Ryan – Degenek, Souttar, Rowles, Behich – Leckie (88. Hrustić), Irvine, Mooy, Goodwin (46. Baccus) – McGree (73. Wright), Duke (82. MacLaren).
Redmayne, Vuković – Atkinson, Karačić, Tilio, Mabil, Devlin, Deng, Kuol, King, Cummings.
Dánsko
Schmeichel – Mæhle (69. Cornelius), A. Christensen, Andersen, Kristensen (46. Bah) – Jensen (59. Damsgaard), Højbjerg – Lindstrøm, Eriksen, Olsen (69. Skov) – Braithwaite (59. Dolberg).
O. Christensen, Rønnow – Nelsson, Kjær, Nørgaard, Larsen, Wass, Wind, Poulsen.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:13. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.
Máme tady konec tohoto zápasu, který rozhodl že Austrálie postupuje po druhé v historii do vyřazovacích bojů a minimálně tak vyrovnají svoje maximum z roku 2006. Dánové tím pádem proti všem papírům ze skupiny nepostupují, ba i skončí poslední, protože Tunisko překvapivě porazilo hvězdy francouzkého týmu.. Austrálie spíš těžila z chyb Dánska a právě toho využil jediný střelec Leckie. Dánové se taky snažili ohrozit brankáře Matthewa Ryana, ale nikomu se nepodařilo jej překonat a přelstít. Což znamená, že postupující ze skupiny D je z prvního místa Francie a druhá Austrálie. Třetí končí Tunisko a poslední Dánsko. To je z mé pozice vše a budu rád, když se uvidíme u dalších textových přenosů.
90+6'
90+5'
Cornelius hlavičkoval po dalším rohovém kopu jen těsně nad branku.
90+5'
Eriksen z bezprostřední blízkosti tečoval centr z levé strany jen do brankáře Ryana, který podržel australský výběr.
90+4'
Christian Eriksen poslal centr od rohového praporku přímo do náruče Matthewa Ryana.
90+3'
Další pokus Skova byl zablokován do autu a bude se zahrávat roh.
90+2'
Všichni hráči v červeném jsou značně nervózní a nikdo nechce dělat nějakou riskantní přihrávku.
90+1'
Australané nechtějí jenom bránit a dokonce se MacLaren dostal i do útoku, jenže jeho střela nebyla nijak přesná.
90'
Dnešní utkání sleduje 41 232 diváků.
89'
Andersen poslal dlouhý centr a Damsgaard podle rozhodčího fauloval Rowlese. Tím pádem míč opět odkopává Ryan.
88'
Střídání v týmu Austrálie:
ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Ajdin Hrustic.
87'
Dánové mají pět hráčů v obraně a nemůžou si dovolit zatím nic riskovat. Dolberg dostal míč a mohl jít na brankáře, jenže mu tato střela nesedla a byla zblokována.
86'
Dánové jsou zakotvení na jejich půlce, jelikož jsou pod mírným tlakem.
84'
Dolberg setřásl dva obránce, ale třetí Souttar jej zastavil a poslal míč opět jeho brankáři.
83'
Ryan dostal míč a jak se očekává, tak nikam nespěchá. I tak vykopl míč až na soupeřovu půlku.
82'
ze hřiště odchází Mitchell Duke, přichází Jamie MacLaren.
81'
Cornelius se ocitl na hranici půlkruhu a jelikož byl obtěžován obránci, tak poslal míč na Skova, kterého střelu zblokoval jeden z obránců.
80'
Do konce zápasu zbývá deset minut plus nastavení. Australané si chtějí pojistit pozici na útočné polovině a nikam moc nechtějí pustit Dány.
79'
Při tomto skóre by Dánové skončili poslední a Austrálie by postoupila. Tohle by před MS nikdo nečekal!
77'
Skov se podobně jako vystřídaný Olsen snaží střílet z každé pozice. Jeho pokus ale zastavil Ryan, který si po delší době opět sáhl na míč.
76'
Australané stále více a více atakují a chtějí si pojistit tohle skóre přes velice dobře pozičně postavené Dány.
75'
Střídající Skov se snažil dovoleně zastavit Mooye, který ale se utrhl dříve, než to Skov čekal.
74'
Dánové tuší, že jim teče do bot. Potřebují více útočit.
73'
ze hřiště odchází Riley McGree, přichází Bailey Wright.
72'
Střídající Cornelius hned se pokusil ohrozil branku, jenže jeho hlavička netrefila branku.
70'
Dánové se dožadovali penalty, která byla i prvně hlášena, jenže faulovaný Dolberg byl již předtím v ofsajdu.
69'
Střídání v týmu Dánsko:
ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Andreas Cornelius,
ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Robert Skov.
68'
Skov Olsen jakožto velice rozdílový hráč se snaží stav zápasu otočit, jenže jeho střela letěla mimo.
67'
Hitch se dostal až do oblasti malého vápna a snažil se míč poslat pod sebe, jenže míč nikdo z jeho spoluhráčů nenašel.
65'
Dánský roh nijak neohrozil branku Australanů a do akce se dostávají opět žlutozelení.
64'
Do útoku se dostal i dánský tým a střela Skova Olsena byla zablokována do autu.
63'
Leckie nemá stále dost a snaží se dostat Austrálie blíž a blíž k postupu, jenže tento pokus už byl zastaven Andersenem.
60'
Australané vystihli nepřesnou přihrávku soupeře před vlastním velkým vápnem a brejk přes celé hřiště zakončil po McGreeho přihrávce MATTHEW LECKIE. Vymotal několika kličkami Mæhleho a po přízemní střele se Schmeichel na zadní tyč natahoval marně.
59'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Kasper Dolberg,
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Mikkel Damsgaard.
58'
Eriksen si tuto standartní situaci zatočil míč, který jen těsně minul branku.
57'
Degenek zastavil Lindströma za cenu žluté karty, ale zastavil tak slibný útok z pravé strany.
56'
Dánové nijak nespěchají, ale zdá se, že už i fanoušci jejich týmu začínají být zoufalí.
55'
Dánům chvilku trvala rozehrávka, protože se nikdo nemohl domluvit, kdo míč přebere.
53'
Dánové se stále drží na útočné polovině, jenže stále hře chybí nějaká nečekaná přichrávka.
52'
Tlak Dánska začíná být nesnesitelný. Skov Olsen vypálil velice rychlý projektil, který schytal Rowles do břicha. Útok tím ale neskončil a o míč bojoval Jensen, jenže souboj prohrál.
50'
Dánové se přes kombinaci v kruhu dostali až do vápna, jenže stále žádná střela.
49'
Dánové se musí vzpamatovat a zkusit zaútočit. Zatím se k ničemu nedostali.
48'
Po útoku Dánska, který skončil dříve než začal, tak se do protiútoku dostali opět hráči Aussie, kde Irvine dostal pass do vápna a jeho pokus z první skončil nad brankou.
47'
Australané celkově zahrávali 3 rohy, ale ani jeden nijak neohrozil Kaspera Schmeichela.
46'
Hned od začátku Australané pokračují v tlaku ze závěru prvního poločasu.
46'
ze hřiště odchází Craig Goodwin, přichází Keanu Baccus.

ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Alexander Bah.
46'
Máme za sebou první půlku, po které můžou být trošku více spokojenější Australané, kteří by v tomto případě postupovali do vyřazovacích bojů. Herně se lépe ukazují hráči Dánska, kteří už nejednou ohrozili brankáře Ryana a stejně tak to mohlo skončit gólem. Australané, ale se vzchopili na konci, kdy se musel zapotit i brankář Schmeichel. Určitě bude zajímavé sledovat druhý poločas.
45+2'
45+2'
Mitchell Duke se opět ukázal na levé straně a dostal poslal skvělý pass na McGreeho, který ale míč netrefil ideálně.
45+1'
Kasper Schmeichel vyboxoval míč, který centroval Leckie. Skóre tak zůstává stále bez branek.
44'
Špílmachr Austrálie – Aaron Mooy ale je na půlící čáře jako doma a ani jeden z pokusů o přihrávku přes něj neprošel.
44'
Oba dva celky už nikam nespěchají a budou chtít dohrát poločas v poklidu.
42'
Po krátké kombinaci se dostal k míči Skov Olsen, kterému střela vůbec nevyšla a míč zachytil brankář Ryan bez problémů.
41'
Duke společně s Goodwinem založili akci, která využila zmatků v obraně. Jenže i tento pokus zastavil brankář Kasper Schmeichel.
39'
Skvělý pass do centrovací pozice dostal McGree, který ale musel počkat na hráče ve vápně. Když se ve vápně objevil Duke, tak mu míč sebral Christensen.
38'
I Australané začínají kombinovat na své půlce. Do kombinace se zapojuje i brankář.
37'
Vypadá to, že se moc minut nastavovat nebude, protože moc faulů se neudálo, žádné hádky ani jiné situace, ale stále zbývá dost času.
36'
Dánové se nejspíše snaží překombinovat hráče Austrálie, jenže ti si stále stojí za svou formací 4-4-2.
35'
Duke se dostal přes levou stranu, ale jeho nájezd zastavil Andersen.
34'
Australané si všímají dírám v obraně červeným, ale zatím žádná větší akce z toho není.
32'
Dánové si hlídají míč, ale musí spěchat jestli chtějí postoupit ze skupiny, protože remíza by zajistila postup protinožčům.
31'
Australanům se podařilo dostat na hranici vápna, jenže pokus McGreeho skončil v náruči Schmeichela.
30'
Po první půl hodině hry, můžeme říct, že aktivnější jsou mnohem více hráči Dánska, ale útočí s nezabezpečenou obranou.
29'
Hodně rychlý brejk Dánů mohl skončit prvním gólem. Jensen se utrhl obráncům a snažil se vystřelit. Pokus zblokoval jeden z obránců a číhající Eriksen posílá odražený míč metr vedle tyče.
27'
Australané vydržely v útoku na jejich čas u balónu celkem dlouhou dobu. Jenže do akce se opět dostávají Dánové.
26'
Útočníci Austrálie se snaží napadat obránce Dánska, jenže proti rychlým přihrávkám jsou marní.
24'
Skov Olsen dostal skvělou přihrávku mimo vápno a jeho pokus zachytil pozorný brankář Australanů.
23'
I když jsou Dánové stále dost aktivní, tak pevná obrana žlutozelených je dost pozorná.
22'
Po velice velkém tlaku se do útoku dostal i McGree, který vyhrál dva osobní souboje, jenže jeho střelu zastavil Kasper Schmeichel.
21'
Mnohem aktivnější jsou stále hráči z Jutského poloostrova, kteří po rohovém kopu opět zaměstnali Matthewa Ryana.
20'
Australané se museli hned vracet, protože Mæhle byl připravený k dalšímu centru, který ale poslal pouze do autu.
19'
Reprezentanti Austrálie přežili závar po přízemním centru z levé strany, který vykopával Ryan reflexivně před sebe.
19'
Australané se po delší době dostali na soupeřovu půlku. Jenže pevná obrana nenechala ani jednoho z útočníků zakončit.
18'
Přímák sice ohrozil brankáře Ryana, ale po následné střele byl jeden z hráčů v ofsajdu.
17'
Degenek se snažil získat míč, aby zabránil dalšímu centru. Jenže přitom omylem fauloval Maehleho, který tak získal přímý kop.
15'
V ochozech jsou mnohem více slyšet fanoušci "Aussie" a určitě jsou pro hráče velkou podporou.
14'
Australané jsou pod stále větším a větším tlakem. Dánové se po sérii přihrávek opět ocitli na hranici vápna a Braithwaite na poslední chvíli přihrál Jensenovi, který ale poslal míč do ochozů.
13'
Následný rohový kop poslal jeden z australských obránců za půlící kruh. U míče jsou tím pádem stále Dánové.
11'
Jensen se dostal sám až do vápna a jeho střelu z úhlu, která mířila pod břevno, vytáhl skvělým zákrokem na roh Ryan.
11'
Eriksen se dostal s míčem až do vápna. Jeho pokus ale zrušili australští obránci.
10'
Dánové kombinují na polovině soupeře a čekají na vhodný útok, kdy můžou zaútočit.
9'
Australané hned po dánské rozehrávce získali míč a dokonce se Behich dostal k centru, který ale zachytil Eriksen.
8'
Další útok Dánů na ose Andersen-Höjbjerg zastavil faulující Rowles.
7'
Jensen se ocitl na hraně vápna na levé straně a snažil se centrovat na volného Braithwaita. Jenže míč pohotově lapil Ryan.
6'
Zatím se zdá, že zápas bude velice vyrovnaný. Oba dva týmy se snaží dostat co nejrychleji dopředu.
5'
I Dánové se dostali do první akce a stejně jako byl veden útok proti jim, byla i jejich střela zablokována.
4'
Behich úplně zbytečně fauloval Jensena a dostává první žlutou kartu zápasu.
3'
První útok Austrálie a hned velice nebezpečný! Duke poslal míč až McGreemu, kterého střelu nakonec zblokoval jeden z obránců.
3'
U balónu jsou už i Australané, zatím si spíše přihrávají na své polovině, ba i s brankářem Ryanem.
2'
Hned od začátku se hráči Dánska snažili tlačit na obranu. První nákop skončil až u Olsena, který se ale do vápna nedostal.
1'
Utkání začalo výkopem hráčů Dánska, kteří hrají v červených dresech. Australané hrají v žluto-zelené sadě.
1'
Úvodní hymny obou celků máme za sebou. Za chvílí zápas započne.

Austrálie: Ryan – Degenek, Souttar, Rowles, Behich – Leckie, Irvine, Mooy, Goodwin – McGree, Duke.
Náhradníci: Redmayne, Vuković – Atkinson, Karačić, Tilio, B. Wright, MacLaren, Hrustic, Mabil, Devlin, Deng, Kuol, J. King, Cummings, Baccus.
Trenér: Graham Arnold

Dánsko: Schmeichel – Maehle, A. Christensen, Andersen, Kristensen – Jensen, Höjbjerg – Lindström, Eriksen, Skov Olsen – Braithwaite.
Náhradníci: O. Christensen, Rönnow – Nelsson, Kjaer, Dolberg, Damsgaard, Nörgaard, Larsen, Wass, Wind, Poulsen, A. Cornelius, Skov, Bah.
Trenér: Kasper Hjulmand

Rozhodčí: Ghorbal – Gourari, Etchiali (všichni ALG).
Dánsko

Dánsko se v Kataru zatím neprezentuje, tak jak by si fanoušci přestavovali. První zápas dopadl pouze s bezbrankovou remízou s Tuniskem. Druhé střetnutí hráči z Jutského poloostrova prohráli s Francií po dvou gólech Mbappého a Andrease Christensena 2:1, který je tím pádem jediným dánským střelcem na MS. Tým kolem trenéra Kaspera Hjulmanda bude soupeřit s dnešním soupeřem o postup do vyřazovacích bojů. Na mistrovství světa se zatím tento severoevropský celek účastnil šestkrát a nejlepším výsledkem je postup do čtvrtfinále v roce 1998, kde jejich cesta skončila s Brazílií.
Austrálie

Hráči z druhého konce planety hrají velice pohledný fotbal. Po prohře s Francií v poměru 4:1 a hubenou výhrou nad Tuniskem 1:0 jsou zatím na druhém místě se ziskem čtyř bodů. Při velkém štěstí můžou skončit i první, jenom Tunisko musí porazit Francii a Austrálie zkolit svého soupeře. Taktéž se může stát, že při prohře vůbec nemusí postoupit. Jejich střelecké konto otevřel proti Francii Craig Goodwin a proti Tunisku Mitchell Duke. I Austrálie se účastnila turnaje šestkrát a nejlepší konec zažili v roce 2006, kdy v osmifinále Australané prohráli s Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.