MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Maroko : Írán - 15. června 2018   17:00

Ukončeno
Maroko
Maroko
0:1
(0:0)
Írán
Írán
90+5' Buhaddúz (vl.) 
Maroko
Sestavy:
Mohand – Hakimí, Benatia, Saïss – Busufa, Zijach, El Ahmádí, Harít (82. M. da Costa) – N. Amrabat (76. S. Amrabat), El Kábí (77. Buhaddúz), Bilhanda.
Náhradníci:
Bunú, Tadnautí – Mendyl, M. da Costa, Fadr, Butaíb, Aït Bennasser, Dirár, Buhaddúz, Nasjrí, Carcela-González, S. Amrabat.
Rozhodčí
Çakır – Duran, Ongun (všichni Turecko)
Krestovsky stadion (Petrohrad)
62548 diváků
Írán
Sestavy:
Baíranvánd – Rezaeian, Češmí, Púralígandží – Ansárífárd, Ebrahimí (81. Hosejní), Hadžsáfí, Shojaei (68. Taremí) – Džahánbachš (85. Ghoddos), Azmún, Amirí.
Náhradníci:
Mazáherí, Abadzáde – Torabí, Mohammadí, Chanzáde, Ghoddos, Montazerí, Ghúčanedžhád, Taremí, Hosejní, Dadžagá, Ezatolahí.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany již vše, příště na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 22:12.
Napínavá podívaná mezi Marokem a Íránem, kterou nabídl úvodní duel skupiny B, je za námi. Maročané byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, ve druhém poločase už ale směrem dopředu nebyli tak důslední jako před poločasovým hvizdem. Svěřenci Carlose Queiroze to dokázali potrestat, minutu před koncem nastavení si totiž Azíz Buhaddúz vstřelil vlastní gól, a omylem tak rozhodl o prvním vítězství Íránu na MS po 20 letech.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Írán právě vstřelil branku!
To jsou věci, v páté minutě nastavení se Írán dostává do vedení a vypadá to, že si na světovém šampionátu připíše vůbec první výhru od roku 1998! "Postaral" se o to marocký záložník AZÍZ BUHADDÚZ, který si centr z levé strany nešťastně srazil do vlastní svatyně.
90+4'
Sámán Ghoddos prchl po levém křídle a dostal se před Sufjána Amrabata, který jej poté fauloval. Íránci budou mít k dispozici standardku z velmi nadějné pozice!
90+2'
Jiskří to i na hřišti, žlutou kartu vidí Karím Ansárífárd.
90+1'
Samotný závěr zápasu je hodně nervózní z obou stran. Marocký trenér Renard se nyní nechal vyprovokovat a vystartoval směrem k iránské střídačce, jeho kolegové z realizačního týmu ale horkokrevného kouče včas zastavili.
90'
Druhý poločas bude hned o šest minut delší!
88'
Střídající Ghoddos ve vzdušném souboji povalil k zemi Mehdiho Benatiu, ten si tak bude moci rozehrávku zopakovat.
87'
Svěřenci Hervého Renarda kombinují poblíž půlící čáry, hráči v bílých dresech jsou zkonsolidovaní před vlastní šestnáctkou a už se jen brání.
85'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Sámán Ghoddos.
84'
Achrafa Hakimího u postranní čáry zradilo zpracování, Ramin Rezaeian s nařízeným vhazováním pochopitelně nespěchá.
83'
Hra je hodně rozkouskovaná. Maročané se snaží dostat se k souvislé kombinaci, svěřenci defenzivního mága Carlose Queiroze se ale velmi urputně brání.
82'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Manuel da Costa.
81'
Z nařízeného rohového kopu už Atlaští lvi nezahrozili, svěřenci Carlose Queiroze následně zakopli míč až na útočnou polovinu.
81'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Omíd Ebrahimí, přichází Madžíd Hosejní.
80'
Maročané po nějaké době zahrozili. Hakím Zijach to vzal na sebe zpoza hranice pokutového území, jeho ránu k pravé tyči ale Alírezá Baíranvánd stačil vyrazit!
77'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Ajjúb El Kábí, přichází Azíz Buhaddúz.
76'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Nurdín Amrabat, přichází Sufján Amrabat.
75'
Čtvrthodinku před koncem se na hřišti vlastně vůbec nic zajímavého neděje, což je poněkud zvláštní, remíza by totiž oběma týmům situaci spíše zkomplikovala.
73'
Omíd Ebrahimí nešikovně došlápl po souboji s Harítem, zdá se ale, že bude schopen pokračovat ve hře.
72'
Svěřenci Hervého Renarda si vyměňují míč poblíž půlící čáry a nikam se neženou, nechme se překvapit, co nabídne závěrečných dvacet minut utkání.
70'
Z nařízeného rohového kopu už Íránci nezahrozili a marocký gólman Mohand poté zakopl míč až na útočnou polovinu.
69'
Alírezá Džahánbachš se pokusil odcentrovat míč do předbrankového prostoru, jeho přízemní pas ale zblokoval Romain Saïss.
68'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Masoud Shojaei, přichází Mahdí Taremí.
66'
Haritova kolmice byla příliš prudká, Ajjúb El Kábí neměl šanci se k míči dostat.
65'
Zhruba pětadvacet minut před koncem zůstává stav utkání bezbrankový, i marocký tlak v posledních minutách poněkud opadl.
63'
Mubárak Busufa to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho střele ale chyběla přesnost i razance a Alírezá Baíranvánd se za míčem letícím vysoko nad jen ohlédl.
62'
Hakím Zijach u postranní čáry ostře zajel do Ehsána Hadžsáfího, ten ale pádu značně přidal a ještě si u toho komicky zařval.
60'
Íránský kapitán Masoud Shojaei si došel pro faul Belhandy, turecký arbitr ale nakonec otočil a u míče zůstane Maroko.
59'
Maročané vybojovali rohový kop, Alírezá Baíranvánd ale centr z levé strany zkušeně vyboxoval a na opačnou stranu už vyráží jeho jmenovec Džahánbachš.
57'
Od zranění Ebrahimího je hra značně rozkouskovaná, v posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje.
56'
Benatia sice ovlávl hlavičkový souboj ve středu hřiště, po jeho hlavičce se ale k míči dostali íránští zadáci.
54'
Ebrahimí se drží za žebro a v doprovodu týmových lékařů opouští hrací plochu, poté by měla hra zase pokračovat.
53'
Hra zůstává přerušena po pádu Omída Ebrahimího na trávník, se zkušeným středopolařem to nevypadá příliš dobře...
51'
Íráncům se ale nepodařilo rozehrát, nyní sledujeme fotbal plný nepřesností a ztrát v podání obou týmů.
50'
Achraf Hakimí poblíž půlící čáry nedovoleně zastavil Alírezu Džahánbachše, svěřenci Carlose Queiroze si tak budou moci rozehrávku v poklidu zopakovat.
49'
Další Amrabatův centr už byl o poznání přesnější. Do zakončení z voleje se dostal Amín Harít, nepodařilo se mu ale trefit balon podle svých představ.
47'
Alírezá Džahánbachš za svůj šlapák na Zijacha vyfasoval žlutou kartu.
47'
Maročané i do druhé půle vstoupili velmi aktivně. Karím El Ahmádí našel povedenou kolmicí rozběhnutého Amrabata, jehož centr z pravé strany ale nikoho v červeném dresu nenašel.
46'
Začal druhý poločas.
Po první půli se sice jde do kabin za bezbrankového stavu, diváci na stadionu v Petrohradu či u televizních obrazovek se však rozhodně nenudili. Maročtí fotbalisté začali skvěle a vytvořili si několik zajímavých příležitostí – tu největší měl asi obránce Benatia -, na Baíranvánda si ale nepřišli a postupem času se do hry dostali i svěřenci Carlose Queiroze, kteří rovněž párkrát ohrozili soupeřova brankáře.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Benatiova kolmice sice našla Bilhandu, toho ale zradilo zpracování a u míče jsou opět Íránci.
45'
Druhý poločas bude o dvě nastavené minuty delší.
43'
Z uctivé vzdálenosti to zkusil Ehsán Hadžsáfí, jeho prudká rána ale postrádala přesnost a míč proletěl vysoko nad břevnem.
42'
Sardár Azmún se vyřítil sám na Mohanda, který ale jeho přízemní střelu z hranice pokutového území dokázal vyrazit a poradil si i s následnou dorážkou Alírezy Džahánbachše!
41'
Ajjúb El Kábí přiletěl do souboje s Mortezou Púralígandžím pozdě a může být rád, že se vyhnul karetnímu trestu.
39'
Před pár minutami faulovaný Azmún už je zpět na trávníku a okamžitě se zapojil do hry, následovat bude autové vhazování pro Írán.
38'
Ajjúb El Kábí jen těsně nedosáhl na Zijachův nákop do pokutového území, Alírezá Baíranvánd si teď musel pořádně oddychnout.
37'
Harít reklamuje faul na svou osobu nedaleko rohového praporku, trio tureckých sudích ale mělo opačný názor.
35'
S naříženou standardní situací svěřenci Carlose Queiroze nenaložili podle představ, Alírezá Džahánbachš poslal svou dalekonosnou ránu vysoko nad.
34'
Průnik útočníka Rubinu Kazaň ostře zastavil Karím El Ahmádí, za což si vykoledoval žlutou kartu.
33'
Íránci v posledních minutách začínají vystrkovat růžky, Azmún už zakládá další jejich protiakci.
32'
Po půlhodině hry zůstává stav tohoto utkání bezbrankový, zatím jsme se ale rozhodně nenudili. Oba týmy si dobře uvědomují, že pokud chtějí pomýšlet na postup, tento zápas musejí bezpodmínečně vyhrát.
30'
Achraf Hakimí na přesilu dvou hráčů v bílém nevyzrál a Sardár Azmún už zakládá rychlý protiútok.
29'
Další akce Atlaských lvů už tak povedená nebyla, míč skončil v zámezí a Baíranvánd s rozehrávkou ani trochu nespěchá.
28'
Tak jsem to asi zakřikl. Až do pokutového území se prokousal právě Harít, jeho střela ale mířila do středu brány a Alírezá Baíranvánd si poradil.
26'
Alírezá Džahánbachš v souboji dvou osmnáctek povalil na trávník Haríta, hra se poněkud rozkouskovala a šancí najednou ubylo.
25'
Vracející se Hakím Zijach zastavil unikajícího Amirího nedovolenými prostředky, Íránci si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
24'
Hakimi se uvolnil na levém křídle a po jeho akci se ke střele zpoza hranice šestnáctky dostal Júnis Bilhanda, tomu ale do rány obětavě spadl Rúzbe Češmí.
23'
V posledních minutách se Íránci dostali do hry, hráči v červených dresech se nyní snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině.
21'
Po zmatcích v marocké defenzívě se odraženého míče zmocnil na hranici pokutového území Rúzbe Češmí, ani jemu se ale nepodařilo zakončit.
20'
Benatia si v hlavičkovém souboji vyšlápl na Ansárífárda, íránská reprezentace tak bude mít k dispozici standardku zhruba třicet metrů od Mohandovy svatyně.
19'
Queirozova družina okamžitě založila bleskovou protiakci, na jejímž konci stál Karím Ansárífárd, toho ale vracející se Amrabat nepustil ke střele.
18'
A málem z toho byl úvodní gól! Po obrovském závaru před Baíranvándem se k dorážce dostal Mehdi Benatia, obránce Bayernu Mnichov ale íránského gólmana nepřekonal!
17'
Íráncům ale rozehrávka příliš nevyšla a následovat bude v pořadí již třetí rohový kop pro Atlaské lvy.
16'
Kolmice Romaina Saïsse na Hakimiho byla příliš prudká, míč skončil v zámezí a Alírezá Baíranvánd už si chystá balon k odkopu.
15'
Čtvrthodinka hry je za námi a dosavadní průběh zápasu jasně patřil svěřencům Hervého Renarda, Maroko svou aktivní hrou zatím Írán velice zlobí.
13'
Nyní byl opět v permanenci Alírezá Baíranvánd, s centrem Bilhandy z levé strany ale neměl sebemenší potíže.
12'
Svěřenci Carlose Queiroze se vůbec poprvé v utkání usadili na útočné polovině, byl z toho ale jen centr Shojaeie, se kterým si Munír Mohand poradil.
11'
Na hřišti to začíná vřít, Amrabat teď na útočné polovině zbytečně dohrál Hadžsáfího.
10'
Zkušený Masoud Shojaei, který jako vůbec první íránský hráč hraje už na svém třetím šampionátu, vyfasoval za ostrý zákrok na polovině hřiště žlutou kartu.
9'
Další Amrabatův centr z pravé strany zblokoval Rúzbe Češmí, Írán se v úvodu utkání v podstatě jen brání.
8'
Ajjúb El Kábí se zničehonic dostal k míči na hranici pokutového území, míč ale netrefil ideálně a těsně přestřelil.
7'
Zdá se, že mladá naděje Schalke a marocké reprezentace bude v pořádku, Harít už je na nohou a hra vesele pokračuje.
5'
Na hřišti zůstal nehybně ležet Amín Harít, jemuž ostře zajel pod nohy Omíd Ebrahimí. Sudí Çakır ale nechal ve hře pokračovat a Harítovi spoluhráči poté radši zakopli balon do autu.
4'
Nordin Amrabat našel povedeným centrem na bližší tyči Bilhandu, hráč turecké Galatasaraye ale netrefil míč podle svých představ.
3'
Maročané vybojovali rohový kop, který rozehráli chytře na volného Zijacha, ten ale z hranice pokutového území promáchl!
2'
Alírezá Džahánbachš dostal pod tlak marockou obranu, hráči v červených dresech si ale nakonec poradili a už zakládají protiútok.
1'
Benatiův dalekonosný nákop na útočnou polovinu sice nikoho v červeném dresu nenašel, k odraženému míči se však nakonec dostal Amine Harit – ten ale pálil značně nepřesně.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Maroko: Mohand – Hakimí, Benatia, Saïss – Busufa, Zijach, El Ahmádí, Harít – N. Amrabat, El Kábí, Bilhanda.
Náhradníci: Bunú, Tadnautí – Mendyl, M. da Costa, Fadr, Butaíb, Aït Bennasser, Dirár, Buhaddúz, Nasjrí, Carcela-González, S. Amrabat.

Írán: Baíranvánd – Rezaeian, Češmí, Púralígandží – Ansárífárd, Ebrahimí, Hadžsáfí, Shojaei – Džahánbachš, Azmún, Amirí.
Náhradníci: Mazáherí, Abadzáde – Torabí, Mohammadí, Chanzáde, Ghoddos, Montazerí, Ghúčanedžhád, Taremí, Hosejní, Dadžagá, Ezatolahí.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (všichni Turecko).
ÍRÁN

Íránská reprezentace se probojovala na světový šampionát podruhé v řadě, i tentokrát byl jejím dirigentem bývalý lodivod Manchesteru United Carlos Queiroz. Před čtyřmi lety v Brazílii Íráncům jen těsně unikl postup ze skupiny v konkurenci Argentiny, Nigérie a Bosny, letos čeká Queirozovu družinu Maroko, Španělsko a Portugalsko. Těžký los. Írán je nejvýše postaveným asijským národem v žebříčku FIFA a bude se spoléhat především na výkony Alirezy Jahanbachše, který letos zářil v dresu AZ Alkmaaru, či útočníka Sardara Azmouna, o nějž se údajně zajímá Liverpool.
MAROKO

Atlaští lvi jsou mnohými považováni za jednoho z černých koňů celého šampionátu. Tým francouzského trenéra Hervého Renarda je složen vesměs z hráčů narozených v Evropě s marockým původem, mužstvo ze západu Afriky se může pochlubit především velmi vyrovnaným mužstvem: defenzívě šéfuje Mehdi Benatia z Bayernu Mnichov, zálohu má na starosti Mbark Boussoufa, po křídlech budou létat Hakim Ziyech, Nordin Amrabat či Younes Belhanda. Maroko čeká první MS po dvaceti letech, favority skupiny B (Španělsko, Portugalsko) ale může pořádně potrápit.
Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu ze zahajovacího duelu skupiny B, v němž Maroko vyzve Írán. Výkop je naplánován na 17 hodin, tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud