MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Austrálie - 3. prosince 2022   20:00

Argentina
Argentina
35' Messi (Otamendi) • 57' J. Álvarez
2:1
(1:0)
Austrálie
Austrálie
77' Fernández (vl.)
Argentina
Em. Martínez – Acuňa (71. Tagliafico), Otamendi, C. Romero, Molina (80. E. Palacios) – Fernández – Mac Allister (80. Montiel), de Paul – J. Álvarez (71. La. Martínez), Messi (C), A. Gómez (50. Li. Martínez).
Armani, Rulli – Almada, Foyth, Pezzella, Di María, Paredes, Gui. Rodríguez, Á. Correa, Dybala.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz
Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan
45 032 diváků
Austrálie
Ryan (C) – Behich, Rowles, Souttar, Degenek (71. Karačić) – Baccus (58. Goodwin), Irvine, Mooy, Leckie (71. Kuol) – Duke (71. MacLaren), McGree (58. Hrustic).
Redmayne, Vuković – Atkinson, Deng, J. King, B. Wright, Devlin, Cummings, Mabil, Tilio.

Pro dnešek je to ode mě vše. Hezký večer!
Austrálie tak v Kataru končí. Tento tým ale předvedl v Kataru pěkný fotbal a určitě se nemá za co stydět. Pro Austrálii už byl úspěch postup ze skupiny.

Fauly: 8:15.
Argentina ve čtvrtfinále vyzve Nizozemsko, které zvládlo svůj duel se Spojenými státy americkými.
Argentina postupuje po vítězství 2:1 do čtvrtfinále Mistrovství světa. Argentina otevřela skóre ve 35. minutě, kdy se přesnou trefou prosadil Lionel Messi. Ve druhém poločase Argentina zvýšila na rozdíl dvou branek, když chyby Ryana využil v 57. minutě Julian Álvarez. Austrálie ale ještě zkomplikovala a zdramatizovala utkání. V 77. minutě se do míče opřel Craig Goodwin, jehož střelu nešťastně tečoval mimo dosah brankáře Enzo Fernández. V závěru jsme viděli šance na obou stranách. Argentinu mohl uklidnit Lautaro Martínez, který nevyužil ani jednu ze svých šancí, a tak mohl přijít trest. V 97. minutě se do velké šance dostal Kuol, jehož vychytal Emiliano Marínez, který skvělým zákrokem zachránil Argentinu od inkasované branky.
90+7'
90+7'
Austrálie měla obrovskou šanci. Kuol si zpracoval centrovaný míč, otočil se a vystřelil na branku. Emiliano Martínez však fantastickým zákrokem podržel Argentinu.
90+4'
Teď měla Argentina několik příležitostí. Střelu Lautara Martíneze, která byl tečována, vyrazil Ryan nohou, Messi z dorážky minul branku.
90+4'
Messiho technická střela na zadní tyč letí vedle branky.
90+3'
Lautaro Martínez byl v další velké šanci. Messi mu adresoval přesnou přihrávku. Martínezovu tvrdou střelu Ryan vyrazil.
90+1'
Mooy zastavil Messiho, Argentina bude vhazovat.
90'
Souttar poslal k zemi nedovoleně Emiliana Martíneze.
89'
Lautaro Martínez byl ve skvělé šanci, po přihrávce Messiho byl sám před Ryanem, jeho střela na zadní tyč letěla vysoko nad branku.
88'
Lautaro Martínez se dostal ke střele v pokutovém území, která mu ale vůbec nesedla.
86'
Lautaro Martínez se dostal do pokutového území, kde jeho cesta také skončila.
85'
Messi byl nachytán v ofsajdu.
84'
Kuol neúmyslně kopl Romera. Hra je teď tak přerušena.
83'
Mooyův míč do pokutového území sebral ze vzduchu Emiliano Martínez.
81'
Behich prošel až do pokutového území, kde se ocitl ve velké šanci. Střelu mu na poslední chvíli zablokoval Lisandro Martínez.
80'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Gonzalo Montiel,
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Exequiel Palacios.
79'
Tagliafico byl nachytán v ofsajdu.
77'
Austrálie právě vstřelila branku!
Otamendi odvrátil centrovaný míč z levé strany přesně ke Craigu Goodwinovui, který na nic nečekal a poslal míč na branku. Střelu Australana tečoval ENZO FERNÁNDEZ do protipohybu Emiliana Martíneza. Austrálie je tak zpátky ve hře.
76'
Na hrací ploše byly dva míče. Marciniak byl nucen přerušit hru.
75'
Tagliafico postupoval po levé straně k brance Ryana, zvolil střelu na zadní tyč, která letěla o několik metrů mimo branku.
73'
Lautaro Martínez postupoval směrem k brance Austrálie. hru dobře přečetl Karačić.
71'
ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Nicolás Tagliafico,
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Lautaro Martínez.
71'
Střídání v týmu Austrálie:
ze hřiště odchází Milos Degenek, přichází Fran Karačić,
ze hřiště odchází Mitchell Duke, přichází Jamie MacLaren,
ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Garang Kuol.
70'
Teď si pomohl útočným faulem Acuňa, který poslal k zemi Degeneka.
69'
Argentina kontroluje hru, drží míč na své polovině.
68'
Míč od Goodwina stáhl Emiliano Martinez.
67'
Austrálie bude rozehrávat standardku od pomezní čáry.
66'
Acuňa poslal pěkný centr do ohně, kde se k zakončení nedostal Álvarez. O pár okamžiků později pálil za pokutovým územím Messi vysoko nad branku.
65'
De Paul svým centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
64'
Messi se dostal svým individuálním průnikem až do pokutového území, až tam mu ukopl míč Rowles na rohový kop.
63'
Goodwinův míč letěl moc na zadní tyč. Poté se záložník Adelaide United dostal k dalšímu centru, který odvrátil Álvarez.
62'
Romero poslal k zemi Goodwina. Zajímavá standardka pro Austrálii.
61'
Argentina spustila vysoké napadání. Rowles nakonec trefil napadajícího Mac Allistera, míč od něj šal za brankovou čáru.
60'
Otamendi odehrál míč do zámezí.
58'
ze hřiště odchází Keanu Baccus, přichází Craig Goodwin,
ze hřiště odchází Riley McGree, přichází Ajdin Hrustic.
57'
Argentina právě vstřelila branku!
Mathew Ryan si vybral slabší chvilku. Ryan obdržel přihrávku od Souttara, najednou se ocitl v těžké pozici, a proto zvolil kličku, která se mu nepovedla. Míč si vzal JULIAN ÁLVAREZ a poslal ho do prázdné branky.
56'
Ryan vyběhl mimo pokutové území a odehrál míč hlavou před Messim.
55'
Mac Allister měl volný prostor na levém křídle, nakonec míč zasekl a zvolil přihrávku na stopery.
55'
Ruka Álvareze i na druhé straně.
54'
McGree zahrál rukou. Argentina bude rozehrávat z vlastní poloviny hrací plochy.
53'
Emiliano Martínez musel rychle odkopnout míč před Dukem.
52'
Ve středovém kruhu byl nedovoleně zastaven Baccusem Mac Allister.
50'
Argentina se vykombinovala z vysokého pressingu. Na druhé straně hrací plochy střílel Messi, jemuž střela ale nesedla. Ryan bez problémů chytá.
50'
ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Lisandro Martínez.
49'
Gómez zkusil roztrhnout obranu Austrálie rychlým náběhem. Messi mu ale míč neadresoval. Argentina pokračuje v obehrávání obrany.
48'
Duke málem sebral Martínezovi míč. Teď měl argentinský brankář i trochu štěstí. Nakonec bude vhazovat Argentina.
47'
Nepřesná rozehrávka Ryana. Argentina má míč na svých kopačkách.
46'
Australané začínají s vysokým pressingem.
46'
Vypadá to, že do druhého poločasu půjdeme beze změn v sestavách.
Statistky prvního poločasu:

Držení míče: 61% – 39%
Střely celkem: 2 – 1
Střely na branku: 1 – 0
Argentina vede po prvním poločase, kdy se ve 35. minutě prosadil Lionel Messi, který prostřelil Ryana. Jinak vidíme obrázek, který se očekával. Argentina drží míč na svých kopačkách a hledá skulinky v obraně Austrálie. Australané se dostali jen ke dvou rohovým kopům, které defenziva Argentiny s přehledem ubránila.
45+2'
45+2'
Australané se vysunuli trochu výš, Otamendi ale odkopl míč do bezpečí.
45+2'
Argentina evidentně nechce inkasovat do poločasu, a proto nechává hrát Argentinu na její polovině.
44'
Degenek ztratil míč. Acuňa hraje zpátky na Otamendiho, který zklidňuje hru.
43'
Míč má Mathew Ryan, který bude stát u zrodu další útočné výstavby Austrálie.
42'
Na hrací ploše zůstal ležet Messi po souboji se Souttarem. Souttar odehrál míč, poté přišlápl Argentinci nohu. Hra bude pokračovat dále bez ošetření, což je dobrá zpráva.
40'
Argentina chce trochu zklidnit hru. Gómez zastavil útočnou akci, stopeři opět obehrávají hru.
39'
Na zemi zůstal ležet Degenek. Marciniak přerušuje hru a nařizuje přímý volný kop pro Austrálii.
38'
Žlutá karta pro tým Austrálie (Milos Degenek).
35'
LIONEL MESSI rozehrával standardní situaci od pomezní čáry. Souttar sice odvrátil míč mimo pokutové území. K míči se ale dostal Fernández, který našel v pokutovém území Otamendiho, ten sklepl míč Messimu, který si dal dobrý dotyk a střelou na zadní tyč otevírá účet osmifinále.
Asistence: Nicolas Otamendi
33'
Messi vybojoval na Behichovi vhazování. Poté jsme mezi oběma hráči viděli menší roztržku.
32'
Mooyův míč skončil až za pomezní čárou.
31'
Acuňa fauloval McGreeho. Austrálie bude rozehrávat standardku ze zajímavého místa.
30'
Messi hledal průnikovou přihrávku v náběhu Álvareze. Mooy ale dobře vykryl prostor a přihrávka neměla šanci projít.
29'
McGreeho míč našel hlavu Souttara, jeho hlavička ale byla zablokována Otamendim.
28'
Irvine vybojoval roh pro Austrálii.
27'
Mooyův míč našel Behiche, který v těžké pozici nenacentroval dobře.
26'
Austrálie je teď více na míči. Mooy přenáší míč z jedné strany na druhou.
24'
Otamendi rohový kop odvrátil hlavou do bezpečí.
23'
Pozvolnou kombinací se dostali Australané až k pokutovému území. Centr Leckieho byl zblokován na roh.
22'
Austrlené už minutu kombinují na své polovině. Argentina nehraje vysoko, a tak mají obránci dostatek času na rozehrávku. Je vidět, že se hraje opravdu důležité utkání.
21'
Nyní jsou u míče stopeři Austrálie, kteří v poklidu kombinují u svého pokutového území.
20'
Za dvacet odehraných minut jsme viděli jen jednu střelu v podání Gómeze.
19'
Irvine nahrál do pokutového území Behichovi. Toho ale pohlídal Romero.
18'
Fernándezův centr odvrací Souttar.
17'
Gómez se za hranicí pokutového území rozhodl pro střelu, která mu vylétla vysoko nad brankou.
16'
Argentina obléhá pokutové území Australanů. Zatím se jim ale nepodařilo dostat k nějaké příležitosti. Australani dobře vyplňují volné prostory.
15'
Irvine už potřetí fauloval. Marciniak mu správně uděluje první žlutou kartu v utkání.
13'
Álvarez se nacházel v ofsajdu.
13'
Argentinci už si opět vyměňují krátké přihrávky.
12'
Álvarezův průnik zastavil Behich.
11'
Leckie nezpracoval dlouhý křížný míč. Argentina bude vhazovat.
10'
Fernández hledal v pokutovém území Álvareze, který nezpracoval míč.
9'
Argentina je v úvodu aktivnější, zatím se jí ale nepovedlo krátkými přihrávkami otevřít obranu Austrálie.
7'
Austrálie začíná pěkně od podlahy. Teď zastavil nedovoleně Messiho Baccus.
5'
Tvrdý zákrok od Irvineho na Fernándeze. Marciniak proto přerušil hru.
4'
Centr Gómeze zablokoval jeden z Australanů rukou. Marciniak hru nepřerušil.
2'
Argentina kombinuje na své polovině.
1'
Irvine vhazoval až do pokutového území. Obrana Argentiny byla připravená.
1'
Rowles hned hledal dlouhým míčem McGreeho, který vybojoval vhazování pro Austrálii.
1'

Argentina: Em. Martínez – Acuňa, Otamendi, C. Romero, Molina – Fernández – Mac Allister, de Paul – J. Álvarez, Messi (C), A. Gómez.
Náhradníci: Armani, Rulli – Almada, Foyth, Li. Martínez, Montiel, Tagliafico, Pezzella, Di María, E. Palacios, Paredes, Gui. Rodríguez, Á. Correa, Dybala, La. Martínez.
Trenér: Scaloni

Austrálie: Ryan (C) – Behich, Rowles, Souttar, Degenek – Baccus, Irvine, Mooy, Leckie – Duke, McGree.
Náhradníci: Redmayne, Vuković – Atkinson, Deng, Karačić, J. King, B. Wright, Devlin, Hrustic, Cummings, Goodwin, Kuol, Mabil, MacLaren, Tilio.
Trenér: Arnold

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz.
Komise rozhodčích FIFA vybrala na toto utkání tento tým rozhodčích:

Rozhodčí: Szymon Marciniak (Polsko)
Asistent rozhodčího 1: Pawel Sokolnicki (Polsko)
Asistent rozhodčího 2: Tomasz Listkiewicz (Polsko)
4. rozhodčí: Mario Escobar (Guatemala)
Náhradní asistent rozhodčího: Kathryn Nesbitt (Spojené státy americké)
VAR: Tomasz Kwiatkowski (Polsko)
AVAR: Marco Fritz (Německo)
Ofsajd VAR: Alessandro Giallatini (Itálie)
Podpůrný VAR: Benoit Millot (Francie)
Náhradní AVAR: Ciro Carbone (Itálie)
Překvapivým účastníkem osmifinále je Austrálie. Ta stejně jako její dnešní soupeř nezvládla první utkání, nad její síly byla Francie, které podlehla 1:4. V následujících dvou zápasech vždy Austrálie vstřelila jednu branku a ani jednou neinkasovala, postupně si poradila s Tuniskem a s Dánskem. Nakonec z toho bylo druhé místo ve skupině D jen o skóre za Francií. Ofenzivu Austrálie táhne Matthew Leckie, který hraje domácí A-league za Melbourne City. Stavebním kamenem Austrálie je i zkušený brankář z FC Kodaň Mathew Ryan.
Argentina prošla do osmifinále z prvního místa skupiny C, kde za sebou nechala Polsko, Mexiko a Saúdskou Arábii. Argentina nevstoupila do šampionátu povedeně, v prvním utkání podlehla Saúdské Arábii 1:2. Poté ale přehrála Mexiko 2:0 a v posledním utkání skupiny si poradila s Polskem rovněž 2:0. Zejména proti Polákům podala Argentina velmi solidní výkon, který snesl ty nejpřísnější měřítka. Nejproduktivnějším hráčem Argentiny je Lionel Messi, který si připsal dvě branky a jednu asistenci, proti Polsku navíc ještě neproměnil pokutový kop. Argentina je v tomto utkání velkým favoritem, povede se jí potvrdit pozice favorita a postoupit do čtvrtfinále?
Ve druhém osmifinále Mistrovství světa v Kataru se proti sobě postaví reprezentace Argentiny a Austrálie. Utkání bude sehráno na Ahmad bin Ali Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.