MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Japonsko - 2. července 2018   20:00

Belgie
Belgie
69' Vertonghen  • 74' Fellaini (E. Hazard) • 90+4' Chadli (Meunier)
3:2
(0:0)
Japonsko
Japonsko
48' Haraguči  (Šibasaki) • 52' Inuj  (Kagawa)
Belgie
Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (65. Chadli) – D. Mertens (65. Fellaini), E. Hazard (C) – R. Lukaku.
M. Diedhiou – D. Camara, H. El Samba
Rostov Arena (Rostov na Donu)
41466 diváků
Japonsko
Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Hasebe (C), Šibasaki (81. Jamaguči) – Haraguči (81. Honda), Kagawa, Inuj – Osako.

Belgický tým čeká ve čtvrtfinále favorizovaná Brazílie, který v prvním dnešním zápase porazila Mexiko 2:0.

Já se loučím, děkuji za vaši přízeň, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a u dalšího, doufejme podobně dramatického střetnutí, se těším na shledanou.
Japonci jistě odchází hodně zklamaní a není se čemu divit, postup do čtvrtfinále, který by pro ně byl historickým úspěchem, jim proklouzl mezi prsty, za svůj výkon se ale v žádném případě nemusí stydět.
O tomto zápase se bude hodně mluvit, Belgičané zažívají takové české EURO 2004, kdy Češi v základní skupině také prohrávali s Nizozemskem 0:2, avšak skóre otočili a zvítězili 3:2. Je tu však jeden velký rozdíl, Češi měli více času, Belgičané prohrávali o dva góly ještě v 69. minutě střetnutí, pak ale během pěti minut skóre vyrovnali a začínalo se znovu. Po nevyužitých šancích na obou stranách se oba celky připravovaly na prodloužení, pak ale přišla poslední akce utkání a Chadliho gól, který znamenal úžasný obrat.
Byla to zároveň poslední akce zápasu, rozhodčí ještě nechal Japonce rozehrát, poté duel ukončil.
90+6'
90+4'
Belgie právě vstřelila branku!
Jedním slovem, neuvěřitelné, obrat je dokonán. Po rozehrávce rohového kopu sebral míč Courtois do náruče, rychle rozehrál, De Bruyne poté sebral míč a posunul jej na pravou stranu volnému Meunierovi, ten rychle zamířil před bránu, kde Lukaku velice chytře na sebe nalákal soupeře míč přenechal spoluhráči, NACER CHADLI měl poté před sebou zcela volný prostor a lehkou střelou po zemi poslal míč do volné části japonské svatyně.
90+3'
Honda dobře pálil z dálky k levé tyči, avšak Courtois dobře viděl a míč bravurně vyrazil.
90+2'
Osaka si vynutil další faul a jeho tým může v klidu rozehrát.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Vertonghen tečoval míč na vlastní bránu a Courtois musel zasáhnout, ačkoliv by šel míč zřejmě mimo jeho bránu. Jistota je však jistota, jak se říká, následuje japonský roh.
90'
Kompany jasně fauloval Osaku, rozhodčí stál dost blízko a odpískal faul ve prospěch asijského mužstva, které tak může uklidnit hru.
89'
Chadli dokázal projít mezi dvěma japonskými hráči, ale v rozhodujícím momentu o míč přišel a přihrát nedokázal.
88'
Meunier zbrkle přihrával na Lukaka, který se provinil faulem a se spoluhráči se musí stáhnout.
87'
De Bruyne to zkusil z dálky, tentokrát Kawašima neměl tolik práce, jako před chvílí, přesto poměrně lehký míč pouze vyrazil, dorážející Fellaini ale stál v ofsajdu, čehož si pomezní arbitr dobře všiml.
85'
Obrovské šance Belgičanů. Nejprve hlavičkoval Chadli, Kawašima míč vyrazil a Chadli se postaral o centr před bránu, kde z bezprostřední blízkosti zakončoval hlavou Lukaku, tomu však není dnes gól přán, Kawašima fantasticky vyrazil míč nad břevno.
84'
Kagawův centr byla lehká práce pro Courtoise, jenž využil svých centimetrů, natáhl se a balón lapil.
84'
Honda dostál svému jménu a velkou rychlostí se vyřítil proti Courtoisovi, jeho ránu však v poslední chvíli zblokoval jeden z protihráčů.
83'
Sakajovi utekl míč od kopačky a soupeř tak bude vhazovat aut. Japonský hráč se na sebe poté hodně zlobil.
81'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kejsuke Honda.
81'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Hotaru Jamaguči.
81'
Avšak teď si sami zbytečně Chadli s De Bruynem zkomplikovali život, když rozehrávku na krátko pokazili, míč končí v zámezí a rozehrávat bude Kawašima.
80'
A Belgičané si dají repete.
80'
De Bruyne dobře pohlídal míč v cestě do zámezí a jeho tým rozehraje další roh, přidá třetí gól?
78'
Chadli vyzval k hlavičce Lukaka, ten se sice do zakončení dostal, ale nikoliv mezi tři tyče.
77'
Kagawa mohl pálit z voleje, místo toho si míč zpracoval a poté přihrával před bránu, ale jen ke Courtoisovi.
77'
E. Hazard přišel o míč dříve, než stačil přihrát.
75'
Málem si asijské mužstvo vzalo vedení zpátky, Inuj ale zblízka trefil pouze bránící protihráče.
74'
Úžasný duel pokračuje, je vyrovnáno!! Kapitán Belgičanů E. Hazard načasoval přesný centr před bránu, kde Japonci zaspali v obranné fázi, nepokrytý MAROUANE FELLAINI z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou do volné části japonské svatyně.
73'
Dobrá možnost Belgie, De Bruyne pálil z hranice pokutového území, ale hned dva Japonci se mu vrhli pod nohy, vše končí rohový kopem.
72'
Osako byl už připraven zakončovat, v poslední chvíli odvrátil balón jeden z Belgičanů, třetí roh Japonska.
69'
Kawašima nejprve míč špatně vyboxoval, poté jej jeden z jeho spoluhráčů špatně odkopl, k hlavičce na levé straně se dostal JAN VERTONGHEN a zamířil parádně ke vzdálenější tyči, kam japonský brankář nedosáhl. Belgie je tak zpátky ve hře.
69'
Šestý roh rozehraje belgický mančaft.
68'
Belgie opět předvedla pěknou kombinaci bez gólového efektu, Lukaku zakončoval v pokutovém území pouze do bránícího protihráče.
66'
Meunier zkusil technickou střelu, avšak ani ta úspěch nepřinesla, balón proletěl nad břevnem japonské brány.
65'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Nacer Chadli.
65'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Marouane Fellaini.
64'
Sakaj přihrával před bránu, kde musel zasáhnout Courtois, jenž nohou odrazil míč do bezpečí.
64'
E. Hazard se snažil vrátit Mertensovi přihrávku, ale to se mu nezdařilo a Japonci vyráží do dalšího brejku.
62'
Avšak teď měl evropský tým velkou šanci, když si Lukaku vyskočil na centrovaný míč, ale jeho pokus skončil vedle vzdálenější tyče. Tohle volalo po gólu, který jakoby nebyl červenému týmu přán.
62'
De Bruyne přes hradbu těl před sebou neprošel, Japonci hodně dobře brání a rychle přistupují k protihráčům, což Belgičanům dělá velké problémy.
60'
Nagatomovi balón utekl od kopačky, toho chtěli Belgičané využít, rychlý brejk se jim ale vůbec nezdařil.
59'
Haraguči hledal centrem před bránou své spoluhráče, to se mu nepodařilo, avšak jeho tým rozehraje svůj první roh v zápase.
57'
E. Hazard bojoval proti trojnásobné přesile, nakonec přenechal míč Carrascovi, jenž ale mířil mimo bránu.
55'
Kagawa mohl zakončovat sám, místo toho přenechal míč opět Inujovi, ten se ale tentokrát do zakončení nedostal.
54'
Nepřesná souhra Belgičanů končí u Kawašimy, který s rozehrávkou maximálně vyčkává.
52'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Kagawa si pohrál s míčem před pokutovým územím, pak jej přenechal spoluhráči, TAKAŠI INUJ na nic nečekal a prudkou ranou ke vzdálenější tyči rozjásal japonské fanoušky podruhé. Krásná a přesná rána, se kterou nemohl Courtois znovu nic dělat
52'
Japonci málem zahrozili podruhé, po pěkné kombinaci si nedokázal zpracovat míč Osako a do zakončení se nedostal.
51'
Meunierův pas letěl na Lukaka, avšak ten se k hlavičce nedostal, u balónu byl jako první Kawašima.
49'
Bleskově mohl odpovědět E. Hazard, avšak v obrovské tutovce trefil po přihrávce z pravé strany pouze bližší tyč. Kawašima už byl překonán, po míči se jen ohlédl, ale pomohlo mu štěstí.
48'
Tak to je hodně studená sprcha pro Belgičany. Ti propadli nejprve v rozehrávce a poté v obranné fázi, k míči se na pravé straně dostal GENKI HARAGUČI, udělal kličku soupeři a poté přesně zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Courtois, ač dlouhán, natahoval marně.
47'
E. Hazard se snažil prostrčit míč Lukakovi, ale přes zahuštěnou obranu Japonska to nebylo možné.
46'
Belgie se zatím hodně trápí, favorizovaný tým je sice aktivnější a má více šancí, ale vázne zakončení. Kawašima musel zasahovat jen proti dvěma pokusům, ostatní střely šly mimo jeho bránu. Japonci začali dobrou šancí, ale pak tahali za kratší konec, až v závěru první půle měli znovu příležitost, kterou nevyužili. Dočkáme se gólu ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+2'
45+1'
Mertensovu slušnou ránu Kawašima dobře viděl a balón bez větších problémů ukryl do své náruče.
44'
Nagatomo zřejmě střílel z levé strany na bránu, kde míč ještě tečoval Osako, nebyla to nijak prudká teč a vypadalo to, že Courtois balón lehce chytí, ale opak byl pravdou a belgický gólman měl co dělat, aby míč udržel před brankovou čárou.
Nutno ale říct, že Osako stál v ofsajdu, takže případný gól by musel rozhodčí po konzultaci u videa zřejmě odvolat, čárový arbitr praporek nezdvihl.
43'
Pěkná kombinace Belgie na jejíž konci se E. Hazard pokoušel patičkou hledat Lukaka, to se mu ale nepovedlo, soupeř pozorně brání.
42'
Meunier si nabíhal na centr u pravé tyče, avšak Nagatomo splnil obrannou povinnost a balón odhlavičkoval do bezpečí.
42'
Na chvíli se červené mužstvo znovu usadilo před bránou, ale Kawašimu neohrozilo.
41'
Belgie se po rozehrávce standardky usadila v pokutovém území, ovšem E. Hazard špatně přihrál a soupeř se může osvobodit.
40'
Žlutou kartu dostává Gaku Šibasaki (Japonsko) a to zcela oprávněně po faulu na unikajícího E. Hazarda.
38'
Z tohoto mráčku rozhodně nezaprší, tentokrát si Japonci situaci pohlídali.
38'
Čtvrtý rohový kop pro Belgii.
37'
Narážečka na jeden dotek Belgičanů končí až u japonského brankáře.
36'
Dvojí pokus belgického mančaftu, nejprve střílel kapitán mužstva E. Hazard pouze do protihráče, krátce poté pálil Witsel příliš vysoko nad.
35'
Mertensovi v rozhodujícím momentu uskočil balón od kopačky a belgický fotbalista se poté do zakončení už nedostal.
34'
Sakaj se snažil na pravé straně dostat k balónu, ale Courtois byl rychlejší a hbitě sebral míč ze vzduchu bezpečně do svých rukavic.
33'
Teď už si Japonci nedokázali přihrát přesně, Inuj letící balón na hřišti už nedostihl.
31'
Kagawa možná prováhal správný okamžik, místo střely patičkou přiťuknul Natagomovi, ten následně centroval před bránu, kde jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval přímo do rukavic Courtoise.
30'
Belgičané si teď špatně přihráli, soupeř s rozehrávkou autového vhazování spěchat nebude.
29'
Belgický tlak pokračoval i nadále, avšak po celkem zbytečném faulu se musí evropský celek stáhnout.
28'
Po rohovém kopu Belgičanů zůstal u pravé tyče nekrytý Kompany, nemířil však přesně.
27'
Teď už ano, hodně prudkou ranou se prezentoval E. Hazard, avšak brankář soupeře pokus belgického kapitána stačil vyboxovat.
27'
De Bruyne rozhodně netrefil míč tak, jak by si přál a Kawašima si první zákrok nepřipsal.
25'
Lukakovi se zamotal míč mezi nohama, belgický fotbalista stále osamocen před Kawašimou a stačilo pouze zakončit, ale to se nepovedlo. K balónu se ještě snažil doběhnout Meunier, ale to už jej Kawašima ukryl do náruče. Možná největší šance v dosavadním průběhu.
24'
Carrasco to sice myslel dobře, ale přeci jen byla jeho přihrávka na E. Hazarda příliš prudká, rozehrávat od brány bude japonský gólman.
24'
De Bruyne se kolem Osaky s balónem nedostal, ten čistým způsobem sebral protihráči míč.
21'
Mertens po dobře rozehraném rohu málem ohrozil Kawašimu, o malý kousek prudký balón minul.
21'
Lukaku z hranice pokutového území nebezpečně pálil, v poslední chvíli tečoval jeho ránu nad bránu jeden z japonských fotbalistů.
19'
Asiaté si v posledních minutách nedokáží správně přihrát, znovu celkem zbytečně ztrácí balón a rozehrávat bude Courtois.
18'
Kompany znovu nejprve hlavičkoval, tentokrát do protihráče, následně se dostal k míči podruhé a zkoušel to pro změnu pravačkou, ale pálil pouze vedle bližší tyče.
17'
Lukaku si s menšími problémy dokázal zpracovat balón, jeho následný pokus z otočky byl tečován do zámezí a na řadu tak přijde znovu roh.
16'
E. Hazard po rozehrávce na krátko odcentroval před bránu, kde se k hlavičce sice dostal Kompany, ovšem Kawašima nemusel zasahovat.
16'
Witsel střílel z dobré pozice, jeho rána byla tečována nad břevno a uvidíme první rohový kop zápasu.
15'
Courtois vyběhl až k hranici pokutového území, kde sebral letící míč do rukou.
15'
Kompany si teď počínal až příliš agresivně, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
13'
Sakaj přihrával hodně nepřesně, míč končí opět za postranní lajnou.
12'
Příliš prudký balón Inuj u postranní lajny nedokázal zpracovat, aut pro belgický tým.
10'
Z hodně velké dálky, až od středového kruhu, to zkusil Šódži, mířil však mimo bránu.
9'
Carrasco možná prováhal správný okamžik ke střele, Kawašima zasahovat nemusel.
7'
Inuj obdržel přihrávku na levou stranu, kde byl zcela sám, pokoušel se poté míč vyslat před bránu, ale jeho pas byl zblokován.
6'
Jeden z Belgičanů ve snaze o útok skončil na trávníku, tentokrát se ale faul nepíská.
5'
Nedovolené zákroky na obou stranách, nyní se provinili Evropané, asijský tým rozehraje od středové lajny.
4'
Lukaku se snažil prodrat k balónu, který propadl až do pokutového území soupeře, avšak protihráč byl u míč dřív a rychle jej odkopl do bezpečí.
2'
Krátce na to zastavuje japonský tým ofsajd.
1'
Kagawa v první slušné možnosti pálil k bližší tyči, avšak tu nakonec minul. Japonský hráč dostal docela dost prostoru ke střele.
1'
Úvodní výkop obstarali Belgičané, kteří si následně přihrávají na své polovině.
1'

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco – D. Mertens, E. Hazard (C) – R. Lukaku.
Náhradníci: Mignolet, Casteels – Vermaelen, Boyata, Dendoncker, Fellaini, T. Hazard, Tielemans, M. Dembélé, Chadli, Januzaj, Batshuayi.

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Hasebe (C), Šibasaki – Haraguči, Kagawa, Inuj – Osako.
Náhradníci: Higašiguči, Nakamura – Ueda, Endo, Makino, Sakaj, Honda, Usami, Jamaguči, Ošima, Okazaki, Muto.

Rozhodčí: M. Diedhiou – D. Camara, H. El Samba.
Favoritem tohoto souboje je jednoznačně belgický tým, avšak ve stejné pozici bylo i Německo proti Jižní Korei, pro které to mělo být jasné vítězství a tím zajištěný postup, východoasijský celek se však vzepřel a vyhrál 2:0. Povede se něco podobného dnes i jeho sousedovi?
Posledních pět vzájemných zápasů

Belgie – Japonsko 1:0
Belgie – Japonsko 2:3
Japonsko – Belgie 4:0
Japonsko – Belgie 2:2
Japonsko

To hráči ze "Země vycházejícího slunce" nebyli tak úspěšní. Ve skupině H sice začali výborně, když poměrem 2:1 porazili favorizovanou Kolumbii, poté remizovali 2:2 se Senegalem a prohráli 0:1 s Polskem. Jejich postup do dalších bojů se zrodil díky méně žlutým kartám, neboť se Senegalem měli ve finále stejný počet bodů i úplně stejné skóre, čtyři vstřelené i inkasované góly, avšak africký mančaft doplatil na svoji nedisciplinovanost. Japonci měli i štěstí, neboť Senegal v posledním mači skupiny dlouho držel bezbrankový stav s Kolumbií, který by mu zajistili postup, nakonec ale inkasoval v 74. minutě.
Belgie

Evropský mančaft celkem suverénně ovládl skupinu G ve společnosti Anglie, Tunisu a Panamy, všechna zmíněná mužstva porazil, nejprve outsidera z Panamy 3:0, poté deklasoval 5:2 Tunisko a v posledním klání skupiny zvítězil těsně 1:0 nad Anglií. Ve třech zápasech tak vstřelil devět branek, což bylo nejvíc ze všech týmů skupiny G, a inkasoval nejméně gólů, pouhé dva. Romelu Lukaku je se čtyřmi góly nejlepším střelcem mančaftu.
Dobrý den, také dnes jsou na programu dva duely osmifinále fotbalového Mistrovství světa, jako první přijde na řadu souboj Brazílie s Mexikem hraný v 16:00, druhým zápasem bude střetnutí mezi Belgií a Japonskem, kterému bude věnován tento komentovaný on-line přenos. Favoritem je evropský tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.