MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Chorvatsko - 13. prosince 2022   20:00

Ukončeno
Argentina
Argentina
34' Messi  • 39' J. Álvarez  • 69' J. Álvarez (Messi)
3:0
(2:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
Argentina
Sestavy:
Em. Martínez – Molina (86. Foyth), C. Romero, Otamendi, Tagliafico – de Paul (74. E. Palacios), Fernández, Paredes (62. Li. Martínez), Mac Allister (86. Á. Correa) – Messi (C), J. Álvarez (74. Dybala).
Náhradníci:
Armani, Rulli – Almada, Di María, La. Martínez, Pezzella, Gui. Rodríguez.
Rozhodčí
Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)
Lusail Iconic Stadium, Lusail
88 966 diváků
Chorvatsko
Sestavy:
Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, B. Sosa (46. Oršić) – Brozović (50. Petković) – Modrić (C) (81. Majer), Kovačić – Pašalić (46. Vlašić), Kramarić (72. Livaja), Perišić.
Náhradníci:
Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Erlić, Jakić, Stanišić, Sučić, Šutalo, Vida.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:8.
Prvním finalistou světového šampionátu v Kataru je Argentina! Jihoameričané nedali Chorvatům šanci, soupeři oplatila porážku 3:0 z předešlého mistrovství světa.

Skóre střetnutí otevřel ve 34. minutě Lionel Messi, jenž suverénně proměnil penaltu po faulu gólmana Livakoviće na Álvareze. Právě Julián Álvarez o pět minut později navýšil náskok svého mužstva a tentýž hráč v 69. minutě uzavřel gólový účet Scaloniho družiny, kdy po skvělém pasu Messiho z malého vápna nezaváhal.

Vítězství Argentiny je bezesporu zasloužené. Konkurenta nepustila za celou dobu k vážnějšímu ohrožení Martínezovy svatyně, brankář s udržením třetího čistého konta na turnaji neměl moc práce. Ve finále se Jihoameričané mohou těšit na vítěze zápasu Francie – Maroko.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Jeden z posledních útoků táhl po pravé lajně Juan Foyth. Zkusil odcentrovat, leč trefil prvního bránícího protihráče, jímž byl Joško Gvardiol.
90+4'
Na hranici pravé strany šestnáctky se proháčkoval k zakončení Nikola Vlašić. Levou nohou usměrnil balón těsně nad horní tyč.
90+3'
Čtvrtý rohový kop Chorvatska v utkání obstaral Lovro Majer. Nepovedený centr nasměroval na přední tyč, kde kraloval Juan Foyth.
90+2'
Příliš dlouho dával Marko Livaja najevo, kam bude nahrávat. Přihrávku k levé lajně na Ivana Perišiće vystihl Nicolás Tagliafico.
90+1'
Pro vysoký centr si s velkým přehledem vyběhl Emiliano Martínez. Kulatý nesmysl s ledovým klidem sebral do rukavic.
89'
Střetnutí se dohrává spíše z povinnosti. O prvním finalistovi světového šampionátu už je rozhodnuto, bude jím Argentina.
88'
Těsně za velkým vápnem vystřelil levým nártem Lovro Majer. Svou tečí míč zpomalil Lisandro Martínez, Emiliano Martínez neměl moc těžkou práci.
87'
Lovro Majer rozebíhal po pravé lajně Matea Kovačiće, toho v rychlostním souboji bez větších problémů porazil čerstvý Juan Foyth.
86'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Juan Foyth.
86'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Ángel Correa.
85'
Dobře mířený centr Lovra Majera směřoval do prostoru, kam nabíhal Dejan Lovren, stoper ve skluzu na míč těsně nedosáhl.
84'
Evropané přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Nakonec centroval Ivan Perišić, Nicolás Tagliafico odhlavičkoval míč na roh.
83'
Další argentinský útok byl o poznání nebezpečnější. Lionel Messi vymyslel parádní oblouček na Alexise Mac Allistera, rána pravačkou z voleje proletěla těsně vedle levé tyče.
82'
Za obranu sprintoval Nicolás Tagliafico. Cestu mu výborně zakřižoval Dejan Lovren, po zisku míče hrál směrem dozadu na Livakoviće.
81'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lovro Majer.
80'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Luka Modrić. Emiliano Martínez nemusel do akce, práci za něj odvedl blokující Lisandro Martínez.
79'
Z Chorvatů vyprchalo nadšení pro hru, zřejmě už si jsou vědomi, že s dnešním výsledkem nic nezmůžou a zabojují „pouze“ o bronz.
78'
Ivan Perišić skrze dvěma protihráči propasíroval míč k nohám Mislava Oršiće, jeho pokus o obalovačku na zadní tyč skončil nad břevnem.
77'
S centrem od levé lajny si Nicolás Otamendi poradil. Navíc ukázal skvělý přehled, když míč sklepl k nohám Enza Fernándeze.
76'
Fotbalisté v modro-bílých dresech kombinují na útočné polovině a nikam nespěchají. Vyměňování míče kolem poloviny hřiště jim bohatě stačí.
75'
Z velké vzdálenosti vypálil levačkou Ivan Perišić. Emiliano Martínez mohl zůstat klidný, míč proletěl vysoko nad břevnem.
74'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Paulo Dybala.
74'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Exequiel Palacios.
73'
Volný přímý kop rozehrál Ivan Perišić. Míč napálil kolem zdi a mířil k levé tyči, kde byl s prvním úspěšným zákrokem v zápase připravený Emiliano Martínez.
72'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Marko Livaja.
71'
Druhým argentinským hráčem potrestaným žlutou kartou je Nicolás Otamendi, který si doslova vyšlápl na Bruna Petkoviće.
69'
Argentina právě vstřelila branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Minimálně polovina zásluh míří za Lionelem Messim, který si na pravé straně pohrál s Gvardiolem, aby akci vyšperkoval nahrávkou na hranici malého vápna, kde JULIÁN ÁLVAREZ nastavil pravou placírku a snadno uklidil míč do sítě. Asistence: Lionel Messi.
68'
První žlutou kartu Jihoameričanů obdržel Cristian Romero. Za polovinou hřiště nepříjemně zajel do pravého kotníku Andreji Kramarićovi, arbitr Orsato dlouho neváhal.
67'
Útočným faulem se provinil Mislav Oršić. Nejprve neuspěl kličkou proti Nahuelu Molinovi, téhož konkurenta obratem fauloval.
66'
Brejk táhl opět Julián Álvarez. Místo přízemní nahrávky Tagliaficovi zkoušel delší pas na de Paula, k němuž se stihl stáhnout Josip Juranović.
65'
Taktický faul vyrobil na polovině hřiště Rodrigo de Paul. Drobným potažením za dres zastavil v rozletu Ivana Perišiće.
64'
Po Álvarezově přenesení Nahuel Molina sklepával míč po pravé lajně k Alexisi Mac Allisterovi, ten neuspěl jeden na jednoho proti Gvardiolovi.
63'
Dejan Lovren se po centru z levé strany procpal k hlavičce mezi třemi protihráči a Emiliano Martínez jenom vyrážel míč před sebe, Nikola Vlašić se k dorážce cpal neúspěšně.
62'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Lisandro Martínez.
61'
V blízkosti poloviny hřiště fauloval Leandro Paredes, který ostřejším skluzem trefil levý kotník Nikoly Vlašiće.
60'
Obětavě bojuje Julián Álvarez. Útočník zabral směrem dozadu a ukázkově tělem obral o míč váhajícího Matea Kovačiće.
59'
Hra musela být na okamžik přerušena, protože balón nesplňoval předepsaný objem, Josip Juranović musí na rozehrávku autového vhazování počkat.
58'
Narážečka Lionela Messiho a Enzem Fernándezem nebyla vůbec špatná! První jmenovaný potom udržel tělo před Gvardiolem, střelu z mírného úhlu Livaković zdárně vyrazil před sebe mimo dosah Messiho či jiných protihráčů.
57'
Za obranu dostal míč rychlonohý Julián Álvarez. S hlavou nahoře přihrával do středu Enzu Fernándezovi, jehož zradilo zpracování, takže k zakončení vůbec nedošlo.
56'
Na jedničku si splnil defenzivní povinnosti Nicolás Otamendi. Před Nikolu Vlašiće vložil tělo a balón nechal doputovat mimo hrací plochu.
55'
Dejan Lovren vymýšlel zajímavé přenesení hry doleva na Ivana Perišiće. Jenže míči dal příliš velkou výšku, spoluhráč na něj neměl šanci dosáhnout.
54'
Z pravé strany centroval Nikola Vlašić. Do směru letu míče vložil nohu Cristian Romero, ze vzduchu pak bezpečně sebral míč brankář.
53'
Hodně riskantně pouštěl Nicolás Tagliafico pas Matea Kovačiće s důvěrou, že balón převezme Nicolás Otamendi, tak se k jeho štěstí také stalo.
52'
Zády k bráně převzal míč Andrej Kramarić. Nahrával pod sebe Luku Modrićovi, ostrou ránu nártem obětavě zblokoval Rodrigo de Paul.
51'
Nově příchozí Bruno Petković zkusil patičkou sklepnout za sebe na Mislava Oršiće, toho udržel na uzdě Nicolás Tagliafico.
50'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Bruno Petković.
49'
Z osmnácti metrů vyslal tvrdou ránu Leandro Paredes. Balón skočil těsně před gólmanem, ovšem letěl do středu brány, takže Livaković zapsal snadný zákrok.
48'
Přímý kop Chorvatska rozehrál Luka Modrić. Vyslal příliš vysoký centr, pro nějž si bez větších problémů vyběhl gólman Emiliano Martínez.
47'
Jak se dalo očekávat, tak Zlatko Dalić o poločasové přestávce sáhl do sestavy, a to hned dvakrát. Podpořil ofenzivu, když místo beka Sosy nastoupil do hry Oršić, místo Pašaliće se na pravé křídlo postavil Vlašić.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Nikola Vlašić.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Mislav Oršić.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Argentina má skvěle nakročeno k postupu do finále, po prvním poločase vede nad Chorvatskem 2:0. Důležitý první gól vstřelil ve 34. minutě Lionel Messi, jenž gólem z penalty potrestal faul gólmana Livakoviće na Álvareze. Právě Julián Álvarez o pět minut později k vybojované penaltě přidal i gól, když sebral balón na polovině hřiště a s velkým štěstím se prokličkoval až před brankáře, jehož prostřelil k pravé tyči. Chorvaté se budou muset ve druhé půli vyvarovat laxní hry v defenzivě a hlavně přidat směrem dopředu, jinak na postup do finále mohou zapomenout.
45+5'
První poločas skončil.
45+4'
Ivan Perišić získal prostor, aby mohl odcentrovat. Míč ale netrefil vůbec dobře, Emiliano Martínez bude odkopávat od brány.
45+3'
Ofsajdové postavení odpískáno Juliánu Álvarezovi. Útočník zřejmě očekával přihrávku od Leandra Paredese o něco dříve.
45+2'
Ve středu pole skvěle zafungoval Leandro Paredes. Tělem přetlačil Luku Modriće, načež u levé lajny zapojil Tagliafica.
45+1'
Střílený centr Josipa Juranoviće Emiliano Martínez s problémy vyrazil před sebe, dorážející Andrej Kramarić rozvlnil pouze boční síť.
44'
Pod tlakem si Joško Gvardiol poradil na jedničku. Nenechal se rozhodit Lionelem Messim a pomohl si pasem dozadu na Dominika Livakoviće.
43'
Druhý rohový kop v krátkém časovém sledu kroutil Lionel Messi přímo do brány, Dominik Livaković kulatý nesmysl vyboxoval mimo bezprostřední nebezpečí.
42'
Dominik Livaković zachránil Chorvaty od třetího inkasovaného gólu! Messi parádním centrem našel Alexise Mac Allistera, jehož hlavičku gólman vytáhl konečky prstů levé ruky.
41'
Argentina je při chuti. Zpoza velkého vápna vypálil pravačkou Rodrigo de Paul, blokující Joško Gvardiol srazil míč na rohový kop.
39'
Argentina právě vstřelila branku!
Jihoameričané dělají další důležitý krok směrem k vítězství! Ubránili se rohovému kopu a z poloviny hřiště se vydal k velkému sólu JULIÁN ÁLVAREZ. Měl i obrovskou porci štěstí, když jej nejprve trefil pokus o odkop Juranoviće, posléze selhal i Sosa. Tváří v tvář brankáři pak forvard zakončil neomylně k pravé tyči.
38'
Svěřenci kouče Daliće vybojovali druhý rohový kop. Jmenovitě Josip Juranović, jehož centr srazil Nicolás Tagliafico mimo hrací plochu.
37'
Evropané přenesli kombinaci na útočnou polovinu. Nakonec zleva centroval Borna Sosa, ve vápně hlavičkoval osamocený Nicolás Otamendi.
36'
Chorvaté nemusí klesat na mysli. Už moc dobře ví, jaké to je na šampionátu prohrávat, naposledy ve čtvrtfinále s Brazílii. Na odpověď navíc zbývá podstatně více času.
34'
Argentina právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI si poradil s obrovským přehledem! Zachoval ledový klid a balón napálil ze svého pohledu do pravého horního rohu. Livaković uhodl směr, ale takhle dobře kopnutou penaltu zkrátka nešlo chytat.
33'
Dominik Livaković si za faul vykoledoval kartónek žluté barvy, stejný trest obdržel i Mateo Kovačić za řeči.
32'
Bude se kopat penalta! Za obranu obdržel dlouhý balón Julián Álvarez, jenž oblouček nasměroval mimo dosah Livakoviće, jenž protihráče v plné rychlosti srazil. Těsně před brankovou čárou doběhl míč Lovren, takže břemeno putuje z Álvareze na Messiho.
31'
Borna Sosa zapojil do hry nohama Dominika Livakoviće. Gólman rozehrával po zemi na Dejana Lovrena, jemuž vyšel oblouček na Matea Kovačiće.
30'
Pravou stranou pokusil štěstí Marcelo Brozović. Došlo ovšem k jeho zdvojení, čistým způsobem ho odzbrojil Nicolás Otamendi.
29'
Jak vidno, tak Luka Modrić umí zabrat i směrem dozadu. Skvěle vyplnil prostor na pozici pravého beka, přenesení hry v podání Moliny prodloužil hlavou do zámezí.
28'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Luka Modrić. Celou situaci měl pod kontrolou Leandro Paredes, balón s přehledem odklidil mimo vápno.
27'
Lionel Messi byl obrán o míč Mateem Kovačićem. Chorvatský středopolař se pak vydal dopředu a jeho putování s míčem zastavil faulem Cristian Romero.
26'
První zákrok musel předvést Dominik Livaković. Ze střední vzdálenosti vyzkoušel jeho pozornost Enzo Fernández a gólman nebyl úplně jistý, míč zkrotil až nadvakrát.
25'
Sprint vpřed předvedl po levé lajně Nicolás Tagliafico. Centr ovšem zamířil mimo dosah Juliána Álvareze, míč si pak stáhl špičkou kopačky Borna Sosa.
24'
Ivan Perišić chtěl hrát dopředu, ale zpozoroval, že všichni jeho spoluhráči jsou obsazení, proto zvolil zklidnění nahrávku dozadu na Lovrena.
23'
Znovu si řekl o pozornost Lionel Messi. Podstoupil souboj s Joškem Gvardiolem, po němž skončil na trávníku, výsledkem je odkop od brány.
22'
Lionel Messi si nejprve narazil s Juliánem Álvarezem, aby následně vyzkoušel průnikový pas doleva na Nicoláse Tagliafica, pasu v poslední chvíli zabránil v úspěchu Josip Juranović.
21'
Pod tlakem aktivního Borny Sosy přihrával Nahuel Molina nepřesně na střed. Marcelo Brozović posléze zvládl zpracování, ale pas na Kramariće vystihl vystoupivší Romero.
20'
Chorvatský útok zastavil Enzo Fernández ještě v jeho zárodku, když podražením poslal k zemi Luku Modriće.
19'
Přestože měl poměrně dost času, tak Bornu Sosovi centr od levé lajny vůbec nevyšel, kulatý nesmysl nasměroval o velký kus nad argentinskou svatyni.
18'
Jako zkušený mazák si počínal Joško Gvardiol. Nenechal se rozhodit Juliánem Álvarezem, zbavil se ho kličkou po levé ruce a v klidu předal míč Marcelu Brozovićovi.
17'
První rohový kop utkání rozehrávali Chorvaté na krátkou vzdálenost. Následně centroval Luka Modrić, Dejan Lovren hlavičkoval v těžké pozici o kus vedle brány.
16'
Zprava centroval Josip Juranović. Hledal Andreje Kramariće, který proti dvojici argentinských stoperů neměl moc šancí na úspěch.
15'
Nicolás Tagliafico se pořádně zapotil, aby nedovolil postupovat do slibné příležitosti Andreji Kramarićovi, ve velkém záklonu dokázal hlavičkovat alespoň do autu.
14'
Kousek za velkým pokutovým územím chtěl volný přímý kop Lionel Messi. Mateo Kovačić si ale dle úsudku rozhodčího počínal povoleným způsobem.
13'
V poslední chvíli si Alexis Mac Allister píchl míč kolem pravé nohy Luky Modriće, přes níž následně přepadl a arbitr Orsato odpískal faul.
12'
Ani centimetr volného prostoru Ivanu Perišićovi nedal Cristian Romero. Rozběhnutý stoper ve skluzu odehrál míč do zámezí.
11'
Dlouhým autovým vhazováním do pokutového území se prezentoval Ivan Perišić. Emiliano Martínez si zařval pozdě, nicméně Nicolás Otamendi zvládl hrací předmět odklidit mimo velké pokutové území.
10'
Narážečka mezi Bornou Sosou a Ivanem Perišićem nevyšla. Zpětný pas výborně přečetl Cristian Romero, jenž si pomohl nahrávkou po levé ruce na Otamendiho.
9'
Nahuel Molina nedal ve vzdušném souboji Bornu Sosovi žádnou šanci. Přihrávka hlavou mu ovšem nevyšla, Lionel Messi měl k balónu daleko.
8'
Na polovině hřiště fauloval Mario Pašalić. V souboji s Leandrem Paredesem zabral příliš pozdě a soka zezadu nedovoleně podrazil.
7'
Stoper Cristian Romero chtěl hrát směrem dopředu, jenže neměl na koho, proto nahrál jenom kousek před sebe Enzu Fernándezovi. Následně bezmocně rozhodil rukama, evidentně od spoluhráčů požaduje více pohybu.
6'
První vážnější útočný pokus Chorvatů neměl dlouhého trvání. Byl to Ivan Perišić, kdo centroval, gólman Emiliano Martínez bezpečně stáhl míč do rukavic.
5'
Rodrigo de Paul vymyslel další parádní balón, v tomto případě hledal křižným pasem na levé straně šestnáctky Nicoláse Tagliafica, těsně před ním sebral míč do rukavic vyběhnuvší Dominik Livaković.
4'
Jak je vidět, tak Nahuel Molina umí zahrát i směrem do defenzivy. Skvěle vystál Ivana Perišiće, chorvatského křídelníka vytlačil mimo hrací plochu.
3'
Rodrigo de Paul vymyslel parádní pas po pravé lajně na Nahuela Molinu. Pravý bek v rychlostním souboji porazil Bornu Sosu, avšak centr nasměroval mimo dosah Juliána Álvareze.
2'
První semifinále světového šampionátu v Kataru odstartovalo! Argentinci hrají v modro-bílých dresech, Chorvaté oblékli dresy barvy tmavě modré.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Argentina: Em. Martínez – Molina, C. Romero, Otamendi, Tagliafico – de Paul, Fernández, Paredes, Mac Allister – Messi (C), J. Álvarez.
Náhradníci: Armani, Rulli – Almada, Á. Correa, Di María, Dybala, Foyth, La. Martínez, Li. Martínez, E. Palacios, Pezzella, Gui. Rodríguez.
Trenér: Lionel Scaloni

Chorvatsko: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, B. Sosa – Brozović – Modrić (C), Kovačić – Pašalić, Kramarić, Perišić.
Náhradníci: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Erlić, Jakić, Livaja, Majer, Oršić, Petković, Stanišić, Sučić, Šutalo, Vida, Vlašić.
Trenér: Zlatko Dalić

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (ITA).
Favoritem prvního semifinále jsou Argentinci, od nichž se očekává, že budou po většinu času diktovat tempo hry. Chorvaté však rozhodně nebudou lehkou překážkou, o čemž se přesvědčili mj. i podle sázkových kanceláří největší favorité na titul Brazilci. Mužstvo pod dlouholetým vedením Zlatka Daliće hraje skvěle především do defenzivy, aby potom udeřilo ze skvěle sehraného brejku.
Chorvatsko

Přestože Chorvaté obhajují stříbrnou pozici z před čtyř let, tak se s jejich postupem do semifinále nepočítalo. Dalićova družina však znovu předvádí výborné výkony hlavně v defenzivě a může pomýšlet i na vylepšení počinu z Ruska. Ve skupině uhrála hned dvě bezbrankové remízy, a sice s Marokem a Belgií, k tomu přidala přesvědčivé vítězství 4:1 nad Kanadou. Ve vyřazovací fázi muselo jít Chorvatsko v osmifinále i čtvrtfinále do penaltového rozstřelu. Japonsko ukončilo ve čtvrté sérii a s Brazilci, proti nimž ve 117. minutě vyrovnával na 1:1 Petković, byl konec odpískán rovněž ve čtvrté sérii, když Marquinhos trefil jenom tyč.
Argentina

Šampionát pro Argentinu neodstartoval vůbec dobře, když v prvním utkání skupiny C senzačně podlehla Saúdské Arábii 1:2. Parta okolo Lionela Messiho ovšem zmobilizovala síly a po povinném vítězství 2:0 nad Mexikem zdolala stejným výsledkem v klíčovém utkání o postup i Polsko. Ve čtvrtfinále se svěřenci kouče Scaloniho utkali s Austrálií, jež nebyla vůbec lehkým soupeřem, favoritovi podlehla těsně 1:2. Ještě dramatičtější bylo čtvrtfinálové utkání s Nizozemskem, v němž Argentina promrhala dvoubrankový náskok, ovšem v penaltovém rozstřelu tahala za delší konec provazu, v páté sérii rozhodl o postupu Jihoameričanů Lautaro Martínez.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování semifinále mistrovství světa, u zápasu mezi Argentinou a Chorvatskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud