzet! Po rohovém kopu se míč odrazil na zadní tyčku, kde byl zcela osamocený Luis Suárez, jenž naprosto trestuhodně minul odkrytou branku Šanávího!
23'
Giorgian De Arrascaeta našel Edinsona Cavaniho na samé hranici velkého vápna, forvard PSG vyslal bombu, ale jeden z bránících hráčů Egypta ji zblokoval na roh.
22'
Uruguay měla k dispozici rohový kop, ale nedokázala z něj nic vytěžit. Míč má však stále na kopačkách.
21'
Další odvrácený centr z vápna Uruguaye, brankář týmu z Jižní Ameriky je zatím téměř bez práce.
19'
Egypťané sice drží míč na útočné polovině, ale ne a ne se dostat do vážnější šance. Zkušená obrana Uruguaye zatím zodpovědně brání vápno Muslery.
18'
Saíd upadl ve vápně a požadoval penaltu, nutno však dodat, že se o faul nejednalo. A věděl to i sudí, který Saída ihned napomínal, že příště by mohl vytáhnout kartu.
16'
Centrovaný míč Saída se ve vápně chvíli odrážel, nakonec jej hráči Uruguaye odvrátili do bezpečí.
15'
Vardá unikal směrem k brance Uruguaye a Bentacur jej poslal zezadu k zemi. Vše se obejde bez karetního trestu, nicméně je tu standardní situace pro Egypt. Míč si staví Saíd.
14'
Luis Suárez dostal míč do vápna, udělal pár kroků blíže ke svatyni Šanávího, ale jeho následná střela se mezi tři tyče nevešla a skončila vedle. Odkop od branky Egypta.
12'
Trézéguet se ve vápně dostal k odraženému míči, následně i ke střele, ale ta nebyla příliš povedená a brankář Muslera ji s přehledem chytil.
11'
Vardá vyslal do vápna Uruguaye vysoký centr, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů si k míči cestu nenalezl.
10'
Amr Vardá faulovaný na středové čáře, Egypt bude rozehrávat.
9'
Uruguay stále drží míč na svých kopačkách, Egypt se bez hvězdného Salaha skutečně nemůže dostat do žádné šance.
7'
Suárez přiťukl míč Cavanimu, ten si seběhl blíže k ose hřiště a zkoušel vypálit na přední tyčku. Umístění nebylo vůbec špatné, ale razance byla vskutku malá.
6'
Cavani posílal do vápna vysoký centr, ale míč dokázala odvrátit pozorná obrana Egypta.
5'
Diego Godín byl aktivně napadaný, ale zkušený mazák si se složitou situací poradil na výbornou a míč odkopl do daleké vzdálenosti.
5'
Tentokrát se ukázal Trézéguet v lepší roli a pokoušel se obejít okolo Godína. Zkušený stoper se ale obalamutit nenechal.
4'
Cavani na středu hřiště schytal tvrdý zákrok od Trézégueta a těžko se zvedá z trávníku. Těžký začátek zápasu pro hvězdného útočníka PSG.
3'
Egypt se stále nedokázal dostat k míči. Uruguay zatím diktuje tempo utkání a pokouší si vypracovat první šanci na skórování.
2'
Varela se pokusil vysunout na útočné polovině Suáreze, jeden z obránců ale srazil míč do autu.
1'
Fotbalisté Uruguaye se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání!
1'
Fotbalisté obou celků nastupují na zelený pažit! Začátek druhého utkání je blízko.

Egypt: Šanáví – Fasí (C), Gabr, Hegází, Abdal Šáfí – Alnaní, Hamad – Vardá, Saíd, Trézéguet – Muhsín.
Náhradníci: Akramí, Haddarí – Almuhammadí, Ašraf, Gábir, Hamdí, Samír, Kahraba, Mursí, Shikabala, Sobhi, M. Salah.

Uruguay: Muslera – Varela, J. Giménez, Godín (C), Cáceres – Nández, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Silva, Campaña – Stuani, Gómez, Urretaviscaya, Torreira, C. Sánchez, C. Rodríguez, Laxalt, G. Silva, Maxi Pereira, Coates..
Egyptské úspěchy jsou založeny na formě Muhammada Salaha z Liverpoolu. Ten je jednoznačně největším tahounem celého týmu. Zdali však bude ve stoprocentní kondici zatím není známo. Mezi další známější hráče patří například Muhammad Alnaní z Arsenalu či Ahmad Almuhammadí z Aston Villy.
Uruguay má ve své nominaci hned čtrnáct hráčů z Evropy. Tým táhne duo Edinson Cavani a Luis Suárez, kteří mají dohromady za reprezentaci úctyhodných 92 gólů. Vzadu bude brousit útočníky soupeře dvojice Godín, Giménez z Atletica Madrid.
Nominace Uruguaye

Brankáři:
Fernando Muslera (Galatasaray), Martín Campaňa (Independiente), Martín Silva (Vasco da Gama)

Obránci:
José Giménez, Diego Godín (oba Atlético Madrid), Guillermo Varela (Montevideo), Gastón Silva (Independiente), Maximiliano Pereira (Porto), Sebastián Coates (Sporting Lisabon), Martín Cáceres (Lazio Řím)

Záložníci:
Carlos Sánchez (Monterrey), Rodrigo Bentacur (Juventus), Cristian Rodríguez (Montevideo), Nahitan Nández (Boca Juniors), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Lucas Torreira (Sampdoria Janov), Matías Vecino (Inter Milán), Diego Laxalt (FC Janov), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey)

Útočníci:
Luis Suárez (Barcelona), Christian Stuani (Girona), Maximiliano Gómez (Vigo), Edinson Cavani (PSG)
Nominace Egypta

Brankáři:
Ísam Haddarí (Al Távun), Šaríf Akramí, Muhammad Šanáví (oba Al Ahlí Kákira)

Obránci:
Alí Gabr, Ahmad Hegází (oba West Brom), Umar Gábir (Los Angeles), Ahmad Fasí, Ajmán Ašraf, Saad Samír (všichni Al Ahlí Káhira), Muhammad Abdal Šáfí (Al Fatá), Mahmúd Hamdi (Zamálík)

Záložníci:
Ahmad Almuhammadí (Aston Villa), Sam Mursí (Wigan), Tárik Hamad (Zamálík), Mahmúd Abdal Munaím (Al Ittihád), Ramadán Subhí (Stoke), Muhammad Alnaní (Arsenal), Mahmúd Fadlallá (Al Rád), Abdalláh Saíd (Kuopio), Mahmúd Hassan (Kasimpasa), Amr Vardá (Atromitos)

Útočníci:
Marván Muhsín (Al Ahlí Káhira), Muhammad Salah (Liverpool)
Naposledy spolu dnešní soupeři hráli v roce 2006, kdy Uruguay zvítězila 2:0. Vzájemné zápasy nám toho tak příliš nenapoví, nicméně poměrně značným favoritem je zítra Uruguay.
Dnešní zápas bude řídit pětačtyřicetiletý Nizozemec Björn Kuipers. Na čarách mu budou asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý byl nominován Milorad Mažić.
Týmy ve skupině A

1. Rusko
2. Uruguay
3. Egypt
4. Saúdská Arábie

První zápas skupiny A se odehrál již včera. Rusko doslova zdemolovalo Saúdskou Arábii a po výsledku 5:0 se zařadilo na první místo, kde se zřejmě nějaký čas udrží.
Příjemné odpoledne! Vítám vás u online přenosu z fotbalového Mistrovství světa! Na programu je duel skupiny A, ve kterém změří síly Egypt a Uruguay. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 14:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.